burgerlijke Stand Leiden 7 Februari. Geboren: Geertruida d. en Karei Pie ker z. van K. P. Wiekhart en M. v. Win- Jannetje d. van H. J. Neuteboom J. M. Rozier Adriaan Gerard z. van A, G. v. Musscher en H. W. v. d. Berg Andries z. van A. Moeliker en J. M. Schrij- ver Jacobus z. van A. Geleijnse en J. Jjigtvoet. Ondertrouwd: H. Landman wedr. j, en A. E. Ladan jd. 61 j. J. Huis jm. j. en G. van Rijn jd. 26 j. Overleden: W. J. Veen d. 1 w. C. E. G. Dam d. 2 j. buitenland naar bloemen de laatste dagen even minder is, volgt daar vanzelf uit, dat de prijzen direct iets dalen en de handel trager is. De aanvoeren zijn te groot om alles in liet binnenland te kunnen plaat gen. Sommige soorten blijven evenwel nog goed gevraagd al is hiervan de prijs ook iets lager. Deze soorten zijn Prins van Oostenrijk, „Cullman", Mac Kinley, Salvator Rose en Courone d'Or. Van de Darwintulpen William Goplaud, Barti- on, en Elisabeth. Dinsdagavond werd in de Geref. Kerk bet gecombineerde Jaarfeest gehouden van de Jongel., Jonged. en Kna- penverecniging. Ds. H. Meijering bij wien als gewoonlijk de leiding berustte, opende bet samenzijn met het laten zingen van Psalm 138: 13 en ging daarna voor in gebed. Vervolgens werd door Z.Eerw. een opwek kingsrede gehouden-, waarvoor hij als tekst gekozen had Matth. 5: 13: „Gij zijt het zout der aarde", enz. Hierin werd er door spr. op gewezen, dat de tijd die we s beleven, bijna geheel is ontbloot van het zoeken naar geestelijke behoeften, dat alles opgaat in het zoekën van stoffelijke igoederen. Doordat men in de laatste tij den tot bet verkrijgen van stoffelijke goe deren groote vorderingen maakt denkt men nu niet meer aan de geestelijke behoeften, en men heeft ze schijnbaar niet noodig. De fabrieksschoorsteenen zijn verbeven boven kerken, bet stoffelijke boven bet gees telijke. Maar toch blijft deze tekst ook in deze tijden voor Gods Volk van kracht. „Gij zijt bet zout der aarde". Dat uit onze wandel en belijdenis dit dan moge blijken, ook bij onze jonge mensclien en dat ook pele jonge menschen zich mogen aansluiten als lid bij een der vereenigingen. In bet verdere van den avond werden opstellen, voordrachten cn samenspraken ien gehoore gebracht door jong en oud, door knaap, jongedochter en jongeling. Het ging deze avond om prijzen, dus een ieder deed zijn best. De beoordeeling ge- cekiedde door een commissie bestaande uit eeren J. Slingerland, G. v. d. Perk en 0. Korpelslioek. De gelukkige prijswinnaars waren: kna pen: G. Meijering le prijs; C. Zuijderduin !o pr.; J. Minnce 3o pr.; G. v. d. Gugten ie pr.; A. Zwart 5e pr,; Jac. Vliegenthart 5e pr. JongedoebtersR. Meijering le pr.; M. Ravenfibergen 2e pr.; M. Zuijderduijn pr. Jongelingen: P. A. Schoneveld le pr. W. Durieux 2e pr.; A. Rous 3e prijs. Verschillende malen werd door de leden der Jonged. Vereen, koffie rondgediend. Het geheel werd aangevuld met zang nummers. Een en ander droeg niet weinig bij tot verliooging der gezelligheid. Na 1 en het zingen van Psalm 72: II ging ieder opgewekt huiswaarts. De kerk was jheel bezet. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Ge^ iorenCornells z. van J. Molenaar en G. fi. Welling Kaatje d. van E. Dijkstra an P. Jouwsme Willem z. van C. J. SonderB en W. Knöu Anton z. van A. le Clercq en J. 't Hart. Gehuwd: Martinus Kors 28 j. en An na Petronella Kniest 32 j. Antonius van der Eist. 23 j. en Maria Cornelia van Roode 54 -j Overleden: Julius Caesar Lindgreen S7 j., echtg. van M. de Vries van Akkere Arnoldus van Gogh 52 j., echtg. van J. de Bruijn. Ingekomen: Mej. G. Buijn, Warmon- ïerdam 25 van Rotterdam Mej. J. C. Soman, Hoofdstraat 145 van Haarlem. Vertrokken: Mej. G. A. Borcharding fan Hoofdstraat 163c naar Leiden J. 'averne en gezin, van v. Heemstrastraat IV naar Haarlem W. Rijnsburger, van Serkelaan 10 naar Alkemade. De agent van politie J. Ami alhier is benoemd tot veldwachter ie Sijnsaterwoude. Naar wij vernemen heb- )en zich voor de vacante betrekking van tnderwijzeres aan de openbare lagere ichool alhier 46 sollicitanten aangemeld. LISSE. - Burgerlijke Stand. G e- 'oren: Antonius Jacobus z. van F. H. inaar en J. Lij ten Gerardus Bernardus Zoolaas z. van J. Th. de Vroomen en C. van Graven Arie z. van J. H. Dau- tay en D. M. Stolker. Gehuwd: J. Wijnands en J. v. d. foort. Overleden: Cornelia Rijerkerk 4 j. fohaiina Theodora Faas 6 d. D i n s d a g a v on d gaf „Noo rd- fijks Mannenkoor" alhier een uitvoering hotel „De Witte Zwaan" met welwillen de medewerking van den heer en Mevr. de took van Leiden. De opkomst was niet schitterend, wat immer was, want door de aanwezigen ?erd zeer zeker genoten van wat ten ge- loore werd gebracht, zoowel door het koor Is door de instrumenten. Het langdurig davernd applaus bewees jA instemming der aanwezigen. Wij hopen jat „Noordwijks Mannenkoor" het gege- |en woord gestand zal doen en we nog «lis weer gelegenheid krijgen het te hoo- KOUDEKERK. Dinsdagavond verga d e r- clc de A. R. Kiesvcrêeniging „Nederland en Oranje". De Voorzitter, de heer N. P. S 1 e g t e n h o r s t, herdacht in zijn ope ningswoord liet 25-jarig bestaan dezer ver- eeniging althans in haar tegenwoordigen vorm. Gedurende die 25 jaar zijn de hee- ren Slegtenhorst en J. Verb ree bestuurs lid geweest. De 1ste Secretaris de heer 'Verbree, bracht het jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek, dat de vereeniging in 1922 zeven maal vergaderde, waarvan driemaal in een openbare vergadering. De gewone vergade ringen werden door gemiddeld 30 van do pl.ni. 100 leden bezocht, wat de secretaris veel te weinig vond. 't Is 's avonds ook zoo fijn bij de kachel en vandaar kan je zoo lekker brommen op alles en nog wat! Is men geestelijk zoo koud, dat men zoo veel lichamelijke warmte noodig heeft? Uit het jaaroverzicht van den penning meester, den heer v. d. Berg, bleek, dat er een batig saldo van f 57.60 was. De periodiek aftredenden, de heeren Slegtenhorst en G. van Egmond, resp. voor zitter en 2de secretaris, werden als be stuurslid herkozen. De heeren van den Berg. en Verbree bedankten als bestuurs lid, iu hun plaatsen werden de heeren Hortensius en Qualm gekozen. De beide aftredenden werden door den voorzitter hartelijk bedankt voor het door hen voor de vereeniging gedane werk. De heer v. Egmond sprak over „Cen tralisatie cn Decentralisatie". De revolu tiebeginselen brachten mee, dat de regee ring van provincie en gemeente teveel in een centrum $Den Haag) samen getrokken werd. Hiertegen pleitte spr. voor decen tralisatie; de gewestelijke en gemeente lijke autonomie of zelf regeering worde, voor zoover mogelijk, hersteld. Een '(om den tijd) te korte bespreking volgde op deze inleiding. Er zal nu een vergadering gehouden worden, waarin de heer Hortensius zal in leiden. Voorts een openbare vergadering met een spreker van buiten, deze met het oog op de komende verkiezingen. Bij de rondvraag wees de heer A. Sclïen- keveld op het voor arme en groote gezinnen ongunstige belastingstelsel in onze ge meente. 'Uit een door hem gegeven verge lijking met Hazerswoude bleek, dat daar de kinderaftrek en het niet belaste inko men veel liooger is, dus gunstiger voor deze gezinnen. Spr. beval deze zaak in de anadacht van de aanwezige raadsleden aan. Een van hen, de heer P. de Jong, voelde wel veel voor het aangevoerde, maar meende, dat de financieel© toestand van onze gemeente hier groote voorzichtigheid eïschte. Evenzoo oordeelde de heer Sleg tenhorst, die meende, dat de vergelijking met Hazerswoude mank ging. Nadat liierovèr nog eenigen tijd gespro ken was sloot Ds. Haspers de vergadering met dankgebed. Naar men verneemt li o o pt de Chr. Zangvereen. „Koudekerks Ge mengd Koor" op Donderdag 15 Febr. a.s. in de Ned. Ilerv. Kerk haar 6e uitvoering te geven. Door de C. J. V. „Samuel" alhier worden pogingen aangewend om de zen winter nog een lezing te houden door Ds. van den Bosch, van 's-Gravelihage, met als onderwerp: ..Het Spiritisme." Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Zondagmorgen 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk Zondagmorgen 9.30 en des avonds 6.30 uur Ds. Haspers. ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitvoering A. N. U. Opinitiatief van een drietal inwoners on zer gemeente was het Leidsche Strijk-Or- kest ..Ad No s tram Utilitatem", naar Alphen overgekomen, en gaf in het Nuts- gebouw een welgeslaagde uitvoering. Onder de voorstreffelijke leiding van den directeur, den heer W. J. Smolders, was de muziek van hoogstaand gehalte. Vooral in het tweede programmanummer, met mooi solospel van den heer G. de Wolff, toonde A. N. U. technisch zeer goed werk te leveren. Het volgende punt voor viool en piano solo, resp. uitgevoerd door den heer A. Bakker en Mej. J. Verhulst, oogstte lang durig en krachtig applaus. Na de pauze kregen we een opgewekte marsch en daarna een Quartet-Zangnum- mer, uitgevoerd door de dames J. de Bruin, (Sopraan); en G. Poets, (Alt) en de heeren D. van der Lelie Jr., (Tenor) en A, J. Plu (Bas). De Piano-begeleiding was in goede han den bij Mej. J. Verhulst. Het geheel was een schóone demonstra tie van wat God ons ook in de Muziek kan geven. De executanten werden luide toegejuicht. Het laatste nummer „Sta Pal" (Marsch, gecomponeerd door de heer A. J. Plu, Leiden), werd verdienstelijk uitgevoerd. De vele aanwezigen toonden him dankbaar heid door daverend applaus, dat tenslotte tot een ovatie aangroeide. Na nummer twee bood jongéjuffrouw Couvé onder applaus cle vereeniging een bloemstuk aan. De heer J. Verduin bracht ten slotte de spelers hartelijk dank. A. N. U. zal hopelijk nog wel eens te Alphen terugkomen. GEMENGD NIEUWS Huiszoeking bij een Tandtechniker. Eenigen tijd geleden liet een jongmensch zich behandejen bij den tandtechniker H. S. aan den Amstel te Amsterdam. Of schoon deze techniker, die zich op zijn qui- tanties als tandheelkundige aanduidt, de bevoegdheid mist om de tandheelkunde uit te oefenen, plombeerde hij een der kiezen van den patiënt. Er ontstond bloed vergiftiging ten gevolge van tandinfectie en de jonge man moest naar een der zie kenhuizen worden vervoerd. Spoedig daar op is hij overleden. In verband met deze feiten hebben zich gistermiddag ten huize vin den techniker vervoegd cle substituut-officier van justi tie mr. Heynsbergen, de rechtercommis saris mr. De Vries, een griffier en eenige rechercheurs tot het doen van een huiszoe king. Een aantal ingrediënten en instru menten werd in beslag genomen. Na af loop werd H. S. gearresteerd en naar he' Huis van Bewaring overgebracht. Na ver hoord te zijn werd hij op vrije voeten ge steld. Het lijk is ter autopsie naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht. Brandert: Dinsdagavond brandde Je herberg van J. Koopen in Enkhuizen geheel uit. Men vermoedt, dat schoorsteenbrand de oor zaak is. Door het snel optreden van de brandweer bleven de belendende perceelen alle typische oude gevels van de welbe kende Bocht, gespaard. Te Wilnes (Utrecht) ïs door onbeken de oorzaak liet woon- en winkelhuis van J. v. d. H. tot den grond toe afgebrand. Het pakhuis achter de woning bleef behou den, doch daaruit werd een nieuw rijwiel entvreemd. Gistermorgen omstreeks 7 uur, brak er brand uit in de timmermanswerkplaats van den heer Oudwater te Brielle. Werk plaats, gereedschappen en hout werden 'n prooi der vlammen. Oorzaak niet bekend. Auto in brand. Een uit Coevorden afkomstige auto, is plotseling tusschen Hardenberg en Grams- bergen in brand geraakt, vermoedelijk door warm loowen. De auto verbrandde Motorongeluk. In de Birkstraat te Soest had een ern stig motorongeluk plaats. De venter v. S. kwam met paard en. wagen uit de rich ting Amersfoort. De motorrijder kwam den venter met flinke vaart achterop en doordat hij den wagen te laat zag, reed hij er boven op. De motorrijder werd met op twee plaatsen gebroken dijbeen opge nomen en naar het ziekenhuis in Amers foort vervoerd. Dr. v. D. verleende de eerBte hulp. De venter kwam er wonder lijk goed af, doeh de motor was danig Ternauwernood gered. Men meldt aan de „Rott." uit Wolvega: Gisterenmorgen bemerkte de aannemer De Vos brand in huis. De familie sliep bo ven. De gehéele benedenwoning stond reeds in lichte laaie, zoodat De Vos uit een dakvenster naar buiten moest sprin gen, om een ladder tegen het huis te zet ten en zijn vrouw en drie kinderen te kun nen redden. Van zijn vrouw en een der meisjes werd zelfs het haar geschroeid. Het huis was van hout gebouwd. De brand is denkelijk ontstaan in den schoor steen, daar cle kachel 's nachts doorbrandt. De gehecle inboedel verbrandde. Vermist. Vermeld werd dat te Sclieemda een brief was gekomen van het soc. gemeente raadslid B. K., aldaar, die verklaarde zich te zullen verdrinken, daar hij, belast zijnde met steunuitkeering aan werkloozen een tekort in kas had. Thans is een tweede schrijven van hem ontvangen, verzonden uit Utrecht-, met de mededeeling, dat hij het geld verloren had of dat het hem ontstolen was, doch dat hij teruggekomen is van zijn zelfmoord-plan nen. Intusschen is zijn verblijfplaats nog niet bekend. Oplichting. Een apotheker te Delft is door den be kenden morphinist V. opgelicht voor f 40 door middel van valsche recepten voor een hoeveelheid morphine. Deze persoon pleeg de reeds herhaaldelijk soortgelijke mis drijven. Lijkkisten van gips. Om aan de duurte te ontkomen, worden thans in Oost-Friesland doodkisten van gips vervaardigd; hout is veel te duur daar! De uitvinder van dit procédé, de metselaarsbaas Seidler te Norddeicb, zal de fabricatie in het groot ondernemen. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. R. A., timmerman te Alphen aan den R ij n, door de Haagsche Recht bank veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf, wegens diefstal van een motorrijwiel. Het vonnis der Rechtbank werd bevestigd. AANBESTEDINGEN Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland werd gisteren ter Gemeene- landshaiize aanbesteedDe levering van houtwaren, grind, steenslag, rijshout, enz. in 14 perceelen. De uitslag der aanbesteding was als volgt: Houtwaren '(perceel 16)N.V. Houthandel v.Ii. J. Hoogten-dijk, Gouda-, perceel I 5855.20, perceel II 2995.28, perceel IV 1616.40, perceel V 2358.37, perceel VI 260.81G. A. Konijn Zn. te Alkmaar. I 4759, II 2689, IU 1374, IV 1483, V 2335. VI 264 P. J. van der Haagen, Boxtel, I 4521, IV 1414B. Loots, Blokzijl, I 4421, II 2688, IV 1374, V 2850, VI 295 firima van der Eerden, Boxtel, I 4410, IV 1200H. van der Brand, Oud- Gastel, I 4369, IV 1196; C. N. Dennc- man, "Winterswijk I 4212, III 1333.20 Maatschappij Fijnhout.ha.ndel I 4112.48, IV 1293.12N.V. Houthandel v.h. C. B, Kemperman te Sil volde I 3733, IV 1074N.V. Houthandel Ambagt-sheer en v. d. Meulen te Amsterdam I 3490, II 2450.44, III 1223.90, IV 1091.08, V 250.83; N.V. Houthandel v.h. G. en A", Atblas te Waddinxveen II 3154, IV 1293.12, V 2360.40, V 260.94 Gebrs. Stidedm, IJselmonde II f 2180, V. 2098, VI 298A. J. J. Vugts, Boxtel IV 1037 N.V. Vereenigde Javasclie Hout handelaren, Amsterdam IV 1293.12. Griiid-steenslag, enz. (perceel 714): D. Versloot, Bodegraven, VII 1642.50, VIII 1350, IX 346.50, X 1952.50, XI 727.50, XII 170.25, XIII 120, XIV 610; P. Schipper, Amsterdam VII 1462.50, VIII 900, IX 284.20, XIII 100; A. Otting, Kampen VII 1429, J. P. van der Haak, Amsterdam VIII 1236N.V. Holl. Ba<zalt-Mij. te 's-Gra- venhage, X, XII en XIV te zamen 750; A. Kraaijeveld, Sliedreoht XI 588.50; J. Visser, Werkendam XI 577H. de Vries, Oude-Wetering VII 1800, IX 220.50J. Monnaik, Amsterdam 1386 J. M. Samson, Leiden VII 1462.50, VIII 1398, IX 311.50, 10. 300, XII ƒ126.50 en 105, XIV 510; J. D. "Winkelman te Utrecht VII 1440, VIII 1440J. H. Omz-igt, Zoeterwoude VII 1460, XIII 100.80; H. Wesael van Aokooy VII 1697.75, VIII 1300, IX 332H. P. van der Wal, Gouda IX 315J. A. Swets, Hardinxveld XI 595. Bij de gisteren in café Zomerzorg door de Maatschappij tot exploitatie van Tram wegen gehouden aanbesteding van het ma ken van den onderbouw van eene over brugging van den Leidschen Vliet, nabij de Lammebrug te Leiden" waren ingekomen 25 inschrijvingen, t. w. van P. J. H. Stip horst, Haarlem f 72840; J. P. Huner, Was senaar f 57142, A. J. de Later en P. H. Meijer, Leiden f 55675; J. P. A. Nelissen, Haarlem f 54990; H. Kremer, Amsterdam f 54754; J. F. Visser, Papendreeht f 53492; E. van Luling, Woubrugge f 53300; C. Ver water en Co., Made en Drimmelen f 52300; Th. Blijleven, Made en Drimmelen f 51940; N. v. Leeuwen, Haastrecht f 51220; Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen aan den Rijn en Oogstgéest f 50960; A. Verhagen, Made en Drimmelen f 50874; J. C. Schermers, Almkerk f 50881, G. P. van Balen en G. F. van Balen, Utrecht f 50248; W. A. Ver- brugge, Gouda f 49800; N.V. Aannemers bedrijf voorh. J. Bokhoven, Gouda f 49000; C. Bernard, Haarlem f 47300; N.V. Aanne ming Maatschappij voorheen Zanen en Verstoep, Gouda f 46900; N.V. tot aanne ming van werken voorheen J. Nederhorst, Gouda f 46643, J. M. Strijland, Uithoorn f 45980; L. F. Kruijt, Bodegraven f 45400; P. C. Langeveld, Hardinxveld f 44325; F. de Klerk en J. v. d. Leer, Dordrecht f 43900; J. Boere en J. Paarel f 42980; C. Romijn, Amsterdam 42891. Bij de heden door de Maatschappij tot exploitatie van Tramwegen in café Zomer zorg gehouden aanbesteding van „het ma ken van eene overkluizing van gewapend beton van het Levendaal alhier" waren in gekomen 14 inschrijvingen t. w. van: A. A. Buis, Rotterdam f 34416; W. A. Verbrug- ge, Gouda, f 31800; H. Kremer, Amsterdam f 29487; Gebrs. van Bodegom, Loosduinen f 29346; A. Kooij, Leiden f 28228; Holl. Maatschappij tot uivoering van werken in gewapend beton, Den Haag f 27900; J. Splinter, Leiden 27790; J. Zitman en Zn., Leiden f 27790; N.V. Beton Compagnie, Den Haag f 27440; N.V. Beten-industrie voorheen- A. van Bodegom te Spijkenisse f ^100; W. Oudshoorn en Zoon, Leiden f 27350; Twentsche Fabriek-ijzerindustrie, Rotterdam f 26650; Rijnlandsche Beton- maatscliappij, Leiden f 25700; N.V. voorh. H. J. Nederhorst te Gouda f 22143. TELEGRABHMEM DE BEZETTING VAN HET ROERGEBIED. De toestand in het Ruhrgebied. BERLIJN, 8 Februari. (V.D.). De Fran- schen zetten gisteren hun opmarsch naar Elberfeld voort, door de bezetting van 2 nieuwe DuitBche plaatsen. Overal in het Ruhrgebied wordt voor nieuwe Fransche troepen kwartier gemaakt. De uitwijzin gen en arrestaties van beambten en civiele personen duren voort. Ook in Baden, voor al in Offenburg, is de toestand verscherpt. De verbittering der bevolking neemt toe door de Fransche requisities van stroobed- den, linnen, woningen, enz. De duurte ia schrikbarend. De algemeen© staking is nader gebracht, doordat de vakvereenigin- gen nieuwe eisehen stellen. BERLIJN, 8 Februari. (V.D.). Berichten uit Diisseldorf maken melding van het be vel aan Fransche patrouilles na waarschu wing te schieten op iedereen die den spoorweg tracht te naderen. Als eerste slachtoffer van dit bevel werd reeds op 6 Februari een Duitsclie machinist uit Maiuz door een Fransche post doodgeschoten. Manifestanten veroordeeld. BERLIJN. 8 Februari (V.D.) De Fransche krijgsraad veroordeelde de in verband met de manifestaties te Mainz na het proces tegen Thijssen gearresteer de jongelieden van 15 tot 20 jaar, tot ge vangenisstraffen van 10 dagen tot 4 maan den. Laatste tëericlhiera Door den schrik gestorven. Hedenmorgen ontstond op een der bo venhuizen van perceel le Laurierdwars straat 18, te Amsterdam, een begin van brand. De bewoner blusclite met een em mer water de vlam. Op het geroep, dat er brand was, snelde een der buren te liülp. Toen de ihan boven was, viel hij neer. Hij bleek dood te zijn. Vermoedelijk heeft hij door den schrik hartverlamming gekregen. Uit dc Bouwbedrijven. Door de samenwerkende bonden in de bouwbedrijven is heden aan den Ned. R.- K, Bond van bouwpatroons kennis gege ven, dat de voorwaarden waaronder dc overeenkomst, Nvelke met 1 Maart afloopt kan werden vernieuwd, door hen zijn aan vaard. Aan den Algem. Bond borioht, dat ook de voorwaarden, welke deze orga nisatie d.d. 30 Oei ober aan dc betrekken werknemersbonden heeft voorgesteld, worden aangenomen, doch dat dc door dé patroons tijdens d^n duur der onderhan delingen voorgestelde klassc-verschuiving (verlaging) overeenstemming onmogelijk maakt. De werknemersorganisaties ver klaren zich echter nogmaals bereid deze aangelegenheid nader met de patroons le bespreken. De door de patroons voorge stelde klasseverlaging betreft verschillen de plaatsen, waaronder enkele groote ste den, waardoor in deze plaatsen de loons verlaging beduidend meer zou bedragen .dan in de andere steden. Bovendien mee- nen de arbeidersorganisaties, dat er geen enkele reden is om b.v. plaatsen als Rot terdam en Den Haag in een lagere klasse te plaatsen dan Haarlem, waar bovendien de Katholieke patroons zich niet bij deze voorstellen tot klasseverschuiving hebben aangesloten,terwijl deze ook in de opzegging niet op zulk een wijze naar voren is ge bracht, is er alle reden voor de betrokke nen om zich hiertegen te verzetten. Aan den Algem. Bond is nog te kennen gege ven, dat men bereid is deze zaak nog ver der te bespreken. MARKTBERICHTEN GOUDA, 8 FiLrua: - rd oi partijen. 1ste soort 0.480-580.62; 15de soort 0.540,57; Rïjksmerk 0,550,63. Beter. Goebolcr 1,301,45; Wciboter 1.20—1.30. Eieren, 78 per honderd stuks. Vee. Melkvee 300525; Vette Varkens- 0.430.46 per half kilo; Magere Varkens 0,480,52 per half kilo; Magere Biggen 18 25 per stuk; Vette Schapen 2535; Nuch tere Kalveren 1420 per stuk. VOORSCHOTEN, 7 Februari. Veiiiti9 V.P.V. Aangevoerd 1800 eieren, prijs per honderd suks 7.508.50 eendeieren prijs per 100 stuks 7.308.4 konijnen per stuk 2, KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Febr. Veiling Gelekool per honderd 1-203,Roodékool idem 1,403.60; Uien per 100 Kg. 1.30 1.80; Peen idem 1,601,90. Aanvoer 9200 Kg. Uien, 9000 stuk« roorlekoo'L 1100 stuks Toodekool. 0FFICIEELE BEÜRSNOTEERING. 6% Nederland 1922 4 5% Nederland 1919 Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelling en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Stud eh aker U S Steel gew. Bod jong Suiker fahr. Coirpania Oew. Cultuur v Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lefcong Pittsburg Coal Dordt3che Petr. Geccns. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Dell Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadjadi Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. HolL Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Pakotvaart Scheepvaart Unie Marino Orig. co-mm Marine pref. Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mcx. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific - Union Pacific - Wabash Southern Raylw. Geld prol. 3V4 Wisselnotecringen (Amsterdam.) V.K. O.K. 99 985/4 ?3'/10 - 835 102 861/- Ui 1F3V, II5I/2 1151/a 1351/4 136Va 62V. 571/2 84'/s 2303/4 578 1751/, 053/, 63 9715/45 85 n 1211/2 122 108 i/r. lOTVj 139 171, 18i/# 159 159 1331'2 130 103V2 408 731/2 74 100 77 373-/2 375 USl/j Dól/, 383 3877/. 3OV2 14SV, 148 793/, 93'/. 71 70 234 12ÓV2 125 ucö/8 40V2 13V# 13 7ÓV4 75 1073/4 107 11V/,6 4".V- 50 2951/* 29iVa 271 269Vo •:GO 11 84-51/2 343 IO8V2 - 24V« llVo - :ov4 u/4 94 144J/S IOS/4 321/4 - Zicht. Londen H.SOI/4 Berlijn 0.0073 Barjja 15 50 B Brussel 13.60 Zürich 47.45 Wesnen 0 0035i/| 9 Kopenhagen 47 71) Christiania 47 06 Stockholm 07.37 7a New-York ?.52V2 TeOegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den nr-r- gen van 8 Febr. 1023, medegedeeld door heKou. Ned. Meteorologisch Instituut le De Bildt. Hoogste Baromcterst.772A. Riga. Laagste Barometersl.719.4 Reykjavik. Verwachting tot den avond van 9 Febr. Krachtige tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, zwaarbewolkt cf betrok ken, weinig oi geen neerslag, zelfde tem peratuur-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3