Sclioaomagazijn klmeëntelijke aankondigingen Gemeentelijke Vischverkoop. Aan den gemeentelijken Viachwinkel Vischmarkt 18 (Tel. 1225) is Zaterdag ver krijgbaar SCHAR h f 0.22, GROOTE SCHELVISCH k f 0.35—f 0.40, SCHOL a f 0.30f 0.40 per pond. N. O. DE GIJSELAAÏt, Burgemeester. Leiden, 22 December 1922. B&kkersnachtarbeid. De Burgemeester van Leiden: Gezien het verzoek om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor- middags, van N. van Rijnswou, in het per ceel Hecrenstraat no. 85; Gelet op art. 38 der Arbeidswet 1919- en de artt. 1 en 2 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1920 (Staatsblad no. 708); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat genoemd verzoek op de Secretarie dezer gemeente (Kamer no. 9) ter visie is gelegd alsmede dat op Zaterdag 20 Januari 1923 voormiddags te 11 uur op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden,' 22 December 1922. Drankwet. Burgemeester enWethouders van Leiden brengen ter algemeenc kennis, dat door J. A. M. Ammerlaan, te Leiden, een verzoek schrift is ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in den winkel van het perceel Hooge- woerd no. 177. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 22 December 1922. AGENDA. VRIJDAG 22 December. Leiden. Reizende Tentoonstelling Stadsgehoor zaal. Voor de Leidsehe Kappers- en Bar biers-Ver. Hulp en Vriendschap spreekt Dr. Timmers over „H aar- en Baardziekten". Kleino Stadszaal. Aanvang half negen. VRTJDAG 22 December. S as 6 e n- h e i m. Vergadering A. R. Propagan- da-Club in de Cat. Kamer Geref. Kerk. Aanvang 7 uur. Inl. de "heer G. N. van Rijn. WOENSDAG 27 December. Leiden. Openb. Vergadering Staatkundig- Geref. Partij aMeeüng Leiden. Spr.: de heer P- van der Men-en van Kampen. Gebouw Prediker. Aanvang 8 uur. DEZE WEEK Reizende Hygiëne Tentoonsteling. Stads-Geho-orzaal. Geo pend van 10—5 en van 7—1034 uur. lederen Woensdagavond van 734834 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschnur 15. Apotheken ó'e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon- cae-s geopend zijn: G. F. Reijst, Steenslraat 35, Tel. 130. A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Apotheken op len Kerstdag geopend: H. J. M. Prcot, Maarsmanssteeg 17, Tel. 432. Apotheken op 2en Kerstdag geopend: D. J. van Dricsum, L. Mare 76, Tel. 406. W. Pello, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. De apotheek van het -Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, Goch alleen vcor Joden van dit Fonds. 1921: 41.472; op 30 Sept. 1922: 42.935. Van de leden waren ruim 21 pCt. vrou wen. V/aar het geld blijft. In de „Meb." beklaagt een inzender zich over het feit dat, terwijl allerwege bij den dienst der P. en T. op de meest intense wijze wordt bezuinigd, de techni sche -dienst zoo doorgaat met geldver- Bpillen, dat men zich daaraan wel ergeren moet. Volgens het personeel van den ac tieven dienst heeft de technische dienst een zéér ruim aandeel in do ongunstige financicele uitkomsten van den P. en T.- dienst. En als bewijs haalt de inzender de vol gende frappante staaltjes van geldver spilling aan, overgenomen uit het orgaan van de Vereeniging van Directeuren en Commiezen Bij den T. D. zijn reeds gedurende ge- ruimen tijd Duitsohe ingenieurs cn mon teurs werkzaam togen een loon van respect, f 65 en f 35 per dag. 2. De radio-inrichting op het, Kootwij- kerzand verslindt ©chatten gouds en kost nu reods negen millioen gulden; van een geregeld bedrijf is echter nog geen spoor .0 bekennen. 3. Bij do oevete steenlegging van die inrichting is door technische ambtenaren in gro-ofsehen stijl gefuifd op rijkskos ten natuurlijk. Er werd een lunch aange boden die gemiddeld f 20 per couvert kost te- Een oorkonde werd opgesteld, ter ver eeuwiging van de eerste steenlegging. Die oorkonde kostte maar 200 gulden en een afschrift biervan slechte f 175. 4. Hot materieel, door den T. D. aange schaft, is in het algemeen zoo duur, dat thans reeds 35 pet. van alle telegraaf- en telefoonontvangsten wordt geabsorbeerd door den post „afschrijvingen" van dat materieel. Het ligt voor de hand, dat bij een der gelijk hoog percentage een loonende ex ploitatie hoogst moeilijk Wordt? 5. Het bureel „Telefooncentrales" bij do directie van den T. D. werkt uiterst duur. Voor do nieuwe kantoren te Rot terdam, Haarlem en Utrecht heeft dat bureel telefooninrichtingen besteld, die Koopt In breestraat 102. Onbetwistbara voordeelen. Laag sten Pe*ijsl Ppima kwaliteit! Eén dag in dezen maand Gratis verkoop! niet minder dan respect 2 mrlioen, 134 millioen en 2 millioen gulden kosten. Voor die 3 kantoren samen 534 millioen! 6. De keuringen van het materieel laten te wensdhen over en kosten bovendien te veel geld. De keuringen geschiedden vroeger gewoonlijk door één persoon. Thans zijn vioor die keuringen diverse in genieurs (of hoofdingenieurs) gelijktijdig of bijna gelijktijdig op reis, dikwijls nog vergezeld van een electrotechnisch amb tenaar. Zoo komt het voor, dat bijv. 2 ingenieurs te Keulen of omstreken, met als hulp een electro-! echnisch ambtenaar aanwezig zijn en weer een andere inge nieur met een electro-technisch ambtenaar voor keuringen naar Berlijn en Hanmover zijn vertrokken terwijl een derde paar in Londen zit. 7 .Het aantal hoofdingenieurs en inge nieurs ie voor ons kleine landje veel te 'groot. De districtsmgenieure hebben geen Werkkring waarvoor een opleiding te 'Delft noodig is. De inzender in de „Msb" komt ten slotte tot verschil1 ende conclusies, o.a- 'dat de Technische Dienst algeheel gere organiseerd moet worden; dat in het go- heel 6 of 8 ingenieurs voldoende zijn; dat alle werken van eenigen omvang in 'het ■openbaar aanbesteed moeten worden; dat, 'strenge controle uitgeoefend dient te wor den op dienstreizen en dat het aantal dienstauto's en motorfietsen beperkt moet worden. BUITENLAND De Duitsche schadevergoeding. De Fransche minister-president heeft gisteren in den Senaat zijn beleid verde digd. Na een vergelijking tusschen de schijn bare armoede van Duitschland en de wer kelijke armoede van Frankrijk, verklaar de Poincaré. dat Frankrijk zioh niet te gen de stabilisatie der Duitsche mark zou verzetten, maar de herstelbetalingen mo gen niet in handen der bankiers gebracht worden. Zij moeten geregeld worden door de betrokken regeeringen en de com missie van herstel-. Deze kwestie zal deel uitmaken van de bebsprekingen van den tweeden Januari. Den tweeden Januari, vervolgde Poin caré zal or weer ges pro-ken worden over de intergeallieerde sdhulden. Ik heb in dit opzicht groote toegevendheid gevonden. Men stelt ons niet meer voor een absolute wed gerin g. Men verplicht ons niet meer op Amerika te wachten, oin de kwestie, die zoo nauw met die van het herstel ver bonden is, op te lossen. Volgens de voorwaarden van het vre desverdrag is het ontoelaatbaar, dat Frankrijk gedwongen wordt zijn schul den jegens Engeland te Tembourseeren, voor zijn eigen schade door Duitschland betaald is. Wij willen ervoor waken, dat de meeningsverschillen, dio nog tueschen Frankrijk en Engel-and bestaan niet tot oen breuk uitgroeien. Een motie van vertrouwen werd met groote meerderheid aanigenomen. Amerika en het herstel vraagstuk Uit Londen wordt gemeld, dat, of schoon de regeering der Vereenigde Staten zich niet tot do Britsche regeering heeft gewend met betrekking tot nieuwe voor etellen ter oplossing van het sdhadever- gocdingsvraagetuk, er niettemin goede redenen zijn om aan te nemen dat door bemiddeling van den Fransdhen gezant te Washington bepaalde niet-formeele voor stellen aan de Fransdhe regeering in overweging zijn Het is niet bekend van welken aard deze voorstellen zijn, doch het wordt waar schijnlijk geacht dat zij de wederbijeen- Epeping bepleiten van de internatio nale bankier80ommi6sie, die begin van dit jaar te Parijs zitting hield. Ofschoon de Commissie onder de des tijds bestaande omstandigheden geen kano zag Duitschland een leening toe te staan, wordt gemeend dat deze omstandigheden zich sedert gewijzigd hebben en dat, zoo zij opnieuw bijeenkwam, een uitweg uit de bestaande i'mpaisse zon kunnen worden gevonden. Het spreekt ran zelf dat deze voorloo- pige voorstellen het eerst aan Frankrijk zijn gedaan, daar de houding der Brit- 6cho regeering reeds bekend is. Communistisch atheïsme. Zuid-Afrika zal eerlang bezoek ontvan gen van ©en botejewistischen agent, die belast is met de taak het communistisch atheïsme door de gehoele Unie te ver spreiden. Aldus hebben volgens de „Ti mes" eenige Russische joodsche kooplie den, die te Johannesburg zijn aangeko men, medegedeeld. Naar zij verder verklaarden, was op een der jongste conferenties van de sovjet- autoriteiten te Moskou voorgesteld, dat Zuid-Afrikaansche inboorlingen in de bolsjewistische beginselen moesten onder wezen worden en niet alleen de stedelijke bevolking maar ook die van het land. Beiden, blanken en zwarten, behoorden gedwongen te worden het. geloof te aan vaarden, dat er geen God was. De Noorschc defensie. De Noorecho commissie voor defensie heeft haar rapport ingediend, waarin zij eenstemmig voorstelt den dienstpliohtür gen leeftijd van 21 op 20 jaar te verla gen. De meerderheid stelt verder voor een vooroefening van 90 dagen voor alle re- cruten en twee maal 27 dagen bij den troep, terwijl de minderheid een oefen tijd van 48 dagen en twee maal 24 da gen voldoende vindt. De arbeiders in het Roergebied. Uit Berlijn wordt gemeld: De arbeiders in het Roergebied hebben eenparig hun verzet te kennen gegeven tegen elke po ging van Frankrijk om in den gang van zaken in te grijpen. De hoop, dio Frankrijk had, dat de ojolsche arbeiders in geval van een bezet ting op Fransche hand zouden zijn en zoodoende de productie zouden kunnen gaande houden, is sterk verminderd, nu het blijkt, dat er onder de ettelijke rail- lioenen Duitsche arbeiders aldaar slechts 80 a 90 duizend Polen zijn ach! er geble ven, daar de meesten bij Jen overgang van Opper-Sileziö daarheen zijn vertrok ken. Storm in aantocht. Regen en storm vierden weer hoogtij op de BrPsche eilanden, en er zijn aanwijzin gen, dat er uit den Atlantischen Oceaan een hevige storm nadert. Volgens een draadloos telegram van het stoomschip „Metagama", dat zich op een afstand van 1000 mijl van de kust op den Atlan tischen Oceaan bevond, ontmoette dit schip een Noordwesters! orm mot een windsnelheid van meer dan zeventig mijl per uur. Verkeerssignalen te Parijs. Op eenige boulevards te Parijb zijn proeven genomen met automatische ver keerssignalen, we^ko bestaan uit beweeg bare roode en witte schijven, 'ie het „stop" en „vooiuit" aanduiden en op een hoogen standaard zijn geplaatst.. Talrijke stedelijke autoriteiten waren bij do proef- Door een der gemeenteraadleden is voorgesteld om doze signalen in gebruik te nemen ter vervanging van de talrijke politiestokken. De voorsteller wijst er bo vendien op, dat doorvoering van een der gelijk plan heel wat bezuiniging zou op leveren, daar thans op de drukke uren al leen op de Place de l'Opera 13 verkeers agenten noodig zijn. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Tweetal. Te IJzendoorn: P. Bokma te Schiedam en J. Kraaij te Gorinchem. Beroepen. Te Oude TongeW. L. Mulder te Benthuizen. Bedankt. Voor Ouwerkerk a. d. IJs- sel: C. B. Holland te Kampen; voor Op penhuizen c.a.: P. de Bruijn te Aalsmeer; voor Driesum: H. A. Leenmans te Bode graven. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te Nieuwe Pekela (voor de 2de maal): P. de Smit te Oud-Bei jer- land. Beroepbaar gesteld. Ds. J. A. van Leeuwen, emeritus Herv. Predikant te Bloemend aal, (Bloemend, weg 153), stelt zich weder beroepbaar. Staien-Generaai. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. INDISCHE BEGROOTING® De heer A1 b a r d a (S. D.) zegt, dat de Indische beweging zich concentreert hoe langer hoe meer in de richting van zelfbe stuur. Spr. protesteert tegen den koers dien de Minister inslaat, voet gevend aari de reac- tionnaire beweging. Van alle zaken waar op nu bezuinigd zal worden, is nog nim mer er één voldoende behartigd. Bij allo is achterstand en de bezuiniging vergroot slechts 'den achterstand. Met kracht protesteert spr. tegen den bczuinigings-maatregel, waarvan de amb tenaren de dupe zijn. De Regeering wekt overal ontstemming. Het vraagstuk van de defensie van Indië moet men van principieel standpunt be zien en men moet afzien van het plan om Indië te verdedigen tegen een buitenland- schen vijand. Met nadruk verzet hij zich ten slotte nogmaals tegen de reactie. De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam (C. H.) meent dat er in Indië nog iets anders is dan groote be drijven. Er zijn 46 millioen menschen, wier belangen, voornamelijk ethische belangen, behartigd moeten worden. Op die belan gen legt spr. den nadruk. Avondvergadering. OORLOGSBEGROOTiNG. M inister Van Dijk beantwoordde, in de avondvergadering, de sprekers van Maandag- en Dinsdagavond. Hij begon met de interpellatie-Ter Laan over het regle ment op de krijgstucht en merkte daarbij op, naar aanleiding van de bedenking, dat de vrijheid van de vereeniging en verga dering werd belemmerd, dat deze ook in het Duitsche leger onder het regiem Ebert niet wordt erkend. Het is in Duitschland den militairen zelfs uitdrukkelijk verbo den, lid te zijn van politieke vereenigingen of deel te nemen aftn politieke vergade ringen. Van wat de Minister op do algemeene beschouwingen antwoordde, nemen wij drie hoofdzaken: de bezuiniging, de quaestie van veld- of vcBtingleger cn de organi satie. Wat het eerste betreft, betoogde de Mi nister dat er reeds in 1922, door de Dienst plichtwet 634 millioen is bezuinigd op Oor log en dat ten slotte deze begrooting is neergedrukt tot op 63 millioen. Maar daar- Oude Rijn 180, verkeopt tegen iageren prijs dan alle concurrenten. Lager dan al hunne z.g. Opruicnings-Prijzen. 10582 Profiteert er van onder zijn 5 millioen aan wachtgelden, die dus allengs wegvallen. En als men die 5 millioeneraf trekt komt men tot 58 mil lioen, dat is juist wat, volgens den heer Dresselhuvs, de begrooting op den grond slag van een indexcijfer van 175 zou moe ten zijn. Doch eigenlijk, zee meende de Minister, moest men er ook de 9 millioen aan pensioenen aftrekken (dit liikfc ons zeer bedenkelijk en don komt men nog niet tot de 50 millioen. 7oo kwam de Mi nister (op dezelfde wiize> ook tot 20 mil lioen in plaats van 40 millioen aan pen sioenen. In elk geval is de begrooting be- langriik lager dan die van 1922 en ook be langrijk lager, ner hoofd der bevolking rekenend, dan die van Zwitserland, Dene marken en België! De oorlogsbegrooting van laatstgenoemd land is frs. 887 mil lioen. Ton aanzien van de organisatie merkte de Minister op, dat deze pas tot stand is gekomen, dat daarop de mobilisatie op nieuw is ingericht en dat het dus niet te verlangen is dat men haar nu weer gaat herzien. Het coneentreeren in kampen, zooals de heer Colijn wilde, zal echter ern stig worden overwogen; het kampements plan is trouwens evenals het artillerie- fonds, volstrekt niet opgegeven maar slechts uitgesteld om finaneieele redenen. Op uitbreiding van de artillerie wordt trouwens bij het indeelen der miliciens bij voorbaat gerekend, dat men geen artille risten tekort zal komen. Aan aanschaffing van nieuwe artillerie zou trouwens toch nog niet zijn te denken, omdat men eerst de nieuwe typen van ge schut, moet bestudeeren Tntusschen is de artillerie van het veldleger vermeerderd door het indeelen van de houwitsers en doordien alle mobiele geschut uit de stel- liurren bij het veldleger is ingedeeld. Met dit laatste geeft de Minister inder daad wat meer inzicht in zijn denkbeelden omtrent veld- en vestingleger dan door hetgeen hij over dat onderwerp zelf zeide. Geen bepaald vestingstelselliniën en stellingen hebben wel waarde.... geen twee erlei legers.... het veldleger moet gesteund worden door een operatiebasis.... wat niet noodig is voor de Vesting Holland moet worden opgeruimdZiedaar eenige uitin gen van den Minister, waaruit wij ons geen helder beeld van zijn denkbeelden om trent, doel en wezen van ons leger kunnen vermen, 't Meest aannemelijk dunkt ons, dat de Minister het zwaartepunt zcekt in het veldleger, maar een zekere mate van vaste werken noodig acht als operatiebasis (in het stelsel-Colijn is dit trouwens niet helder: van waar uit moet, zonder basis, het veldleger van munitie en proviand, enz. worden voorzien?) doch hij ziet daarin (vermoedelijk) niet meer het „reduit" van voorheen, waarin 't leger ten slotte, als 't geslagen is, persé zou moe ten terugtrekken. Overigens teekenen wij aan dat de Mi nister, met alle waardeering voor de goede bedoelingen van mevrouw Bronsveld, haar eisch van geestelijke zorg bij de voorop leiding afwees. Die omvat slechts twee maal twee uren 's weeks en het kan geen wezenlijk verschil maken of die bij den landstorm of bij de burgerwacht worden doorgebracht. Van opleiding bij de bur gerwacht bleef de Minister echter af- keerig. Laat in den avond werden nog 3 moties geboren: een van den heer K. ter Laan (diens derde bij dit debat) tcgen.de veel besproken artikelen van het reglement op de krijgstucht; een van den heer Duys tegen de 5 pOt. korting voor militairen op wie de Regeering nu ook de 834 pCt. kor ting wil toepassen en ten slotte de 7e motie bij de algemeene beschouwingen over deze begrooting! een motie van mr. Oud, die de motie-Boon goed vindt, doch in 1923 daarnaast een proef met vrij willige afvloeiing wil nemen. Tegen half één werd de achtste en laat ste motie geboren, waarvan dr. Deckers de vader was en die een tijdelijk afvloeiings stelsel wil voor 4 maanden. Gemeenteraad Lisse, Voorzitter de Burgemeester, de heer Eenhuis. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden gelezen waarbij door de heeren Segers en Pijnacker een opmerking maken over de notulen van de vergadering van 7 November. Allereerst kwam aan de orde een gewij zigd voorstel van B. en-W. tot wijziging der verordening op de heffing van keur- loonen in den kring Lisse. In de vorige vergadering was een verzoek van de firma Verdegaal en Schrama, tot wijziging van het tarief voor hunne zaak, ingekomen. Din verzoek is gezonden aan den keurings veearts om advies. In gevolge dit advies wordt nu bepaald dat, wanneer 10 of meer varkens tegelijk in een slachtplaats wor den gekeurd, een keurloon van f 1.50 per varken wordt geheven. Conform beslpten. Het verzoek van B. en W. van Zeven huizen om adhaesiebetuiging tegen de voorgenomen classificatie der gemeenten, wordt voor kennisgeving aangenomen, tf&ar deze gemeente geprotesteerd heeft iegen de indeeling in de vijfde klasse. Ingewilligd werd een verzoek van het personeel der openbare M. U. L. O.-school, om gedurende een avond per week over 'n lokaal dier school tc kunnen beschikker:, voor het houden van een letterkundigen cursus. Besloten werd in overeenstemming met het voorstel van B. en W. en de grond- commissie tot verkoop van een perceeltje bouwterrein van het gemeentelijk haven terrein aan den heer J. Verduijn ter leng te van 16 M. en ter diepte van 20 M., voor den prijs van f 5 per M2; idem aan den heer D. Vergunst ter lengte van 25 M. en ter diepte van 22 M. voor dezelfde prijs. Een comptabiliteitsbesluit werd aange nomen voor de begroeting der dienst 1922. Aan de orde kwam: Bespreking over rioleering van het Oosteinde der gemeente. De V o o r z. moest tot zijn leedwezen mcdedeelen, dat groote hinderpalen in den weg waren gekomen, zoodat hier niet veel te zeggen was. Weth. Tromp wenschte met f >C oog op bestrating toch in beginsel te beslui ten tot rioleering. De heer Pijnacker merkte op dat wij toch zeer moeilijk een besluit kunnen ne men; dit kan alleen toch maar gelden voor de voorbereidende werkzaamheden. Met het oog op de moeilijkheden heeft de grondcommissie ook geaarzeld, een advies te geven, in welke richting kan worden ge werkt. De V o o r z. zegt dat geloosd moet wor den in groot water cn dat zal zeer moeilijk gaan, daar het Rijk daar zal bestraten met keibestating en de waterleiding met zijn net van buizen later ve<T mn^vkhe- den zal opleveren De heer v. Til egt dat lü uk.. i ge leden al over deze zaak i3 gesproken. Maar er is geen voortgang medo gemaakt; is er dus een veTwijt, dan kan dit tfi'h moeilijk gelden voor den Raad. De heer C. Schrama wijst er op, dat in de laatst gehouden vergadering der grondcommissie een besluit is genomen in het groote water uit te loozen; hij wenschfc dat de Raad van dit besluit kennis draagt. Besloten werd het punt rioleering in ge sloten vergadering ai te handelen. Van de vereeniging van Ned. Gemeen ten was ingekomen een adres dat het na zien der boeken van den gemeente-ontvan ger zou kosten f 225, voor het gasb f 275 en voor volksbelang f 100. Ook werd een premie genoemd vco de verzekering van brandschade. In verband met een adres van de Vereen. „St. Paulus", bond van overheidspersoneel, verzocht de heer Warmerdam, alsnog aan do vakorganisaties mede te deelen dat de Raad een besluit heeft geno»3n, tot wijziging der arbeidstijden voor het oerso- neel van de gasfabriek De heer La n geveld wees er op dat de Raad daar niets mede te maken heeft; dat. geldt de sociale commissie, deze con fereert met hun. De V o o r z. zegt mededèeiuig toe. Vervolgens waren ingekomen ongeveer 50 adressen, met verzoek om adhaesie te be tuigen tegen den zomertijd. (Slot volgt.) Uil de Ümciev iïi RLJNSBURG. Het bericht dat de heer Meijer alhier beenoemd werd tot onder wijzer aan een Ohristeiijke school te Wa tergraafsmeer is naar ons wordt medege deeld voorbarig. KATWIJK AAN ZEE. De voordrachtavond van den heer Feijten heeft een klein nadeelig saldo opgeleverd, zoodat aan ziekenverple ging niets kon worden overgedragen. On danks het financieel tekort zullen toch meerdere declamatie-avonden worden ge houden. Wij vernemen dat er zelfs plannen bestaan een man van naam voor de club te doen optreden. Voor het laatst in dit seizoen heeft de reddingsboot een goedge slaagde proefvaart gedaan. Alhier is een fonds opge richt tot steun van patiënten welke in het Ziekenhuis te Leiden moeten worden op genomen. Het bestuur is saamgesteld uit de heeren: D. Mimiee, L. v. d. Zwan, A. de Jong, A. Roovers, J. Varkcvisscber, G. van Duin en K. Dijkdrenth. Naar wij ver nemen werkt dit fonds zoowel voor Kat wijk aan den Rijn als voor Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN. Landverhuring. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland werden Woensdag in Hotel „De Roskam" 24 per* ceelen land verhuurd. 21 voor den tijd van 7, en 3 voor den tijd van 2 jaren. Er wer den tamelijk onzinnige prijzen, geboden. 21 perceelen, groqt te samen 18087 R.R. brach ten pcff jaar op 13741 of gemiddeld 0.76 per R.R. 3 perceelen minderwaardig land' verhuurd. voor 2 jaar brachten op 306, Deze waren groot 1104 RR. Do huurders waren bijna allen tuinders uit Rijnsburg. De gronden waren voor het moerend eel ge legen langs het kanaal van Katwijk naar Warmond. 1ste kwaliteit tuinland, is er weinig bij. Men oordeele dus over zulke prijzen. Getrokken tulpon. Wat verwacht werd is tamelijk wel bewaarheid. Ook deze dagen wondt voor de getrokken tulpen een te lage prijs gemaakt. Sommigen ontvan gen den inkoopsprijs terug, andere moeten; daar benedien blijven .Met Hyacinhlven is het iets vlugger, hiervoor wordt op heden per 100 1ste soort 78 betaald. De eerste Thomas Moore worden thans go- vedld. Deze brengen ruim 7.per 109 op. King of the Yellow wondt ook weinig gevraagd. Brengt slechts lot 2.50 per 100 op. Hulst gaat voor 0.90 por K.G. De handel is over het algemeen traag. Dinsdagavond trad voor do Ohr. J. V. „Jeramia 13:16" op Ds.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2