Dagblad voor Leiden en Omstreken. v Zeloten. Aiai^EÜËHTSPRUS In Leiden en buiten Leiden waar asenten gevejtigd aijn Per kwartaal 12.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal 12.90 3üe JAARGANG. - DONDERDAG 8 MAART 1923 - No. 889 BureauHooigracht 35 Leiden - Te). Int. 1278 - Postrekening 58936 ABVERTESmE-PitiJS Gewone advertentiën per regel 22# centê ^Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief; «Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden daffeliU-a ar] kq cent. Altijd woer kan men de beschuldiging liooren, dat er in de practijk bij do recht- sche partijen zoo weinig van hunne be ginselen blijkt. En daarom, zoo meent men, is ook het vasthouden aan de tegenwoordige poli tieke tegenstelling zoo dwaas, en zou het zoo verstandig zijn, als de antithese werd opgedoekt Men zou het immers zoo goed Bamen kunnen vinden. Maar de houding verandert eensklaps wanneer moraal en religie in bet geding komen. Dan is er niet alleen tegenstand, maar dan breekt ook de spotternij los, en koo- ren we uitingen van bitteren haat. Zoo onlangs toen van anti-revolutio- nairo zijde in de Kamer op afschaffing van de Staatsloterij werd aangedrongen. Toen stoof het deftige Handels blad op en kregen we het volgende li berale lesje te hooren: Wij zouden, veel meer dan voor op treden tegen de premielceningen, voe len voor afschaffing van de sikkeneu rige Loterij wet, waarmee de rechtscho „zedelijkheids"-zeloten en do braaf heids-liberalen ons volk een der meest onschuldige middelen hebben willen ontnemen om wat illusie te brengen in zoovele valo levens. En waartegen de premieleeningen een natuurlijke reactie zijn. Maar wo moeten nog braver wor den. Van Staatswege. Zie, dat is nu de liberale politiek. Men bestrijdt ons niet, maar zot ons eenvoudig te kijk. Het is dus, goed beschouwd, onze schuld dat een Broekhuys de goed-geloovigo me nigte millioenen laat offeren op het al taar van het gouden kalf. Dergelijke dingen zijn niet meer dan een natuurlijke reactie tegen hot ijveren dor .,zedelijkheids"zeloten. Dat zijn wij. Dweepzieke en onverstandige, onver draagzame ijveraars, die de mensehen nog braver willen maken. O, do liberalen zijn zoo netjes en fat soenlijk. Maar zoo komen de beginselen niet. in het goding of zocfoen voor hunne vuur- roode neefjes niets onder. Dan worden Herodes en Pilatus vrien den, en trekken ze tegen die vermaledijde „zofbteri" eene lijn. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Raad dezer Gemeente zal as. Maan dag, des nam. te twee uur vergaderen, ter behandeling van de volgende punten: 1. Benoeming van een tijdelijk "Wethou der. 2. Benoeming van een lid van het Be stuur der vereen. „Do Ambachtsschool". 3. Praeadvies op het verzoek van Dr. P. A. Driessen, om eervol ontslag als lid der Commissie voor het Stedelijk Muse um „de Lakenhal". 4. Praeadvies op het. verzoek van Dr. H. J. Taverne, om ontheffing van het geven van lessen in de Natuurkunde cn de Na tuurlijke Historie aan de afd. A. der Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. 5. Voorstel tot verhuring van de boven woning aait de Garenmarkt Nd. 6a, aan G. P. E. Wever. 6. Voorstel tot verhuring van het perceel Langegracht No. 226, aan J. van Polanen. 7. Voorstel: a. tot overnamen in eigendom en onder houd bij de gemeente van de Bloemstraat de Vinkstraat, de Gisettestraat c.a. en een gedeelte van de Nanniestraat, Sectie K no. 1472 en Sectie O nis 841 ged. en ,784 ged.; - b. tot beschikbaarstelling van gelden voor do verbetering van de Bloemstraat en de Gisettestraat c.a. 8. Voorstel om Burg. en Weth. te mach tigen tot H. M. de Koningin liet verzoek te richten, het maximum aantal patiën ten, dat in de beide paviljoens voor vrou welijke en mannelijke jeugdige idioten van het krankzinnigengesticht „Endegeest" mag worden verpleegd, tijdelijk te ver meerderen met 10. 9. Voorstel om den termijn van ontrui ming der onbewoonbaar verklaarde per- ceelen Wernershof Nis. 1, 2, 3, 4f, 6, 7, 9, 10, 11 en 13, Ferdinand Wernerspoort Nis. 1, 3 en cn 4, Willem Frederikspoort Nis. 1, 2, 4, 5, 6 en 7 en Paradijssteeg No. 58, we derom met zes maanden te verlengen. 10. Voorstel tot vaststelling van een plan tot gedeeltelijke herziening van het uit breidingsplan der gemeente beoosten den .Rijnsburgerweg en benoorden de Poelwc- tering en tot vaststelling van de rooilij nen. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de terugbetaling van de door da Maatschappij tot Exploi tatie van Tramwegen betaalde schadeloos stellingen en kosten, in verband met de .onteigening van do perceelen Hoogewoerd ,7 en Hoogewoerd 3. 12. Voorstel tot beschikbaarstolling van gelden voor de verandering van de brarid- alarmeerinrichting. 13. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan de Vereeniging ter in standhouding van bijzondere scholen, voor L. O. en U. L. O. aan het Noordeinde, tot uitbreiding en verandering «van in richting van het schoolgebouw aan het Noordeinde No. 38 en tot beschikbaarstel ling van de daarvoor benoodigde gelden. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een nieuw, politiebureau met dienstwoning. „D. O. S." Uitverkocht was gisteravond de groote Stadsgehoorzaal bij de tweede uitvoering in diit seizoen van de Chr. Gymnastiek- en Schermvereeniging „DoorOefening Sterk". "Waar het hier gold een propaganda- uitvoering .mogen we gevoeglijk aanne men, dat de belangstelling voor de zoo mooie en noodige lichamelijke oefening in onze leringen groeit. Een bewijs hiervan was ook dat we toen onder de opgewekte tonen der D. O. S.-marsch de gymnasten oprukten, niet minder dan 287 werkende leden tel den. Stram werd enkele malen do zaal door gemarcheerd, waarna in ruststand de opening der vergadering werd aange hoord. De leider van D. O. S. sprak namens de vereeniging een hartelijk woord van welkom tot de oanwezigon, die in zoo grooten getale opgekomen waren, om de resultaten van maandenlangen arbeid te aanschouwen en om belangstelling te too- nen voor de lichamelijke oefening ook, neen juist, in Christelijke kringen. Wet houder Pera en de vertegenwoordigers der zus ter v ereenigingen heette bet be stuur hartelijk welkom. Het deed ons aangenaam aan, dat het bestuur, bij monde van den heer Ver schoor op den moreelen plicht der aan wezigen wees, om de zaal niet voor het einde der uitvoering en in geen geval on der het gebed te verlaten. Dadelijk werd nu aangevangen met de uitvoering der programmapunten. De- inzet was goed. De openingsstand, die eigenlijk geen stand was, maar een rhythmisc.he oeefning werd regelmatig en onder mooie belichting uitgevoerd. De vrije- en gereedschapsoefen, va nde da- mes- en keerenafdeelingen, waren qua gymnastiek een der beste nummers van den avond. Do opvolging der commando's en de afwerking waren correct. Daverend was het applaus. Natuurlijk was de bewondering voor de hierna volgende electrische knots en boogrei ook groot. Echter overlading schaadt. De gymnastiek zonder camou flage wordt (tegenwoordig) ook door het publiek wel gewaardeerd. Alleraardigst werd vervolgens door de kleinste meis jes gewerkt. Meerdere aanwezigen ston den paf van wat reeds door deze peuters werd gepresteerd. Een van de „zware" oefeningen was het enseinble-brugturncn door de dames- afdeeling. Vooral door de jongeren werd er flink gewerkt. De ouderen moeten nog meer op de gowone oefentijden aauwezig zijn! Do le groep adspiranlen der H.-afd. bad een. drietal nummers voor haar reke ning genomen. Vooral de vrije oefenin gen in standen konden nog beter, jonge lui! Een tweetal spriugnummers vielen zeer in den smaak. Vooral bij ..polsstok hoog" werdén zeer goede prestatie's gele verd. Ook liet gewoon hoogspringen was subliem. De rhythmische oefeningen oogstten een geweldig succes. Onder een hartelijk speechjo werd dan wakkeren directeur een prachtigen bloe menmand aangeboden namens de wer kende leden. Do heer J. de Kok dankte voor deze welgemeende hulde. Spr. herinnerde aan liet feit, dat dit jaar voor 't eerst de ver eeniging door liet rijk wordt gesteund on dankte in 't bijzonder de le afd. ad- spiranten voor de trouwe oefening. Na een gezellige pauze werd door een weibezet strijkje onder leiding van den heer A. Versnelj een keurig stukje muziek gegeven, waarna de heerenafdeeling aan de toestellen turnden. Onze welgemeende hulde dat D. O. S. zich niet begeeft op de glibberige paden der acrobatiek, doch zuiver gymnastische oefeningen geeft. De afwerking moet nog beter. Beenen geslo ten D. O. S.-ers! Ondoenlijk is het elk der punten van het vrij lange programma lo noemen. Vermelden we nog slechts de werkelijk schitterende standen en do heel goede rhythmische oefeningen. Resnmeerende komen we tot de conclu sie dat D. O. S. sinds de vorige uitvoe-i ring 10 pet. is vooruitgegaan. Dat alleen was reeds een genot om te aanschouwen. Doch ook de uiterlijkheden zijn in deu goeden zin veranderd. De orde onder de jongeren was veel beter, hoewel de vol maaktheid wel nooit zal worden bereikt. (Daar zijn het jongeren voor). Terecht kon de lieer Verschoor in zijn slotwoord spreken van een welgeslaag den avond. Wij sluiten ons aan bij zijn wensch, dat D. O. S. zoowel wat lichamelijke oefe ning- als wat chrislelijken geest betreft, moge groeien en bloeien. Nadat in dankgebed was voorgegaan, ging do menigte huiswaarts. Bijna nie mand had voortijds de zaal verlaten. „Staaiwijk". De liefdadigheidsmiddag en ^avond gisteren in de Foyer der Stadsgehoorzaal gehouden zijn een groot succes geworden. Reeds 's middags bleek, dat in grooten kriiig belangstelling voor deze zaak was gewekt, getuige het zeer groote aantal kinderen die met of zonder geleiders k o rnet genieten van al het mooie, bet goede en het schoone, bun door het comité be reid. De ruime Foyer was ddn ook meer dan vol, eigenlijk to vol, toen Ds. G. J. W. Goedhard naar voren trad, en de dames, jongens en meisjes namens de dames en lieerne die deze middag hadden voorbe reid, een hartelijk welkom toeriep. Spr. zeide zijn jeugdige gasten niet lang te zullen vermoeien met een uiteen zetting van het doel, waarvoor deze mid dag was georganiseerd, dat zou naar hij vertrouwde van zelf wel in orde komen, En of het in orde kwam? Nu, èn of. Noemen wij slechts het kinderzang koortje, onder de uitstekende leiding van 'Mej. Ritman, dat achtereenvolgens een aantal allerliefste kinderversjes, die door de lief aangekleede kinderen aardig ten gohoore bracht. Uit een en ander bleek, dat Mej. Rit man veel zorg aan de voorstudie had ge wijd. Het was, zooals wo hoorden opmerken, in één woord „snoeperig". Ook de jongedames, die daarna aan bet wóórd, o neen, aan het lied kwamen, hielden do aandacht van groot en klein geruimen tijd gevangen, bij het zingen van „Dè sc-hooiisto Feestdag" van Cath. van Rennes. Op loffelijke wijze kweet zich ook hier de begeleidster van haar taak. Werkelijk, van het schoonste wat we op het gebied van kinderversjes bezatten, was bier ver tolkt, en op een wijze die een stormachtig applaus aan de hoorders ontlokte. Het laatste versje waarin gesproken werd van ,,al wat schoon is en goed" zal ook niet vreemd 'zijn geweest aan het succes van de miniatuur-postboden, die handen te kort kwamen om alle koopers te voorzien van postwissels, die zij tegen verschillende prijzen te koop aanboden, en die men aan het imitatie-postkantoor op den gatng kon inwisselen voor een sur prise. Een leuk idee was het ook van hot co mité om den pseudo-ijscoman met zijn wagen door de zaal te laten venten, waar bij hij zich in een groote afzet van zijn vochtvrije ijsco's mocht verheugen, in het ontvangen der penningen bijgestaan door een miniatuur-verpleegster. Het was voor een echten postamhtenaar om te watertanden zooals men zich voor do loketten verdrong om de wissel vallige zending in ontvangst to nemen. Na de pauzo verlustigde men zich, in de geestige zetten van den Poppekast- man, die zijn jeugdig publiek goed wist te vermaken, evenals de goochelaar van wiens eerlijke practijken zich een ieder persoonlijk mocht overtuigen. Van het begin tot het eind was de stem ming hoogst geanimeerd, dank zij de uit stekende wijze waarop alles was gere geld. De woorden van dank door Ds. Goed hard aan liet adres van Mej. Ritman, haar begeleidster en aan de andere mede werkers (sters) gericht, waren dan ook volkomen op hun plaats, en gingen van een luid applaus vergezeld. Het Avondfeest, werd geopend door Ds. G. X W. Goed hard die aanwezigen dankte voor hun belangstelling die zij toonden door in groote getale op te komen, en hen namens bet voorbereidend comité een hartelijk welkom toeriep. Spr. hoopt dat allen zullen genieten van Wat op hot gebied van woord- en toonkunst zal worden geboden. Maar al zou spr. niot gaarne alle gedachten in dezen avond zien ondergeschikt gemaakt aan het belang, toch wil hij ook het doel wat met dezen avond wordt beoogd, niet voorbijgaan. Onder de vele nuttige instel lingen die onze stad telt, is namelijk ook de wijkarbeid. Ook „Staaiwijk" is steeds werkzaam om de stoffelijke en geestelij ke belangen van een groot deel der inwo ners te behartigen.Door de schuld die op haar gebouw rust, ziet dit er echter reeds sinds geruimen tijd niet al te flo- risant uit. Toen nu spr. ruim een jaar geleden hier ter stede zijn arbeid aanvaardde, en hem als zoodanig ook Staaiwijk als een deel van zijn arbeidsveld werd aan gewezen, sprak men er al aanstonds over om het gebouw eens wat op te knappen, maar tot heden ziet het er niet erg fleu-* rig uit, inzonderheid wat hot schilder-: werk betreft. Evenals voor do menschen, is het ook voor dit gebouw noodig dat liet versterkende middelen krijgt, wil het een gezonde kleur kunnen vertoonen. Verder is het ook het onderhoud, wat dcorloopend financieelo offers cischt, waarom spr. deze wijk in de belangstel ling der aanwezigen aanbevfcelt. Veel belangstelling hebben, do dames en heeren^die dezen middag en avond voor bereidden bij hun werk mogen ondervin den. Het ging alles even hartelijk en on gedwongen, waarvoor spr. dan ook zijn bb'jdschap uitspreekt. Velen .van hen stelden er prijs op hun ne namen te verzwijgen, maar eenige na men wil spr. toch noemen, zooals de fa. Buurman Yan het Utr. Jaagpad en de Gebr. de Leeuw, Schelpenkade, die gratis groen en planten afstonden, en de fa. Bender, die een piano kosteloos ter be schikking stelde. Spr. brengt eveneens een woord van flank aan de musici die voor dezen avond hun medewerking wilden verleenen. Een groote teleurstelling was het voor velen, dat Mej. L. Duval, die den heer De Beek op de piano zou begeleiden, daarin plotseling door ongesteldheid werd verhinderd. Gelukkig werd haar lee raar, de heer Venderbosch bereid gevon den en ter elfder ure haar plaats in te nemen, en daarvoor uit Delft over te ko men, wien spr. daarvoor hartelijk dank zegt. Spr. wensch nu over te gaan tot het af wikkelen van het programma en hoopt dat velen er een aangename indruk uit zullen medonemeu. Wie in do gelegenheid is geweest om een blik ie slaan in het programma, zal het ons niet euvel duiden wanneer wij niet op ieder punt apart ingaan. Het vioolspel van den heer W. Fon tein in samenwerking met den heer J. Baak heeft velen verrukt. De samen werking was uitstekend en de maat werd ook in de moeilijke passages goed ver zorgd. Veel succes oogstte de lieer J. B rants mpt zijn uitstekend voorgedragen levens liedjes, die tintelend van fijnen humor en gezonden levenslust door hun treffende vergelijkingen het eene oogenblik hun in vloed lieten gelden op het gevoel, om even later weer de lachspieren in beweging te brengen. Nog worden eenige stukken voor piano en viool gespeeld door een heer en dame, die waarschijnlijk onbekend wenschen te blijven. Wij kregen echter den indruk, dat zij den muziekstandaard eens extra hadden doorzocht, .^czien het gehalte van het door hen ten gehoore gebrachte, dat oi. mocht worden geroemd. Een ster in het nmsicaal gedeelte van den avond vormde de zang van den heer H. L. E. Do Bock. Het door hem ver tolkte, w.o. ook „Du hist die Ruh" van Schubert, getuigde van degelijke studie, gezien de wijze waarop de onderscheidene nuanceeringen werden weergegeven. In de lage zoowel als in de hooge passages bleef de zanger in de juiste toon, zonder dat bet klankvolume er onder le lijden bad, wat voor een deel te danken was aan de medewerking der aanwezigen die het door de stilte die er hcerschte mo gelijk maakten om de zachtste weergeving goed te doen verstaan. Ook in de Fran- sche tekst van de twwe volgende stukken was de uitspraak zeer goed. Haidden wij den heer De Bock gaar ne zien begeleid door Mej. Duval, ook haar leeraar toonde zich vertrouwd met de muzieknummers, wier vertolking zoo onverwacht aan liem werd toever trouwd. Alles bijeengenomen valt het niet te verwonderen dat de pauze voor velen .die het tekstboekje in de schoot hadden laten zinken, onverwacht kwam. Het postkantoor werd in de pauzo to taal leegverkocht. Het tweedo gedeelte van den avond werd ingeleid door een zeer mooi „Conto Amoroso" van S. Elinan, waarnaja, we durven wel zeggen het glanspunt aan brak, n.l. „Thee-avond bij de familie Stastok", uit de Camera Obscüra. Een beschrijving van het stuk achten wij- met hot oog op de populariteit die clit product van Hildebrand geniet, overbodig. Het spreekt vanzelf dat men in do eene toI meer kan schitteren dan in do andere, maar iedere rol werd zeer good weergegeven. De hoofdpersonen, zoo als Oom en Tante Stastok, die een moei lijke taak hadden, speelden onverbeter lijk. Met onverdeelde, aandacht werd ieders prestatie gevolgd... en gewaar deerd, getuige de onverholen blijken van bewondering. Aan liet eind hadden do medewerkers con ovalio in ontvangst te nemen. Ten slotte trad Oom Stastok, alias de heer J. B(rants), naar voren om eenige woorden van dank te spreken aan het adres van Mej. G a t h i e r, die weken van te voren mot onvermoeiden ijver heeft gewerkt aan de voorbereiding van dezen dag; ten slotte verzocht hij om Mej. Ga-thier cenigo oogenblikken toe te juichen, waaraan spontaan werd gevolg gegeven. Hiermede was de avond geëindigd: oen avond dio door de toewijding van ve len een avond is geworden van rein kunstgenot, van gezonde liumor, zooals wij ze in onzen lijd weinig kennen. Naar wij vertrouwen is do arbeid van die alle medewerkers rijk beloond. N.V. Leidsche Kalkzandstesnfabriek. Op de 30 December gehouden algemeeno vergadering van aandeelhou ders van voormeld genootschap is, op zijn. verzoek, eervol ontslag verleend aan dein directeur, den heer J. A. van Her waarden. Kiescollege Ned. Herv. Kerk. Bij de gisteren gehouden verkiezing van gemachtigden van heb Kiescollege der Ned. Herv. Kerk, Averden uitgebracht 860 stemmen waarvan 9 van onwaarde. Op de candidalen A'an „Evangelie cn Belijdenis" en „De Hervormde Kerk" wer den van 458 tot 519 stemmen uitgebracht. Op die van „Geloof en Belijdenis" van 240 tot 312 stemmen. Gekozen zijn dus de heeren L. X Ph. Dane, C. X Eggink C.Jzn., C. Mechelso, P. J. Mulder en L. J. Berg. Brand. Hedenmorgen te circa 12 uur brak ii;" enkele lioht ontbrandende goederen, die ii* een in e u belinaga zijn aan het Lovendaar aanwezig waren, brand uit. De motorbrandspuit waa spoedig ter plaatse en bluschte in enkele oogenblik ken het brandje, dat gelukkig geen groote - schade aanrichtte. Gisteravond heeft de 15-jarige J. A. B. baj een twist in ile Ververstraat den 15-jarigen J. W. met een mes in het ge-* laat gestoken en wel op het neusbeen tus-< scben de beide oogen. De beer D r. P. A. Driessen heeft in verband met zijn vertrek uit Lei-* den ontslag gevraagd als lid der Com-* missie van het Stedelijk Museum Lakenhal." De heer D r. H. J. Taverne heeft ontheffing gevraagd Aan dc tijdelijke op-" dracht als leeraar in Natuurkunde en Natuurlijke historie aan de Gem. Kweek-* school voor onderwijzers alhier. - De minister Aan onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter algemcene kennis, dat aan 's Rijks Museum van Oudheden te Leiden, van 1 April 1923 af, voor onderwijsinrichtingen, particulie ren, enz. afgietsels van voorwerpen, in dat museum aanwezig, tegen betaling verkrijgbaar zijn. Voor inlichtingen Aven-; de men zich lot den directeur van ge-» noemd museum. BIRNEBLAWÖ De Rolterdamschc Burgemeesters- vacature. Naar de Telegr^erneemt zou m r. d r."> E. van Ketwich Verschuur, bur-i gemeester van Groningen ernstig in aan-? merking komen om tot burgemeester van Rotterdam te worden benoemd. De wijziging der Stoomwet. De Memorie A'an Antwoord op het; A'oorl. A'erslag der Eerste Kamer in zake- het Avetsontwerp tot wijziging cn aanvul-" ling A'an de Stoomwet is verschenen. Do regeering is na ernstig beraad lot de conclusie gekomen, dat er voor baar geen aanleiding bestond de verdere be< handeling van het Ontwerp op te hou den, omdat ook in dezen tijd van malaiw' de belangen der nijverheid door de gerin-*' ge heffing dio thans wordt voorgesteld, geen schade zullen ondervinden, ter vijl daarentegen het brengen van cvenAvic'.it! lusschen de staatsuitgaven en do staats-^ inkomsten met alle ten dienste staande, middelen, Arelke billijk en uitvoerbaar j zajn, bij den ongunstige» toestand van* 't Lands financiën van overwegend be-* lang moet worden gcaclit. Een dier mid-",' delen is het heffen van retributie voor diensten der overheid, die tot dusverrö gratis Averden verricht. Wel kan do regoering bewilligen in ecnig uitstel betreffende de invoering van j deze retributiën. »-* Zij is bereid te bevorderen, dat de algo* .mceno maatregelen van bestuur, waarbij do grondslagen derretribution zulk' Avorden vastgesteld, niet in working tro den voor 1 .Januari 1924; do janrlijlc* scho retributie voor bet gebruik van stoomketels zal dus'voor het eerst ever 1924 geheven Avorden. k Voorts slaat dc regcc-ring op het slamn punt, dat van strijd tusschcn dit wets-' ontwerp on de Stooomwot van 189G niet^ gesproken kan worden, omdat door dit; wetsontwerp de grondgedachte A'an do Stoomwet-niet wordt aangetast. l.uillg rtli VJ wetsontwerp t van schoen- >ij, zegt bob} a even groote» -1. 1- Het invoerverbod van schoenwerk. Het Hdbl. heeft in parlementaire krin gen geïnformeerd naar de houding van daf| Tweede Kamer tegenover het wetsontwerp tot beperking van den invoer werk. Men verzekerdo ons daarbij, blad, dat dit wotsontwerp een kans A'an verwerping loopt als do Bios-^ coopwot. De verwachting is, dat do R. K'; allen zullen voorstemmen, do anti-re vol ul tionairen waarschijnlijk ook, al is do ino-y gelijkheid niet uitgesloten, dat cr een cn-k kei lid der laatstgenoemde fractio legert is. Do Chr. Hist, fractie zal stellig ver deeld zijn. Er zijn wel leden, dio A'uor hej^ ontwerp zijn, iuaar cr zijn cr ook verschep denon, die het .krachtig zullcfi bestrijden. - Do soc.-dcm. wai'en aanvankelijk verdeeld,"t maar zijn na érnstig beraad tot overeen- stemming gekomen, n.l. cm togen to steia-j men. De fractie van den B. is ui haal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1