4 B3IEVEP3 UIT AMERIKA, Amerika én de Fransche Politiek. Een opmerkzame toeschouwer krijgt steoda meer den iudruk dat de groote bondgenoöten bezig zijn, de Amerikaan fc. he sympathie, die hen in staat stelde den oorlog te winnen, te verliezen. De liefde voor Engeland was nooit bij zonder groot, behalve dnn hij Amerika nen, die nog met „banden 'des blocds" aan Engeland zijn verbonden. Waar dit niet het geval was, had men voor Engelands enorme politiek een open oog. In velerlei opzicht gevoelde men dat Engeland'Amerika's grootste en gevaar lijkste concurrent was. En unen gevoelde dit te sterker toen Duitschjand, ten gevolge van het verlie zen van den oorlog, zijn sterke positie voorloopig prijs moest geven. Wat betreft oorlogs- en handelsvloot, zoowel als in de hooge finanlieele poli tiek, bleef Engeland de grootste en ge vaarlijkste mededinger. Zooals ik reeds opmerkte was ook voor den oorlog de liefde voor Engeland in Amerika niet groot. Gedurende den ge meenschappen j ken strijd werden deze ge voelens zoo veel mogelijk opgeborgen. Maar na liet sluiten van den vrede kwa men ze weer, ik zou haast zeggen, in sterker mate voor den dag. Zoo sterk zelfs, dat men hier en daar sprak van de mogelijkheid, dat in de toekomst tus- schen deze twee bondgenooten nog wel eens een oorlóg uit kon breken. Gelukkig heeft de gematigde Engel se lie politiek der laatste jaren, en de wel willende houding door Engeland op de W ashingtonsche Ontwapenings-Conferen- lie aangenomen er toe meegewerkt de publieke opinie wat vriendelijker te stem men. Hetzelfde kan echter van de gevoelens tegenover Frankrijk niet worden gezegd, voor dit land was er in Amerika altijd "eel sympathie. Men beschouwde hier de Fransche re publiek vaak als tie groote Europcesche zuster van de Vereenigde Staten. Dat de Fransche Republiek op andere grondbe ginselen steunt dan de Amerikaansclie gevoelt liet gewone volk zoo niet. Het feit alleen dat ook Frankrijk een republiek was, het eenige groote land ter wereld behalve Amerika zelf, dat den republi- keinschen regeeringsvorm gekozen had, was voor de mensclien genoeg. Men heeft wel eens beweerd dat de algemeene sympathie voor Frankrijk een der voornaamste oorzaken is geweest, die het mogelijk hebben gemaakt, de Ame rikaansclie publieke opinie voor deelname aan den wereldoorlog te winnen. De houding van Frankrijk na den oorlog beeft reeds een heel groot gedeelte van deze sympathie verloren doen gaan. Dat Frankrijk, ook nu, nadat de Duit- sclie bedreiging uit den weg is geruimd, nog maar steeds het grootste leger ter wereld óp de been hoüdfc, ziet met hier met leede oogen aan. Men denkt aan al de milliarden, die Frankrijk aan de [Ver. Staten schuldig is, en waarop nog maar steeds geen cent rente of aflossing is betaald. En de nuchtere Amerikaansclie zaken man vraagt of de Fransche vrienden niet verstandiger zouden handelen, met nu maar eens wat van die dure liefhebberijen op »te ruimen, en wat van hun schulden af te doen. Bovendien heeft men het Frankrijk stc-eds zeer kwalijk genomen, dat het op de Washïngtonsclie ontwapeningsconfe rentie steeds een der grootste dwarsdrij vers is geweest. Dat do onderzeeboot niet voor goed als oorlogswapen werd afge schaft wijt men aan Frankrijk. Dat ook in ander opzicht de resultaten van deze conferentie tamelijk pover waren was het gevolg van Frankrijks tegenstribbelen. En ook het verloop van de algemeene Europeesclie politiek opent steeds meer de oogen van het Amerikaansclie volk voor het mililairistisch en imperialistisch karakter van Frankrijk. Men beeft hier gevoeld dat Lloyd Geor ge meer bereikt zou hebben wat betreft do algemeene wederopbouw van Europa, nis li ij niet steeds Frankrijk tegenover zich had gevonden. Clemenccau's reis naar Amerika, die waarschijnlijk wel tot hoofddoel had de Amerikaanscbe sympathieën voor Frank rijk te versterken, is in dit opzicht vrij wel een totale, mislukking geweest. Een Amerikaan zei me dat hij, indien hij wat jonger was* geweest, groote kans had geloopen een fliök pak slaag op te doen. Zijn grijze haren hadden hem ech ter hiervoor bewaard. En nu komt bij dit alles Frankrijk s op treden aan den Ruhr. Tot het laartste oogenblik hoopte men hier dat een dergelijke onverstandige stap nog zou worclen voorkomen. Een der groote New-Yorker bladen schreef aan den vooravond van de bezet ting van Essen: „Laat ons blijven hopen dat de een of andere goede engel van gezond ver-* stand en juist inzicht minister Poin- caré er toe brengen mag deze grimmir ge en oorlogszuchtige beweging te laten varen." Het blad wees er op dat nooit vooruit kan worden gezegd, waar een dergelijke ■tap toe leiden zal, en neemt het Frank rijk kwalijk dat het in deze hoogst be langrijke zaak niet naar zijn beste vrien den, Engeland en Amerika luistert. Het artikel eindigt: „Deze arme lijdende wereld, in haar ge- icel, is alle tumult en strijd en doodslag ®oe,' en zelfs indien Frankrijk eenige re den zou hebben voor 'n dergelijken slap, beschouwt de menscliheid met sterke af keuring elke handeling die oorzaak kan 21 jn van nieuwe conflicten." Aanvankelijk hoopte men nog dat het misschien eenigen invloed op Frankrijks politiek zou bobben, indien Amerika on-? middellijk zijn troepen uit het bezette ge bied terug riep, om zöodoende sen duide lijk blijk van zijn misnoegen te geven. Ook dit heeft echter niet gebaat. Poin- caró voert kalm zijn plannen uit. Dat Frankrijk op deze manier zijn doel zal bereiken* gelooft hier niemand. De New-York World schreef hierover: „Frankrijk gaat nu de proefneming wagen om een volle te laten werken docr met de bajonet te dreigen. Maarschalk Foch hoopt in staat te zijn de arbeiders aan den Ruhr met hoogere loonen en goedkooper voedsel om te koopen, maar hij kan niet verwachten heel Duitschland om te koópen. En waar de Ruhr alleen onder geen omstandigheden Frankrijks rekening kan betalen, en waar Duitsch land zonder de Ruhr, ook onder geen omstandigheden die rekening kan beta len, zijn de findntieele vooruitzichten voor Frankrijk bijzonder slecht." Het blad wijst er verder op dat de di recte finantieele voordeelen van deze Fransche handeling meer dan weggeno men zullen worden door de kosten die do bezetting met zich brengt. Frankrijk kan op deze manier de Duitsche industrie tot stilstand brengen. Het kan de Duitsche arbeiders werkloos maken. Het kan hon ger en ellende over het Duitsche volk brengen. En als al deze ellende geen Duitsche vrijheidsoorlog zooals die van 1813 in het leven roept, krijgt Frankrijk voor al zijn moeite misschien een andere, Duitsche regeering die een nieuwe belof te tot betalen aflegt. De „World" beweert ten slotte dat oen belofte die op deze manier wordt afge perst, het papier niet waard is waarop ze is geschreven. Men is hier eenigszins teleurgesteld dat Engeland niet evenals Amerika zijn troepen uit het bezette gebied heeft terug getrokken. Men had gehoopt dat een der gelijke krachtige maatregel Frankrijk misschien nog tot bezinning zou hebben gebracht. Maar do sympathie voor Frankrijk wordt hier op deze manier met den dag kleiner. De „Boston Post" schreef deze week: „Er is geen tijd geweest in de Ameri kaansclie geschiedenis dat het traditio- neele gevoel van vriendschap voor Frank rijk kleiner was dan vandaag." En dit alles is tevens oorzaak dat men in Amerika steeds banger wordt zich met de Europeesclie politiek te bemoeien. Tenzij dat er spoedig verandering komt mag niet worden verwacht dat bin nen afzienbaren tijd Amerika actief mee zal werken om de Europeescke chaos te ordenen en den algemeenen economi sch en toestand te verbeteren. GEMENGD NIEUWS Brutale bandietenstreek. Naar u:t Oram (Algiers) wordt gemeld, is in de buurt van Bel-Abbes een zeldzaam brutale bandietenstreek gepleegd, Een vijftal Marokkaansche roovers drong des avonds de hoeve van een rijken in- lo.ndschen grondbezitter binnen. Zij von- deh daar slechts diens zóón aanwezig en noodigden hem uit hun alles te overhandi gen wat' hij bezat. De jongeman ant woordde echter, dat er geen geld op de landhoeve geborgen was.1 Daarop sommeerden de bandieten hein, zich naar Bel-Abbes te begeven, waar zijn vader zich bevond, en daar geld te. gaan vragen. Den volgenden nacht zouden zij terugkeeren om heb geld te halen. Wan neer het er niet was, zouden "ze de heele hoeve vernielen. De zoon des huizes begaf zich nu naar Bel-Abbes en waarschuwde de autoriteiten Men besloot twee agenten naar de hoeve te zenden om zich van de bandieten mees ter te maken. Maar deze laatsten waren op hun hoede en hadden hun vervolgers een hinderlaag gelegd. Toen dezen dan ook in een auto arriveerden, wierpen zij zich onverhoeds op hen, en wisten hen te overmeesteren en te binden, voordat zij zich konden verdedi gen. Daarna sommeerden zij den chauffeur van de politie-auto, naar Bel-Abbes terug te keeren en daar een losgeld van twintig duizend francs te vragen voor de vrijla ting der politiemannen; anders zouden de zen ter dood worden gebracht. De chauffeur vertrok dus naar Bel-Ab bes en de politie werd onmiddellijk ver wittigd. De onderprefect, de luitenant der gen darmerie en de administrateur, 'begaven zich nu op hun beurt met een detachement van zestig spahis op weg. Toen zij op do hoeve- arriveerden, vonden zij daar de vier politiemannen. De bandieten waren echter, na hun slachtoffers te hebben uit geschud, in een naburig bosch verdwenen, waar drijfjachten werden georganiseerd om de roovers te ontdekken. Doodelijk ongeluk. De 16-jarige G. V., te Leersum, werk zaam aan een dorschmachine had het on geluk door de machine gegrepen te wor den met. het noodlotig gevolg, dat het eone been hem nagenoeg van het lichaam werd gerukt. Verbrand. Het 3-jarig kind van den heer K. te Bunschoten rukte een pot met kokend water oni en verbrandde zich zóódanig, dat de dpod spoedig intrad. Nekkramp. In het hospitaal te Guttecoven (L) overleed de 15-jarige A. Brouwer uit Grevenbiclit, tengevolge van nekkramp, Dit is in 8 dagen tijd. het tweede geval met doodelijken afloop. De Beukelsdijk gestrand. Het Nederlandsche s.s. Beukelsdijk, dat eenige dagen geleden strandde, te Scot, nabij Bodoom, is thans in tweeën gebro ken. De bemanning is gered; 21 man wer den overgenomen door het s.s. King Hakon en te Trondjhem birmen gebracht. De overblijvende 23 man gingen iiv de booten, toen heb schip brak. De oorzaak van de stranding wordt toe geschreven aan het mistige weer met sneeuw. Het s.s. Beukelsdijk behoorde aan de Hoür l-Amcrika Liin en mat 6810 bruto- toru. Het schip werd gebouwd in 1003. Naar Amerika. In de Gcldersche grensplaatsen open baart zich den laatsten tijd een sterke neiging cm naar Amerika te gaan. Tal van jongelieden, meerendeels uit den boe renstand, emigreeren weer naer de nieuwe wereld. Velen hunner schepen zich in te Antwerpen. Aangeteekende brief vermist. Uit een dépêche, van Arnhem naar Al melo verzonden, is te Hengelo, waar de dé pêche bleef staan, een aangeteekende brief vermist, inhoudende vier chéques voor dc f-'rrna Ten Bos te Almelo, bedra gende f Vl9.08, f 24.45, f 8.05 en f 13.90. Restjes van den brief zijn teruggevonden aan het postgebouw op het station. Scha de is er niet geleden, daar de chéques niet zijn aangeboden. Gemeenteontvanger geschorst. De Gemeenteontvanger van Eygelsho- yen (L.), ten wiens huize, volgens zijn aangifte, de gemeentekas, inhondend ruim f 1V00, zou zijn Ontvreemd, werd door den raad voor den tijd van twee maanden uit zijn functie geschorst. Smokkelen. Te Vlodrop (L.). kwam Dinsdagnacht een viertal smokkelaars met Odel over de grens. De daar surveilleerende commies soldaten, ontdekten hen, waarop de smok kelaars aan den haal gingen. Wijl op de herhaalde sommatie tot staan blijven geen gevolg werd gegeven loste een der commiezen een schot-, waardoor een der smokkelaars, zekere J. uit Herkenbosch in den rug werd getroffen. Ernstig gewond werd deze, na verbonden te zijn, naar het hospitaal te Roermond overgebracht. De andere drie smokkelaars wisten te ontko men. Brand. Gedurende de afwezigheid der bewoners ontstond Zondagavond laat brand in per ceel Schapenstraat 50 te Hilversum, be woond door het gezin Elburg. Door dc ouderwetsche en brandbare inrichting van het huisje sloegen de vlammen al heel spoedig over naar de perceelen 46, 48 en 52 alle met No. 50 onder één dak gelegen en respeetieyelijk bewoond door de gezinnen Van den Brink, Wels en Verlangen. Met drie stralen op de waterleiding had de brandweer den brand spoedig onder de knie. De kap en de zolders waren geheel doorgebrand, terwijl ook de achtervertrek ken uitbrandden. Het overige der vier wo ninkjes kreeg bovendien veel waterschade, hetgeen Vooral voor de niet-verzekerde ge zinnen Wels en Van denBrink een groote schadepost bet-eekent. De oorzaak is onbe kend. Jeugdige avonturiers. Een tweetal" minderjarige schooljongens uit Bledswijk en Zevenhuizen hadden met weinig middelen een zesd/aagscih snoep reisje door België en Frankrijk gemaakt. Gistermorgen weidén zij door de politie te Maastricht geheel zonder middelen aangetroffen. Zij werden door de politie naar huil ouders teruggebracht. Brutale, aanranding. Dinsdagavond moest een 16-jarige loop jongen te Rotterdam een bedrag vair on geveer 2600 brengen van het kantoor van de W at er stokers ver eeniging „Onder ling Belang'' naar de woning van den directeur, die op ongeveer 10 minuten at- stand woont. lederen dag, na sluiting van liet kantoor, wordt hét aanwezige geld naar de woning van den directeur ge bracht. De jongen had het geld in twee linnen zakken gepakt en daaromheen pa pier en touw gewikkeld. Na met een pontje aan de Rottek-ade te zijn overgevaren, zag hij op den hoek van een donkere straat twee mannen staan, doch schonk geen aandacht aan hen. Niets kwaads vermoedend passeerde hij hen en liep verder het donkere gedeelte van bovengenoemde kade op. Nauwelijks was hij de twee kerels voorbij, of de jon gen werd van achteren aangevallen. Ter wijl een der straatroovers hem het hoofd voorover drukte, zoodat hij geen hulp kon roepen, slaagde de tweede er met veel moeite in w.ant de jongen hield zijn geld nog krampachtig vast de 2600 te bemachtigen. Daarop namen beiden de vlucht in ver schillende richtingen. Onmiddellijk verd de politie gewaarschuwd, die echter moeilijk werk heeft, daar niemand de aanlanding heeft gezien én de knaap niet dn staat was, een goed signalement van de roovers te geven. Mobilisatie-herinnering. Het was in den snikheeten zomer van '17 in de Brabantsche duinen bezuiden de Langstraat. Veertien dagen achtereen wa ren er oefeningen „in groot verband" ge houden, waarbij ene aantal cavalerie-offi- cieren als toeschouwers fungeerden. Op den laatsten middag was eindelijk het „afgeloopen" geblazen en sjokten de troepen bataljonsgewijze, vol gepakt, langs de schier onbegaanbare mulle zandwegen huistoe. Daar kwam een jong cavalerist, rijzweep je onder den arm en overigens „vrij van uitrusting", den troep achterop loopen. Hij naderde mijn sectie en liep deze met kwie- ken stap voorbij. Een van mijn kerels, een ras-mokummerd die meer dood dan levend, den helen weg door, wanhopige pogingen deed, zijn ge wicht, vermeerderd met dat van zijn vrachtje, door het zand vort te sjouwen, kreeg den passeerenden luitenant in do gaten en zei plotseling, met iets intens on benulligs in zijn stem: „Seg, luiyt wat jammer da je je spoore nie an ep." Waarop de aangesprokene hem een tikje geaffecteerd, vroeg: „Waarom, zeg?" En tóen het ajpvóord „Nou, luiyt ck®zou 'k so fen be je kenne I sjteppe1 S£*GE20i£DEë£ (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Laadplaats te Rijnsburg. Geachte Redacteur. Daar door u voor eenige maanden be loofd is, dat als ik weer eens zaken had het algemeen belang van onze plaats rakende, ik altijd, van uw ruimte ge bruik mocht maken, kern ik weer eens tot u. Het is naar aanleiding van het Rijns- burgsche gemeentteraads verslag. Aller eerst dit tot voorlichting. Het is thans ongeveer vijftien maanden geleden „dat door de Veilingvereenigingen „Flora" en „Bloemenlust" een verzoek is ingediend, om laadplaats der motorschuiten eenigszins te verbeteren. Nu zal misschien onze gemeenteraad denken dat die tijd neg al niet lang is. Maar ik vind, dat men na zoo'n tijd haast bersten zou van onge duld. Nu hadden wij nog gezwegen in de hoop dat alle goede dingen langzaam tot stand komen. Maar nu ik Woensdag avond las, dat men aan 't zoeken is naar een andere plaats en het terrein der Groen tenvedlirig genoemd werd, nu is het mij onmogelijk langer te zwijgen. Is er dan niemand in onzen Gemeente raad die iets voelt voor de bloemenhan del Is er dan niemand in den Raad, die eendg besef heeft wat de bloemenhandel en allies wat er mee in verband staat voor onze plaats ial": Ik zeg toch niet te veel als ik uitspreek diat het welvaren van- onze plaats, er voor een zeer groot deel van afhangt, misschien wel voor het grootste deel. Is er dan niemand in onzen Gemeente raad die het voor ons vak opneemt, ais men pt aan bezig is ons het dorp uit te jagen? Om ons op een terren te jagen, als aai> de Kanaal&brug, aan weer en wind blootgesteld Mi-sschien zullen er zijn die zeggen maar gij zijt te voorbarig, liet terrein is slechts genoemd. Maar ik vind het al verschrikkelijk genoeg, dat dit terrein cp de lippen komt. Wa-ren de adressanten dan zooveel eischend? De kosten zouden bedragen als het goed; in prde kwam drie duizend gulden. Kan dit een bezwaar zijn als het tot verbetering strekt van den Rijns- burgsehen handel van een millioen gulden per jaar? Doch laat ik eens aannemen dat het bedrag voor onze gemeente niet te dragen was. Welnu hadden B. en W. dan een3 met dc beide besturen geraadpleegd. We hebben al zoov'eel ge-daan we kunnen nog wel meer. Als er maar een goede wil is maar daar moet het wel aan liggen. Want een gemeenteraad die met weinig woorden op een avond 80.000 voor een school tccs-taat, kon ook wel eens den moed hebben om voor ons drie duizend gulden uit te geven na zoo lang wachten Ik hoop diat dit mijn schrijven de ge dachten bij de., raad, uit het hóófd zal jagen, om ons het dorp uit te jagen om <le bloemen op te laden. En dat men nu eens aan de verbetering van het oude terrein zal beginnen liefst over twee maanden kant en klaar. Want al zoekt men nog vijftien maanden er is geen beter terrein te vinden. Liefst, binnen twee maanden daar wil ik nog eens dén nadruk op leg gen want dan is de zaak weer in volle» gang, dan reept de A-erbetcring weer voor een groote schare Rijnsburgers. Ieder goed Rijnsburger vraagt iederen dag hoe staat het met de bloemenhande., want er hangt toch zooveel van af. Laat vanaf heden ieder gemeenteraadslid zich ernstig afvragen: hoe staat het met de losplaats, dan hebben Ave hoop dat wij in ons dorp mogen blijven, niet alleen om tc b e t a 1 e n, maar ook voor ons ge mak in ons bedrijf. U dankend voor de plaats-ruimte Uw dAv. dn. T. KRALT, Yoorz. Veilingver. „Flora." nweer geteisterd, dan strooiden dc Rood- -.■inden den porst?r> rijkelijk tabak, onder l.et uitroepen roet de voorden: „Rookt, en doet ons niets!" In vele Jndiaansche sagen heet te tabak een gave des hemels, dén menschen door een schoone jonkvrouw als geschenk der goden gebracht. (Hdbl.) DE TABAK EN DE INDIANEN. Wij herinneren het ons uit de boeken van Aimard en Cooper: roodhuiden om het kampvuur, en de pijp, dè vredespijp, die gaat van hand tot hand, die ook den blan ken broeder wordt gereikt als met het Bleekgezicht waardig keurt in den kring plaats te nemen. Wat beoogden de Indianen met die vre despijp? Koe was de traditie daarvan ont staan In overoude tijden, toen geen Europeaan nog aan het toeback suighen was ver slaafd, vervulde het geurige kruid in Ame rika reeds een rol van beteekenis. Niet alleen werden de leAiensgeesten er mede opgewekt en gaf men den krijgers, die teil strijde trokken, bij wijze van hart versterking tabaksblaren mede, het kruid werd ook als rookoffer den goden en gees ten gewijd. Uit heilige pijpen lieten de priesters geurige wolken ten hemel stijgen. En ziüdaar tevens de oorsprong van dc vredespijp. De roodhuiden noemden haar een ge schenk van de zon, en beschouwden haar als een onderpand van den vrede. Als tivee hoofden haar wilden rooken, werd de heilige pijp met de grootst moge lijke zorgvuldigheid - aangestoken en daarna ten hemel geheven, opdat de groote geest het offer mocht aanschouAven. Ver volgens richtte men de pijp naar de aarde, teneinde de beoze geesten af tê weren cn ten slotte draaide men haar rond, door die beweging de bescherming inroepend van de geesten, die de lucht, de aarde en het wa ter tot Avoonplaats hadden gekozen. Aan de pijp, van het wésten naar liet oosten gericht, deed ieder, wien het kruid geboden werd, een trekje, er voor zorgend, dat de rook eerst omhoog Averd geblazen en dan rondom naar beneden. Ten einde in een vroclijken roes het land der geesten te kunnen doen ingaan, Avcrden den afgestorA'enen tab'akskogeltjes in den mond gestopt. Woedden stormen, werd het land door KECHTZftKEW" De moord te hó-Luo.-;). Voor het gerechtshof Ie Arnhem ston den gisteren terecht A. D., 34 jaar, zon der beroep, en J. de rG., 32 jaar, grondwer ker van beroep die beiden door de recht bank te Zwolle terzake van diefstal met geweldpleging, den dood van Lijsje Pater en Rikje Brouwers ten gevolge hebbende, .veroordeeld werden tot tAvaalf jaar gevan genisstraf. Er Avaren tien getuigen charge en drie getuigen decharge gedagvaard. Verdediger was mr. F. Pauwels, uit Am sterdam. Beide beklaagden bleven bij de door hen. te Zwolle afgelegde verklaringen. Zij zijn op den bewusten nacht niet te Houtdoro geweest. De eerste getuige was Dr. C. J*. van! Ledden Hulsebosch, die aantoonde dat de lappen die tot prop gediend hadden in den mond van Lijsje Pater, van dezelfde stof zijn als die, gevonden aan boord van het schip, bewoond door D. De tAveede getuige was de caféhouder F. Krijnen, die a'erklaarde dat beide be klaagden in den avond van 17 .October in zijn café zijn geweest en vervolgens zijn vertrokken in de rtehting van het station. M. \an der Pol, echtgenoote van den vori- gen getuige, vrrklaarde, dat zij gehoord had, dat de beklaagden naar de Vel''we. wilden. De volgende getuigen legden allen verklaringen af, Avelke met de vorige over eenkomen. De advocaat-generaal eischte ten slotte ten opzichte beide beklaagden vernie tiging van het vonnis van de rechtbank te Zwolle en veroordeeling van bei-'e be klaagden op andere rechtsgronden- tot vijf tien. jaar geA'angenisstraï met aftrek vart de preventieve hechtenis van af S October 1922. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Voor het Kantongerecht te Woerden stenden den lsten Februari j 1. terecht vier personen. J. v. d. A., G. K. en A. li, wonende te Nieuwkoop en L. Th. K. 1e Woerdfen. die allen door den keurings dienst te Leiden waren geverbaliseerd: wegens het a'eroopen van a-olle melk did met Avater was vervaJscht. Alle vier be klaagden Averden door den Kantonrech ter veroordeeld en wel tot geldboete van es-p. 200, 100, 150 en 250, elke boete bij niet-betaling te vervangen door een hechtenisstra f van 50 dag-en. PersGnen Ie Leiden pevc;'" Mej. J. Zwaan, typiste, Breostra itdiV, \V. E. Hermans, Nanniesfraat 46 M. J. van G-clderen, Hoefstra-at 56a E. Israël, Morsch- Avog-103 J. Kuiper, Pijper hij de Marine, Koningstraat 11 Mej. .T. H. M. de Groot, dienstbode, Heerengracht 37 Mevr. \V. G. tere- DoesschateITubev, Kaiserstraa-t 14 Mej. Wede. E. LubBoomsma, Pa,pen gracht 9 Mej. W. van Stig-t, dienstbode, Heerenstraat f> Mej. A. Biller, dienstbode, Groenhovonstr. 25 Mej. L. Wetselaar, dienstbode, Joubcrt- slraat 10a S. Beundcrs en gezin, officier Le ger des Heils, Lanrmermark 36 I- Bozuijcn cn gezin, caféhouder, Oude Vest 97 Mevr. L. J. M. SehoondcrgangPoolmaan, Boormm-rkl- 4a M. J. de Gast, Papenburg 81 L de Boer en gezin, let terzet-ter, v. Ooslcr- straat 36 Mej. H. A. van Dofsten, dienstbode Hooigracht 25 C. Valkenburg, Stationsweg 19 Mej- M. H. Bouwen?, Oude Rijn 74 Mej. A A M- v. d. Voort, dienstbode Riir-'.'eh'- straat 20 K. J. Marcelis, kellner, Alexan- derslraal 19 L. Vermeulen,, arbeider I-an-ge- grach-t 27 Mej. C. M. Hofsfra, hoofdver pleegster, Acad. Ziekenhuis Mevr. .T. E To* nusVerkley, Botermarkt 13 G. A F Ever- stij-n, Sieboldstraat 63 J- A. J. Ammer-laan, waj-moezier, Hoogewoerd 177. H. Thomas, Havenkade 17 A. J. Gijzcnij, katoenwever, Oranjegracht 97 Mej. N. S van Krimpen, Groenhovenstraa-t 8 J. C. P. den Hollander, Lage Rijndijk 6 Mej. A. G. do Vries, Gme.n- hovenatraat 7 J H. van Go-rtel, Oude Vest- 83a Mevr. Wede. W. Wieden?Tollenaar, Koogewoerd 144. Perscnsn uit Leiden vertrckl-en. W. M. v. d. Burg, Moerdijk, bij Romboot J. Briltijn, Amsterdam, Damrak 4243 Mej J. M. Schoonhoven, Sitlar-d, St. Josephgocfelu V. D.' Krone, Amsterdam, Keizersgracht 392 G. J C Kleinhans, Amersfoort, bij de firma Wed. Ranselaar Mej. D- Gertjes; Duisburg, Essenteelerstr. 46 Mej-. E. Frarilcs, Kerk ra de, Hambornstr. 80 Mej. C P Keul?, Den Haag, Gem. Ziekenhuis Zuidwal J. G. Pe ters, N-oordwijk aan Zee, Trompstraat 11 J. E.'Boumeester, Den Haag, Adr. Pauwslr. 21 J. Hafkamp, 's-Gra-veland. Zuidereinde 194 G.'v. d Wel, Leiderdorp, Doosl. 43 den Broeder, Amsterdam, N. Leliestraat. 88 Cl Brugman, Spauboek (LA, bij L. Jöthe Mej. G. J. Bender, Diessen N-B-r, Liefdegesticht Mej. J. J Gumther, Rolterdam, Wijnhaven Huis voor Meisjes Mej. D. Kukeubeim, Den Haag do Terponekerstraat 82 Mej. E. van Ark, NoordAvijk, v. Speijkslraat 4 Mej- A. PIuï, Breda, Hendrikstraat St. Elisabethgest. Jobs van Polanen, Arcen en VUden, bij de politie- troepen Ds.'D. Jacobs, Hoogmade, Pa=for<e P. van Tigl, Haarlem, Leidschcvaart 130 J. J. Ceuvel, Deventer, Kazerne Mej. F. C 0. Mingelen, Wijk hij Duurstede, bij dames Aschveldt G F. van Dijk, Haarlem, Banr.c- steeg 13 J. Voorbrood; Den Helder, aan boord H.M. Wachtschip C. Lejuwaan, Am sterdam, St. Nicolaasslraal 21 Mej'. E. C. i3. Chr Tollens, Den Haag, Laan van M.-erder- voort 629 A. M. L. Sommers, Kijmeger., :P ark weg 76 L. Sc-egors, 's Bosch, 'Zuidwal 1 .T. C. Behrens, Naarden, bij W. B. v. Aken,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6