GROOTE UITVERKOOP SP AARRENTE: 4 3% Adverteert in de ,.N:euwe Leidsche Ceuran Chr. H.8.S. 54 Boomen ibrie, onze handel, onze landbouy?., die orngezond zijn, richten zich wel weer op. op. Onze gemeente heeft, een veelbelovende toekomst, wanneer zij mag bogen op een actief bestuur. Zij is gunstig gelegen en knn een centraal punt worden tussehen Amsterdam en Rotterdam, wanneer de nieuwe spoorweglijn naar Boskoop cn Gou da gereed is, terwijl ook meer en meer het oogenblik aanbreekt voor een electrische tram naar Leiden, waarvoor jarenlang is geijverd. Onze gemeentelijke bedrijven bevinden zich in bevredigenden toestand. Het uitbreidingsplan, waaraan do ge meenteraad principieel zijne goedkeuring heeft gehecht, schept eene bebouwing, die in zich draagt de kiemen van een stad. Naar mijn inzichten is de gemeente meer gebaat door véél bouwgro:kl te verkoopen en de gemeente aantrekkelijk te maken, dan door een hoogen verkoopprijs te bedin gen waardoor de verkoop wordt belem merd; omdat veel grondverkoop de buizen- bouw en de uitbreiding van het zielental bevordert. Dc draagkracht dor belastingen verbe tert naar gelang het zielental stijgt. En daarbij moet men geloof hebben in de zaak, die men .voorstaat, want geloof geeft Tertrouwon en vertrouwen geeft kracht. Zonder optimisme en idealisme schept men geen groote dingen. Ingezetenen van Alphen aan den Rijn, ik hoop dat de plaats uwer inwoning met welvaart en geluk worde gezegend en dat het u en uwe gezinnen wel moge gaan. Be heb mij gehecht aan het welzijn van deze gemeente en zal haar bloei en voor uitgang met belangstelling blijven volgen. Ik roep u toe een hartelijk vaarwel en zeg u nogmaals dank voor het vele goede dat ik van u heb mogen ontvangen. Intusschen is bij mij ingekomen een ver zoek van ingezetenen om alsnog gelegen heid te geven tot het nemen van afscheid. Ik vind dit zeer vriendelijk en het zal mij derhalve aangenaam zijn om ambtena ren en particulieren voor dit doel te ont vangen op Woensdag 27 Dec. des namid dags tussehen 2 en 5 uur op de Trouwzaal. Heeren Raadsleden, ik wensch u geluk aan het hoofd eener krachtige gemeente te staan en te mogen medewerken aan de grootsche taak, die nog te vervullen is. Het besturen dezer gemeente is een zeer moeilijke taak, omdat men hier niet ran met kalm te beheeren, maar hier moet men scheppen en den tegen stand overwinnen van hen, die al te vast houdend zijn aan het oude. Wij moeten met onzen tijd medegaan. Er moet gestreden worden om de gemeente Alphen aan den Rijn groot te makon. Moge de ster in het gemeentewapen u voorlichten en voor u het symbool zijn van wijsheid, arbeid en kracht Bezuiniging zij uwe leuze, maar laat de zuinigheid de wijsheid niet bedriegen, want rust, roest. De laatste jaren is een gemeenteraad hoe langer zoo meer geworden een politiek lio&anm. Dc toekomst moet leeren of do politiek een goede reddende engel is. Mijne heeren, onderscheidene malen had ik het. voorrecht van u blijken van per soonlijke genegenheid te ontvangen. Ik blijf u daarvoor erkentelijk en ik geef u de verzekering dat ik deze steeds zal blij ven waardeeren. Voor dat de onderwerpen de raadsver gadering bereiken, worden zij bewerkt in den administratievcn molen van het Da- gelijksch Bestuur. Ik zal steeds met genoe gen terugdenken aan de wekelijksche ver gaderingen met de Wethouders, de heeren Joh. Vlasman en J. van Leeuwen. Er heerschte daar een aangename toon en bij verschil van gevoelen stond steeds onder linge waardeering op den voorgrond, waar door de vergaderingen een prettig karak ter droegen. Ik spreek de Wethouders ech ter nog wel nader. Ook is dat het geval met de gemeente ambtenaren en de politie, maar t-och wil ik in het openbaar hulde brengen aan hun ijver, hun aangenamo samenwerking en goede verstandhouding Ik heb hen be wonderd om hun ijver, hun onbaatzuchtig heid en goeden wil en ik betuig aan allen, die dit aangaat, mijn hoogachting en er kentelijkheid voor hunne groote toewij ding, zonder te vragen naar arbeidsduur of liooger loon, terwijl zij altijd gereed stonden om ingezetenen behulpzaam te zijn in het bevorderen van hunne belan gen. Een eeresaluut aan allen die in de oor logsjaren blijk gaven van een zeer ontwik keld plichtsgevoel. Ook aan de beambten, werklieden en be dienden der gemeente breng ik een af scheidsgroet. Ook zij hebben de gemeente naar beste vermogen gediend. Een woord van hartelijk vaarwel roep ik ook toe aan de hoofden van alle scholen en aan het onderwijzend personeel Het was mij steeds een genoegen hunne groote belangstelling in onderwijszaken op te merken en hun streven om met de eischen van den tegen- woordigen tijd mede te gaan. Ik verzoek hun de verzekering te willen aannemen van mijne groote waardeering. Ook breng ik een afscheidsgroet aan hee ren Voorzitters der verschillende Kerkge nootschappen, Notarissen, Belastingautori teiten, geneesheeren, veeartsen, leden van het College van Zetters en het Algemeen Armbestuur, de colleges van brandmees ters en verdere personen en colleges, waar mede mijn ambt mij in aanraking bracht, met vriendelijken dank voor hunne aange name en welwillende samenwerking. De pers, die in onze raadsvergaderingen steeds door vele personen wordt vertegen woordigd, héb ik meermalen bewonderd om het geduld, waarmede zij de debatten volg de. Ik respecteer dc vaak moeilijke taak van de pers en roep haren vertegenwoordi gers, hier aanwezig, een hartelijk vaarwel toe. Als aandenken aan de verecniging der drie gemeenten werd mij in Februari 1918 door het bestuur van de maatschappij „de Philantroop" een ivoren met goud gemon- tcerden voorzittershamer vereerd. Deze zij thans overgedragen aan mijn opvolger, on der wiens presidium, naar ik hoop, vele belangrijke besluiten tot heil der gemeen te zullen worden genomen. Het maatschappelijk raderwerk draait regelmatig door en van hen, die mede de krukken in handen hebben valt er zoo nu on dan eens iemand uit, die versleten >s. De arbeid, die mij was aangewezen, bracht mij ook meermalen in aanraking met de schaduwzijde van het leven. Mijne over tuiging werd echter versterkt, dat ten slot te het goede steeds het kwade overwint, evenals het licht de duisternis. Mijne heeren, mijn slotwoord zij, dat Gods zegen op deze gemeente moge rusten. Merkbaar ontroerd sprak Zijn Edelacht bare de laatste woorden uit. Wethouder Vlasman wenscht een een voudig woo;d te spreken. In de le plaats zegt hij dank voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn collega gericht. Spr. her innert. aan de vergaderingen van het Dage lijks Bestuur die zich kenmerkten door den gemoedelijken toon die er heerschte. Spr. dankt den vertrekkenden burgemeester dat deze ook zijnerzijds daartoe heeft meege werkt en ook voor het vele dat hij in de voorbije 22 jaar in het belang van Alphen heeft verricht. Spr. herinnert verder aan de woorden door burgemeester de Visser in de eerste vergadering (3 Maart 1901) gesproken waarin werd gezegd dat hij boven de par tijen zou staan en trachten handel, indu strie en landbouw te bevorderen en ordo en rust te bewaren. Zoo is het ook gegaan. Verder herinnert wethouder Vlasman aan de moeilijke oorlogsjaren waarin het burgemeesterschap geen eerebaantje was. Met den wensch dat de burgemeester nog vele jaren onder Gods zegen van een welverdienden rust mocht genieten ein digde spreker. De heer do Wit spreekt als oudste Raadslid een kort woord. Wij danken u, zegt spr., voor het vele wat TJEd. in al die jaren voor Alphen aan den Rijn hebt gedaan. Met den wensch dat de goede God aan dezen burgervader nog vele jaren van gezondheid en geluk mocht geven besloot deze spreker. De heer van Dijk kan niet alles in den rede van den voorzitter onderschrijven ómdat hij het er niet mee eens is. Toch vraagt hij den vertrekkenden voorzitter zijn oprechten dank voor al wat hij ver richt heeft te aanvaarden. Spr. wil niet in herhaling'treden. Het spijt hem en allen dat de lieer de Visser nu ambteloos bur ger zal worden. Bovenal spreekt hij zijn erkentenis uit dat. de burgemeester steeds boven de partijen heeft gestaan. Spr. hoopt dat de oud-burgemeester Alphen nog niet zal vergeten en dikwijls zal bezoeken. Dat zal alle inwoners een eer en een genoegen doen. Spr. hoopt dat de heer de Visser tot in hoogen ouderdom zegenrijke en gezonde dagen mag doorbrengen. De Voorzitter van den gemeenteraad, de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer de Visser dankt voor de vriendelijko woorden tot hem gericht. Hij zal steeds een aangenaam aandenken hebben aan den arbeid door hem hier verricht. Hij spreekt den wensch uit dat het allen zal welgaan en sluit hierna voor de laatste maal de openbare vergadering. Voor den aanvang der zitting was door het Foto-persbureau „Centraal" te Am sterdam een foto gemaakt van den Raad en van den burgemeester. Ernè, bleven de leden nog eenigên tijd gezellig bijeen. Gemengd Nieuws Ongelukken. In de schaatsenfabriek van de firma Ruiter te Akkrum is gisteren een 18-j«.rige werkman door een machine gegrepen en gedood. Woensdagavond ruim 7 uur is de ge pensioneerde politiebeambte Tiekelensberg uit Hengelo, tussehen Hengelo en Delden door een trein uit Zutphcn overreden. Hij was op slag dood. Ontploffing. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft aan boord van de „Poelcapelle", die met een lading kolen op weg was naar Ant werpen, ter hoogte van Terneuzen een ont ploffing plaats gehad, toen de eerste stuur man met een brandende lantaarn langs de geopende luiken liep. De stuurman werd door een stuk van den laadboom in den hals getroffen, terwijl een matroos een luikplank tegen het lichaam kreeg. Bovendier liepen beiden ernstige brandwondën op. Bij aankomst te Antwerpen zijn zij naar het hospitaal vervoerd. Vervalsching van zilverbons. Woensdagavond is te Leek geai-resteerd de jonge koopman A. O., die verdacht wordt van vervalsching van zïlverbons. Bij verschillende personen waren in den laatsten tijd zilverbons h f 2.50 van ver dacht uiterlijk in betaling gegeven. Bij na der onderzoek is gebleken, dat die bons na eerst in het water geweekt te zijn, over langs 'waren gespleten, waarna iedere helft op dun papier was geplakt. Men dacht dan aanvankelijk eet; beschadigde bon te ont vangen, dié beplakt was géworden.' De politic meent thans deh dader in handen t'o hebben. Tel. Onveiligheid aan de grens. Men schrijft aan de „Tijd": Te Afferdcn (L.) worden door den rijks veldwachter Schram een drietal in eikaars gezelschap zijnde Duït3chers aangehouden, die in het bezit waren van een motorfiets, één heerenrijwiel en een drietal zakken fo tografische artikelen. Bij fotulleering bleek dat ieder in het bezit was van een geladen revolver. Bovendien waren zij in het bezit van verschillende inbrekeiswerktuigen. Uit een met de Duitsche gendarmerie in gesteld onderzoek bleek, dat alles buiten het bezette gebied in Duitschland gestolen was. In afwachting van hun uitlevering, heeft genoemde rijksveldwachter die personen aangehouden. Voorts werd door dezen rdd- wachter een Du'tscher aanghouden, die eert rijwiel te koop aanbood, dat in Duitsch land was ontvreemd. Deze persoon had te vens nog een jaar gevangenisstraf in Duitschland te goed. Ook werd nog een persoon uitgeleid, die in Duitschland op heeterdaad werd betrapt bij het wesnemen van een rijwiel en daarop naar Holland Tiet hazenpad koos, alwaar hij echter door de burgerij, gewapend mat bezemstok, pook en tang, na een flinke aframmeling, werd aangehouden. Eer» vette koe. Als een bijzonderheid wordt meegedeeld, dat een slager te Almeide deze week een koe slachtte, die niet minder dan 206 pond vet opleverde. Een doodelijke val. Uit Parijs wordt aan de Tel. gemeld: Gisterenmiddag deed bij de hindernis- rennen te Auteuil de jockey Hawkins met zijn paard een doodelijken val. Groote kazernebrand te Trier. De kazerne te Trier, waarin de Fransche troepen zijn> ondergebracht, is gedeeltelijk door een brand verwoest. Het duurde 10 uur, voor men het vuur meester was. Ver scheidene soldaten zijn gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Een spoorwegongeluk. Uit Houston (Texas) wordt gemeld: Bij een botsing tussehen een passagiers- trein en een locomotief te Humble, op 35 mijl afstand van Houston, werden viiftien personen gedood en veertig gewond. Aanvaring bij de havsn van New-York. Het stoomschip Mexico vaui de Ward lijn botste bij het verlaten van New York even buiten de haven tegen de mailboot ..Hamil ton". De „Mexico", die honderd? egen tien pas sagiers aan boord heeft, seinde draadloos pm hulp. Het schip heeft een groot gat in èen der zijden, en maakte sn^l wa-tvr. Nadere berichten ontbreken. GEVESTIGD TE UTRECHT. Opgericht bij akte van 19 Nov. 1914, Staatscourant van 4 Dec. 1914, No. 85; laatstelijk gewijzigd bij akte van 6 Sept. 1919, Staatscourant van 29 Sept. 1919, No. 80 BAAD VAN TOEZICHT: P. WIELINGA, Hoofd-Inspecteur bij het Lager Onder wijs, Oud-Voorzitter van de Boaz-Bank te Assen, te Utrecht, Voorzitter. Mr. J. W. GOEDBLOÈD, Advocaat en Procureur, Voor zitter van den Raad van Arbeid te Goes, Secretaris van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, te Goes, Secretaris. BAKKER, Directeur N.V. Dagblad en Drukkerij „De Standaard" Amsterdam, te Bussum. F. BLOK, Bouwkundige, Wethouder der Gemeente Sneek, Voorzitter van de Boaz-Bank te Sneek. J. DAS Dzn., Industrieel, Vice-Voorzitter van de Boaz- Bank te Utrecht, te Utrecht. J. ENKLAAR, Accountant, te Meppel. CHR. VAN DEN HEUVEL, Landbouwer, Lid van het Hoofdbestuur van den Christ. Boeren- en Tuinders- bond in Nederland, te Nieuw-Vennep. Mr. Dr. R. KOPPE, Advocaat en Procureur, Lid der Gedeputeerde Staten van Groningen, Bestuurslid van de Boaz-Bank te Groningen. L. DE VRIES Hzn., Koopman te Haren. Tevens Gedelegeerd Lid van den Raad van Toezicht DIRECTIE: CORN. BONGENAAR, Utrecht. 968 Mr. J. N. BREMMER, de Bilt. Correspondent voor SASSENHEIM: de Heer D. LANGH0UT, Hoofdstraat 100. ZittingDinsdagavond van 79 uur. Correspondent voor LISSE: de Heer A. VAN EGM0ND, Kanaalstraat 94. Zittiug: Woensdagmiddag vao 2—4 uur. Correspondent voor VOORSCHOTEN: de Heer JAC. J. ALTiNG, A 363. Zitting: Dinsdagavond van 7—9 uur. Correspondent voor RIJNSBUR6: de heer A. C. DE WILDE. Zitting: Donderdagavond van 7—9 uur. Correspondent voor WASSENAAR: de Heer J. J. VAN BEESTEN, Konijnenlaan 2- ZittingDinsdagavond van 7»/2—9Va uur. Ton huize van den heer J. v. d. K00Y, Langestr. 31, Wassenaar. Alle verplichtingen der Bank worden gegarandeerd door het VOLLE vermogen van de meer dan 3600 aansprakelijke leden-aandeelhouders der 56 aangesloten Boaz-banken. 8 dagen opzegging 31/* pCt. DEPOSITO-RENTE: l 1 maand vast4 3 maanden vast 4'/2 H@r€f<sü begint ©ais© tegen uiterst lag© prijzen Geel Katoen I7V2 23 voor Lakens 4S Wit Katoen 19, 23, £6 Prima Flanel 26, 33 Molton 33 10/4 Graslinnen 58 10/4 Congollnnen 68 Oogjesgoed voor Luiers 24 Poolbont 29 Belg. flamme 48 Gemoltonneerde Hans- broeken I.B8 Jaeger Lijfjes 98 Huishoudschorten I.3S Cassa Pantalons 98,1.18,1.36 Cassa Dameshemden 1.18, 1.36, 1.68 Cassa Tailles met bor duursel 39, 48 Cassa Combinations 3.48 Keper Vrouwenbroeken 1.08 Keper Mansbroeken 1.28 Geel katoen Vr.hemden 1.38 Hanshemden 1.38 Damesflanellen 1.68, 1.38 Heerenflanellen 1,58 Cassa PSachtponnen2.58,3.48 Flanel Damesblouses, wit 3.18 Flanel Damesblouses, gekleurd 3.68 Gekleurde Heeren- overhemden 2.23 Grasï. Lakens, gezoomd 2.18 Grasl. Lakens, gefestonneerd 2,48 Geel katoen Lakens 1.68 Sloepen met overslag 58 Sloopen met overslag, gefestonneerd 69 Theedoeken 9Va, 16'/2, t9'/s Witte Handdoeken 1872, 33 Grauwe Werkdoeken 137, Wollen Dekens, vanaf 6.78 Holton Dekens, vanaf 98 ieager- en Grijze Sokken 24 Dameskousen, zwart, grijs, bruin 33 Voeten, zwart en bruin 647a Rekéhinii?1': *6", iaste dezer school, worden vóór 25 DECEMBER a.s. ingewacht bil on!ïerne- teekende. Nota's na enen tijd ingediend, worden in dit boekjaar maf n eer vol daan. J. e. VAN ES, Penningmeester, BREESTRAAT 89. 983 KERSTBG0MEN, HULST en MISTLETOE. Voorradig in het ESSoessjeesstsuss, Apothekersdifk. 981 Beleefd aanbevelend A. G. VAN TOL. Aar.geb. prinra Eetaarriappelen Eigenheimers 4 f2.— per H.L» 70 K.G. (bij minstens 50 H.L. fianco wal Leiden), alsmede Plantaardappelen, Due of York, goedgekeurd door de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Adres P. NOORT Hz., Val- ken burg. 994 ts LEIDEN De Deurwaarder P. II. VAN TH IEL zal op Donderdag 21 December a.s des voor middags te lO uren te be ginnen voor het pand Mare* singel 3G publick ti contant verkoopen voor het meerendeel Bepeit staande op verschillend plaat sen in de gemeente Lesden* Lsjste k vermeldende da plaatsen waar de hoornen staan verkrijgb. Bureau €5errèeenie- werketa tc Leiden. 10,^3 De Admitttsiraik van tco „HifüWE LEIOSCHE cour belast zse*B tnet Ets» plaatsen van A elver- tentièn ïk aSIe bSatien zonder prijstferhoogincj

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 6