Dagblad voor Leiden en Omstreken ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN 1 WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 3de JAARGANG. - DINSDAG 12 DECEMBER 1922 - No. 818 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden Tel. Int. 1278 - Postrekening 58836 V Donkere dagen. In verband met de mededeelmgen om der „buitenland" omtrent het verloop der Londenscho conferentie laten wij hier vol gen wat de Standaard over den in ternationalen toestand opmerkte: „Terwijl te Lausanne het machtsspel tus- sdben het. Westen en het Slavische Ooe- ten om de sleutels der Zee-engten neg in vollen gang. is, weirdt than6 in Londen een nog gewichtiger probleem behandeld, dat do toekomst van heel Europa raakt, 't Zijn wel slechts voor-besprekingen, maar die toch een beslissend karakter dragen voor de eigenlijke conferentie die volgt. Allicht, heeft de Amerikaaneche diplo maat wel gelijk, die zei, dat nu de be^ langrijkste beraadslagingen sinds 1918 worden gevoerd. Met kans ook op beter resultaat dan dusver verkregen werd? Men kan het slechts hopen, maar vast 6taat wel, dat als nu weer Londen teleur stelt, er in afzienbaren tifld geen mid del meer zal zijn uit te denken of toe te passen, dat den ondergang van Centraal- Europa stuiten kan. Van Mussolini, het nieuwe element in den raad der machthebbers,zijn geen doortastende maatregelen ter redding van de positie te verwachten. Anders dan Nitti of zelfs Giolitti, zint hij enkel op zijn aandeel in de milliarden, die Duitsch- land heeft op te brengen. Daarom houdt hij het met. Poincaré, die het volle pond van den veralagene eischen blijft, zonder met oerj ge overweging van hooger -orde, teirwillo van Europa's toekomst, te reke nen- Wat zal tegenover die beiden nu Bon ar Law vermogen? Hij zou sterk 6taan, in dien hij den vollen stoffelijkon en zede- lijken steun had van do Unie, maar die blijft nog steeds ontbreken. Amerika is wel present bij alle machtsspel, doch weigert zich voor iets anders te interes^ seeren dan voor zijn eigen belang. Ter wijl het aan eigen grens al hooger tol muur ontrok, pleit het voor een open deur in het Oosten. En zijn financieel, politiek en economisch belang brengt., naar men ibet. in Washington inziet, niet mee een beslissend aamdeel in de regeling der schadevergoedlilDgsuaestiie. A mierik a heeft do milliarden voor 't grijpen; de helft, van allen goudvoorraad ligt daar opgetast; maar men deinst er nog ebeeds voor te- rug om zich aan die oude wereld vast te schakelen. Zoolang de booze machtspoli tiek. als uitvloeisel der vredesverdragen, bestendigd wordt, blijft de Unie huiver achtig om zich met Europa één en lotge meen te verklaren. Zal die onwil nu voor Londen en Brussel fataal blijken? Men mag wel aan nemen dat. dank zij Engelands verzet, de al dan niet reeds beraamde aanslag op "Rijnland zal uithliiven. Daarmee toch ware d-°> lont. in het, kruitvat geworpen. Maar met negatieve resultaten komt men niet verder; er moet machtig noeitief werk getaan om de ontreddering te stuk ten. Om Duitpchland zoover te kringen, dat het IWolen kan. moet het eerst over eind gelopen, en dat kan zonder aller medewerking niet, gebeuren. Het wachten bl.üft dus op een daad. Een greo+e daad, die aan alle egoïstische berekening bet zwijgen oplegt en enkel Tekent met het toekomstig belane van Europa. Dat men er met kleine middelen niet komt. is nu toch wel overduidelijk gebleken. En het schrikbeeld der finale ineenstorting komt. al naderbij. Wie durft echter geloven, dat het Westen, zonder Amerikaal vermogen den steun, tot zulk een daad gewillig en bekwaam zal blijken?" V Politiek relletje. Dat wij het niet ver mis hadden ,toen wij onizo lezers waarschuwden aan het potitienement van het „Landelijk Co mité van Actie tegen de verslechtering van het Onderwijs" niet mee te doen is Zondag gebleken. De adres-beweging, helaas gesteund door de „Unie van Christelijke Onderwij-* zesrs" werd Zondag met een protestmee- ting gesloten. En toen kwam de aap uit de mouw en bleek dat we hier met een politiek rel letje en niets andiers te doen hadden. Aam de belangen van het Onderwijs werd nauwelijks gedacht Maar wel luchtte men zijn haat togen de Christelijke schoei en de Christelijke bewindslieden. De minister van Onderwijs werd aan het publiek voorgesteld als de figurant van de firma Wijnbergen, Rutgers en Co. Veroordeeld werd het ietwat mildere optreden van den Minister legen het Christelijk Onderwijs. Geüuekeld werd het 6mijten van milli- eenen vcor den bouw van bijzondere pruts- schooltjes. En tenslotte werd de agitatie besloten met het aannemen van een1 motie die voor het Onderwijs niet de minste beteekenis heeft. Zoo werd de Dag des Hoeren misbruikt voor een politieke actie die voor het On derwijs niet de minste vrucht kan afwer* pen. STADSNIEUWS. De Hygiëne Tentoonstelling. Hebben we gisteren een en ander over do opening der reizende tentoonstelling ge zegd thans willen wij trachten een totaal indruk die dus uit den aard dor zaak zich tot de hoofdpunten beperkt van het vertoonde te geven. Zijn we de door een keurig baldakijn ver sierde ingang van de zaal binnengetreden dan valt al dadelijk ons oog op iets speci fiek Leidsch - afbeeldingen van model huizen en scholen, door de bouwvereenigin- gen „Eensgezindheid" en „Eendracht" ter opluistering ingezonden. De eigenlijke tentoonstelling wordt dan rechtmatig geopend door een stand van „Het Nederlandsche Roode Kruis". Daar vinden we in kort bestek allereerst een opgave van wat de vereeniging reeds heeft gepresteerd terwijl de wijze hoe er gewerkt is o.a. wordt afgebeeld door een model van de Roode Kruissloep in 1873 bij de expeditie naar Atjeh gebruikt. Ver der een aantal hooge onderscheidingen door vreemde naties aan de Nederlandsche Vereeniging toegekend en eereteekenen welke door de Vereeniging worden uitge reikt. De tweede stand lijkt ons vooral voor deskundigen van groot belang \vaar zij omvat een groot aantal preparaten betrek king hebbende op do levensmiddelenver- valscliingen en de bestrijding daarvan, in verband met den Keuringsdienst. Bijzon der interessant ook Tn-n leek is stand 3 waar de beteekenis van gemeentelijke waterleiding zeer populair wordt uiteenge zet. Bijzonder good schijnt ons_ gekozen het contrast gevormd door twee afbeeldingen van de Amsterdamsche waterleiding voor heen en thans. Dat r- T- t^n nLttelande nog heel wat „practische hygiëne" moet worden toegepast, wordt ons door diverse afbeeldingen kenbaar gemaakt. Er zal wel geen gebied zijn waar de hy giëne meer geboden is en waar men van zelf dus ook al verder is, dan waar de 4e af deeling ons heenvoert: hygiëne der zwan gerschap. De moeders en speciaal de jonge moeders is het daarom geboden de tentoonstelling alleen daarom reeds te bezoeken en hun bijzondere aandacht aan dezen stand te schenken. Dat Leiden met zijn vele Indonesiërs en Indologen belang heeft bij de tropische gezondheidsleer, behoeft geen betoog. Evenmin is het noodig hier te zeggen dat daarom de stand dit onderwerp betreffen de van liet grootste belang is. Naast af- grijzingwekkende voorbeelden van de in do tropische zone bestaande ziekten wordt- ten zeerste de nadruk gevestigd op het feit dat deze ziekten in de meeste gevallen door göede hygiëne zijn te voorkomen en tevens dat het klimaat zoo goed als geen rol speelt als oorzaak der ziekten. De 6e stand „Hygiëne bij voedingsmid delen" acliten wij een van de best geslaag de en meest pakkende inzendingen van deze tentoonstelling. Zeer plastisch is uit gebeeld hoe b.v. slecht opgeborgen voe dingsmiddelen „haarden" kunnen zijn van ziektekiemen. Een van de buitengewoon aardig uitgevoerde platen deed ons denken aan een Amsterdamsch volksdeuntje waar in voorkomt: „en de bokkums liggen in de jam." Hoewel hierbij af en toe overdre ven is zal men toch toe moeten geven dat men ook in Leiden nog winkeltoestanden aantreft waarbij in een etalage een drachtiglijk gebakken bokking en kante- koek, gebakjes en gemarioneerde haring zijn neergevleid. Hebben gelijk gezegd deze platen een geestig tintje, ernstig wordt ook gewezen op de voordeelen van goed kauwen van het voedsel terwijl een vernietigende actie tegen de vlieg wordt gevoerd. De naastgelegen stand geeft een goed beeld van wat H. K. H. de Mode aan de gezondheid voor schade toebrengt ter wijl daar tegenover worden gesteld do voordeelen van hygiënische kleeding. De dan volgende afdeeling wordt voornamelijk in beslag genomen door de Philips lampen fabriek die duidelijk de voordeelen van goede verlichting ook voor de gezondheid doet uitkomen. De tuberculosebestrijding staat in het zenith van de publieke be langstelling en daarom ook is zeker op deze tentoonstelling aan dit onderwerp zulk een zorg besteed. Men vindt er o.a. voorbeelden van de noodzakelijkheid tot „voeten vegen" en de mond bedekken bij hoesten. De afdeeling „Zuigelingenzorg" voert vooral een pleidooi voor natuurlijke voeding van het kind. Tandhygiëne heeft een mooie plaats op do expositie, die alleszins verdiend is daar ook deze stand zeer leerzaam is en nieuwe dingen brengt.. De 12e stand betreft vooral afbeeldingen ingezonden door het veilig- deidsmusemn te Amsterdam. Een pleit wordt hier door woord en beeld gevoerd voor afschaffing van de huisindustrie. Een Eerste Hulp Verbandkist van de N.V. Utermöhlen en Co., luistert deze stand op. „Het ziekenhuiswezen ten plattelande" is een stand die vooral van belang is voor de vele dorpen rondom Leiden. Statistisch is deze afdeeling rijk vertegenwoordigd. Het model van het Ziekenhuis te Zevenaar geeft een goed beeld van een ideaal plat telands-ziekenhuis. N.V. Leidsche Ijzerhandel X Firma J. C. Bernard 11 22-28 - De beste Sorteering voor Vakman en Amateur. Het „Deutsche Hygiëne Museum" lieeft een vooral voor medici belangrijke inzending. De Hortus Botanicus te A'dam zond ter opluistering een groep geneeskun dige planten. We zouden zoo met de eene stand voor de ander na door kunnen gaan. Alle afdee- lingen zijn op zich zelf zeer bezichtigings- waardig. Eindigen we met nog aan te stip pen de stands voor „De Eerste Ned. Bui tenschool", voor besmettelijke ziekten, be strijding van geslachtsziekten, scabiës, drankbestrijding, bestrijding van kwakzal verij en verder een buitengewoon aardige stand waarin 't nut van goede woningin richting wordt aangetoond. Wij herhalen het een be zoek aan deze tentoonstelling ia voor ieder zeer gewenscht. Hedenavond spreekt Dr. G. J. F. Ruysch, van Den Haag over: „Volks- en Schoolbaden", met licht- beeldenvertooning. Zendingsbidstond. Vanwege het Java-Comité alhier, werd gisteravond in de Oo&fcerkerk een bid stond gehouden, waarbij als spreker op trad Ds. G. Tichelaar van Leider dorp. De samenkomst werd geopend met het zingen van. Psalm 99:1 en 2 en het lezen van Galaten 1:21—31, waarna Zijaeerw. voorging in gebed. Tot zijn rede komende, maakt Spr. de opmerking, dat het Java-Comité feitelijk niet werkt op Java, maar op Sumatra, n.l. in Angola en Pargaroeta, waar de zendelingen Egginlc en Dammerboer ar beiden. Om van dezen bidstond ook prac- tisch nut voor het Zendingswerk te heb ben, zal Spr- zich bepalen tot een zeker gedeelte van Ihet Zendingswerk, en spre ken over: „De strijd tusschcn het Chris tendom en den Islam". Als uitgangspunt wordt gekozen Gal. 4:30, waar Paulus wijst op de twee ver schillende levensbeginselen welke gevon den worden in de tente Abrahams bij Izaak on Ismaël. Het vorsohil tueschen het aardsche Jeruzalem, dat dienstbaar is, en het Homrisch Jeruzalem, dat vrij is. Paulus stelt hier de Christelijke vrijheid tegenover het juk der dienstbaarheid, on der hetwelk de Galat.ieërs zidh wilden be* geven, trots het feit, dat Christus hen volkomen had vrijgemaakt. Die twee beginselen onimoeten we tel kens door heel de Schrift en door heel de historie. Telkens valt het on, hoe het ge slacht van Ismaël en dus van Hagar, ach ter uitwendig machtsvertoon, zijn lage afkomst tracht te verbergen. Om een juist beeld te geven van het lage karakter, dat adhfcer dit machtsvertoon ligt verborgen, leest Spr- on gedeelte van Schaapman's „Aja Sophia". In 't begin, wanneer wij dit lezen, dur ven wij Ismaël bijna geen slavenkind moer noemen, vanwege de treffende uit beelding van do macht van dezen held. Maar straks komt de dichter tot. bezin ning on wordt de sluier opgelicht; dau treedt de schaduwzijde van de Moham- med-figuur naair voren. Mohammed moet een zeer nadenkend man geweest zijn, althans tot op zijn 40ste jaar. Later, toen zijn eerste vrouw (tevens, zijn eerste bekeerlinge) hem ont viel. misbruikte hij de hem gegeven open baringen veelal, om ei pen fouten en per soonlijke wraakneming goed te praten, en verviel hij tot bandelooze zinnedriften. Wanneer wij daarbij in aanmerking ne men wat Salomo gezegd heeft ten opzich te van den man dien zijn geest be- heersdht, komen we tot do slotsom dat Mohammed in dit opzicht geen krachtige figuur was, en hebben wij allo reden om hem den valschen profeet te noemen. Maar des to moeilijker valt het, feit te verklaren, dat de Christelijke Kerken als in één slag door den Islam zijn overvleu geld en verdreven; wat door Dr. Kuyper in zijn „Om de oude wereldzee", terecht een raadsel wordt genoemd. Aan de andere zijde moeten we echter ook bedenken wat dezelfde schrijver hier omtrent heeft gezegd, n.l. dat dit niet al leen onder de toelating des Hoeren is ge schied, maar dat dit ook Zijn Heiligen wil was. Reeds in een brief van den Apostel Johannes worden de 7 gemeen ten met den ondergang gedreigd, van wege hunne lauwheid. Nadat gezongen was Ps. 33:5, kwam Spr. tot den eigenlijken strijd, welke met name in onze Oost legen den Islam wordt gevoerd. Het is juist de brutaliteit en de aanmatigende autoriteit der Mohamme- daansche pries tors, die de Inlandscho be ADVÊRTEN TlE-PRIJ S j DES ZATERDAGS s B I0A0 PER GEWONE REGEL 10.22* KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. INGEZONDEN RECLAME'1 r 1EF volking imponeert. De Inlander is bui tengewoon gevoelig voor uiterlijk machtsvertoon. Een verborgen omgang met God lijkt hem onmogelijk, en in strijd met het Goddelijk karakter. Dit is ook de reden, waarom hij zoo afkeerig is van hot Kruis, dat volgens hem het toon beeld van zwakheid is, en geen krachtig mens oh, waardig. Het zou echter blijk ge ven van kortzichtigheid, wanneer wij ons daar al te zeer over zouden verwonderen. Zelfs in het Christelijk zich noemend Europa, durft een geleerde het openlijk uitspreken, dat het Christendom een ela^ Venmoraal aan de wereld brengt. Het Evangelie van het Kruis, waarin de Christen juist de hoogste krachtsopen baring ziet, is niet naar den mensch. De vijf hoofdstukken of pilaren waar op de Mohammedaansche Godsdienst rust,- vertoonm doorloopend het slaaf- seho karakter, wat ook aan vele andere menschelijko leeringen eigen is, o.a. het Roomscbe geloof, dat zich eigenlijk ook dienstbaar maakt. Alles eigen werk, alles plicht. Zoo is het bij den Mohammedaan, v Geen Goudzoekers maar gelukzoekers. Wanneer wij echter alleen maar medelij den met dezulken betoonen, en al zuch- tendo uitweiden over het let dat hen treft, komen- wij niet verder; bereiken wij niets, en: verzaken wij een duren plicht. Voor het uiterlijk kunnen wij „goed Gerefor meerd" zijn, en toch Heidenech in onze denkbeelden, wanneer wij niet zijn weder geboren. Hoe is helaas, bij volon de voor Gods kind zoo troostrijke leer van de Uitver kiezing reeds verstard tot het begrip van een echt Mohammedaansch noodlot, terwijl zij toch willen doorgaan voor Ge reformeerd- Neen, geen noodlot, maar vrije gena de, cn anders niet. Maar dan ook: „Een ieder die den Naam van Jezus Christus noemt, sta af van ongerechtigheid. Islam betcekent overgave. Bij zijn belijders', valt daar echter niets van te bespeuren. Da ar is het alles eigen werk. Weten wij het beter? Laten we de toe passing op ons zelf makenWerp de dienstmaagd uit on haren zoon, want do dienstbare zal niet geliik erven met den vrije. Dat houdt een belofte in voor d'en die zich vrij gemaakt weet, en wan neer we uit dat beginsel leven, ook voor de zending, is ook op dat terrein de over winning zeker. De zoon der dienstmaagd zal het eenmaal moeten afleggen, al is de macht van den Islam ook overweldi gend groot. Hierna ging Spr. voor in gebed voor de Zending, waarna gezongen werd Ge* zang 155:7. Van zekere J. K. wercl Vrijdagavond op de Lammermarkt een zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. Toon de bestolene tot de merkwaardige conclusie kwam dat de dief niet zoo vriendelijk was zijn karre tje terug te brengen, besloot hij vanmorgen de politie maar van het geval op de hoog te te brengen. Wel ietwat Iaat! Gisteravond stond de 3 Octoberstraat op stelten door een onderling „heibeltje" van de fam. H. welke twist op de publieke straat werd uitgevochten met het van te voren reeds te bepalen resultaat n.l. een groot amusement voor de vele omstanders. Tot haar spijt moest de politie een einde aan de voorstelling maken door de beide partijen te laten inrukken. Iemand die aardig op weg was het Leidsch record voor „drankwagens" te ver beteren wilde gisterenavond te circa half twaalf zijn eindspurt bijjdeze sport inzet ten door nog even bij het cafe K. binnen te wippen. Een bewaker van de openbare orde achtte een matras in perceel Brec- straat 98 een betere plaats op dat late uur. Terzelfder tijd bleek een wagen van de bekende lijn 1 van onze tram c-ok al niet vast op zijn bcenen te staan. Term» ste op de Hoogewoerdsbrug derailleerds wagen No. 301 van de N. Z. H., en nader de bedenkelijk het perceel van den heer v. E. Persoonlijk letsel kreeg gelukkig nie mand en de schade beperkte zich tot en kele gebroken tramruiten. De passage was een tijd lang gestremd. De eerste hulp bij ongelukken in den vorm van de reparatie wagen was spoedig ter plaatse, 't Ongeval verwekte ondanks het late uur nogal be kijks. Hedenmorgen herhaalde zich het geval. Weer was een zware Oegstgeester „er naast". Daar tevens de brug ('t was op hetzelfde punt) opengebrokon was en de Hooge woord onbestraat lag vanwege den aanleg van kabels was dit ongeval cén ver bazende stremming voor het verkeer. Door ontactisch optreden van enkele agenten kwamen in zeer korten tijd een drietal aanrijdingen voor, waarbij het vele pu bliek „zijn hart vast hield." Tegelijk met do gereedschapwagen arriveerde de inspec teur van Dienst, de lieer Wcijers, die met één slag aan de stremming een eiudo maakte door het verkeer door de Water- steeg te leiden. Na 11 uur zwoegens was de tramwagen wee? in liet rechte spoor. De rails die blijkbaar versleten waren werden door andere vervangen. Het verkeer was den gelieelen morgen gestremd. Naar aanleiding van wat wij gisteroai opmerkten omtrent het ontbreken van po litietoezicht bij de aankomst van dea Prins j.l. Zaterdag, wordt ons medege deeld dat bij de politie van de komst van den Prins niets bekend was, en dat door het tentoonstellingsccmité ook niet de as sistentie van de politie was gevraagd. Door W. J. J. de S.-N is aangifte go- daan van diefstal van een plaid uit een auto, die gisterenavond tusschen 67 uur op do Breestraat stond. Geslaagd voor het diploma voor Boekhouden en a.v. afgenomen vanwege de Vereen, van Leeraren in het Boekhou den: de heeren A. P. van der Kraan en A. P. van der Kamp, leerlingen van het Ge nootschap „Kennis is Macht" (leeraar heer H. D. M. Knol.) Mede zijn voor dit examen geslaagd Mej. J. M. van Rooden en de heeren J. K. TT. van Dam en F. IJ. A. Sassen, leerlingen van den heer H. D. M. Knol, accountant, alhier. Het Symphonie-orkest „Per Aspera ad Astra" zal a.s. Vrijdag ter gelegenheid I van de Zendingsbijeenkomst (film Indië) f een concert in de Groote Stadszaaj geven en Zaterdagavond 16 Dec. van 9—10.30 zijn j medewerking verleenen bij de Reizende Tentoonstelling voor Volksvoorlichting. Het stedelijk museum „De Laken hal" werd in de maand November bezocht door 1216 personen, waarvan 416 tegen betaling. Het letaal aan!al bezoek'-s der tentoonstelling van werken van W. H. v. d. Nat bedroeg 306. NNENIAND. Bond van A. R. Burgemeesters cn Secretarissen. Do vergadering van den Bond van Antirevolutionaire Burgemeesters cn Se cretarissen, Zaterdagmiddag in hotel „Terminus" te Utrecht door het bes uur van den Bond van Antirevolutionaire Ge meenteraadsleden saam geroepen, was goed bekocht.. Ongeveer oen 40-tal magistraten, uit allo doelen des lands, was samengeko men, terwijl meer dan 20 schriftelijke sympathiebetuigingen waren ingezonden. Na eon inleidend woord van don voor zitter, Prof. Mr. P. A. Diepcnhoist van Amsterdam, dio aanleiding en doel dep vergadering uiteenzette, werdon ge aai* meerde besprekingen gehouden. Hieraan namen deel de heeren: P. Doorn, burge meester van Zwijndrecht; C. P. I. Dom misse, burgemeester van Maassluis; M. Frnhout, burgemeester van Kampen; Mr. J. va.n den Oever, secretaris van Kam pen"; Mr. H. de Vries, secretaris vaa El- burg; E. A. H. A. v. d. Velde, burgemets- tor van Loenen; K. van Sovenhoven. bur gemeester van Onstwodde (Gr.); W. A. Lauronso Jr., burgemeester van Gi ssen- dam H. A. v. d. Weetering, burgcmccs* ter van Veenendaal, on J. Knottenbelt, bur gom oester van Rijssen (Ov.). Resultaat dezer bespreking was, dat mot algemeene stemmen de nood~akclük- heid van krachtige saambinding van anti revolutionaire burgemeesters cn socre ar rissen tot onderlinge voorlichting cn bueedero invloedsont.wikkeling naar bui ten, word aangenomen. De bestaande neutrale organisaties werden vcor dat doel ongenoegzaam ge acht. Eon organisatie op antirevolutio nairen grondslag word bcgcoerd- Die organisatie moet geschieden ia nauwe aansluiting met den Boud van An tirevolutionaire Gemieeni erandsledien. Al gemeen werd de wenscheliikhe'd uitge sproken, dat - burgomcesters en secret:tris sen voortaan als gewone leden tot dien bond werden toegelaten, zoggenschap in bestuur on orgaan moeten erlangen cn in de gelegenheid moeten worden gestold in afzonderlijke secties saam te komen. Een commissie van zes personen, be staande uit drio loden van het Bordsbe- stuur en do hoeren Dommisse, burgemees ter van Maassluis, Doom, burgemeester van Zwijndrecht on K. Salvcrda. secro- cretaris van Alphc-n a. d. Rijn, werd be noemd tot uitwerking van de aangenomen voorstellen. Hoogo Raad van Arbeid. Bij Kon. besluit van 28 November is* met ingang van dien datum, op zijn v>:t- zook eervol ontslag verleend aan don hoer J. Das Dzn., to Utrecht, als lid van den Hoogen Raad van Aj-boid, onder dankbetuiging voor do door hem in dio functie bewezen diensten, en is voor hot tijdvak van 28 November J.l. tot c-n mot 25 November 1924 benoemd tot lid van genoemden Raad de heer J- C. BI ankert, te Utrecht, eertijds plaatsvervangend lid, on tot plaatsvervangend lid de heer J- H. van Lonkhuyzen, te Zeist, onder bepa* ling, dat laatstgenoemde zal optreden ten vervanging van den hoer Blankort, voor* noemd. J-& t? Aftreden Burgemeester Zimmerman. Naar de „Msbd." verneemt, heeft Bur gemeester Zimmerman titans met ingang

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1