Uit de Omgeving. een. partij puin bij de Voorhout.er brug is geklopt. Spr. zou met een variatie van jjlict sop is de kool niet waard" willen zeg gen: „liet puin is het arbeidsloon niet waard. Men kan nog voordceliger bazalt met kruiwagens uit Duit3chland halen. Wethouder v. Klaveren zegt dat der gelijk puin niet meer zal worden aange schaft. Het kloppen is juist afgeloopen. De beer K. Zandbergen brengt klachten over oen andere lijdensgeschiede nis de verregaande luiheid bij het lossen van grind aan de Zandlaan. Wethouder v. Klaveren: „Het lossen is juist afgeloopen (geroep: hè!) 't Werk is goedkooper geleverd dan de raming was. De heer Jonker wil een post op de be grooting brengen om een nieuwe verbin dingsweg TramstraatKerkstraat aan te leggen. De heer v. Iterson: „De hoeren zijn immers zoo voor bezuiniging?" De heer Jonker zegt dat de toestand niet kan blijven zooals ze is. Men kan or alvast eens over denken voor de volgende vergadering. De heer v. d. Gugten ziet van het woord af daar de kwestie die hij wilde be spreken volgende week neg ter tafel komt. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in geheime zitting tot behandeling van reclames H. O. praan-soliste J. Baeilclc uit Amsterdam en de hoeren J. Veldkamp (fluit), J. Couvce (piano) en A. de la Rie uit Leiden (piano begeleiding.) De vereeniging heeft niet dan na dege lijke studie haar werk voorgedragen. Moge het succes van dezen avond haar een spoor slag zijn om steeds voorwaarts te gaan en de schoone gave der Zang te beoefenen. Nadat door den heer v. Beelen dank was gebracht aan vereeniging, directeur, mede werkenden en belangstellenden werd na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 294 met dankgebed gesloten. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Robert William z. van W. Hoos en S. de Lange. Ondertrouwd: S. Heemskerk 22 j. en J. Huge 20 j. Overleden: A. van der Kooy 61 j. RIJNSBURG. Bij de Vrijdag door B. en W. gehouden verpachting van het haven geld is de inning daarvan gegund aan den heer P. Wolthaus alhier, voor de som van f 225. ALPHEN AAN DEN RIJN. De heer W. Bouwman al hier zal vertrekken naar Stellendam om werkzaam te zijn als godsdienstonderwij zer bij de Ned. Herv. Gemeente aldaar. BODEGRAVEN. Dioor tot nog toe onbeken de oorzaak is gedeeltelijk afgebrand, een arbeiderewoning in de Meije, bewoond door G. Pijnacker. De ter plaatse gesta tioneerde brandspuit was spoedig aanwe zig waarvan men met behulp wist te voorkomen dat de brand overelqeg naar de belendende perceelen. Verzekering dekt de schade. Zaterdagmiddag, onge veer drie uur werd in de winkel van J. Voordouw, in de Spoorstraat de lade ge licht en het aanwezige geld meegenomen. Door de activiteit van den gem.-Veld- wachter Diepenbroek werd de dader spoe dig gearresteerd, en in verzekerde bewa ring gesteld. Het ontvreemde geld werd op hem gevonden. Na herhaalde malen verhoord te zijn heeft hij bekend dit mis drijf te hebben begaan. Het is een zekere W., zwervende vroeger boomkweeker te Boskoop. Hedenmor gen werd hij overgebracht naar het Hui6 van Bewaring te Utrecht. Te Leiden slaagde voor het examen hoofdcyommies der posterijen in Nederl. Oost-Indië, de heer C. van Ingen Pz. Zijne opleiding ontving hij aan de Indologenschool te Leiden. De heer W. Boer werd be- noemd tot Hoogheemraad van het groot- waterschap van Woerden. Ds. H. A. Leenmans alhier heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Rouveen, bedankt. HAZERSWOÜDE. Tot ouderlingen der Ned- Herv. Kerk zijn gekozen de heeren A. van Geelt en Jac. de Kort, en tot diakenen do heeren H. J. J. Voets en A. Qualm. Onder het vee van den heer A. P. Straathof alhier is mond- en klauw zeer geconstateerd. De hoeve is van hot vereischte kenmerk voorzien. KATWIJK. Nieuw Kerkhof. In een onzer vorige raadszitingien ie door een lid de vraag naar voren gebracht of het niet mogelijk was voor Katwijk aan Zee een nieuw kerkhof te doen aanleggen. Eensdeels om dat het bestaande kerkhof spoedig zal liggen in een bebouwd deel der gemeente en mede om hierdoor productief werk te leveren door middel der werHoozen. Dit nieuwe kerkhof zon dan volgens den voor steller kunnen komen ergens langs den Cantineweg of op de z^g.n. „Krijne Wei". Het is ons bekend, dat zeer velen met dit idee niet meegaan. Ter bestrijding der werkloosheid zou de aanleg van een kerk hof niet veel baten, vooral omdat het te kort aan zand op de een of andere plek in het duin zoo gemakkelijk is aan te vullen en men heb overtollige zand zoo gemakke lijk kwijt kan. Het is dus maar een kwes tie van egaliseeren. Dan zou men door den aanleg zoo ver uit de gemeente zeer velen hiermede geen gunst bewijzen. Het is een algemeen gebruik onder de Heine buiv- gers en arbeiders, dat een overledene graf waarts wordt gedragen. Dus zonder lijk koets. Dit geeft een gocrèc besparing op de uitgaven bij een uitvaart, waarvan de kosten in den regel toch al niet meevallen Ging men nu een kerkhof aanleggen ver buiten de kom der gemeente op de ge noemde plaats, dan werd men hierdoor dus tot een buitengewone uitgave ge dwongen. We meenen om bovengenoemde reden wel te durven voorspellen, dat dit voorstel geen voldoenden bijval zal heb ben. Werkloosheid. In de twee hoofdbe drijven neemt de werkloosheid nog steecis toe. De visseherij ligt bijna stil en als ge volg ook kuiperijën, scheepmaker ij enz. Evenzoo is bet gesteld in den tuinbouw. Niet dan de noodzakelijkste uitgaven kun nen bij iederen tuinder plaats hebben. Waar andere jaren in de wintermaanden veel gedolven wordt, moet dit thans bij velen als gevolg der slechte uitkomsten in 1922 achterwege blijven. KATWIJK AAN ZEE. Een groote schare had zich begeven naar de zaal van Prot. Chr. Belangen om de uitvoering van de Chr. Zangvereen. „Excelsior" bij te wonen. Nadat de heer N. van Beelen de verga dering had geopend werd gezongen Psalm 250:1. Daarna begon de zangvereeniging met de afwerking van het programma begeleid door een piano uit het magazijn van den heer v. B.. Er is onder leiding van den directeur de lieer J. Couvèe uit Allernaar prachtig gezongen. Medewerkisg werd verleend door de so- GEMEENTERAAD LEIDEN. Vergadering van den Raad der gemeente Leiden op Maandag 18 Dec. 1922. Voorzitter de burgemeester Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gij se 1 aar. Afwezig met kennisgeving de leden De Lange, Stijnman, Wilmer, en Pikaar. De V o o r z. opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. De V o o r z. doet mededeeling van de ingekomen stukken, w. o. het reeds gepu bliceerde schrijven van de afd. Leiden van den N. B. van Werkl. in Overheidsdienst. Van de afd. van den Alg. Politiebond is een soortgelijk adres ingekomen. Verder beschikking van den Minister van Financiën inzake voorschotten en bijdra gen voor „De Eendracht" en „Ons Belang3'. De Bond „Heemskerk" heeft bericht, dat hij jaarlijks f 100,wil bijdragen voor het onderhoud van de molen „De Valk". De Voorz. merkt hierbij op, dat bij veel belang stelt in de toekomst van dit bouw werk. Spreker heeft met den secretaris van „Heemskerk" een onderhoud gehad, waar bij afgesproken werd dat deze bond den molen in stand zou houden als de Gemeen te subsidie verleende. Thans echter keert men de zaak om en wil men een bijdrage verleenen, als de gemeente voor het on derhoud zorgt. Hierdoor komt de zaak voor de Gemeente heel anders te staan, Spreker stelt yoor dit adres te zenden naar B. en W. om praeadvien. Aldus besloten. Voorts een verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers om het onderwijs in de Nuttige Handwerken niet onder den gewonen schooltijden te doen geven, alvorens de noodige adviezen zijn ingewonnen. Ingekomen is bericht van Mr. Cos- man inzake de navordering van de plaat selijke belasting, waarbij de gemeente in het ongelijk werd gesteld. De heer Oostdam verzoekt naar aan leiding hiervan eenige vragen tot B. en W. te mogen richten. Dit zal geschieden in een vergadering met gesloten deuren na de behandeling -van de gewone agenda. 3. Benoeming van een Regentes van het Geref. Minne- of Arme oude Mannen- en Vrouwenhuis. Benoemd wordt Mevr. B. ReijstVree burg met 13 stemmen tegen 4 op Mevrouw Eerdmans en 2 blanco en 1 ongeldig. 2. Praeadvies op het verzoek van W. ds Vries, om eervol ontslag als onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het open baar lager onderwijs. De heer Eerdmans vraagt tegen wel ken datum dit ontslag zal ingaan. Het heeft zijn aandacht getrokken, dat onlangs het Seetieverslag. is afgedrukt, zooals heb werd ontvangen, terwijl dit adres van taal fouten is gezuiverd. Verder vraagt spr. of zaken als deze niet eenvoudiger kunnen worden afgedaan. Er zijn over deze zaak nog heel wat brieven gewisseld. De beer v. d. Lip, weth., zegt, dat da datum door B. en W. bepaald wordt. Wat de adviezen betreft zegt spreker dat deze onderwijzer aan verschillende scholen werkzaam was. Vandaar dat er ook ver schillende adviezen zijn. Wat het al of niet corrigeeren van stukken betreft zegt spr. dat hem daaromtrent niets bekond is. De Voorz. merkt hierbij nog op, dat een of ander© ambtenaar dit op eigen legenheid beeft gedaan. 3. Voorstel tot toekenning van eervol ontslag (met wachtgeld) aan eene onder wijzeres aan de Meisjesschool voor U. L. O. aan de Breestoaat. Deze onderwijzeres kan nu worden ge mist daar het hoofd niet meer ambulant is. Zij is de oudste en zou over eenige ja ren worden gepensionneerd. Goedgekeurd. 4. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1921, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 5. Rekening, dienst 1921, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot verhuring van het pak huis Burgsteeg No. 6, aan H. J. J. M. Da- men, tegen 300 gld. 's jaars (tegenwoordige huurprijs is 250 gld.) Goedgekeurd. 7. Voorstel tot verhuring van het per ceel Aalmarkt No. 11, (voormalige Stads apotheek) aan A. P. A. Esltens, inspecteur van politie, die eerlang zijn tegenwoordige woning moet verlaten, voor 450 gld, jaars. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot ingebruikgeving van de los- en laadplaats aan de Ha arlemmer trek- aart, aan de N. V. Betonfabrïek „Noorct- ijkerhoüt" te Nöordwijkërl.out, tegen be taling van een jaarlijksc-he vergoeding van 45 gld. Goedgekeurd. 9. Voorstel tot iDgebruikgeving van een ukje grond, grenzende aan de binnen plaats van de school in de Brandewijn- steeg, Sectie H No. 3355, aan J. A. Koh- sehulte, voor 15 gld. 's jaars (reeds sedert 1912 in gebruik voor 10 gld. 's jaars.) Goedgekeurd. 10. Praeadvies op bet verzoek van het Comité voor de Reizende Tentoonstelling voor Volksvoorlichting, om de belasting op tooneclvertooningen en andere vermake lijkheden te mogen terugontvangen in den vorm van subsidie of anderszins. Aldus besloten. 31. Verordening, tot wijziging van de ver ordening van 2 Augustus 1920 (Gem.blad No. 35), laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 12 December 1921 (Gem.blad No. •O), betreffende het verleenen van een bij slag op de pensioenen van Gemeente-amb tenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de verordening rege lende het verleenen van pensioen en wacht geld aan gemeente-ambtenaren en de ver ordening, regelende het verleenen van pen sioen aan weduwen en kinderen van Ge meente-ambtenaren, zooals deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. De verordening wordt goedgekeurd. 12. Verordening op de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden. De heer S ij t s m a zegt, dat het toela tingsexamen voor de meisjes gemakkelijker wordt gemaakt dan voor de jongens. Spre ker wil echter gelijke rechten, maar dan ook gelijke plichten. De heer v. d. Lip, weth., zegt, dat deze vraag in het prae-aavies al is beantwoord. Spreker acht gelijkstelling hier niet ge- wenscht Deze school draagt- een tweeslach tig karakter. Er is ook een deel der leer lingen, dat niet voor het eindexamen werkt Eenige soepelheid is hier zeer gewenscht. De inspecteur is dan ook met dit voorstel mee- Mevr. v. Itallie heeft tegen het hier aangegeven verschil geen bezwaar. Het kan echter zijn, dat hierdoor een zeker minderwaardig stempel op de school wordt gedrukt. Daarom merkt spreekster op, dat. de meisjes wel minder sterk zijn in reke nen, maar dat zij in andere vakken ,'ioras weer beter zijn. Men zou dan voor talen bijv. weer wat zwaardere eischcn kunnen stellen. De beer S ij t s m a wil algeheele gelijk stelling. De heer v. d. Lip, weth., zegt, dat bij de toelating nog niet beslist kan worden in elke richting de kinderen .zullen gaan. Ook gaat het niet aan voor sommige vak ken zwaardere eiscken te stellen. Het gaat hier alleen om bij het geven van cij fers eenige soepelheid te betrachten. Mevr. v. Itallie zou dan voor jongens wat meer soepelheid bïi de talen zien be tracht. De heer v. d. Lip, weth., zegt, dat dit öiet zal gaan. Men kan alleen eenleszms schipperen bij de meisjes voor afd. A. Bij de artikelen merkt de heer Eerd mans op, dat het goéd zou ziin te over wegen de kerfstvacintie bij do Ker&tvacan- tie te trekken. Onder hilariteit zegt spr, (lat we van 't- jaar een late Kerstmis hebben. Be doeld was Kerstvacantie. De heer v. d. Lip, weth., zegt, dat de herfstvacantie kort geleden is ingevoerd. Er is geen reden daarop nu weer terug tc komen De verordening wordt goedgekeurd. 13. Verordening, houdende regeling van de jaarwedde der leeraren een het Gym nasium, de Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden. De heer Meijnen vraagt wat bedoeld wordt met de acte yoor Lager Nijverheids onderwijs. De heer v. d. L5r, weth., zegt, dat er voor dit onderwijs een speciale acte is. De verordening word£. goedgekeurd. 14. Voorstel tot verkoop van een 2-tal strooken grond, gelegen ten zriden van de Fruinstraat en ten westen van de Cobct straat, Sectie M. No. 3893 ged., aan J. W. Reijncveld, resp. tegen 10 gld. cn 9 gld, per H2. De heer v. Eek zegt. <lat zijne fractie tegenstandster is van verkoop van Gemeen tegrond. Daarom zal zij tegen dit voorstel stemmen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 15. Praeadvies op de motie van Mevr. van Kaih'e-van Embdcn, in zake de ver schaffing van goedkoone groenten cn aard appelen aan de bevolking. Mevr. v. Itallie zegt, dat de opmer king is gemaakt dat d4t voorfitel met de verkiezingen in verband stond. Dit is ochter niet het geval. Wat nu de zaak zelf betreft, B. en W. zeggen di.t de groentenprijzen hier niet abnormaal hoog zijn. De vraag is echter hoe men de zaak beschouwt. Houdt men rekening met de waarde van het artikel, dan zijn de prijzen hoog. De marktwaarde is zeer gering. Spr. gunt de middenstanders gaarne een behoorlijken winst, maar het moet niet te ver gaan. B. en W. willen wel ingrijpen bij schaarschtc. Dat is eau negatief ingrij pen. Spr. wil een positief ingrijpen als het artikd er wel is. De Raad heeft een voorstel lot instel ling van een Levensmiddelenbedrijf ver worpen. Spr. meent dat zulk een bedrijf wel degelijk bestaan kan. Met bet Visch- bedrijf gaat het toch ook goed. B. en W. zeggen dat dit laatste dient om de men- schen visch to leeren eten, maar nu ze dat leerden, gaat het bedrijf toch door. Spr. erkent echter dat er pracüsche be zwaren zijn in verband met de kieskeurig heid dor bevolking. Juist is, dat men de tuinders niet kan dwingen aan particulieren te verkoopen, De tuinders zouden ech ter w 1 willen, maar z iL worden door de handela ren geprest, dat niet te d oen. Wel zijn er enkele kleinere tuinders van builen die aan particulieren leveren. Spr. wijst er dan op dat het ook een middenslandsbelang is, dat "de prijzen niet te hoog zijn. Bovendien zal een deel der bevolking toch altijd aan de deur willen koopen. Spr. zou echter willen helpen dat deel der bevolking dat de moeite wil doen naar de groente te gaan inplaats dat dc groente naar hen komt. B. en W. hebben gezegd, dat een groen- tenmarkt hier niet gaat. Spr. begrijpt dit niet. Het publiek is niet afkeerig van het markwezen,-maar het wil wat fleur. De heer Wilbrink: een strijkje. Mevr. v. Itallie: neen geen strijkje, maar b.v. behoorlijke beschutting. Spr. vraagt geen kostbare ballen, maar de ge meente zou b.v. als in Utrecht kraampjes kunnen oprichten. Zulk een maatregel werkt prijsregelend. (Wordt vervolgd) STADSNIEUWS. Woensdag is het 50 jaar geleden, dat prof. dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen aan de universiteit alhier het hoogleeraars- ambt in de sterrenkunde aanvaardde. De heer M. van der Stoel, vorige week alhier tot arts bevorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2de kl. bij het reserve-personeel van den geneeskun digen dienst der landmacht. Aan den gevel van het huis hoek Kaiser- straat en Kolfmakersteeg kwam bij 't af- bïkkèn van de pleisterlaag een oud steen tje bloot inetjiet opschrift: „veel hoofden, eel sinnen". 't Pleit ongetwijfeld voor den juisten „sin" van den eigenaar, dat hij dit steentje wie weet hoe lang het er al ge zeten heeft niet weer heeft laten weg- pleisteren, maar in eere herstelde. Gehouden vorkooping in bel Notaris huis aan den Burcht alhier, np Vrijdag 15 December, ten overslaan van den No taris C. Versluys alhier: Twee heerenhuizen Stationsweg 19 en 51 Kooper de lieer J. F. Bik q.q. voor ƒ29200; drie huizen, Vinccnliuspoort 1, 2 en 3. uit komende aan de LangcgracM, knóp er de lieer P. Tas qq. voor ioOfi. TELEGRAMMEN. tauratiewagon begaf en «en andert maal bij de visitatie aan rie grens bfj Rooten- daal. Het onderzoek in deze zaak heeft nog niet aan het licht gebracht of <ie diefstal op Sollandsch dan wel op Franach of Bo> gisch grondgebied is geschied. In elk gistaj staat vast, dat de juweclen niet in het valies waren toen de eigenares in Don Haag uit den trein stapte. De dame heeft den reis van Antwerpen af gemaakt,, alleen in tegenwoordigheid van een heer. Zij waren gezeten in het le klasse compartiment dat dadelijk achter de restauratiewagon volgde. Deze heer waarschijnlijk een Hollander, die eveneens in Den Haag uitstapte, sou misschien eenige inlichtingen kunnen ver strekken. De Centrale Recherche te 's-Gra- venhage verzoekt hem, zich daartoe te ver voegen aan haar Bureau Alexanderveld 15 a. De bedoelde heer, die ongeveer 35 jaar moet zijn. was net gekleed in een blauw colbcrtcostuum en had een dikke bruine winterjas bij zich, H'j heeft bruin haar en grijze oogen. Zijn gladgeschoren gelaat is eenigzins bruinachtig van tint. Bij het uit stappen droeg hij een kleine tasch in de hand. Nederlandsch consulaatbureau gesloten. WL ADI W O STOCK. 18 Dec. (Tel.) Een door de Sovet-regecring uitgegeven order staat toe, dat de Engelsche, Amerilpaan- sehe, Italiaanseke en Duiteohe consula ten, alsmede het Oostentrij-ksche Roode Kruis, hun bureaux geopend ho-uden. Alle andere moeten sluiten, waaronder cofc het Nederlandeclie consulaat. De rede van Poincaré. BERLIJN, 18 Dee. (V. D.) Met betrek king tot de rede van Poincaré wordt van bevoegde zijde vastgesteld, dat het een fout is van Poincaré, als hij beweert, dat het Duitsche. nationaal bezit borg blijft voor de scliadelooestellingsverpliehtingen. Op grond van art. 248 van het verdrag van Versailles kan slechte het staatsbe zit, doch niet het particulier bezat tot dele king van de schadevergoedings-belastin- g-en worden aangewend. Dit artikel geeft ook niet aan de geallieerden het recht tot inbeslagneming in den vorm van de con trole op de productie, van bepaalde ge bieden. Ingrijpen van Amerika. PARIJS, 18 Dec. (V. D.) Volgens de bladen zou de regeering van de Vereen. Staten een formule zoeken voor het in grijpen in de Europeescihe aangelegenhe den. Ontwapcnings-confcrentie voorgesteld. WASHINGTON, 17 Dcc. (V. D.) Senator Kine, democraat uit Utah, heeft in een re solutie, welke zonder bespreking naar de commissie is verwezen, voorgesteld een ontwapenings-conferentie te houden tus- schen alle regeeringen, die diplomatieke betrekkingen met de Vereen. Staten on derhouden, welke zich zal bezighouden met de bewapening te land als ter Duitsche krijgsgevangenen vrijgelaten. BERLIJN, 18 December. (V.D.). Volgens een bericht uit Parijs zijn alle nog in Tou- lcn zich bevindende Duitsche krijgsgevan genen vrijgelaten. Zij zullen nog voor Kerstmis naar Duitschland terugkeeren. Treinramp in Amerika. NEW YORK, 17 December. (V.D.). Vijf- en-twintig personen werden gewond en 100 bevangen door een panischen schrik, dooT- dat een trciu achter op een anderen trein inreed. Onder de slachtoffers zijn 7 vrou wen en kinderen. Laatste Berichten. Treinroof. Mevr. J. C. A. D., geboren Baronesse O. in Parijs woonachtig, die Zaterdagavond met trein 608, te 6.31 in 's-Gravenhage aankwam en in het hotel „de Wittebrug" afstapte kwam aldaar tot de ontdekking uat uit haar handvalies eenige ctui's inhou dende juweelen verdwenen waren. Aan den koffer waren geen sporen van braak. De juweelen vertegenwoordigen een waarde van ruim f 50.000. Daaronder be vonden zich een paarlcn collier, waarde ongeveer f 25.000, een gouden armband, dito ring met robijn en brillianten, gouden doekspeld met paarlen, een platina arm band met bijbehoorend horloge, dat met brillianten is afgezet, een platina ketting met paarlen, een gouden lorgnon, voorts eenige minder kostbare kleinodiën en 168000 mark aan billetten. De dame heeft het valies, waarin zich al deze kostbaarheden bevonden tot twee maal toe onbeheerd in het net achtergela ten. Een maal toen zij zich naar den ree- Marktbericht^. AMSTERDAM, 18 December. Veemarkt. 6C8 Vette Koeien lo kw. 1.101.25, 2e kw. 80-- 95 cent, 3c kw. 5070 cent; 85 Melk- en Kalf- koeien 250; 33 Nuchtere Kalveren 1420; 260 Schapoxi 3045; 529 Vette Varkens le kw. 3.19—1.21, 2e kw. 1.17—1.18 per Kg. schoon gewicht. ROTTERDAM, 18 December. Veemark!. Aan gevoerd: 610 Vette Runderen, 276 Vette Kalve ren, 1817 Schapen en 941 Varkens. Prijzen: \oeien lo kw. 1.35—t .32 M, 2e kw. 1.25— 15, 3e kw. 1,050,95; Ossen le kw. 1-30 1.35, 2e kw. 1.20-1,K), 3e kw. 1,00— 0..Q0; Kalveren le kw. 1.601.80, 2c kwal. 1.401.20, 3e kw. 1,050,95; Schapen le kw. 1.001.10, 2o kw. 8585 cerU 3e kw. 75 cent; Lammeren 1.001.15; Varkens le kw. 1.021.04, 2e kw. 9892 cent, 3e kw. 8680 cent, Licht soort .Varkens 1,040,96. Handel en aanvoer redelijk, prijzen voor lo kw. prtaüonaïr, voor 2e en 3e teruggaand. 0FFICIEELE BEÜRSNOTEER'rJS. V.K. O.K. 6% Nederland 1922 4 B983 e] ogiA 5% Nederland 1919 Nederland 1917 7Ned.-Indié 192! Ned -Tndlë 1917 Koloniale Bank jand. Nod Ind. Handelsbank lOlVg 101 Ned Handels Mij eert. .Turgens A. Jureens B Gentr. Suiker Oudo Philips R S. Stokvi9 Am. Gar Foundry Am Hide en Leather Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Calf S'ntes Steel Studcbaker U S Steel gew. Boditsu* Suikerfabr. rrpnnia GovGul* uur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Red jan g Lebong Pittsbnrg Coal Dordtsche Petr Gecons. Roll. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjada Oude Vaart Nieuwe HolL Stoomboot Kon Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot - Kon. Pakeivaart - Scheepvaart Unie - Marine Orig. comrn Marine pref. Beeoeki Deli-Bataria Tabak Dcli Cultuur Mü Maatschappij Rotterdam Deli Senembah - Atchison ToneVi Erie common Kans-as City Southern 5% Mpx. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash 0. i Soc-horo Kaylw. 24 1 24,'« Geld prol. 3V4% Openingskoers ongewijzigd. "Wisselnotecringcn (Amsterdam.) 131 Vi 10! Va 383 65V4 5SV-» 84 2451/g 578 17S3/4 G'. 57 99Vi6 13415 ie 3067/8 liT. ?t»V, 1557/6 129 369 683/4 102 5^7/s 37-:y< 12/ Va 3b7Vs 87Va 1148/4 260 U-H/8 99S/4 28i/2 i7 v; 66 921/g m4 50V8 395/8 271 271 2823/, 3101/2 103i/2 lh/2 9V2 *6/i6 90 1426/. 107 311/, te7l/2 181 3651/j 375 128 3S8 88 115V. 641/2 in/4 60V2 921/2 121/a 819 143 Zicht. Londen n Berlijn Parijs Brussel Zurich Woenen Kopenhagen, Chrïstiania Stockholm New-York 11.621/j 0.04 ?Va 19 O21/2 37.871/2 47.35 i- 0036 5210 47.621/, 67 87Va 2.496/8 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 38 Dee. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.762.9 Toulon. Laagste Barometerst.: 736.5 Stornoway. Verwachting tot den avond van 19 Dec.: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, regenbuien, des ochtends zachter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3