v -S .2ie leocii (fits verhinderd waren, hebben ,ven genofcvollen en leerzame avond gemist. Yoor de a.s. Prov. Staten verkiezing werden als candidaten aangewezen de heeren Rutgers, Muiswinkel, Jongeburger, Hcrngreen, van den Berg, Yerweij, Schreu- der, Verheul, Vruijk en "VVouda. BODEGRAVEN. Tot directur der Bode- graafsche Bank, is benoemd, in de plaats ven den lieer van Inden, de heer Th. van Geshei Grothc. Door het verblindend licht van ecu auto, geraakten 2 fietsende boe rendochters zoo in de war, dat zij beiden met rijwiel en al in de sloot bij de R. K. kerk tuimelden. Door toegeschoten hulp spoedig op het droge geholpen, kenden zij bemouderd en kletsnat naar liumic woning m Zwammerdam terugkeeren. In een pakhuis van de heeren van Ingen en Wessels ,aan de Wil helm inastr a at, dat gedeeltelijk gevuld was met aardewerk en porselein, brak gister morgen brancl uit, die zich eerst vrij he vig liet aanzien, daar de vlammen huizen hcog uit het dak sloegen. De inmiddels uitgerukte brandweer mocht echter het genoegen smaken, met vier stralen op de waterleiding den brand spoedig meester te zijn, die dan cok enkel tot het pakhuis be perkt bleef. Van de in het pakhuis aan wezige goederen kon niets gered worden; het pakhuis brandde geheel af; verzekering dekt dc schade. ZWAMMERDAM. Bij den landbouwer A. Hoogedoorn, hebben honden twee schapen in de weide verscheurd. De politie heeft den eigenaar van de honden opgespoord die de schade aan Hooggdoorn heeft ver goed. VOORSCHOTEN. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. v. Hou ten alhier dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Kon. Ned. Edelmetaalbedrij- ven, voorheen J. M. v. Kempen en Zonen. Des morgens werd de jubilaris te zijnen huize namens de Directie met dit groote voorrecht geluk gewenscht, waarbij hem een bloemenhulde en een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Het feit werd door den jubilaris verder in huiselijken kring herdacht. Gisteren is hier in d en ouderdom van 72 jaar overleden de heer S. de Green, oud-voorzitter der Wilhelmi- na-Vcreeniging, een man die niet alleen in R. K. kringen waartoe hij behoorde maar ook daarbuiten algemeen geacht werd. De heer de Groen interesseerde zich ook voor niet specifiek Roomsehe zaken, wat bleek zijn groote werkzaamheid in de Wjihelmin.avereemgrog. Warm voorstander van afschaffing der kermis, dulde liij ook niet dat voor de Wilhelrainavereen. een verkapte kermis gemaakt werd. Onze le zers herinneren zich nog de draaimolen- kwestie, die de W> F. deed uiteenspatten. Het standpunt hierbij door de overledene ingenomen is hem door velen zijner ge- loofsgcnooten kwalijk' gdnomen. Dit is wellicht mede een oorzaak geweest dat de heer Groen hoewel in alle opzichten be kwaam, nooit in aanmerking is gekomen voor het lidmaatschap van den gemeente raad. Aan zijn nagedachtenis zij hier eer biedige hulde gebracht. W ij herinneren onze 1 c- zers aan de belangrijke vergadering van hedenavond te half acht in de Geref. Kerk waar voor de A. R. Kiesvcreen. zal optre den de heer Taal met het onderwerp: „Ge meentepolitiek." De Raad dezer Gemeente zal a.s. Vrijdag des namddags te 7.30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming plaatsvervangend lid stem bureau. 3. Aanstelling ambtenaren in tijdelijken dienst. 4. Besluiten Comptabiliteit. 'V 5. Restitutie schoolgeld. 6. Wijziging Instructie gemeente-ontvan ger. 7. Verordening krachtens artikel 5 der Veewet, w 8. Goedkeuring bestek Papelaan. 9. Voorstel inzake urinoir. 10. Rioleering 'van de Schoolstraat. 11. Voorstel van de heeren Braggaar en Nasveld inzake opcenten Vermogensbelas ting. 12. Voorstel wachtgeldregeling, 13. Voorstel van den heer Eggink inzake bermen Papelaan. -v 14. Reclames. 15. Navorderingskohier. SA8SENHEIM. Vergadering van denraad 'dezer gemeente op Vrijdag 5 Januari 1923, des namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededelingen. 2. Drinkwatervoorziening. 3. Verordening pensioensbijdragen ge- meente-ambtenaren. 4. Comptabiliteit 1922. 5. Havenwerken. 6. Geldleening voor buitengewone uitga ven 1922. 7. Aanvragen van landarbeiders om be- noodigd bedrag ter verkrijging van een plaatsje ingevolge landarbeiderswet. Naar wij vernemen heeft de Burgemeester dezer gemeente de poli tic-agenten opgedragen streng toe te zien op het rijden met fietsen enz. op de trot toirs alhier, en bij overtreding onmiddel lijk proces-verbaal te doen volgen. Een ieder zij dus gewaarschuwd en stelle zich niet aan een bekeuring bloot, daar de trottoirs uitsluitend bestemd zijn voor dc voetgangers. De oefeningen der gewo- ne Vrijw. Landstorm vangen weder aan op morgenavond. Gisteravond i b hier o pge- v richt de Pluimvee-Vereen. Sassenhcira en Omstreken", aanvankelijk piet 22 leden. In het bestuur zijn gekozen H. v. Klave ren, D. Langhout, C. Stelma en G. Vlas veld. Het doel vereeniging is de bevorde- ring der pluimveeteelt in algemeenen zin. Burgerlijke Stand. Gebo- ren: Catharina d. van P. de Ridder en C. W. v. d. Spele. Overleden: Doedtje Wiersma 26 j., ochtg. van J. Swart. Cornelia "Wilhel- mina van der Spek 39 j. echtg. van P. de Ridder. Ingekomen: G. Seis, Hoofdstraat 182 van HiEegom K. Tiemstra en ge zin, Rusthofflaan 17 van Amsterdam P. A. J. Buijn en gezin, Warnionderdam 25 van Lisse. Vertrokken: J. Opdam van Hock- straat 12 naar Amsterdam. OEGSTGEEST. De diefstal. Vanmiddag is in e,en sloot aan den Warmonderweg het goldhakje gevonden, dat gisteren bij de firma v. d. _L. is gestolen. Ook de derde gearresteerde is gisteren weer op vrije voeten gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN.. Bloemenhandel. t Is nu wel niet direct slecht te noemen doch om het be drijf loonend te dioen zijn moesten toch over het algemeen betere prijzen bedon gen kunnen worden. Vooral voor de betere soorten als Coitrone d'Or, Gele Tournesol, La Materia s en der gelijken zijn de prijzen te laag gerekend naar de inkoopsprijzen en exploitatiekosten; Thomas Moore gaat nog al, brengt 4.tot 5.per 100- op. beste La Reine tot 2.60; Vermillion Brillant van 5.tot 6.Salvator Rose 5.50 tot 6.Darwin William Copland varieerend van 15 tot 18 per 100 tea'wijl witte Hyacinthen 5.tot 6.en Rose 7.opbrengen. ALPHEN AAN. DEN RIJN. Aanbesteding. Gisteren werd aanbe steed de bouw van de boerderij „Beeren- direeht", bewoond door den heer D. Bin nendijk. De. uitslag was als volgt In massa: J. G osman, Alphsn, 12.477 J. Liiulenburg, Hazerswonde, /11.S00Gebr. v. Zvieten, Alphen ƒ11.383 K. Elide, Waddinxveen 11.200A. J. Vreeburg, Alphen 10.9S6Voordouw en Bezuijnen, Zwammerdam 10.656B. v. d. Horst, Schcveningen 10.500; M. v.'d. Voort, Aarlanderveen 9.989. v Timmerwerk: C. Oosterman, War mond 6.675; B. v. d. Horst, Sche,veilin gen 6500; S. D. Hemsbergen. Alphen 6300C. Slingerland, Alphen 6000 Voordouw en Bezuijen, Zwammerdam 5744. Metselwerk: D. Donker, Alphen 4950J. Vonk, Alphen 4900. Schilderwerk: C. Zaal, Alphen S39; Gebr. Verhoef, Alphen 750.60; J. Wijsman, Alphen 593; Geertman, ALKEMADE. Werkloozen. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbeurs alhier bedraagt op heden 38. Politie. Dóór ue pólitic zijn geduren de de afgeloopen maand 19 processen-ver baal opgemaakt. In totaal zijn in het jaar 1922 256 processen-verbaal opgemaakt., waarvan het grootste gedeelte wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet. Injjfifccman en vertrokken personen. Vertrokken: A. G. van der Voort naar Apeldoorn; A. Th. Riet broek naar Woubrugge; J. M. Lobbe naar Heerlen; N. de Haas naar Leiden; W. C. P. Jansz naar Haarlem; J. Ko- liju naar Leimuiden; L. G. van Zanten naar Voorhout; P. Vreeken naar Waarder. Gevestigd: J. M. van Kins van Leiden; G. Willems en gezin van Rijnzaterwoude; J. H. Strijk van 's-Gravenbage; C. M. A. Buur man van Rijnzaterwoude; C. P. Borst van Maastricht. Geboren: Cornelia ^Johanna, d. van Jo hannes Hoogonboom en Maria Sprengcre Hubertim Gerardus, z. van H. Oudshoorn en A. P. M. Tetteroo Jobaniia Martha Maria, d. van J. van Hameren en C. Turk Pleuntje Maria, d. van J. D. van Efck en P. MeywaarJ. Overleden: Quirina Maria van der Elug't, jd. 18 j. Uit het Sociale leven. De bouwvakken in Friesland. Het nieuwe collectieve contract van de Federatie Friesland der timmer-patroons is in werking getreden. Het weekloon ie 6 pet. lager en voor Christ, feestdagen wordt geen loon uitbetaald. Hoewel inza ke den arbeidsduur tussohen de organisa ties nog geen overeenstemming is verkre gen de werkgevers willen gemiddeld SVj uur per dag zijn de werknemers onder de nieuwe bepalingen aan 'het werk gegaan en is nergens gestaakt. De onder handelingen worden voortgezet. Uit dc tcrticlindnstrie. De directie der Eerste Ned. Kantfa- briek der firma De Jong en Van Dam te Hengelo heeft aan ruim 30 stakers schrif telijk ontslag aangezegd. Gemengd Nieuws Moord. Men meldt uit Uden aan de „Msb.": Op Nieuwjaarsdag heeft te Vorsten- bcsch, 's avonds omstreeks 6 uur, een vrce- selijke misdaad plaats gehad. Een zekeren W. v. d. Heijden, den zoon van een achtens waardig landbouwer, oud 23 jaar, heeft men doodgestoken. Een vriend van den verslagenc kwam den bewoners van het gehucht „De Brakken" daarvan mededee- ling doen. Men vond het slachtoffer ster vende, met een mos- of dolksteek in de hartstreek. Omtrent de oorzaak dezer mis daad verkeert men nog in het duister. Rijks- en gemeentepolitie zijn druk in de weer licht in deze zaak te brengen, tot he den nog zonder resultaat. Het parket uit 'e Bosch heeft een onder zoek in ges teil. Een geheimzinnig geval te Zwolle. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd de omgeving van de biscuitfabriek van de N. V. E. Kelder en Co., waar talrijke meisjes werken, opgeschrikt door het gegil en ge schreeuw van een aantal dier meisjes. Heb bleek, dat een twintigtal bezig was ge weest met het schoonmaken en witten van een vertrek. Bij deze bezigheid gevoelden alle meisjes zich onpasselijk. Twee waren geheel bewusteloos, de anderen min of meer. Allen hadden zware hoofdpijn, nei ging tot braken en last van duizeligheid. Weldra waren een aantal doktoren en ver pleegsters aanwezig. Twee meisjes waren zoo bedwelmd, dat eerst na een uur het bewustzijn wederkeerde. Ze werden per rjituig vervoerd. Deze gebeurtenis verwekte groote op schudding in de buurt. De politie moest beletten, dat men de poort der fabriek binnendrong. Telkens werd een patiënt, ondersteund door twee anderen, naar huis geleid. De oorzaak van de bedwelming is nog onbekend. Een onderzoek wordt ingesteld of hier gedacht moet worden aan een lek in de gasbuis of aan vergiftigde bestand- deelen in de witkalk. De meisjes klagen nog allen over zware hoofdpijnen. „Tel.". Kind verbrand. Onder Opheusden is een 4-jarig kind van den steenarbeider v. d. B. bij de kachel in brand geraakt en aan de gevol gen overleden. Verdronken. f Te Hoeven is een 15 maanden oud kind van O. de R., tijdens afwezigheid der ouders in een kuip met water gevallen en verdronken. - y- Buiktyphus. In de gemeente Kethel zijn 12 gevallen van buiktyphus aangegeven. De gezond heidscommissie waarschuwt tegen het drinken van ongekookte melk en tegen afleggen van bezoeken in besmette wonin gen. Dc brand te Dordrecht. De 2-jarige Geertje den H., te Dor drecht, die gisteren bij den brand ten hui ze harer ouders aan het Steeg—Over— Sloot 76 aldaar ernstige brandwonden op liep is gistermiddag halfvij aan de gevol gen daarvan in liet gemeentelijk zieken huis overleden. De toestand van haar 20- jarigen oom, die het meisje redde en even eens hevige brandwonden bekwam baart zorg. Fietsdieven. v' De politie te Hengelo heeft gearresteerd iemand uit Enschede en iemand uit Alme lo, beiden zonder beroep en vaste woon plaats, verdacht van diefstal van drie rij wielen te Goor en van aanranding van een broeder uit Zutphen op den weg van Lochem naar Zutphen. Beiden bekenden. De drie rijwielen hebben ze te Hilversum verkocht voor f 7, f 7.50 en f 13, of voor on geveer een tiende der waarde. Stroopers. De jachtopziener te Maartensdijk ont dekte gisternacht onder de Groene Kam stroopers met een lichtbak. De geweerdra ger wist te ontkomen, doch is herkend. Met de lichtbakdragers ontstond een wor steling. Een man uit Utrecht werd in de borst geschoten, terwijl een ander, even eens uit Utrecht, aan den hals werd ge wond. Beide personen zijn nogal ernstig gekwetst. Ze zijn door dr. Mayer uit De Bilt voorloopig behandeld en daarna naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De jachtopziener bleef ongedeerd. In de kachel. Te Emmer Erfscheidenveen heeft de zoon van een weduwe in een vlaag van verstandsverbijstering f 900 aan bankpa pier in de brandende kachel geworpen. Het geld is verbrand. Nevelboog. -—'^7 Dinsdagmorgen vertoonde zich in noor delijke richting van Ommen een duidelijk zichtbare nevelboog, die melkwit togen de blauwe lucht afstak, een hier zeldzaam voorkomend natuurverschijnsel, dat gedu rende een uur veler aandacht trok. Hooge tolheffing. Sinds 1 Januari wordt bij twee tollen aan den straatweg MaartensdijkUtrecht voor vrachtauto's een gulden tolgeld geheven. Dat vrees voor bestratingsschade niet de oorzaak is van deze heffing, die feitelijk wegversperring beteekent, kan afgeleid worden uit het feit dat zware verhuiswa gens van tol vrijgesteld zijn. Een tragisch ongeluk. Tc Mitcham in Engeland werkten Vrij dag twee arbeiders, vader en zoon, op een dwarsbalk van een in aanbouw zijnden pa piermolen. Die dwarsbalk bevond zich 20 meter boven den grond. Vermoedelijk door een rukwind verloor de jongeman plotse ling het evenwicht en viel van den balk. De vader wist nog de jas van het slacht offer te grijpen, en twee seconden lang vast te houden, maar het kleedingstuk scheurde door den schok doormidden en de jonge arbeider stortte in de diepte en werd zoo zwaar gewond, dat hij weldra stierf. De vader deelde later mee, dat, wanneer de jas heel was gebleven, hij on getwijfeld in den val zou zijn meegesleurd. Een arrestatie. Op verzoek van de politie te Noord- w ij k is te Amsterdam aangehouden een 39-jarige aannemer, verdacht van bedrie- gclijke bankbreuk:. Leger en Vloot. Inlijving van dienstplichtigen der lichting 1923. De dienstplichtigen der lichting 1923 eerste ploeg, bestemd voor dc oefen- detachemcniten voor dc late en 2,1c schoei van verlofsofficieren en voor inlijving als beredene bij de regimenten vel,1-artillerie der Iste divisie, worden in deze week too het aanvangen van hun eerste oefening m werkclijken dienst gesteld. Dc rangschikking van het militair personeel. Naar wij vernemen is het der commissie in tweeden aanleg, belast met de rang schikking van het militair personeel, ge bleken dat de rangschikking bij de korp sen op zoo'n uiteenloopende wijze heeft plaats gehad, dat het haar niet mogelijk is de ingekomen bezwaarschriften naar waarde te bcoordcclcn. Ernstig wordt overwogen om even als hij de muziekkorpsen heeft plaats ge had de reeds plaats gehad hebbende rangschikking als niet-gedaan te beschou wen en alsnog over lc gaan tot het op nieuw rangschikken van het gehcele mi litaire personeel onder een ecn-hoofdigc leiding, zoodat een en ander zal geschie den naar denzelfden maatstaf. „Tel." RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De „jongeheereni'-bende Het Hof heeft vandaag uitspraak ge daan in de zaak tegen J. E., 18 jaar en G. A. R., 19 jaar, beiden uit Den Haag, die deel uitmaakten van het troepje jongelui, dat verschillende baldadigheden in het Duinoord-kwartier en in Bcheveningen pleegde. J. H. was door de Haagscke Rechtbank, wegens het gevaar veroorza ken voor het stoomtramverkecr, brand stichting en vernielingen, veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf en G. A. R. wegens vernieling tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Het Hof vernietigde het vonnis der Rechtbank, echter alleen ten aanzien van de aan H. opgelegde straf. Deze werd verminderd tob 1 jaar. De tweede bekï. was bovendien wegens medeplichtigheid aan diefstal van rijwie len veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf, terwijl de eerste bekl. te dien op zichte was vrijgesproken. Ook in deze zaak werd het vonnis van de Rechtbank vernietigd en beide bckl. werden thans schuldig verklaard aan diefstal en veroor- Vandaag heeft terecht gestaan de 22-jarige leerling machinist Plu A. K. uit Leiden, gedetineerd, wegens diefstal van ongeveer f 1600 aan bankbiljetten. Dc bekl. was in pension bij een juffrouw in de Jan van Riebeckstraat in Den Haag en toen hij op een dag in October zijn kost geld niet kon betalen, nam hij uit een kast f 1600, tocbehoorende aan dc pensionhoud ster, weg, betaalde daarvan het kostgeld en ging er met de rest van door. Eisch: 8 maanden gevangenisstraf. Mr. Visser bepleitte oplegging eener voorwaardelijke veroordeeling, daar men hier z. i. heimelijk met een jeugdige onbe zonnenheid te doen heeft. Laatste Boricliter;. STADSNIEUWS. Typografen-demcnstratie. Men deelt ons nog mede dat enkele ty pografen, die hun lidmaatschap van den A. N. T. B. hadden opgezegd en tot de Chr. Organisatie zijn overgegaan, giste renavond te half elf door een groote me nigte stakers met hun vrouwen zijn bezocht door welke demonstratie getracht word deze typografen te ..bewerken" •om tot de A. N. T. B. terug te keeren, wat niet ia gelukt. Men verwacht nog meerdere van derge lijke demonstraties. Doot een vijftal schutters der Leid- sche Burgerwacht, n.l. de Heeren H. v. d. Velden, C. P. Kok, W. Alphe- na, J. P. Kooreman en -E. Lamberts is op de schietwedstrijd te Amsterdam een 2e prijs behaald in klasse C, terwijl de heer J. P. Kooreman in aanmerking komt voor een kampioenswedstrijd in genoem de afdeeling met 57 van do 60. De marga-Schietoefeningen der Leid- echo Burgerwacht worden verder voort gezet. op 16 Januari a.s., des namiddags 8.30 aan de Pieterskerkgracht no. 7. TELEGRAMMEN. Prof. Cassel over den economischen toestand. STOCKHOLM, 4 Januari (V. D.) Prof. Cassel verklaarde in een bijeenkomst, van Zweedsche bankiers, dat de eerste eisch voor het economisch herstel van de we reld is, dat de huidige ontwikkeling van den. economischen toestand moet eindigen. Do volgende eischen zijn van het grootste belang voor het definitieve werk van den wederopbouw op breeden basis, n.l. het herstel van den werkelijken vredestoc stand, beëindiging der militaire bezettin gen, herziening van het vredesverdrag in zooverre dat de economische ontwikkeling belemmert, vermindering der internationa le schulden, herstel van de handelsvrij heid op minstens den basis van voor den oorlog, en economische samenwerking tus- schen de landen die vroeger vereenigd wa ren, doch thans economisch zijn geschei den. De Duitsche voorstellen. BERLIJN, 4 Januari (V. D.) Te Parij is nog geen beslissing genomen over de Duitsche voorstellen, waarvan het belang natuurlijk achterstaat bij de kwestie of de conferentie inderdaad nog over do sehade- vergoedings-kwestio een beslissing zal ne men of deze voor onbopaaldcn tijd zal uit stellen. Do „Chicago Tribune" meldt, dat staats secretaris Bergmann in geen geval zal worden toegelaten. Hengelsport. De 's-Gravenhaagsche Hcr.gelaarsver- eeniging heeft gisteren in het door haar gepachte water te Gouda 2000 pend bra sem uitgezet. Deze viseh was per motor boot van de Nederland sche Iicide-Maat- schappij aangevoerd. De typcgrafer.staking. Van werkgeverszijde vernemen wij om trent de staking in het typografenbcdrijf, dab de A. N. T. B.'ers onder de voorwaar den door de patroons gesteld aan het werk gegaan zijn in de drukkerij „de Residen tie." Ook aan „dc Nieuwe Courant" is het werkvolk binnen. Hier echter zijn van beide zijden concessie gedaan cm tot over eenstemming te komen. Deze concessie tas ten evenwel de gestelde patroonscischcn niet aan. Op deze drukkerij behccft, om dat er geen ochtendblad vervaardigd wordt, minder gearbeid te worden. Als de courant gezet is kunnen de typografen heengaan. De arbeidstijd wordt daarmee iets minder dan op andere drukkerijen. Meerder weekloon wordt evenwel niet be taald. Marktberichten. HAZER3WGUCE, 2 Januari.' Veiling. Kippeneieren 1423 f 1112 per 11 st., Hanen 10 f 0.851.55 per et-, Kippenf 0.75. KATWIJK aal. RIJN, 3 Januari. Veiling. Gole kool p. 100 f 2.10—3.70, Roede keol f 2.30 f 4.10, Uien p. 100 K.G. f 2.502.30, Peen p. 100 K.G. f 1.50—1.70. VGORSCHGTEM, 4 Januari. Veiling. Aangeveerd 740 Eieren, prijs per 100 stuks f 13.3014.50; 2 lianen, per sluk f 1.301.50. GOUDA, 4 Januari. Markt. Kaas 95 par tijen le kw. f 6265, 2e kw. f 53Cl, zwaar dere f 6066, met Rijksmerk f 68. Handel i-g. Bcfer red. a. handel vlug. Weiboler f 1.151.25. Vee. Vette varkens a. red. handel r vlug f 0,480,50 per halve K.G. magere var- j keas a. groot, handel matig f 0.500.55 per halve K.G., magere biggen a. redelijk, handel matig f 2030 p. stuk, vc-tte schapen a. rede lijk, handel red. f 3042, nuchtere kalveren a. red. handel red. f 1424. Eieren goede a. handel matig f 12 per 100. OFFiCiEELE BEÜRSNÖTEER1NG. V.K. 6Nederland 1922 A B. 6% Nederland 1919 Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 57c Ncd.-Indiê 1917 Koloniale Bank aanJ. Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A. Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Arn Hide en Leather Am. Smelling en Bef. Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker 1^9 9S7/3 3^/k, S'R/g 1015/g S7*/10 1361/2 I3R/4 641/2 88 254 578 1733/4 66 öó3/* 101 341/4 IJ S Steel U0 1091/j Bodjong Suikerfabr. 134s/4 Gew. Cultuur I6OV4 Cultuur actions 133 Handelsver. A'dam.3SOV4 Poerworedjo 72 Redjang Lobong IO6V2 Pittsburg Coal 77 Dordtsche Pctr387 Gecons. Holl. PetrolP0 /4 Koninklijke Olie 398/g Orion 87/a Amsterdam Rubber 123 Ip Deli Bat. Rubber 76V4 Koloniale Rubber Nederl. Rubber 69 A Serbadjadi 281 Oude Vaart 123/2 Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd"J'3'/ Kon. Nod. Stoomboot 71 /.1 Kon. Pakctvaart -.rTs/ Scheepvaart Unie Vij/ Marine Orig. comm.. 11/4 Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak -£«JV2 Deli Cultuur Mij -*1 Ma atscb appij ?ni Rotterdam Deli /s Senembah Atchison Topeka 1/s Erie common *- Kansas City Southern 7ri 5% Mex. Binnenlanden h Missouri Kansas Texas -1^2 2 prof. Mexican8 South. Pacific 'J 1 Union Pacific 1*^/2 Wabash Southern Raylw. U I -6 v-l Geld prol. 3ty4 •••'#•""7, Wisaelnoteeringen (Amsterdam.) I.87V2 107 158 3331/2 3/51/2 385 1251/2 39ri/a 1221/a 67Va -341/2 l7Va 78 100 lOiVa 11V1 Zicht. Londen n Berlijn s Parjja a Brussel Zürich Weenen Kopenhagen, Chri8tiania U.743/4 0tC'31i/t 1810 10.721/2 47.S5 0 0)353/4 51 90 47.05 GS 20 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 4 Jan. 1922, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromcterst.765.2 Memel. Laagste Baromcterst.: 745.0 -vdistjord. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaring', weinig of geen regen, aanvankelpk i'-ts i;< r.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3