Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3de JAARGANG. - MAAN®AG 2 9 JANUARI 1923 - No. 856 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58888 I; nmmEmiLarspmis Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Per week fO.tö f Franco per post per kwartaal f2.90 V Politieke spanning. De politieke spanning is niet vermin derd de laatste dagen. I Frankrijk zet zijn actie in het Roer gebied door en moet wel doorzetten; het kan, nu het eenmaal begonnen is, zoo moeielijk terug, maar dit verandert niets aan het voor een ieder duidelijke feit, dat de bezetting een groot fiasco is gewor den. Het beoogde doel was, geld binnen te krijgen, maar het voorloopig resultaat is dat miUioenem moeten worden uitgegeven voor de bezet tingskosten, terwijl door de daling van de frs. enorme verliezen wor den geleden. En hiertegenover staat dat het Duitsche volk, tot tegenstand geprikkeld, meer dan ooit zijne eenheid gevoelt, en zich als één man te weer stelt, om het van buiten dreigende gevaar af te slaan. Ontkend kan niet worden dat er voor de op wraak beluste Franschen ook nog een lichtpunt is. Het bankroet van Duitschland dreigt volkomen te worden. Het Duitsche beta lingspapier is waardeloos geworden. Alleen, wanneer Frankrijk zich over den totalen ondergang van Duitschland verblijdt, dient het tevens te bedenken dat dit land zijn schuldenaar is en dat de kunst om veeren te plukken van een kik ker, nog steeds niet is uitgevonden. En dan is er nog iets. Achter Duitschland, staat Rusland en achter Rusland bevindt zich Azië. Toen'Europa nög stond op het toppunt van zijn macht, werd reeds gesproken van het dreigende Oostersche gevaar. Dat gevaar is niet verminderd. Het Oosten ontwaakt en laat zijn in vloed steeds meer gevoelen. Straks gaan misschien de thans nog verdeelde Oostersche machten samenwer ken en dan vindon ze tegenover zich een verzwakt Europa niet meer tot tegenweer in staat. De leidende politici spelen een hoog spel. Mogen ze zich het gevaarlijke van hun streven bewust worden en inzien, dat al leen gerechtigheid niet alleen een volk, maar ook de beschaafde wereld kan redden. ITADSIilEUWS Wethouder Bots. Naar wij vernemen is de heer J. A. Bots, wethouder dezer gemeente j.l. Za terdag in het St. Elisabeth-gasthuis ge opereerd. De operatie had een goed ver loop en de toestand van den patiënt is zeer bevredigend. Moge spoedig algeheel herstel volgen. Gereformeerde Bond. Vrijdagavond hield de afd. Leiden van den Geref. Bond haar 9de jaarvergade ring in Natanaëi. Do heer Montenberg voorzitter, opent de vergadering met het laten zingen van pa. 33:5, 6; leest psalm 33 en gaat voor in gebed. In een harte lijk openingswoord stipuleert hij, wat er in die 9 jaren gebeurd is. De grootc voor uitgang, vooral in de laatste 2 jaren, geeft reden tot dankbaarheid. De sècr., tie heer Luijtjes, ontvangt daarop gelegenheid het jaarverslag uit te brengen. Zeer in den breede geeft hij al lerlei beschouwingen in verband met de werkzaamheden van het afgeloopen jaar, waarvan de openbare- en leden-vergade ringen de voornaamste zijn. Het ledental steeg met 20. De cursusvergaderingen van Ds. Beekenkamp hebben mede bijge dragen tot dien gowenschten bloei. De penningmeester geeft een korl over zicht van den stand der financiën. Er is eon_ voordeelig saldo in kas. Na eenige oogenblikken van pauze, waarin de gebruikelijke tractatie werd rondgediend, kreeg Ds. Beekenkamp het FEUILLETON Van hooger Orde. Naar het Engelsch. 25) „Stuur den jongen weg, Phineas," zei vader zacht, terwijl hij zich in 't bed om keerde. Ik gehoorzaamde, maar ik vroeg eerst nog fluisterend aan Jem „wanneer bij dacht, dat mijnbeer Halifax terug zou komen?" „Niet voor morgenochtend; er loopt slecht volk rond; hij zou den geheelen nacht in uw huis of in de looierij blijven, uit vrees voor brandstichting." Dat woord deed vader oprijzen. „Mijn huis mijn looierij ik moet terstond gaan, help mij. Hij moet terug komen die jongen, Halifax mijn andere mannen zullen helpen. Wilkos en Johnson en Jacob Baines, ik zeg Phi- neas Hij trachtte zich aan te klee- den en zijn zware schoenen aan te trek ken: maar hij viel uitgeput neer; ik deed hem weer op bed liggen. ■Phineas, jongen," zei hij. gebroken, oude vader wordt net zoo hulpbehoe- als gij." '-"o hielden wij samen dien ganschen nacht de wacht. Soms hoorde ik m'n va- dor iets zeggen „of de jongen veilig was." woord, niet om een feestrede te houden, zooals was aangekondigd, doch om slechts enkele opmerkingen te maken over artt. 27 en 28 van onze Confessie. Spr. wil die beide artikelen in bun onder ling verband lezen en zien in het licht van den tijd, waarin ze zijn opgesteld en van onzen tijd. Oppervlakkig gelezen is er van zelf geen gereformeerd mensch, die eenig bezwaar, kan hebben tegen don inhoud en de bedoeling, al zou de redac tie ervan hier en daar voor wijziging vatbaar zijn. Onze vaderen hadden een zuivere kerk beschouwing en wij zijn het er van harte mee ééns. Als we deze artt. zien in het licht van dien tijd, na de reformatie, is 't alleszins begrijpelijk, dat ze z o o opge steld zijn en zoo luiden; vooral wat er staat over het onderhouden van de „eenigheid der kerk", en de waarschu wing, zich daarvan niet af te scheiden, Onze vaderen kenden maar ééne kerk: de Gereformeerde. Maar gezien in liet licht van onzen tijd, in verband met de veranderde toe standen, rijzen de moeilijke vraagstukken aan alle zijden. Als we alleen maar blij ven op onze vaderlandsché erve na 1816, en denken aan de afscheidingen van '34- en '86, en do motieven beluisteren die er toe geleid hebben! Ligt er in art. 28 waarlijk aanwijzing tot uittreden, zooals men meende? Spr. meent dit te moeten betwijfelen, en weerlegt de meeningen die daarover in de gescheiden kerken van 1834 en 1886 nog altijd gelanceerd worden. En hiermede staan wij dan ook midden in de actie van den G. B. Hoewel duizen den hem op allerlei wijze van doleantie neigingen en af schei dings-aspiraties be schuldigen, is zijn wachtwoord: Blijven in de kerk, ondanks alles. Art. 4 der Sta tuten, over doel en streven, zegt ook al leen maar: verbreiden en verdedigen van de waarheid. Van niets anders wordt ge rept. Bovendien meent de Bond dat het gaat, niet om de scheuring nog grooter te maken, maar om de oplossing van het lierstelvraagsluk, waaraan de G. B. op de zelfde wijze meewerkt, als all.e Gerefor meerden na en voor 1834 gedaan hebben. Hierbij is het een zoeken van den weg, die tot oplossing leidt. Kannen zulke menschen „scheurmakers" genoemd wörden? Kwam Hoedemaker zelf niet met zijn „modis vivendi"? Voor spr. is er geen oorzaak, do kerk te verlaten. Die haar een valsche kerk noe men, doen het om eigen uittreden goed te praten. En die om de bestuursinrichting uittreden, weten ook wel dat een Kerk vorm de kerk niet tot een valsche maakt. Krachtig wijst spreker tei slotte op de roeping van onzen G. B. In isolement kracht te zoeken. In samenwerking met allen, die op den bodem der belijdenis staan, de oplossingvan het Kerkel. vraagstuk te zoelcon. .Ideaal blijve: één Gereformeerde Kerk in Nederland, naar de opvatting onzer vaderen. Dat die allen één zijn! Deze rede, met groote aandacht aange hoord, werd besloten mot het zingen van ps. 79:4 en 7. Na een tweede pauze wa3 de voorzitter de tolk der vergadering om spr. dank te zeggen. Op diens verzoek ging Ds. B. voor in dankzegging nadat nog gezongen was ps. 119:83. Aan het. einde van de bijeenkomst werd gecollecteerd voor het „Studiefonds" van den G. B., welke collecte door Ds. B. har telijk werd aanbevolen, door een treffen de illustratie van wat dit fonds reeds voor menig jong predikant en student mócht zijn. Burger!. Armbestuur. Hedenmorgen had de gewone weke- lijksche uitkeering vanwege het Burger lijk Armbestuur plaats in het gebouw der gemeentelijke waschinrichting aan de Pacteurstraat. Ons lijkt deze verplaatsing van Hooge- Ik sprak niet, ik bad alleen, zoo ging de avond voorbij. HOOFDSTUK VIII. Na middernacht hoorde ik, dat mijn vader in diepen slaap gevallen was. Ik kon niet slapen; mijn zwak lichaam en vreesachtige geest waren sterk en actief geworden, instaat alles te verduren. Dien eenen nacht tenminste gevoelde ik mij zelf een man. Vader sliep altoos vast, ik wist, dat hij niet voor daglicht wakker zou woeden. Ik ging de trap af- naar Sally Watkins keuken. Jem zat daar bij 't smeulend vuur te dutten. Ik legde mijn hand op zijn schouder hij greep mij hij den kraag en smeet me bijna op den grond. „Vraag excuur, mijnheer Phineas ik hoop, ik deed je geen zeer?" riep hij „ik dacht, dat 't een van dat volk was, waartusschen mijnheer Hallfax zich be geven heeft." „Waar is mijnheer Halifax?" „Ik weet niet, mijnheer 'k zou 't spoedig weten maar hij heeft gezegd, Jem jij blijft hier daarom, mijnheer Phineas, blijf ik hier!" „Jem, leen mij jejas en hoed ik ga de stad in." Jem was zoo verbaasd, dat hij met open mond stond te kijken, terwijl ik de woerd naar Pasteurstraat een belang rijke verbeiering. Allereerst is de plaats daar voor de be trokkenen veel veiliger dan op het smal le. trottoir op de Hoogewoerd, maar te vens staan de menschen onder een be hoorlijke overkapping; beveiligd tegen re gen en wind. Bij de gewone geldelijke uitkeering, ontvingen de hoofden van gezinnen en al leen-wonenden, nog een bon voor 1 mud cokes of 1^ mud parel-cokes, uitsluitend te bekomen aan de Sted. Gasfabriek. Voor de Ghr. Geref. Jongel. Ver. Spreuken 22:6 alhier hoopt morgenavond in het Kerkgebouw Breestraat Ds. G. Wisse van Arnhem, een Openbare Tijdrede te houden. Deze Tijdrede draagt tot titel: „De Zangers aan do Glazen Zee, Do Overwinnaars over 666". Men zie voor bijzonderheden de in dit nummer voorkomende advertentie. A.s. Donderdag hoopt Dr. Th. L. Haitjema zijn Voordrachtenreeks over Hoog Kerkelijk Protestantisme voort te zetten. Voor deze 4e voordracht koos de spreker tot onderwerp „Ambtsdra ger of Voorzanger". De samenkomst wordt weder gehouden in het Klein Auditorium der Academie. Vrijdagavond vergaderde de Ring Leiden en Omstreken voor Ghr. Zangver- eenigingen. De beer v. d. Meij, die als voorzitter fungeerde, opende de vergadering met gebed en las voor Psalm 123. Vervolgens sprak hij een woord van welkom, tot de afgevaardigden der aan gesloten vereenigingen, en zette doel en streven van dezen ring nog eens nader uiteen, voor hen die voor het eerst aan wezig waren. Besloten werd om voorloopig over te gaan tot verkiezing van 3 bestuursleden, om op een volgende vergadering de rest te verkiezen tot het getal 7 waartoe besloten was. De heer v. d. Meij uit Oegstgeest werd gekozen tot Voorzitter, de lieeren Goed hard uit Leiderdorp, en v. Bemmel uit Leiden tot bestuursleden. De heer G. B. v. d. Zeeuw, Medusastraat 8, Leiden, nam op verlangen op zich, voorloopig het Se cretariaat waar te nemen. Besloten werd meerdere vereenigingen een reglement te zenden, om daarna een vergadering te houden op Zaterdag 3 Fe bruari aanstaande te acht uur. Nadat do Voorzitter de aanwezigen had aangespoord om mede te werken tot uit breiding on aansluitig van zusterver- eenigingen, sloot de heer Goedhard met dankgebed deze vergadering. sDe leden van het in Den Haag ver gaderde Juristencongres, belast met do bestudeering van de herziening dei' wet ten en gebruiken van den oorlog, brach ten Zaterdagmiddag een bezoek aan deze gemeente en de universiteit alhier. Zij werden ontvangen door den Senaat der Universiteit in het groot-auditorium ran het Academiegebouw en toegespro ken in de Fransche taal door den rector- magnificuè, prof. dr. L. van Ilallie, die den heeren het welkom toeriep en ver klaarde dat het op hoogen prijs werd ge steld, dat do leden van het congres ook de Leidsche universiteit met een bezoek vereerden. Na afloop van do plechtigheid werd eon rondgang gemaakt door de voornaamste kwartieren der stad on een bezoek ge bracht aan het Stedelijk Museum de La kenhal, waar den gasten oen thee werd aangeboden. iTer gelegeibeid van de herdenking van het 40-jarig bestaan van de afd. Lei den van het Ned. Werkl. Verbond „Pa trimonium" zal a.s. Donderdag 1 Fo- genoemde kleedingstukken nam en de deur losmaakte. „Maar, mijnheer, mijnheer Halifax zei „Ik ga naar mijnheer Halifax zien!" en meteen stapte ik naar buiten. Hij bleef op den drempel mij wanhopig na kijken. Eindelijk ging hij weer naar bin nen en ik hoorde hem de deur grendelen. Ik sloop door de donkere steeg de straat in. 't Was erg stil ik had me niet behoeven te verkleeden. Er was geen spoor van oproerlingen behalve dat onder een van de drie olielampen, welke Norton Bury bij nacht verlichtten, onkcle smeulende strengen hennep lagen, mot hars gedrenkt. Ze hadden dus wel aan dat verschrikkelijk verwoestingsmate- riaal vuur gedacht. Was mijn vcees gegrond? Ons huis misschien wel met John erinf Ik liep, wat ik kon, langs de kerk over 't kerkhof ik zhg in de verte een rood licht; dat was van de fakkels van hennep. Ten slotte bevond ik mij midden onder de oproerlingen, 't Was maar een handvol, niet meer dan veertig; blijkbaar de rest van de ben de, welko den molen had aangevallen, vermeerderd met enkele ploeg jongens uit den omtrek. Maar zij waren wanhopig. Mijns vaders huis stond aan den over kant donker, gesloten, zwijgend, men had 't nog niet aangetast. bruari in de Oosterkerk een wijdingssa menkomst gehouden worden. De predikanten Beekenkamp en K ouwenhoven treden als sprekers op. Men leze de advertentie in dit nummer., —In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 21 Jan. tot en met 27 Jan. opgenomen: 176 volwassen perso nen en 14 kinderen; totaal 190. Het patriciërshuis aan de Bree straat van wijlen notaris Mr. Coebergh, is'in 't openbaar ingezet voor f 54.500; de stallen op f 8000. Tijdens den oorlog is voor 't geheele complex f 150.000 geboden. Naar ons wordt medegedeeld is D s. Lauwers te Brussel thans geheel her steld. De onlangs uitgestelde bijeenkomst, waarin Z.Eerw. omtrent zijn arbeid me- dedeelingen hoopte te doen, zal thans waarschijnlijk worden gehouden op Maandag 12 Febr. a.s. Zaterdagmorgen oftstrceks 11 uur is de vrachtauto, toebehoorende aan de wed. van der Loo en bestuurd door F. G. leerling-chauffeur onder toezicht van P. C. bij bet oprijden van de Blauwpoorts- brug tegen een aldaar staand hek opge reden, met het gevolg dat de auto niet ernstig werd beschadigd. 1Zaterdag te omstreeks 11.15 uur 's morgens sloeg op de Doezastraat een paard gespannen voor een kaasbrik op hol, gaande in de richting Heerenstraat vielen de bestuurder en de naast hem zittende persoon er af. De eerste Hulp dienst behoefde niet op te treden. Zaterdag is alhier a'angehouden een zekere A. T. zwervend koopman, die een maand gevangenisstraf moest ondergaan. Hij is overgebracht en geleid voor den heer Officier van Justitie te 's-Graven- hage. Hedennacht zijn aan het bureau van politie gebracht en in- bewaring gesteld P. v. d. V. en F. B. die onder den invloed verkeerend van sterken drank een glas ruit van het Rejo-theater aan de Haar- lemmérsfraat hadden vernield. BSHtgENLAÜO Comité voor het Nat Huldeblijk aan H.M. de Koningin. Woensdag j.l. vergaderde te Amsterdam liet Comité voor het Nationaal Hulde blijk: aan Hare Majesteit de Koningin. Naast afgevaardigden der verschillende prov. oornitó's en van Amsterdam, Rot terdam en Den Haag, waren ook Leger en Vloot vertegenwoordigd door de heeren luib.-gen. Forbes Wols en schout bij naoht Fodk. Uit het deelnemen van deze beide heeren aan de totstandkoming van het Nationaal Huldeblijk mag de verwach ting worden ontleend, dat ook Leger en Vloot zich bii een huldeblijk, gelijk het ABVERTEfllTIË.PHJJS Gewone advertentiën per regel 22'A cent. i Iiigezondeu Mededeelingen, dubbel tarief# Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbefca* ling van ten hoogste 3(7 woorden, wordeai i dagelijks geplaatst acl 50 cent. De Voorzit tens, de heeren van Aalst en v. d. Voort v. Zijp hadden een conferentie met een voorloopig comité, dat eon groot- sche huldiging door afgevaardigden van eenige honderden vc-teenigingen uit heb geheele land aan H.M. te Amsterdam voorbereidt op den dag der aanbieding van het huldeblijk. Ofschoon geheel zelf standig zal worden gewerkt door beide comité's, wordt toch voeling gehouden. De vraag van een der aanwezigen of door het. Comité een officieel gedenkboek wordt uitgegeven, werd ontkennend be antwoord. Dezer dagen zal de bcweging voor hofc bijeenbrengen van geilden over hot ge heele land in gang zijn. Op do vraag of nog andere comité's voor het aanbieden van geschenken zou den worden gevormd, werd geantwoord dat tot nu toe alle comités en zulks met instemming van Hare Majesteit de Koningin zioh hadden opgelost in heb Comité voor het Nationaal Huldeblijk. Ongetwijfeld, zoo merkt,o de Voorzitter op, zal iedereen gevoelen, dat versnippe ring van krachten aan de totstandkoming van deze nationale zaak niet bevorderlijk zou zijn. Tweede Kamer. Do Tweede Kamer der Stalen Generaal is bijeengeroepen tot een vergadering op Dinsdag 6 Februari a.s. to een uur. In deze vergadering is aan de orde: Trekking der afdeelingen, en regeling van Werk-* zaamheden. Bezuiniging. Toen de regeling betreffen do de mini-* mum-bezoldiging (garantieloon) van het mannelijk gehuwd personeel in 's Rijks dienst was ingetrokken voor zooveel het tijdelijk personeel betrof, werd daarbij bepaald, dat de op dat oogenblik'in dienst zijnde personen in het genot van het hun toegekende loon konden blijven. De Regoering heeft thans besloten, de ze overgangsbepaling niet langer to handhaven. Met ingang van 1 April moe-* ten de wedden van de op dien datum in dienst zijnde gehuwde tijdelijke ambte-* naren- worden teruggebracht tot de be dragen, welke hun zouden zijn toogekend indien zij niet gehuwd waren. Deze maatregel geldt ook voor het tij delijk wer kli ede npersor.ee L Verkiezing Proy. Siaieh. De candidatuur voor de Prov. Staten van Zuid-Holland van de Liberale Partij is aangenomen door: mevr. Sclieltema De Heere. Den Haag; mevr. Doorman—* Kiclslra, Rotterdam; jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, H. G. Krononer, jhr. J. O. do Jong van Beek en Donk en J. D. Yiruly, allen to 's-Gravenhage; J. Bleisland van Oordt to Voorburg en mr. J. D. ten Brug-* gen Gate te 's-Gravenhagc. Aan deze lijst, worden toegevoegd do i Candida ten te stellen door den Nationa-* len Bond voor Bezuiniging" cn de Slaats-i partij voor Volkswelvaart. De volgorde der candidaten zal be-* paald worden door het lot. Do candidaten die de meeste stemmen krijgen, zullen geacht worden gekozen te zijn. Nationaal Comité met instemming van •de Koningin beoogt, aansluiten. Volgens volmacht door de vergadering van 20 Nov. aan het dagolijksck bestuur verleend, noodigde <lit de burgemeesters •der prov. hoofdsteden, alsmede enkele personen uit alsnog in het uitvoerend comité zitting te nemen. De penning-meester "van den Ohr. Nat. "YVerkra. Bond stelde den Voorzitter hon derd gulden ter hand ais eerste gift van het hoofdbestuur van genoemden bond. Mededeeling werd gedaan omtrent den arbeid der technische commissie: Maan dag as. wordt met de restauratie van liet koor der N. Kerk te Delft aangevangen De Commissie voor het persoonlijk ge schenk aan H.M. houdt, dezer dagen dien aangaande besprekingen. Ik hoorde zeggen: de oude man is daar niet niemand weet waar liij is." Neen. Goddank! "Klaar jongens? Nu de liars! brandt hem eruit!" Maar in 't gedrang, wat daarop ont stond, werd de fakkel neer geslagen en uitgetrapt. Men hoorde een stroom van vloeken, maar niemand scheen te welen, wie do fakkel had uitgetrapt. Er stond iemand dicht bij het hek. Hoewel 't duister was (dacht ik hem te herkennen. „John?" „Phineas?" Met één sprong was hij bij mc. „Hoe kon je dit kloen." „Ik zou vannacht alles kunnen doen! Maar heeft niemand je kwaad gedaan. Goddank, dat niemand je wat gedaan heeft!" en ik greep hem bij den arm, mijn vriend, dien ik zoo bitter en langthad ge mist. „Nu, Phineas, we hebben maar één oogenblik tijd ik moet je in veiligheid brengen we moeten in 't huis." „Wie is daar?" „Jael; zij is zoo goed «als con heele ben de dienders zij; heeft de kerels al één keer vannacht er buiten gehouden;.maar ze «lillen straks terugkomen." „En de molen?" „Die is nog ongedeerd. Zonder dat je vader 't wist zijn daar *irie mannen van de looierij op post geweest, sedert gister- De werk!oosbejil. Op Zaterdag 20 Januari 1923 waren bij 210 organen der openbare arbeidsbe middeling en gemeenten met of meer inwoners 102735 mannen en 7145 vrou wen als werkzoekenden ingeschreven. Ingeschreven waren: op Zaterdag 23 Dcc. 1922 bij 205 organen 94360 m. op 7058 vr.; op Zaterdag 30 Deo. 1922 bij 201 organen 99727 m. en 6801 vr.; op Zaterdag 6 Jan. 1923 bij 191 organen JÖ05-89 m. op 0928 vr.; op Zaterdag' 13 Jan. 1923 bij 214 organen 103995 in. op 7055 vr. Geen „Niewe Amsterdammer''? Naar gemeld wordt, is het zoogezegdo ,;comitó Zijp", dat zich gevormd heeft uit gedupeerde obligatiehouders van het go- morgen. Hoor, daar komen de onrocrlin-* gen weoi'l doe open, Jael!" Hij klopte- aan 't venster. In enkele oogenblikken had Jael do deur losgo- maakt,liet ons haastig in cn grendelde haar weer zorgvuldig, terwijl er achter ging slaan met iets, dat veel op mijua vaders pistolen geleek. „Bravo! Jael!" riep John, toen we al-* len achter do gegrendelde deur stonden. „Bravo, Jael! l)e vrouw van Ileher, da Koniet, was niet dapperder dan gijl" „Ik heb alles gedaan, zooals gij 't wilde je bent een ferroo jongen, John Hall* fax. We zijn nu veilig, denk ik!" Veilig voor datgene, waarmee zij cn* bedreigden l „Dat kunnen zo niet mocr.cn, dat kuil-» non zo niet meen en," herhaalde John toen 't geroep van „brandt hem er uil!* luider cn luider zich verhief. Maar zo meenden 't. Uit 't raam .van don zolder zagen wij hoo ze fakkel na fakkel aanstaken en mu en dan er een to* gen ons huis wierpen. Bij dat licht zagen j we, nog veel akeliger dan over dag hun: j uitgeleerde gezichten, woedend 'van hon«* g er. John en ik deinsden Im'Ug bij hot zien daarvan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1