BUITENLAND. RHEUMATIEK. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop, Aan den gemeentelijken viech winkel, Visehmarkfc 18 (Tel. 1225) ia Dinsdag ver krijgbaar SCHELV1SCH k 0.13—0.25, SCHOL a 0.18 en TONG k 0.70 per pond. N. O. DE GIJSELAAB, Burgemeester. Leiden, 27 November 1922, afsluiting rijverkeer ZOETERWOUDSCHE SINGEL. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis dat het rij verkeer ovev den Zoeterwoudschen Singel, in verband met de ophooging en bestra ting van een gedeelte van dien singel ten behoeve van den bouw der nieuwe tram- brug over de Zoeterwoudsche Singelgracht vanaf heden tot nadere aankondiging aal zijn afgestoten. N. C. DE GIJSELAAB, Burgemeester. VAN STB IJEN, Secretaris. Leiden, den 27cn Nov. 1922. VEEMARKT. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gelet op de beschikking van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel a. i., d.d. 24 November jl., 8e fdeding, no. 15088; Brengen 'ter kennis van belanghebben den dat op de Veemarkt van Vrijdag, 1 De cember a.s. weder rundvee zal worden toe gelaten, doch dat die markt, in plaats van des voorraiddags te zeven uur, eerst te acht uur zal aanvangen. N. O. DE GIJSELAAB, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Nov. 1922. AGENDA. WOENSDAG 29 November. Koude kerk. Openb. Verg. Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders. Spreker: de hoer W. Strijbie Pzn. Vergaderzaal Ned. Herv. Kerk. Aanvang half 7 uur. VRIJDAG 1 December. Leiden. Feesteoncert „Ad Noetram Utilitatem" A. N. U. (10-jarig bestaan). FoyeT Stads gehoorzaal. Aanvang 8 nor. lederen Woensdagavond van l'A8H uur. Rechtskundig Bureau Ohr. Best. Bond, Steenschuur 15. Apotheken <ve tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. den van het aan de werken verbonden personeel in het laotete aan de overneming voorafgaande jaar, vermeerderd met een per jaar of in eens te betalen vergoeding van de lasten, welke de Provincie ale ge volg van den overgang van het personeel op zich neemt ter zake aan de vergelding van vroegere dienstjaren met pensioen. VI. Do overneming geschiedt op een nader te bepalen tijdstip en niet dan, na. dat do nieuwe verbinding tusschen den IJssel en de Gouwe in gebruik is genomen C. Voor het geval Rijnland bereid is mede te werken aan het dienstbaar maken van de nieuw te maken verbinding tus schen den HoUandschen IJssel en de Gouwe aan de in- en uitJaatbelangen van dat Hoogheemraadschap en tot het ver sterken van de bemaling van rijn boezem op den HoHandsehen IJssel, tengevolge van welk laatste te Gouwesluis met het bouwen alleen van een keersluis zal kun nen worden volstaan. Ie. door de Provincie op kosten van Bijnland, naast de hiervoren gemelde nieuwe IJsseïsluia een inlaateluïs voor dat Hoogheemraadschap te doen bauwen, als mede een afwateringskanaal te doen graven achter die iniaatsüuis, en uitmon dende in hot nieuw te maken verbindongs- kana-al tusschen den Hollondschen IJssel en de Gouwe met dien verstande, dat de voor het maken van deze werken bcnoo digde grond kosteloos aan Rijnland in ge bruik wordt gegeven. 2e. aan Rijnland ten behoeve van de stichting door dat Hoogheemraadschap van een electrisch gemaal bij de te makon inlaabsluis aan den HoHandsehen IJssel, overeenkomstig een door Gedeputeerde Staten vooraf goedgekeurd nlan met be stek en begroeting, een bijdrage te ver- ïeenen van 274.000. Onderhoud van rijksgebouwen. De Minister van Financiën heeft, na overleg met rijn ambtgeaooten, aan de rijksbouwmeesters geschreven, dat het rijn uitdrukkelijke wil is, dat aan de rijksge bouwen, onverschillig of deze voor huis vesting van diensten dan wel voor be woning dienen, ge>en andere voorzieningen worden uitgevoerd dan die, welke strikt noodig zijn om het gebouw in voldoenden etaat van onderhoud te houden. De lager OndeswijsweL Aan het bericht van de Tijd, dat de minister van onderwijs sinds eenigo dagen geregeld confereert met de onderwijeope- cialieton der rechtsche partijen over hot •ontwerp van do wet tot herziening van de Lager Onderwijswet, voegt de Ned. toe dat in deze conferenties tón aanzien van verschillende punten overeenstemming is bereikt. O.a. zijn maatregelen in uitzicht gestoft! om tegemoet te komeni aan de bezwaren van' de bestaande dorpsschooltjes. Bezuiniging bij het Leger. De minister van oorlog 'heeft ter ken nis gebracht van de korpscommandantcn dat zijn ambtsgenoot van financiën de aandacht heeft gevestigd op de zeer hooge bedragen', dio blijkens de ontwerp-begroo- jang van oorlog voor het dienstjaar 1923 benoodigd zijn voor tegemoetkoming m verhuiskosten en toelagen aan gehuwden, wegens gescheiden leven van het gezin, een en ander als gevolg van de talrijke overplaatsingen, die bij het leger plaats vinden. Hoewel uiteraard deze overplaatsingen veelal noodzakelijk zijn door de reorga nisatie van het leger, vestigt de minister met nadruk de aandacht op het efit, dat bij het nemen van beslissingen ter zake, naast de dienstbelangen, steeds die van 's rijks schatkist in de eerste plaats in het oog moeten worden gehouden. Verzocht is eventueel dienovereemkom- etig te handelen- Herziening der Tabakswet. De B. K. kiosveroaiïiging to Utrecht heeft in hare gehouden vergadering met algemeens stommen eene motie aangenomen, waarin de R. K- Kamer fractie wordt uitgenoodigd het initiatief to nomen tot 'n algemeen© herziening der Tabakswet en wel zoo, dat in plaats van het onhoudbare banderoHesysteem, een ander systeem w-ordt gehuldigd, gevolgd door belastingheffing bij de bron. Aan de R- K. kiozorsorganisatiee in het land wordt verzocht biermede instem ming te betuigen. Vrijwillige ouderdomsvemkering. De Vereeiriging van Levensverzekering heeft een commissie benoemd tot onder zoek van de vrijwillige ouderdoinsverze- kering volgens de Ouderdomswet '11919 (wijze van propaganda, resultaten, kos ten, kosten in verband met de resultaten, verhouding tot het particulier bedrijf enz.) Voorzitter van die commissie ie de heer F. J. W- Drion, oud-lid der Tweede Kamer; leden zijn de hoeren dr. W. A. Poort, te Leeuwarden, jhr. mr. H. Smis- oaert en C. M. Simorez te 'e-Gmvenhage, en secretaris, is de heer G. L. Janssen, te Rotterdam. De conferentie te Lausanne. De conferentie te Lausanne beeft een besluit genomen, waarover de Turken niet weinig ontstemd zullen zijn, terwijl in het Griekenland daarentegen grooto vreugde zal verwekken. West-Thracië blijft nJ- Grieksch. De conferentie zelf heeft zich nog wel niet uitgesproken, maar alle geallieerden trekken hieromtrent ©ene lijn, wat met een definitieve uitspraak gelijk staat. Uit Lausanne wordt hieromtrent nog het volgende gemeld: Volgens een pere-telegram handhaafde Lamed Pasja zijn eiseh in zake een ple bisciet in Weet-Thraciö en eischte verder voor Turkije het grondgebied ten Noord westen van de Marïtza op, dat in 1915 aan Bulgarije werd afgestaan. Venizélos en Nintirisj antwocTdden, namens Grieken land en Joegoslavië. Daarop legde Curzon een verklaring af, waarin hij er in de eerste plaats op wees, dat hij namens alle geallieerden sprak. Hij zeide verder dat het abso luut noodzakelijk was, dat er re gelingen worden getroffen, waardoor de terugkeer van nieuwe onrust op den Bal kan werd voorkomen. In bijzonderheden afdalend, sprak Cur zon de bewering der Turken tegen, dat generaal Harington en generaal Monibel- li Karagatej aan de Turken zouden heb ben toegezegd. Besloten was, dat Karagatsj tot de ge demilitariseerde zone zou behooren, welke aan beide rijden van de Maritza over een- breedte van 60 K.M. zouden worden in gesteld. Verder beweerden do Turken, dat Karagatsj de eenigo voorstad van Adria nopel was, doch Curzon verklaarde, dat de bevolking uitsluitend uit Grieken be stond terwijl Adrianopel Turksch was. Ten slotte hadden de Turken nog gezegd, dat zij er zich niet meer konden vereeni gen, dat de inwoners van Adrianopel, wanneer zij den trein wilden nemen, ge dwongen werden de grens over te steken en Grieksch grondgebied te betreden. Lord Curzon gaf toe, dat dit Turksche bezwaar inderdaad gegrond was- Op den linker oever van de Maritza lag echter een klein station, dat aan de Turken kon worden afgestaan en dat met 'het hoofd station te Karagatsj kon woTden verbon- den. De rede van Lord Curzon maakte die pen indruk. De Turken vroegen eenige dagen uitstel voor het opstellen van hun antwoord. Curzon verklaarde nog, dat de geallieerden en alle Balkan-sf aten niet alleen de voorgestelde grens hadden aan vaard, doch ook besloten hadden, dat West- Thraciö Grieksch zou blijven. Ton slotte drong Curzon er op aan, dat bij alle besprekingen een geest van vre delievendheid aan den dag zou worden ge legd, daar de conferentie bijeengeroepen was om den vrede tot stand te brengen. Do Russische delegatie in aantocht. Tfljitsjerin heeft aan de geallieerde re- geeringen doen weten, dat nu de conferen tie van Lausanne geopend is, de Russi sche delegatie onverwijld derwaarts zal vertrekken. Het herstel-vraagstuk. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de uit Londen en Parijs komende berichten -om trent een eenheidsfront der entente ton aanzien van de horetoJkwestie in politie ke leringen een vrij grooto ontsteltenis hebben veroorzaakt. Ook bij de regeering zou ernstige bezorgdheid bestaan over aanstaan de ernstige gebeurtenissen- Aangezien in berichten uit het buiten land gezinspeeld wordt op een spoedi ge bezetting van hot Roerge bied en op een uitstellen of zelfs afstel len van de Briissélsche conferentie, maakt men zich weer bezorgd over de toekomst. Men vreest, dat binnen eenige dagen reeds een nota der hcrstoleommtesie zal worden ontvangen, welke nieuwe eisehen inhoudt, waardooT de conferentie te Brussel onmogelijk zal worden. ingezonden ietSedeeiinpen WEDER EEN '«iïC Opzienbarende genezing, Acht Jaar aan Bed of Stoel geketend. On machtig te loopen. Een zoogenaamd hope loos geval door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn behandeling gratis. Zou men zich een ernstiger geval kun nen voorstellen dan dat van den Heer E. J. BRANDTS, Marten van Roesumstr&at 56, Arnhem? Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheumatiek, De acht laatste jaren zoo ernstig, dat hij nog bed, noch stoel kon verlaten, en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Aeht maanden in een Ziekenhuis doorge bracht, alle mogelijke behandelingen on dergaan, niets mocht hem baten Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam fotaal verslapt. En nu? Is hij het onderwerp van elk ge sprek in Arnhem. De gehecle stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de menschen reeds sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij nooit iets geman keerd hadLees hetgeen lii j o. m. schrijft: „Na uw behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volko men genazen. Ik kan weder goed loope:* hetgeen ik in geen acht Jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheeru ongelooflijk ooit weder zoo ver te kunnen komen. En nu is het werkelijk. Van mijn groot kruis, na zoo (ange jaren en zoo vree- selfjke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij „Duo Formula", verlost." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een grafcis 10 dagen voorraad dezer merkwaar digs behandeling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewijst, dat cr geen te ernstig is om door deze Behandeling ge nezen te worden. De Heer Arthur Richards in wiens privé-laborafcorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuur- zïekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den „Gratis voorraad", per 12}cts. brief kaart, waarna de 10 dagen Gratis Behan deling tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonder lijke genezingen, u per teerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Room 719 Cromwell House, High Holborn, Lon den W. C. I., Engeland. 611 Porto naar Engeland: Briefkaarten 12$ cent. Brieven 20 cent. Kabinetscrisis in Griekenland. Hefc Grieksch© Kabinet ie roede w<or afgetreden. Dit aftreden was het gevolg van den etap van den Britschen gezant tegen do terechtstelling van de ex-mimefcers, dio van verraad werden beschuldigd, voor het geval zij ter dood worden veroordeeld. Reuter verneemt uit betrouwbare bron, dat de Engelsche gezant op zijn stand punt blijft staan, hetgeen algemeen© ont stemming heeft gewekt, ©n dat hij de be trekkingen zal afbreken ©n onmiddelijk Griekenland zal verlaten, indien, de exe cutie plaats vindt. De toestand te Conslantmcpei. Het politie-toezicht in de sl ad Conetan- tinopel zal worden toevertrouwd aan Turksche politie. De intergeallieerde politi© zal slechts optreden in gevallen, waarbij onderdanen der geallieerde landen betrokken zijn. Groote Pefroleunibran(1 in Amerika. Naar de laatste mail meldt is in den Humble-sector van de Gulf Trust petro- leaimvelden een brand uitgebroken, die meer dan 840.000 barels verslond. Gedurende een storm sloeg de bliksem in tank no. 21, het grootste steenen olie reservoir in den sector, eigendom van de Gulf Pipe Cv, het distributie© r ga an van de Gulf Oil Corporation. Ook tank 22, die er vlak naast etaat, vatte vlam, terwijl ook voor de andere tanks gevreesd werd, o.a. voor die van de Sim Cie, die slechte door 4n smallen weg van de in brand staand© tanks gescheiden ■was. Dank zij het energieke optreden van den arbeider Toeer werd echter een ver dere uitbreiding van den brand voorko men- Deze man doofde tot tweemaal toe brandende spaanders uit op de nabijgele gen reservoirs. Sedert 21 jaar is in dit ge bied geen brand van een soortgelijken omvang gerapporteerd. De schade wordt op meer dan een millioen dollar geschat. Mijnramp fn Amerika. Uit Santafé (New-Mexico) wordt ge meld: Bij een ontploffing in een kolenmijn zijn 7 personen gedood en minstens 30 gewond. Een schip met vluchtelingen aangevaren. Het Amerikaansche relief-stoomschip „Belgravian" is bij den westelijken ingang van den Bosporus met het Transatlantisch stoomschip „New York" in botsing geko men. De „Belgravian", die 2000 christenen uit Klein-Aziè aan boord had, werd ernstig beschadigd. Twee personen werden gedood Verscheidene kinderen weredn gewond. Ge allieerde schepen, die zich in de nabijheid bevonden, hielpen bij het reddingswerk. De vrijheid bedreigd. Het Chr. Schoolblad ziet allengs de „vrije school" ten onder gaan, wanneer het doorgaat in de lijn van de thans voorge stelde wijziging. De technische herziening stelt voor. art. 100 en bijbehoorende passages in an dere artikelen (bijv. art. 28) te schrappen. Jt Departement kan de zon niet in 'fc wa ter zien schijnen. De bijzondere levenskrin gen moeten geboeid. En dat hoewel dio „vrijheid" niet eens ten laste der rijks- schatkist komt. De gemeenten betalen het zelf. Maar het Departement is zoo vervuld van de staatsverzorgings-manie, dat deze vrijheid zal vervallen, zoo het departement zijn zin krijgt. De autonomie der gemeenteraden moet worden gebroken, de rechten en vrijheden der schoolbesturen dito. De staat alleen zal het doen. 't Mooie motto, waaronder deze schrapping wordt voorgesteld heet, dat er normalisatie van leerkrachten moet komen, m.a.w. staats- diertibutio van onderwijzers. En op het moderne ProcrustuBbed der bureaucratische techniek zal elke school worden „genormaliseerd." Van de vrijheid blijft dan niets meer over. De boventallige onderwijzers zijn dan absoluut.... verboden(!) en met dezen is, bij het vergrooten van de klassen, ook het ambulantisme aan de bijzondere scholen praotisch onmogelijk gemaakt. De schoolbesturen kunnen dan allengs hun matten wel oprollen, want de taak die er dan voor hen nog overblijft, is schier het vergaderen niet meer waard en kan beter door een ambtenaar worden gedaan. En de volgende „technische herziening" zal hun dat allicht duidelijk maken, want na de „normalisatie der leerkrachten" krijgt men natuurlijk do „normalisatie van 't beheer der school." 't Is best te profeteeren, hoe dat luiden zal: gemeenteraden niets meer over de school te zeggen, schoolbesturen als „over bodig" uit de wet verwijderd, de ambte naar hoofd en oppcr-hoofd, 't caudiinsche juk over de voorstanders van de bijzondere school, staatsexploitatie van onderwijs en de dood in de pot. Bureaucratie. Men schrijft aan de Standaard: De Hoofden van scholen ontvingen onder dagteekening van 24 November een circu laire van den Inspectenr van het L. O. in de inspectie Rotterdam, in verband met de uitvoering van de Leerplichtwet. In die missive wordt aan de Hoofden verzocht uiterlijk voor 8 December een nauwkeurige opgave van de namen enz. enz. hunner leerlingen op te zenden, lexico- grapisch, volgens aangegeven model, op folio vellen aan ééne zijde beschreven. Als men nu weet, dat de kaarten, groote en kleine, reeds dit jaar nauwkeurig in orde gemaakt zijn, vraagt men terecht, waartoe dit monnikenwerk moet verricht worden. Er gaat zooveel kostbare tijd, die ten goede kan komen aan het on derwijs, mee heen, gepaard met onnutte onkosten. Voorts wordt verzocht van de eventueel in te zenden kaarten F II langs de lengte zijden der ongevouwen kant eet strookje van 5 m.M. af te snijden. Wij hadden al gehoord, dat de nieuw gemaakte kasten te Hein waren in verhouding van de kaar ten. Dit kwam ons ongelooflijk voor, maar nu blijkt het dan toch waar te wezen. Pst de OEHoevino. SASSENHEIM. „De stad van Kain." Ook dc tweede lezing, georganiseerd door ons Chr. Comité voor Winterlezingen, was een succes. De Gereformeerde Kerk was vrij goed werd Ds. van Arkel gevolgd, toen hji zijn werd Ds. van Arkel geevolgd, toen hij zijn gedachten over bovenstaand onderwerp ontwikkelde. Spr. begon met zijn gehoor to wijzen op één der voortbrengselen der latere schil derkunst, een treffend schilderij van een Fransch kunstenaar, die Jezus geschilderd heeft, den blik slaande op Parijs. Jezus is afgebeeld met een onzegbaar droeven blik in zijn oog, en het onderschrift luidt: En als Hij de stad zag weende Hij over haar. Spreker wees er op dat hij niet van plan was Frankrijk's hoofdstad speciaal als de stad van Kain té teekenen. Er is geen principieel verschil tusschen Parijs en Lon den, Berlijn of Weenen. Maar er is ver schil tusschen de wereldstad en het land, en Satan's rijk is het machtigste in de stad Daarom wordt in de Schrift het rijk van den booze veelal als een stad genoemd. Aan de hand van Genesis 4, wil spreker behandelen: De oorsprong van Kain's stad, haar macht en haar toekomst. Na den zondeval begint de boom der menschheid zich te splitsen in twee mach tige takken, de lijnen beginnen hier uit elkaar te loopen. De vijandschap tusschen het vrouwenzaad en het claryenzaad wordt openbaar. In de eerste kinderen van de eerste ouders in Kain en Abel herkennen we al direct tweeërlei macht. En het slan genzaad grijpt naar het vrouwenzaad met het resultaat dat het slangenzaad schijnt te wimicn. Hier, in den dood van Abel zien we een Golgotha in miniatuur. Maar waar Abel gedood wordt, wordt Seth geboren. In Seth zien we den twee den Abel. Eva dankt: God heeft mij een ander zaad gezet voor Abel. En over Kain Hinkt het vloekwoord: Gij zult zwerven! Eerst is Kain hopeloos, maar. als zijn zoon Henoch geboren wordt geeft deze ONS BABBELHGEKJE. Tn het Zaterdag geplaatste raadsel voor dc grooteren komen een paar misstellingen voor. Hier volgt de verbeterde opgave: Mijn geheel bestaat uit 51 letters De 43, 32, 11, 20, 9, 23, 41 van St. Nicolaaa i\s elk jaar een groote vreugde voor de kinderen. Maar o wee, velen krijgen slechts een 14, 49, 6, 19. Weken vooruit maakt men al een 4, 35, 38, 38, 47,49, 3, 39, 22, 26 Haar. Veel jongens hebben graag een zak vol 33, 47, 28, 38, 15, 29, £5, 22. En welk meisje heeft niet graag een 18, 34, 18, 18, 30, 21, 7, 24, 48, 44, 32. Eon 1, 50, 39, 46, 50, van koek is bij ioder meisje welkom. Achter vele kachels, vindt men nu 's avonds 10, 2, 17, 43. In den 27, 12, 21, 51, 45, 6 is St. Nteclaas jarig. In alle 42, 12, 13, 87, 5, K-, 22 ziet men prachtige cadeaux. 31 is een klinker. gebeurtenis hem weer levenslust.-en werk kracht. Als hij zijn stad gaat bouwen be- teekent dit dat hij ophoudt met zwerven. Hij gaat den strijd aanbinden, tegen Gods vloek, tegen God zelf! 't Is alsof Satan, die: eenmaal om den Hemel heeft geworsteld, in zijn val' de aar de heeft gegrepen, wat hem schijnbaar gelukt. In deze stad gaat Satan zich zijn leger scheppen om God te bekampen en al gaat deze stad onder, de gedachte van de stad van Kain sterft niet. In het groote Babel dat Johannes op Patmos ziet, zien we de stad van Kain. Maar tegenover dit groote Babel ziet Johannes liet nieuwe Jeruzalem. Satan bouwt éen stad voor zijn zoon, maar God bouwt ook eenfstad voer zijn Zoon. S^tan bouwt een stad waarin hij grijpt naar de toekomst, maar Gocl grijpt in zijn stad ook naar de toekomst. En terwijl van de bewoners van Satan's stad geldt: Wie ver van. u de weelde zoekt, Vergaat eerlangs en v/ordfc vervloekt, mogen de inwoners van Gods stad zingeni Maar Jt is mij goed, mijn zaligst lot, Nabij te wezen bij mijn God. Nadat dit vers gezongen was, teekent spr. de macht van Kaki's stad. In die stad begon de moderne cultuur. In die stad merken Ave op de groote geesten, Lamech, do dichter met zijn drie zoons, Jabal in wiens handelingen we herkennen liet eer ste begin van handel en nijverheid. Jabal de man van de kunst en Tubal Kain, do man van het onderzoek en de wetenschap. In het geslacht van Seth zien we die groote, op zichzelf goede dingen, niet. Is rael is nooit een volk van kunst en weten schap geweest. En ook nu nog schijnen deze gaven ongelijk en onevenwichtig ver deeld. De verklaring hiervoor vinden we ia het feit dat God aan zijn kinderen schenkt zijn bijzondere genade, en aan de wereld wat meer van zijn algemeen© genade laat. Zoo worden de kinderen der halve wereld de werklieden Gods: De toekomst is aan het geslacht van Seth. Kains geslacht wordt bij den zond vloed afgebroken. Dit oordeel is slechts voorloopig, bij Noach in de ark blijft nog een Cham over. Maar het absolute oordeel komt, en dan zal blijken, dat de zachtmoe- digen liet aardrijk zullen beërven. Zooals steeds vormdo ook nu weer het orgelspel van den heer Keuning een heer lijk geheel met deze indrukwekkende rede. Vooral het voorspel voor het hierboven geciteerde vers van den 73 sten Psalm, maakt© diepen indruk, waar de inhoud van dit vers in het voorspel meesterlijk werd weergegeven. Zaterdagmorgen kwam de heer Breda binnengebracht. Gelukkig ver- Nieuwe Haven afrijden, juist toen de goe derentram van de Klapbrug afreed. Een botsing was onvermijdelijk. De wagen werd aan stukken gereden en \Vbij den deer Breda binnengebracht. Gelukkig ver nemen we dat zijn toestand bevredigend is. Vrijdagavond van 89 uur hoopt de heer Keuning een orgelbespeling te geven in de Geref. Kerk alhier. Onge twijfeld zal de belangstelling groot zijn. Het programma hopen we nog nader be kend te maken. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 28 November 1922, des vcormiddags te 10 uur. Te behandelen onderwerp: Vaststelling begrootingen Gasvoorzie- ning, Grond- en Woningbedrijf en Ge meente voor het jaar 1923. KATWIJK AAN ZEE. D-o ot de Ned. Herv. 6em. alhier is ©en beroep uitgebracht op Dr. W. Ledder t© Doorn, ter vervulling van d© vacature, ontstaan door het vertrok van Ds- Bolienstcin. ALPHEN AAN BEN RIJN. Ged. Staten van Zui d-H o 1- land hebben met betrekking tot de door de Gezondheidscommissie alhier gevraagde voorziening inzake de niet-onbewoonbaar- verklaring van de woningen Nesse No. 2 en 3 beslist, dat de gemeenteraad terecht geweigerd heeft, de onbcwoonbaarvcrkla,- ring va.n die woningen uit te spreken Burgerlijke Stand. Gebo ren: zoon van M. M. do Groot "géboren West erboven zoon van M. J. Huigsloot geb. ICoek zoon van M. Spek geb. Kaptein z. van J. G. G. Stapper geboren Wagelaar z. van M. Duisterliof geboren Bouman, zoen va® T. den Brave geboren Lagerweij doch ter van F. Bookliout geboren Hoog&ndijk dochter van G. van Greuningen geboren van Ooijcn zoon van L. do Jong geboren Schaap. Overleden: M. Gesman jd. 35 jaar A. Arknan, weduwe van A. van Vliet 77 jaar D. v. d- Vis, echtgenoot© van J. T. Joha, 29 jaar D. van Beijeron weduwo van P. Oost hoek, 73 jaar Gehuwd: P. N oom en, 32 jaar en M. vaP Klaveren, 26 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2