GemeenteBêjke Asnkondtging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18 (Tel. 1225) is Zaterdag verkrijgbaar SCHELVISCH a 0.16- 0.30—0.40, BOT a ƒ0.23 en SCHOL Üt 0.25 0.45 per pond. N. C. DE GLJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 2 Fefcruari 1923. B. en W. van Leiden brengen ter s meene kennis dat door I. Bern ij en te Leaden, een verzoekschrift is inge diend ter bekoining rnn verlof voor den verkoop van al ooholhoudenden drank an deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het benedenvoor- lokaal van het perceel Oude Vest 97. AGENDA. VRIJDAG 2 Februari. Leiden. Ver- eeniging voor Christel. Bewaarschoolon- derwijs, 's avonds 8 uur in het Nut. VRIJDAG 2 Februari. Leiden. Groote Uitvoering Gymnastiekvereniging „Sparta" van van Leiderdorp. Stads-Ge- hoorzaal. Aanvang 75 uur. VRIJDAG 2 Februari. Leiden. We- Teldverbetering of Wereldondergang. Ge bouw „Prediker" aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7J4—814 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag Januari tot en met Zondag 4 Februari waargenomen door de apotheek van. den keer O. R. Duijste-r, Nieuwe Rijn No. 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. ook de H. G. 3. niet zoo eendracli-t tig is als wel wordt voorgesteld. Fabius *s er al dadelijk uitgeloopen. Het verwijt dat er van dè Unie geen kracht uitgaat, kan spr. niet accepteeren. De feiten too- nen het anders. Over de kwestie Vrije Kerk, Volkskerk kan verschil van mee- ning bestaan, de Unie, die wil zijn een algemeene Chr. partij, heeft zich over moeilijke theologische kwesties niet nit te spreken. Spr. hoopt dat de Kerkkwestie niet in den boezem van de Unie zal wor den uitgevochten. Den heer Tjalsma antwoordt spr. dat hij helaas moet erkennen dat er ook on der de christenen geen eenheid is. Ook betreurt spr. het dat in het Program van de Partij een zin voorkwam: „De arbei der steun niet op overheidssteun maar werke liever". Er zijn er honderden die dolgraag willen werken maar niet kun nen. (Geroep: „Nou dat geTioof ik ook). Spr. richt zich dan tegen de meening als zou de S. D. A. P. niet anti-Godsdien stig zijn. Als spr. dit met citaten van voormannen en bladen wil aantoonen roept do her Tjalsma dat de spr. zich moet beroepen op uitspraken van con gressen. Ds. Voorsteegh antwoordt hierop dat als Troelstra en Heykoop etc. niet meer geacht worden de soc. dein. mee ning weer te geven h ij het dan niet meer weet. Ook het zwijgen over God is god deloos. Jezus zeide: Wie niet voor Mij is. die is tegen Mij. Tenslotte zegt spr. nog dat het tegen over elkaar stellen van 50 en 130 mil- lioen onjuist is, daar do geldswaarde is veranderd, en becritiseert de S, D. A. P.- sche opvatting over huwelijkswetgeving en moederschapszorg. Eindelijk beantwoordt hij nog uitvoer rig en afdoende de andere debaters en sluit dan -met een opwekking om mee te strijden onder de Kruisbanier. Spr. werd telkens onderbroken door toejuichingen. De heer Wilbrink deed nog eenige huishoudelijke mededeelingen en hoopte dat wanneer de Herv. Geref. Partij weder een vergadering liield, zij ook aan de te genstanders gelegenheid zou geven zich te kunnen uiten. De vergadering werd daarna door ds. Voorsteegh met dankgebed gesloten. De Heer P. P. de Koning heeft be dankt als secretaris van de Woning-; houwvereeniging Eensgezindheid. Door W. Z. is bij de politie aangifte gedaan van huisvredebreuk en mishande ling gepleegd door zekeren B. Proces-ver baal is opgemaakt. Zekere H. B. deed aangifte dat uit een inrichting van onderwijs ten nadeelo van zijn 16-jarigcn zoon diens overjas is ontvreemd. Vermoedelijk is gedurende de lessen het feit gepleegd. Hedenmorgen te omstreeks 7.30 uur is A'. v. cl. S., oud 18 jaar, staande op een ladder voor een in aanbouw zijnd perceel in de Nanniestraat naar beneden gevallen. Hij kwam op zijn rechterschouder terecht en klaagde over pijn in dat lichaamsdeel. De dokter van den E. H. D. vermoedt dat de man een arm uit het lid is gevallen. Hij is voor een nader onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. BINNENLAND De Tabaksbelasting. Een correspondent van liet „H'bld." ontving ter meest bevoegde plaatse de volgende inlichtingen „Daar gebleken is, dat de publicatie in 'do „Staatscourant" van 10 Januari, hoe wel deze in den grond der zaak op dit punt niets nieuws bevatte, velen verrast heeft, daar zij meenden dat ook nil 1 Februari nog wel uitstel zou worden ge geven, is den belasting-ambtenaren op dracht gegeven, gedurende de maand Februari, zoo van geen kwaden trouw blijkt, nog den stuks,gewijzen verkoop van sigaren uit gebanderolleerdc kistjes toe te laten. Daar men zich thans voldoende kan voor bereiden, zal van een zoo danige toelating na 1 Maart- geen sprake meer kunnen z ij n Het Handel b 1. merkt hierbij op Deze concessies zijn uitsluitend van prac- tischen aard. Winkeliers en marktventers zullen ongezegelde sigaren Jos mogen ver- koopen uit gezegelde kistjes. D e z o kistjes zullen echter niet mogen aangevuld. De concessie duurt slechts tot 1 Maart. Van dien datum af zullen alle sigaren, welke los worden verkocht, van de bekende handjes moeten zijn voorzien. In de circulaire, waarin Mi nister De Geer van deze concessie melding maakt, zegt hij er uitdrukkelijk bij, dat het nu uit is met de uitzonderingsbepalin gen. Na 1 Maart zal dus geen enkele con cessie meer worden verleend. TenzijEnfin de Regeering schijnt optimistisch genoeg te zijn, om te meenen. dat bij het einde dezer manad alles, wat betreft de banderolle-geschiedenis de lijdensgeschiedenis mogen wij wel zeggen in orde zal zijn. De bedoelde concessio is, zooals wij zei den, uitsluitend van practiscben aard. De bepaling, dat van 1 Februari af, alleen ai- garen mogen worden verkocht, waarvoor de accijns is betaald, blijft ten volle van kracht. Alleen mogen dus sigaren worden ten verkoop aangeboden, welke na 1 Juni 1922 door de fabrieken zijn afgeleverd. Tot nu mochten, zooals men weet, ook si garen worden verkocht, die voor 1 Juni jJ. waren afgezonden. Deze sigaren hadden voor 1 Februari aan de fabrieken moeten zijn teruggestuurd om te worden gezeg „Moeten!" Of het inderdaad gebeurd is, is een andere quaestie. Er zijn, naar wij vernamen, nog groote hoeveelheden siga ren bij de winkeliers in voorraad, waar het recht niet voor is betaald. Heden waren in Amsterdam niet minder dan veertig be lastingambtenaren op pad om bij de win keliers de voorraden te inspecteeren en bij de verpakking en verzending naar de fa brieken te assisteeren. De winkeliers en marktventers die niet zorgen, dat do oude, ongezegelde voor raden zoo spoedig mogelijk naar de fabri kanten worden teruggezonden, spelen 'een gevaarlijk spel. Niet alleen verliezen zij het recht op 50 reductie van de belas ting op deze voorraden, maar bovendien loopen zij de kans, dat de voorraden in be slag worden génomen. Men mag over het banderolle-systeem denken zoo men wil, -een feit blijkt het, dat de belasting-ambtenaren tot taak hebben voor de naleving der fiscale wetten zorg te dragen. Ontduiking mogen zij ten eenen- male niet dulden. Vandaar dan ook, dat het voor de winkeliers van het grootste be lang is, te zorgen, dat zoo spoedig moge lijk 'aan alle formaliteiten is voldaan. De formaliteiten zijn wat erg lastig, maar in beslagneming is nog veel minder prettig. öm alle misverstand uit to sluiten her halen wij nog eens uitdrukkelijk: De con cessie van 1 Februari is slechts van prac- tischen aard. Zij beteekent in geen geval, zooals sommigen schijnen te menen, dat de oude toestand met een maand wordt ver lengd. Van nu af zidlen uitsluitend sigaren mo gen worden verkocht, waarvoor de, accijns is betaald. Alleen mogen nog, gedurende één maand lesse, ongeringdo sigaren wor den verkocht, mits uit gezegelde kistjes. En het is verboden die open kistjes uit voorraad aan te vullen. "Wie dat verbod overtreedt, staat aan inbeslagneming bloot. In hun eigen belang hebben alle winke liers er zorg voor te dragen, dat voor 1 Maart de sigaren, welke zij los willen ver- koopen, van het zegel zijn voorzien. Het verkeer met België. Het Belgische gezantschap meldt:' Ingevolge een overeenkomst tusschen de Belgische en Nedcrlandsche Regeering ge troffen, zullen van af 15 Fberuari a.s. Ne- derlandsche onderdanen, voorzien van een bewijs van Nederlandschap (met foto) naar België kunnen reizen. Belgische onderdanen zullen in Neder land kunnen worden toegelaten mits zij in het bezit zijn van de Belgische indendi- teitskaart. Het paspoort is dus niet meer noodig voor Nederlanders of Belgen, maar het blijft- geldig. Personen, die drager zijn van een gunst- paspoort of een vreemdelingen-paspoort, genieten dit voordeel niet en moeten een Belgisch visum aanvragen. Belgische onderdanen die in Nederland gevestigd zijn, kunnen een indenditeits- kaart bekomen bij de Belgische Consuls. Zij moeten echter eerst ingeschreven zijn- in de registers van het Gezantschap of van de consulaten. Dienstweigeraars, deserteurs en perso nen, die in België rechterlijk vervolgd of veroordeeld zijn, zijn van cl it voordeel uit gesloten. Ondermijnd vertrouwen. Over do ineenstorting der Algemeene Maatschappij van Levensverzekering schrijft de R. K. „Gelderlander": De „Algemeene" had aan kapitaal nooit meer dan éen onnoozele f 200.000, een peul schil in vergelijking met het ontzettende verlies van £3.5 millioen gulden. De zaak komt hierop neer, dat de groote heeren met de schitterendste namen een zoo klein mogelijk bedrag uit eigen zak hebben bijeengebracht om het bedrijf op gang te brengen; dat zij daarna, met de gelden der verzekerden van de wedu- en weezen derhalve liet Russische en andere avonturen zijn begonnen. Geschiedenissen als met "de „Algemee ne" zijn afgespeeld, ondermijnen het ver trouwen in het verantwoordelijkheidsge voel der leidende kringen. Inderdaad, het is soms meer daii ergerlijk, hoe door som mige zakenlui met 't gelei van anderen «yordt gespeeld. Beduidende verscherping der strafwetten tegen personen die in bankzaken of als directeuren en commis sarissen van N. V. het geld van anderen lichtzinnig wagen, zou zeer wenschelijk zijn. Het zou het vertrouwen zoowel in die kringen als in onze rechtswetgeving, ver sterken. Het Spoorwegtekort. Het- gisteren verschenen Staatsblad no. 7 bevat de wet van den 16en Januari 1923, tot aanvulling en verhooging van het Ne gende Hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar '1922. Achter art. 178 van genoemd hoofdstuk wordt ingelascht een nieuw artikel, luiden de: Art. 178a: dekking van het verlies op de exploitatie van de Nederlandsche Spoor wegen over het jaar 1921 met inbegrip van 't gegarandeerd dividend f 32.932.927.52} Met dit bedrag wordt het totaal der der- de afdeeling alsmede het eindcijfer van genoemd hoofdstuk verhoogd. Mobilisatiegeruchten. De laatste dagen duiken herhaaldelijk berichten op over een eventueele geheele, danwel partieele mobilisatie van het Ne derlandsche leger. Die geruchten vinden hun bron veelal ih aanschrijvingen aan militic-plicbtigen, die door een veranderde indeeling door de re organisatie, hun zakboekjes hebben moe ten inleveren en nu geleidelijk weer thuis ontvangen. Voorts ontvangen verschillende reserve officieren eveneens mededeelingen, betref fende een nieuwe indeeling of kennisgeving om in den loop van dit jaar voor herha lingsoefeningen onder de wapenen te komen. Uit zeer betrouwbare bron wordt echter gemeld, dat allo geruchten van een even tueele mobilisatie uit de lucht gegrepen zijn. Door '*t Departement van Oorlog zijn weliswaar alle maatregelen getroffen met- het oog op den abnonnalen toestand noo dig. Voor ongerustheid is echter vooralsnog geen reden. De Werkloosheidsverzekering. Naar men weet, is in Den Haag gehou den het congres van vier vake en tra! en, tot demonstreering voor een betere regeling der werkloosheids-verzekering. Het initia tief was uitgegaan van het R. K. Vakbu reau, hetwelk ook het C. N. V. had uitge- noodigd. Het Dagel. Bestuur van het C. N. V. heeft echter gemeend zich van medewer king te moeten onthouden. Dit besluit grondt zich op een uitspraak van het Al gemeen Bestuur, dat in een vergadering in Februari gehouden, tot de conclusie kwam, dat deelname aan gemenesehappelij- ke demonstratieve congressen niet wen schelijk is. Een gemeenscha -rvelijk congres met principieele tegenstanders wordt zoo gemakkelijk een offerfeest van beginselen. En hieraan doet het C. N. V. liever niet mee. Echter, er zijn meer redenen. Van het optreden van den heer Sten huis, den voorzitter van het N. V. V., is men te weinig gediend, om samen te de- monstreeren. Ook me,t den opzet van de actie ging het C.-'N. V. niet. accoord,. Wel heeft het C. N. V. bestuur bezwaar tegen de regeling voor 1923, doch geconstateerd mag worden, datde meeste van de bij het C. N. V. aangesloten kassen buiten de re geling van 1923 kunnen blijven en dus meer vrijheid van beweging blijven hou den. Ook tegen het nivelleerings-standpunt in het advies van den Werkloosheidsraad d.d. 31-8-'22, op uitvoering waarvan het gemeen schappelijk congres zou aandringen, be staan bezwaren. In overeenstemming met wat de heer Smeenk zeide bij de interrellatie-Van den Tempel, acht het C. N. V.-bcstuur het nood zakelijk, dat de werkloosheids-verzekering intact zal blijven, al moeten misbruiken worden tegengegaan en zal scherpe con trole noodig zijn. Het Staatsbedrijf als rijwielagentuur. De heea- Staalman lieeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen ge steld Is het juist, dat op een desbetreffend, in de Commissie van Overleg gedaan ver zoek door het Staatsbedrijf van de P. T. en T. ten behoeve van zijn vastaange- stelde ambtenaren de mogelijkheid wordt geopend een rijwiel aan te schaffen tegen den prijs van 95 voor een heeren- cii 112.50 voor een damesrijwiel, bij afbe taling van ten minste 10.per maand T Zoo ja, acht de Minister dan voldoende motieven aanwezig voor zulk een concur rentie met den particulieren handel, die mee heeft te dragen de vele millioenen, welke dit Staatsbedrijf aan tekorten op levert? BUITENLAND BEZETTING VAN HET ROERGEBIED. Kolonlreincn aangehouden. Gistermorgen zijn in liet Ruhigebied 35 kolentreinen aangehouden. Uit Dortmund wordt gemeld, dat de Fransclien aan het. station Mengede 25 wagons met kolen in beslag hebben ge nomen. Naar uit Essen wórdt bericht, aan vaardt men in de kringen, betrokken bij het mijnbedrijf, het douane-cordon met berusting, daar het onbezette gedeelte van Duilsc.lilancl volgens de jongste berichten nog „recht gut mit Kolden versorgt" is, terwijl het gebrek aan kolen in België en Frankrijk dagelijks meer aan den dag treedt. Bc Franse-hen innen brug tollen. De Fransclien heffen de brugtellcn aan alle bruggen over den Rijn, de Ruhr en kanalen. De spoorwegstaking in heli district Keulen opgeheven? Een Wolf-bericht uit Keulen, meldt, dat officieel meegedeeld wordt, dat vanaf he denmorgen 6 uur, het spoorwegbedrijf in het district Keulen weer hervat zal wor den. Do gewapende posten zullen, na de hervatting van den dienst, ingetrokken worden. Het hooger beroep verworpen. liet door de mijndirecteuren van het Ruhrgebied bij de revisie-rechtbank, ver bonden aan den generalen staf van het Rijnleger, aangeteekendo hooger beroep tegen het vonnis van den krijgsraad, is verworpen. EEN DUITSCHE NOTA AAN FRANKRIJK De Fransche regeering heeft deDuitsche regeering in vijf nota's van verdrags schending beschuldigd. Die beschuldigin gen heeft de Duitsche regeering nu in een te Parijs overhandigde nota weerlegd daar bij aantoonend, dat haar houding het onvermijdelijke gevolg is van de onrecht matige Ruhrbezetting. In de eerste plaats hebben de Duitsche. leden van het gemengde Fransch-Duit- sclie scheidsgerecht verklaard aan de zit tingen geen deel meur te kunnen nemeri, omdat de rijksregeering van. oordeel is dat na den inval in het Ruhrgebied sa menwerking in het scheidsrecht geen zin meer heeft. In de tweede plaats komt de Fransche regeering er tegen op, dat de hotelhou ders te Berlijn de Fransclien boycotten. Zij beweert, dat de politie de hotelhou ders daartoe heeft aangezet. Dit laatste is onjuist. De autoriteien hebben den ho telhouders den boycot juist afgeraden, maar kunnen verder geen invloed oefenen op dergelijke maatregelen. Ten derde klaagt Frankrijk er over, dat de postdirecteur te Essen met schending van art. 278 cn 277 van het vredesverdrag heeft geweigerd de Fransche kolen-com missie te Essen in telefonische verbin ding te stellen met Rotterdam. Deze com missie is evenwel een onderdeel van de organisatie, die voor dc levering van sehadevergaedfiigskoïea aan Frankrijk In het leven is geroepen. Tengevolge van do Ruhrbezetting is de overeenkomst, wel ke tot instelling dier organisatie leidde, echter verbroken. Ten vierde beklaagt Frankrijk zich, dat met schending van art. 225 van het vre desverdrag de Fransche commissie voor het onderzoek naar vermisten haar werk heeft moeten staken wegens de vijandige houding der bevolking. In werkelijkheid heeft de bevolking nergens vijandige da den gepleegd; rfc leden der commissie hebben slechts hier cn daar moeite gehad een onderkomen te vinden. Verder heeft de Beiersche regeering verzocht, de op graving van lijken voorloopig te staken, omdat zij incidenten vreesde. Dat afijn evenwel geen verdragsschendingen. In de.vijfde plaats beweert de Fransche regeering dat de Duitsche regeoring Duit sche vennootschappen heeft verboden, Fransche en Belgische, belangen te behar tigen. In werkelijkheid heeft, de rijksre geering zulks geenszins verboden. Een ultimatum aan Litaucn. De Raad van Ambassadeurs besloot een ultimatum te zenden aan Litauen. waarin dit land wordt uitgenoodigd zijn invloed aan te wenden om de Litausche opstandelingen uit Memel terug te roepen en de voorloopige regeering en het co mité van algemeen welzijn te ontbinden, zoodat de buitengewone commissie de macht kan hernemen, welke zij bezit krachtens het vredesverdrag, en overgaan tot de verkiezing van een voorloopige commissie. belast met het bestuur van Memel. Indien de Litausc.be regeering weigert, zullen andere maatregelen wor den overwogen, met name verbreking der diplomatieke betrekkingen.. Uit Poolsche bron wordt medegedeeld, dat de nieuwe raad van state te Memel zijn president en twee vice-presidenten heeft gekozen, de bezel ting met Memel door de Litauers definitief heeft ver klaard en de grens tusschen Memel en de republiek Litauen heeft opgeheven. Het mijnongeluk bij Bèuthen. Het ongeluk in de Heinitz-mijn bij Beu- ttien schijnt wat verlies van menschenle- vens betreft een der grootste te worden in de geschiedenis der Duitsche mijnen. Tot dusver zijn reeds 116 lijken geborgen, ter wijl nog 57 mijnwerkers worden vermist. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt daar de lucht vlak bij de plaats des onheils met gas verzadigd is. President Ebert schonk 2 millioen als eerste hulp. Eer» aardschok- in Zuid-Afrika. Uit Johannesburg meldt men aan de „Tel.": In dc Simmer and Jack goudmijn werden 19 zwarte mijnwerkers en één blanke bedolven onder neervallend ge steente ten gevolge van een schok, die vijf minuten duurde en over een afstand van 15 mijl werd gevoeld. Een der mijnambte- naren zeide: „Het was, alsof de geheele bodem zich bewoog". Het reddingswerk werd gedurende den nacht voortgezet en zestien van de twintig bedolven arbeiders werden te voorschijn gehaald, waaronder vijf inboorlingen, die gedood waren. Al de anderen waren meer of minder ernstig ge- USY HE OHHGEVBNG KOUDEKERK Gedurende de maand J a- nuari zijn alhier ingekomen: P. J. Eekman en echtg. van Pvotterdam H. W. J. A. iSchook en echtg. van Amsterdam H. Gal en gezin en Herwen cn Aerdt C. Peters en gezin van Herwen en Aerdt. Vertrokken: J. W. van der Ploeg naar Noordwijk Margayetha yan den Berg naar Nieuwerkeric a. d. Ijfcsel Jo hanna Swier naar Leiden Grietje Houï,- losser en Maria Coonians naar Alphen aai' den Rijn. Het aantal ingeschre ve nen in deze gemeente voor den dienstplicht linchting 1924, bedraagt 20. V oordebet rekkingvan gemeente-werkman alhier hebben zich uit deze gemeente 16 sollicitanten en buiten de gemeente 14 sollicitanten aangemeld. Vanden Landbouwer Heemskerk alhier sloeg Dinsdagmiddag in den Hondsdijk nabij de woning „Bouw- lust" het paard op hol, bespannen voor een driev/ielige kar. In den Hondsdijk ge raakte de kar los van het paard en werd H. er af geslingerd zonder zich echter ernstig te bezeeren. Het paard kwam ten slotte tereebt in een sloot voor de woning van den heer Corts, alwaar het met eenige moeite uit zijn benarde positie werd ver lost. Predikbeurten Ned. ITerv. Kerk. Zondagmorr-en 9} uur en 's avonds 6} uus Ds. Israel. Geref. Kerk. Zondagmorgen 9} uur en 's avonds 6} uur Ds. Haspers. Was het bestaan eener Zang-Vereemging in deze gemeente vroe ger meestal slechts van korten duur, thans kunnen we er ons in verheugen dat op dit gebied alhier een tijdperk van bloei is aan gebroken van vooruitgang en volharding. Zoo zijn we dan Woensdagavond weer getuige geweest van de 4e Uitvoering der u Geref. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" in de Geref. Kerk alhier, onder leiding van haar Directeur de heer J. W. Snel Jr. Te half 8 opende de Eere-voorz., de heer van Doornik, voor een talrijk publiek de bijeenkomst met gebed, waarna hij allen hartelijk welkom heette en dankte voor de belangstelling, die de Zangver. van het publiek noodig heeft, want zonder belang stelling zou de uitvoering niet kunnen sla gen. Ook wij, aldus spr., wanneer wc onze verjaardagen vieren hebben we gaarne be langstelling, evenals de Zangver. In het Christelijk lied, waarin Luther ook zoo menigmaal steun heeft gevonde*». Ï3 ebn kracht gelegen, vooral voor den +ritenwoor- digen tijd. Reeds in vroeger dag"n is me nig Geuzenlied gezongen en wanneer de dood kemt, aldus spr., zullen we nog moe ten zingen tegen de aanveoMterr «tes- dui vels. Evenals vorige jaren zag h: ..annua er keurig en goedverzorgd uit. Het geheel getuigde van goede studie en ijver. Wij zullen niet de verschillende nummers af zonderlijk bespreken, doch kunnen vu^.t.r.y met te zeggen, dat er over 't algemeen goed is gezongen. Vooral ook het orgelspel, ge; geven door den heer H. van den Berg en den Directeur viel bijzonder in den smaak. Nadat het program was afgewerkt, dank te de Eerevoorz., Directeur en leden voor hetgeen zij dezen avond ten gehoore had den, gebracht, en wees er op dat r niets vol maakt is hetgeen door menscfienhanden is gemaakt., zöodat ook aan' het zingen van deze liederen gebreken zullen kleven en zelfs de mensch die .het zou bccritiseeven is niet volmaakt. Wij wenschen directeur cn leden van harte geluk met het welslagen van deze 4e uitvoering en wij kunnen voor haar niet anders dan een goede toekomst verwach ten als zij voort blijft gaan op den weg die zij nu volgt hetgeen wij van haar ho- pen. Boven het koor prijkte het Diploma be haald op een gehouden concours in Den Haag. Ook een woord van lef aan het publiek is hier zeker op zijn plaats voor do goede rust en orde die er den ganschen avond heeft gchcerscht. Aanbesteding. Alhier wérd aanbesteed het afbreken en opbouwen van een ovenhuis van den heer Jac. Oppelaar, alhier. Do inschrijvingen luiden als volgt: H. Boer, alhier, perceel II voor f 7300; Donker, te Alphen aan den Rijn, in massa f 14.200; H. Verdauw, te Zwammerdam, massa f 11.996; perc. II f 7790; S. van Leeuwen tc Zwammerdam, massa f 12.130; .pere. II f 7920; P. Reehorst te Aarlander- veeh, massa f 16.345; perc. I f 6445; T. Kooie tc Zwammerdam, massa f 13.900; perc. II g 9770; S. Gesman en Zoetemcijer te Alpben aan den Rijn, massa f 15.980; Wed. II. van Driel, alhier, massa f 17.990; J. Gesman te Alphen aan den Rijn, massa f 17.777; N. van Diggele alhier, massa f 21.500; perc. I f 7.500; II. Hotse te Lei den, massa f 22.270; perc. I f 7.650. De raming was f 18.000. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door de afdeeling van do S. D. A. P. zijn. candidaat gesteld vcöï den gemeenteraad: 1. N. de Wolf, 2. TI. v. Dongen, 3. Ph. H. Rogaar, 4. G. Rog geveen, 5. W. J. Bantjes Jr,. 6. F. Lan- fers, 7. J. v. d. Vlies Jr. WASSENAAR. Geboren: Hermanns Adrianus, z. v. H. M. Hopman en van A. H. Guffens; - Anna Susanna Bibiana, d. v. W. J. Leg- deur en van P. B. Jongma; Jacoba Jo hanna Bernarda, d. v. Q. Edelaar en van W. KleineStaarman; Jacoba, d. y. D. Morse en van J. van Dijk. Voor de betrekking als hoofdonderwijzer aan de O. L. school aan de Waaidorperlaan alhier hebben zich 150 sollicitanten aangemeld. Predikbeurten. Herv. Kerk Dorp. Zondag voorm. 10 en n.m. 5 Vi uur Ds. de Vcy Mestdagh. School Zijdeweg. ondag voorm. 10 uur Ds. de Bie van 's-Gravenhage. Geref. Kerk. Zondag voorm. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. v. cl. Heyden. "WOUBRUGGE. -Deze week zijn de gr o n el- stoffen voor liet verbreeden van den rij weg naar B.oogmade, voor wissels of uit haalplaatsen, mede ten behoeven der autobus, alhier gearriveerd. Te Ofwegen is reeds zoo'n wisselpxaats in aanleg. het .hul p-P o s t-T e 1 e-J

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2