Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWS LBIDSCHE COURANT &B0i«taEglEi£TSP3?ajS in Leiden en buiten -Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.50 sPer week f0.19 'Franco per post per kwartaal f 2.80 3de JAARGANG. - DINSDAG 13 FEBRUARI 1923 - No. 869 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PUM3 Gewone adverientiën per regel 22J4 cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke reductie. Kleine adverientiën bij beta ling van ten hoogste 30 wo a V wil des volks» 1 Gelijk bekend, meent men in sommige kringen, dat een Regeering niet alleen met de wenschen van het volk heeft te rekenen, maar dat zij zelfs niets anders heeft te doen dan de wil des. volks te vol» gen. De regeerders worden dan beschouwd als uitvoerders van den wil des volks. Democratie noemt men dat. Met dien wil des volks wordt echter teel wat gesold. Bekend is, wat in 1918 gebeurde. Ons volk had zich bij de gehouden verkiezingen uitgesproken voor een re» geering in rechtschen geest. In November van dat jaar echter kwam 'de heer Troelstra toen hij bezig was een revolutie te organiseeren in de Kamer verklaren: „Wij, die het volk achter ons hebben, moeten de Regeering overnemen, wij willen de maclit nu." En toen hij in het parlement gewezen werd op de 22 zetels van de S. D. A. P., toen heette het, dat de toestand veran derd was, en dat ook de wil des volks een andere was geworden. Een paar dagen later moest hij even wel erkennen zich vergist te hebben. tWij hebben, zoo heette het toon, wat iedereen trouwens wist de moer-* derlreid niet achter ons. „Ik heb zoo verklaarde Mr. Troelstra in bezonken heid gefaald. Ik heb den toestand ver keerd beoordeeld; het volk wil in meer derheid geen revolutie." We zijn nu een paar jaar verder. Het gaat weer tegen de verkiezingen en nu worden do kiezers opgeroepen meo te werken, opdat er een Eerste Kamer komt, „die den wil des volks" volgen zal. De wil des volks. Maar wat is do wil des volks? De oersto verkiezing na de „revolutie- operette" bevestigde Mr. Troelstra in zij ne opvatting dat liij oen voor een leidend staatsman onvergeeflijke vergissing had begaan. Toen hebben we bet vorig jaar gekre gen de verkiezing voor de Tweedo Ka mer. En hoe bleek toen do wil des volks? Was cr een sterke revolutionaire stroo- ming? Bleek toen dat do wil des volks, gelijk luidend is met do wonschen van da S. D. A. P.? Maar immers het tegendeel was liet ge val. De S. D. A. P. moest zich met 20 van de 100 zetels tevreden stellen. Het 51 tegen 49 werd veranderd in hot bekende 6040. Do rechterzijde verkreeg een overwel digende meerderheid. Nu is het mogelijk, dat sinds dien de stemming van een deel dor kiezers weer is gewijzigd. Maar dit verandert niets aan het feit, dat de meerderheid in do Eerste Kamer een afspiegeling is van „den wil des volks." Waaruit volgt, dat de S. D. A". P. vol komen tc'^cn kan zijn. STAOSNIEUUÏS „De doorwerking van het Evangelie in ;«r België." Stamp en stampvol was gisterenavond het Hooigrachtkerkgebouw waarin Ds. ALb. Lauwers zijn bevindingen oyer den arbeid in het Vlamingenland zou mede- doelen. Doch niet alleen de groote opkomst maakte de belangrijkheid van de samen komst uit een trilling van ontroering rilseldo door do aanwezigen toen Ds. Lauwers gezegd had wat hij had te zeg gen -de ziele had geluisterd en ver staan. De inzet van de vergadering was het zingen van Ps. 118:7: „God's rechterhand doet grooto kracht." Van die kracht werd getuigd ook in het voorgelezen schriftgedeelte Lukas 5:1 11 do geschiedenis van de wonder-* bare vischvangst. De voorzitter van het plaatselijk comité voor do Evangelisatie in België, dr. J. G. van Es, sprak hierna enkele inleidende woorden waarin hij memoreert het her stel van ziekte van Ds. Lauwers, die reeds 17 Jan. zou zijn opgetreden, en dank bracht aan den raad der Gereformeerde Kerk le Leiden, voor het tot tweemaal toe afslaan van het kerkgebouw. Na op gebed en steun voor het werk van het comité voor België te hebben Aangedrongen beval spr, in 't bijzonder de collecte, die waarschijnlijk een offi- cicelc kerkcollecto zal remplaceeren, on Bet Evangelisatieblad in den aandacht der gemeente aan. Gezongen werd nu Ps. 89:7: „Deze din gen zijn hun allen overkomen tot voor-! beelden", vangt daarna spr. zijn rede aan. In het Oude Testament en in het Nieu we Verbond worden ons een ganscbe reeks geschiedenissen verhaald, die op zich zelf misschien van niet zoo groote beteekenis zijn, maar die, gezien in hoo-: gor licht, ons in symbolische taal worden tot feiten, beelden en prophetiën. Als ons de gradueele genezing van den blindo te Betsaïda geteekend wordt wil de Ooiland ons die genezing lot een voor-! beeld stellen, tot een verklaring waarom do dwalende zondaar niet altijd maar zoo ineens tot het heldere licht Gods komt, maar in gradueelen vorm, door stormen van twijfel en aanvechtingen heen God's genade kan aanvaarden. Eyenzeer geldt deze symbolische ach tergrond voor de gelijkenis van den on- vruchtbaren vijgeboom voorbeeld van Israël en l\et schijnchristendom cn ten slotte ook in de geschiedenis van de won derbare vischvangst waarin Jezus zélf de diepere beteekenis reeds aanduidt. Spr. ontvouwt zijn gekozen ovangolie- gcdeelle in drie gedachten: God roept zijn gemeente toe: „steekt af naar de diepte"; do ziele-visscliers antwoorden: „Op TJw Woord zullen wij het net uitwerpen" cn ten slotte: rijke zegeningen ontvangen zij, dio Jezus' gebod gehoorzamen. Er is een diepte van godsdienstige duis ternis, van ongeloof en bijgeloof, van roo- den en zwarten oorsprong, niet alleen in de achterbuurten der steden maar ook op het platte land een diepte dio onder het Vlaamschc volk den grondcloozen bodem niet meer doet bereiken. Tot den spreker is in zijn jeugd toen do roepstem gekomen: „Steekt af naar de diepte" en het werd door hom gezocht in het verlaten van vader en moeder cn bid den in de kloostercel voor de verloren wereld. Maar gradueel, trapsgewijze is bij ge komen tot het heldere licht, na een lange periode van zoeken en twijfelen en kennende de diepte van duisternis van zijn arm volk, dat hij in den biechtstoel heeft leeren kennen, heeft hij zijn roe ping verstaan en is hij liet evangelie gaan brengen onder zijn R. K. medebroe ders. Een Noord-Nederlandscb Roomsche heeft hem na een rede te Rotterdam na dere inlichtingen gevraagd, hoe hij het bloeiende Vlaamschc land een vallei vol doodsbeenderen kon noemen, terwijl toch in de Roomsche Kerk 's Zondags naar aanleiding van het evangelie gepredikt wordt en velen do Evangeliën cn do Han delingen in hun huis hebben, het Vla mingenland, dat zoo godsdienstig van aard is dat men zelfs in de kroegen kruisbeelden en wandtcksten heeft. Hierop heelt do spreker, dio zijn volk door cn door kent, geantwoord: dat het Christendom niet bestaat uit een kruis beeld zonder meer, doch dat het moet zijn een geloovcn met 't hart,-en dat boven dien bet Kruisbeeld bij verreweg de meeste Vlamingen als afgodsbeeld, als af weermiddel voor ongelukken dienst moet doen. De prediking bij de mis bestaat niet; alleen 's morgens vroeg, wanneer de Hoogmis met gezang wordt gecelebreerd, dan wordt cr naar aanleiding van 'n tekst uit het evangelie een korte predicatic ge houden b.v. om legen bioscoopgevaar te waarschuwen of Roomsche sacramenten uit te leggen. Maar niet wordt gepredikt do liefde Gods in Jezus Christus. Bovendien wordt deze mis slechts be zocht door een uitgelezen schare of door dames die komen om te zien of gezien le worden. Dat vele Roomschen do Evangeliën in huis hebben moge waar zijn voor de Roomschen boven den Moerdijk, niet waar is 't voor den Vlaming, den Fransch- man, den Italiaan. Op zedelijk terrein in het bijzonder zijn do Roomschenin N.- Nederland on der den invloed van het Calvinisme geko men. Maar vooral in België is er een af grond van diepe onwetendheid. Als spr. zich afvraagt, waarom God hem zoo lange jaren in de R. K. Kerk heeft doen blijven, kan hij niet anders antwoorden dan dat dit is geschied om des to grondiger zijn arbeid te kunnen verrichten. En nu met allerlei netten wordt er in België gevischt, door samen komsten in do zalen die veel Roomschen trekken en waar telkens weer de zelfde gezichten worden gezien, door openlucht meetings in parken en op' markten, waar gezongen, gepredikt en gebeden wordt, waar rijke vruchten worden gezien, waar, tegenover schijn-christendom het werke lijk christendom wordt gesteld. Of dit werk altijd even gemakkelijk gaat? Neen! Als „staaltje" hoe soms van Roomsche zijde wordt opgetreden, verhaalt spreker hoe na zijn optreden te Aerschot do plaatselijke Katholieke Gazet, genaamd „De Klok", op lasterlijke wijze de echt heid van do verkochte Bijbels in twijfel heeft getrokken, waarop den redacteur door een ingezonden stuk gevraagd is over dezo kwestie in openbaar debat op te treden. Geen antwoord werd ontvangen* Daarna heeft spr. don schrijver van de laster getart aan te toonen, op welke plaats de Nederlandscho vertaling van de Oorspronkelijke talen af wijkt, en ook de Vulgata die proef te doen doorstaan. Ook deze uitnoodiging is niet aangenomen. Tenslotte is geschreven dat als „De Klok" weer zulke valsche klanken zal doen liooren, de Geestelijkheid met pu blieke aanplakbrieven zal worden uitge daagd om te bevestigen wat „D.e Klok" hoeft geschreven. Het gevolg hiervan is geweest dat de laster tenminste niet is vernieuwd. Men zegt soms dat het R. K. optreden is verzacht. Dit is ook zoo. Gelukkig is het middel- éeuwscli optreden daar geëindigd maar van onzo zijde zijn er dan ook geen Watergeuzen meer bij ons is het kaf grootendeels verdwenen. In de R. K. Kerk is het kaf echter verre in de meerderheid en in deze kringen wordt nog bittere haat tegen ons, protestanten, gevonden. Niemand zal den spreker kunnen be schuldigen, dat hij zijn R. K. medebroe ders haat. Het is dan ook niet in de ersto plaats tegen de ware vromen die ook in do Roomsche Kerk nog worden gevonden, dat spr. zijn beschuldigingen slingert, maar tegen het kaf. Treffende staaltjes verhaalt spr. dan van do Roomsche tegenwerking. Spreker's zuster, die non is, doch innig vroom, word toegevoegd door een pastoor: „Als ik kon, zou ik je broer den kop af rukken", en zijn 81-jarige tante, die zich in het klooster zou zetten. En dat waar leen komen als haar neef nooit oen voet in een klooster zou zotten. En dat waar socialisten dronkaards en godloochenaars ten allen tijde het klooster mochten be treden. Tal van andere gebeurtenissen vertelt spr. Deze allen zijn uitzonderingen, die veel lo algemeen zijn. Zoo spreken goede Roomschen niét maar helaas is bijna alles kaf, en daarom moet er ook gevischt worden met allerlei netten cn dan zal de vangst groot zijn. Als vruchten van den kleinen arbeid, die nu wordt gewerkt noemt spr. naast het trouwe bezoek van do samenkomsten het feit dat 15 Roomschen door cateche tisch onderwijs in de Gereformeerde leer willen worden onderwezen. Er moet uitbreiding komen van het werk, in God's naam aangevangen. Twee plannen voor uitbreiding bestaan. Door een in het Latijn- geschreven maandblad zal worden getracht al dé 10000 Belgische priesters gratis de Evan gelische Waarheid te doen verkondigen. Veel vrucht verwacht spr. van dit werk. Hij kent do priesters. Hij weet hoe diep het stormt in dio harten, hoe er wordt gezocht naar Waarheid en licht. Reeds nu, bij den kleinen arbeid zijn 3 R. K. Priesters' tot de Gereformeerde religie overgegaan. Hot tweede plan is om oon tweetal jon ge monschen, die blaken van liefde voor Christus, die alles willen trolseeren, des noods met een droog stuk brood den weg op willen gaan, op te leiden in het evan gelisatiewerk in België, opdat elk dorp moge worden bereikt. Dan hoopt spr. volgend jaar van 30 bekeerden te kunnen spreken. Nederland heeft hier een plicht om de Zuidelijke broeders te helpen. Van Zuid- Nederland is het licht des Evangelies af gestraald op bet Noorden. Nu zijn de kandelaren in het Zuiden uitgebluscht, maar een werk dat God eenmaal heeft aangevangen kan en mag en zal niet ver loren gaan. Het. is spreker's zielewensch dat hij nog eenmaal zal zien dat over het ge- lieelo Yiamen- en ook Walenland het Evangelie moge doorwerken, dat allerwe gen Gereformeerde centra zullen wor den gevormd, die dan, o, mocht het zijn, tot oen afzonderlijke classis konden wor den geïnstitueerd. Dan zal spr. zeggen: Zoo laat dan uw dienstknecht gaan in vrede Tenslotte wijst spr. op de rijke zegenin gen die dan ook voor de Noord-Neder- landsche broeders niet zullen uitblijven. In liet Vlaamsche schip zijn de netten uitgeworpen, indien de Ncderlandsche visschers de roepstem om hulp volgen, zullen beide schepen tot ziukens toe ge vuld do haven binnenkomen. De aanwezigen waren geroerd door liet eenvoudige, kostelijke woord van den spreker, en gaven daarvan uiting in hun lied Ps. 68:2 en 10. Gecollecteerd werd daarna met borden, welke nieuwe methodo misschien wei na volging zou verdienen in den gewonen kerkdienst. In een minuut was alles geëindigd. Spontaan werd na het vragen vau den zegen den scheidenden broeder Ps. 134} 4 toegezongen, waarvoor deze, die vaak voor Apostaat cn Judas wordt gescholden, innig dankbaar was. De Evangelisatio.in België heeft, zoo ze deze nok niet had, gisteren een plaats in de harten gekregen. 't Was een heerlijke demoustratie hoe Rome niet met schelden, protesten ofi anti-papisme, maar door het positivisme van do Evangelie-prediking moot wor» den overwonnen. De heer de Reede, secretaris-penning meester van heb Comité, meldt ons dat de collecte liceft opgebracht f 317.091 Verder zijn nog ongekomen: gift 10. uit Kerkcolccto f 0.50; nagekomen f2.D0 en f 1.—. Totaal f331.091. Giften kunnen ten allen tijde nog in ontvangst worden genomen. Aanbevoling overbodig. Werk! Ons naar bet bureau begevend wordt onze aandacht plots getroffen door een groote gróep arbeiders, die heftig gesticu- leerend voor het hek van Zuiderzicht, aan de Zoeterwoudsche Singel staan te praten. Nieuwsgierig wat cr aan de 'hand is ko men we naderbij en merken al gauw uit de gesprekken, dat we met werkloozen te doen hebben. In het oog valt verder dat twee soorten zijn te onderscheiden: de óéne groep stoere kerels met duffers aan, schop en baggerlaarzen aan huu rij wiel, staan op het punt te vertrekken de anderen kouwelijk tegen de hekleu ning deels met de handen in de zak, deels met veel misbaar bet woord voorend. Eén schijnt de aanvoerder van de laalstge-. noemde groep te zijn. „Jullie lij koockenlewzehi „Jullie lijker.e ook wel zot ook, datlo jullie je door zoo'nlaten trappen. A's 't ie jjildcr toch liet. angenomen, mot ie je toen ook werk geven. Hadde jullie anders met je kammeraa's afgesprokc om do rotzooi neer te gooie a's 't ie jullie zoomaar, naar Katwijk terug stuurt. AVat heb ie daar hau au as je een of twee da gen werk krijgt." Een ander: „Nou dat zig ik aiik, aszc ze maar zoo kort werk voor je Lebben late ze dan heelemaal maar -Dan werk i k teminslo maar liever heelemaal niet. Wat. heb je nau an zoo'n rommel. Een Katwijkcr: „Ja, maar je kan toch maar geen herrie gaan maken omdat ze geen vyerk voor je hebben. Wat heb je an het gezanik, je krijgt maar last met de politie." De ander: „Nau je mot het silf waile. Azzg jullie daar zoo bang voor zén." De Katwijkcrs stappen op hun fiets on gaan huis toe. Hoogst geïnteresseerd gaan we eens naar den aannemer toe om te införmee- ren of cn wat voor onrecht er is ge schied. Dezo legt ons dc kwestie zoo uit: Giste renavond had hij legen een van do Kal- wijksche werklieden, die bij het werk bo zig zijn, gezegd, dat hij heden één man meer noódig zou hebben voor het bagger- werlc, en dat deze daarom zijn laarzen maar moest meebrengen. De man bad de onvoorzichtigheid dit tegen enkele van zijn werklooze ka meraden te vertellen, die op hun beurt, wellicht ècnigzins vergroot, verder vertol den dat cr te Leiden werk was. De Katwijkcrs, die heel gaarne wilden werken, stapten daarna hedenmorgen op de fiets', in de hoop productief werk te vinden. Helaas kon de aannemer slechts dio ééne man voor baggerwerk méér ge bruiken. Onder do liefhebbers werd daar na geloot wie de gelukkige zou zijn en do anderen keerden, zich niet stoorend. aan de praatjes, waarvan de bron niet ver is te zoeken, onverrichterzake huiswaarts, doch met do Mof te van den aannemer dat zij te werk zouden worden gesteld, voor dc Leidsche werkloozen «lie z.i. minder geschikt zijn voor het werk. Wij vestigen do aandacht onzer le zers op een in dit nummer voorkomendo advertentie van do a Cd. Leiden van den Bond van Christelijke politiebeambten in Nederland, welke afd. morgenavond een propagandavergadering houdt. Een tweetal sprekers zal het woord voeTen. Moge het dor afd. hij haar sym pathiek streven niet aan belangstelling ontbreken. Aan het financieel verslag van den kas van de commissie voor -de evangeli satie in België, door Dr. J. J. v. Es in de samenkomst in de Hooigrachtkork gehou den,-gedaan ontleeucn we het volgende: Ontvangen werd in 1922 in totaal f690.70. Van dit bedrag droegen Leiden en Oegstgeest bij f 383, Leiderdorp f 40, Sasenhcim f89.50, Schoonhoven f57.50; in 22 andere plaatsen werd totaal f 127.75 bijeengebracht. Daar de kosten voor inning door be- langelooze medewerking zeer gering zijn, bedroeg de post: posten verdere onkosten slechts f51.15. Tweemaal kon oen bedrag aan den Algeipeenen penningmeester worden overgezonden: éénmaal van 10.700 francs en éénmaal 10.800 francs. Tenslotte werd nog gememoreerd dat nog pl.m. f300 aan contributie's in verschil lende plaatsen inbaar is. Den secret.-penningm., den heer de Reede, werd dank gebracht voor het zorg vuldig beboer. ïn de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. „De Leid sche Broodfabriek", werd het dividend voor 1922 vastgesteld op 13 De heer A. Goekoop werd herbenoemd tot commissaris. De beer D r. G. O. E. LinguaC, toegelaten als privaat-docent in de ziek tekundige ontleedkunde en de gerechte lijke geneeskunde aan de Universiteit al hier, hoopt zijn coleges aan te vangen met het houden eener openbare les op AVoensdag 21 Februari, te 4J4 uur n.m., in het groot auditorium van het universi teitsgebouw. Hedenmiddag had op den Haarlem merweg een ongeval plains. Het zoontje van den heer H. D. V. was op weg naar school cn liep, waarschijnlijk met zijn kameraadje te spelen, toen van do Alkemadebrug een wielrijder kwam aan rijden, dio met den knaap iu aanraking kwam, met het gevolg dat de laatste een beenfractuur bekwam cn onder genees kundige behandeling moest worden ge steld. Vermoedelijk was het been gebroken. Onder de omstanders was men het er nog niet over eens, wie hier de schuld droeg BiNNENLAMb Van het Hof. Z. K. H. de Prins is voornemens zich in het begin der volgende week voor kor-» ten tijd naar Mecklenburg to begeven. Hertog Adolf Friedrich van Mocklen-» burg, broeder van den Prius, is Zondag* middag te 'half twee per staatsspoortrein met twee uren vertraging via Oldenzaal to '.SrGravenhagc aangekomen, in het S.S.- station verwelkomd door den Prins, dio per auto met hem naar het Koninklijk Paleis reed. De Hertog zal a.s. Zaterdag 17 dezer zijn reis naar Nederlandsch-Indiö en an dere gedeelten van dc tropen aanvaarden per s.s. „Grotius" van de Stoomvaart- Maatschappij Nederland, dat d<en dag van Amsterdam afvaart. Z. K. H. de Prins is voornemens zijn broeder uitgeleide te doen. Mr. M. M. Schim van der Loeff. t To St. Moritz is Zaterdag Mr. M. M. Schim van der Loeff plotseling aan een hartverlamming overleden. Mr. Schim van der Loeff werd op 2 Juni 1865 te Abbenbroek (Z.-H.) geboren en bereikte dus den leeftijd van 57 jaar. Hij studeerde in de rechten en vestigde zich na zijn promotie als advocaat te Gouda waar hij verscheidene jaren praktijk heeft uitgeoefend. Als lid van de Liberale Unie nam hij een werkzaam aandeel aan de politiek en werd in 1913 lid van de Tweede Ka mer, welke functie hij vervulde tot 191G, toon hij met den aanvang van het nieuwo zittingjaar als zoodanig bedankte. Zeer bekend is dc rol welke de heet Schim van der Loeff gespeeld heeft tij dens do oorlogscrisis onder het ministc* rie-Cort van der Linden, toen hij be noemd word- tot lid van de commissi van Bijstand voor crisiszaken om met de hoe ren Kröllér en Reitsma, Minister Poslhu- ma in zijn crisisbeheer terzijde te slaan. Onder Minister van IJsselsteyn was do lieer Schim van der Loeff na het verdwij nen van de commissie van Bijstand, nog eenigen tijd Directeur-Generaal van do af deeling Grisiszakcn. welke echter voort durend in omvang slonk zoodat ten sloG to deze functie kon worden op«rehe**en. De heer Schim van der Loeff werd toen secretaris-generaal van de directie der Rottordarosche Bankvereeniging, welke functie hij eenige jaren heeft vervuld. Kon. Ned. Politiehond-Vereeni-in^. In dc j.l. Zaterdag gehouden vergadc* ring van de afd. Zuid-Holland der Kon. Ned. Politichond-vereeniging zijn in het bestuur gekozen de boeren mr. J. A. F. v. Asporcn, rechten in de rechtbank te 's Hage; M. Gooi, commissaris van poli tie te Noordwijk; AV. Hol, inspecteur van politie le klasse tc 's Hage; AV. Aarts, Rijks-accountant te 's Hago, J. Binnen dijk, particulier te Gouda. Persoonsnamen in noiariee'e akten. Het hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland heeft van den Minister van Justitie een missive ontvangen, waarbij wordt bericht, dat do Minister van Financiën mededeelt, dat .u de praktijk administratieve verwarrin gen voorkomen tusschen^ personen met dezelfde namen in een zelfde gemeente, doordien in notarieele akten slechts do woonplaatsen der verschijnende personen zulks overeenkomstig art. 26 der A\ret op het Notarisambt en niet tevens do straat of wijk en nummer worden ver meld. Do Minister van Financiën reept dc tus- schenkomst in van den Minister van Ju stitie, teneinde aan de notarissen te ver zoeken voortaan in hunne akten zooveel mogelijk ook straat of wijk en nummer te willen vermelden. De afzet van tuinbouwproducten. De heer Dresselhuys, lid van de Tweede Kamer, hoeft aan de ministers van Finan ciën en van Binnonlandsclie zaken en landbouw do volgende vragen gesteld: I. Is hot den ministers bekend, dat do „Algemeene regelen betreffende het ver* leenon van gedeeltelijke Staatsgarantie voor uitvoer transacties", zooals die zijn medegedeeld in de Noderlandscho Staats», courant no. 24, jaar 1923, gocncrlei op* voering van dc werkgelegenheid voor do tuinders kunnen brengen, aangezien do afzet van tuinbouwproducten in hoofd» zaak niet pleegt te geschieden op crediet, doch voor het overgroote gedeelte in con signatie aan buitenlandscho handelaren? II. Zijn do ministers bereid maatregelen te overwegen, waardoor do werkgelegen heid voor do tuiubonw zou kunnen worj don veruimd, in den' zin van zekere prijs garantie van regeeringswego voor het surplus van tuinbouwproducten, dio zou* den kunnen werden uitgevoerd naar lan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1