Gemeoateraad Katwijk. Vergadering v»n Donderdag 8 Maart. Voorzitter is de burgemeester de heer J. H. de Waal Malefijt. Afwezig zijn de heeren P. v. Duivenbo- de en H. H. Grimbergen waarvan de eer ste met kennisgeving. De V o o r z. opent de vergadering met gebed. De notulen der twee vorige vergaderin gen worden vastgesteld zonder wijziging. De V o o r z. deelt mede dat den 21sten Februari is aanbesteed het afgraven van een gedeelte van de strandreep tegen de som van f 1146.55. Eigenlijk had dit werk nog wel een jaar kunnen worden uitge steld, maar B. en W., gevoelende de be hoefte aan productieve werkverschaffing, stellen den raad voor dit besluit goed te keuren en tevens opi de begrooting alsnog met dit bedrag te verhoogen. Aldus besloten. In antwoord op een schrijven van B. en W. heeft de Bin. v. Binnenlandsche Zaken bericht dat de regeering wegens den aard van het werk niet kan overgaan tot het verleenen van een tegemoetkoming in de kosten van het uitdiepen van den Bijn. Van den Comm. der Koningin dézer provincie is bericht ingekomen dat alvo rens Ged. Staten kunnen overgaan tot het verleenen van een garantiebedrag voor de trawlvisscherij, eerst do begrooting^ over '23 zal moeten worden behandeld in een comm. van taxateurs teneinde de opbreng sten der belasting te kunnen bepalen. De Voor z. voegt hieraan toe, dat Ged. Staten B. en W. wel eenigszins hebben te leurgesteld, door nog steeds te wachten met het benoemen van een taxateur van gemeentewege. Echter zal de begrooting reeds in de volgende week worden behan deld. Ingekomen zijn nog Het verslag van rle plaatselijke comm. v. toezicht op het L. O., dat van den rector van het B. K. St. W il- lebrordusgymnasium en dat van den Keu ringsdienst. De heer Grimbergen komt ter ver gadering. Van den Chr. Bond van Transportarbei ders is een adhaesiebctuiging ingekomen aan de voorstellen van den heer N. Parle- vlict inzake werkverschaffing. Van den heer v. d. Plas c. s. waarin de wensehelijkheid wordt aangetoond om ook de kleine visschers die met booten uitgaan en daarin reeds enkele weken door den toestand waarin het uitwateringskanaal verkeert, verhinderd zijn, in de ten opzich te van trawlvisschers getroffen steunrege ling op te nemen. In verband hiermede hebben B. en \V. zich reeds tot den Minister gewend, waarop Z.Ex. antwoorddo dat de op heden bestaande steunregeling slechts geldt voor. trawlvisscherij, die door loggerschepen wordt uitgeoefend. Van het centraal bestuur alsook van de afd. Katwijk van den Chr. Zeeliedenboncl zijn adressen ontvangen waarin wordt aan gedrongen pp het treffen van een steunre geling ten opzichte van de uitgetrokkenen en anderen die daarvoor in aanmerking ko_ men. B. en W. hebben hierop hetzelfde ge antwoord als op de vorige adressen dier organisatie, n.l. dat zij steeds tot alle me dewerking bereid zijn, maar dat de ge meente de kosten van een onafhankelijke steunverleening niet kan dragen. Evenwel zullen B. en W. in dezen -de onderhandelin gen voortzetten, en het resultaat daarvan ten spoedigste, desnoods in een spoedver gadering den raad mededeelen. Dan is ingekomen het praeadvies van B. en W. op de verzoeken van de heeren Zui- derduin, Guijt en Meijvogel om vrijstelling van boete wegens niet bebouwen van voor dat doel gekochte grond. B. en W. stellen voor om Guijt en Meij vogel van de bofte te ontheffen op voor waarde dat zij altijd bereid moeten zijn om de bouwgrond tegen den kostenden prijs aan de gemeente terug te geven, waardoor speculatie dan wordt uitgeslo ten. Ten opzichte van den heer Zuiderduin die niet antwoordde, zullen andere maat regelen worden genomen. Van D. M. v. d. Gugten c. s. allen bewo ners van den Achterkerkweg is ontvangen een adres, waarin wordt aangedrongen op bestrating van dien weg, 't geen dringend noodig is, vanwege den toestand waarin deze door het vrachtverkeer is geraakt. Het verzoek wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om praeadvies. Een adres van den Bond tegen het vloe ken zal niet in behandeling worden geno men, daar het niet gezegeld is. Van een ondernemer is bericht ingeko men, dat hij van de Mierenweide, waarover rails lagen voor zandvervoer wegens de be eindiging der werkzaamheden, geen ge- bruk meer zal worden gemaakt. B. en W. stellen nu voor hen te machti gen dezo grond ondershands te verhuren. Aldus besloten. Op een schriftelijk verzoek van den heer A. van Donk, boekhouder bij het gem. gas bedrijf, waarbij deze verzoekt om eervol ontslag wegens benoeming naar elders, stellen B. en W. voor gunstig te be schikken. Aangenomen. Tot leden van het Hoofdstembureau worj den herbenoemd de heeren L. Kruit, P. Meerburg, J. v. d. Perk en Dr. do Buyter Zijlker; tot plaatsvervangende leden idem de heeren C. den Duik, H. W. Grimbergen en H. J. v. Walsem. Tot lid van het stembureau in district II wordt in de bestaande vacature be noemd de heer Boekhoven en in diens plaats als lid van het bureau in district III de heer Allon. Tot leden van de schattingscommissie voor het vaststellen van het kohier der Bijksinkomstenbclasting worden herbe noemd de heeren J. v. d. Perk, L. Kruijt, J. A. de Best en C. Ouwehand. Door vcrschillendo corporaties die ver gaderingen beleggen in de gemccntczaal, wordt geklaagd over het geringe aantal Jtoelen daar aanwezig, waarom B. en W. voorstellen het aantal stoelen aan te vul len. De heer de Klerk zou gaarne zien dat zij door Katwijkschc ingezetenen werden geleverd. De Voorz. antwoordt met dien wenscli te zullen rekening houden. Op advies van B. en \V. wordt aan ver schillende inwoners op een daartoe door hen gedaan verzoek, dispensatie verleend van art. 23 der verord. op het bouwen en sloopen. Op voorstel van den heer de Klerk wordt besloten om punt 6 betreffende het verhuren der onderwijzerswoning bij de O. L. school, te behandelen na punt 16. Overeenkomstig het voorstel van B. cn W. wordt besloten om de ontruimingster mijn te verlengen voor de onbewoonbaar verklaarde woningen Kerksteeg 60 en 64. Tevens stellen B. en W. voor om de wo ning Donker Curtiusstraat Ho. 33 onbe woonbaar te verklaren omdat de eigenaar heeft geweigerd de bewoners van goed drinkwater te voorzien. De heer de Klerk begrijpt niet hoe een verstandig mensch het in zijn hoofd kan krijgen om een woning onbewoon baar te verklaren, terwijl men de men- schen toch geen ander huis kan geven. Spr. vindt dit gekkenwerk, en is van mee ning dat. de gezondheidscomm. wel betere adviezen kan geven dan dit. Men komt van de zijde van B. en W. toch steeds weer met voorstellen om don ontruimings termijn te verlengen. De Voorz. betoogt, dat dit het eenigc middel is om de menschen te dwingen hunne woningen van goed drinkwater te voorzien, daar men te Katwijk, in tegen stelling met vele andere plaatsen niet ver plicht is om zich aam te sluiten. De heer N. Parlevliet zou gaarne eep ander middel zien aangewend, waar door de eigenaar en niet de huurder werd getroffen, b.v. een groot bord aan het huis. De heer de Klerk: Och man ze be hoeven er immers toch niet uit, straks komt er weer een voorstel tot verlenging van den ontruimingstermijn. De Voor z. gelooft dat de heer de Klerk een beetje doordraaft. De heer Kruit: Hè, dat doet hij an ders noo.it. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om een afdoende verbetering aan te brengen bij de „Abri", halte Duinoord; bij het indienen waarvan rekening is ge houden met het advies der comm. v. fa bricage die er op had gewezen, dat aan bedoelde verbetering geen extra kosten voor de gemeente zijn verbonden, omdat er nog een partij tcgelstccnen ligt ter waarde van f 400.die voor dit doel kun nen worden gebruikt. De heer do Ruyter Zijlker is van meening dat het even goed f 400 kost, welke som veel nuttiger kan worden be steed.' De heer B. O uwe hand komt daarte gen op. Het is daar een groote stuifboel, en verbetering is dringend noodig. Het voorstel wordt aangenomen. Betreffende het weder verhuren van het strand deelt de Voorz. mede dat B. cn W. een verzoek hebben gericht tot den Mi nister om het strand weer in te huren voor den prijs van f 100 per jaaT, waarop Z.Ex. berichtte dat tegen liet huren bij hem bezwaar bestond, totdat ten dezen door zijn ambtgenoot van Waterstaat een onderzoek was ingesteld. In behandeling komt vervolgens een ver- oelc van de V. V. V., om een afrit te ma ken naar het strand ten Noorden van het Uitwateringskanaal. Ten aanzien van de beslissing op dit verzoek bestond in het college van B. en W. een minderheid die deze zaak in ver band brengt met de beslissing van den Min. v. Financiën betreffende het inhuren van het strand. Men kan van de kioskhou ders die dicht bij den afrit zullen staan, geen huur vragen, wanneer de gemeente over de door hen ingenomen plaats niet heeft te beschikken; m.a.w. de inwilliging van dit verzoek beteekent geen voordeel voor de gemeente. De meerderheid echter achtte de benoo- digd© uitgave van f 500 volkomen gewet tigd in het belang van de badplaats. De heer den Duik is het met die min derheid volkomen eens. Spr. zag liever een ander terrein genoemd, daar dat be noorden het Uitw.kanaal ook zeer klein is. Den heer Ouwehand spijt het, dat er verschil van meening is bij B. cn W., temeer omdat dit over bijzaken blijkt te gaan. Niemand zal tegenspreken dat de afrit hoog noodig is, want nu moeten de menschen over een afstand van 160 M. door het gulle zand loopen. Daarbij moet men de bezoekers van het stille strand niet te veel tegenwerken; want een cor poratie te Botterdam heeft reeds gedreigd Katwijk niet meer als badplaats te zullen beschouwen. Wat de huur der tenten en kiosken betreft merkt spr. op, dat men het toch moet hebben van de tenten die vooraan staan, waarvan alleen door de dagjesmenschen wordt gebruik gemaakt, die toch niet bij het Uitw.kanial komen. De heer de Buyter Zijlker is van meening dat er wel noodiger dingen zijn die om verbetering roepen. De heer B. Ouwchand wijst op het belang van de badplaats. De heer do Ruyter Zijlker oordeelt dat door de Ver. V. V. ook zelf maar iets moet worden bijgedragen. Spr. vraagt of zij dit misschien van plan is. De Voorz. zegt dat geen uitzicht is geopend op een bijdrage door de V. V. V. De heer N. Parlevliet gevoelt ook veel voor de belangen der badplaats, doch het is de vraag of zij zoo op do juiste ma nier worden gediend. Spr. vreest dat een afrit daar ter plaatse steeds geld zou blij ven kosten omdat alles verstuift. Een hou ten vlonder die eiken dag kan worden in gehaald zou spr. liever zien aangelegd. De heer de Ruyter Zijlker: „Met subsidie van het Bijk De heer N. P. zou het beter vinden wan neer men sprak van verbreoding van de Voorstraat. De heer de Klerk brengt hulde aan den heer O., voor zijn pleidooi voor de badplaats; dat hoort spr. zelden. Hij zal zooveel mogelijk alles steunen wat dient tot verbetering van de badplaa ts. De Voorzitter wil nog iets zeggen ter toelichting van de meening der min derheid van B. en W.; dat ben ik zegt spr.. De uitgave van f 500 vindt spr. geen overwegend bezwaar maar Katwijk heeft niets met grond te maken, waarover zij de betfJiikking niet heeft. Den heer B. Ouwehand is het on verschillig wjiar de badgasten gaan zitten, als ze maar in Katwijk hun inkoopen deen en hun kamers huren. Moeten, zoo vraagt spr., onze kamerverhuurders de dupe wor den van de ministerieele beschikking? De heer de R. Zijlker zou het beter vinden als men eens voorstelde om den weg.naar Noordwijk te verbeteren. De heer R. Ouwehand vindt dat deze vergelijking absoluut niet opgaat. Wat de heer de R. Z. bedoelt kost 70 k f 80000, en dit voorstel spreekt Van f 500. Het voorstel tot inwilliging van het ver zoek wordt aangenomen. Tegen stemmen de heeren de B.vyter Zijlker en A. van Pa ridon. Besloten wordt gunstig te beschikken op verzoeken van verschillende besturen der bijzondere scholen cm voorschot op de ge meentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 der L. O.-wet tot een totaal bedrag van f 18.888.48. De Voorz. voegt hier nog aan toe, dat hetgeen B. en W. bij het ingaan van deze wet vreesden werkelijkheid is geworden ten opzichte van de kosten der O. L. school, die per kind gerekend, steeds hoo- ger worden. In 1922 bedroegen die f 10.55, in 1923 reeds f 13.55 per kind, in verband waarmede dan ook een schrijven aan de verschillende besturen is gericht waarin wordt aangedrongen op het betrachten van de grootst mogelijke zuinigheid, ter wijl het verblijvende saldo aan do ge meente moet worden terugbetaald. Alsnu doet de Voorz. voorlezing van het jraeadvies op de in de vorige vergade ring door den heer N. Parlevliet gedano voorstellen inzake werkverschaffing. Zoo als uit de vermelding van ingekomen stuk ken blijkt, zijn verschillende adhaesiebe- tuigingen ontvangen. Het advies luidt echter verre van gunstig. Ten opzichte van het voorgestelde afgraven van het land van v. d. Marei, wordt gelegd dat hieraan verschillende groote bezwaren zijn verbon den o.a. staat er nog 5 jaar huur op. Wot het afgraven van een gedeelte van de „Klemduin" het eigendom van den baron v. W. A'. C. betreft; dit is onmogelijk, daar er niet voor voldoende verwerking van de afgegraven grond kan worden gezorgd. De grond in de „Koestal" is reeds aangekocht voor bouwgrond, zoodat deze to kostbaar is om af te graven* Daarbij kan men wel beginnen met afgraven maar waar te ein digen? want dc aangrenzende pcrceelèn zullen alle verdrogen. De heer N. Parlevliet vindt in dc mededeeling betreffende het voor 5 jaar verhuurde land aanleiding om te veronder stellen dat B. en W. het met do bergha- venplannen nooit eïrnstig hébben gemeend. Wat de afgegraven grond betreft, ook' daar wel een plaats voor te vinden. Waarom, vraagt spr., dempt men er het Mallegat niet mede? Spr. acht het wen- schelijk dat do loopende huren worden ge- anuleerd. Het land is om te beteelcn on geschikt, daar het in de 10 jaar 9 maal verdroogt; en van bouwen zal binnen af- zienbaren tijd ook wel niets komen. Voor al het afzanden acht^spr. van groot belang waardoor men goed teelland zal verkrijgen terwijl de onkosten kunnen worden gevon den in het verkoopen van het zand, waar voor men tegenwoordig veel betaalt. De heer v. Leeuwen vraagt of de bouwgrond bij raadsbesluit was verhuurd, waarop de Voorz. antwoordt dat dit vrijwel buiten de zaak omgaat. Die bouw grond was als zoodanig op het uitbrei dingsplan geprojecteerd en daarom ver huurd. Moet echter de berghaven komen dan kan ten allen tijde de huur worden De heer de Ruyter Zijlker gevoelt wel iets voor werkverschaffing, maar van de plannen van den heer P., begrijpt" spr. niets, daar zij niet kunnen worden uitge voerd, tenzij da heer P., zijn berghaven- plannen laat varen. De heer R. Ouwehand is het hier mede geheel eens. De heer P. stelt zich te veel voor van het dempen van het Malie- gat. Het lijkt wel een heele diepte, maar het is niet zoo erg. De heer P., heeft in zijn plannen ook niet gesproken van een goede afwatering, zoodat men gevaar loopt een kom to graven. Op prac- tische gronden acht spr. dc plannen on uitvoerbaar. Do V o o r z. vraagt waar de Bchcpen dan moeten liggen; waarop do heer P., antwoordt dat men op dezo wijze voort gaande niet behoeft te rekenen op sche pen. Die zijn er dan al lang niet meer als het zoo door gaat. Spr. vindt het niet aan genaam zoo in 't ootje te worden genomen. De Voorz. wil er op wijzen dat men •met het grondbedrijf ook moet rekenen. Men moet iets dergelijks aan het grondbe drijf overlaten en geen kostbare bouw grond waar men van 2.50 tot f 4 voor be taalt voor werkverschaffing gaan gebrui ken. De heer Parlevliet is van het kost bare van dien grond niet erg overtuigd. Dc Voorz. moest zijn geld maar eens in de huizen aan den Zeeweg hebben gestoken. Het praeadvies wordt goedgekeurd. Aan het bestuur der vereen, voor Herv. L. O. te Katwijk aan Zee zal op zijn ver zoek de beschikking worden gegeven over twee lokalen in de O. L. school I aldaar. Besloten wordt tevens een nachtdienst bij het telefoonkantoor in to voeren, waarop men zich a f 5 per jaar apart zal kunnen abonneeren. Dezo dienst zal op werkdagen loopen van 97 uur en op Zon en feestdagen van 951 uur. Aan de orde komt nu het reeds gisteren door ons opgnomen voorstel van B. cn W. inzake scholenbouw. De heer J. v. d. Perk bestrijdt bet voorstel uitvoerig en memoreert den gang van zaken bij deze school-gescliiedenis. De Geref. hebben alleen genoegen geno men met de O. L. school, omdat zij het gmeentebestuur ter wille wilden zijn. Nu echter dc B. K. van scholenbouw afzien, moeten de aanvragen eenvoudig naast el kander worden gelegd, cn dan de conclu sie getrokken, die bij onpartijdige be schouwing heel anders zou zijn geweest, omdat de Geref. reeds hun aanvrage in Oct. 1922 hadden ingediend, terwijl die van het R. K. Kerkbestuur pas in Febr. 1923 kwam. Spr. waarschuwt tegen over dreven gevoelsoverwegingen, wanneer het zaken geldt. De V o o r z. beantwoordt den heer v. d. Perk. B. en W. zijn niet met voorstellen bij het B. K. kerkbestuur gekomen, maar dit is bij monde van den heer Pastoor juist bij B. en W. gekemen. Het is maar de vraag of welke wijze men het voordee- ligst werkt. Het bezwaar dat de school van de Geref. moeilijk te bereiken vaït voor kinderen uit andere gemeenten, acht spr. geen overwegend motief, omdat ook B. K. kinderen uit andere plaatsen komen, terwijl niemand waarborgt of cr altijd kinderen uit Valkenburg zullen blijven ko men. Spr. zegt dat debillijkheid gebood om do R..K. hierin ter wille te zijn. De heer R. Ouwehand zegt zich te kunnen voorstellen dat de Geref. onderw. dit verzoek hebben gedaan. Spr. vindt de vraag of in het schrijven der Geref. Ver. was gerekend op de mogelijkheid dat van gemeentewege moest worden gebouwd, niet van overwegend belang. Daar kon de Geref. ver. niet van te voren op rekenen, dat zou zelfs niet netjes geweest zijn. Maar daar staat tegenover, dat men ook met het gevoel moet rekenen. De heer v. d. P., heeft dit wel ontkend, maar spr. kan in dczfcn zijn gevoel niet onderdrukken. De heer de K1 e rk concludeert dat de ver. v. Geref. O., B. en W. terwille is ge weest, door genoegen te nemen met do O. L. school, hoewel deze veel te ver van de Valkenburgsche weg lag verwijderd. Spr. zal dan ook tegen het voorstc-l stem men. De heer J. v. Leeuwen oudersrhrijft volkomen dc argumenten van den lieer v. d. Perk. Toen dc R. K. wilden bouwen was de O. L. school niet disponibel, nu dit wel het geval is, ligt het voor de hand dat met den "wensch van de Geref. ver. die nu kan worden ingewilligd, wordt geiekend. Spr. zal ook tegen het voorstel van B. en \V. stemmen. De Voorz. merkt nog op ,dat het 11. K. Kerkbestuur bij haar eerste initiatief ook jcen welwillende houding aannam, door het to bouwen gymnastieklokaal ter beschik king van alle scholen te stellen. Nu B. en W. goodkooper terecht kunnen achten zij een nieuwe R. K. school dc bes te oplossing. De heer Ouwehand blijft volhouden dat recht boven macht gaat. De heer v. d. Perk wil op dc bestrij ding dat nog opnieuw gebouwd is, indien hij dit heeft vergeten gaarno abuis erken nen. Dat door dc B. IC. niet zou worden gebouwd staat echter als een paal boven water. Indien het schoolbestuur geweten had wat bet nu weet zou het met geheel andere voorstellen zijn gekomen. Het ar gument van den heer Ouwehand, dat de ge meente anders nog grooteren fiuancieeleu Btrop zou hebben mag den doorslag niet geven, 't Komt door de wisselvalligheid van de Roomschen. Onder B. K. kringen ging toch eerst in den volksmond het ge zegde rond, dat z ij nu de Openbare school zouden krijgen. Do heer Grimbergen: Is dat uw veronderstelling Dc heer v. d. Perk: Toen plotseling de Rocmschen draaiden konden de Gere formeerden van voor af aan beginnen. Nu de voorstellen der beide schoolbesturen te genover elkaar worden geplaatst zegt spr. dat de Gereformeerden de oudsto rechten hebben. Spr. zegt, oorspronkelijk lag het in de bedoeling een nieuwe school te bou wen, aan den Valkonburgschen weg, daar de kinderen uit Valkenburg en Rijnsburg dan gemakkelijker de school zouden kun nen bezoeken. Dat bezwaar is door de B. K. nooit gevoeld, anders hadden zij hun schoolgebouw niet naast de kerk willen plaatsen. Wat betreft de zinsnedo in het praeadvies van B. en W. dat, indien de Gereformeerden een nieuw gebouw zouden krijgen, dit dan duurder zou uitkomen vindt spr. dat dit geen juiste voorstelling is. De burgemeester maakt hier misbruik van de omstandigheid dat nog gebouwd moet worden. Dit bezwaar van B. cn W. moet geheel weg. Spr. wijst nogmaals op het bezwaar dat eerst bij de Gerefor meerden bestaan heeft, tegen het aanvaar den van de Openb. school. 4 maal daags moeten de kinderen do reis naar Valken burg maken. Spr. zegt, dat het niet aan gaat om nu de B. K., die eerst wilden bou wen, zien dat zij een „strop" halen, dezo op do schouders van do gemeente to leg gen. De gevoelsargumenten van den lieer Ouwehand onderschrijft spr. bij raadsbe sluiten als deze niet. Dat is geen onder drukking van de minderheden, maar de er kenning wie liet meeste recht heeft. Do heer Grimborgen geeft toe dat nooit principicele bezwaren hebben bostaan, tegen de aanvaarding van do O. L. school, doch dat toen do Gereformeer den deze ook wilden hebben het Kerkbe stuur zelf tot nieuwbouw wilde overgaan. Nu dit niet mogelijk is, zou het een dub bele teleurstelling voor de R. IC. indien het voorstel van B. en W. niet werd aan genomen. Het bezwaar van den lieer v. d. Perk, dat de kinderen geen bijzonder onderwijs zouden kunnen krijgen indien het onder wijs in het O. L schoolgebouw zou worden gegeven vondt spr. niet overwegend. „Dat eindje kunnen ze best loopen." De heer v. d. Perk wil nog duplicccren, doch de Voorz. brengt het voorstel in stemming, dat wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren v. d. Perk, Hoek, de Klerk en v. Leeuwen. Punt G. B. en W. stellen voor dc voor malige onderwijzerswoning bij de O. L'. school te verhuren f 500 's jaars aan W. Bagge, onder voorwaarde dat de gemeente met 1 maand de huurder bij vertrek uit'" do gemeente dehuur kan opzeggen. De heer de Klerk vraagt of niet met het schoolbestuur in overleg had moeten worden getreden, om aan het nieuw te be noemen hoofd der school de woning to verhuren. De Voorz.: Daarom is de bepaling var» j 1 maand opzeggen ingevoerd. De heer de Klerk: „Daar heb jc ?m cr niet mee uit De heer Grimbergen (die de verga- f dering een oogenblik had verlaten) vraagt J waarom dat punt zoo laat wordt bchan- deld. Stemmen: 't Is aangehouden op voor stel van den heer v. d. Perk. Daar hebt u T zelf in toegestemd (gelach.) Punt 17. Belastingreclames worden na een opmerking van den heer v. L e e u- wen goedgekeurd. Punt 18. Voorstel tot wijziging der be-* 4 grooting voor 1922 en idem voor 1923. Z. h. st. aangenomeu. w Rondvraag. De lieer Parlevliet zegt staande do i vergadering zijn ontslag in te dienen, om- dat de raad in plaats van degelijk de voor- stellen te onderzoeken zich met schelden i of grappenmaken cr van afmaakt. De Voorz.: Dat is geen vraag maar een mededeel.'ng (gelach.) Spr. drukt zijn spijt over dit besluit uit. De heer v. Leeuwen vraagt of Ge- "deputeerden al bericht hebben gezonden dat zij het crediet.zullen verleenen. De Voorz.: „Er is nog niets irgeko- 1 men." Dc heer de Ruyter Zijlker doet een vraag of maatregelen kunnen getrof- j fen worden tegen het rattengevaar. Dc Voorz. zegt, dat hierin reeds is voorzien (Dinsdag.) Hierna sluiting. UIT DE OMGEtfi&Gi LEIMÜIDEN. In de B. K. Jongensschool werd een vergadering gehouden, om te komen tot oprichting van een fonds Lci- mifiden, Rijnsaterwcudo en Omstreken, voor Ziekenhuis verpleging. De Z.Ecrw. heer Pastoor Sprenccr heet de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom en geef- de verdere leiding der vergadering in handen van den voorloopi- gen Voorzitter van het comité, den lieer Bietdijk. Deze het woord verkrijgende zet in korto woorden het doel van dc vergadering uit een, en leest vervolgers een concept-regle ment voor, waarna hij bet woord geeft aan dcvergaderden om over een en an der hun gedachte uit tc spreken. De heer Mokkenstonn van Kijrsntcnvou- de, zegt tegen sa am werking to zijn met Leimuidcn. Dc Voorzitter antwoordt dat tot dezo vergadering opgeroepen zijn, die voor sar.inwerking zijn en verzoekt wie daar niet voor zijn, heen te gaan, waarop bijna allen uit Bijnsaterwoudc, do vergadering verlieten. Alsnu word het voorgelezen concept reglement artikclsgewijze voorgelezen, en na enkele wijzigingen aangenomen. De contributie werd bepaald op f 2.10 per jaar; f 1.20 per half jaar; f 0.60 per drie maanden cn f 0.20 per maand. Alsnu werd overgegaan tot verkiezing van 7 bestuursleden, waarvan 3 Roomsch Katholiek, 2 Ned. Hcrv. en 2 Geref. moe ten zijn. Gekozen werden de liccren J. Blom, P. de Jeu, E. Hogenboom, A. v. Loon, v. d. Broek, P. Rietdijk en Ph. Huijs. Bijna 80 der aanwezigen gaven zich a!s lid op. Dc Vereeniging zal den naam dragen van „Draagt elkanders lasten?' HAARLEMMERMEER. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd het subsidie ann het Burg. Armbestuur verhoogd tot f 63.GOO. Goedgekeurd werd het besluit van hoofdingelanden van den Haaxloir.nier- meerpoVler, om een gedeelte van den openbaren weg genaamd ..Het Achter om", loopendo langs den Liss - Lijk aan den pubUeken dienst to onttrekken. De raad nam verder een voorstel aa» tot hot aangaan van een regeling met de gemeen to Haarlem betreffende de toela ting van kinderen uit Haarlemmermeer op de aan de H. B. S. met 3-j. cursus verbonden hoogcre Handelsschool met 2-j. cursus en de meisjesschool voor- O. M. met 5-j. cursus, beide to Haarlem. Een voorstel tot het aanvaarden in erfpacht voor 30 jaren van per-adert grond langs den Zwanenbureerdnlc to Zwanenburg, in verband met de uitvoe ring van liet wegenplan, werd aangeno men, terwijl alsnog getracht z>l worden ook de Wilhblmmalaaii door de gemeen-» te te doen overnemen Voor de stichting ven een school vcor christelijk lager onderwijs te Sc'inkol- veer, vam zes klassen, werd een bedrag van hoogstens f38.500 uil eet rok ken. In vdat bedrag is eerste inrichting en mem bileering begrepen. Burgerlijke Stand. Ge boren: Neeltjc Elisabeth d. van II. P. Bak ker en W. J. Penne Sophia Maria d. van J. S. P. Braak en A. van der Pouv Kraan Hendrika Elisabeth d. van J. Ti Westerman en C. Duppen Petronclla Johanna d. van F. Dieleraan en J. Middel koop. Overleden: Jantje Haanstra 69 j., gch. met A. dc Rooij Pietcr Jorcn 50 j, geh. met P. van Marsbergen Adriana van Socleu 8 w., d. van J. van Soelcn cn A. Bredcvehl Petrus dc Heij 73 j. wedr. van A. Warmerdam Dina van der l'ol 78 j., ongch. Arnoldina Elisscn 40 j., geh. met J. N. van Hanja.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7