i Tot dit besluit kwam de beer Kralt, orudat bij anders zijn bestuursfunctie, aan de Bank had moeten neerleggen, omdat de Statuten een gelijktijdig raads-. lid zijn niet toegelaten. Voor deii aandrang van de leden van de.Bank, om daaraan verbonden te Blij ven, is de lieer Kralt gezwicht. Veilingsvereenïring Bioemenlust. Gisterenavond heeft bovengenoemd verceniging vergaderd. De vergadering werd door de Voorzit ter, dé heer A. dó Hèijer geopend, die danoor de tróuwe' opkomst. Met een kort v.cord, herdacht spr. de werkzaam heden van liet' afgeloopen jaar en wenscli- te de vereeniging voorspoed in het nieu we jaar. Vervolgens werden de notulen voorge lezen en na een opmerking van den heer Vos, goedgekeurd. De secretaris, de heer Alb. v. Delft, las daarna een uitgebreid jaarverslag waar uit bleek, dat de vereeniging in 'n goeden welstand verkeert. De heer G. Vos, de penningmeester der vereen, gaf daarna een financieel verslag van het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat, ofschoon dp bloemen niet zoo hoog in prijs waren geweest, toch voor pl.m. f 129.000 (honderd negen en twintig dui zend gulden) was geveild. Uit een en an der bleek dat de kas bij den heer Vos in goede handen is. Secretaris en penning meester brachten dank aan den voorzit ter, voor het vele en goede dat hij ver richt voor de vereeniging. Den secr. en penningm. werd door den voorzitter dank gebracht voor. hun keurig verslag. Voor het nazien van de rekeningen werden vervolgens benoemd de heeren D. v. d. Eijkel en J. Pauw Thz. In het bestuur werden gekozen de hee ren R. v. d. Burg en Ewoud v. d. Vijver. Een voorstel van den heer-G* Vos tot hot aanschaffen van een brandkast werd aangenomen. Verder was er van den- zelfden heer een voorstel om naambord jes aan te schaffen. Op voorstel van de heer G. de Heijer werd besloten een proef te nemen. Ten slotte was er nog een bestuursvoorstel om, ofschoon do vereeniging er niet toe verplicht was, eenige vergoeding toe te staan voor de werkzaamheden van het afmijntcestel, gezien de goede werking er van. Met algemeene stemmen werd dit goedgekeurd. Daarna werd de verg. door den voorzitter gesloten. HAZEJ^WOUDE. De Hersteld Apostolischen Voor een stampvol Salvatorigebouw, trad gisteravond alhier op, Ds. C. M. Luteijn om evenals elders ook hier een rede te hou den over de leer der Hersteld Aposfcoli-' Bchen en het verschil dat zij toont met de ware Gereformeerde leer. Aangezien eergisteren in dit blad reeds het verslag dezer rede voorkwam, naar aanleiding van een te Koudekerk gehouden vergadering, kunnen wij ditmaal hierover kort zijn. Uit het liist. overzicht der Apost. Gem. voor zoover ons land betreft, stippen wo slechts aan dat de eerste stamapostel in Nederland was: br. Schwarz, als zooda nig aangesteld door den Duitschen profeet Gaijer, die zich met zijn Hamburgsche ge meente van de oud-Apost. had afgeschei den en zich" deswege evenals Scharwz den banvloek der Apost. op den hals haalde. In dien tijcl werden dus de Apostelen aangewezen door de profeten. Later werd dit anders, werd het gezag der profeten teruggedrongen, en werden de rank-Apost. eenvoudig aangewezen door den stam-Apostel. Vervolgens behandelde spr. de leer der Apostelen. Het is opmerkelijk, aldusspr., dat zij niet de minste verantwoordelijkheid gevoe len tegenover de meer ontwikkelden en be* schaafden, en men ergert zich dan ook steeds bij het inzien hunner geschriften, (voor zoover men die in handen krijgt, want die zijn schaarsch) aan de flauwe geestigheden, en de ruwe onbeschoftheden die bij het bespreken van heilige zaken naar voren treden. Ook hun liederenbundel is een samen- hangsel van onzinnige rijmelarij, (zooals uit door spr. gcciterde gedeelten bleek) terwijl ook hun grootste boekwerk „Oude en Nieuwe wegen", mank gaat aan derge lijke, ons gevoel kwetsende gebreken. Verder weerlegt spr. een voor een alle geloofsartikelen, welke in strijd zijn mét de rechte leer, zooals art. 5 waar alle macht over het uitdeelen der genade wordt gelegd in de handen der Apostelen. De doop brengt volgens hen vanzelf reeds genade mede, en wordt aan de kin deren bediend evenals het H. Avondmaal. De verschrikkelijkste dwaling echter be staat wel in het 3de Apost. Sacrament, nl. de verzegeling. Dit verleent n.l. den Apostel de bevoegd heid om de leden der gementen te verze keren van hun deel aan de genade, waar in dus hun eenige uitverkiezing bestaat. Waaraan, zoo vraagt spr., ontleenen zij de bevoegdheid om zoo op te treden? Waarom b.v. niet allen de Paus? En deze vraag klemt te meer, omdat Pruis, do laatste Apostel der oud-Aposto- lischen op zijn sterfbed een ander aan wees dan Gaijer, omdat deze het verkeer de pad opging, hoewel aanvankelijk be stemd om zijn opvolger te worden, waarbij komt dat Gaijer zelf, later ee^ ander heeft aangewezen. Welke beslissing was nu uit den H. Geest? Ter verweer wijzen sommige Apost. met een pathetisch gebaar op den verworven aanhang, maar hebben socia listen enz. niet hetzelfde recht om dit aan te voeren. Neen, dergelijke bevoegdheid moet op andere wijze worden aangetoond. Daarom blijft ten volle de waarschuwing van kracht, dat men zich eerst dient t© overtuigen van de bron waaruit de Apost. *ijn voortgekomen. Vervolgens wijst spr. op de foutieve aan halingen der Apost. uit sommige Bijbeltek sten. Maar geen nood zegt de Apostel, wan neer hij zijn goed recht niet meer uit den Bijbel kan bewjjzeh„gij mensehen die het alleen in den Bijbel zoekt, hpbt alleen maar hooi; het is wel voedsel, maar toch droog; wij daarentegen genieten nog steeds van het groene gras, door het ge tuigenis der hedendaagsche apostelen, waaraan wij dezelfde waarde toekennen als aan den Bijbel. Vanzelf brengt zulk een beschouwing een onteerend gebruik van de H. Schrift mede. Wat verder dé' verzegeling betreft, moe ten we 'wel onderscheid maken tusschen handoplegging, en -de gave des H. Geestes. De Apostelen stellen zich tusschen Chris tus en de "zièï, en loochenen daarmede het eenig middelaarschap van Christus, al ver wijten zij ons, dat wij ons tevreden stellen met den Christus in de lucht. Ten slotte wekt spr. allen op, om door ijver en een dracht onder elkander een voldoende te genwicht te bieden tegen de bedekte, doch aanlokkelijke propaganda der Apostoli schen. Als eerste en eenige debater, kwam nu aan het woord de heer Segaar uit Leiden, die reeds 22 jaren in de Apost. gemeente werkzaam is, en een en ander wilde toe lichten. Wij gelooven zeker, aldus spr., dat God in deze laatste tijden een Elia-geest zal zenden, en dat er een groot© toebrenging, vanuit alle oorden der wereld zal plaats hebben. Een verdere uiteenzetting, zegt spr. ligt niet op onzen weg. Apostel Nie- haus keurt het ten strengste af, wanneer wij andere Christenen bestrijden. Alleen zijn wij zoo eenvoudig, om de kerk te beschouwen, zooals zij in de eerste da gen van haar bestaan ook was, als een zichtbare verzameling van uitverkoren, zichtbare verzameling van uitverkorenen, met apostelen die een betrouwbaar getui genis geven. Spr. merkt op, dat ook de dominee zich het recht voorbehoudt van uitbreiding en aanzulilng zijner woorden. Deze rede stond toch ook niet in den Bijbel? Spr. verwacht meer van onbaatzuchtige liefde tot elkander, dan van twistgesprek ken, De menschen, zegt spr., verlangen naar een machtwoord van de kerk, ee-n woord dat bindend is, en steeds den doorslag geeft. Daarom heeft Christus die macht toegekend aan Zijn Apostelen. Verder noemt spr. eenige gedeelten uit de bekeeringsgeschiedenis van Paulus, waaruit hij de handoplegging door Anna- nias als een bewijs aanvoert voor de macht der apostelen, om de gave des H. Geestes uit te deelen. Het is. spr. niet te doen om propaganda te maken, want, zegt hij, wie zich in zijn kring thuisgeyoelL blijvc er; op zijn be zoek zijn we niet%esteld. Alleen zoekende zielen -vinden een welkome ontvangst. Ds. Luteijn den debater beantwoor dende, dankt hem voor zijn welwillendheid om hier heen te komen, en voor de wijze waarop hij heeft gesproken. Alleen heeft hij vermeden waar het om gaat De genoemde feiten zijn niet alleen niet weerlegd, maar ook i* geen enkele nieuwe grond anagvoerd voor het gezag der apos telen. Het bedienen van het H. Avondmaal heeft de heer S. trachten te verdedigen met een verwijzing naar het Pascha, dat ook door de jonge Israëlieten werd ge bruikt, maar zegt niet de apostel Paulus, dat de mensch zich zelf moet beprdfeven? Of kan een kind. dat doen? Spr. waarschuwt nogmaals zich niet met Apost. in verbinding te stellen, ook omdat zij zich niet direct openbaren zooals ze zijn. Ook het woord van den heer S., was niet Apostolisch in den volsten zin des woords. Tenslotte zal spr. zijn bezwaren samen vatten in een drietal vragen n.l.: 1. Welke gronden kunnen de hedendaag sche „Apostelen" aanvoeren voor hun ge zag? 2. Is het Woord Gods algenoegzaam of niet? 3. Op welken grond durven de Apost. een mensch tusschen Christus ep. de ziel in te stellen? Hoe konden, zegt daarop de heer S. de apostelen gezag toonen. Het gezag kan toch wel voortduren al is het ambt van 100 navChr? tot 1830 niet bediend. Toen de Apost. in 1835 een manifest richtten, tot de hoven der Europ. wolken, werden zij door niemand geloofd. Maar zou dat toch bij de eerste Apostelen ook het geval zijn ge weest? Spr. zegt dat de kracht der gemeente meer ligt in de liefde tot elkander, dan in de uitspraken der Schrift dat is wel goed, zegt spr. maar men kan er niet van leven. Op de vraag betreffende het plaatsen van een mensch tusschen God en de ziel, heeft spr. alleen te „antwoorden", dat God steeds middelijk werkt, ook door men schen. Als er geen levende Apostelen meer noo- dig zijn, zegt spr. zijn er ook geen levende dominee's meer noodig. Ds. Luteijn wijst tenslotte op de zon derlinge geschiedenis die plaats greep bij de benoeming van den Apostel Oostbree. In tegenstelling met de woorden van den heer S., blijkt het toch voor den stam apostel Schwarz ondenkbaar te zijn ge weest om het apostelambt als een ambt voor het geheele leven te beschouwen, want toen de rank-apostel Kofman wegens zwakke lichaamsgesteldheid niet meer vol doende berekend was voor zijn taak, ging Schwarz op zoek naar een ander. Hij pol ste de brs. Horsman en de Vries, maar geen van beiden hadden vrijmoedigheid om het ambt te aanvaarden. Schwarz ging nog eens zoeken, en wees eindelijk den heer J. H. v. Oostbree uit Enkhuizen aan. Dat was dus van te voren klaargemaakt, en heeft weinig overeenkomst met de lei ding des H. Geestes; des te meer met een persoonlijk gevallen van menaclien. Een vergelijking met een dominee gaat geheel niet op. Wie zou er ooit zoo hwaas zijn om een do- mine toe te zingen: dat uw gena <ns immer dek" enz., zooals de apostoli schen dit den Apostel doen? Een vergelijking tusschen Roomseh en Apostolisch is dan ook in 't minst niet ge waagd vanwege dc menschvergoding waar aan beiden mank gaan. De statuten der Apost., door den heer S. aangehaald, spreken wel van Gods Woord, maar tevens, dat dit noch in de eerste.tij den der Apost. gemeente, noch in de toe komst toereikend is. Wie op het eenig fundament, dat is Jezus Christus, wenseht te bouwen, kan zulke uitdrukkingen niet zonder meer laten pas- seeren. Niemand kan den mensch helpen buiten Gód, ook geen Apostel, daar deze zelf een onbetrouwbaar, zwak en zondig schepsel is Hierna eindigde spreker met dankgebed. Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 3634 kippeneiéren, waarvoor werd besteed f 7.708.15 per 100 stuks; eendeneieren 14 a f 8.95 per 100 stuks; hanen f 1.351.80 per stuk; kippen f 1.1.70 per stuk; konij nen f 3.00 per stuk; Bunsing f 4.60. Burgerlijke Stand. Beval len: S. Bakhuizen gob. Hogeues, d. Ondertrouwd: A. v. Nierop 27 j. en J. M. v. d. Meer 23 j. J. M. Knappers 37 j. en H. C. W. Vaynes. van Brakell Buijs 35 j. WARMOND. Dinsdagavond trad voor de School met den Bijbel te dezer plaatse op, Ds. Kloosterman uit Voqrburg, tot het houden van de jaarlijksche Unie-rede. Aan de hand van 1 Kon. 3 vers 2427 bepleitte de begaafde spreker eenheid in de opvoe ding, zoowel in liet huisgezin als op de school, waar immers het levende kind een niet te deelen eenheid is. Zijncerw. rele veerde dat de zonde in den mensch 'n twee heid veroorzaakt, wc'Jke alleen in Jezus Christus tot eenheid komen kan. Voor de zen tijd in 't bijzonder een, woord van be- teekenis, waar het zoo velen aan eenheid en overtuiging ontbreekt. KATWIJK AAN DEN RI.JN. Dank zij de flinke vraag voor export blijven de prijzen der getrok ken tulpen en hyacinthen van dien aard dat voor de meeste soorten de trekuitkom- sten tamelijk goed zijn te noemen. Zoo wordt b.y. voor D. T. Murillo vlug f 4.80 tot f 5.40 per 100 betaald. Prins van Oos tenrijk gat voor f 5.tot f 5.90. Rose gris de lin gaat vlug weg voor f 4 tot f '4.10. Thomas Moore f 3.70 tot f 4.10, Gele Prins f 4.204.50, La Reine blijft nog steeds laag in prijs. Deze kunnen slechts f 2.— per 100 opbrengen. Darwintulpen varieeren van f 8.70 tot. f 9.—. De bode op Den Haag, Th. v. S. had in Den Haag het ongeluk met zijn wagen in botsing te komen met de stadstram. De wagen van v. S. werd erg beschadigd. c KATWIJK AAN ZEE. Maandagavond vergade r- de in Casa Cara de afj. Katwijk van de Vereeniging van den Ohr. Handeldr. en Ind. Middenstand, om hare jaarvergade ring te houden. Dc vergadering, die tame lijk goed bezocht was werd te 8 ure door den Voorz. geopend, met een openings woord, waarin deze releveerde onder wel ke treurige tijdsomstandigheden wij thans leven. Vervolgens las de secretaris de no tulen en eenige ingekomen stukken. Bij afwezigheid van den Penningmeester die verhinderd was, werd verslag der hoe ken uitgebracht door den Secretaris. Dc Voorzitter benoemde twee leden die de re kening nazagen, en deze als kloppend tec- fcenden. Dan volgde verslag van den Secre taris over de gedane werkzaamheden in het- afgeloopen jaar. Vervolgens moest verkiezing plaats hebben wegens aftreding van 5 bestuursleden, die allen met. groote meerderheid van stemmen werden herko zen, en zich allen hun herbenoeming lie ten welgevallen. De heer Wouda hield een inleiding geti teld: „Economisch Evenwicht". Hierin werd in hoofdzaak gesproken over steun aan de visscherij, waarna de inleider met verschillende heeren van gedachten wis selde. Naar aanleiding van deze bespreking besloot de vergadering, het bestuur onzer gemeente de vraag te stellen of do tijd niet rijp is een commissie van bijstand te willen benoemen, om verschillende vraag stukken w. o. bovengenoemd onder de oogen te zien. De heer v. d. Zwan deed mededeeling in verband met de oprichting van een fonds, om ziekenverpleging in ziekenhuizen te helpen bekostigen. Na de rondvraag, welke weinig belang rijks opleverde, ging een der leden in dankgebed voor, en sloot de Voorzitter de vergadering. De heer W. Verschoor al hier is benoemd tot onderwijzer aan de Dr. Kuyperschool te Rotterdam. NOORD WIJK AAN ZEE. Gisteravond trad op uit- noodiging der Chr. Jongel. Vereen, in de Herv. Kerk alhier op Ds. K. H. E. Grave- meijer van Den Haag. ZijnEerw. had tot onderwerp: 1 Sam. 4:21a. Er was veel belangstelling. BOSKOOP. '*r In de gehouden bestuurs vergadering van de Confessioneele ver eeniging afd. Boskoop zijn tot bestuurs leden gekozen de heeren W. Kranenburg en A. Nijhof, laatstgenoemde in de plaats van den heer W. Hoogendoorn die als zoo danige nit meer in aanmerking wenschte te komen. Voor den dienstplicht, lichting 1924, hebben zich in deze ge meente 70 jongelieden 'aangemeld. Zondag 4 Februari des voormiddags 9.30 en des namiddags 6 uur hoopt voor de Confessioneele vereeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden Ds. L. J. S. Crouzas uit Strijen. Door de politie is tegen A. M. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens strastechenderij. NIEUW-VENNEP. Wegens het vertrek van den heer J. G. van Zanten, Hoofd der openbare lagere school, naar Beverwijk, is Mej. J. M. van Konijnenburg alhier tijde lijk tot Hoofd dier school benoemd. Vr ij dagavond om half 8 hoopt voor de Jong. Vereen, op Geref. grondslag in de Geref. Kerk alhier op te treden de WelEerw. Heer Ds. B. A. Knop pers van Amsterdam met het onderwerp: Mozes' Jongelingsjaren. Met ingang van 1 Febr. is Mej. C. dc Wreede te Hillegom benoemd tot tijdelijke onderwijzeres aan de open bare school alhier. SASSENHEIM. De 3e Orgelbespeling in de Gereformeerde Kerk was goed be zocht, wij hopen alleen, dat de jeugd, die voor.den aanvang ernstig gewaarschuwd werd zich rustig te gedragen, dat bij een volgende bespeling nog wat meer in prak tijk zal brengen. Van de Sonate I van F. Mendelssohn-' Bartholdy boeide ons bijzonder, het heer lijk Adagio, het slot dezer sonate in het Allegro assai vivoce met zijn talrijke' cres- cando's was ontroerend mooi. Wel is waar zijn de verschillende num«- mers niet met elkaar te vergelijken, maar no. 2 met zijn koor van „voix humoines", waartegen de flute harmonique zoo zacht uitkwam, bekoorde ons ten zeerste, teeder aangevoeld als het werd. Het een zekere behendigheid bezittende fluitconcert liet ons weer eens hooren over welke schoone fluitregisters ons instrument beschikt. Zoo langzamerhand worden we meer en meer ingeleid in d.e Fransche muziek; de Oantilcma Pastorale scheen ons een en al liefelijke, landelijke rust. Wat ten slotte de beide improvisaties betreft, met als thema „Ach blijf met Uw Genade" en het „Gebed des Heeren", trof ons hét meest de eerste; de omlijsting van de laatste leek ons soms wat te forsch. Alles bijeengenomen, was het weder een kostelijke avond. Uit het Sociale Leven Uitsluiting tuir.arbeiders. De georganiseerde warmoezierspatroons to Delft en omstreken, Loosduincn, Schip luiden, Veur en Leidscliendam, hebben met ingang van heden alle georganiseerde fcuin- arbeiders uitgesloten. Slechts enkele niet -gcorga triseërde knechts zullen aan het werk worden ge houden. Uit het schildersbedrijf. Naar gemeld wordt, is door de alge meene vergadering van de schilderspatroons organisatie het compromisvoorstel verwor pen. De werknemersorganisaties zullen thans met haar afdeelingen vergaderen, om een beslissing te nemen.' flCfèDEffüEo jg£l8WS LEIDEN. Met gunstigcii uitslag afge legd het doctoraal examen in de rechts wetenschappen door de heeren H. Jon- genbuTger te Gouda en H. Doevc te Win terswijk. STADSNIEUWS PATRIMONIUM. Wij herinneren aan de w ij din.gs-sa.ni en- komst van „Patrimonium", die hedem- avond in de Oosterkenk wordt gehouden en -waar Ds. Beekenkamp en Ds. Kouwen- hoven het woo-rd. hopen te voeren. De- vergadering vangt aan te half acht Men schrijft aan ..De L. Crt." Indien het waar is. wat we vernemen, dat het huis van wijlen Notaris Ccebergh in de Breestraat word t aangekocht door een buit© not eed sche bierbrouwerij, wier direc tie van plan is, van die oude patriciërs woning een café-restaurant te maken, dan hopen we maar één ding. n.l.dat men den monumentellen gevel intact zal laten. Het ware toch uit sehoonheidsoogpunb een groot verlies, indien we hier moesten beileven, wat bij „In den Vergulden Turk" geschiedde, waar een mooi stuk bouw werk to-t onherkenbaar wordens toe werd ver..bouwd, zullen we maar zeggen. Gelukkig denken wo thans wat ernstiger over het behoud van het schoone dan toen „dc Turk" aldus werd mishandeld. TELEGRA8&RBE8É DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. De toestand. BERLIJN, 1 Febr. (V. D.) Uit het Ruhrgebied worden, steeds nieuwe ge welddaden der bezeitingsautoriteiten ge meld. In Düsseldorf overviel een Fransche ca val e rie-p a trou i 11 e met sabel en geweer uit heb bedrijf tredende Duitschers en voerde een zwaar gewonde weg. In Bochum, waar aan dc Franschen geen goederen verkocht worden voeren do Fransehen zonder betaling requisition uit. De beambtemiitwijzingen in het nieuwe en oude bezette gebied duren voort en bedroegen Dinsdag en Woensdag meer dan 260. Vanaf heden zal, naar do Fransche regeering in een nota aan do Duilscho regeering deed mededeelen, de kolenuit- voer naar het onbezette DuitschJand ver hinderd worden. De spoorwegarbeiders in de Pfalz dwongen door hun volharding tot intrekking van de Fransche dwang maatregelen en bereikten de weer in functie stelling van den directeur en de beambten, de intrekking van 't requisitie- bevel, volgens hetwelk het gehccle spoor wegpersoneel en de spoorwegdirectie zich tot gehoorzaamheid aan den Franschen. generaal verplichten moesten, en ten slotte de intrekking van de militaire wachten van de stations. Op de overige stations in de Pfalz zijn eveneens alle' Fransche posten terug-getrokken; In Dort mund zcüden de Fransche troepen heden uit het centrum dor stad raar dc voor steden verplaatst worden. Ook met hei ingrijpen in het nachtelijk verkeer in ,d* straten van Essen hadden de Franschen tot nu toe weinig resultaat. PARIJS, 31 Jan. (V. D) Uit Coblen* wordt gemeld, dat de Duitsche spoorweg arbeiders zeer onder den indruk sclfijneit te zijn van de Fransche maatregelen, lie stations blijven nc-g gesloten om den dienst met Franseh-per-sonoel te organi seeren. Uit Mainz zijn reeds eenige trei nen met Fransch-personeel vertrokken. DÜSSELDORF, 31 Jan. (V._D.) Naar gëmeld wordt, hebben tot nu toe op lass van de beze ttin geau kxr h ei be n ongeveer 400 uitwijzingen plaats gehad. De arres taties van Duitsche ambtenaren duren voort. De militaire rechtbank te Coblenz veroordeelde 8 studenten wegens 't deel nemen aan manifestaties te Born tot ge vangenisstraf van 1 tot 3 maanden. MARKTBERICHTEN Goe- 15. g. Pouv? GCL'DA, 1 Fcuruui -> par tijen. Handel flauw. 1ste soort 5862, 2de 5457; Controle 5664- Beter. Weinig aanvoer, handel vlug. Goe- boler 1.30—1.40, Weihoter 1.23—1,35. Eieren. Groote aanvoer, handel vlug. honderd stuks 78. Vee. Melkvee redelijke aanvoer, handel' redelijk 300525: Vetie Va i lcens, redelijke., aanvoer, handel stug 4540 cent per pond; Magere. Varkens redelijke aanvoer, handel slug 5055 cent pe.r pond; Mager Iliggon weinig aanvoer 2028 per stuk; Vette Schapen, re delijke aanvoer, Handel redelijk f 2535 per stuk: Nuchtere Kalveren, redelijke aanvoer, handel vlug 1422. KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 Januari. Veiling. Gelekool per honderd 1.602.50, Roodekool idem 1,20— 3.40, Uien per hon derd Ks- 1,30—1,90, Peen idem 1,50—1.70 Aanvoer 5000 Kg. Uien, 3800 Ke. Peen. 4800 stuks Pioodckool «-n 2400 stuk? Gelei ooi. VOORSCHOTEN, 31 Januari. Veilirn V. P. V. Aangevoerd 1530 eieren, prijs per honderd stuks 8.209.80; 60 Eendeieren, per 10© stuks 8-209.—; Kippen 1.15 per stuk; Konijnen per stuk 0,401.50; Duiven* per stuk 0.20-0.30. 0FFICIEELE BEURS^OTFER'NG. 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 7% Ncd-Tndië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Ind- Handelsbank Ned Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S- Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather 7111 f States Steel St u debater IT S Steel gew. Rndjone Suikerfanr. Cortpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal •Dordtsche Petr- Gecons Holl. Petrol- Koninklijke 0'ie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Kolonia> Rubber Neder' Rubber Serbadjada Oude Vaart -Nieuwe Roll. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Nod. Stoomboot Kon. Pakelvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm V.K. PSV* 9S>/4 U2V? S3 301V8 *6"/l6 135 106'/2 1331/8 56 48V* SiV2 225V* 578 17S»/* G5»/* 57V2 981/* 36V2 - 127 17 lót V, 123 374» 2 ISO 1CSV, 132V. Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Botterdam Deli Scnembah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mev Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. 104 3437V 27 Vg! 14 P/2 75 I 87 Vj I G71/.. SAG1/* 32 x'i 1 3 OA1'* j Ó8V, 13'/, 101 i°5 j It I 42 »/g 3-S»/2 101»/16 11V4 11V2 9 s/* 4 V4 94 »/2 143*/4 9 »/16 301/4 Geld prol. 3 0/0 Wis&elnoteermgen (Amsterdam. Zicht. Londen 11, Berlijn 0. Parijs 1-5. Brussel 13. Zürich 47 Weenen Kopenhagen 45 Christiania 47 Stockholm GS u New-York 2. 14-Va 29»/* IS- u-71 .54V* Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht 111 den w.or- gen van 1 Febr. 1022, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.777.4 Biarritz. Laagste Barometerst.: 730.0 Soydisljord. Verwachting tot den avond van 2 Febr.: Matige tot krachtige, later tijdelijk afnemende Westelijke tot Zuid weel olijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, regen buien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3