A. WAALS Karpetten, Loopers, Vloerzeilen, Cocos- loopers, Cocosmatten, Chinamatten. Haarlemmerstr. 132-134-136 Bij ons vindi O eene enorme sorteering: Voor onze mooie sorteering VITRAGES be zichtig onze speciale étalage. 13308 Cocoslooper, prima kwaliteit 59 Cocosgangmatten, bijzonder sterk 89 Chinamatten, groote maat 96 Chinamatten, per el 40, 33, 271/. Karpotmatten, 230 x 280 cM. 4.75 Vloerzeilen, nieuwste dessins 1.6772 Gebloemde Karpetten, zuiver wol18.50 Bood/Zwart gestreepte Kar petten 8.95 IEIDSCHE FEHKRASSEN Amice. Wanneer men zoo de bladen leest, dan vraagt men zich weieens af hoe liet toch mogelijk is, dat zich telkens weer in do internationale politiek allerlei geschillen veerdoen. De leiders der volken moeten toch ge acht worden verstandige menschen te zijn, mannen met kennis en doorzicht. En wanneer men dan leest, dat ze tel kens de hoop uitspreken dat de verschil len die de volken verdeeld, houden zullen worden opgelost, en dat de haat en twee dracht, die nu vaak worden waargeno men en die de wereld in spanning hou den, een eind zullen nemen, dan heeft men neiging om te vragen of dat wel ern stig gemeend is. Immers, wanneer men ernstig den vrede wilde, dan moest het toch mogelijk zijn aan al die ellende een einde te ma ken. Zoo wordt er geredeneerd, amice, en zoo redeneeren we ook vaak Éelf. Maar we geven daardoor tevens blijk, daC we tocli wel wat oppervlakkig oor- deelen en dat we te weinig rekening hou den met de realiteit van het leven. Als we dat wel doen, dan weten we, dat er de zonde woelt en werkt in ons hart, dat we allen zonder uitzondering ge neigd zijn niet alleen God, maar ook den naaste te haten, en dat het ons zoo moei lijk valt eens ongelijk te erkennen en over onaangenaamheden, die ons troffen heen lo komen. Laat er maar eens iets gebeuren in ons leven. Dan is vaak de eerste gedachte dat we het er toch niet bij kunnen laten zitten en dat we aan onszelf verplicht zijn die zaak uit te zoeken en als het noodig is uit te vechten tot het bittere einde. Let maar eens op ons vereenigingsle- ven. Wat al ruzietjes en onaangenaam heden. Wat een gekrakeel menigmaal. Hoe vaak vallen er bittere woorden en gaan we naar huis met heete hoofden en houde harten, omdat we toch niet ge neigd waren ook maar iets toe te geven. En nu weet ik wel, amice, dat we ook niet alles over onzen kant kunnen laten gaan en dat de waarheid van meer be lang is tenslotte dan de vrede en dat een vrede, die gekocht wordt ten koste van recht en waarheid, toch zal blijken te duur to zijn. Maar ik zou willen vragen, komt bet nooit voor, dat we me en en te strijden voor het recht, terwijl er in den diepsten grond, als we onszelf ernstig aan den tand voelen, andere factoren werken? Zou het niet mógelijk zijn dat we soms in ernst overtuigd zijn voor de waarheid en niets dan de waarheid op te komen, terwijl het toch eigenlijk gaat om persoonlijke belangen of gevoeligheden, om_ eer of roem of voordeel? Natuurlijk komt dat voor. Niet dat we ons daarvan helder bewust zijn, maar toch liet is geen uitzondering. We gaan dan de zaken, waarom het gaat, vereen zelvigen met onze personen; de beginse len met onze belangen. Wordt er iets ge daan dat ons persoonlijk niet aangenaam is, dan zijn we zoo licht geneigd, daarin te zién oen aanranding van het recht of een opzijschuiving van de waarheid. Of ook wel, er is iemand die met ons van meening verschilt, die een anderen kijk heeft op de zaken en dat ook uit spreekt. Wat zijn we er dan vaak gemak kelijk bij om dat als iets persoonlijks op te vatten en te gaan meencn, dat men 't niet met ons eens is omdat men ons per soonlijk wil treffen, dat men niet onze opinie, maar ons persoonlijk bestrijdt. Zooicis komt voor, niet eens, maar her haaldelijk, ik zou haast zeggen dag aan dag, wanneer we als vrienden en broeders bi;i elkaar zijn. Maar moet het ons dan verwonderen, nraice, dat de machthebbers, de grooten 'der aarde, die vaak tegenstrijdige belan gen hebben te behartigen, het zoo moei lijk met elkaar eens kunnen worden, en dat zoo gemakkelijk botsingen ontstaan? Of moeten we ons niet veeleer verwon deren, dat, gezien de boozo neigingen van het mcnscheiijk hart, nog niet meer con flicten uitbreken en dat niet sinds lang, heel de wereld in brand staat? Gewoonlijk bezien we de zaken niet zoo, maar als we ernstig over deze din gen gaan nadenken, me dunkt, dan is er nog wel reden ons te verwonderen niet alleen, maar ook te danken, dat de wereld nog bewoonbaar is, en dat bet God behaagt den mensch nog te temperen en te beteugelen, zoodat we niet voort durend zien een uitgieting van wilden liaat als in de oorlogsdagen. Wanneer we dit echter zien, mijn waarde, dan moeten we ons er toch wel voor wachten, dat we van deze weten schap geen misbruik maken. Het zou"'toch kunnen zijn, dat we ons zelf gingen wijsmaken, dat het dan toch ook zoo erg niet is, als we eens onder elkaar aan het bakkeleien zijn en als er onder ons twist is en tweedracht en on vrede. Want liet is wel erg. We zeggen immers te strijden niet voor ons zelf, niet voor eigen belang, maar allereerst en allermeest voor de eere van onzen Koning. Daarom gaat het bij ons en moet het gaan. En we hou den dan ook geen vergadering of we Ixh ginnen met ons voor dien. Koning te hui gen en Gods zegen voor onzen arbeid af te smeeken. Maar als we dat doen, clan moeten we uitermate voorzichtig zijn en behooren we ons altijd weer af te vragen of we dat hooge doel wel altijd in het oog vatten Hoe gaat het menigmaal. Er wordt iets gezegd wat mij niet aangenaam is. Dan stuif ik op en verklaar op die wijze niet langer to willen arbeiden, maar me lie ver voorgoed terug te trekken. Dat kan op zichzelf heel verklaarbaar ïijn. Maar een andere vraag is of op die wijze do belangen van Gods Koninkrijk worden gediend. Leer van mij, heeft de Heiland gezegd, dat ik zachtmoedig hen en nederig van hart, dat ge, wanneer ge een plaats in Gods Koninkrijk wilt innemen, aller die naar moet willen wezen. Wat zijn we daar vaak ver vandaan, amice. Hoe weinig komt die geest on der ons tot uiting. En dat is toch goed beschouwd, een heel veeg teeken. Een bewijs, dat we iwèl vervuld zijn met eigen belangen, maar dat we de zake Gods toch eigen lijk heel licht tellen. Als we waarlijk branden van liefde voor de zaak des Hee- Ten en als de ijver van Gods huis ons verteert, dan zullen we geen tijd hebben en geen lust om elkaar te bestrijden, dan zullen we afzien van allerlei kleine din gen, en kleine geschillen, om het hoofd op te heffen, en op te zien naar ons vaandel, waarin het „Soli Deo Gloria" schittert. God alleen de eere! Als dat het doel wordt van ons leven, ook van ons ver- eenigingsleven, dan zullen we verder ko men en zullen we een kracht ontwikke len, die de wereld met ontzag vervult. We staan aan den vooravond van het Paaschfeest, het feest der Opstanding. We herdenken weer in 't bijzonder dat het Leven zegevierde over den dood, dat de duisternis werd verdrongen door het Licht, dat de Waarheid triumfeerde over de leugen. De Heere is waarlijk opgestaan! Hij, aan' wien Pilatus smalend vroeg of hij dan een Koning was, die door Joden en 'Heidenen als een spotkoning werd ge kruisigd, verscheen in Koninklijken luis ter om dan als de Koning der Eere, wien gegeven is alle macht in hemel en op aarde, voor het oog van de verbaasde jongeren, ten Hemel te varen. Bij die heilsfeiten zullen we meer in 't bijzonder worden bepaald. We zullen weer het Paaschfeest vieren. Maar hij. die viering mag het niet blij ven. Als wo met de discipelen ons zul len verheugen omdat de Heere waarlijk is opgestaan, dan moet daarvan ook iets blijken in ons leven, ook in ons leven voor de gemeenschap. Laten we daarover eens nadenken, amice. Misschien kan het ons prikkelen, om met voorbijgang van allerlei kleine din gen, die in ons beneveld oog misschien groote afmetingen hebben aangenomen, te ijveren voor de zaak des Heeren ook in het Staatkundige leven, en ons als gewillige en overgegeven dienstknechten aan den verheerlijkten Koning te wijden. VERITAS. UST DE OfêiQEVgügi ALKEMADE. Grondbelastign. Ter secretarie dezer gemeente zijn gedurende 30 dagen voor be langhebbenden ter visie nedergelegd. de eohattings staten der grondbelasting. NIEU WE-WETERING. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de ge houden herstemming voor de groslijst voor de verkiezing van den gemeenteraad be haalde de heer A. Bouwmeester, aft-r., 40, en de heer 'G. Bontje 35 stemmen. De heer Bouwmeester komt nu dus op de lijst Roelof arendsveen No. 5 te staan en de heer Bontje No. 10. ,i2 OUDE-WETERING. Gisteravond te ongeveer kwart over zes had bij het ponbveer over de Ringvaart een ongeluk plaats. Een auto van de au to dienst Rijnsaterwoude Oude-WeteringLeiden zou de pont op rijden ten eindo overgezet te worden. De auto had evenwel te veel1 gang en daar de afsluitboom aan het vooreinde van de pont niet wa-s aangebracht, schoot .de auto te water. Gelukkig bleef liet achterste ge deelte nog op de pont hangen, zoodat de chauffeur en de vijf passagiers met den schrik vrij kwamen. .Slechter kwamen de wielrijders ei- af, dio reeds vóór op het vaartuig stonden, toen de auto er op reed. Vijf fietsen vedwenenn in het water en één der bezitters volgde zijn rijwiel - ge trouw dn 't natte element. Gelukkig was deze weer spoedig op het droge gebracht en ook de fietsen waren spoedig weer boven water. Met bebuilip van een lier werd de zware auto, na veel moeite, weer. op den kant gebracht, waarna zij naar de garage teruggebracht kon worden. Gemeenteraadsverkiezing. De groslijst voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad, luidt als volgt: 1. de heer G. H. Rotteveel, affcr.2. de heer J. Pen ning de Vries, en 3. de heer P. de Jeu. BOSKOOP. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donder dag, 5 April a.s., des namiddags 7 uur. 1. Opening. Onderwerpen ter behandeling: 2. Vaststelling van de notulen der ver-^ gadering van 6 en 22 Maart 1923. 3. Ingekomen stukken. V 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding door B.- en W. van- een concept-wijziging der Verordening, rege lende de verdeeling van de werkzaamhe den tusschen de verschillende Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, ter vaststel ling. 6. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot vernieuwing van den 8-retorts- oven No. 2 der Gasfabriek. 7. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot vaststelling van het vermenigvul- digingscijfer der plaatselijke belasting naar het inkomen voor het belastingjaar 1923/1924. 8. Voorstel van B. en W. om, in ver hand met de verplaatsing van de over scheping van de Dorpstraat naar den Ham, bet maken van een afscheiding voor rekening van de gemeente te nemen. 9. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot vaststelling van een presentie geld voor de leden van de Stembureaux. 10. Voorstel van B. en W. om aan de Bouwvereeniging „Onze Woning" een verhoogd voorschot voor den bouw van 22 woningen toe te kennen van f 534.38. 11. Voorstel van B. en W. om oen crediet te verleenen voor de aanschaffing van een tweedehandscii vletbokje. 12. Voorstel van B. en W. om aan Ge deputeerde Staten te vragen aan het Bur gerlijk Armbestuur machtiging te ver leenen tot onderlianüsche verhuring van een perceel tuinland en tot ruiling van grond. 13. Voorstel van B. en W. om het toe gestane crediet voor werkverschaffing en steunverlèening aan werkloozen te ver- hoogen met f 1Ö00.— 14. Voorstel van B. en W. om met het verleenen van steun aan werkloozen in den vorm van werkverschaffing, voorzoo ver noodig mocht blijken, voort te gaan en -daarvoor bet noodige crediet te ver leenen. 15. Rondvraag. De volgende verloreö voor werpen zijn terug t% bekomen: 2 kinder- hontjes, 1 ceintuur grijs kindermantel, en 1 zwart fluwecle kinderjurk. Inlichtingen politiebureau. Ie Paaschdag des v.m. 9J4 uur hoopt voor de confessioneele vereeni- ging in het gebouw „Salvatori" op te treden de heer de Jonge. In de Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. Glas. N.m. 214 uur ds. Leemans, uit Bode graven voor do Chr. Ned. Herv. Evangej lisatie (bevestiging nieuwe lidmaten). In de Geref. Kerk v.m. 9 14 uur lees- kerk, n.m. 6 uur ds. Schilder uit Delft. 2e Paaschdag, v.m. 9>2 uur voor- de confessioneele vereeniging in de Ned. Herv. Kerk Ds. Veldhoen, uit Alfen d. d. Rijn (bevestiging.nieuwe lidmaten). Geref. Kerk, v.m. 9 X uur Ds. Schilder, uit Delft. .t.'x ii ;j KOUDEKERK. Door de Chr. Hist. Kiesver- eeniging is de candidatenlijst voor de ge meenteraad vastgesteld als volgt: 1. Ant. van Egmond, (aftr.); 2. D. Dorrepaal, (aftr.); 3. G. van der Bijl; 4. G. J. Bz. Corts; 5. A. van Heiningen; 6. N. de Jong Kzn.; 7. T. de Lange; 8. M. Tatje, welke voor zoover zij tegenwoordig waren zich vereenigde met bet rangnummer op de lijst. Naar men uit goede bron verneemt, zal de heer P. de Lignij bin nenkort als brievengaarder eervol ontslag aanvragen. De uitslag van de óp Dins dag gehouden verkooping in combonatie van „Paanderen" is als volgt: Perceel 1 en 2 op f 6260, gemijnd op f 1.door J. Wille; Perc. 3 en 4 op f4013, gemijnd op f 100 door J. W. van Dam; Perc. 1 tot en met 4 op f 10.374, gemijnd op f 1 door J. Wille; Perc. 1. 2, 3, 4, en 10 op f 10.374, gemijnd on f375 door Jac. Oppelaar, to taal f 10.941. Perc. 6, 7 en 8 op f9450, niet gemijnd; Perc. 5 t./m. 8 f 14050 niet gemijnd; ePrc. 5 t./m. 9 op f 15.970 op gehouden op f2000 door D. Dorrepaal. Predikbeurten. Ned.-Herv. Kerk: lo Paaschdag 's morgens 914 u. en 's avonds 914 u. Ds. Irsael. Extr. col lecte voor de Zending. 2e Paaschdag 's morgens 9 14 u. Ds. Israel. Geref. Kerk: le Paaschdag 's morgens 9X u. en \s avonds 61< u. Ds. Haspers. 2e Paaschdag 's morgens 914 u. Ds. Has- pers. PAASCHFEEST. Paschen, Paschen, luidt de klokken! Laat de leien torens klinken, Komen door het avondblinlcen Niet de kranen reeds getrokken? Heft uw alleluia aan: Want de Heer is opgestaan! Uit-Zijn groeve, hecht gesloten, Uit- den nacht der duisterheden, Komt de Heer in 5t licht getreden. Twijg en stronk in bloei geschoten, Vieren blij Zijn wederkeer: Alleluia voor den Heer! Anemonen, madelieven, Lentesneeuw in 't gras gezegen, Spreiden wit de groene wegen, .Waar zich nieuwe kruiden liic^ 'Alles rijst en prijst verblijd Levens nieuwen morgentijd! Paschen! Laat de zon nu dringen Stralend, door uw ziel en zinnen, Laat de vreugd verruimend binnen, Laat uw harten Paschen zingen. Nood en dood heeft afgedaan, Heil! De Heer is opgestaan. I I i Ons Babbelhoekje. I Beste jongens en meisjes. Daar ik straks nog een en ander heb te vertellen omtrent onze prijsraadsels enz., zal ik ditmaal maar een heel korte in leiding schrijven. En dat kan ditmaal des te gemakkelij ker, omdat, naar ik uit de briefjes ge merkt heb, zoo ongeveer alle nichtjes en neefjes het hoofd vol hébben van de va- cantie. 't Was ditmaal alles vaeantie wat de klok sloeg. Nu kan ik me dat heel goed begrijpen. Voor jongens en meisjes die naar school gaan is de vacantietijd meestal een heel prettige tijd, vooral wanneer zooals nu het heerlijke lenteweer alles naar buiten lokt. Verschillende neefjes en nichtjes gaan dezer dagen op reis, en daarom is het nu misschien niet het meest geschikte °oogen- blik om een wedstrijd te houden. Als men uit logeeren is, dan komt men er niet zoo gemakkelijk toe raadsels op te lossen, een opstel te maken of een tee ken ing te bewerken. En jongens en meisjes die vaeantie kregen mogen veel tijd heb ben, meestal is de tijd verdeeling zoo, dat ze al blij zijn als het huiswerk behoorlijk op tijd klaar komt. Ik heb er daarom een oogenblik aan ge dacht jullie 14 dagen den tijd te geven, maar daar we in die week juist de Sta tenverkiezingen hebben wat mij ook al tijd eenige drukte bezorgt, komt het me toch beter voor maar gewoon door te gaan, daar we anders wel watveel tijd verliezen. Ik zal nu eerst maar even onze corres pondentie afdoen. t Was weer een aardig getal briefjes, dat ik kreeg maar toch miste ik verschillende neefjes en nichtjes. Laten we hopen dat ze niet voorgoed af wezig blijven, maar weer spoedig met ons meo gaan babbelen. „Hyacinth'1 Oegstgeest. Je was ze ker wel erg druk deze week, dat je briefje zoo kort was. Er valt nu weer heel wat te genieten in die mooie omgeving en je bent zeker ook wel heel veel buiten. „Batavier" Leiden. Gelukkig dat Grootvader weer wat beter is. Neen, dat vind ik ook. Als Moe met zulke dagen uit is, dan is dat niets prettig. Maar nood breekt soms wet. „H a r t e d i e f j e" Leiden. Neen, Ms-art heeft zijn staart niet geroerd gelukkig. Wat een pret zal dat zijn deze week voor do jongelui! Neg wel bedankt hoOr, voor jo gelukwenschen. ,,'t Eekhoorntje" Leiden. J- hebt gelijk hoor! We mogen wel heel c^-kbaar zijn voor zooveel dat we mogen genieten. Ik hoop dat jeeen goede Paschen zult hebben cn dat het echt Paaschfeest voor je zal zijn. ,,T ijl Uilenspiegel" Leidon. Wel, dat is een lange vaeantie. Ik heb echter begrepen dat je wel niet veel tijd zult heb ben om je te vervelen, wat trouwens ook niet in je aard ligt, is 't wel? M. G. Koudekerk. Hoe gaat het nu met je nichtje? Dat was niet zoon erg mooi bericht, 't Is nu zeker wel erg druk zoo voor de feestdagen is't niet? „Boterbloempje" Leiden;. Dat zal mo een blijdschap zijn geweest. Wel ge feliciteerd hoor, met dat zusje. Ik hoop dat ze voorspoedig op zal groeien. De na men vind ik heel mooi. „I1 s e b e" Leiden. Nog wel gelukge- wenscht hoor met broers verjaardag. Jo vindt het zeker wel prettig dat je vaean tie krijgt is 't niet? Bedankt voor je goe de wenschen. „Narcis" Boskoop. Ja, 't zal zeker wel weer anders worden, maar laten wo ons nu maar verblijden over wat we heb- «ben. Ik ben benieuwd naar je volgende briefje. „De twee broertjes" Bodegraven. Prettig voor jullie om met do vaeantie uit te gaan. Ik hoop dat je veel pleizier zult hebben. Wanneer begint de school weer? „Dik Trom" Leiden. Ik vind het juist heel prettig dat je toch nog schrijft al is 't dan met potlood. Wel jammer dat je niet vlugger opknapt. Gelukkig dat het weer nu zoo mooi is. Van harto beter schap hoor! „B o s c li v i o 011 j e" Lisse. Alweer een verjaardag dus. Hartelijk gelukgewenscht hoor! Als het weer zoo mooi blijft, zal het wel druk zijn met Paschen denk ik. 't Is ook een mooi gezicht, die bloeiende vel den. „W a t e r 1 e 1 i e" Lisse. Toen ik nog naar school ging hield ik ook veel van knikkeren. Heb je ook al veel genoten van het mooie weer? 't Met wel prettig zijn, zoo tusschen de bloemen dunkt me. „Duo" Voorschoten. Neen, dat lijkt me een heel goed plan. Doe maar zoo je zelf het best denkt. Of ik dio onderwijzer ken? Ja, maar alleen van gezicht. Ik ge loof dat je goed bij hem kunt leeren. „H oeders Oudste" Leiden. Ja, ik geloof wel dat je aardig vooruit gegaan bent. Een mooie drukdoos is dat. Ik wist niet dat jullie al zoo politiek meeleefdon. Veel genoegen hoor in Noordwijk. „K r i e 1 h a a n" Leiden. Ja. ik vind liet ook echt mooi weer. Je hebt nu zeker ook vaeantie. Vindt Moe dat prettig, of ben jo weieens lastig thuis? „Zilverpeertje" Leiden. Wel pret tig zoo'n kleine broer. Kan hij al een beetje meespelen? Wie weet, misschien gaat hij later ook nog wel meebabbelcn. Maar dat zal nog wel een poosje duren. „Anneke" Leiden. Wel wel, wat een lange vaeantie. Als het weer nu maar mooi blijft, anders gaan de kinderen zich nog vervelen en de Moeders er bij. Ik korn ook eens.op de koffie hoor! „Blondine" Koudekerk. Ik vind het prettig dat je toch nog mee blijft doen. En hoe is het Donderdag afgcloopen? Toch niet blijven zitten hoop ik. Had B. die onderste regel geschreven? „Vergeet mij nietje" Wassenaar. Aan gelegenheid om te wandelen is daar geen gebrek denk ik. Trouwens, daarvoor is hier in Leiden ook wel gelegenheid. Ze zijn hier ook al druk bezig met den weg voor de tram. S. en C. Woubruggc. Ja 't is net of we de lente zijn overgesprongen. Maar dat zal straks wel anders blijken. En hoe i3 't gegaan met de overgang? Kan ik jullie feliciteeren? „Crocus" Oudewetering. Je brief jo was nu uitstekend op tijd. Het tweede v spreekwoord was niet erg toepasselijk, want Maart heeft zijn staart juist niet geroerd. „W i 1 d e B 0 b", L e i d e n. Prettig dat je het stempel weer teruggekregen hebt. Dat was iiogeens een meevaller. Ik vind "die sommen wel mooi. Op die ma-i nier zul je-goed geld kunnen tellen. Als ik me niet vergis, heb ik nu weer alle briefjes beantwoord. Daarom nu iets over onzen wedstrijd. We hadden afgesproken, dat wo een raadsel zouden oplossen, een opstel ma ken of een teekening vervaardigen. De raadsels vinden jullie hieronder. Als onderwerp voor het opstel zou ik willen opgeven: De Paaschvacantie. Laten we afspreken, dat het ongeveer twee blad zijden gewoon postpapier groot mag zijn. Niet te lang dus. En wat nu de teckening oetreft, laten zij die daar lust in hebben maar eens een teekeningetje inzenden. Omtrent de vraag wat je moet teekenen, laat ik. jullie ge heel vrij. Hoofdzaak is niet de grootte, maar wel de nette afwerking. Ik-ben benieuwd wat jullie er van te recht zult brengen. Denkt er aan, alles op een afzonderlijk blaadje papier to schrijven of te teekenen en tevens nog even jullie ouderdom op te geven. Laten we afspreken, dat alles voor Don derdag, dus uiterlijk Woensdagavond in mijn bezit is. Mocht het blijken dat velen door uitgaan of wat dan ook verhinderd zijn, dan hoor ik dat graag even, zoodat we, als 't beslist noodig is ér nog een weekje aan vast kunnen kUoopen. Hier volgen de nieuwe raadsels. I. Y001* de grooteren: Mijn geheel bestaat uit 55 letters. 3, 4, 32, 25, 54 is een landstreek. 7, 35, 21, 9, 18, 33, 51, is een bekend koning uit den Bijbel. 24, 45, 15, 40, 22, 42, 29, is een kost-; bare stof. 28, 53, 17, 34, 27, 31, 53, 50, 23 een volgeling van den Heere Jezus. Het 13, 19, 8 wordt in den sch- ot ge-* worpen. 50, 1, 14, 46, werd gebruikt tor Me- nis. Een 16, 27, 41, 46, 39, 96, 53, 49, is een zware beleediging. Een 18, 10, 20, 37, 55 is zeer rcherp. De vrouwen gingen niet 39. 49. 6, 36, 43, 45, 30, 11, naar het grab De Heiland was ook een 12, 47, 11, 3S, 31, 49. Toen hij beschuldigd werd, zweeg hij 51, 52, 5 44. II. Voor de kleineren. Mijn geheel bestaat uit 34 letters. Straks vindt men geen boom zonde? 3, 31, 17, 12. Een 20, 26, 5, 30. 24, 15 is een vrucht. 7, 34, 2, 25, 13, 19 worden dezer dage>^ veel gebruikt. Een 15, 16, 18, 26, 16 vindt men ii». iedere stad. Het 23, 27, 18, 15 wordt gesponnen. De 1, 10, 28, 21 is een uitspanning. Overal ziet men kinderen met een 3, 2&; 6, 31, 22, 29. 9, 4, 27, is niet leeg. 11, 28, 14. 16, 33, 8, dragen de meisjee graag. De oplossing van do raadsels was: I. Looft God daar is do lente weer, Met al haar zegeningen. Onderdcelen: Hesster, zaad, wintcrv landman, grint, gerst, tol, dam, ooft, stcn^ gel. II. Maart roert zijn staart. Onderdeden: Mat, zoom, Rijn, aar, staart, ratten. Ziezoo jongelui, nu maar flink aan het werk. Ik wensch jullie veel succes cn een echt prettig Paaschfeest. We herdenken in deze dagen weer meer in het bijzonder do opstanding van den Heiland, die in de wereld kwam, cn die leed cn stierf cn opstond uit de dooden, om die in Hem geloo-fen te redden van den dood cn ze het eeuwige loven te schen ken. Niet alleen de groote mcnschcn, maar ook de kinderen, van wie de Heiland ge tuigde: laat ze tot mij kemen en verhin dert ze niet. De Heere Jezus is gestorven om ook de kinderen te redden van zonde en dood en hij is opgestaan om ook flo kinderen het leven te geven en vrede. Yan harte hoop ilc, jongens en meisjes, dat het te vieren feest ook voor jullie mag zijn een Opstandingsfeest cn dat den opgestanen Zaligmaker waanijic moogt liefhebben en dienen. Vele groeten. Ocm FELIX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6