Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT ABOMNEHIEHTSPKIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten geveitigd zijn Per kwartaal f2^0 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 1 FEBRUARI 1923 - No. 859 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. int. 1278 - Postrekening 58938 V Een eenheidsfront. Een belangrijk onderzoek is door de Standaard aan de orde gesteld, nJ. de vraag of voor de a.s. gemeenteraads verkiezing een eenheidsfront go- wen scht is. Hieromtrent schrijft ons hoofdorgaan o.m.: ïn een onzer proviuciale hoofdsteden verscheen onlangs een belangrijke bro chure met het oog op de a.s. gemeente raadsverkiezing. Onder meer werd daarin ook de vraag onder de oogen gezien of, met het oog op den nijpenden financieelen toestand van de. betrokken gemeente, het geen aanbeve ling verdiende om bij de a.s. verkiezingen te komen met een gemeenteprogram, waarop meerdere partijen zich zouden kunnen vereenigen. Fusie van partijen lag daarbij aller minst in de bedoeling. Integendeel, elke partij zou haar eigen karakter vrij en ougeschonden bewaren. Alleen zouden zij zich wederkoerig verbinden om zich van agressief politiek optreden te genover elkander te onthouden, wan neer allen dit gemeenschappelijk „red dingsprogram" zouden aanvaarden. In die gedachte is veel, dat aantrekt. De toestand der financien van onder scheidene gemeenten is van dien aard, dat zeer krachtig ingrijpen noodig zal zijn om weer tot een dragelijken toestand te geraken. En de ervaring leert, dat hij lang niet allen die overtuiging het wint van de zucht om aan bepaalde kiezers- groepen welgevallig te zijn. Wil men kans van slagen hebben, dan moet men schouder aan schouder gaan staan en ieder moet zijn rug met gelijke bereidwilligheid gereed houden om de slagen op te vangen. Natuurlijk zijn er tegen het denkbeeld ook wel bezwaren aan te voeren. Als men aan de toepassing toekomt zal wel blijken, dat de zaak neerkomt op de vorming van een tijdelijk ""burgerlijk blok tegenover S.D. A. P. en Communisten, versterkt mischien door de Vrijzinnig Democraten. Of dat geraden is, valt niet zoo in bet algemeen te zeggen. Te veel hangt daar bij af van de plaatselijke omstandighe den, met name ook van den ernst van den toestand. Uit de gegevens, in de bedoelde brochure verstrekt, zouden wij, afleiden, dat in de betrokken gemeente de toestand zoo ernstig is, dat er alleszins aanlei ding voor bestaat om tot den aanbevolen stap over te gaan." Het blad, schrijft dan verder: „Dc zorg die wij moeten toonen voor de welvaart van het huidig, maar bovenal van het komend geslacht, brengt mee, dat de huishouding van stad en land op be scheidener voet worde ingericht. Niemand, ook do arbeidende stand niet, wordt gebaat door het voeren van een staat, die boven ons kunnen uitgaat We moeten dan maar leeren met eenvoudiger voorzieningen genoegen te nemen. Nog geheel -daargelaten bet feit, dat dikwerf, als men de zaken maar eens goed bekijkt, blijkt dat men met minder geld toe kan, zonder dat de voorzieningen zelf er scha de van lijden. Wij bevelen dan ook het geopperde denkbeeld ter overweging aan. Wij slui ten daarbij geenszins het oog voor de be zwaren, die aan de toepassing verbonden zijn, en zouden niet gaarne zien, dat men er regel van maken ging. Maar als noodmaatregel, als reddings plank, heeft het denkbeeld onze instem ming. In boeverre men elders het voorbeeld zou kunnen volgen, blijve aan locale autoriteiten ter beoordeeling overgelaten. .Van beteekenis kan daarbij ook zijn of de gekozen gemeenteraadsleden, naar het volkswoord, van wanten weten. In ieder geval is de hier aanbevolen metbode zeer veel beter dan wat wij van FEUILLETON Van hooger Orde. Naar hefc Engolsch. 28) Langzaam aan kregen we vader thuis, 't W as juist zulk een zomermorgen als die, (wee jaar geleden, toen wij beiden, uitgeput en bevend, voor de gesloten deur hadden gestaan. We dachten beiden aan dien dag, ik weet niet of vader 't ook deed. Hij ging naar binnen, zwaar leunend op John. Hij ging in den zelfden stoel en 't zelfde vertrek zitten als toen hij ons zoo hard veroordeeld liad. In John's geest scheen nog iets van die bitterheid achter gebleven hfj bleef op den drempel staan. „Kom binnen," zei vader. „Als ik welkom ben, anders niet!" „Je bent welkom." Hij kwam binnen ik trok hom naar binnen en hij zat bij ons neer; maar hij was erg zenuwachtig. Vader zat met 't hoofd in de handen - ik dankte hem zacht voor het „welkom", dat hij gespro- ben had. „Ge behoeft me niet te bedanken," zei bij met iets van z'n oude hardheid. „Wat ik eens deed was rechtvawdig elders vernamen waar men er over scheen te denken, zich met anderen op een ge meenschappelijke candidatenlijst te ver eenigen. Dat achten we onder alle omstandig heden onjuist gezien en getuigt van wei nig ontwikkeld politiek besef." Met de laatste opmerking zijn wij het volkomen eens. Maar het denkbeeld om een „eenheids front" te vormen lacht ons vooralsnog niet toe. Wij vreezen daarvan althans op het eerste gezicht verzwakking van eigen positie en een versterking van de partij en die men denkt te verzwakken- STADSNIEUWS Knapenvereeniging op Geref. Grondslag „Mijn Zoon geef Mij uw hart." Gisteravond vierden beide afdeelingen van dezo Knapenvereen. te zamen hun jaarfeest in het gebouw „Prediker." Vr. A .Boekkooi, voorzitter der Zondags- afd., opent het samenzijn met het laten zingen van Psalm 146: 1 en gaat voor ir gebed. Nadat gelezen is Jesaja 12, spreekt hij een openingswoord waarin hij er op wijst dat de vereeniging in het laatste jaar zeer in leflbnaantal is toegenomen, zoodat tot splitsing van de Zondagsafd. moet worden overgegaan. Verder herinnert hij aan het oudercomité, eenigen tijd ge leden opgericht mot de bedoeling om de taak van de Jongelings vereeniging betref fende de Knapenvereen. en Jongclieden- vereen. geheel of gedeeltelijk over te ne men, daar deze taak to veel van de krach ten der Jongelings vereen, vordert. Hierna wordt overgegaan tot afwerking van liet welvoorziene pogramma, waarop voorkomen: Opstellen, ernstige en luimige Voordrachten en Samenspraken. Speciale vermelding verdient zeker wel de ernstige historische Samenspraak: „De bedrieger bedrogen", die door een 8-tal vrienden op uitstekende wijze word voorgedragen en waarbij de grimeering zeer goed verzorgd was, en die evenals alle andere samenspra ken, zeer in den smaak der aanw. viel, hetgeen door een luid applaus werd bewe zen. De opstellen en voordrachten bewe zen dat de vrienden zich ingespannen hadden om goed voor den dag te komen en alle aanwezigen wisten dit te waardee- ron door alle werkzaamheden met aan dacht aan te hooren. In den loop der vergadering sprak de heer A. de Jongh Azn., namens het ouder comité en wekte de aanwezige ouders op zich bij dit comité aan te sluiten. De heer P. van Weeren Sr. sprak namens den Kerkeraad en wees de vrienden er op wolken beteekenisvollen en veelzeggenden naam de vereen, draagt. Aan het eind van de vergadering wordt de uitslag bekend gemaakt van den op stellen- en voordrachtenwedstrijd, die luidt 'als volgt: Opstellen: le prijs vr. Venetiën, 2e prijs vr. S. Anes. Ernstige voordrachten: le pr. vr. G. den Heeten, 2e pr. vr. van dor Harst. Luimige voordrachten: le pr. vr. Sprin ger, 2e pr. vr. Paats (na loting met vr. Valentgoed, welken «vriend een door een der aanwezigen beschikbaar gestelde 3en prijs zal ontvangen.) Vr. P. van Weeren, voorzitter werkafd., ffe na de pauze het presidium had overge nomen, sloot do vergadering met het laten zingen van Psalm 75: 1 en dankgebed. Tenslotte zij nog medegedeeld dat 10 ouders zich voor het lidmaatschap van het oudercomité opgaven. De Geref. Kerken in Duiischiand. Gisterenavond trad in de Geref. Kerk alhier aan de Hooigracht op Ds. Kolf- haus uit Vlotho, om een en ander of ik hield 't toen voor rechtvaardig, en wat ik zal doen is ook rechtvaardig. John hoo oud ben je?" „Twintig." „Welnu ik zal je van nu af te beginnen gedurende een jaar als mijn leerling in de zaak nemen, hoewel je al bijna méér er van weet als ik. Als je een-en-twintig bent zal je voor je zelf kunnen beginnen of anders zal ik je deelgenoot in Tie zaak maken we zullen wel eens zien. Maar en hij zag mij en John streng in 't gezicht denk er aan dat je de plaats van dien jongen hebt ingenomen. Moge God doen met je zooals gij doet met mijn zoon Phineas, mijn eenigen zoon!" „Amen!" was 't plechtig antwoord. En God, die ons beiden nu ziet nu, en niet zoo ver misschien van elkaar als sommigen zouden meenen Hij weet of John Halifax deze belofte gehouden heeft of niet. HOOFDSTUK IX. „Bravo Phineas den tuin rond te loo- pon zonder cene keer te rusten! dat noem ik flink, nadat iemand een maand ziek is geweest. Maar ge moet je toch niet te veel inspannen, houd je kalm." Ik was niet onwillig naar dezen raad te luisteren, want ik gevoelde me nog erg zwak. Maar sedert 'John weer met mij mede te deelen over den toestand van de Geref. Kerken in Duitschland. Sterke banden, aldus ongeveer was sprekers betoog, verbinden de Geref. Kerk in het buitenland, voorn. Duitschland, met do Geref. Kerk in Nederland. De Duitsche Calvinisten zien in Nederland het land hunner moederkerk. Leiden's ontzet beteekende meteen de vrijmaking van de Calvinisten in Duitschland. Met name de Leidsche Universiteit had groo- ten invloed op de ontwikkeling van het Calvinisme aldaar. Er bestaan in Duitschland Geref. Ker ken, en die verkeeren op 't oogenblik in grooten nood: Zij hebben oen hevige wor- 1 .steling te voeren, de strijd om de ziel van het volk. Die strijd richt zich niet meer tegen het modernisme, dat voor den oorlog in den Borlijnschen Professor Harnack zijn voornaamsten prediker vond.Die prediking van het Evangelie zonder het Kruis, zij biedt den menschen geen steun, men is er afkeerig van geworden. Die strijd richt zich tegen een gewel dige strooming van ongeloof, van vijand schap tegen God. On- en bijgeloof maken in Duitschland hun slachtoffers, veel meer dan hier in Nederland. Heidenscbe lee ringen, als van Tagore, vinden groote scharen aanhangers. Theosophie, anthro- posophie vinden in breeden kring weer klank. Maar voor alles klinkt u tegen de stem van den klassenstrijd, van het puur practisch materialisme: laat ons eten, en drinken en vroolijk zijn, want morgen sterven wij; en dat vooral in de pers. Een christelijke journalistiek, zoo als hier te lande sinds 't werken van Dr. A. Kuyper bestaat, kent men in Duitsch land niet. Wat be teekenen een paar dagbladen van Christelijke zijde, de Reformierte Kirchenzeitung en een reeks plaatselijke kerkbode's tegenover de machtige vijan dige pers in Duitschland. Ten vorigen jare is het zelfs nog slechts door ver hooging der abonnementsgelden en door finantieele steun ook uit Nederland ge* lukt, het bestaan van genoemde Kirchen zeitung te rekken. Verdere hulp is drin gend noodig. Is het Modernisme ver stomd, daartegenover-ie een geestelijke opwaking te bespeuren. Duitschland staat in bet teeken van het Reveil, zoo als de Nederl. Geref. Kerk ongeveer een eeuw geleden. Er zijn er daar wel krin gen van vrome lieden, zooals in dien tijd ook bij ons, maar een organisatie, zooals x in onze tegenwoordige Geref. Kerken te zien is, is daar onbekend. Het is niet zoozeer het geringe zielental, dat hiervan de oorzaak is, maar veeleer de financi- eelo nood. Er is daar ook een streven naar een Kerk-gemeenschap, waar alleen Christus heerscht, maar dit steeven stuit telkens weer on gebrek aan geld. De Ge ref. Kerken tellen haar leden vooral, on der de „kleine luijden", en de vroegere rijken zijn door den oorlog arm gewor den, terwijl de „nieuwe" rijken zich van 'de Kerk afkeeren. En juist een krachtige organisatie v. d. Kerk is noodig, om in dezen tijd een in vloed ten goede te oefenen. Hier te lande is de schoolstrijd met de overwinning bekroond. Daar staat men nog aan het begin. De regeering, daarin gesteund door de atheïstische Pers, wil de nu bestaande Christelijke scholen om vormen tot z.g. „neutrale" scholen, maar van Geref. zijde heeft men ingezien, dat een „neutrale" school een Gode vijandige is. Maar de stemmen van de ouders, die een positief Christelijk onderwijs begee- ren, worden eenvoudig genegeerd. Hulp is noodig tot behoud der Chris telijke Pers, voor het voeren van de ac tie voor de Christelijke school, voor een krachtige organisatie van de Geref. Ker ken in Duitschland. Dit laatste ook al niet enkel voor de geestelijke nooden: Ook de diaconale verzorging wordt door ge- omging scheen 't dat ik sterker werd, g naar geest en lichaam beido. Hij was als leven en gezondheid voor me, met zijn vroolijke opgewektheid. Toen ik beter werd, juist een maand na het broodop- roer, gevoelde ik, dat ik nooit weer ziek zou zijn zoolang ik John bij me had en lachende zei ik zoo iets. „Welnu, ik zal je daaraan houden. Ga zitten, ik zal je de courant voorlezen, op dat je weet, wat er in de wereld gaande is. Ik moet ook iets doen in deze nieuwe eeuw, welke met dit jaar begonnen is. Was 't eerst niet erg vreemd te moeten schrijven 1800?" „John, wat een mooie hand schrijf je!" „Doe ik dat is een oer voor jou herinner je nog die eerste les boven op de Mythe?" „Wat zou er geworden zijn van die twee heeren?" „O, heb je niet gehoord, dat Mr. Brith- wood, de vorige maand getrouwd is met mejuffrouw die en die, een mooie dame uit 't buitenland?" „En mijnheer March waar bleef die?" „Ik weet 't heelemaal niet. Kom, nu zal ik >u de courant voorlezen?" Hij las goed en ik luisterde met geaoe- gen. „Londen moet toch een prachtige plaats wezen!" brek aan geld zeer belemmerd. Er zijn gezinnen, waar het noodigste ontbreekt, zonder dat men weet, hoe hun de strijd om het bestaan te verlichten. De bezetting van het Roergebied doot vreezen voor een nijpend gebrek aan brandstoffen. Reden tot dank ontbreekt weliswaar niet Het is heerlijk, te zien, met welk een ide alisme de studeerenden, welke vooral uit den middenstand voortkomen, zich de stu die financieel mogelijk maken, de meis jes, door het benoodigde geld eerst te verdienen, ook in Nederland, de jongens als mijnwerkers desnoods. De Christelijke kringen aan de univer siteiten zijn grooter dan ooit te voren. Do Geref. Kerken kunnen bogen op een uit eigen kas onderhouden seminarium, waar na afloop van hun studie de theolo gen nóg 1 jaar gelegenheid hebben, om van de echte Geref. beginselen kennis te nemen. Verder hebben zij aan de hooge- school te Göttingen een eigen Geref. pro fessoraat, uit eigen middelen bekostigd. De broederlijke hand wordt bun .toege stoken uit Amerika en zelfs Schotland; het Calvinisme openbaart zich als het ware internationaal. Maar bovenal hebben de Duitsche Ge reformeerden in de ellende gezien, welke schatten zij bezitten in hun belijdenis. In rustige dagen vergeet men dat al te ge makkelijk. Maar in moeilijke tidjen leert men opzien naar God, den Almachtige, Die alleen God is, en Die alles bestuurt. Nog vernamen we, dat de in déze sa menkomst gehouden collecte opgebracht heeft f 174.76 A. R. Kies-Vereeniging. De A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield gisteravond in „Het Nut" een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer R. Zuidema, opende de vergadering met gebed. Gele zen werd een gedeelte van 2 Kron. 7. Nadat de notulen van de vorige verga dering waren gelezen en vastgesteld en de ingekomen stukken behandeld, werd overgegaan tot de samenstelling van de voorloopige groslijst voor de a.s. Raads verkiezingen. Na bespreking van de voor de gros lijst genoemde namen werd overgegaan tot stemming. Het resultaat van deze stemming was, dat op de voorloopige groslijst in alfabe tische volgorde geplaatst werden de hee ren: Mr. P. E. Briet, K. Brants, F. Ei kerbout, J. G. van Es, T. S. Goslinga, P. J. Gijsman, B. J. Huurman, Mr. A. Karstens, J. Karstens, Mr. P. G. Knibbe, Tj. Kuypers, J. de Lange, J. D. Loman, H. Lambooy, A. Mulder, A. F. Mulder, J. P. Mulder, J. Noorlandt, W. Pera, J. v. d. Steen en R. Zuidema. Wegens het late nur moest do verdere behandeling van het Gemeenleprogram tot een vólgende vergadering worden uitge steld. De vergadering werd door den lieer Goslinga met dankzegging gesloten. Regularisatie Schildersbedrijf. De Commissie van Actie tot Regulari satie van het Schildersbedrijf to Leiden, bestaande uit werkgevers en werknemers in dit bedrijf, was wederom in vergade ring bijeen, ter bespreking van de groo te werkloosheid in hot schildersvak. Door bemiddeling dezer Commissie was bij den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Minister van Fi nanciën verzocht toezegging te verleenen tot de uitvoering van schilderwerken aan het nieuwe Acad. Ziekenhuis te Leiden waarvan een gedeelte voor afwerking ge red stond. De Voorzitter dezer vergadering, den heer J. Meijer Jzn. kon thans de mede deling doen dat aan deze roepstem ge hoor is gegeven en dat beide Ministers adviseerden hieraan te zullen voldoen; de aanbesteding van een dezer gebouwen „Ja, ik zou er graag eens zijn. Je va der zegt, dat hij misschien dezen winter mij er heen zal zenden voor zaken zou dat niet prachtig zijn? Als j'.j oak maar mee wilt gaan." Ik schudde 't hoofd; ik ging niet graag van mijn rustig tohuis en iedere verande ring scheen mij geen verbetering „Toch moot jo eens wat verandering hebben. Dr. Jessons dringt daarop aan. Ik zoek al een week lang hier in den omtrek, om een plaats te vinden, waar v/o eens heen kunnen gaan en ik deuk nu, dat ik wat gevonden heb. Ben je nieuwsgierig er van te weten?" Om hem genoegen te doen, zei ik: „Ja." ,,'t Is een herlijk plekje op de holling van Enderley Hill. „Rosé Cottage" golioe- ten, omdat de rozen er tot 't dak groeien. En 't is er zoo eenzaam en rustig geen vuile stegenl geen looierijen" „ik meen," verbeterde hij zich zelf, ,,'t is erg landelijk en ik houd daar-meer van dan van de stad." We lazen nog een tijdlang en zalen toen stilzwijgend naast elkander. Einde lijk begonnen we nog eens te spreken over Enderloy. Ik begreep, dat mijn va der en John dit plan hadden opgemaakt. Abel Fletcher zelf zou er nooit toe ge bracht kunnen worden, zelfs voor één dag niet, zijn huis,, zijn tuin en looierij to verlaten. John en ik zouden een maand &Sïf£iï;T£8iTiE-PtiiJS Gewone advertentiën per regel 2214 cent* Ingezonden Mcdodeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woordon, worden dageliiks geplaatst ad 50 cent. heeft reeds plaats gehad en met het schil- derwerk is een aanvang gemaakt, waar- mede patroon en gezel zeker gediond zul- len wezen. Tevens werd de wensch uitgesproken dat zooveel plaatselijke besturen, als wel particulieren dit goede voorbeeld zullen volgen waardoor zeker wordt tegemoet gekomen- aan de heerschende werkloos heid in dit bedrijf zoowel voor patroon als gezel. Christel. H. B. S. Gisteravond werd in het gebouw der Chr. H. B. S. alhier onder leiding van D s. H. J. K o u w e n h o v e n, de alge meene jaarvergadering gehouden van do Vereen, voor Chr. Midd. Onderwijs. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de school nu volledig is en van 't jaar voor het eerst eindexamen zal worden afgenomen. Verder Werd stilge staan bij de wisselingen in het leeraren- corps, terwijl bleek dat de vele moeilijk heden, die ondervonden werden cm te ko men tot een nieuw gebouw, voel tijd en moeite van het bestuur gevergd hebben. Het verslag vanden penningmeester gaf een helder inzicht omtrent den finan- tieelen toestand der vereeniging. Ver schillende vragen daaromtrent werden gedaau en algemeen was wel de indruk dat de financieele grondslag zeer gezond is en er alle reden is tot dankbaarheid, al blijft versterking van de middelen een eerste vereischte. In de vcaature, die ontstond door bot aftreden van Ds. Kouwenhoven, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer M. H. de Roedo alhier, terwijl D s. Ti chelaar van Leiderdorp in de openge vallen plaats van Ds. Bolkestein, vroeger to Katwijk aan Zee, nu te Apeldoorn, be noemd werd. Nadat Ds. Kouwenhoven met en kele woorden bedankt bad -oor de mede werking in deze eerste jaren onder vonden, dankte Ds. Broekstra na mens bet bestuur en vereeniging, Ds. K. voor alles, wat deze geweest is voor do zaak van het Chr. Middelb. Onderwijs. Bij de rondvraag deelde D r. v. F s me de juist dezen morgen van de roe :ring bericht te hebben ontvangen, dat er geen onkel beletsel meer bestond en de bouw van het nieuwe schoolgebouw dus kan doorgaan. Na de vergadering was er gelegenheid de teekeningen van de nieuwe school to bezichtigen. Naar wij vernen.ou- u t kan toor der Leidsche Boa z-b ank binnen- 4 kort verplaatst van Oude Rijn 6 naar B reestra at 150. De openbare vergadering, uitge schreven door het bestuur van het Werk- loozen-Agitatie-Comité, afdeeling Leiden, en gehouden in de Graanbeurs, werd gisteravond te circa 8.30 uur door den voorzitter Metscher geopend, die na een korte inleiding bet woord gaf aan den spreker van den avond, Louis do Visser. Deze behandelde uitvoerig het werk- loozenvraagstuk eu besprak de oorzaak en de gevolgen daarvan. Van de gelegenheid tot debat v. ra geen gebruik gemaakt. De vergadering, door ongeveer 200 personen bezocht, had eon orderlijk verloop en werd te 10.20 uur door den voorzitter gesloten. Door Mej. B. is gisteren aangifte gedaan dat Maandag 1.1., terwijl zij af wezig was, iemand zich toegang tot baro woning heeft verschaft, vermoedelijk door een valschen sleutel, en een bedv.vg van omstreeks f400.heeft or? Gisteravond hield pro.. von Arnim uit Weenen op uitnoodiging van do Leidsche Vereeniging voor Weten schappelijke Lezingen in het Groot Audi torium dor Academie alhier een voor dracht over: ,.De weg naar den histori- schen Socrates". ■i ij|_"lLL.JJl lang bij movrouw Tod in Enderley door brengen op kamers. John zou driemaal in de week naar Norton Bury rijden om te vertellen hoe ik 't maakte .en om zijn plichten op de looierij te doon. Men kon hieruit duidelijk zien, dat, Abel Fletcher mocht 't willen weten of niet. John Hali fax in allo zaken zijn Tecnterhand ge worden was. Op een mooien Augustusdag gingen wij naar Enderley. 't Was ongeveer acht mij len ver. Wij genoten verbazend op dezen toclit. John was vol leven, gezondheid, kracht, vroolijkhoid. Hij bad zijn beste kleercn met zorg aangetrokken. Tk dacht, toen ik hem zag uitstappen en voor Rose Cottage zag slaan, dat elke vader trctsch zou zijn geweest op zulk een zoon, elke zuster op zulk een broer en elk jong meisje op zoo'n galant. Ach. dezo laatste band, was de eer.ig mogelijke voor hein 'ik was benieuwd hoe lang 't'wcl duren zou tot ik zou opgehouden do eenige te wezen, die trotseb op hom w?.s. „Rcso Cottage" was prachtig, 't Scheen als behangen met trossen rozen, .aan den ooppn kant van 't portaal voor de j voorduur was oen gilc* jasmijn en r un- perfoelie min der: andoren kant ITet uia A had twee velschillende ''c^ uigc:i. Maar den algemecnen indruk, d'ca men V.ceg zoowel door "t gezicht ais de reuk, wofl die van rozen, i>iels dan rojen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1