-•.iiftliJKE. STANS LE.iOLN 21 December. Geboren: Adriana Dina d. van W. den Heeten en J. Passehier Lambert ua Andries z. van J. J. de Jong en J. Huter Alida Johanna cf. van W. Blok en J. Zit man Elisabeth d. van H. Montagu® en M. Kooien. Ondertrouwd: J. M. A. Kohschulte Brokhaus jm. 24 j. en L. Th. M. Haas jd. 24 j. N. Silvester jm. 30 j. en S. S. de Klerk jd. 30 j. Gehuwd: A. van Leeuwen jm. en B. Majolee jd. S. Stokkel jm. en AV. Teske jd. G. C. Bender wedr. en J. W. v. d. St aai j jd. A. v. Duuren jm. en M. v. d. Pompe jd. J. P. G. Strijbos jm. cn A. Korswagen jd. Overleden: C. J. v. d. Voortv. cL Horst w. 59 j. J. M. S. v. d. Weitv. <L Mark w. 72 j. 22 December. Geboren: Gerrit z. van J. Boeke- steijn en L. Verhagen Emma Octavia d. van A. G. v. "Werkhoven en E. M. v. d. Hart Piet z. van W. v. Eijgen en M. C. v. Amsterdam Johanna Maria d. van C. Sierag en M. Bertram Sara Jacoba d. van J. Kok en W. v. Oosten Janna "Willemina d. van G. J. Salemink en A. Bloe mink. Overleden: M. van dcr BelHeune- vangcr w. 4G j. A. M. WijsmanKoch wed. 70 j. houden om te komen tot de oprichting van een Woningbouwvereeniging. Namens het Voorïoopig Comité heette de heer H. v. d. Meij de aanwezigen har telijk welkom. Hij deelde mede dat een Commissie was gevormd, die zich ten doel stelde: de Morsch vooruit! Hulde bracht spr. aan B. en W. voor hun zuinig beheer, waardoor de kans op steun van gemeentewege voor den bouw van woningen is vergroot. Er zijn verschillende mogelijkheden om tot woningbouw te geraken, n,l. door het verkrijgen van voorschotten of door pve- miebouw. Het laatste gaat sneller. Hier over kan nader worden onderhandeld, als maar voorop stajit, dat de zaak niet vast mag loopen als bij dc voorgenomen wo ningstichting te Oegstgeest. Een drukke bespreking volgde. Sommige aanwezigen wilden overleg met de Woningstichting te Oegstgeest. De Voorzitter merkte echter op dat het niet de bedoeling is deze stichting te pas- seeren, maar als zc niet hard genoeg loopt, dan gaan we haar vanzelf voorbij. De heer Wilms deelde een en ander omtrent de plannen van de Woningstich ting mede. De woningen werden te duur. Spr. stelde voor een adres aan de Woning stichting te richten met verzoek voor 15 Januari aan het comité van actie aan den Morsch te berichten hoe de zaken staan. De Voorzitter maakte bezwaar. Er is geen behoefte aan een comité van actie, maar aan een zelfstandige ver eeniging. Het resultaat van de besprekingen was dat besloten werd tot oprichting van een Woningbouwvereeniging „De Toekomst." Aanvankelijk meldden zich 18 leden aan. Tot leden van het voorïoopig bestuur werden gekozen dc heeren H. v. d. Meij, van Bee, Euysdam, Nag te gaal en Hiet- brink. In zijn slotwoord wekte de Voorzitter de aanwezigen op zich niet te verliezen in kleinigheden, maar schouder aan schouder te staan en te werken voor heb groote doel de Morsch vooruit! RIJNSBURG. Predikbeurten Chr. Ge- ref. Kerk. Zondag voorin. half 10 en 'd av. 5 uur, Ds. J. L. de Vries. Eerste Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Joh. Jansen van Lei den en 's av. 5 uur Ds. J- L. de Vries. Tweede Kerstdag, voorm. 10 uur Ds. J. L. do Vries. Maandagavond na den dienst zal de verkiezing plaats hebben van een ouder ling en een diaken. Voor ouderling wor den voorgedragen J. H. van Starkenburg (aftr.) en Jac. Heemskerk. Voer diaken C- Vianen (aftr.) en J. Hogewoniifg. De aftredenden zijn herkiesbaar. VOORSCHOTEN. Voor het Chr. Comitévoor Winterlezingen alhier, hield Ds. Kaajan, Geref. pred. te Utrecht, een lezing over „Het Spiritisme". De gevierde spreker be handelde achtereenvolgens: De opkomst, de verschijnselen, en het wezen van het Spiritisme, wat in onzen tijd groote aan hang heeft verworven. Wegens plaatsgebrek moest het uitvoe rig verslag overstaan tot het volgend num mer. - Predikbeurten. Ned. Herv- Zondag 10 uur De. Fortgene, 'e avonds geen dienst. Maandag, Eerste Kerstdag 10 en 5 uur Ds. Fortgene. Dinsdag, Tweede Kerstdag, 10 uur v-m. De. Fort- gens. Ger. Kerk. Zondag v.m. 10 en mm. 5 uur De. Kruyswijk. Eerste Kerstdag v.m. 10 uur De. Kruyewijk, *e avonds geen dienst. Tweede Kerstdag v.m. 10 uur Ds. Kruyswijk. SASSENHEIM. Zondagmorgen 10 uur en 'e avonds half 7 hoopt De. H. Woudstra Chr. GerèL pred. te Woerden hier op te treden, 's Morgens in de Fröbelschool en 's av.onds in de zaal van den heer Hoog straten. Op den tweeden Kerstdag hoopt Ds- Joh. Jansen van Leiden 'e morgens te kwart, voor 10 in de zaal van den heer Hoogstraten op te treden. Met zeer veel genoegen verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie van onze Chr. Zangver. „Looft den Heer". Het zal al onze lezers, die van de ':v oie uitvoering yan j.l. Dinsdag genoten 1 'ben on getwijfeld genoegen doea te hooren dat de verceniging niet op haar lauweren gaat rusten, maar direct al weer de noodige maatregelen neemt om in het voorjaar weer een goede uitvoering to kunnen geven. Van harte hopen wij dat de belangstel ling voor dc aangekondigde vergadering groot zal zijn .Er zijn helaas- altijd nog menschen die wel mee willen werken aan zangavondjes of zangclirbjes, maar die geen tijd of lust kunnen vinden om onze Chr. Zangvereeniging, die onzen steun toch in de eerste plaats verdient' wat te helpen. Misschien vond deze houding zijn oor zaak wel hierin dat men er aan twijfelde of van een heel gewone dorpszangvcreeni- ging wat goeds te maken was. Wij gcloo- ven echter dat de laatste uitvoering dezen twijfel wel weggenomen zal hebben. Na tuurlijk was wat hier gegeven^ werd niet volmaakt, maar de mogelijkheid om iets goeds te geven werd toch duidelijk aange toond. Laten onze christelijke mensehen die iets voor zingen voeten de vereeniging in staat 6tellen op den ingeslagen weg voort te gaan. De Ger. Meisjcsvereeni- ging „Dorcas" alhier heeft, ovenals een vorig jaar ook dit jaar weer blijk gegeven van grooten ijver en liefde voor het werk der barmhartigheid. En waar de gemeen te, door haar milde bijdragen in de voor dit doel gehouden collecten, voldoende steun gaf, kon heel wat worden gedaan. Niet minder dan 200 groote en kleine kleediugst ukken worden vervaardigd, die door belangstellenden bezichtigd konden worden. Het kan niet anders of al deze Kcretga- ven zullen in veel gezinnen blijde men schen maken. Verwijzend naar eene ad- vertentie in dit nummer betreffende eene vergadering der Oranje-Vereeniging, wek ken wij alien die reeds lid zijn op om deze vergadering te bezoeken. Dc vaststelling van Statuten cn Regle ment en verkiezing van een definitief be stuur, zijn punten op de agenda, waarbij onzo A. R. menscben niet afwezig mogen 'dok zij die nog geen lid zijn doch het wenschen te worden, hebben toegang tot deze vergadering. Predikbeurten Ned. Heïv. Kerk. Zondag 24 Dec. v.m. 914 uur Ds. J. Sehokking van Leiden; n.m. 534 uur Ds. I. Voorsieegh, Katwijk aan Zee. je Kerstdag v.m. 934 u. Ds- A. E. v. Baaien van Kage; n.m. 534 u. Ds. H. P. Hofstede Noordwiikerbout. 2e Kerstdag v-m. 934 u. Dr. A. Troel stra van den Haag. Geref. Kerk. Zondag 24 Dcc. v.m. 9 A en n.m. 5 uur De. A. M- Boevinga. Ie Kerstdag vm. 934 u- Ds. A. M. Boeyinga; n.m. 5 u. Ds. E. H. Broekstra. 2e Kerstdag v.m. 10 uur Ds. N. Koers van Noordwijk Zee. Burgerlijke Stand, uebo- ren: Antonia Anna Maria d. van N. Berg en A. G .Schrïer, Overleden: Cornelia PJagineijer 8 d., d. van B. Plagmeijer en H. Hageman. Ingekomen: Mei. M. M. Oostveen, Hoofdstraat 176 van Yenraij J. Ouds hoorn en eezin, Hoofdstraat 188 van Apel doorn J. C. Schrama, Charbonlaan 17 van Lissc C. L. Berger, Kerkelaan 29 van Lisse. Vertrokken: A. v. cl. Burg en gezin, van Klinkenberg 11 naar Warmond Mej. A. F. v. d. Kraan van Rijksstraatweg 9a, naar Leiden. 'ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten Nod. Herv. Kerk (Julianastr.) v.m .half 10 (Bed. H. D.) en nam. half 7 uur De. Veldhoen. Ie Kerstdag v.m. half 10 uur Ds. de Bruin en nam. half 7 uur Ds. Veldhoen. 2e Kerstdag v.m. half 10 uur D6. Beere- kamp. Evangelisatiegeb. V-m. half 10 uur, en nam. half 7 uur De. Lans. la Kerstdag v.m. half 10 uur, nam. half 7 uur en 2e Kerstdag v.m. half 10 uur de zelfde. Oudshoonische Weg- V.m. 10 uur, le Kerstdag v m. 10 uur, en 2e Kerst dag n.m. 6 uur Ds. Deetman. Martha Stichting v.m. 10 Ds. Goedhart; le Kerst dag v-m. 10 uur Ds. Voors; 2e Kerstdag v.m. 10 uur S. H. J- Yoors cand. t.d. H. D. Geref. Kerk (Raadhmestr.) V.m. half 10 uur en nam. 6 uur do Eerw. hoer Nau- ta; le Kerstdag v.m. half 10 uur en nam. 6 uur Ds. Schouten. (Hooftstr.)v.m. half 10 uur en nam. 6 uur, lo Kerstdag v.m. half 10 uur en nam 6 uur Ds. Wien- tjes. Chr. Geref. Kerk. V.m. half 10 uur en nam. 6 uur preeklezen. le Kerstdag v.m. half 10 uur en nam- 6 uur cn 2e Kerstdag v.m. half 10 uur Ds. Woudstra. Voor het examen Handelskennis L. O. slaagde te 's Gravenhage de heer P. van Hartingveldt, alhier. B ij h e t o p 16 Dec. j.l. gehou den examen in ma-ehineechrijven slaagden o.a. de dames G. Vermeer en A. C. E. Bahlman cn de heeren P. Hoogendijk, G. A. Bahlman en C. Th. Bahlman alle leer lingen van den heer G. Klok alhier, ZOETERWOUDE. Bij den veldwachter Dce- genaars alhier ie kennis gegeven door een bewoner van den Hoogen Rijndijk dat door hem zijn gevonden zes kippen. Inlichtingen daaromtrent worden bij den veldwachter voornoemd, ingewacht. Door den landbouwer v. d. Stoel alhier is aangifte bij de politie ge daan dat weer honden achter zijn schapen in het weiland hebben gejaagd. Een der dieren werd verscheurd in een sloot ge vonden. De schietoefeningen dei Burgerwacht die steeds werden gehouden in het Patronaatsgebouw, zullen voortaan worden gehouden in en stal aan café „Ik leer nog", daar het inwendige van 't ge bouw te veel door de leden werd bescha digd. HAZERSWOUDE. Brand. Bij den heer S. in het Oost einde ontstond deze week 's avonds om on geveer tien nur een schoonsteenbrand, wat in dit avonduur in dezen buurt heel wat drukte teweeg bracht; men waB heel spoe dig de vlammen meester. KOUDEKERK. Tot ouderling in de Geref, Kerk alhier is gekozen de heer J. van der Meuten; hij heeft echter deze benoeming niet aangenomen. P r cdikb e u r ten Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 9.30 en nam. 6.30 ir Ds. Israel. len Kerstdag voörm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Israel. 2en Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. Ti chelaar van Leiderdorp. Geref. Kerk Zondag voonn. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. len Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur cn 2en Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Haspers. Aangifte voor ainsch rij ving van den dienstplicht kan geschieden op Dinsdag 23 Januari, 's voormiddags van 10—12 uur. OUDE WETERING. Predikbeurten Herv. Kerk Zondag 24 December 9.30, Maandag le Kerstdag v.m. 9-30, 2e Kerstdag v.m. 9.30 uur Ds. Sidree. Gencf. Kerk: Zondag v.m. 9-30, n.m. 2-30 u., Maandag le Kerstdag, v.m. 9.30 u, 2e Kerstdag v-m. 9-30 Ds. Brouwer. LEIMUIDEN. Pr edik beurten. Ned. Herv. Kerk: Zondag, eerste en tweede Kerstdag v.m. 934 uur Ds. v. d- FHer. Geref. Kerk: Zondag, eerste en tweede Kerstdag v.m. 934 uur De. de Gaay Fort man van Amsterdam. BODEGRAVEN. Predikbeurten Ned- Herv. Kerk v.m. 932 uur Ds. Loenanans, n-m. 6 uur den heer Mullerle Kerstdag v.m. 934 uur n.m. 6 uur Ds- Leenmans2e Kerstdag v-m. 934 uur Ds. Leenmans. Geref. Kerk. Zondag v.m. 934 urn* en n.m. uur Ds. Dam. le Kerstdag v-m. 934 uur en n.m. 6 uur Ds. Dam; 2e Kerst dag v.m. 934 uur Ds. Dam. ZWAMMERDAM. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur De. Elsinga van Nieuw koop, n-m- 7 uur Ds. Beerekamp; le Kerstdag v-m. 10 uur Ds. Beerekamp, te avonds geen dienst; 2e Kerstdag v.m. 10 uur Ds. Beerekamp. Geref. Kerk. Zondag vm. 934 uur preeklezen, n.m. 6 uur Dr. v. Katwijk, le Kerstdag v.m. 934 nur Dr. v. Katwijk, mm- geen dienst. 2e Kerstdag v.m. 934 uur Dr. v. Katwijk. V r ij d a g 29 De c. a.s. v-m. 9 uur, zal de nieuwjaare-cemmiseie zitting hou den, in de con6Ïetori-ckamer van de Ned. Herv. Kerk, tot. het uitdeel en van levens middelen en brandstoffen aan behoeftige personen. In de consistoriekamer van de Geref. Kerk is ingebroken, en uit een aldaar aanwezige eatechkatiebus con bedrag van tien gulden ontvreemd. De dieven waren binnen gekomen door middel van het uitsnijden van een. ruit. De brandkast had men onaangeroerd ge laten. Op Woensdag 27 Decem ber des avonds om 7 uur zal een bijeen komst. worden gehouden, op initiatief van de kiesvereen. der Herv. en Geref. Kerk, in het Herv. Kerkgebouw, ter herdenking van het uitmoorden van Zwammerdam en Bodegraven, dat dan 250 jaar geleden zal zijn. De predikanten van beide kerken zullen als sprekers optreden. Bij deze bij eenkomst zullen tegenwoordig zijn de Ed. Achtb. Burgemeester en heeren Raadsle den met hunne echtgenooten. NOORDWIJK AAN ZEE. G is teravond vierden de kinderen der Zondagscholen Kerstfeest in de Herv. Kerk. De leiding berustte bij Ds. Vermeulen. In de Geref. Kerk alhier sprak namens de Chr. Besturenbond de heer N. Baas, straatprediker te Amster dam over het onderwerp: „In menschen een welbehagen." NOORDAVIJE. Men zal hier overgaan tot oprichting eener vereeniging, welke tot doel zal hebben, een fonds te verkrijgen tot bestrijding der kosten wanneer inwo ners moeten Avorden verpleegd in het Acad. Ziekenhuis. Een voorloopige commissie is benoemd. N00RDWIJKERH0UT. Aanbestedingen. Door B. en W. zal op Woensdag 27 Dec. a.s. des voorm. 11 uur ten raadhuizo worden aanbesteed, het la den, karren en lossen van puin, grint, kooï- asch, bazaltslag, kalkpitten, zand en slijk. Verlcard moet worden p.m. 1100 M3. Inlichtingen ter gemeente-secretarie en bij den Gemeente-opzichter J. W. v. d. Klugt, Gooweg. Door 't Roomsch Katholieke Schoolbe stuur te Zilk is de uitbreiding der school aanbesteed. Ingeschreven is door: P. C. Vlasveld te Zilk voor f 22928.J. W. v. d. Klugt alhier voor f 20930.A. Lelieveld te Hillegom voor f 18935.P. Bakker te Nieuw-Vennep voor f 19-2234.J. W. Parcra alhier voor f 19800.L. J. Win- nebst te Haarlem voor f 28763.D. J. v. Buuren te Bloemendaal voor f 20974. T. J. Uljee te Voorhout voor f 20457.AV. F. Nijman te Hemskerk voor f 22315. AV. P. de Vreede te Noordwijk voor f 18590. F. Fiouw te Leiden voor f 23903. De gunning is aangehouden. Gemengd Nieuws men haar naar een apotheek. Het bleek, dat een scherf van de flesch een der slag aders had doorgesneden. Ofschoon 2 geneesheeren cr bij te pas kwamen, overleed het arme kind. Het lijk is naar het Binnen Gasthuis overgebracht. Spoorwegdieven gearresteerd. In den laatsten tijd werden op het traject RotterdamDordrecht herhaaldelijk goe deren uit de treinen vermist, zonder dat men erin slaagde de daders van deze dief stallen te vinden. Thans is het ae Dordt- sche politie gelukt deze zaak tot klaarheid te brengen. Als verdacht- van deze diefstal len zijn een hoofdcon lucteur en een machi nist in bewaring gesteld. De goederen werden onderweg op afga- sproken plaatsen uit den trein geworpen, waar zo door handlangers werden wegge haald. Van deze medenliehtigen zijn er eveneens twee aangehouden. Verdronken. Tc Oudkarspel is de 76-jarige H. O., die in het Huis voor Ouden van Dagen was opgenomen, verdronken gevonden in een sloot. Verduistering van f 10.000. Een firma to Amsterdam heeft bii do politie aangifte gedaan, dat haar boekhou der vermoedelijk een bedrag van f 10.000 te haren nad.ocle heeft verduisterd. De boek houder is dezer dagen plotseling van zijn work weggebleven en naar aanleiding daar van kreeg de firma vermoedens tegen hem, mede in verband met de vermissing van een groot bedrag aan geld. De verdachte schijnt er van door te zijn gegaan; men ».r althans nog niet iri geslaagd liem op te sporen. Accountants stellen thans een onderzoek in bij de benadeelde firma, om het vermiste bedrag te kunnen vaststellen. Inbraak. Te Hulst is in den nacht van Dinsdag op AVoensdag op twee plaatsen ingebroken. Ten huize van den heer Jos. Wauters werd uit een buffet f 300 aan bankpapier, terwijl uit een broek een portemonnaie werd weg genomen. Toen de bewoners wakker wer den en op stonden, kozen de dieven het hazenpad. De tweede inbraak had plaats bij den ontvanger van de registratie, uit een lessenaar in het kantoor werd f 35 ont vreemd, en uit de huiskamer f 10 wcgg'enc- men. De inbrekers, die nog onbekend zijn, gingen door de voordeur weg en sloegen deze met 'n harden smak achter hun dicht. Kippenziekte. In een groot gedeelte dcr provincie. Utrecht heerscht een ernstige ziekte onder het pluimvee. Vele kippenhouders vonden des morgens hunne beesten docd in do ren. Meisje doodgebloed. Gisterenmiddag om halfzeven werd een meisje uit de Vinkenstraat te Amsterdam uitgestuurd om petroleum te halen. Ze viel van de trap, de flesch brak en dc scherven drongen in haar oog. Hevig bloedend bracht Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen geneeskunde ,de heeren: L. E. Hoolboom, Voorburg cn J. AV. van. Rijn te Den Haag. Eindexamen voor den Ned. Ind. admin. dienst de heeren K S. de la Fuente te Lei den, AV. C. Stolk te Leiden en P. J. AVocst- he-er te Haarlem. Apothekers-assistenten examens: 10e en laatste groep. Opgeroepen 4 candidatcn. Afgewezen 2. Geslaagd de dames E. Men del te Den Haag en W. J, van Driesum te Leiden. Geslaagd voor het voorbereidend examen M. O. voor het Maleïsch de heeren A. Bak ker en M. G. Emeis. Voor het Javaansch en Javaansche Ar- chaeologie dc heer E. Noordenbos; voor het Soendaneesch en de Javaansche Arehaeologie de lieer A. C. Deenik. Faillissementen. Uitgesproken: G, Goedhart, veehandelaar, Bodegra ven; cur. mr. O. E. Hogenhrug. A. Romeyn, koopman, Hillegom; cur. mr. P. Tideman. J. van Wijk Azn., boomkweekcr leBos- koop; cur. Mr. M. B. Vos. STADSNIEUWS. Men deelt ons mede: Vanaf Zondag 2-4 December a.s. en ver der gedurencl de maand Januari zal aan de bezoekers van de Lakenhal gelegenheid worden gegeven om mode te werken tot het lenigen van den nood onder de Nedcr- landsche kunstenaars. Op de Zon- cn Feestdagen, wanneer de toegang kosteloos is. zullen bons legen 10 ets. aan den in gang worden beschikbaar gesteld. Op de overige dagen kan 15 cis. boven den ge wonen toegangsprijs worden betaald, waarvoor eveneens een bon wordt uitge reikt. Aroor hen, die een groolor bedrag willen offeren staat een bus. De opbrengst zal worden afgedragen san de „kunslgrocp Bilthovcn" le Biltho- ven, die zich met dc aanwending en ver antwoording der ingekomen gelden beeft belast. Uit den omzendbrief, door bovenge noemde vereeniging aan de Ncderland- sehe musea en kunstinstellingen verzon den halen wij het volgende aan: „Dc som, maar dan vereenvoudigd, wel ke de Regoering onder den indruk van be zuiniging beeft moeten weigeren, vragen wij aan U, Nederlanders, die niet wenscht dat zoovclen onzer beste en grootste gees ten ten onder zullen gaan. Aroor onze Beeldende kunstenaars be staan geen kassen waaruit geput kan worden om hen maar eenigszins door deze kommervolle tijden heen to helpen". Waar bet kleine bedrag, dat van iederen bezoeker wordt verwacht voor bet mee- rendeel van hen geen bezwaar kan zijn, hoopt do diroctio van de Lakenhal, dat na afloop van den voor deze giften be paalden lijd een flink bedrag uit Leiden voor dit doel kan worden overgezonden. Heden slaagde te Amsterdam voor bel examen vakieeraar boekhouden tie heer A. H. J. van dor Horst, alhier, leerling van den heer AY. J. de Haan. Benoemd tot onderwijzeres aan de school voor M.U.L.O. te Wijk bij Duur stede mej. F. G. O. Mingelen, alhier. Gisterenmiddag ongeveer half 4 heeft een aanrijding plaats gehad lusschen een uit de stad komende tilbry en een naar buiten vertrekkencro Elec. tram ter hoog te van Zomcrzorg. Daar de bestuurder der tilbry op bet laatste moment nog de rails wilde oversteken, was het rc-eds te laat Een aanrijding was niet te voorkomen. A7an de tilbry geraakte het een en ander defect. Vele nieuwsgierigen natuurlijk. Bij de te Leider, afgenomen examens voor controleur bij den Dienst der Poste rijen. en Telegrafie in Ned. Oost-Indië. zijrr geslaagd: de dames: Pb. Evers, Arnhem, G. Snijders, Den Haag cn D. Cngkiehong, Amboina; de heeren J. Bakker, Den Hel der; A. J. G. Boers, Leiden; C. de Vries; H. J. Ivaptein. Apeldoorn; B. H. J. Wig- ge-rs. Aalten; J. Doze, Giethoorn; M. Drent; J. van Veen. Groningen; Ph. Fcits- ma, H. Hekel, II. Stokvis. Amsterdam; J. van Geet, H. G. Sliep, Rotterdam. Chr. Hcnneveld, Oo^terbeek; J. van Hoek, Leeuwarden; J JanSsens, Breda; H. Broekstra, Delfzijl; B. Kraal, Kampen;AV. de Jong, II. Vermeulen. Utrecht; C. Kranen. Hilversum; J. Ivragt, Zwolle; L. Seegers. E. Steenbergen. Den Bosch; E. Somers, Den Haag; J. Re der t, Dordrecht, en Rotteveel, Arnhem. Afgewezen 3 can didal en; uitgesteld 6 Candida ten. TELEGRAMMEN. Griebschc vluchtelingen nanr Amerika. WASHINGTON 22 Dec. (V.D.) Do voorzitter van de immigratie-commissie Johnston heeft bij bet Huis een resolutie i ingediend, waarin voorgesteld wordt, de vluchtelingen uit bet Naburige Oosten in .f de Vereen. Staten toe te laten zonder dat zij behoeven te voldoen aan de bestaande bepalingen. Station verbrand. CHICAGO, 22 Dec. (V.D). Een braud heeft het Deasborastreet-station. meer bekend ais Polkstation, verwoest, Acht personen daar werkzaam zijn dakloos. Storm op til. WASHINGTON. 22 Dcc. .(V.D.) Het weerbureau heeft beden een 3tormwaar- sehuwing uitgegeven voor de Atlantische kust vanaf de \rirginia-capes. Verwacht wordt, dat. de storm zich naar bet Oosten zal voortplanten mest Noorde lijke en Noord-Westelijke winden en ver moedelijk sneeuwstormen. Schip binnengesleept. NEW YORK, 23 Dcc. (V.D.) Deschoo net* „Rosa Terlita" die SG dagen was over geleverd aan het spel van wind en golven, ia gisteravond binnengesleept. Het roer en zeeanker heeft het schip verloren. De ^ehoener die bestemd was voor Zuid-Afri- ka dreef 10 dagen op zee zonder provisie aan boord. De bemanning was uitgeput. Dc interventie van Amerika. BERLIJN, 23 Dec. (V.D.) De berich ten over een officieus plan Inzake do schadevorgoedingskwestie. dat de Ameri- kaanschc regeering gereed heeft ligg?n, verstommen niet. De „New York Tribu ne" meldt: Ondanks de vroegere tegen spraken staat het zonder twijfel vast. dat de Amerikaansche regeering voor een actieve deelneming aan de oplossing van de Bchadevergocdingskwestie is. Do ,."'cw Ycrk Ilerald" meldt tegelijkertijd, da in directe onderhandelingen tusschen AVash- ington, Londen, Parijs en Berlijn reed# gevorderd zijn, zoodat men spoedig reke nen kan op de publicatie van het plan. Marktbericht LEIDEN, 22 December. Veiling. Bloemkool 1321, Andijvie 1.202.Boerenkool 2—4, Roodckool 1.20—3.50, Gelekoo ƒ2.40 —5.20, Selderie 1-60—4,80; Prei 1 -40 2.70; Iveo!selderie 26, Rapen 1.803.40 alles per honderd; Spniiton 816, Bruseelseh Lof 17—23, Kroten 1.20-1.70, Uien 1.30 2.20, alles per honderd Kg. 23 December. Beier. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabricksboter, controle, —2.40, en prima boerenboter 2.30—2.40 per Kg. Aangevoerd: 13/3. 12/G, 51/8, 18/16 vaten, wegende 2250 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 2031 stuks. D1 prij zen waren: Kippeneieren 11-7513.30, cn Eendeneieren 99.10 per honderd stuks. 11 aa del vlug. Turfmarkt van 1823 Dcc. Aaugsvoord 110.000 stuke lange turf, prijs 1112 m 90.000 sluks korte turf prijs 9—13 per 1000. WOERDEN, 21 December. Veiling. Goud- roinelfen 420 cent; Bellefleur 29 cent; Huismanszoot 57/4 rent; Camp. zoet 4lllv cent; Sinjeuren 13/4 cent; Hooilaars 59 ceDl; Armgaard 10 cent: AVinlorjannen 28 cen»t; Gïoze Wildeman 89 cent; Besic van Schauau 520 cent; Besic van Cannot el 35 cent; Joden peren 2514 cent; Lmnvijes 27 cent, alles por Kg. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 23 Deo. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromctcrst.759.5 Iledaix. Laagste Barometerst.728.3 Aberdeen. Verwachting tot den avond van 24 D-c.: Meest matige tot krachtige Zuidweste lijke tot Zuidelijke wind, betrokken oi zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3