RECHTZAKEN Laatste Berichten. ^arktherichtci'. burgerlijke stand leiden 5 December. Geboren: Chistina Maria <3. van H. C. Vorst en 0. M. v. Valderen Gijsbert van A. Zaalberg en A. Biesbroek. Overleden: J. Brandse m. 68 j- J. v. d. Wijngaard-Teljeur v. 49 j. A. J. 0. Jansen m. 56 j. A. O. den Dopper- gcluit v. 59 j. J. A. Henner-Schreudeï w, #4 j. B. H. Wolthuis z. 80 j. Jen zich gedrongen gevoelende door de liefde van Christus, zich met liefde aan den ar beid zullen geven. Vervolgens werd be sproken óp welke wijze het werk aan te vangen. Besloten werd om dit te doen door middel van lectuurverspreiding, het organiseeren van Zondagscholen en het doen van huisbezoek. Velen gaven zich op als lid. Op de volgende vergadering zal uit he/ midden der nieuwe leden een com missie van 7 personen worden benoemd. Tevens zullen beide Kerkeraden ieder door 2 leden in deze commissie zijn vertegen woordigd. Ds. Wientjes sloot de vergade ring met dankgebed. Tot Ouderlingen bij de Geref. Kerk (Raadhuisstraat) alhier zijn gekozen de brs.: W. Hummelen en F. de Vries, en tot Diakenen de brs.: C. Hoogen- dam en A. Noomen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Gebo- ren: Cornelia Jacobus z. van W. de Boor en A. L. Nijssen Hendrica Cornelia d. J, de Heij en M. C. Rijgersberg Gornelis Dirk z. van R. Groenveld en C. A. Gij zen- berg Adriana Cornelia d, van H. Braak en M. M. Sander Arie z. van A. van Kleef en M. de Ruijter Johannes Hen- dricus Simon z. van P. G. Ran en A. C. van Loon Adrianus Petrus z. van N. van Duin eb G. P. Zoetelief Pietemella Jo hanna Maria d. van P. van Boven en M. J. den Dunnen Pieter Cornells z. van 0. Filius en P. Boer Marynus z. van J. H. Kalmthout en C. Kroezen J.an Wil lem z. van A. Griekspoor en T. Ploeg. Getrouwd: Hendrik Kool 22 j. en ïheresia Leijding 21 j. Overleden: Johannes Antonius Kor- ver 37 j., geh. met E. C. Ickler. WOUBRUGGE. De Vrouwe n-v e r e e n. „D o r- ?as" alhier, verraste heden de weduwen van alle gezindten in ons dorp met klee- dingstukken, zooals dat steeds baar ge woonte is. ült het Sociale Leven. Duitsche arbeiders aan de mijnen. De mijn Willem Sophie te Spckholzerhei- ■4e heeft een 50-tal Duitsche arbeiders ontslagen die door Nedejrlandsche werk krachten zullen worden vervangen. Vele passen van Duitsche arbeiders zullen niet meer worden verlengd. Uit de ^textielindustrie. Toen gisteren de stoomspinnerij Twen- the te Almelo, welker arbeiders uitgesloten zijn geweest, weer aangezet zou worden, weigerde het personeel de aangekondigde loonsverlaging van 10 te aanvaarden en ging niet aan het werk. To Hengelo zijn drie loden van het be stuur van het stakiimgis-comité gearres teerd wegens 't schrijven van een dreig brief aan de firma Bisecbof, die bedreigd wordt met boycot, tenzij ze 250 gulden etort in de kas der stakers. Georganiseerd overleg Rijksambtenaren. Do Centrale Commissie voor georgani seerd overleg in ambtenaarszaken heeft in hare vergadering van 28 November aan eene eubcommissie opgedragen van pao-advies te dienen over de vraag, of bij verkenen van ontslag aan overcompleet personeel, tijdelijk personeel eteeds be hoort te worden ontslagen voor vast- aangesteld personeel, ook al ie dit perso neel reeds gedurende geraimen tijd in dienst. De commiseie beeft herbenoemd tot voorzitter mr. S. de Vries Czn., en tot plaatsvervangend voorzitter mr. J. Lim burg. Uit het schildersbedrijf. Maandag hebben in Utrecht besprekin gen tusschen de patroons- en arbeidersver- tegenwoordigers in het schildersbedrijf plaats gehad. Naar het Volk verneemt hebben de werk gevers eenige concessies gedaan. Zij heb ben hun loonvoorstel verhoogd tot 80 cent voor de hoogste klasse, hetgeen 3 cent bo ven het oorspronkelijke aanbod is. De voorstellen zullen thans door het be stuur van den modernen bond in de afdee- Engen aan de leden worden voorgelegd. Gemengd Nieuws De moord te Scheveningen. Behalve drie Scbeveningsche personen, die in de laatste dagen reeds zijn aange houden, als ervan verdacht, betrokken te rijn bij den doodslag, gepleegd te Scheve ningen op G. van den Oever op Kerstmis 1918, is gisteravond ook nog gearresteerd een Scheveningsche vrouw, een familielid van v. d. Oever. De geknipte dreigbriefschrijver. De heer J. de J. te Sneek ontving een brief, waarin hij werd aangemaand, bij een brug aan den Lemsterweg f 5000 te depo- neeren. Toen hij hieraan geen gevolg gaf, kreeg hij een tweeden dreigbrief. Kwam ©r geen geld, dan was hij zijn leven niet langer zeker. De lieer de J. stelde de politie op de hoogte en deze besloot een val te zetten. Dezer dagen bracht de heer de J. een ©nveloppe in een kistje op de afgesproken pÏEiita. _Een paar agenten stelden zich in de nabijheid verdekt op. Daar kwam een jong mënsch per fic Bij de eerste brug s.. het kistje toe, lichtte Cl- de enveloppe In naam der Koningin! Geheel ontsteld zag het jongmens-eb. twee politieagenten tegenover zich. Fluks was hij geboeid en men bracht hem naar Sneek Hij bleek uit Heeg afkomstig en had wel dra bekend. Onveiligheid in het grensgebied. Bi Ba-unsaum (L.) drongen dieven in de woning van den bejaarden oud-burgeme ej- tar M., dkxxr het uit&nijdlen van een ruift. De dieven stonden plo-teélfing in een kamer waarin ©en zieke dtookter door de moeder werd opgepast, doordat de moeder d© deur bij het vernemen van geluid opende, mee- nendb, diat het dienstmeisje bad geklopt. De Diuitoschens eisehten met de revolvers in die band! geldde doodeüjik ontsteld© vrouw gaf 10 gulden, die ze bij zich had, waarna de Duits diers het haaenpad kozen. gemeenteraad leiden. Vergadering van Woensdag 6 December. Voorzitter de burgemeester Jhr. Mr. Dr, N. C. de Gij se 1 aar. Afwezig met kennisgeving de heer Scho- neveld. De V o o ropent de vergadering, én doet mededeeling van ingekomen stukken, w. o. bet rapport inzake de z.g. rijstaffaire. De V o o r z. zet dan zijne rede voort, en merkt op, dat onder de 2J4 millioen schuld begrepen is een bedrag van 1 millioen van bijz. scholen. Leiden is dus wel soliede maar arm. Het belastbaar inkomen is gering en in verband daarmede zijn de takken van dienst sober bezet. Een gevolg is, dat het heel moeilijk is te bezuinigen. Prof. Eerdmans hamert er maar steeds op, niet in vacatures te voorzien. Maar we moeten toch de noodige hulp hebben. Spr. raadt den beer Eerdmans aan zich eens goed op de hoogte te stellen. Wethouder v. d. Lip Dat zou niet kwaad zijn. Ook de heer Sijtsma, die een stelsel van rantsoeneering wil, heeft het mis. We heb ben hier geen overvloed. Men wijst op de. politie, maar dat is ook niet gemakkelijk. Vaak wordt geklaagd over te weinig politietoezicht. Spreker is steeds zuinig geweest, maar de Raad heeft verschillende besluiten geno men inzake Zondagsdienst enz., waardoor het aantal grooter moest worden. Vergeten moet ook niet worden, dat de criminaliteit is toegenomen. Spreker wijst er voorts op, dat toch ook nog op de politie is bezuinigd. Samenvoeging van politie en brandweer ie mogeBjk als we een vast, brandweercorps hadden, maar dat hebben we niet. Reiniging en Publ. Werken zijn geschei den tegen den zin van B. eoi W- Men moet dus nu niet op samenvoeging aandringen. Spreker wijst er dan op, dat we ons moe ten beperken op die punten waar dat wet telijk mogèlijk is. Daarom moeten we dat ook doen bij de üitkeeringen aan werkloo- zen. De regeling bier is niet ongunstig, zelfs gunstiger dan in Arnhem, waar maar een steuncommissie is. We gaan hier tót het maximum, en dat is zeker niet teveel, maar we moeten let ten op den ganschen toestand. De heer v. Stralen wil steeds verder gaan, maar hij is nu eenmaal de advocaat voor die zaken. De heer Dubbeldeman En de voor zitter is de advocaat van de bourgeoisie. Wat betreft de brandstoffentoelage zegt spreker, dat de commissie dit moet beoor* deelen. Overigens, kunnen de bonden, die altijd critiseeren, ook wel eens iets doen. Spreker is ook voor productieve werk verschaffing, maar dat is voor alle vaklie den niet mogelijk. Overigens zijn er vele werken uitgevoerd of bevorderd, waardoor do werkloosheid zeker is verminderd. Bespoediging van werken heeft ook zijn schaduwzijden, daar we op die wijze weer een paar jaar een kunstmatige werkloos heid krijgen. Spreker meent overigens niet dat B. en W. hier eenige blaam treft. Maar boe dit ook zij, wij kunnen hier bij de begrooting allerlei plannen geven. Wij moeten iedere zaak opzichzelf bij suppl. begrooting behandelen, daar voor^ ieder werk een afzonderBjk plan noodig is. Als alles bij deze begrooting werd be handeld, had de Raad al heel weinig meer te doen. 't Is toch veel beter ieder plan af zonderlijk te behandelen. Dit is ook vol strekt niet in strijd met de Gemeentewet. Er is gezegd dat er in de begrooting geen perspectief is. Dat is een mooi woord dat nu een paar jaar in gebruik is. Maar wat wil men? Men kan toch niet alles ineens behandelen. Voorts, in de begrooting zit bet pers pectief van bezuiniging en van twee groote plannen, rioleering en zwemschool. Zijn dat geen perspectieven? Voorts zegt spr. dat de bezuiniging die zeker noodig is, bij de personen moet be ginnen. In hoofdzaak zijn dat zij die on der de huidige crisis leiden. De ambtenaren vallen hieronder niet. In 't onderling overleg zullen dan ook wel de pensioenbijdragen en de langere werktijd aan de orde komen. De heer Knuttel: Dat is althans een negatief perspectief. De V o o r z. zegt dan, dat velen op be zuiniging aandringen, maar dat zij tevens aan B. en W. de noodige gelden willen onthouden. De heer v. Eek heeft zijn jaarlijksche rede gehouden. Zijn gehoorzaalspeech, die echter wel wat duur was ditmaal. Hij ageert steeds tegen de bezitters, d.w.z. te gen de spaarders die ene belangrijke maatschappelijke functie vervullen. Do spaarders vormen de kern van de maatschappij. Wat, zoo vragat spr. dan, willen de S. D. A. P.'ers hier. De beeren Vliegen en Troelstra willen wel bezuinigen als wij hier, maar dan zien we altijd dat er hier tegen geageerd wordt. Voorstellen waar in Amsterdam de S. D. A. P.'ers voor ijve ren, worden liier verworpen. Sjir. zegt dan, dat B. en W. voor produc tieve werkverschaffing zeker zijn te vin den. Wat die publieke bedrijven betreft zegt spr., dat die zijn opgericht ten behoeve van de gemeenschap. Maar nu wil men de consumenten voordeden geven. Het eenige doel met de bedrijven is, de winst der ondernemers voor de gemeenschap te behouden. Wan dat niet geval, dan zou men misschien beter aan een particuliere maatschappij concessie geven..In het al gemeen werken particuliere bedrijven voordeeliger dan publieke bedrijven. Ten bewijze wijst spr. op de Rijkspostspaar bank en de Nutsspaarbanken. We hebben die gemeenschapsbedrijven van Duitschland afgezien, waar men er echter van terugkomt. De autonomie is van veel belang, maar men moet hier goed onderscheiden. Som migen willen ïerug naar de republiek met de vrije steden. Gedeputeerden hebben 'toezicht op de geldmiddelen en dat is goed, omdat de minderheden tegen de meerderheden beschermd moeten worden Toegezien moet worden dat de geldmidde len niet verkwist worden, maar verder moet ook gerekend worden met de sub sidies die verat-rekt worden. Do heer v. Eek heeft een beroep gedaan o(p de Nieuwe Leidsche Crt., maar dat is lieel iets anders, daar hier gedoeld wordt op het fert, dat inzake onderwijs enz. de gemeenten in hunne zelfstandig heid worden aangetast. VotMrtte wijst sptr. eir op, diaib we het toe zicht aan Regeering en Gedeputeerden niet wiHlen, als 't met hunne plannen over eenkomt. 1 Sprekende otvtetr die socialisatie, zeigt spr. diat 'een veirgelijiking met andóre landen niet opgaat, daar b.v. Rusland de eigen bevolking kan veeden wat hier niet het geval ia. Mödezegsgiu'gechap in de bedrijven, zoo- al® de heer v. Edk wil, door dienstcom missies, acht epr. niet gewenechit. Over het georganiseerd overleg zal de heer Pera spreken. Men heeft op dezen wethouder steeds veel ciritiek, maar men moet rekening hoeden met de toestanden. Wij laten hier en dat is een uitzonde ring die hoofdbestuurders toe, men- sohen. die in alle functies zijn ingewijd; en waardoor verklaarbaar is, dat de heer Pera voorzichtig optreedt. Bp. dianfet den heer v. Eek, die getuigde dat B. en W. veel werkkracht omwikke len. Spr. komt dan tot die moties. Men waagt nogal niet weinig. GozneehLelijke voortbrenging. "Wri zullen dus zelf aardappelen en bóótten moeten telen. Spr. erkent dat het tegenwoordige dis tributieproces niet altijd voordeelig ia maar het wel het goedkoopste. En wat wil men dan met de tegenwoordige hande laren? Een tem: Naar het Burger). Armfbe- eiuur. De Voorz. zegt dat Mevr. D. hare eischen bij hare toelrchting belangrijk heeft verminderd. Maar ook dan heeft spr ernstige bezwaren. In den distributie tijd hadden we hier goede ambtenaren, en toch waren er al lerlei klachten. Nu zondert men zelf verschillende arti kelen uit. O. a. bet brood, omdat er hier coöperaties zijn. Maar laten die dan ook andere artikelen verhandelen. "De heer Dubbeldeman heeft een molae ingediend om spoedig voorstellen in te dienen inzake woningbouw, om krotwo ningen op te ruimen. Als de motie anders geredigeerd was, n.I. dat de Raad <fe wen- schelijkhoid uitsprak woningen van een bepaald type te bouwen, zouden B. en W. geen 'bezwaar hebben. Toch is ook zulk een motie overbodig, daar B. en W. reeds de volgende week bouwvoorBchotten zullen aanvragen en bin nenkort voorstellen inzake exploitatie aan hangig zullen maken. Spreker wijst er dan op, dat de laatste jaren veel gebouwd is. Over het geheel gaat men echter spoediger trouwen, terwijl aan het samenwonen meer aandacht wordt geschonken. B. en W. zijn diligent, maar ze zijn hierbij ook afhankelijk van de acti viteit der bouwvereenigingen. Den heer Kooistra antwoordt spreker dat zijn opmerkingen niet ad rem waren, en bovendien voorbarig. Tenslotte zegt spreker, dat deze begroo- ting niet in wanhoopsstemming is gemaakt. Maar men moet de werkelijkheid onder de oogen zien. De kans bestaat dat voor 1923 het ver- menigvuldigingscijfer weer op 1.2 gebracht moet worden. Dit is echter niet zeker. Mis schien geven de bedrijven en het jaar '2S meevallers. Van de ambtenaren zal niet meer ge vraagd worden, dan in verband met den economischen toestand billijk is. Thans komt de beer Pera, wethouder, aan het woord. (Wordt vervolgd). Faillissementen. Uitgesproken P. Varkcvisscher, Wassenaar. Cura tor mr. H. G. Kaufmann. T. Onderwater, koopman te K a t w ij k aan Zee; Curator mr. A. F. K. de Haan. De moord op den koopman Blazer te Rotterdam. Het Haagsch Gerechtshof, heden ui spraak doende in de zaak tegen C. Brou wer, 19-jarig kantoorbediende, en J. Brou wer, 24-jarig student in de Oostersche Let teren te Leiden, door de Rotterdamsche re-chtlv.ri. moord op den koopman Blazer te Rotterdam veroordeeld resp. tot 10 en 8 jaar gevangenisstraf, legde aan C. Brouwer 12 jaar gevangenisstraf op en be vestigde overigens het vonnis der Rotter damsche Rechtbank. Ten aanzien van den tweeden bski. overwoog het, Hof in zijn vonnis, dat deze. indien het juist wacre, dat hij het misdrijf had gepleegd, om te onderzoeken of hij een geweten had, ontoerekenbaar zou krannen worden verklaard. De feiten zijn echter geheel in strijd met het opgegeven motief, getuige o.a. bekl.'s immoreel leven te Leiden. Mishandeling van haar kind. Voort werd uitspraak gedaan in de zaait tegen de 35-jarige J- F- C., huis-" vrouw van J. C. S. to Middelburg, thans gedetineerd, door de Rechtbank aldaar veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, •wegens mishandeling van erin dochtertje van 13 jaar uit haar eerste huwelijk. Het Hof verklaarde hekl. schuldig aan zware mishandeling, waardoor het leven en do gezondheid van haar dochtertje ■bedreigd werd, en veroordeeld haar tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek vaa 6 maanden preventieve hechtenis. STADSNIEUWS. De verlichting der Hoogl. Kerk- Naar aanleiding van een bericht in een der plaatselijke bladen als zou de ver- lichtiifg van de Hooglandecke Kerk in plaats van geraamde f 3000.—, f8000. 'hebben gekost, welke bedrag voor f 3000 door de gemeente zou zijn gedekt, waar door nog f 5000 zou moeten binnenkomen, deelt men ons mede dat dit bericht niet vrij van overdrijving tendenz genoemd kan worden. Onze zegsman zette uiteen dat reeds voor den aanvang van het werk vaststond dat de verlichting ong. £8000 zou kosten. De gemeentecommissie wilde erediet van f5000 toestaan, mits de ge meente de re&teerendei f 3000 door vrij willige bijdragen bijeenbracht. Dit nu is geschied. Evenwel moet worden toegege ven dat de installatie door bijzondere omstandigheden iets duurder ie komen staan. Daarom wordt- de hulp der ge meente ook verder gevraagd, waarbij, naar men hoopt. a-s. Vrijdag het reste rende bedrag zal worden gecollecteerd. Het kas-tekort bij „Ons Belang." Morgenmiddag half drie zal voor de Haagsche Rechtbank worden behandeld de zaak tegen den gewezen penningmeester van de Woningbouwvereenigihg „Ons Be lang", den heer A. Eikerbout. Als getuige is door het O. M. gedag vaard de heer E. Lieze, administrateur der vereeniging, terwijl vanwege de verdediging als getuigen a decharge zullen worden ge hoord de hoeren Knol, gemeente-accoun tant en Mr. P. M. Trapman, curator in het faillissement van den heer Eikerbout. Als verdediger zal optreden mr. dr. C, M A. R. van Roy, alhier, TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De Voorzitter stel voor het verzoek van den beer W ij n k o o p tot het houden van een interpellatie over de houding der re- geering ten opzichte op het Vcdescongres van het Internationaal Verbond van Vak- vereenigingen, niet toe te staan. Kamer noch regeering hebben met dat congres iets te maken. De heer Troelstra verwijt den voor zitter, reeds in de interpellatie zelf te treden. Hij meent, dat de voorziter door de regeering wordt beïnvloed. De voorzitter verklaart dergelijke zaken zelfstandig te beoordeelen. De heer Rutgers wijst er op, dat het Congres niet op een universeel standpunt staat. De heer W ij n k o o p ontkent dit en hij meent ook, dat de voorzitter de meening van de regeering vertolkt. De heer Marchant meent, dat bij on bekendheid met den inhoud van de inter pellatie er geen reden is, die verzoek te weigeren. De heer Dresselhuya zal voor het voorstel van den voorzitter stemmen, om dat niet de noodzakelijkheid is aangetoond de begrootingsdebatten te onderbreken voor deze interpellatie. Minister Jhr. Ruys de Beercnbrouck is weer t© 's-Gravenlhage terug. Naar wij vernemen zullen Prof. Mr. 'A. A. H. Struylcer, lid van den Raad van State en Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eye inga, Hocgleeraar aan de Rijks- Universiteit te Leiden, Nederland ver-< tegenwooidigen in de Internationale Cgmmiesie van Juristic, die 11 December a.6. te 's-Gravenhage zal bijeenkomen voor de herziening van de regelen van oorlogsrecht.. TELEGRAMMEN. Een huwelijksgeschenk. BELGRADO, 6 Dee. (V. D.) De consul- generaal van Servië, Kroatië en Slavonië, dó heer M. Mer-ens, bood heden als oudste consul-honorair aan Hunne Majesteiten de koning en koningin te paleize te Bel grado, namens 34 honoraire consuls van Servië, Kroatië en Slavonië in Europa, een huwelijksgeschenk aan, bestaande uit een Outd-Hol'landJsclie klok, twee rekken met* Delftsclie borden, waarachter hangen de twee antieke sjaals, waarbij een album met die namen der gevers, vervaardigd in het atelier van den heer G. A. Luitingh. oalligraaf te Haarlem. De antiquiteiten zijn uit magazijnen van de antiquair M. Mudlde te Haarlem. De aanbieding had plaats in het hijzijn van verschillende uit hun standplaats overgekomen honoraire Servische Kroati sche en Slavonische consuls, waaronder de hoeren H. T. Wilkens, consul tc Rot tea-diam en A. A. Heighten vice-consul te 's-Gravenhage. Het Amerikaansche volk tegen een ver bond met Frankrijk. BERLIJN, 6 Dec. (V. D.) Volgens een telegram van de „New-York Times" uit Washington verklaarde het congreslid Kahn in het Representantenhuis, dat het Amerikaanscho volk tegen een verband met Frankrijk is, als berekening tegen een Duitschen aanval. Verzet tegen den nieuwen kalief. BERLIJN, 6 Dee. (V.»D.) Uit Lausanne wordt gemeld, dat een vergadering van Hodjas, religieuze opperhoofden, zich te gen de benoeming van den nieuwen kalief heeft uitgesproken. Scheepsbrand. St. JOHN, 5 Dec. (V. D.) Na een strijd ven drie dagen is de brand op het stoom schip „Canadian Punner" gcbluschfc. De lading bloem en andere producten kreeg ongeveer 100.000 dollar schade. Haven door roovers in bezit genomen. SIENTSJIN, 5 Dec. (V. D.) Chineesche bandieten namen bezit van de haven van Tsjangtao Shang Kiachow, die heden aan China zou worden overgegeven. Japan- sche torpedojagers haastten zich naar de haven ter bescherming der Japansehe on derdanen. WOEDEN, 6 December. Kaas. Aangevoerd 172 partijen. Ie kw. 6164, 2e kw. f 5759 Met Rijksmerk 5965. Handel matig. KATWIJK a-d. RIJN, 5 December. Veiling. Poen per honderd kilo 22.20: Röodckool per honderd 1.803-20; Griek ooi idem f 2 A0 4.10: Uien per honderd Kg. 2 2-30- AMSTERDAM, 6 December. Veemarkt- Aan voer: 158 vet>te kalveren prijs te kw. f 1.90 2.2e kw. 1.70, 3e kw. 1.40 40 nuchtere kalveren 1620! 381 veile jrarkens c kw. 1.211.22, 2e kw. 1,181,20 per kilo sch. gewicht. VOORSCHOTEN, 5 Drearer. Vrije veiling. Aangevoerd 150 kipeiere.i prijs per honderd stuks 16—16.50: 4 hanen LOC—1.80 per sluk; 4 konijnen 2.60 per stuk. OFFICIEELE BE'JRSNOTEERING. 6% Nederland 192? B. 133 1011^ 1336/, 5% Nederland 1919 VA% Nederland 1917 1% Nod.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand. Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgems A. Jnrgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hido en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker S Steel gew. Bodjon.e Suikorfabr. Compania Gcw. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lebov. Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecons. Hall. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadd Oude Vaart Nieuwo Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm.. Marino pref. Beeoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij ,4 Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atdhison Topeka Erie common Kansas City Southern 6% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Geld prol. 88/4 °/o Wis&elnoteeringen (Amsterdam Zicht. Londen Berlijn Parijs 17. Brussel t 16. Zürich 47.50 Weenen u 8J Kopenhagen, 5140 w Christiania 46.75 Stockholm New-York V.K. 99V8 997/g ':1h SFA's 10016 j,. 88 13.1/4 ioiy2 1351/2 591/4 541/a 84 2451/4 57 S 184 Wi 99 3GV2 751 1273/s 106 130Vs 38 160 134 367V4 69V8 IO2V2 57 "/ie 382 126V* llCVg 77V2 6SV2 G7V2 272 1153/'. 1028/4 298/4 17V2 648/4 87V2 918/4 1216/jö 5H/4 42Vi 27CA/4 2251 2251/, 12 3131/, 1071/; Ui/2 21', 141/, 9 148/3 SS1/, 5TC 1461/a j 144 10 - 25 I 25 .421/4 0S0i/4 411/4 2.318/16 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 6 Deo. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.776.3 Yalentia. Laagste Barometerst.742.7 Wisby, Verwachting tot den avor.d van 6 Dec.. Krachtige, later afnemende Noordweste lijke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen aanvanke lijk kouder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3