LEB!» JE OSSËKOP" iemeenftelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkeï, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.23 f0.36, SCHOL a f0.21—f0.30 en KA BELJAUW f 0.40 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Lenden, 2 Mei 1923. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal-Slem- bureau voor de verkiezing van de ledefl van den Gemeenteraad maakt bekend, dat op Dinsdag 1 Mei j.l. heeft plaats gehad de nummering van de 10 April j.l. inge leverde Candidatcn-ljisten in do volgorde door het lot aangewezen en dat die lijkten, naar de Kieskringen gerangschikt en met vermelding van hare nummers, ter Secre tarie (Kamér No. X) voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. De Voorzitter noornoemd, N. G. DE GIJSELAAR. Leiden, 2 Mei 1923. KIEZERSLIJST 1923—1924. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat .de beschikking van Burge meester en Wethouders d.d. 30 April j.l., waarbij beslist is op de ingekomen ver zoeken om verbetering van de Kiezers lijst, dienst 1923-1924, ter Gemeente-Se cretarie (Kamer No. 10) voor een ieder ter inzage is nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar ge steld. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 2 Mei 1923. AGENDA. WOENSDAG 2 Meï. Leiden. Open bare Vergadering „Ziekenhuisverpleging" in do kleine Stadszaal. Aanv. 8 uur. lederen Woensdagavond van 7^—8^ uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steen schuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 0 Mei waarge nomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. Do apotheek van het Ziekenfonds lot Bulp der Menachheid 13 steeds geopend, doch alleen vror leden van dit Fonds. Hoe komt het, dat een groot aantal ge meenten de z.g. buitencontroïe niet vol doende uitoefenen? Spr. ziet alleen uit komst in subsidieering van de gemeenteu voor de gemeentelijke controle. Er zal dau minder geld voor verzekering noodig zijn en bet is dus een bezuinigingsbelang. De heer Diepenhorst (A.-R.) zegt. dat in den A. R. kring een bezorgdheid is ontstaan ten opzichte van de sociale ver zekering. De gedachte leeft nog, dat de verplichte verzekering een noodzakelijk kwaad is en gekozen is omdat de aard van die verzekering er beter bij wordt. Men vreest nu echter, dat tegenwoordig de verzekeringsgedachte wordt uitgehold. Spr. noemt o. a. als voorbeelden de novelle op de Invaliditeitswet van Nov. 1919, waarbij de betaling der premie moest ge schieden door den werkgever. Het was psychologisch veel juister geweest, de ar beiders de premie te doen betalen. Verder noemt bij het nieuwe ontwerp ter regeling der Ouderdomsverzekering, waarbij de voordeelen van de oude wet goeddeels verdwijnen. En ten slotte de Radenwet, die een bedenkelijke afwijking vertoont met de oorspronkelijke grondge dachte. De heer Van Loon (R.-K.) wijst er op dat, willen we niet ten gronde gaan, de productiekosten aanzienlijk moeten worden verlaagd, daar ons land met zijn dichte bevolking en met rijken bodem van den export moet leven. Wat wij malaise noemen is niets anders dan overgang naar den ouden toestand, die nog zoo slecht niet was. Door do samenvoeging van nijverheid en arheid hoopt hij, dat de belangen van een economisch productio beter zullen kunnen ■worden behartigd. Spr. waarschuwt tegen' invoering van zegelrecht op goederentransacties, daar dit nog meer de industrie zou belasten. De Voorzitter deelt mede, dat ér heden een avondvergadering zal worden gehouden. 1 De vergadering wordt hierop verdaagd tot heden 11 uur. TWEEDE KAMER. Lager Onderwijswet. 'Aan de orde is het wetsontwerp !ot aanvulling der wet op den 16den Februari 1923 tot wijziging der Lager Onderwijs wet 1920. Bij dit wetsontwerp Is tevens aan 'de orde: de motie van orde van den heer Ti- lanus c.s., betreffende het doen van uit gaven uit de gemeentekassen ten behoeve van onderwijs buiten de gewone school uren aan kinderen, die de lagere school bezoeken. Do algemeene beraadslaging wordt ge opend. Do heer T i 1 a n u s (G.-H.) legt zich bij het voorgestelde neer, doch wenscht alleen de gelegenheid aan te grijpen een subsi- dieering van cursussen mogelijk te maken. De heer Gerhard (S.-D.) heeft be zwaar tegen de motie. Hij acht die cen suur meestal niet best en een onderzoek gewenscht. De Minister van Onderwijs, de heer D e Visser, is bereid een onderzoek in te Stellen en los van de toelichting, de mo tto te aanvaarden. De motie wordt z. h. s. aangenomen. De heer S u r i n g (R.-K.) verdedigt bij hrt. 1 een amendement, waarin wordt ge vraagd, dat wijzicring van het aantal leer lingen niet onmiddellijke wijziging in het aantal verplichte onderwijzers dier school noodig maakt. Een tweede amendement wil gelegenheid geven om onderwijzers, die reeds zijn benoemd, hun functie alsnog te doen aanvaarden. De heer Tilanus (G.-H.) verdedigt eveneens een overgangsmaatregel voor de onderwijzers, die overbodig worden. De heer Gerhard (S.-D.) verdedigt een langeren ontslag-termijn. Do Minister zegt geen wijziging te hebben voorgesteld, omdat dit artikel in strijd met zijn advies indertijd is vastge steld. Daarom wilde bij er niet op terug komen. Voor de stabiliteit van de scholen is een deugdelijke regeling noodig. Deze wordt echter niet verkregen door het amendement-Suring. Het amendement- Tilanus herstelt spr/s vroegere redactie. Daaraan zou hij dus de voorkeur geven. Het amendeinent-Tilanus wordt aange nomen met 53 tegen 11 stemmen. Het amendement-Suring is daardoor vervallen. Vervolgens verdedigt de lieér Sur in g (R.-K.) een tweede amendement over het in functie treden van reeds benoemde on derwijzers. De heer Gerhard (S.-D.). verdedigt ook een amendement. Mej. Wcsterman (Vr-B.) vestigt de aandacht des ministers op de kleine U. L. O.-scholen, die het heel moeilijk hebben. De heer 11 u t g e ra (A.-R.). wenscht de bepaling in zake het in functie treden van de onderwijzers te stellen op 15 Mei 1923, in plaats van bij het in werking treden der wet. Daardoor wordt de toestand zekerder. Do Minister wijst het amendement- Gerliard beslist af, omdat het veel te ver gaat. Eet amendement-Suring maakt weer een deel der bezuiniging onmogelijk en dus is hij er tegen. De heer Suring (R.-K.) trekt zijn amen dement in. De heer Gerhard (S.-D.). dient een sub-amendement in om in het amendement Rutgers den datum te stellen op 1 Juni. Het amendement-Rutgers (datum van 15 Mei) wordt aangenomen met 43 tegen 19 stemmen. Het amendement-Gerhard wordt verwor pen met 43 tegen 19 stemmen. De heer Rutgers (A.-R.) verdedigt een amendement om enkele bepalingen, nl. die in sub a. en b. genoemd, van art. 1 op 1 Jan. 1923 reed3 in werking te doen treden. De Minister neemt dit over. Het wetsontwerp wordt goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd tot vnr. OUITEBgLUSIB DE OMDERHANDELÏIIGEN OVER HET ROERCONFLICT. In afwachting. Wij kunnen vrijwel herhalen, wat wij gisteren schreven. Men blijft zoeken en tasten, om bij voorbaat een uitweg te zoeken ofgelijk do Franschen van plan schijnen to zijn, om, voordat nog het geringste officieel bekend is, de stemming ten aanzien van de verwachte voorstellen te bederven. Ten aanzien van het aanbod zelve wordt aan de bladen gemeld, dat gistermorgen van 10 uur af de partijleiders door den rijkskanselier met den stand van zaken op de hoogte werden gesteld, en wel het eerst de sociaal-democraten, om elf uur de Duitsch-nationalen en om twaalf uur de burgerlijke arbeidsgemeenschap. Gister middag drie uur had een bespreking plaats tusschen den rijkskanselier en de minister presidenten en staatspresidenten der af zonderlijke landen. Het Zwitsersche Telegraaf-agentsehap meent nog het volgende over het voorstel te weten: „De Duitsche regeering biedt aan de ge allieerde mogendheden dertig milliard goudmark aan, met inbegrip van alle pres taties in natura. Van deze dertig milli ard, welk bedrag als de uiterste grens der Duitsche betalingscapaciteit, wordt beschouwd, zal twintig milliard on middellijk worden opgebr. door een inter nationale - leening. Wat de overige 'tien milliard betreft, daarvan zullen vijf mil liard vijf jaar later bijeen worden ge bracht, de resteerende vijf milliard drie jaar daarna. Met inbegrip van de rente zouden de jaarlijksche betalingen 1.2 mil liard bedragen. Het bedrag daarvan zou worden afgetrokken van de leening, zoo dat, zoodra deze laatste geheel volteekend is, 15.2 milliard onmiddellijk ter beschik king van do Entente gesteld zou kunnen worden." In boeverro deze voorstelling van zaken juist is, zal de dag van morgen wel lee- rert. Van commentaren Zullen wij ons dan ook onthouden, om met spanning de ge beurtenissen af te wachten. Vermoedelijk zal de tekst hier te lande eorst morgen bekend zijn. Tot nu toe zijn de Duitsche herstelvoorstcllen nog niet te Parijs ontvangen. Men gelooft, dat ze per koerier naar Parijs zullen worden overgebracht, daar de directe lijn, die het Duitsche gezantschap te Parijs met Berlijn verbindt, verstoord is. Men acht 'b waarschijnlijk dat do overreiking hedennamiddag zal plaats hébben. Hoopvol is de stemming nu juist niet. De Fransche, en bovenal de Engelsclie pers houdt zich bij voorbaat reeds bezig met de vraag: v&t gedaan moet worden bij mislukking. De ware stemming der hoop het aan vaarden van het: „Maar de Heer zal uit komst geven" wordt weinig gevonden. Dat wij ons daaraan bij alle donkere teleurstelling vastklampen. WAT GAAT FRANKRIJK NU WEER BEGINNEN. De correspondent van de „Daily News" te Cairo meldt, dat volgens berichten uit Noord-Syrië do Franschen bezig zijn troe- DOKKERSTEES 5. Partij strooken Zoolleer bij 3 pond 93 cent pep pond. 5055 pen over te brengen in de richting van de grens van Cilicië. Van verschillende kanten in: Syrië wordt vernomen, dat er teekenen van op winding bij de grens van Cilicië vallen waar te nemen, daar de Turken cr se dert de hervatting van de conferentie van Lausanne opvallende troepenverplaatsin gen hebben gehouden. Do Turksche premier Raoef-Bey heeft door een kemalistische Nieuws-agentschap een verklaring gepubliceerd, waarin hij ernstige verwijten richt aan het adres der Franschen in Syrië. Hij wijrt er op, dat Turkije zijn hou ding t. o. Frankrijk op loyale wijze heeft gebaseerd op de overeenkomst van An gora en geenerlei bedoelingen heeft, in vallen in het gebied van ajidere volken to doen. Daarop laat Raoef volgen, dat Frankrijk ongelukkigerwijze volstrekt geen geneigdheid heeft getoond, zijner zijds de voornaamste bepalingen van het verdrag van Angora na te komen. Frank rijk heeft de historische vriendschap met Turkije opgegeven, om kapitalisten en concessiejagers tegenover Turkije te steu nen en heeft er de voorkeur aan gegeven, Turkije economisch over te leveren in handen van speculanten, liever dan vriendschappelijk met de Turken samen te werken, waardoor tevens de gerechtig de belangen der Fransche beleggers zou den zijn gediend. Deze houding van Frankrijk kan niet anders dan verkeerde gevolgen hebben, en thans is, volgens Raoef, Frankrijk er ook nog toe overgegaan de Armeensche ben den in Syrië langs de grens te gaan steu nen. Herhaaldelijk overschrijden Fran sche vliegers de Turksche grens, hetgeen de bevolking aldaar ongerust maakt. Dat Frankrijk daarenboven het garnizoen in Syrië wil versterken, doet ons vreezen voor onze veiligheid, doch Turkije hoopt nog steeds, dat Frankrijk het verkeerde van zijn tegenwoordige politiek zal in zien. De 1 Mei-betoogingen. In België was er volkomen orde. Men vierde wat feestjes en de socialisten na men Kamervacantie. In de mijnen .werd gewerkt. In Engeland was het een slappe vertoo ning. Een der resolutie's die aangenomen werd, was, dat Siberië door Japan moest worden ontruimd. Zooals men weet waren do geruchten omtrent een Japanschen inval geheel uit de lucht gegrepen!! In Italië vierden de socialisten op ge heel eigene wijze feestst. M-cn liet helscho machines ontploffen en wierp bommen, met het gevolg dat er drie dooden vielen en zeer velen werden gewond. Het feest van de Vrede! Te WeerJen een relletje met 50 gewon den. In Madrid waren de soc. dem. zoo ver heugd over hun jongste verkiezingssucces, dat vreugdeschoten werden gelost. Resultaat enkele leven gevaarlijke ver wondingen. Roergebied rustig. Parijs vele gewonden. Do totaal uitslag zal wel weer mooi zijn! Jodendom en Bolsjewisme. Het schijnt, dat Trotzki ernstig streeft naar een dictatorschap, gesteund door het sterke Joodsche element in de communis tische partij. Trotzki's ambities dringen Krassin en Tschitscherin en anderen lang zaam, maar zeker naar de oppositie-partij welke bijna geen joden bevat. Trotzki voelt zich meester van den toe stand en bemoeit zich met alle commis sariaten, in het bijzonder met dat van buitenlandsche zaken. Hij geeft zijn mo destanders ambten, zelfs in de sovjet-lega ties in het buitenland. Iets voor de l Mei-betoogers van gister! KORTE BERICHTEN. De directeur der Krupp-fabrieken, de heer von Bohleii unci Hallbach, is gister morgen idoor de Franschen gearresteerd teen hij bij een getuigenverhoor voor den rechtbank kwam. Over recht gesproken 1De Rheinische Stahlwerke hebben ge weigerd, de Kohlensteuer te betalen. In verband hiermede hebben de geallieerde autoriteiten in de fabrieken te Duisburg en Meiderich 8000 ton metaalproducten in beslag genomen. Wolff meldt:' Naar aan dc bladen wordt gemeld, heb ben de Franschen van het begin der be zetting af tot 28 April j.l. 96.300 tot steen kool en 342.600 ton cokes met wagons weg gevoerd. Met vaartuigen werd tot 15 April 168.000 ton steenkool en 250.00 ton cokes weggevoerd." H a v a s zegt tegelijkertijd: Eergisteren zijn 11.800 ton cokes, 8000 ton steenkool, 3500 ton bruinkool, waarvan 4000 ton vervaardigd kunnen worden, en 100 ton benzol weggevoerd; zeventien trei nen mot cokes en treinen met steenkool vertrokken naar Frankrijk. Pats! wie heeft gelijk? Generaal Harington zal naar Con- stantinopel terugkeeren. Volgens den officieelen zegsman van het Witte Huis is president Harding niet voornemens, voort te gaan met zijn cam pagne voor Amerika'a deelneming aan het Internationaal Gerechtshof. Hij wenscht, dat dio kwestie verder door de Ameri- kaansche openbare meening zal .worden beslist. Bonar Law is gisteren aan boord van het Nedcrlandsche stoomschip „Prinses Juliana" uit Southampton naar Gennua vertrokken tot herstel van zijn gezond heid. -~n UIT DE O&iUO'iftU VOORSCHOTEN". Een sensationeel gebeuren. Gisteravond is ons dorp in rep en roer gebracht door een aantal opgeschoten jongens en meisjes, contra vrouw de R. Vrouw de R. die ten opzichte van de huwelijkstrouw er zonderlinge gedachten op na houdt, leefde den laatsten tijd weer eens met een ander op de z.g.n. „Oude Woning" aan de Kattenlaan. Gisteravond heeft het publiek op afkeu renswaardige wijze zijn misnoegen over deze handelwijze getoond door de woning aan te vallen en alle ruiten stuk to gooien. Vrouw de R. vluchtte met haar minnaar, achtervolgd door publiek naar haar eigen man(l) in de echtelijke woon wagen, om daar hulp te zoeken. De R. was echter niet thuis. Toen besloot het paar met het kind van vrouw de R. naar Leiden te gaan. Het publiek, aangegroeid tot een menig te volgde onder het zingen van: „Vrouw de R. gaat nooit verloren" enz. Gelukkig kwam de politie spoedig ter plaatse en wist het publiek met een tweetal revol verschoten te verstrooien. Wij gelooven dat dit muisje voor som mige personen nog wel een staartje zal hebben. Voor de tweede maal mocht do Chr. Geheelonthoudersvereniging al hier een gift van f 5 ontvangen voor het Bouwfonds, voor welke blijken van mee leven zij zeer dankbaar is. De vereeniging die klein van krachten is, heeft veel werk te doen. Haar daarin te steunen is zeker Christenplicht. De drankzonde openbaart zich ten onzent dikwijls in stuitenden vorm. KATWIJK. n de eerstvolgende raads vergadering zal, naar wij vernemen, een voorstel worden aanhangig gemaakt, strekkende om het 's Zondags fotogra fe eren in deze gemeente strafbaar te stel len. De levering van meubelen voor de gerestaureerd wordende Oude Kerk alhier is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer L. Kruyt, voor de som van f 11.000. Zooals wellicht bekend, is de gemeente Katwijk met de regeering in onderhandeling betreffende den aankoop van een stuk, duingrond ten Zuid-Oosten van de begraafplaats te Katwijk aan Zee. In verband hiermede verscheen dezer dagen van den Min. v. financiën de me morie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer nopens het ont werp van wet tot goedkeuring dezer on- derhandsche verkoop. In dit stuk zegt de minister dat het naar zijii óórdeel niet noodzakelijk in dit geval ook niet wenschélijk is, liet hierbe- doelde stuk duingrond in eigendom bij den. Staat te behouden; het is onmiddel lijk tegen het dorp Katwijk gelegen en voor de uitbreiding van de bebouwing ter plaatse onmisbaar. Overigens wordt op gemerkt, dat het stuk ook na den verkoop eigendom van een publiekrechterlijk lichaam blijft. De koopprijs van deze oppervlakte moet voldoende worden geacht, hierbij in aan merking genomen de omstandigheden dat veel grondverzet zal moeten plaats heb ben en dat de. ligging het terrein voor den houw van volkswoningen bestemt. DeRaaddezergemeento zal vergaderen op Vrijdag 4 Mei 1923, des namiddags 2.10 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel verkoop Gemeentegrond. 3. Voorstel onderhandscho verhuring per ceel land hoek P. H. kanaal. 4. Voorstel onderhandscho verhuring per ceel weiland als Voetbalterrein. 5. Verzoek verlichting Valkenburgerweg. 6. Verzoek bestrating Achterkerkweg. 7. Verzoek Oranjevereeniging, gratis ge bruik Gemeentezaak 8. Verkiezing lid Schattings-Commissie. 9. Verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee, Schoolbouw. 10. Wijzinging verordening op den Gas- p«is- 11. Verzoek bemanning vaartuigen „Ken- nemerland" om restant gage in voorschot te mogen hebben. 12. Voorstel afschaffing Jaarmarkt. 13. Voorwaarden maken afrit ten Noor den Uitwaterings-kanaal. 14. Voorstel afschaffing 2 straatveegma chines en 1 sproeiwagen. 15. Verzoek aannemer Jb. Haasnoot Kzn. vrijstelling boete-betaling. 16. Voorstel wijziging Instructie Ge- meent e-Öii tvanger. 17. Wijziging begrooting 1922, 18. (Staat oninbare posten. A 19. Belasting-reclames, 20. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. ^5 Deze week zijn do eerste vijf visschersvaaxtuigen uitgevaren ter haringvisscherij. Voor li e t aanstaand s o i- zoen zijn reeds vele aanvragen ingekomen voor het doen plaatsen van tenten aan het strand. Nader vernemen wij, datdc verkoop der Emma-bloem alhier niet f 37.40 heeft opgebracht, doch f 73.40. De aannemer L. v. D. had het ongeluk, bij het ophijschen van een balk aan do „Oude kerk" zijn hand to knellen, waardoor hij een stuk van een vinger verloor. Hij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. RIJNSBURG. Benoem dis tot onder- wijzer aan de School voor Geref. L. en U. L. O. te Ierscke, de heer A. J. Lavooy, thans onderwijzer aan de Geref. School aan de Smidsteeg, hoofd de heer M. Pieper alhier. Gisteravond gaf a 1 h ier het Chvi Fanfare-Corps „Wlihelmina" een muz,' {.voering in do tont voor het Raadhuis. Met instemming werden do uitgevoerda nummers, w.o. eenige Vaderlandsche, door do talrijke aanwezigen aangehoord. ZOETERWOUDE. Door de Raad dezer gé- meente is een Verordening vastgesteld, ingaande 1 Mei 1923, houdende een ver bodsbepaling, dat met Motorrijtuigen in de bebouwde kommen der gemeente niet sneller mag worden gereden clan 20 KM. per uur, en op de gemeentewegen met geen zwaardere asbelasting dan 500 K. G. van Motorrijtuigen zonder Gummibanden en 3000 K. G. met Gummibanden. Bu-rgerlijke Stand. Ge boren: Hendrijntje cl. van G. van Dam en D. A. Goedhart Christina Willemiaa d. van J. van der Sterre en A. Spronk. Petronella Wilhelmina d. van J. van der Salm en J. A. M. van Steen Leo- nardus Wouterus z. van P. L. Onderwater en M. van Ilemeren Frederik z. van J. D. van der Loo en Cath. Hulsbos Johannes Cornell's z. van H. Zandbergen en G. Pouw Jacobus z. van H. van Gerdén en P. Klink Kubertus Johan na d. van B. J. Broxfcennan en J. A. van Staveren Petronella Klazina d. van J. van der Hoeven en. K. P. van Marei. Getrouwd: P. J. van Rijn 25 j. en A. M. Doeswijk 23 j. G. J. Belt 28 j. en S. Th. van der Salm 27 j. ALKEMADE. Aanbesteding. Bij de heden gehouden aanbesteding voor de levering van 400 M3« grint hebben de volgende handelaren in geschreven: J. M. Samson te Leiden voor f 4,en f 3.65; J. Wilbrink te Leiden voor f 4.20; A. W. de Vries van Oude-Weterrng voor f 4.30; J. H. Omzigt te Zoeterwoudo voor f 4.06 en H. Willems voor f 5.75 per M3. franco op den wal en te leveren op 6 verschillende losplaatsen in deze gemeen te gelegen aan groot scheepsvaarwater. De leverantie werd niet onmiddellijk gegund. Gemeenteraad. De heer N. P. Ver- kley heeft aan den Voorzitter "van het Hoofdstembureau bericht gezonden dat hij zijne benoeming tot lid van den Gemeen teraad heeft aangenomen. WOUBRUGGE. Dezer dagen is het juist 150 jaren geleden, dat Ds. Alexander Comrie metterwoon ons dorp verliet en zich te Gouda vestigde. 38 Jaren heeft hij de kerk van Woubrugge gediend. Do wensch van zijn gemeente, dat hij haar nog door ge schriften zou dienen, is niet verwezenlijkt uit Gouda kwam niets meer van zijn hand. Welk een schat van stichtelijke werken hij heeft nagelaten, heeft do in 1919 ge^ houden Gomrie-tentoonstelling getoond, en uit het werk van Prof. Dr. A. G. Ho nig weten wij dat do handschriften die Comrie naliet, vermaakt zijn aan zijn zwager Ds. De Heijde. Als blijk dat Coinrie's werken nog in ons vaderland worden gelezen, l;an die-; nen, dat zijn portret steeds wordt ge vraagd en nu bijna is uitverkocht. Uit Delft kwam destijds zelfs een bestelling van 20 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tot onderwijzer aan do Chr. School alhier (hoofd de heer P. Westerbrink) is benoemd de heer S. Juisting te Westeremden. WASSENAAR. Vrij dagavond zal in de zaal voor Chr. Belangen een belangrijke vergadering worden gehouden. Het doel van deze vergadering, waartoe alle he-: langstellenden uit allo gezindten worden uitgenoodigd, is om een vereeniging te stichten welks leden gezamenlijk de on-> kosten zullen bestrijden van een zoo noo- dige verpleging der leden in een der zie kenhuizen. Vooral met het oog op de mi-? nisterieele bepaling dat voortaan ook de verpleging in het Rijksziekenhuis betaald moet worden is het van zeer groot be lang voor alle gemeentenaren, inzonder heid voor hen die minder financieel krachtig zijn, dat deze vereeniging zoo spoedig mogelijk tot stand komt. Gisteren had de aanbeste ding plaats van het vernieuwen der brug-» gen en het bestraten der Paapweg en het rioleeren van een gedeelte van eïien weg. Door dertig aannemers waren inschrijf- hiljetten ingeleverd. Laagscho inschr. was: F. J. Mastenbroek van Delft voor f43372. Hoogste inschrijver E. Wienhoven to Utrecht voor f 91000. Door den heer J. P. Huner alhier was ingeschreven voor f 47990. De werkzaamheden aan de van Zuilen van Nyeveltlaan alhier zijn op gedragen aan onzen plaatsgenoot den heer C. J. Henkes voor f47300. HAZERSWOUDE. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd door de Harmonie van Hazerswou- de een openbare uitvoering gegeven, waarbij van de nieuwe muziektent, ge plaatst op een terrein van do heer S. de Bruijn, werd. gebruik gemaakt. Vele be langstellenden waren hierbij tegenwoordig en uit volle borst werd menig lied aange heven begeleid door dc Harmonie van Hazerswoude. Op de Maandag gehouden veiling in café Boers waren aangevoerd 8830 eieren, waarvoor werd besteedt voor kippeneieren f 5.05 a f 5.50 per .100 stuks, eendeneireen f5 f 5.20 per 100 stuks, lianen f 1.25 per stuk, kippen f 1.25 per stuk, duiven f0.70 a f0.75 per stuk. De verkoop van de Emma-» bloem, ten bate van het T. B. C.-fonds in onze gemeente heeft op het dorp opge bracht f 190.03 en aan den Rijndijk f89.12, te samen f 279.15)4. Een woord van dank komt zeker toe aan de jonge dames, die zich ook ditmaal weder zoo bereidwillig gaven, voor dit werk. Aan hen is voorzeker voor een grcot deel het schitterend r iltóat te danken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2