Burgerlijke Stand Leiden 7 Waart. Geboren: Gerarda Petronella cl. van A. v. Veen en P. J. Verberg Huibert z. van L. Sutherland en G. E. IJben Chris tina d. van J. J. de Kier en M. J. Plan je. Ondertrouwd: T. W. Snapper jm. 23 j. en J. v. Stralen jd. 25 j. Overleden: P. P. Stuurman z. 17 j. J. Boon w. 47 j. A. G. Drecbsler w. '83 jaar. weerj daarvoor een vergadering te beleg gen. Aldus wordt besloten. Voorts doet de V o o r z. mededeeling van de verpachting der heffing van tol gelden. Inschrijvers voor den tol in het dorp waren H. de Koning voor f 1200 en B. Verheugd voor f 1250. Voor den tol aan den Bilderdam was één inschrijver n.l. D. Bartels voor f 200. B. en W. hebben den tol in het dorp ge gund aan den voormalige pachter H. de Koning voor f 1200, en aan den Bilderdam aan D. Bartels voor f 200, wat voor het dorp beteekent een meerdere opbrengst van bijna f 500 en aan den Bilderdam een vermindering van f 80. Voorts vragen B. en W. den raad goed keuring. over een enkele verandering in heb pacht contract, n.l. dat do tolgaarder voor den autodienst van hier naar Leiden, niet meer mag heffen dan f 50 per jaar, in 4 termijnen te betalen, waarvoor de ondernemers zoov.cel zij wenschen den tol mogen passeeren. Vervolgens om het ha vengeld dat voorheen door den tolgaarder geïnd Werd, niet meer te heffen. Aldus wordt'besloten. De heer He enk vraagt den Voorz. waarom de tol niet is gegund aan den hoogsten inschrijver; op dezo manier zal er voortaan niet meer ingeschreven wor den. De Voorz. antwoordt, dat B. en W. gemeend hebben om voor deze f 50 ver schil den tolgaarder die nu reeds 15 jaar in deze betrekking is, zijn brood niet te moeten ontnemen. De heer Visser meent dat het geen f 50, maar voor drie jaar verpacht, dus driemaal f 50 is, dus voor de gemeente een schade van f 150. De Voorz. antwoordt dab ook deze berekening van den heer Visser hem be kend is; niettegenstaande verandert^ daar door de meening van B. en W. niet en meenen zij naar recht cn billijkheid ge handeld te hebben. De lieer H e e n k kan zich met deze han delwijze niet vcreenigen, waarop de Voorz. hem in overweging geeft, een motie van afkeuring voor te stellen, wat echter niet gedaan wordt. Punt 4. Benoeming 4 leden schattings commissie. De volgende dubbeltallen worden don raad voorgedragen: \V. G. Kièbert en J. v. Haasterenj M. J. Kempenaar en P. H. Muller; J. v. Dienion en A. Brand; A. Schicbroek en M. Berends. Met meerderheid van stemmen worden benoemd de heeren Kiebert, Kenpenaar, v. Diemen en Schiebroek. D Voorz. deelt den raad mede dat het kohier schoolgeld, voor de Boomsch Katholieke school ter inzage ligt, en dat de inning van do schoolgelden van die school door de gemeente zal moeten ge schieden. Vervolgens is ingekomen een aanvrage van het bestuur der school met den Bij bel om f 650 voorschot; idem van de B.K. school van f 2400. B. en W. stellen den raad voor op deze aanvragen gunstig te beschikken en deze in 4 termijnen voor to schieten. Aldus besloten. Een voorstel van B. en W. om de begroo ting te wijzigen, en enkele posten te vcr- hoogen, tot een gezamenlijk bedrag van f 1575 wordt met algemeene stemmen aan- genomen. Bij de rondvraag deelt de heer Heenjr mede, dat de wegwerker Bergman bij het opruimen der sneeuw, een hoofd van een gezin met vier kinderen had afgewezen, en een jongmensch had aan het werk ge zet. Tegen eerstgenoemde had hij gezegd mannen genoeg te hebben, terwijl hij later nog een jongen aannam. De Voorzitter antwoordt dat door hem de opdracht was gegeven, een uit een gezin, cm daardoor zooveel mogelijk do wcrkloozcn te helpen; maar met derge lijke klachten moet men dadelijk tot hem komen, want nu is de sneeuw al weer lang vergeten en spr. heeft geen lust, deze zaak nu nog tc onderzoeken. Niemand meer het woord verlangend, sluit dc voorzitter de vergadering. BasasaBSffasgg mr be BOSKOOP. Burgemeester. Bij Kon. besl. is met ingang van 16 April 1923 benoemd tot burgemeester de zer gemeente, de heer P. A. Colijn. De heer Colijn (Anti-Rev.) is een broer van den oud-Minister. Ilij is een tijd werkzaam geweest in Indië. Burgerlijke Stand. Ge boren Keeltje Adriana d. van D. Hoogeri- doorn en J. C. Couvee Ludovicus Al- phonsus Joannes Ignatius z. van C. Ph. Moorlands en M. E. G. H. Sassen Ste phanos Jacobus z. van A. Vermeul en A. de Booij. Getrouwd: A. den Haan 28 j. en M. Bulk 2 Gj. Zondag 11 Maart des v.m. 9.30 uur hoopt voor de Confessioneele ver- eeniging in bet gebouw „Salvatori" op te treden de heer W. G. de Jonge van hier. Nam. 6 uur Ds. J. Luuring uit Hazers- woude. Maandagavond was al hier in het patronaatsgebouw door r1o commis sie voor acn Bij zonderen Vrij willigen Landstorm eene vergadering belegd. Als Spreker trad op de le luitenant propagan dist vart Mcggelen, die op keurige en dui delijke wijze uiteen zette het motief, waar voor dc Bijz. vrijwillige landstorm is op gericht. In de pauze gaven zich verschei dene personen als lid op. De afdeeling Bos koop telt thans 97 leden. Een landlooper, die s t erk onder den invloed van sterken drank ver keerde, moest door de politie opgesloten worden. De man had daarin geen trek en begon zich te verzetten; gelukkig kreeg de politieman hulp, zoodat de man voor zijn eigen veiligheid opgeborgen kon wor den. De volgende verloren voorwerpen zijn terug te bekomen: 1 portemonnaie met eenig geld, politie bureau; 1 portemonnaie met eenig geld, G. v. Leeuwen, Zuidkade; 1 huissleutel, G. v. Dam, Achterkade; 1 dameshand schoen (bronskleur), G. v. Eeuwen, Zwar- teweg; 1 tabakspijp en 1 grijs kinderwant je; politiebureau. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Ge boren: Hendrikus Gérardus z. van L. v. d. Hoeden en H. M. Eldcrhorst Gérar dus Bernardus Arie z. van L. Berk en A. A. Zandvliet. Getrouwd: Arie de Lange 23 j. en Wilhelmina Kendrika Hogewoning 19 j. Overleden Hendrika Johanna Moons" 56 j. Echtn. van J. Straathof Sophia Maria Bernardina Schlatmen, Echtg. van IT. A. Baarn 64 j. Johanna Kort 79 j. Wed; van A. Straathof. LEIDERDORP. Dinsdagavond k w a m do A. R. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" in Jaarvergadering bijeen. Door den Voorzitter, den heer G. Los, werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze geopend, waarna werd gezongen Ps. 95: 1 en gelezen Romeinen 12. Hierna heette hij de aanwezigen harte lijk welkom en wees onder meer op de groot© beteekenis der verkiezingen voor de Prov. Staten en Gemeenteraden, en sprak den wen sell uit, dat. wij als goedo anti-re volutionairen met heilige geestdrift voor on ze beginselen zullen ijveren, tot. zegen on zer partij, doch bovenal ter eere Gods. Do notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd vastgesteld. Uit het jaarveislag van den secretaris, den heer H. P. Koning, bleek, dat in 1922 door de kiesvereeniging bij de verkiezing voor de Tweede Kamer en flinke actie was gevoerd. Het ledental bedraagt 115. Ook werden in dit verslag eenigc pas sende woorden gewijd ter nagedachtenis van wijlen den heer S. J. v. d. Stoel, welke voorheen vele jaren bestuurslid en A. lt. lid van den gemeenteraad is geweest. Uit het verslag van den penningmeester den heer A. van Leeuwen Azn., bleek, dat liet met do finantiën niet zeer gunstig staat. Deze moest het boekjaar sluiten met een nadeelig saldo van f62.11. De Voorzitter zeide beide heeren dank voor hun arbeid en wees verder op de noodzakelijkheid om de financiën te ver sterken, waar de vergadering mee accoord ging- Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren A. van Leeuwen, J. P. v. d. Stoel en G. v. d. Beek met bijna alge meene stemmen herkozen. Hierna bracht de heer G. ten Braver verslag uit der vergadering van liet Prov. Comité te Rotterdam. Voordat tot samenstelling van den gros lijst voor do Gementeraadsverkiezing werd overgegaan, las de voorzitter een ingeko men schrijven voor van den heer H. Co lijn den leider onzer partij, waarin zeer nuttige wenken werden gegeven voor on ze Kiesvereenigingen in Jt bijzonder voor de komend verkiezingen voor den Ge meenteraad. De voorzitter hoopte dat de bedoeling van dit schrijven ter harte zal worden genomen. Do voorzitter stelde namens liet bestuur voor om uit achting en waardeering voor hun arbeid in den Gemeenteraad de af tredende A. R. leden, de heeren Dr. G. A. A. de Bruijne en A. van Leeuwen Azn., opnieuw op de groslijst te plaatsen. Dit voorstel verkreeg de volle instemming der vergadering. Verder werden op de gros lijst geplaatst de heeren P. Vervark; J. P. van der Stoel; G. Groenendijk; W. Bos; A. Roest; D. de Haas; L. van der Sijs; C. Noorlander; H. P. Koning; J, Ko ning Pz.; J. W. Koning Jz.; C. Bos; C. van Dommelen; G. Anker; C. van Egmond Lzn.; J. van Zwieten en J. Roos. De heeren G. Los en G. v. d. Beek wenscliten niet voor de groslijst in aan merking te komen. De voorzitter deelde mede,'dat einde Maart een vergadering zal worden uitge schreven ter vaststelling van de candida- tenlijst en dat 21 Maart de heer P. van Nes van Bodegraven in Openbare Ver gadering hoopt op te treden met het on derwerp „De komende stembusstrijd". Hierna werd deze vergadering, welko een zeer geanimeerd karakter droeg, door den voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen, gesloten, waarna, na dat gezongen was Ps. 168: 10, de lieer G. v. d. Beek in dankzegging voorging. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterenavond hield do A, R. Kiesvereeniging „Nederland en Oran-. je" haar jaarvergadering id de consisto riekamer der Geref. Kerk. Aanvang 8 uur. Na het zingen van Psalm 67:2 ging do voorzitter, den heer W. Schoneveld, voor in gebed en sprak daarna een hartelijk welkomstwoord. Bij afwezigheid der secretaris werden de notulen voorgelezen door den heer J. v. d. Perk, welke zonder op of aanmer kingen werden goedgekeurd. Wel lokten eenige zaken daarin génoemd een bespre king uit, maar dit ging huiten da opstel ling, zoodat de secretaris welverdiend zijn dank on'vinoi Hot .jaarverslag gaf ons een terugblik in het jaar dat weder achter ons ligt. Voor dc Kiesver. zeker een jaar van ze gen. Den penningmeester toonde ons het sal do, groot f 3.42. In verband met dit klei ne saldo, stelde de penningm., de heer B. v. d. Jagt voor, de contributie van 50 et. te brengen op 75 ct. Een voorstel van den heer Theo Brake dit te brengen op f 1 werd zonder meer aau eren omen. Tot bestuursleden werden gekozen do Heer B. v. d. Jagt (aftr.), de heer Theo Brake in de vacature A. Wassenaar. Verder stond op de angenda: Propa ganda Statenverkiezing. Na, eenige dis cussie hierover werd besloten dit in han den te geven van de nog bestaande Pro- paganda-Commissie. In verband met deze propaganda werd besloten a.s. Woensdag 14 Maart een vergadering te li ouden, uitgaande van de Commissie waar ingeleid zal worden „De a.s. Statenverkiezing" door den lieer P. A. Schoneveld. Vervolgens werd een voorloopige gros lijst opgemaakt voor de a.s. Gemeente radsverkiezing. Het volgende 8-tal werd door stemming verkregen: R. v. Delft, J. Minne Chr.z., J. v. d. Perk, P. Ravenshergen, W. Schone veld, P, Slingerland' enJac. Wassenaar. Verzocht werd liet verslag van deze vergadering alléén te plaatsen in de N. L. Crt. Op verzoek van den voorzitter,/sloot den WelEerw. Heer Ds. H. Meiering de ver gadering men dankgebed. De opkomst was gering. Groentenveiüng. Gisteren hield de Tuinbouwvereeniging Katwijk en O. haar laatste veiling in dit seizoen. De pToduc- ten van 1920 zijn zoo ongeveer bij de tuin ders weg en hiermede de inkomsten der tuinderij voor de teelt 1922 geëindigd, lil geen enkel opzicht is 1922 voor de tuin ders gunstig geweest en kan men gerust zéggen, dat zulk een jaar door geen hun ner wordt terugverlangd. Dc inkomsten zijn over het geheel ongeveer 45 pCt. la ger geweest dan in 1921 en waar toen de teelt maar juist loonénd' genoemd kon worden, zal bet ieder begrijpelijk voorko men, dat allen, de een meer. de ander minder, verliezen hebben geleden. Moge 1923 beter uitkomsten geven! Wij hopen doch vreezen. NIEUW* VENNEP. Op de vergadering van de mans- li dihat.én der Gereformeerde Kerk alhier, die gisteravond gehouden werd, is beslo ten hét aantal zitplaatsen in de Kerk te vermeerderen door de galerij voor het or gel te vergrooton. LISSE. Burgerlijke Stand. Gei- boren: Maria d. van P. van Rijssel en A. T. Kroon. Adria-nus Cornelia, z. van H. El tering en C. v. d. Zwet. Marline Johanna d. van P. van' Op Zeeland cn M. Meijer. D e M u z i e k-V ereeniging „Eensgezindheid" bracht den arbeider C. Beijk een Serenade. Genoemde B. her dacht namelijk den dattum dat hij voor 50 jaar geleden in dienst trad bij de firma P. v. d. Veld en Zonen. Naar men ons van be- voegde zijde mededeelt, Is Wethouder Tromp overgegaan'naar de Staatk. Geref. Partij. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Ge boren: Kaatje Elisabeth d. van H. C. J. van Ginhoven en C. A. van Dijk. Overleden: Hermanns Cornelis van Steijn 12 j., z. van J. van Steijn en M. E. Stienen, won. te Lisse Arie Noorfc 82 j., wedr. van N. van Voorst Rolf Hendrik Becrhorst 67 j., echtg. van A. v. d. Horst. Het aantal leden van den Raad dezer gemeente moet worden uitge breid van 7 tot 11. Door B. en W. dezer ge meente is bepaald dat de stemming voor leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Donderdag 3 Mei 1923. Deze verkiezing zal dientengevolge geschieden naar de thans geldende kiezerslijst. WOUBRUGGE. In September van het vorig jaar werd bij den landbouwer K. alhier een rijwiel ontvreemd. Een nauw gezet onderzoek leiddo niet tot eenig re sultaat. Thans is het de Rijks- en Ge meente-veldwachters K. en T. alhier mo gen gelukken den vermoedelijken dader te achterhalen. Het is een zekere S., gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Utrecht, mede verdacht van nog een be langrijk aantal rijwieldiefstallen. Hij oefende zijn treurig werk uit in samen werking van een Duitscho „Dame". Bij het zevental leden voor de c.s. Historische optocht, behoort ook dc heer W. O. van Dam te Ofwegen, welke nog niet was vermeld. Indien het do goedkeuring wegdraagt, ook van het lioofd-comité, dan ligt een interessante episode uit onzo vaderland-- sche geschiedenis gereed om straks uitge beeld te worden; een gebeurtenis waartoe ons dorp cn zijn omgeving zich uitstekend leenen. KATWIJK AAN ZEE. - Dinsdagavond hield do A. R. Kiesvereeniging alhier hare jaarver gadering. Do voorzitter wees in z'n openings woord op de eischen welke gesteld moe ten aan Gemeenteraadsleden en ont vouwt de taak der A. R. inzake dc ge meentepolitiek. Na voorlezing der notulen en der inge komen stukken had bestuursverkiezing plaats.. Herkozen werd de heer C. v. Tongerenterwijl in de vaceaturo J. Guit werd gekozen de heer C. v. Schie (de heer J. Guit stelde zich niet herkiesbaar.) De Secretaris gaf een uitvoerig jaar verslag, waarop eeuige besproking volgde. De bescheiden van den penningmeester werden aan de vergadering voorgelegd. Er bleek een tekort te zijn van ong. f80. Staande de vergadering werd voor f43 geteekend tot dekking van dit tekort, terwijl een dames-comité de andere le den met inteekenlijst zal bezoeken. Als secundus-lid v. d. Staten Centrale werd de heer L. Guit aangewezen. Ten slotte werd gestemd voor eene voorloopige groslijst van Candida ten voor den Gemeenteraad. Op de lijst komen na stemming 2.T namen voor, waarvan 10 zullen geplaatst worden op do definitieve lijst. Op een volgende vergadering zal uit de ze namen de definitieve candidatenlijst worden opgemaakt. Na rondvraag en dankgebed door den 2en Voorzitter wordt de vergadering, die zeer goed bezocht was, gesloten. Do heer van Donk, hoekli ou- der aan de gasahriék alhier, is benoemd tot kassier-boekhouder aan de gasfabriek te 'Steenwijk. De Oranjevereenigingin vergadering hijeen, besloot om te komen tot het houden vaar een concours op 3 Aug., waarvoor zouden worden uitgenoo- digd een 30-tal zang- en muzfekveree in gingen, dit, ten bate van het op 6 Sep tember te houden jubileumfeest van H. M. de Koningin. Het concours zou wor den gehouden op de „Mierewei". Een feëstcommïsie werd aangewezen bestaan de uit een 12-tal personen, terwijl als eere-commissieleden werden aangewezen o.a. de Burgemeester, de beer de Waal Malefijt, R. Ouwehand, N. Parlevliet, de Uit het Sociale Leven UIT HET BLOEMBOLLEN BEDRIJF. Nieuw voorstel der Werkgevers. Iuzake het contract in het bloembollen- bedrijf vernemen wij, dat van werkge verszijde een nieuw voorstel is gedaan aan de arbeidersorganisaties, dat hierop neerkomt, dat van Maart tot 1 October zal worden betaald een weekloon van f25 en na 1 October een weekloon van f23. Alleen voor Mei zal de arbeidstijd met één uur verlengd worden. De werknemers zullen zich over dit voorstel nog beraden. Uit de Textielnijverheid. De Toxtiela-rheidershond „De Een dracht" te Tilburg heft met algemeene stemmen besloten het collectief contract met de R. K. werkgevers in de textiel nijverheid niet le aanvaarden. De beide bonden „Uniks" en „Sint Lambertus" hebben het contract wel aanvaard. De Ensclie-dcsche Fabrikantenvereeni- ging heeft aan de gecombineerde textiel- arbeidershesturen de regeling betreffende de exIravergoedingen voor overwerk, te betalen tegen 1 April, opgezegd. Loonsverlagingen Op de fabrieken van de N. V. Puypen- broek Textielmij. te Goirlc is een loons verlaging van 5 ingevoerd. De tarief- loonen voo rdo weverijen werden mot on geveer 7 verminderd. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek was oorzaak dat veel copie moest blijven liggen, o.a. raads- versiager. van Lisse en Alkemade. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. C. Hoek, wonende te B leis wijk; cur. mr. M. de Mol te Gouda. Th. Qustenhoven, Leiden; cur. mr. H. Averbeck. AANBESTEDINGEN Bij de heden in Zomerzorg gehouden aan besteding vanwege de N. Z. H. T. M. werd ingeschreven als volgt: J. Veneman, Apeldoorn f 123.000, Jansen en Krom, Santpoort f 143.957. N. N. Ncder- horstj Gouda f 112.743; N. V. Boekhoven, Gouda f 124.000; C. Boel en de Jong, Voor burg f 127.850; Mens en de Wis, Utrecht f 199.997; N. V. Wegerif, Apeldoorn f129.900 *W. Boutkan, Wassenaar f 124.900; Admi raal, Licktevoorde f 124.800; Bot en Borst. Hugowaard f 1,07.760; v. Kampen, Bloemen- daal f 135.900; J. H. Nicuwenhuis, Rotter dam f 124.148; Muller, Rotterdam £122.500; Oudshoorn, Leiden f 130.000; Zanen en Verstoep, Gouda f 112.800; Duin, Gouda f 113.200; Massaar, Leiden f 160.000; Plan- jer, Leiden f 135.000; Den Oude, Oegstgeest f 199.997; N. V. Wegerif, Apeldoorn f119.990 neboom, Hoogvliet f 119.500; Corzwagcr, Leiden f 127.000; v. d. Velde, Alphon aam den Rijn f 113.500; Gesman, Alphen f 120.900; Dammers, Amsterdam f 139.700; Bolle, Hilversum f 126.823; Essen en De Graaf, Halfweg f 131.970; N. V. Betonbouw Den Haag f 125.900; Kruithof, Voorbuig f 132.495; Prins, Den Haag f 164.800; Mat- fchijs, Utrecht f 126.400; Vormeij, Haarlem f 149.880. TELEGRAMMEN De staat van beleg over Ludwigshafen. PARIJS, 7 Maart, (V.D.). Dc „Petit Pa- risien" meldt uit Ludwigshafen, dat ten gevolge van sabotage op do spoorwegen en het schieten op militaire treinen de staat van beleg over Ludwigshafen cn Oggers- heim is afgekondigd. De president van het Gerechtshof te Ludwigshafen is gearres teerd. Het Putsch-plan in Beieren. BERLIJN, 8 Maart, (V.D.). De ontdek king van het groote Putsch-plan in Beie ren, dat half Maart zou worden uitgevoerd, lieeft hier groote opwinding veroorzaakt. Volgens verdere berichten lag het in het voornemen de Beiersche Landdag omver te werpen met behulp van een vreemde mach! Beieren los to maken van het niik cn t< vereenigen met het Alpengebied. Verdere arrestaties zijn te wachten. Bij een huis zoeking bij den zelfmoord gepleegd hebben den rechtraad dr. Kühlqns is veel bczwa- rend materiaal gevonden. Communist vermoord. BERLIJN 8 Maart (V. D.) In Moskou werd de Duitscho communist Leutner, die daar met een bijzondere zending vertoef- I de, vermoord. .4® De Oostersche kwestie. Verdere onderhandelingen, f ANGORA, 7 Maart. (V.D.). De debatten in de Nat. Vergadering eindigden Dinsdag avond. De Naf. Vergadermj nam met een groote meerderheid een votum van vertrou wen in de regeering aan en machtigde de regeering de onderhandelingen met- de ge- MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, _iling. Peen per 100 K.G. 1.20—1.70: Ui.?n per 100 K.G. 1.301.90; Roode kool per 100 2,60—5,40: Gele kool 3.60—7.40 STOMPWIJK, 7 Maart. Eierenvcllïng. Op de gister gehouden cïerenveiling werden aangevoerd 2198 kippeneieren en 210 eenden» eieren, die verkocht werden voor f 6,10— 8,70 en voor 68 per honderd- GOUDA, 8 Maart, Kaasmarkt. Aange voerd 15 parlijeD. 1ste soort 64f 67: 2de soort 60—63: controle 62—68-50. Aanvoer redelijk, handel red°lijk. Grebo'.er 1.25—1.35; Weiboter 1.2Ö—1.30. Veemarkt. Melkvee red. aanvoer, handri redelijk 250500; Vette varkens weinig aanvoer, handel vlug 0.460,4-7 per ki K.G.; Magere varkens groote aanvoer, handel stug 0,50-/ 0,55 per V* K.G.; Magere big gen groote aanvoer, handel matig 825 per stuk; Nuchtere kalveren groote' aanvoer, handel rcoelyk 816. Eieren. Redelijke aanvoer, handel matig 6.507.50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 7 Maart. Veiling V. P. V. Aangevoerd 1780 eieren, prijs per 100 stuks 6.907.90; 315 eendeneieren per 100 stuks 6.807.20 en 4 duiven per stuk 0,30 0FFICIEELE. BEl'RSNOTEERING. 6% Nederland t922 4 B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 7% Ned-Tndiê 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Tnd. Handelsbank Ned Handels Mij. eert. .Turgens A Jureens B Centr. Suiker Oude Philips R S Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am Smelting en Ref- Anaconda copper Centr Leather Gulf States Steel Studehaker - IT S Steel gew. Bodjon? Suikerfabr Corcpania. - Gcw. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr. Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber "Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadjada Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Pahetvnart Scheepvaart Unie ATarino Oric. comm Marine pref. Besoeki Deli-Balaria Tabak Dcli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Sencmbah Atchison Top eh a Erie common Kansas City Southern. 5% Mot Binnenlanden Missouri Kan«n* Tpsas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw Gclil prol. o- V.K. Q.K. 991/4 9P1/, SI/, - 84l/8 IOSV3 87 1703/4 129?/., 1433/4 68 58 6OV4 110 239 578 1751/2 743/.; 691'* 10S 42 91 126 126i/2 110 3101/a 160V* I2V4 12 3/a I75V2 157 3571/2 471V-. 470 991/. 99 IOOV4 77 S83JA> 390 124 1^4V2 406: 4l3Va 29s/4 3 147 145Va 81 96 68 GOV* 293' Ij 118 1CG 261/2 75/s 751/2 72 116 -c- HIV* 110 l£3/ic I-1/» 4Ö1/ s 471'2 344V-. 271 313 314 16'A 366 SOS 1093/, - l33/4 33 V. 25 - j6/g 101/. a?/* t 98?/4 149 143 10 ó/6 345/g 34:/s Wisselnotcermgen (Amsl-crd?- Zicht: London 1.69V* Berlijn Parijs 15 "O Brussel 13.25 Zurich 4'7.Cl> B Weenen 00SG1/* Kopenhagen Christiania 4(i.0£,/a Stockholm 67.20 New-York 2.5ïP/g Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 8 Maart 1923, medegedeeld door hot Kon. Ncd. Meteorologi ch Instituut tc Dc Bïlclt. Hoogste Barometerst.770.0 Thorshavn. Laagste Barom*crst.: 754.0 Maastricht. Verwachting tot den avond van 9 Maart Meest matige Noordoostelijke tot Noorde lijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, enkele regen- of hagclbuitjcs, zeilde tem peratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3