Dagblad voor Leiden en Omstreken. "stadsnieuws NIEUWE LEIDSCHS COURANT ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.60 Per week f0.19 Franco per post per kwartaal f2.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 25 JANUARI 1923 - No. 853 BureauHooigracht 35 - Leiden Te!. Int. 3278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PHIJ9 Gewone advertcntiën por regel 22K cent» Ingezonden Mededeolingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijko reductie. Kleine advertentiën - bij vooruitstap ling van ten hoogste 30 woorden, brdên dagelijks geplaatst ad CO cent. V Staat en maatschappij. De laatste paragraaf van de beginselver klaring van de Vereeniging van Werkge vers en Groothandelaren handelt over de yerhoiiding tot de Overheid. Ook deze paragraaf is belangrijk genoeg om daaraan volle aandacht te schenken: 1. Hoowel eenerzijds Staat en Maatschap pij dienen te worden onderscheidon en geen overlieersching van de Maatschappij door den Staat kan worden geduld, noch de Staat aan de Maatschappij mag onder worpen zijn, dient anderzijds te worden erkend, dat in den loop der historie de grenzen tusschen beider macht en werk kring aan wisseling onderhevig zijn ge veest. 2. De Maatschappij zij zooveel mogelijk autonoom. De Staat trede op tot handha ving der rechtsorde en daar, waar de Maat schappelijke organen ontbreken of niet naar behooren hun taak vervullen. 3. Het stellen van regelen inzake arbeids duur is niet in de eerste plaats taak der Overheid. Zij trede op ter bescherming van vrouwen en kinderen en waar gevreesd moet worden voor uitputting van manne lijke arbeidskracht; verder waar het al gemeen belang of de openbare orde zulks eischen. 4. Ten aanzien der sociale verzekering is vooralsnog een regelend optreden der Overheid vereischt. Deze regeling sluite zich zoo dicht mogelijk aan bij de zich in het maatschappelijk leven vormende orga nen, en houde de mogelijkheid open, dat deze organen zich vrij kunnen ontwikkelen. De sociale verzekering hebbe niet het ka rakter van armenzorg, de verzekeringsge dachte worde gehandhaafd. 5. Arbeidsbemiddeling van Overheidswe ge drage een strikt neutraal karakter. 6. Met erkenning van de goede beginse len, welke aan Jiet streven naar interna tionale arbeidswetgeving ten grondslag kunnen liggen, worde door de Overheid in overleg met de maatschappelijke organen, aan deze wetgeving naar vermogen mede gewerkt. 7. De vraag der handelspolitiek voor ons land dient bezieij te worden in verband meb de internationale verhoudingen en de ontvvikkelings-mogelijkheden der eigen in dustrie. 8. Teneinde de Overheid beter in staat te stellen haar taak op maatschappelijk terrein te vervullen, wordt naast de Staten Generaal een vertegenwoordiging der maat schappelijke groepen wenschclijk geacht. „Polyhymnia." In de Graanbeurs hield het Chr. Mu ziekgezelschap „Polyhymnia" zijn jaarlijk- eche uitvoering. De zaal was stampvol. Ds. H. Thomas, die de leiding van den avond op zich genomen had opende met het doen zingen van Ps. 150: 1 en gebed, waarna hij een kort welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Spr. wees er op, dat een Christelijk muziekgezelschap evenveel neen meer bestaansrecht- heeft dan een ander, daar men ook door de muziek Gode eer kan toe brengen. Te wijzen op het feit, zei spr., dat de muziek wel misbruikt wordt gaat als ar gumentatiemiddel niet. Met een mes kan men zich verwonden. Is daarom het mes niet goed? Nadat Ds. Thomas op de hem eigene wijze allen, in 't bijzonder oojc afgevaar digden had welkom gelieeten, bood hij onder luide toejuichingen aan een 3-tal da mes die voor een nieuw vaandel voor Po lyhymnia hadden gezorgd een bloemstuk aan, terwijl den directeur een bloemen mand werd aangeboden. Het eersle muzieknummer „do Ruelpena Feestmarsch", werd keurig gespeeld. lots minder de „Ouverture Bellatrice", waar sommige gedeelten wat weifelend werden vertolkt. De bekende „Fantasie Trouvcre" was veel beter. Men kon zien dat „Polyhymnia" in hot afgeloopen jaar terdege goed heeft geoefend en de medodeeling van Ds. Thomas, dat het gezelschap in een concours te Lisse een eerste en een tweede prijs had gewonnen, verwonderde ons niets. Vooral het volgen van den dirigent, den heed Konprie was goed. Neemt men nog in aanmerking dat Polyhymnia voorname lijk bestaat uit jonge krachten, dan kan men het gezelschap met vertrouwen een goede toekomst voorspellen. Achtereenvolgens werden nog gezongen „Noorderklank" en een tweetal Fanfare's waarvan nog gegeven waarvan de laatste het minst goede num mer van den avond was en het eerste het beste. Verder was nog ingelascht „La Pivione" waarbij vooral de klarinetten goed werk leverden. Een tweetal luimige voordrachten sloe gen bij het publiek wel in. „De wijnproef" was, hoewel het goed werd uitgevoerd, voor onthouders niet bepaald aangenaam om aan te zien. „Jochem Stampes als Koning Herodes" was heel aardig. Alleen had men het stuk moeten zuiveren van termen, die. in een. Chr. Vereeniging niet mogen worden ver wacht. Terugziende op den geheelen avond kan Polyhymnia met genoegen constateeren, dat vooral de muzieknummers zeer goed slaagde n. Ds. Thomas eindigde met dankgebed. Bouwfondsweek „Prediker", De bouwfondsactie is gisteren ingezet met een lichtbeeldenavond, waarbij het bekende boek van Henry van Dijk „De Vierde Wijze uit het Oosten", waarvan wij indertijd een bespreking in ons blad op namen op het doek gebracht werd. Met groote aandacht werd het vertelde aangehoord, terwijl de keurige lichtbeelden aller belangsteling trokken. Do groote zaal was grootendeels bezet, hoewel de opkomst toch grooter had kun nen zijn. In de gang van het gebouw staat een offerkist van het formaat „Hugo de Groot". Reeds gisteren werd er door de aanwezigen geducht geofferd. Maar vol is de kist nog niet. Het bestuur ver wacht echter dat hedenavond, wanneer de groote voordrachtenavond wordt gehou den, met een uitgebreid interessant pro gramma, de zaal stampvol zal zijn en het beslist noodig zal zijn dat de offerkist wordt geleegd. Wij hebben er ook wel vertrouwen op. Huurcommissie. De Huurcommissie, ingesteld voor de ge meenten Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Oegstgeest en Wassenaar, behandelde ovet het jaar 1922 in totaal 3273 verzoeken, nl. 2368 verzoeken tot goedkeuring van hoo- gere huurprijzen, 905 verzoeken tot vernie tiging eener gedane huuropzegging of ver lenging van den huurtermijn. Het aantal verzoeken voor huurverhoo- ging in de gemeente Leiden bedroeg 2200 stuks; Leiderdorp 35; Voorschoten 42; Oegstgeest 42, en Wassenaar 49. Heb aantal verzoeken betreffende huur- cpzeggingszaken bedroeg in de gemeente Leiden 811, Leiderdorp 21, Voorschoten 17, Oegstgeest 27, en Wassenaar 29 stuks. Het totaal aantal zaken behandeld in het jaar 1921 bedroeg 3840 stuks. Uit het gehouden toezicht bleek dat in 1922 525 woningen werden verlaten en ter stond door andere gezinnen werden be trokken. Voor een 16-bal gevallen werd door B. en W. toestemming verleend voor het doen der aanzegging bedoeld bij art. 2 der Huur aanzeggingswet; een tiental exploiten zijn ter zake uitgebracht. Het is in den loop der tijden een gangbare meening geworden, dat de Fran- sche etaleerkunst niet is te overtreffen. We inoefen dit echter in twijfel trekken. De firma J. M e e u w s, Breestra*t, heeft heden een juweel van een uitstalling van zuiver Hollandsch origine, die ons doet denken aan de Winkelweek. Een keurcol- lectie Hollandsche Kaas van het fabrikaat Utermöhlen Visscher te Hoorn is der mate smaakvol naar voren gebracht, dab een bezichtiging van de etalage 'vanzelf de deurknop in werking zal doen treden om niet alleen te zien, maar ook té proeven. Men ga deze lcèunge etalage met een mooi doek, voorstellende, de Hoornsohe Kaasmarkt, op den achtergrond eens zien! De heer J. Bouwman alhier is be noemd tot tijdelijk leeraar in de natuur kunde aan het gymnasium te Delft. 1De heer J. Bouman alhier is be- A. hier ter stede, is een commissie inge steld, bestaande uit de heeren Th. Wilmer voorzitter; A. H. Boekraad, secretaris; G. Molkenboer, J. de Keuning en A. Ivolh- beck, leden, om te onderzoeken in hoever re de bestaande katholieke bibliotheken verbetering behoeven en op welke wijze, zoo noodig en gewenscht, deze verbetering kan worden aangebracht. Zoo moclit blijken, dat alleen door het centraliseeren der bestaande bibliotheken, verbetering kan worden aangebracht, zal zij ook deze centralisatie ter hand nemen De commissie is bereids met haar werk begonnen. Gisteren deed de Kantonrechter uit spraak in de zaak betreffende belasting ten behoeve van de Nederl. Hervormde Kerk te Oegstgeest waarin de gedaagde had beweerd in Rijnsburg te 'fcoliooren en geen genoegen te nemen met een over schrijving naar Oegstgeest krachtens kerkelijke grensregeling. De Kantonrech ter kon dit verweer niet aanvaarden en veroordeelde den gedaagde tot betaling van de belasting en de proceskosten. Daarbij werd overwogen, dat de belas ting verschuldigd was op grond van het feit, dat gedaagde lid was van lie Nederl. Hervormde Kerk, ongeacht welke plaats. En vermits die belasting werd opgevor derd, volgens de bestaande reglementen, door de Kerk van de woonplaats van ge daagde, zijnde krachlens kerkelijke grensregeling Oegstgeest, zoo -was de aan slag juist en moest de belasting betaald worden. Verscheidene nieuwe zaken betreffende kerkelijke belasting waren weer aanhan gig. In verband hiermede heeft de deur waarder van het Kantongerecht van een groot aantal belastingschuldigen opdracht gekregen hun lidmaatschap van de Her vormde Kerk op te zeggen bij exploit. RlMiSEÜLAND Dc zomertijd. De Zuiderzeevisscherijraad heeft aan de regeering afschaffing van den zomer tijd verzocht. Het N. V. V. en de bezetting van het Ruhrgebied. Gisteravond vergaderden de hoofdbe sturen van de bij het N. V. V. aange sloten bonden ter bespreking van de vraag, wat het N. V. V. zou kunnen doen om het verzet van de Duitsche arbeiders in het Rurh-gebied te steunen. Besloten werd te beginnen met 2Va van het vermogen der Nederland- sche Vakbeweging beschikbaar te stellen voor de Duitsche arbeiders, met dien verstande, dat geen eiAe.le organisatie dit f cent pet lid voor dit doel mag a «Vlagen. Op deze wijze zal een be drag van ongeveer f 150.000 zijn bijeen-, gebracht. Voorts werd besloten, om, wanneer zich een wijziging in de situatie mocht voor doen, wederom te vergaderen en eventu eel na 5 weken opnieuw de vraag van verderen financieelen steun onder de oogen te zien. Postzegelnieuws. Postzegelverzamelaars kunnen speuren naar niet-geperforeerde fteclcr- landsche postzegels van 5 en van 10 cent met Koninginnekopjes. Of zij succes zullen hebben durven wij niet voorspellen, want er zijn niet zoo heel veel van die exemplaren in omloop. Het schijnt dat zij in beperkte hoeveelheid tij dens de staking bij Enschedé in Haarlem zijn afgegeven aan een paar kleinere kan toren, die dringend er om verlegen zaten. De vellen zijn spoedig weer teruggenomen, voordat nog veel kon worden verkocht. Echter hoorden wij, dat een ras-echte verzamelaar lucht van het geval had ge kregen. Gauw had hij een voorraadje op gedaan, zoodat er toch wel wat van die buitenissige zegels in omloop zijn. De verzamelaars moeten deze maar zien op te sporen. Hbld. Een verzoek om tusschenkomst. Eenigen tijd geleden is in de Amerikaan- sche pers het bericht verschenen, dat do Indianenstam der Six Nations zich» tot do Nederlandsche regeering had gewend met het verzoek om tusschenkomst, ten einde een tusschen genoemden stam en de Cana- decsche regcering gerezen conflict door den Volkenbond te doen beslechten. Naar 't Nederl. Correspondentiebureau te 's-Gravenhage verneemt, is dit bericht juist. Het verzoek heeft inderdaad de Ne derlandsche regeering bereikt en is bij haar in overweging. De noodlijdende tuinbouw. De heer Oud heeft aan de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en van financiën gevraagd: 1. Is het juist, dat van de administratie van het Rijkskantoor voor groenten en fruit nog een belangrijk batig saldo aan wezig is? 2. Zoo ja, hoeveel bedraagt dit saldo, en is de regeering bereid het geheel of ten deelc aan te wenden ten bate van het noodlijdende tuinbouwbedrijf? De internationale toestand. De Communistische Partij in Nederland het National Arbeidssecretariaat en de Fe deratie van Sociaal-Anarchisten, hebben, naar de Tribune meldt, een comité van actie gevormd, naar aanleiding van den dreigenden internationalen toestand", be staande uit de heeren Lansink Jr. (N. A. S.), L. de Visser (Comm. Partij), en C. Kitsz (Fed. van Sociaal-Anarchisten). Wel merkwaardig, dat personen, die er hun levenswerk van maken, onrust en be roering te verwekken, thans als vredestich ters trachten to fungeeïen. Hollandscbe kolen naar Duitscbland. Naar gemeld wordt, is van Duitsche zijde bij verschillende Limburgsche steen kolenmijnen een contract afgesloten voor do levering van kolen naar het onbezette gebied. 1000 ton werden reeds gisteren verzonden. In bevoegde kringen verwacht men, dat de steenkolenprijzen van de Limburgsche mijnen zullen stijgen. Journalistiek. Prof. Slotemaker de Bruine heeft op uit- noodiging van commissarissen von het Chr. Hist-, dagblad „Do Nederlander" mot- 1 Februari weder do leiding en verzorging van het 2o blad van dcc Zaterdag van ge noemd blad aanvaard. Do „onccnighcid in de Chr. Mist. Unie*. Eenigo weken geleden circuleerde door de pers de medodeeling, dat in de Chr. Hist. Unie oneenigheid zou heerschcn, zelfs, oneenigheid in het Hoofdbestuur. Wij lezen thans in „Do Nederlander", dat het blad van bevriende zijde go- vraagd werd om die geruchten openlijk tegen te spieken. Het blad vindt dnartoo geen aanleiding, want zoo lezen wij Van eenige oneenigheid in do Unio is ous trouwens niets gebleken; en men zal willen aannemen dot wij wel op do hoogte zijn. Op 29 December had te Utrecht ccue drukbezochte vergadering plaats, waar allo loden van de Eerste en de Tweede Kamer uit de Unie tegenwoordig waren. Van on enigheid was daar geen sprake, de zeer belangrijke beraadslagingen bewogen zich uitsluitend in de richting van rustig voortwerken. De aanneming en rond zending door een dor kiesvereenigingen van eene niet zeer duidelijke motie vond in deze vergadering geen enkel vorde d i g er. „Ja maar, het Dagelijksch Bestuur der Unie achtte het dan toch noodig de kies vereenigingen tegen den inhoud dezer motie, in een vertrouwelijk schrijven, te waarschuwen"! Zeker, dit is geschiedt. En het is ver klaarbaar. Men komt niet licht tot de ge dachte, dat eene kiesvereenigïng, geheel op losse praatjes, eene motie aanneemt cö rondzendt. Er was dus gevaar, dat aart deze praatjes beieekenis zou worden ge hecht; dit moest worden voorkomen en hot is voorkomen. Trouwens do be doelde kiesverecniging schreef cenige da gen later, na eene nieuwe vergadering te heben gehouden, aan het Hoofdbestuur der Unie: „dat de kies vereeniging reeds in hare eerstbedoelde vergadering overtuigd was van de onjuistheid der bedoelde praatjes, en. dat de kiesvereeniging de motie alleen aannam om het Hoofdbestuur eene aanleiding te geven do onjuistheid! van die praatje r:-\ 'rvkolijk to bevesti gen". Welnu, deze bedoeling is door de circu laire van het Dagelijksch Bestuur der Unio aan de kiesvereenigingen volkomen ver we zenlij kt. Het is te betreuren, de' r-in- terno aangelegenheid der Unie, door grooto' onvoorzichtigheid of onbescheidenheid in de Pers vnvclwaald raakte. Wij waardeeren het ten zeerste, dat verschillende Dagbla den, die blijkbaar opmerkten met- ceno strikt vertrouwelijke aangelegenheid to docn^ te hebben, hunne kolommen voor de ze berichten gesloten hielden. Wij mcenen hiermede genoeg over deze zaak te hebben gezegd. Er gingen blijk baar slechts in één bepaalden kring, praatjes. Gelijk steeds het geval is, kon men omtrent den oorsprong dier praatjes slechts gissen; on gissen kan ook zijn mis se n. De betrokken kiesverecniging ver klaart met algemeen© stemmen, dat zij van de onjuistheid praatjes over tuigd was en overtuigd is. Het Dagelijksch' Bestuur der Unie'bevestigde deze over tuiging. Minister van Karnebeek „gezocht'". Door middel van eene bekendmaking in een der plaatselijke bladen van de ..Kreia Ahrweiler" in Duitscbland zoekt het „Amtsgorioht" daar ter plaatse onzen minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, om tegen hem eene geldstraf te executeeren Hij moet 5000 Mark betalen, of voor iedere 100 Mark een dag in de. gevangenis zitten, omdat hij met zijn auto over dom straatweg Hemmessen—Altenahr is ge reden, hetgeen verboden is. FEUILLETON Van hooger Orde. 22) Naar heft Engelsch. Dr. Jessop kwam binnen en ik was blij, dat ik weg kon gaan om een uurtje op mijn oude plaats in den tuin te zitten, uitziende over weiden en oogstvclden; ik zag toen ook, op hoeveel plaatsen 't half rijp© graan reeds afgesneden was en in magere schooven hier en daar op 't veld stond. Toen de dokter was heengegaan, riep mijn vader z'n geheele huishouding binnen, waartoe nu ook de tuinjongen, Jem Watkins. behoorde. Dat Abel Fletcher niet geheel zichzelf was bleek daaruit, dat z'n pijp op de ta fel lag, niet aangestoken en dat z'n glas b'.er, dat hij 's middags gebruikte, onaan geroerd stond. Hij sprak eerst tot Jael. „Vrouw, heb je van middag 't eten klaargemaakt?" ..Zij knikte van „ja". „Ge moet 't niet moer zoo klaar ma ken; gecu koek, geen gebak, geen wisje wasje, al-een tarwebrood cn dan wat ab soluut noodig is. Onze buren zullen niet zeggen Abel Fletcher heeft meel in z'n molen en overvloed thuis, terwijl er hon gersnood is iu 't land, Daarom past op!" „Ik pas op," antwoordde Jael. „Ge kunt niet zeggen, dat ik één stuiver van je verkwist. En wat' mij betreft, heb ik geen medelijden met de armen? Op een eersten dag 1) riep een vrouw me na, dat ik goed meel verkwistte in stijfsel van daar, ziel" En zich krampachtig inhou dende, wees ze naar de bouffante, welke gewoonlijk stijf om haar oude, verdorde, hals stond en maar voren stak als een kropduif. Helaas, haar heerlijkheid en stijfsel wa ren beide verdwenen! 't leek nu niet an ders dan een hoop verkreukelde, gele mousseline. Arme Jael! Ik wist, dat dit 't meest heldhaftige, persoonlijke offer was. dat zij brengen kon, toch moest ik glimlachen; zelfs mijn vader moest dat. „Bespot me, Abel Fietcher!" riep ze hoos. „Bespreek anderen niet, terwijl je zelf zondigt." En op hem toegaande wees ze ernstig naar haars meesters hoofd, waar de poeder nauwelijks te onderschei den was van de sneeuw des ouderdoms. Hij zei kalm: „Zwijg, vrouw!" „Niet", hernam Jael, die blijkbaar do toevlucht, nam tot haar laatste en meest vergiftigde pijl uit den pijlkoker van haar toorn, „niet als 't arme volk ih Norton Bury bij hoopen verhongert en het rijke volk hun tarwe niet onder hongersnood- 1) Zondag. prijs wil verkoopen! Pas op u zelf, Abel Fletcher!" Mijn vader deinsde achteruit, 't zij we gens een aanval van jicht of van zijn ge weten; Jael hield plotseling op, zond de andere bedienden heen en hielp haar meestor zoo zorgvuldig, alsof ze hem niet beleedigd had. Bij zijn aanvallen van jicht werd mijn vader, niet gelijk de mees ten, rusliger en handelbaarder hoe meer hij leed. Hij had een langdurigen aanval van pijn; toen 't wat bedaarde en wij al leen in de kamer zaten zeide hij lot mij „Phineas. de looierij ging slecht in den laatsten tijd en ik dacht, dat de molen 't weer goed zou maken. Maar 't wil niet., 't wil niet. Zou 't je erg hinderen, m'n zoon, een beetje arm achter te blijven als ik ben heengegaan?" „Vader!" „Wel nu, binnen enkele dagen zal ik mijn tarwe gaan verkoopen, gelijk die jongen mij heeft aangeraden en gesmeekt heeft te doen, deze laatste weken. Hij is oen verstandige jongen cn ik word oud. Misschien heeft hij gelijk." „Wie, vader?" vroeg ik wat ceveinsd. „Dat weet go wel John Halifax." Ik vond het 't beste maar niets lo zeg gen. 's Maandags morgens ging mijn va der, ale gewoonlijk, naar de looierij. To gen etenstijd stond ik op en ging naar ioeneden om op hem te wachten; ik wacht te cén, twee, drie uren. 't Was erg vreemd. Hij kwam nooit over z'n tijd zonder een boodschap te zenden. Tenslot te zond ik Jem Watkins naar de looierij om te %ien wat er was. Hij kwam met slechte berichten terug. De steeg, welke naar dc looierij leidde, was versperd door oen wilde menigte. Zelfs 't hochte, uil ge hongerde geduld van onze armen in Nor ton Bury was tenslotte aan een eind ge komen zij hadden 't voorbeeld van ve len gevolgd er was oen broodoproer in de stad. God alleen weet hoe verschrikkolijk zul ke „oproeren" waren; wanneer 't volk ra deloos opstond, niet. uit 'n soort van krankzinnig en bloeddorstig ..pafriotis- me", maar om voedsel to krijgen voor zich zelf. hun vrouwen en kinderen. God alleen weet, wat er omging in het hart van die ellendige mannen, die de wapenen opnamen, zeker dat er maar tweo moge lijkheden voor hen open lagen, van hon ger sterven of opgehangen te worden. Het oproer hier was nauwelijks alge meen. Norton Bury was geen groolo plaats en er was altoos voel kinderpok ken en koorts, om 't getal der armen to beperken. Jem zei, dat vooral ora onzo molen en looierij 't gaande was. „En waar is mijn vader?" Jom „wist 't niet," en zag eruit of 't hom weinig schelen kon ook. „Jael. iomahd moet gaan en mijn va der zoeken." „Ik ga," zei Jaol. die al mantel en hoed om en ophad. Ik ging ook mee. Do looierij was verlaten; de menigte had zich verdeeld, de eene helft was naa< onzen molen gegaan en de rest naar een andere, verder de rivier af. Ik vroeg een- arme verschrikte.kurksnijdster of ze wist, waar mijn vader was? Zij dacht, dat „hil militio was gaan halenmaar Mr. Halifax was in den molen, zij hoopte, dat men mijnheer Halifax geen kwaad zou doen." In bijna drie jaren was ik niet in de looierii geweest Ik wist niet. dat men John hier al „mijnheer' noemde; dat deed me. midden in deze ellende, genoegen. Er zat niets anders voor mij op dan hier te wachten tot mijn vader terug kwam. Hij zou niet zoo dwaas wezen om naar don j molen te gaan cn John was daar. Mijn hart was schrikkelijk ia tweestrijd, maar mijn plicht was naar mijn vader te zoo- ken. Jael zat in do werkplaats: ik ging naar 't eind van de werf en zag naar den kant van den' molen. Wat con half uur was dat! (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1