Bt;rgeï!ijke. Stand Leiden 3—5 Februari. Geboren: Maltheus Franciscus z. van II. M. Taverne en O. Verbij Piéter An- tlionie z. van F-. Harteveld en E. T. van Beck Abraham z. van P. A. de Jong cn C. W. Verbaar Anthonia Margareiha Gertrude <3. van C. v. d. Kaaij en A. Root Necltje d. van T. Westdorp en H. W. Oli vier Johannes z. van II. C. Montanus en H. Gemser Johanna Wilhelmina d. van H. Moenen en J. W. Neuteboóm Wilhelmina Susanna Hendrika d. van K. Ouweneel en A. J. v. d. Vloedt Jannetje d. van J. de Moed en J. G. v. d. Bosch Pieter z. van B. Eradus en C. v. d. Putten Theodora Francisca d. van C. Kriek en W. F. Marquenie Hendrika Cornelia Anthonia d. van J. A. de Does cn J. Smits. Ondertrouwd: J. A. v. d. Welle jm. 30 j. en E. J. Christiaanse jd. 32 j. P. v. Geet jm. 22 j. en A. H. J. Koppes jd. 26 j. L. van Rhijn jm. 29 j. en A. Vreeswijk jd. 28 j. J. Vink jm. 23 j. en E. .v. Ark jd. 27 j. Ph. H. Trap jm. 30 j. en E. tèr Beest jd. 26 j. A. Montagne jm. 26 j. en M. K. de Horn jd. 22 j. N. Siraa jm. 22 j. en M". de Does jd. 20 j. J. van der Kaai jm. 25 j. en A. Piket jd. 21 j. Overleden: Levenl. kind van J. W. H. v. Seumeren en C. J. van Gink A. van Oosten-v. d. Laaken wed. 71 j. H. dc Groot-v» Hou welingen vr. 50 j. S. Rietbergen-Crama vr. 55 j. K. Weijl-Kan wed. 69 j. P. Smit m. 69 j. L. F. Wel vaars-van Hoven wed. 83 j. W. Tisseur- van Es wed. 86 j. Maandagmiddag pas- seerde hier onder Engelsche vlag het zee schip „Lord Harrison" van Londen. Het vorig jaar zijn hier bijna 50 van zulke zeeschepen gepasseerd. Welk een aangename blik en welk een genot die scheepvaart geeft voor de bewoners langs de Woud- Watering is duidelijk, als men verneemt, dat hier in 1922 zijn gepasseerd bijna 11500 schepen, jachten en booten. Begrijpelijk is dan ook, dat de grond langs de oevers meer waarde heeft en men daarom om nieuwe woningen te bouwen, afgelegen ter rein kiest. NOORDWIJK AAN ZEE. Het bestuur der Herv. Bewaarschool alhier is uitgebreid het twee leden; hiertoe werden benoemd P. Admi raal Czn., en Joh. G. de Witt. Beide hce- ren hebben de benoeming aangenomen. De laatste spreekbeurt in dezen winter voor de Chr. Jongel. Ver- eeniging zal gehouden worden door Ds. D. A. van den Bosch van 's-Gravenhage op Woensdag 14 Februari. ALKEMADE. In de afgeloopen maand zijn door de politie alhier opgemaakt 12 processen-verbaal. Ingekomen en vertrokken personen. Gevestigd: B. van Beek van Am sterdam A. Weingartz van Aken M. K. van Seggenlen van Zoeterwoude G. Weijers van 's-Hertogenbosch A. M. Kuipers van Leimuiden S. Cuiper van 's-Gravenhage B. H. Verhaar van Haar lemmermeer N. G. Klein en gezin van Alphen aan den Rijn W. H. van Herpen van Rotterdam R. Huizing van Woer den W. Boerman en gezin van 's-Gra venhage J. G. P. de Bruyn van Utrecht M. Blaakte van Duisburg J. A. M. Bakker van Noordwijkerhout H. C. Kui pers van Zoeterwoude M. H. J. Borst van Lisse J. P. M. Borst van Lisse. Vertrokken: J. WeBselman en gezin naar Leiden C. W. Verhaar naar Lisse J. W. van der Meer naar Beverwijk H. Huigsloot nar Aalsmeer M. B. A. Hoogveld naar 's-Hertogenbosch H. Goe demans naar Amsterdam J. Vasbinder naar Avenhorn B. Lageman naar Dor drecht K. van Nieuwkoop naar Haar lemmermeer P. W. Bleeijswijk en ge zin naar Alphen aan den Rijn G. M. Peperzak naar Zoeterwoude P. J. Bak ker naar Hazerswoude J. A. Oudshcorn naar Voorhout. In de maand Januari zijn alhier ter Secretarie aangegeven de vol gende bedrijfs- en huisslachtingen: 28 var kens, 11 runderen en 3 paarden; in nood geslacht of gestorven 4 runderen, 2 varkens en 1 paard, waaronder 2 runderen, 1 var ken en 1 paard voor de consumptie werden afgekeurd. Totaal werd aan keurloon ont vangen f 234.50. Bedroeg het aantal we rk- loozen eenige weken geleden nog ongeveer 50, thans is dit getal gelukkig weer terug- geloopen tot ongeveer 30. Ttv-as»? - OEGSTGEEST. - Een van de slachtoffers van de waterpartij waarvan we gisteren melding maakten deelde ons mede dat net discours in de bewuste sloot in gee- nen deele een onaangenaam karakter droeg en volstrekt niet zoo lang heeft ge duurd als men uit ons bericht zou kunnen opmaken. Van een z.g. watergevecht kan dus geen sprake zijn. RIJNSBURG. Donderdag a.s. 's avonds 7 uur wordt alhier vanwege de Geref. Schoolvereen. in de Glir. Geref. Kerk een Ouderavond gehouden. De heer van der ÏWel hoopt in te leiden „De behandeling van de Vaderl. Geschiedenis", terwijl de heer Plooy hoopt te spreken over ..Het huisgezin de beste school". Een kinder koor zal eenige liederen zingen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Ge- boren: Franciscus Anthonius z. van P. B. Zwetsloot en A. C. van Staveren Jan z. van L. van Andel en J. Lodder Ma ria Hendrika d. van A. J. Prins en M. D. de Paus. Ondertrouwd: Jan Veaudering 31 j. en Adoline Emilie Misswcit 27 j. Gerrit Beers 21 j. cn Johanna Wcsscliüs 19 j. Getrouwd': Gerardus Joseph Cclie 25 j. cn Maart je Hoogland 24 j. Jacobus Vastenhout 32 j. en Maria Johanna Marcus 22 j. Willem Zorgc wedr. van L. Vaal- burg 77 j. en Lecntje Tiggclman, wed. van B. Grevenstuk, 70 j. Overleden: (Te Hillegom) Ester Vaas 34 j., eclitg. van A. Bokhorst He lena Klaassen 7 d., d. van P. Klaassen cn H. de Jong. v. GEMENGD NIEUWS Inbrekers ontvlucht. Men meldt uit Enschede aan het „Hbd." Even voor de grens te Glanerbrug zijn de vermoedelijke daders van den inbraak ten huize van den heer Blijdenstein ge arresteerd. Terwijl de marechaussée's ze naar de kazerne wilden overbrengen, ont vluchtte de een (een Duitscher). De an dere zou later van de kazerne naar het politiebureau te Enschedé worden getrans porteerd. Ook hij zag op het Van Heeks plein te Enschedé kans to ontvluchten, door de boeien te verbreken. Hoewel de maréchaussees op hem schoten, gelukte het hem in een der huizen van de volks buurt de Krim te ontvluebtcn. Verdere na- sporingen hadden geen resultaat. Rijwieldief. De Haagsche politie heeft aangehouden een rijwieldief, die bekend heeft in de laatste weken 8 rijwielen gestolen te heb ben en wel te Sassenheim, Leiden, Wasse naar en Rijswijk. Bij een rijwieldiefstal al hier gepleegd in het Bezuidenhout-kwar- tier werd hij eindelijk gesnapt. Hij is naar bet Huis van Bewaring gebracht. Verduistering van manufacturen. Te Delft is gearresteerd W. C. Kas we gens verduistering van manufacturen ter waarde van f 6000 ten na deele van een Amsterdamsch marktkoopman, voor wien hij deze goederen in bewaring had. Twee vrouwen van caféhouders, die de goederen ver beneden de waarde hebben gekocht, zijn geverbaliseerd wegens heling Een groote partij manufacturen is in beslag genomen. Te geef Men bericht uit Maas en Waal aan dc Tijd" dat de fruithandelaren geen raad weten met den overvloed van fruit, welke tot verrotting dreigt over te gaan en waarnaar zoo goed als geen vraag is. Men biedt de appels te koop aan tegen 1 k 2 cent het kilo. Doodelijk ongeluk. De 44-jarige ongehuwde vrouw P. H. uit Oldcboorn is op een polderdijk door een molenwiek getroffen; na enkele oogenblik- ken is zij overleden. Koning Willem II. (Ingezonden). Binnen enkele dagen zullen liier ter stede pogingen worden gedaan om eenig geld bijeen te brengen voor het oprich ten van een waardig standbeeld voor on zen tweeden Koning uit het huis van Oranje-Naseau. Een waardig standbeeld, want de stijve pop in de lange jas, die thans in Den Haag op het Buitenhof staat, kan, hoewel typisch voor de kunst omstreeks 1860, niet als zoodanig worden aangemerkt en heeft als kunstwerk sinds lang de ergernis van landgenoot cn vreem deling opgewekt. Het plan is opgevat om het te vervan gen door een ruiterstandbeeld naar het beeld, dat zich thans te Luxemburg ver heft en waarvan een model zich in het Rijks-museum te Amsterdam bevindt. Dit beeld is wel door Fransche kunste naars uitgedacht, maar het zal, als het plan slaagt, weldra door Nederlandsche kunstenaars worden uitgevoerd. Overal in het land zijn Comité's opge richt om daarvöor gelden te verzamelen. Een bedrag van ƒ20 a 30.000 is daarmee gemoeid. Men zal zéker vragen: is het np wel de tijd om met een dergelijk plan aan te komen? Is een zoo aanzienlijke geldsom in deze dagen van inzinking of tenminste van achteruitgang wel bijeen te brengen? Is men wel verantwoord met daarvoor thans een beroep le doen op de natie? Op die vraag, die inderdaad volkomen rechtmatige vraag, zou men mogen ant woorden: als er sympathie voor het denk beeld bestaat, heeft men er allicht geld voor over; bestaat er geen of geringe sympathie voor, dan komt er van zelf niets van. De vraag is dus: bestaat er sympathie voor? Gevoelt men in brecden kring zoo veel voor de nagedachtenis van Koning Willem n, om er toe te komen daarvoor thans een zoo aanzienlijke som bijeen te brengen? Verdient, om 't zoo maar uit te druk ker, Koning Willem II die sympathie van een dankbaar nageslacht? Op de eerste twee van deze vragen kan weder alleen geantwoord worden, dat het is af te wachten: het succes of het mis lukken van het eenmaal door invloedrij ke personen in den lande opgezette plan hangt af van den uitslag der aangewende pogingen. Op de laatste vraag kan niet anders dan toestemmend geantwoord worden. Vóór vijftig jaren zou de vraag of Ko ning Willem II die sympathie verdient, met spontane geestdrift bevestigend zijn beantwoord. Men was toen nog onderden verschen indruk van dc innemende, de populaire .persoonlijkheid des ridderlij ken Konings, die bij Qualrc-Bras de aan rukkende voorhoede van Napoleon's machtige leger had tegengehouden en bij Waterloo zijn troepen aanvurende, ge wond was te midden van den strijd voor Europa's vrijheid, voor 's land onafhan kelijkheid. De schenking van So-cstdijk was reeds de uiting geweest van de dank baarheid des volks aan den jeugdigen Prins van Oranje, dien men zich het liefst voorstelde, zooals de schilder Pieneman hem had afgebeeld: te paard met den hoed in de hand zijn troepen dén weg wij zend naar de gesloten gelederen van den gevreesden landsvijand. Hij was en bleef vooral „de held van Quatre-Bras en Waterloo", zijn gansche leven lang. Zoo wil ook het nieuwe beeld hem voorstellen. Al had men in 1830 ern stige en gegronde bezwaren gehad tegen zijn houding ten opzichte van dc Belgen en den Belgischen opstand, al had zijn populariteit toen ernstig geleden, de roemrijke Tiendaagsche Veldtocht van Augustus 1831, toen hij het zegevierende Ncderlandsclie leger met beleid had aan gevoerd, op het punt stond den opstand te onderdrukken, immers Leuven en Brussel te bemachtigen, en alleen door een overmachtig Fransch leger op bevel zijns vaders gedwongen werd om terug te keeren binnen onze landsgrenzen, had die tijdelijke ongenade geheel doen ver dwijnen. Als Koning opgetreden, na zijns vaders afstand in 1840, werd hij hoog vereerd en overal, waar hij verscheen, kwam een golf van geestdrift, van volksliefde hem, den beminnelijke, den gemakkelijk toe gankelijke, den innemende, den onpartij dige, den kunstlievende, den in alles en allen hartelijk belangstellende tegemoet. Het gansche volk leefde met hem mede in dc moeilijke dagen van 1814, toen een staatsbankroet, gevolg van het volhouden zijns vaders tegen België, alleen door de energieke handigheid van zijn ministers Van Hall, werd voorkomen. Een groot deel des volks ook in de nog moeilijker dagen van 1848, toen de alom in Europa woelen de revolutie-koorts ook hier te lande dreigde uit te breken en de Koning op het, naar hij meende, beslissende oogen- blik het initiatief nam tot het instellen ecnier Grondwet-commissie; die Grond wet moest voldoening geven aan de wen- schen der toen reeds machtige, vermo gende en invloedrijke groote meerderheid der gezeten burgerij, naar werkelijke medezeggenschap in de regeering, naar staatshervorming in" liberalen zin. Al was een ander, later sterk aangegroeid en in invloed gestegen volksdeel, evenals de toenmalige aristocratie, met die grond wetsherziening verre van ingenomen, niemand dacht er aan haar te wijten aan den Koning zeiven, die gemeend had op deze wijze het Nederlandsche volk voor revolutie te kunnen behoeden en, naar iedereen wel wist, voor zijn persoon niet met haar ingenomen was. Maar hij had gemeend, niet anders te kunnen hande len. Het gansche volk, hoog en laag, leefde van harte mede met het koninklijk ge zin, toen juist in die dagen de populaire ruitcr-go-neraal prins Alexander, 'sKo nings meest geliefde zoop, op Madera be zweek. Voor de revolutionnairc woelingen, die Frankrijk. Duitschland, Oostenrijk, Ita lië, zelfs Engeland teisterden, bleef ons land, ook toen gelukkig gespaard. Maar nog voordat het schip van slaat den nieuwen koers voor goed insloeg, stierf, in zijn geliefd Tilburg, de 57-jarige Koning aan de hartkwaal, die hem in den laalslen tijd had geteisterd, 17 Maart 1849, juist oen jaar na de genoemde omzwen king. Diep was de ontroering onder alle klas sen en kringen van het Nederlandsche volk, dat nog jaren lang in zijne weduwe, de fiere Russische grootvorstin Anna Paulowna, de herinnering heeft geëerd aan den beminden vorst, die slechts negen jaren de koningskroon had mogen dragen Wie mocht vragen naar zijn verdien sten, naar zijn populariteit, ontvange het antwoord in de voorgaande regelen en beoordecle daarnaar, of hij of zij zijn of haren steun zal geven aan het plan, waar toe, onder goedkeuring van Hare Majes teit de Koningin, het initiatief is geno men. Men doe daarvan blijken aan het Sub-comité, dat hier ter stede gevormd is en welks samenstelling hieronder volgt: Jhr. Mr. Dr. N. C. DE GIJ SELA AR, Eere-Voorzitler, Ds. H. THOMAS, Voorzitter. W. v. d. LAAN, Secretaris. H. M. PIERROT, Penningmeester. -!:n H. VROOM. Prof. Dr. P. J. BLOK. U £Ui§ R. COHEN. iife" Deken P. L. DESSENS. Si?U |T. S. GOSLINGA. "T:T: v W. DE REUS. W. VAN ROSSUM DU CHATTEL, 'bbi Mr. Dr. J. SCHOKKING. Dr. W. TH. M. WEEBERS. Wien geen circulaire mocht ontvangen en toch met het plan sympathiseert, wordt vriendelijk verzocht, een bijdrage te zenden aan één der leden van het be stuur. CORRESPONDENTIE. Een schrijven van „Het Leidscke Dieren- 'Asyl", moest, wegens plaatsgebrek, over staan. FAILLISSEMENTEN 1 Uitgesproken: M. J. Walraad, vroeger boomkvveeker te Boskoop, thans boekhouder te Alk maar; cur. mr. C. A. de Groot. STADSNIEUWS Het Academisch Ziekenhuis. Naar dr. J. W. Wicherink, directeur van het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan het H. Dbld. heeft medegedeeld, zal dit jaar van het nieuwe ziekenhuis alleen dc anatomische afdeeling in gebruik kunnen worden genomen. Met den verderen af bouw zal geleidelijk worden voortgegaan, en hierbij is men geheel afhankelijk van de bedragen, die de regeering ieder jaar voor afbouw, inrichting en exploitatie ter bescliikking kan stellen. Voor dit jaar is dit bedrag f 1.200.000 Dr. Wicherink meent, dat het nog wel zes jaar duren zal, voordat het heele zie kenhuis in gebruik zou kunnen worden ge steld. De kosten van bouw, enz. hebben tot nu toe tusschen 7 en 8 millioen bedragen; het bedrag van den verderen afbouw en inrichting taxeert hij op pl.m. 6 millioen. Ook de exploitatie zal zeer kostbaar zijn. Het is daarom heel waarschijnlijk, dat de exploitatie van het ziekenhuis, dat oor spronkelijk bedoeld was als een onderwijs ziekenhuis voor 600 bedden, om economi sche redenen met een niet onaanzienlijk geringer aantal zal worden begonnen. La ter zal men dan geleidelijk het aantal bed den kunnen uitbreiden. De regeering is er zeer sterk op bedacht om met heb oog op de hooge kosten van bouw, inrichting en vooral van exploitatie enkele gedeelten van gebouwen of zelfs één of meer gebouwen in hun geheel voor- loopig niet verder af te werken en in dienst te stellen. Zoo staat het bijv. nu al vast, dat de hydrotherapeutische afdeeling om redenen van bezuiniging voorloopig niet zal worden afgebouwd. Epn andere be zuiniging, die verwacht mag worden, is, dat het gebouw, bestemd voor kinderziek ten, in twee deelen zal worden gescheiden, waarvan dan één deel voor besmettelijke kinderziekten bestemd zal worden. Door dezen maatregel zal de bouw van een af zonderlijk gebouw voor besmettelijke kin derziekten onnoodig zijn. Wij kunnen mededeelen, dat de toe stand van wethouder Bots gestadig voor uit gaat. De kans op een betrekkelijk spoedig volledig herstel is heel groot. De zieke gevoelt zichzelf ook heel goed. Gelijk wij gisteren mededeelden is de heer H. v. d. Velden te Hillegom kooper van het huis Breestraat 32 c.a., toebe- hoorende aan de erven van mr. J. A. F. Coebcrgh, eigenaar gebleven. Wij kunnen - met beslistheid loopende geruchten om trent de bestemming van het pand tegen spreken. Daaromtrent is nog nies defini tiefs. De Rijkst!erk W. Stijntjes ter Inspec tie Ledden le afd. is met ingang van 1 klaart benoemd tot Adjunct-commies te Kampen, kantoor Dir. Belastingen. Bij de heden door B. en W. ten Stad- huize gehouden aanbesteding van „het le veren en plaatsen van meubilair ten dien ste van de school Schuttersveld" (Bestek no. 10) waren ingekomen 8 inschrijvingen, tw. van: N.V. Meubelhandel v.h. J. F. Raar ƒ3486; A. J. en A. Dirkse ƒ3445; N.V Woninginrichting v.h. Jac. Fabel te Haar lem ƒ3222; A. G. Boekwijt ƒ2962; W. Ouds hoorn en Zn. ƒ2922; J. J. Tiele en W. Schouten ƒ2649; G. W. van der Kooy ƒ2605.18; II. Korswagen Mzn. ƒ2449. Zooverro geen woonplaats vermeld, zijn de inschrijvers alhier woonachtig. TELEGRAMMEN UIT HET RUHRGEBIED. Botsingen. DUSSELDORF, 5 Febr. (V.D.) In Mainz werd een Duitsche nachtwaker doodgeschoten. Een spoorwegarbeider werd levensgevaarlijk gewond. De spoorwegstaking. DU SSELDORF, 5 Fcbr. (V.D.) De staking der spoorwegarbeiders in het dis trict .Mainz duurt voort. Hoe nu BERLIJN, 6 Febr. (V. D.) In de P&rij- sohe „Figaro" scihrijft Bidou, dat sinds den eersten dag van de bezetting van het Ruhrgebied nog geen gram kolen of cokes Frankrijk heeft bereikt. De mislukte conferentie. LONDEN, 6 Febr. (V.D.) Gisteravond heeft de regeering van de zijde der Fran sche regeering voorstellen ontvangen in verband met den ernst van den toestand, veroorzaakt door het afbreken van de conferentie le Laimnne. De Fransche regéering heeft er ernstig op aangedron gen onmiddellijk een gezamenlijke nota aan de Turken le zenden, waarin hun wordt medegedeeld, dat de geallieerden het einde der conferentie niet beschou wen als een afbreken der vredesonder handelingen. Dc indruk in Griekenland. ATHENE. 5 Febr. (VB.) Het afbre ken der conferentie te Lausanne ver oorzaakte hier een levendige sensatie. De minister-president verklaardesan dc journalisten, dat het afbreken der confe rentie geen heropening van de vijande lijkheden beteekent. De ministerraad kwam hedenmiddag bijeen cm den toe stand te bespreken. ftiARKTBEBICHTEhi LEIDEN, 5 Februari. Veiling. ml;i,ol 91j3, Groenekool 1.204, Gelokool i— .7 Rood ek ooi 25, Boerenkool 1.603,20, Selderie 0,50—1,20, Knolsclderie 0,80—3, Prei 1.201.60 alles per honderd stuks; Spruiten 920, Loof 1016, Kroten 0,90 1,60, Gekookte kroten 47, Groolo neen 1,602.40, Uien 11,50, Waspecn 7II alles per honderd kilo; Boerenkool 1936 cent per kist. 6 Februari. Vette Vsrkensmarkt. Aange voerd 283 Vette Varkens 0.940.92: 25 1'chC eoort 0.900,86. Handel Hu?. ROTTERDAM, 6 Februari. Vee. Aangevoerd 258 Paarden, 58 Veulens, 1 Ezel, en 1048 Ma gere Runderen, 867 Vette Runderen, 180 Vette Kalveren, 220 Nuchtere Kalveren, 52 Graskal veren, 52 Schapen en Lammeren, 23 Varkens en Over!., 25 Biggen, 1 Bok. Prijzen: Koeien 3234;4547/457/460 cent; Ossen 42 5057\4 cent; Stieren 37$^42Vi50 cent; Vette Kalveren 6072/49597/* cent; Melk koeien 250450; Kalfkoeien 300420; Stieren 175—450; Pinken 115—220; Gras- kaJveren 80145; Vaarzen 175275: Werkpaarden 200350; Slachtpaarden IOO 175; Hitten 160—260; Veulens 40—80; Biggen 203233; Overloopers 3560; Nuchtere Fofckalveren 2530; Nuchtere SlachtkaJveren 1622; Biggen per week 3-50—3.75. Boter. Aanvoer 2/8. le kw. 2,252,35. ROTTRDAM, 5 Februari. Birnenl. graren en peulvruchten. Tarwe met ruim aanbod we derom lager verk. chi 10-9011.30, uitge zochte partijtjes erwten betaald, afwijkende 10—10.75. Rogge lager 9,50—10. Gerst Chevalier flauw gestemd 1010.50. Daver flauw onvenanderd 9,75J0.75, zaai er bo ven. Erwten kleine groene minder luim ter markt, wederom lager verkócht naar kwaliteit van 18—21. Alles per 100 K.G. HAZERSWOUDE, 5 Febr. Veiling. Aange voerd 5168 kippeneieren prijs 7.257.80, en 05 Eendeneieren prijs 8—8.40 per honderd atuks: 1 Haan 2.4 Kippen 0,652,60 per stuk; 2e Konijnen 3.604,per stuk. BODEGRAVEN, 6 Februari. Kans. Aanvoer wagons, lsle soort 6062, 2de soort 5S —58; Controle 56—65. Handel mali?. OFFICIEELE BEURSNOTEERiNG. 6% Nederland 1922 4 B. 5% Nederland 1919 414% Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Ara. Smelting en Fef Anaconda copper Centr. Leather Gnlf States Steel Slndebaker U S Steel gew. Bod jong Suikerfabr. Coirpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelever. A'dam. Poerworedjo Redjang Lehong Pittsburg Coal Dordt8cbe Gecon.o. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadd Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kun. PaketvaaTt Scheepvaart Unie Marine Orvg. comm Marine pref. Beeoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atohison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mpx Rinnenlanden Missouri Knn«as Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabasb Southern Raylw Geld prol. 3ty| V.K. O.K. 9S»/16 98i/2 92V2 - S38/„ 102 S6W/W 1381/4 104 111 113 1341/2 1367a 601/2 57V, 84 2.30 175V? Gó9/< 5SS/8 961/m 36V2 8i*/4 1201/., 106*/< 1071/a 1-34 1H1/| 14 1541/2 169 ISO 131 3911'2 396"»* 7c3/4 7? 100 G31/4 346i/2 360 113 li:- 3641/2 29 29 145 119 76 39V4 698/4 26672 125 125«% 109 39 141/4 1474 74 100 100 1063/. 107 IU/4 423,4 492/4 287 291 271 2621/2 11 339 347 1081/8 12 22 11 91/2 4Vi A 941/2 1431/2 149 IOV4 317* 31 Wissel no tccringen (Amsterdam.) Zicht. Londen 9 Berlijn Perni Laatste üesüchten De ex-Keizer. De Secretaris-Generaal in Algemeonen Dienst, Mr. J. B. Kan, vertoefde gisteren to Doorn, waar hij besprekingen voerde met den gewezen Duitschen Keizer. Verkiezing Provinciale Staten. De R. K. candidatenlijst in het district Leiden is na gebonden stemming «als volgt vastgesteld: 1. C. J. L. v. d. Meer (aftr.) to Noordwijk. 2. J. H M. Balvers (aftr.) Hillegom. 3. H. Bader. Sassenheim 4. Th. B. J. Wilrner. Leiden. 5. E. Wanner- dam, Lisse. 6. A. J. Oostdam, Leiden. Brond Zurich Weenen Kopenhagen Cbristiar.ia Stockholm New-York 11.35% aooas IC 77'f, 34.ST- 5 17.75 OOG» «7 70 Telegrafisch Weerbericht volgens vvaarnei-. verricht in n :.i -f* gen van 6 Febr. 1922 yncch gyii* oil door het Kon. Ned. Moteorch y'.iscu Instituut V: Dc Bihu. HoogsteBaron:*'rat.: 760 Mu f Laagste Baromcteret 721.4 lieyky v k. Verwachting tol den avond va:»febr. Meest matige ZuidiKv ■:ol1JUe tot /.u -w! lijkt? wind, n t!»g tel hal:i)NWOÏkt. s.m- wankeü'V. wcir.iV- of yeen neenria^, dia nachts ete koru'r.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3