Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscliwinkel, Vi&ohmairkt 18 (Tel. 1225) is Woensdiag vörikrijgbaar SCHELVISCH k 0.22-- ƒ0.36, SCHOL a 030 en KABEL JAUW a 0.40 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leaden, 6 Februari 1923. VERKIEZING. De Burgemeester van Leiden Gelet op de arlt. 35 e. v. der Kieswet en op de artt. 5 e. v. der Provinciale Wet; brengt ter kennis van de kiesgerech tigden dat de candidoatstel ling van de leden ya-n de Provincdale Staten van Zuid-Hol land, in den Kieskring III (Leiden), zal plaats hebben op Dinsdag 27 Febr. a.s. dat op den dag der candidaatstelling (27 Februari) ter secretarie dezer ge meente, bij hem, Voorzitter van- het Hoofdstembureau, van des voormiddagB negen tot des namiddags vier uren lijsten van candidiaten kunnen worden ingeleverd dat deze lijsten moeten inhouden de namen, voorletters en woonplaatsen van Je candidiaten en onderteebend zijn door ten minste vijf en twintig kiezers, be voegd tot deelneming aan de verkiezing, ■waarvoor de inlevering geschiedt dat de inlevering der opgaven persoon lijk moet geschieden door één der per sonen, die haar hebben onderteekend en bevoegd zijn tot deelneming aan de ver kiezing binnen den kieskring, waarin de lij&b wordt ingeleverd dat de tot invulling bestemde formulie ren voor deze lijsten kosteloos ter Secre tarie verkrijgbaar zijn tot en met den dag der verkiezing dat bij de lijsten moet worden overge legd. de schriftelijke verklaring van. iederen daarop voorkomende candcdaat, dat hij bewilligt in de plaats, hem op de lijst aangewezen, terwijl, indien de candi- daat zich buiten het Rijk in Europa be vindt, de verklaring telegrafisch kan wor- dien gedaan dat formulieren voor de bewilligmgs- verklaringen mede kosteloos ter Gemeen te Secretarie (Kamer 10) verkrijgbaar zijn N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leaden, 2 Februari 1923. AGENDA. DINSDAG 6 Februari. Leiden. Her denking 25-jarig bestaan der Yereeniging voor verpl. van toevallenlijdcrs. Sprekers: Ds. Job. W. Groot Enzerink te.Leiden en de heer J. Smit Diacoon te Heemstede, DINSDAG 6 Februari. Leiderdorp. Bazaar ten bate der Chr. Zangvereen. „Excelsior" in gebouw „Irene" geopend van 3—5 en van 7101 uur. WOENSDAG 7 Februari. Leiderdorp Bazaar ten bate der Chr. Zangvereen. „Excelsior" in gebouw „Irene" geopend van 35 en van 7-r-lOl uur. DONDERDAG 8 Februari. Leiderdorp Bazaar ten bate der Chr. Zangvereen. „Excelsior" in gebouw „Irene" geopend van 35 en van 7103 uur. VRIJDAG, 9 Februari Leiden. Vergadering der vereeniging L. A. W. E. iT. in Café „De Harmonie". Aanvang 8/4 uur. MAANDAG 12 Februari. Leiden. Samenkomst Kerk Hooigracht, 8 uur. Spr. Da.Alb. Lauwers van Brussel. Voor de Evangelisatie in Brussel. WOENSDAG 21 Februari, Leiden. Samenkomst Kerk Hooigracht, 8 uur. Spr. Raden S. Nimpoena van Djocja (Midden- Java) voor de Zendingsarbeid op Midden- - Ja-va. Iederen Woensdagavond van 7J4—8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Febr. waargenomen door de apotheken van de heeren: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, 'üoch alleen voor leden van dit Fonds. reeds met algemeen© stemmen tot het bij eenroepen van de verschillende gemeente besturen uit de tuinbouwstreken, ten ein-: de te trachten met de regeering te confe- reeren, om haar in telichten, omtrent den ernst van den tuindersnood. BUITENLAND TURKIJE EN DE GEALLIEERDEN, j.,. Na de conferentie te Lausanne, pij Een uitweg gezocht. J tjj.-ti Geen Oorlog. 1 Nu de conferentie te Lausanne op een aneeningsvorschil over een paar punten yan ondergeschikt belang is uiteengegaan Jworden door alle betrokken partijen pogin gen gedaan om een dreigenden oorlog te [voorkomen. Eerst heeft men den algemeenen indruk 5n de betrokken landen nagegaan en nu bleek dat de bladen, zoowel in Frankrijk »1b in Engeland en Turkije niet de minste Neiging hebben een oorlogszuchtige stem ming te kweeken nu doet men heb voor komen of er van een mislukking of afbre- 5Sng van de conferentie eigenlijk geen Sprake is en de onderhandelingen slechts geschorst Jijn. Het moet niet in het voornemen der ge allieerden, noch in dat der Turken liggen den wapenstilstand op te zeggen. De Tur ken zouden das nog onbepaalden tijd het recht behouden zich tot teekening van het verdrag in zijn laatsten, gisterenavond door de geallieerden vastgestelden vorm bereid te verklaren. Bompard, zeido bij liet vertrok: „Rien n'est encore cassé (niets is nog verbroken.") Garroni had gisteren nog een onderhoud met Ismet Pasja en ook de Engelsche de legatie moet gisteren slechts opschorting van de conferentie en geen breuk aanvaard hebben. Men wil slechts een onderbreking van enkele dagen om dan do besprekingen voort te zetten. Het krankzinnige van een nieuwen oorlog te beginnen wordt vrijwel algemeen ingezien. Een geweldige handicap voor de Turken te Lausanne is dat hun eigen landgenooten hun houding in geenen deele goedkeurt. Het nieuws van het afbreken der Lau- sanneconferentie is te Constaritinopel met algemeene verwondering ontvangen. De heele Turksche pers ver wachtte dat gisteren een oplossing zou be reikt worden. "Weinige menschen gelooven, dat de Tur ken werkelijk oorlog zullen maken om de erkenning te vorkrijgen van enkele weinige nog hangende eisclien. De Turksche bezwaren blijken op andere gronden te berusten dan men aanvanke lijk meende. Zij moeten vooral wederom van dog ma tischen aard zijn. Zij weigeren de geldigheid van de concessies, verleend tussclien 1918 en thans, te erkennen, om dat deze door de oude verrader sregeering naar zij haar voorgangers noemen, ver leend zijn en zij onder geen voorwaarde de daden dier voorgangers erkennen wil len. De grootste belanghebbende in de Oos- terscho kwestie, Engeland, heeft officieel zijn houding nog niet bepaald. Dit zal vermoedelijk wel in een volle dige kabinetszitting plaats hebben. De publieke meeninig is algemeen voor het bewaren van den vrede. Alleen ver schilt met over de wijze waarop deze zal moeien worden gehandhaafd. Eén ge deelte wil geen duimbreed van het aange nomen standpunt afwijken terwijl oen klein deel van het volk.de handen van het Oostersche Wespennest wil aftrekken. Do it now! roept de Daily Express zijn lezers toe in een omraamd kopje naast het bericht van de Turksche wei gering om het ontwerp-verdrag van Lau sanne te teekenen. Wat gedaan moet ■worden is de ontruiming van M e- sopotamic. Het vorig jaar, zegt het blad, verspilden wij 24 millioen pond sterling aan de Arabieren van Mesopota mia, terwijl er VA millioen Engelsche werklieden leegliepen. Thans is de be grooting in voorbereiding en daarmee voor den belastingbetaler het oogenblik aangebroken om van de regeering de juis te beslissing af te dwingen Mesopota- mië met pak en zak te verlaten. In een artikel „Weg uit Mespot" (af korting van Mesopotamië, tevens rommel zooi)" zegt hetzelfde blad nog, dat sinds den wapenstilstand 200 millioen en in to taal 350 millioen pond aan Mesopotamië is verdaan. Het blad besluit met te zeg gen: „Ziet hier het protocol verspilling dwaasheid, ellende, en het gevaar voor oorlog. Het is nu tijd om er mee uit te scheiden". Het i s waar dat Engeland zich op 't oogenblik eervol zou kunnen terugtrekken. Nu de Franschen de gèhèele theorie van een oplossing door de geallieerden hebben vaarwel gezegd, is de Britsche re geering vrij om zoo mogelijk een afzon derlijken vrede met Turkije en Rusland te sluiten, en om de kwesties van Mossoel en Mesopotamië enkel naar eigen inzicht te behandelen in verhand met andere kwesties tussclien "Groot-Brittanië, Tyfr- kije en Rusland. Maar of het dat zal doen valt, gezien de Engelsche belangen in Mesopotamië, (Mossoel-petroleum), te betwijfelen. De regeerïng is op alles voorbereid. Gedurende de laatste week werden er militaire- en vlootversterkingen naar de Straat van Constantinopel gezonden, zoo wel naar Galb'poli als naar Chahak. Resumeerende kunnen we concludeersn dat de kansen, dat de vrede zal worden bewaard, gunstig staari. DE ACTIE IN HET ROERGEBIED. De bezetting uitgebreid. Conflicten. Over den toestand in het Roergebied valt momenteel niet veel te zeggen. Het afbreken van de communicatiemiddelen heft tot gevolg dat weinig berichten ons bereiken. Het eenigste feit van beteekenis is de nieuwe uitbreiding van de bezetting. Ook een deel van Ba den. met name Offenburg en Annenweier is Zondag aan het bezette gebied toege voegd. Franschc spoorwegmannen waren reeds Zaterdagavond te Kelil aangekomen. Zon-, dagmorgen om 7 uur gingen zij dan over tot de bezetting van Offenburg, Appen- weier, Windschlag en Ortenhurg. Het aantal manschappen bedraagt circa 20001 Zij zijn in het bezit vfin 100 pant serwagens. Hetj schijnt er om te doen te zijn te be letten dat over Offenburg een geregeld verkeer tussclien Zwitserland en onbezet Duitschland zal plaats vinden. De laatste mededeéling, die men uit Offenburg ontving, was de aankondiging van den Franschen commandant, volgens welke van hedenavond af het geheele rei zigers- en goederenverkeer op het traject BazelFrankfort, met Uitzondering van den expresstrein ZwitserlandNederland versperd zal worden. Men mag aannemen, dat de spoorweg mannen zullen weigeren den eenigen trein, welken de Franschen toelaten, n.l. den ZwitserlandNederland-express te rijden. Een uitbreiding van de bezetting met Mannheim, die eerst werd gemeld is later weer tegengesproken. Do Kolenvoorziening van Onbezet Duitschland werd door den Franschen kolencommissaris Goste aan buitenlandsche journalisten als zorgelijk voorgesteld. Van officieele Duitsclie zijde wordt dit heftig tegengesproken. Gezegd wordt: „het Roergebied is zelf de grootste verbruiker van zijn steenkool; slechts 43 pet. gaan naar het onbezette Duitschland. Zelfs als het Roergebied volslagen wordt afgesnoerd, zal het ove rige Duitschland uit zijn andere kolen- hekkens nog de helft van zijn verbruik kunnen dekken. Ook van cokes is het Roergebied de voornaamste verbruiker. Door overwerk in de overige kolenbek kens zal men in staat zijn het z.g. gebrek geheel te doen ophouden. Dan kan Duitschland het nog wel een poosje uitzingen. Dat er overigens in deze richting wordt gewerkt moge blijken uit het feit dat de mijndirecties en de vakVereenigincen zijn overeengekomen de loonen in Februari met 80 percent te verhoogen. Het Duitsclie wachtwoord is thans durchhalfen, volhouden. Om zich van de trouwheid en eensgezindheid van de Roerbevolking te kunnen overtuigen heeft Guno een reis door het bezette gebied gemaakt en is ge sterkt in de overtuiging dat heel Duitsch land achter hem staat, teruggekeerd. Gesprekken met vertegenwoordigers van alle standen hebben hem bewezen dat de houding der regeering allerwego in stemming vindt en dat de geheele Roer- bovolking vastbesloten is zich tegen de Fransclïo plannen te blijven verzetten. Uit de stroom van Conflicten tussclien Franschen en Duitschers wil len we er epkelc weergeven. Te Essen hebben de Fransehe troepen eergisteren met machinegeweren in een volksmenigte geschoten, die zich na een communistische vergadering op het Sta tionsplein had verzameld. De telefooncentrale aldaar heeft het geven van verbinding aan de ingenieurs- commissie geweigerd; daarop deelden de bezet tingsautoriteiten aan de Duitsclie autoriteiten mede, dat wanneer niet bin nen 12 uur de verzekering gegeven werd dat dit niet meer zou voorkomen, de par ticuliere telefoonverbindingen tot nader order geschorst zouden worden. De Franschen hebben bij hun bezetting van het centraal station te Koblentz bar huisgehouden in de daarbij gelegen spoor- wegwerkplaats. Locomotieven zijn geheel onbruikbaar gemaakt, werktuigen ver nield, dienstkleeding van ambtenaren ver scheurd en besmeurd. Te Essen is het tuschen de Politie (de Schupo) en de militairen herhaaldelijk tot conflicten gekomen, omdat o.a. de SchupoV weigerden de Fransehe officie ren te groeten. De politiemannen hebben de volgende motie aangenomen: „De ambtenaren en beambten van liet politiepresidium te Essen protesteeren ten scherpste tegen het wederrechtelijk arresteeren en uitzetten van Dr. Melcher en eischen onmiddclijken terugkeer op Zijn post, opdat hij zich in de toekomst evenals voorheen, zal kunnen wijden aan de bescherming der'bevolking en het wel zijn van het onder hem gestelde perso neel. De ambtenaren en beambten zien er van af aan hun protest naar buiten uiting te geven door liet proclameerèn van een sta king, doch alleen, omdat hun de rust en, de bescherming van de toch reeds zoo zwaar getroffen bevolking in de eerste plaats ter harte gaan. Weest er van verzekerd, dat ons protest daarom niet minder ernstig moet worden opgevat. "Willekeur noch bedreigingen zullen ons afbrengen van den trouw, dien wij aan onze regeering, de eenige auto riteit die voor ons bestaat, hebben ge zworen." KORTE BERICHTEN. De heer Child, de Amerikaansché „toeschouwer" op de conferentie van Lau sanne, tracht de Turksche delegatie toch tot 't teekenen van het verdrag over te ha len. De Fransehe sècretaris van de con ferentie is te Lausanne gebleven, evenals de persoonlijke secretaris van lord Cur- zon, doch geheel zijn overige personeel is naar Londen teruggekeerd. De Italiaansche delegatie heeft doen weten, dat zij Woensdag eveneens naar Rome terugkeert. Onmiddellijk na zijn aankomst had Curzon een langdurig onderhoud met Ren koning in Buckingham palace. Daarna woonde lord Curzon den ministerraad bij in Downingstreet, waar de toestand, door de Turksche weigering ontstaan, uitvoerig werd besproken. Door een vloedgolf, welke teitgevolge van de aardbeving de Hawai-eilanden ge teisterd heeft zijn ongeveer tien personen gedood. Vier golven, alle van grooten om vang, sloegen over Halwida bij Honoloeloe. Een vloedgolf van twaalf voet hoog teis terde het Kahoeloei-eiland ongeveer ter- zelfdertijd. Pogingen om per draadlooze verbinding met Samoa te krijgen bleven zonder suc ces. Uit Rome wordt gemeld, dat prinses Yolanda, de oudste dochter van den koning van Italië, die in Juli 22 jaar wordt, zich verloofd heeft met kapitein graaf Calvi di Pergolo. Bij een staking -der mijnwerkeJI van het Saargebied zijn 75.000 arbeiders be trokken. De bezettingsoverheid heeft den uit voer van benzol, teer en ammoniaksulfaat naar het onbezette Duitschland verboden. Stiunes bezocht hotel Kaiserhof te Essen (waar de bezettingsautoriteiten zijn gehuisvest.) Dadelijk knoopte men hier aan vast dat de magistraat afzonderlijke onderhandelin gen met Frankrijk wilde aanknoopon. In een interview met. enkele journalisten zei Stinnes naar aanleiding hiervan: „Doet u mij het genoegen zoo stellig mo gelijk alle omtrent mij in omloop zijnde geruchten tegen te spreken. Mijn opont houd alhier dient n.l. alleen om besprekin gen te voeren met de industrieelen in deze streek. Ik denk er niet aan onderhandelin gen met rV franschen aan te knoopen." Dat was alles. KERK EN SCHOOL GEREF. KERKEN. Beroepen. Te HeerenveenD. v. Dijk ie Groningen; te Heerde: A. Doorn le Apeldoorn. NED. HERV. KERK. Aangenomen. Naar IJsselmuiden J. Keiler te St. Maartensdijk. Bedankt. Voor Elburg: J. H. Gun ning E.Bzn., te Lage Vuursche (Baarn); voor Tienhoven: J. C. H. Romijn te Par- rega; voor Driesum: J. Keller 4e St. Maar tensdijk. Ds. P. v. Wijk, predikant bij de Lutli. gemeente te Amsterdam, heeft Zondag avond als zoodanig afscheid genomen, we gens ontvangen emeritaat. Federatie van Diaconiën. De Federatie van Diaconiën in de Ned. Herv. Kerk houdt 19—22 Juni een drie- daagsclie diaconale conferentie te Lunte- ren. Geref. Bond. Op een verzoek van 240 personen te Meerkerk, om de Hervormde kerk aldaar in de week af te staan voor het optreden van predikanten van den Gereformeerden Bond, heeft de kerkvoogdij afwijzend be schikt. 0 nderwijzersexamens. Naar de M a a s b. meldt, ligt het in de bedoeling van de regeering de examens voor onderwijzer(es) later te doen plaats hebben dan andere jaren. In verband hier mede vestigt men er de aandacht op, dat de datum daarvoor in afwijking met vori ge jaren nog niet in de Staatscourant is bekend gemaakt. Het onderwijs aan blinden enz. Het antwoord van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen op de vraag van dén heer Van Lanschot, betref fende de moeilijke financièele positie der inrichtingen voor doofstommen-onderwijs, luidt als volgt: Mede namens zijn ambtgenoot van Fi nanciën deelt de minister mede, dat ene ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur tot regeling van het onderwijs van doofstommen, blinden, slechthoorenden en zwakzinnigen gereed is. Over dit ontwerp wordt overleg gepleegd, hetwelk, naar ver wacht mag worden, binnen korten tijd zal beëindigd zijn. Nederlandsche Ouderraad. „De Ouderraad" bericht, dat op Zater dag 24 Februari in het stadhuis te Utrecht des middags half drie een bijeenkomst zal plaats hebben van vertegenwoordigers der ouderraden, die gevolg gaven aan de uitnoodiging van den Amsterdamschen Ouderraad, om mede te werken tot de stichting van een landelijke centrale orga nisatie van ouders. Ds. A. H. van der Hoeven, wethouder voor het Onderwijs te Utrecht, zal een in leiding houden. Een der punten van behan deling geldt de vraag, of het gewenscht is een of meer bij het openbaar onderwijs be trokken autoriteiten uit te noodigen, in het raadsbestuur zitting te nemen. Gemeenteraad Valkenburg. Vergadering van Woensdag 5 Februari onder voorzitterschap van den Burgemees ter, de heer Lotsyv Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van B. en W. van Lei den, waarin wordt medegedeeld, dat de gasprijs is verlaagd. Verder een schrijven van hetzelfde col lege houdende balans-, verlies- en winst rekening van de veekeuringsdienst, en de begrooting van dat bedrijf voor 1923. Een schrijven van den directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden geeft een overzicht van de werkzaamheden ten be hoeve van de gemeente-Valkenburg in het afgeloopen jaar verricht. Van het hoofd der plaatselijke O. L. School is eveneens een verslag ingekomen van den gang van zaken in 1922, en ook van de commissie tot wering van schoolver zuim (C. Barnhoorn, voorz., F. Bol, secre taris.) Aan de orde van behandeling is daarna ene verzoek van den heer G. J. J- v. Ringe- lostein, om met ingang van 1 April a.s. eer vol ontslag-te mogen verkrijgen als onder wijzer bij de openbare lagere school. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan dit verzoek te vol doen, en tevens besloten om deze vacature voorloopig niet te vervullen. De Voorzitter leest vervolgens éenige staten van af- en overschrijving op de be grooting over 1922, die worden goedgekeurd Vervolgens is aan de orde het benoemen van een marktmeester. Aangezien aan de ze functie alleen een gratificatie is ver bonden, verdient het volgens B. en W. geen overweging om hiervoor sollicitanten op te roepen, waarom zij den raad" voorstéllen om in plaats van den vertrekkcndên markt meester, den lieer C. Bol, te "benoemen diens zoon, den heer Jac. Bol C-zn. De raad gaat hiermede accoord. Als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. wordt herbe noemd de heer D. Bol Azn. Ook de aftredende leden van de schat tingscommissie ter vaststelling van den H. O., n.l. de heeren A. Peet, A. Notenboom, H. G. v. Sillevoldt en J. Visser, worden bij acclamatie herbenoemd. Vervolgens wordt eenige wijziging aan gebracht in de instructie van den gem.- ontvanger inzake do belegging van over tollig kasgeld, alsmede in de verordening op het heffen van legeskosien (inzake het kadaster en het bevolkingsregister ter Se cretarie.) De verordening op het houden van vee markten in dit geval dus de paardenmarkt wordt door den Voorzitter gelezen en over eenkomstig het wettelijk voorschrift vast gesteld. In deze verordening is o.a. bepaald, dat het vee niét voor zonsopgang zal worden toegelaten, dus van zonsopgang tot v.m. 11 uur. Het vee moet 5 uren nadat het laatste aangevoerd is weer worden verwijderd. Bij de rondvraag informeert de heer Bol naar de verordening op het havengeld. Naar aanleiding van ëen interpellatie van een schipper, vraagt hij of het havengeld soms verhoogd is. De Voorzitter zegt dat dit niet het ge val is, doch hij zal de verordening eens na zien. Hierna sluiting der openbare vergadering UIT DE OMfiEVINQ HILLEGOM. Op Maandag 12 Februari a.s. houdt de afd. van Patrimonium een vergadering, waarin als spreker zal optre den de heer R. Zuidema hoofdred. van de N. L. Crt., te Leiden met het onderwerp „Het werkloosheidsvraagstuk." Deze ver gadering is mede toegankelijk voor leden van de Chrr Vakorganisaties en geestver- wanten. NIEUW-VENNEP. Zondagmiddag nam D s. J. G. Lekkerkerker afscheid van de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Vennep, sprekende naar aanleiding van Hand. 20: 36: „En als hij dit gezegd had, heeft hij, nederknielen- de, met hen allen gebeden." De groote schare zong, na eenif;e harte lijke woorden van den consulent, Ds. Bax van Hoofddorp, op diens verzoek den scheidenden leeraar en zijn gezin staande Psalm 121: 4 toe. e- Vrijdagmiddag trad voor de Jong.-Vereen. op Geref. Grondslag in de Geref. Kerk alhier op de Weleerw. heer Ds. B. A. Knoppers van Amsterdam met het aangekondigde onderwerp. Naar aanlei ding van Mozes' jeugd werd door den spr. uitvoerig gewezen op de gevaren, die het opkomende geslacht omringen, en op den plicht, die op onze rijpere jeugd rust, om zich voor den strijd des levens te bekwa men. Ook de ouders kregen menige nut- nigen wenk. Met gespannen aandacht, werd de boei ende rede door de aanwezigen aangehoord. Woensdagavond om 7 uur hoopt in de Geref. Kerk te Nieuw-Ven nep op te treden Ds. J. Visscher van Hij- laard. V r ij dagavond o m 61 uur zal D.V. in de Herv. Kerk te Nieuw-Ven nep optreden Ds. T. J. Hagen van Delft in het belang van Pro Bege. BOSKOOP., Gedurende, h.e t jaar 1922 werden door de „Pomologische Vereeni ging", afd. Keuringscommissie bekroond met certificaat van verdienste: De roos Pink Delight van de firma K. Wezelenburg en Zn., met idem Hortensia Lanzelot van de firma J. Boer Wzn. en Zn.; Met certificaat le klasse de Hortensia .Helge, Parzwal, Louleo en Krinhild, allen van de firma J Boer Wz. en Zn.; eveneens met certificaat le klasse collectie Zaailin gen: Azalia mal victa, Kaempfire van de firma Koster en Co., onder beding dat bif het in den handel brengen der variëtei ten deze opnieuw afzonderlijk' gekroonn zullen worden. In 4 gevallen kende de commissie geen bekroning toe. Op de gehouden verga* dering van de Chr. Ned. Herv. School- Vereeniging zijn tot bestuursleden gekozen de heeren G. den Duune, P. v. Pruissen en A. Groenestein. In het jaar 1922 worden door dé gemeentebedrijven alhier geleverd: 800.000 M3 gas en 285.000 M3 water. In 1921 bedroeg dit respectievelijk 742.000 M3 gas en 252.000 M3 water, hetgeen alzoo voor beide bedrijven een niet germge toe- rfame van de productie beteekent. Zaterdagmorgen toen de heer v. W. uit Alfen, aannemer der wo ningbouw in deze gemeente, zich per mo torrijwiel op het jaagpad bevond, en ge noemde heer uit moest wijken voor een ander motorberijder van de tegenoverge stelde richting, had hij het ongeluk óm in aanraking te komen met het stuur van liet andere rijwiel, met gevolg dat beiden van het rijwiel vielen. De heer v. W. brak daarbij 3 vingers en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. De andere wielrijder kwam met den schrik vrij. H AZEllS W OUDÉ. Op de Maandag iu café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 5168 eieren, waarvoor werd bes,ecdr: voor Kippeneieren f 7.257.80 per 100 stuks; eendeneieren f 8,008.40 per 100 stuks; Ha nen f 2.per stuk; kippen f 0-652.60 per Stuk; Konijnen f 3.604.per stuk. Burgerlijke Stand. Be val len: C. M. Vreeburg geb. Vermeulen z. A. C. Vellekoop geb. v. d. Stijl d. A. Voskuil geb. brand z. Ondertrouwd: M. J. Bating 27 j. en J. A. Groeneveld 27 j. J. M. Boting 31 j. en,W- van Rhijn 24 j. Met ingang van 15 Febr. a.s. is tot onderwijzeres aan de R. Iv. school op het dorp benoemd Mej. J. B. Griffioen van Gem. Berkhout dc Hoorn. WOUBRUGGE. B ij d e f 100.— d i e d e li e e r A. D. Husson Heesk voor de Bazaar ontving, heeft de penningmeseter nog ontvangen van den Eercvoorzitler Dr. Asman f 2a. en van een geacht ingezetene van Alpbeu aan den Rijn f 25.Op een gezellige vriendenkring aldaar, waar een Woubrug- sche familie tegenwoordig was, werd f6.30 gecollecteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2