Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan -den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, Tel. 1223, is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH k f 0.19—0.32, SCHOL a f 0.27, KABELJAUW a f 0.10 en TARBOT a f 0.50 per pond. N. C* DE GIJSELA AR, Burgemeester Leiden, 30 Januari 1923. AGENDA. DINSDAG 30 Januari. Leiden. Rus sische Pianoavond te geven door Hugo van Dalen. Foyer Stadsgehoorzaal. Aan vang 8 uur. DINSDAG 30 Januari. Leiden. Clir. Geref. Jongel. Vereeniging. Openbare tijdrede van D s. G. Wisse van Arn hem. Kerkgebouw Ghr. Geref. Gemeen te. Aanvang 8 uur. DINSDAG 30 Januari. Leiden. Sa menkomst Cömm. v. Evangelisatie. Ge bouw Morsckweg 8 uur. Spr.: Ds. J. van Nes van den Haag. WOENSDAG 31 Januari. Koudekerk Uitvoering Geref. Zangvereeniging, Geref. Kerk, aanvang half acht uur. WOENSDAG 31 Januari. Leiden. 'Jaarvergadering Clir. H. B. S. Schoolge bouw Witte Singel. - Aanvang 8 uur. WOENSDAG 31 Januari. Leiden. A. R. Kiesvereeniging. Ledenvergadering, 's avonds 8 uur precies, in do Nutszaal. WOENSDAG 31 Januari. S assen- li e i m. Orgelbespeling in de Geref. Kerk door H. M. Keuning. DONDERDAG 1 Februari. Leiden. Wetenschappelijke Voordracht van D r. Th. Hfcitjema „Ambtsdrager of Voor ganger". Klein-Auditorium. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 1 Februari. Leiden. „Patrimonium". Wijdingssamenkomst, 40-jarig bestaan, in de Oosterkerk. Spre kers Ds Beekenkamp en Ds. Kouwenho- ven. Aanv. 's av. 8 uur. VRIJDAG 2 Februari. Leiden. Ver eeniging voor Christel. Bewaarschoolon- derwijs, 's avonds 8 uur in het Nut. lederen Woensdagavond Vvan 7Yi8K uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag'29 Januari tot en met Zondag 4 Februari waargenomen door de apotheek van den heer C. R. Duijster, Nieuwe Rijn No. 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. heid geopend, een rijwiel aan te schaffen tegen den prijs van f95 voor een heeren rijwiel en f 112.50 voor een damesrijwiel, bij afbetaling van ten minste f 10 per maand. Zoutaccijns. Naar de Haagsche redacteur van de „Msbd." verneemt, is een wetsontwerp in bewerking tot wijziging van de wet op den zoutaeeijns. De strekking van deze wijziging is, om de onbillijkheid te ver zachten. welke in de huidige wet op den zoutaccijns gelegen is, doordat thans ook accijns moet worden betaald voor het ge wicht aan vuil, dat in het ruwe zout voor- kromt. Wijziging Forensen-belasting. Aan de interdepartementale commissie is opgedragen een wijziging van de Ge meentewet voor te bereiden op het stuk der forensenbelasting. Naar de Haagsoho redacteur van de ,,Msbd." verneemt, is het Tesultaat van den arbeid dezer commissie spoedig tegemoet te zien. Treinenloop. Met ingang van morgen, Woensdag 31 Januari, worden de treinen D 49 en D 67 van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam ove-r Utrecht naar Elten en de treinen D 50 en D 66 van Elite n over Utrecht naar Amsterdam, Den Haag en Rotter dam, tot nadere aankondiging opgeheven Wij vernemen, dat deze opheffing het ge volg is van het feit, dat nu de aanslui tingen op deze treinen in Duitschland niet meer bestaan, het aantal passagiers voor deze treinen te gering is om ze te idoen loopen. Uit Zevenaar: De treinverbindingen op do lijn ArnhemEmmerik zijn. nog ge heel intact. Weliswaar komen te Elten de naar ons land gaande personen- en goe derentreinen nu en dan met vertraging aan, doch thans rijden alle treinen weer en is de loop dei- Zwitsersohe D-treinen ieeni'gszins verbeterd. Uit Venlo: In den toestand van de verbinding met Duitschland is geen ver andering gekomen. Het verkeer met Kal de nkirch en staat stil. Dat met ^tralie hoeft plaats met Noderlandsohe perso neel, doch de aansluitingen in Duitsch land zijn verbroken. BUITENLAND DE TOESTAND IN HET ROER GEBIED. [j|v De staat van beleg afgekondigd, f Het spoorwegverkeer gestremd. Verdeeldheid in Engeland. De toestand in het Roergebied is zoo goed als onveranderd. Do mijnbedrijven en induslrieele on dernemingen zijn in vollen gang. Het spoorwegverkeer wordt voor de voedsel voorziening nog gehandhaafd. Het ver- verkeer tusschen Düsscldorf en Esen is ©venwel nauwelijks noemenswaardig. De bezettingsautoriteiten spannen hun krachten in om het spoorwegverkeer te regelen. Op het oogenhlik rijden er trei nen van Essen via Haltingcn naar Bort- DE DUITSCHE IND.USTRIEELEN VOOR DEN TE MAINZ. FRANSCHEN KRIJGSRAAD mund en van Duisburg via Oherhausen naar Reckinghausen. Het is echter bui tengesloten, dat deze lijnen in aanmer king komen voor kolentransport uit het kolenbekken. Overigens blijft het de vraag of de mijnwerkers tot levering van herstelkolen bereid zijn. De verhouding tusschen bevolking en bezettingautoriteiten is nog tamelijk ge spannen. De duurte der levensmiddelen en ande re goederen neemt voortdurend toe. Eenerzijds wordt de oorzaak daarvan toegeschreven aan de aanwezigheid van groote troepenmasa's, anderzijds aan den economischcn nood der bevolking. Voor heel het Roergebied is nu de staat van beleg afgekondigd. Van 's avonds 7 uur tot 's morgeus 6 uur mag niemand zich op straat bege ven. Voor het houden van vergaderingen is do toestemming van de bezettingsauto riteiten noodig. Deze mogen ook zonder verdere formaliteiten huiszoekingen laten doen. Door de verschillende stakingen wordt het bezette gebied geheel geïsoleerd. Zoo wordt gemeld dat het spoorwegverkeer in het oude en nieuw bezette gebied steeds meer tot stilstand wordt genoopt. Het geheele West-Duitsclie spoorweg bedrijf moet in de war zijn. Enkele trei nen worden langs omwegen naar het Roergèbied geleid. In het district Keu len is het heel onregelmatig, omdat de arbeiders onmiddellijk het werk neerleg gen als de Franschen ingrijpen. Daar de Franschen naar het schijnt van plan zijn om treinen met kolen door het met Engelschc troepen bezette ge bied te leiden, heeft de spoorwegdirectie te Keulen aan de Britschc bezettings£ulo- riteiten meegedeeld, dat het spoorwegper soneel zal weigeren om op zulke treinen dienst te doen. Volgens de bladen is het Duilsche spoorwegpersoneel er in geslaagd om b i j n a alle locomotieven en een groot deel der kolentransportwagens in het onbezette gebied te brengen, zoodat de Franschen, afgezien van alle andere moeilijkheden, nu ook nog zien moeten, waar vandaan zij locomotieven voor liet spoorwegverkeer moeten krijgen. De ring is ook nu nóg niet gesloten. Den geheelen dag gaan er nog kolen naar het onbezette Duitschland, terwijl de Fran schen nog steeds niets gekregen hebben. Het aantal spoorwegarbeiders en -amb tenaren dat door de bezettingsautoriteiten met geweld uit den dienst in verwijderd, beloopt in de duizenden. Het wordt verder hoe langer hoe be zwaarlijker berichten uit het Roergebied te krijgen omdat de Franschen gisteren den Rijnlandkabel doorgesneden hebben, waarmee het Rijnland met het onbezette Duitschland is verbonden. Men rekent er op, dat binnenkort het telegrafisch verkeer van uit het Roerge bied met het overige gedeelte Van Duitschland gestoord zal worden. De Franschen treden steeds krachtiger op wat gisteren weer bleek ten aanzien van Het P. T. T.-Personeel. Te Essen had genoemd personeel een ultimatum tot de Franschen gericht, waarin werd gedreigd, dat de ambtena ren in staking zouden gaan, als de Fran schen zich niet geheel uit het post- en te legraafkantoor terugtrokken. In den na middag begaf een Fransche officier zich naar het kantoor en ontbood daar acht personen bij zjch, o.a. den voorzitter van de vakvereeniging van ambtenaren, aan wie hij een stuk ter teekening voorlegde, dat zij zich aan de bevelen der Fran sche bezettingtroepen zouden onderwer pen. Unaniem weigerden zij dit stuk te teekenen. Daarop verzocht do officier hun, hem naar de andere kamer te vol gen. Hier wachtte een tiental soldalen, die zeven van de acht recalcitrante P. T. T.-ambtenaren arresteerden. De achtste was een dame, de vertegenwoordigster van de vrouwelijke ambtenaren. Ofschoon eerst gearresteerd, werd zij echter vrijge laten. Het zevental gearresteerden werd in automobielen naar oen onbekende bestemming gevoerd. Dat de Franschen overigens te Essen nogal doortasten blijkt uit het feit dat zij daar ter stede een derde deel der ziekenhuizen in beslag genomen hebben, waaronder ook het paviljoen voor diphteritis en de hoofdkliniek, waar uil sluitend besmettelijke zieken onderge bracht worden. De zieken moesten het paviljoen verlaten. Ook de paviljoenen voor roodvonk, mazelen en typhus moeten afgestaan worden. De doctoren stellen zich voor de gbvolgen mot aansprakelijk; ernstige epidemiën kunnen van deze maatregelen het gevolg zijn. Te Goblenz en te Trier hebben zich incidenten voorgedaan. Bij de arrestatie van den opper-burge- meester van Coblenz zouden de Fransclie gendarmen, die den opper-burgemeeslcr naar hun hoofdkwartier leidden, door een groep Duitsche nationalisten zijn aangevallen. Daarop zou een Fransclie mitrailleuse in actie zijn gekomen met het gevolg, dat 20 Duitschers werden ge dood. Te Trier werd een Duitsch arbeider zonder eenige aanleiding door een Ma- rokkaansch soldaat doodgeschoten. Do opwinding dor bevolking is zeer groot. De toestand is verscherpt. De gevolgen van de bezetting doen zich nu ook in onbezet Duitschland gevoelen. Een re.cht streeksch gevolg is dat het treinverkeer wordt beperkt. Om kolen te sparen is liet Duilsche treinverkeer .opnieuw aanmerkelijk be perkt. Een zee? groot aantal treinen zijn van de dienstregeling verdwenen, o.a. do trein die om 12.32 's middags van de Friedriciistrasse naar Bentheim en Hoek van Holland vertrok. Een indirect gcvölg is dat de prijzen der levensmiddelen en alle andere arti kelen en eveneens ook de 'tarieven door de „entwertung" van den Mark met groote sprongen stijgen. De betrokken commissie van den Ber- lijnschen gemeenteraad heeft besloten de tarieven van de Berlijnsche tram on middellijk te verlioogen. Van gisteren af zal een enkele reis 150 mark, een over stapje 220 mark kosten. Een 12 ritien- kaart zal 15000 mark kosten. Beiersche agitatie. Zooals we in ons blad van Zaterdag hebben gemeld is de uitzonderingstoe stand in Beieren uitgeroepen. Deson danks heeft de regeering aan de natio- naal-Socialislen toch toegestaan hun ver gaderingen te houden. Zondag had in weerwil van den uitzon deringstoestand een optocht door de stad plaats, waaraan ongeveer drieduizend personen deelnamen. De nationalisten droegen deels stalen helmen, deels Oos- tenrijksche soldatenpetlen. Zij droegen roode banden met het „Hakenkreuz" om den arm. Er was een enorme politiemacht op de been, doch er deden zicli nergens incidenten voor. Hetgeen de laatste dagen te Münclién voorviel, schijnt voor de regeering zoo compromilteerend, dat gisterenavond hardnekkig een gerucht liep omtrent het aftreden van Schweyer als minister van biunenlandsche zaken en van den hoofd commissaris van politie te Münehen. Doch deze geruchten werden heden offi cieel tegengesproken. Het prestige van Beieren, zoowel in het binnen- als in het buitenland heeft door deze houding van Schweyer geleden. Heden zijn de leiders van de Beiersche politieke partijen door de regeering van Münehen ontvangen. De soc.-dem. groep in don landdag zal de regeering interpelleeren omdat deze aan de* nationaal-socialislen -de vergun ning heeft verleend tot het houden van een aantal openbare vergaderingen, hoe wel de soc.-dem.' vergaderingen aan den vooravond van det nationaal socialisti sche congres .alle verboden zijn. Ook hier dus niets dan onrust, waarbij nog komt dat do Fransche regeering er Beieren opmerkzaam heeft gemaakt dat, indien de gezant iels overkwam, de Fran sche regeering niet zou aarzelen uit zul ke gebeurtenissen de scherpste conse quenties te trekken. Zij stelt verder do Beieren opmerkzaam, op heeft gemaakt dat van den gezant verantwoordelijk. De gezant bevindt zich nog steeds te Münehen. Engelands houding. Het Eygelsche kabinet is het nog niet geheel eens aangaande de houding die ten opzichte van de Roer moet worden aangenomen. Bonar Laiv vreest verwik kelingen, als de Britsclie bezettingstroe pen blijven, doch schijnt zich niet sterk J genoeg tc voelen, om dezen maatregel tegenover een verdeeld kabinet in het parlement door te zetten. Vermoedelijk zal dus alles voorloopig hij het oude blij ven. Dit zal te gemakkelijker zijn, daar de Conservatieve partij niet eensgezind is en bijv. de z.g. Die Hards zouden willen dat de Fransche politiek daadwerkelijk van Engelsche zijde gesteund werd. De andere vleugel daarentegen wenscht, dat Engeland, zicli zoover aan alles zal ont trekken, als slechts eenigszj-'ns mogelijk is zonder Frankrijk te zeer onaangenaam te stemmen. Andere groepen, de liberalen b.v. slaan tegenover de mogelijkheid eener breuk met Frankrijk geheel onverschillig, ter wijl de arbeiderspartij zulk een breuk zelfs wenscht. Dit laatste blijkt o.a. uit een gisteren aangenomen motie der arbeiders-parle mentsleden, waarin met het oog op den ernsligen toestand de onmiddelijke hij- eenroeping van het parlement wordt ver langd. Ramsay. Mc Donald bezocht Bo nar Law om hem den inhoud dezer motie mede te deelen en hem te herinneren aan zijn toezegging het parlement des noods voor 13 Februari bijeen te roepen, als de- toestand dit vereisen te. KERK EN SCHOOL ïfED. HERV. -KERK. Beroepen. Te Driesum: J. Keiler te St. Maartensdijk; lè Gaastmeer: G. J. van Ingen le Augustinusga; te Overdinkel: -R. Schellenberg, cand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Öosterend op Texel en te Marken (eiland): J. II. Sillevis Smitt, cand. te Amsterdam. REM. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te GoudaDr. L. J. van Holk te Utrecht. Ds. P. van Wijk Jr. Aan Ds. 'P. van Wijk Jr., oudste predi kant der Evang.-Luth. gemeente le Am sterdam, is, met ingang van 1 Febr. a.s., na bijna 47-jarigen dienst, eervol ontslag verleend. Ds. T. Pilon. Bij de class. Arnhem van de Gei'. Kerken kwam in een schrijven van den lieer T. Pilon, vroeger predikant bij de Chr. Geref. Gemeente te Heemse, later predikant bij een Protestantsclie Gemeente in Ned.-In- dië, waarin hij verzoekt in ambtelijke re latie met de Geref. Kerken in Nederland hersteld te worden. Aan de Kerk van Arnhem werd opgedra gen in dezen een onderzoek in le stellen en de e.v. Classe te dienen van advies. Goedkeuring van beroep geweigerd. Het Class. Bestuur van T i e 1 heeft de ver ei sekte kerkelijke goedkeuring der be roeping „van Ds. O. J. van Rootselaar, te Bergsclienhoek, naar de Ned. Ilerv. ge meente le Lienden geweigerd, op grond, dat de gemeente Lienden den aanslag van den Raad van Beheer niet lieeft voldaan. De herberaad van Lienden, die voor 1 Aug. hand-opening had ontvangen, heeft zich tot het Prov. K^'kbestuur van Gelder land gewend, doch dit Bestuur heeft de weigering van het Class. Bestuur van Tiei in liooger beroep gehandhaafd, omdat niet is voldaan aan de kerkelijke bepalingen, met name aan bet Reglement op de Predi- kaïitstracteinenten. Beroepbaar. De heer J. Hcttinga, Theol. cand., Soe- rensche weg 5 té Apeldoorn, stelt zich D.V. 1 Maart a.s. voor de Geref. Kerken be roepbaar. Armenzorg. De diaconie der Gereformeerde Kerk te Rotterdam heeft een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt den nood te lenigen van de werkloozen onder de leden der gemeente, door aanvulling te verstrek ken van de uitkeeringen, verstrekt door werkloozenkassen, crisiscommissies cn Maatschappelijk Hulpbetoon. Geref. Schoolverband. De algemeene vergadering van het Ge reformeerd Schoolverband zal Woensdag 9 Mei. a.s. te Utrecht gehouden worden. Commissie van Beroep. Ter verkiezing van een lid van de Com missie van Beroep vanwege de aangesloten Scholen bij den Schoolraad moet door do Schoolbesturen herstemd worden tusschen de volgende heeren, die bij de stemming voor de groslijst de daarbij vermelde aan tallen stemmen verkregen: Dr. J. C. de Moor, Utrecht 97 st.; Mr. 0. A. de Wilde, Den Haag, 76 st.; Ds. B. Ba telaan, Zeist 1 st.; Ds. G. H. Kersten, Ier- selce 1 st.; Ds. J. L. Pierson Groningen 1 st. Gemeenteraad Boskoop. Vergadering van 29 Januari 1922. Aanwezig alle leden. Voorzitter dc loco-burgemeester, de heer J. Jongejan. De V o o r z. opeflt de vergadering en geeft een overzicht over den toestand in 1922 en spreekt daarna den wenseh uit dat God ook in 1923 zijn zegen aan dc gemeen te en inwoners moge geven. De Notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Missives van de Ministers van Biimenl. Zaken en Waterstaat, waarin aanbeveling Bank voor de Ned. Gemeenten en intrek king uitvoerverbod van hoornen en plan ten. ten. Verder, naast verschillende goedkeu ringen van Ged. Staten ran genomen raadsbesluiten, een mededeeling van voor noemd college, dat de begrooting 1923 nog niet is goedgekeurd en waarin machtiging wordt verleend tot het doen van de helft der urtgaven en 't innen van alle vorderin gen. Het aantal ingekomen stukken van a - s stellen B. en W. voor. voor kennisgeving aan te nemen. De lieer Guldemond acht het ver keerd"'dat Ged. Staten jaar aan jaar de begrooting eerst in den loop van het bc- grootingsjaar goedkeuren. Spr. vraagt B. en W. in de volgende vergadering de vraag te beantwoorden wat .ht college in het bestaande geval denkt te doen. Wil men de helft van het mate riaal aanknopen of alles aankoopen en de helft betalen. Wat denken B. cn W. te doen met de salarissen der ambtenaren etc. Spr. hekelt dc houding van Gedepu teerden, die dergelijke verwrongen toe standen scheppen. Vorig jaar is de begroo ting ook eerst in Augustus teruggekomen. Van den heer W. C. van Cleef is een voorstel ingekomen «om terug te komen op het besluit, waarbij de Gouleiding aan de Westzijde van de gemeente werd afgeslo ten. Het voorstel zal schriftelijk worden be antwoord. De lieer Noest diende eveneens schif- telijk in een voorstel om de kosten van verpleging ie doen dragen door de Ge meente, met medewerking van de pas opgerichte Vereeniging voor dc prac- tische toepasing. Het voorstel zal eveneens schriftelijk' worden beantwoord. De Voorz. zegt liet zeer op prijs tv stellen als de leden hun voorstellen voor taan schriftelijk indienen, 't Zal de spoe dige afhandeling bevorderen. Verder doet de voorzitter nog mededee ling van het aannemen van functies aan personen, door den Raad benoemd, en deelt mee dat 17 werkloozen te werk zijn gesteld en ook dat. het geschil met Ha- zerswoude, ii.W Wleiding is b:j- gelegd. Wel.a-?:- e d<.r: mede deeling dat inzake de Rogeerings-Midden- stands-Crcdietverleening aiog besprekingen worden gevoerd, doch dat het bericht, als zou de regeering het crediet hebben over gedragen aan een bank, slechts in zooverre waar is, dat dit niet zal geschieden dan met sanctie van Punt 5. 6. De V or '-i.it i. voor stel van den heer van Cleef inzake de vermenigvuldiging der Raadsnótulcn door B. en W. is overgenomen. Punt 7. Een voorstel van B. cn W. om de wensclielijkheid uit tc spreken, dat uo zijde Reijerskoop en de Zuidkade door Ge- dep. Staten zal v. orden .afgesloten voor vrachtauto's met een grooter eigen ge wicht dan van 3500 K.G. (zoo luidde dc ge typte Agenda) vex-eerzonl-i-ó rm zeer lange discusic. De zaak zat zoo u^c, s..!u/„.eei.en bet oordeel van den Raad wenscht en over een regeling "waarbij het eigen gewicht tot een maximum van 1750 K.G. zou worden gere kend, terwijl werd aangenomen dat dc last dan ook niet hooger dan 1750 K.G. zou zijn. 't Werd een höpelooze verwarring daar een deel der leden zich hield' aan het oorspx'onkclijkc voorstel van B. en W. (eigen gewicht 3500 K. G.) cn een ander deel heftig zat te oreeren over de 1750 K.G. van Gedeputeerden. Terecht werd gewezen op het isolement van Boskoop, dat op autoverkeer is aangewezen. De heer Loef verhaalde een tragisch geval van een weggezonken verhuiswagen, hieraan de beschouwing yastknoopende «lat men als men goed wil doen een regeling voor alle voertuigen moest .hebben. Het eigen gewicht als basis daar kondexx dc heeren maar niet inkomen. De één zei dat bij zich niet kon begrijpen dat een zware leego auto zou verboden worden terwijl een iets minder dan 1750 K.G. lichte(?) auto met een zeer zwaren last zou worden toegestaan de ander beweerde weer dat men toch een uniforme regeling moest hebben. Do heer Guldemond kwam zelfs op bet ingenieusc idee dat men als men door Bos koop moest met een auto van b.v. 2500 KG. men deze dan eerst op een auto van 1700 K.G. moest laden, cm goeh bekeuring te krijgen. De heer v. d. Broen wiiae zoo goed mogelijke wegen en zoo zwaar mogelijke auto's (gelach.) Wethouder v. Gelder kwam ten slotte tot inzicht dat de verwarring ontstaan door de tweetallige eigengewichtsvoorsl el len van B. en W. tot een onvruchtbare dis cussie zou leiden' cn nam daarom een voor- stel-Loeff over om het punt aan te houden. Het volgende punt toekenniixg -van een voorschot groot f 1876 aan „Onze Wo ning" ingediend omdat de palen voor de fundeering in plaats van 10 M., 14 M. lang dienden te zijn bracht ook nog ul breedsprakigheid. De heer van Cleef beschuldigde de Gc- meexite-bouwkundige van onvoorzichtig heid. Over ?t algemeen waren de heeren het er over eeiffs dat het een onoverkome lijke strop was, die betaald diende te wor den. „Wie weet vat er nog meer komt" zei do heer Loeff, en stelde daaroixi vooi' al die „akkefietjes" op de exploitatierekening te bi-engen. De heer Guldemond e.a. ondersteunden dit voorstel ten zeerste. De Voorzitter vroeg den voorzitter van „Onze Woning" den heer Verkade te zeg gen hoe deze er over dacht de strop op den huurprijs te brengen. „Ja maar' dac-ht de heer Verkade gedachtig aan het beken de principe van do S. D. A. P. om steeds reclame te maken dat gaat maar zof. niet. Ik zal wel zorgen mij niet in miji kaart te laten kijken. - Daarom zweeg de heer Verkade en glim lachte zoetelijks. „Mijnheer wensclite er zich niet over uit te spreken." Dc andere heeren spraken zicli echter wel degelijk uit (behalve Noest, die ooglonkte naar Verkade) en besloten het nadeel te leggen op de huurprijzen (elk bedrijf moet zich zelf bedruipen) en het geld te lccneni op voet van de annuïteit des Rijks. De posten 9 cn 10 werden z. h.. st. aan genomen. Tot de twee benoemde vrouwelijke xedcif van het Burg. Armbest. werden gekozen Mei. M. C. Bulk cn Mcj. A. II B. Mathot,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2