nstitoiiffi DeStJcolaas-étalage M.A. M.VAN NOORT BENNENLAND. Uit de Omgeving. IS GEREED. DOUZASTRAAT 19-21 SINTNICOLAAS-CADEAUX Dames Jumpers, Woüen Shawls, Heeren Overhemden, Kleedjes, Handschoenen, enz. J. L. CREYGHTON Invoerverboden. liet comité van verweer tegen abnor male valuta-concurrentie te Amsterdam pleit in een adres aan de Tweede Kamer voor het uitvaardigen van invoerverbo den. De malaise in de Middenstand. In verband met de heerschende malaise heeft de R. K. Vereeniging „Maastricht- eche Middenstand" een schrijven tot de regeering gericht, met het verzoek voor zieningen te treffen voor den handeldrij- venden en industrieelen middenstand. Als antwoord daarop ontving het be stuur het volgende schrijven van 'den Mi nister-President: „De regeering heeft volkomen de moei lijkheid waarin de winkeldrijvende en in- dustricele middenstand thans verkeert. Er ie een algemeene economische inzinking waarneembaar en alle doelen der maat schappij lijden onder de heerschende ma laise. De regeering vermag daartegen niet genoeg om het kwaad geheel af te wen den. Zooveel als er echter in haar ver mogen is houdt de regeering, zooals u be kend is, rekening met. uw belangen en reeds in het. voorjaar 1920 heeft zij voor zieningen getroffen om den handeldrij vend en middenstand te hulp te komen. Algeheele verbetering zal echter slechts kunnen volgen wanneer de economische toestand in alle deelen ie verbeterd en tot het meer normale- is teruggebracht." Werktijdenbesluit. Bij K. B. van 14 Nov. j.l. is wijziging ge bracht 5 in het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1920. Daarbij is bepaald Na. art. 46 van het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1920 wordt het volgende ingevoegd: lGbis. Arbeid, krachtens art. 22, derde lid, art, 23 en art. 25, eerste lid, onder a. en tweede lid. onder c en e, der Arbeids wet 1919 toegestaan in banketbakkerijen en bloemenbinderijen op dagen, vooraf gaande aan den St. Nioolaasdag (6 Dec.) het Kerstfeest en den Nieuwjaarsdag. Art, 46bis. I. Een man mag in eene ban ketbakkerij en in eene bloemenbinderij op alle dagen, vallende in het tijdvak van zeven dagen, onmiddellijk voorafgaande aan den St. Nioolaasdag (6 Dec.) en in de tijdvakken van drie dagen, onmiddellijk voorafgaande aan het Kerstfeest en den Nieuwjaarsdag, tusschen 6 en 10 uur nam. en op Zaterdag ook tusschen 1 en 6 uur nam. en gedurende elf uren per dag ar beid verrichten. Bovendien mag een man menbinderij in totaal op drie dagen, vallen in de, in den vorigen volzin genoemde, tijdvakken tusschen 5 en 7 uur voorin, en tusschen 10 uur nam. en 12 uur midder nacht en gedurende zestien uren per dag arbeid verrichten. 2. Ten aanzien van een man, die inga volge bet bepaalde in bet eerste lid arbeid verricht, moet, onverminderd het bepaalde in art. 47, worden in acht genomen, dat hij a. op niet meer dan twee achtereenvol gende dagen gedurende zestien uren per dag arbeid verricht; b. in een tijdvak van zeven achtereen volgende dagen niet langer dan een en tachtig uren arbeid verricht. LISSE. De Raad dezer gemeente ral op a.s. Vrijdag 24 November des nam. om twee uur vergaderen ter behandeling van de volgende punten:' 1. Beroep van den heer J. Witsenburg tegen de door B. en W. bepaalde rooiing voor het perceel, kadastraal bekend in sectie D. no; 244. 2. Vaststelling van een gewijzigde ver ordening op de heffing van keurlooncn in den Keuringskring Lisse. 3. Vaststelling van een gewijzigde ver ordening op het Vervolgonderwijs., 4. Voorstel tot het aanbrengen van en kele kleine wijzigingen in do vastgestelde Algemeene Politieverordeningen „voor de gemeente Lisse, naar aanleiding van op merkingen van H.H. Gedeputeerde Staten. 5. Verzoek aan de Tweede Kamer der Statcn-Generaal om intrekking van do wet tot instelling-van den z.g. zomertijd. 6. Verzoek van het R. K. Sportcomité „St, Vitus" te Lisse, om eene subsidie van f 200 en vrijstelling van de belasting op openhgre vermakelijkheden. 7. Verzoek van den heer A. Raaphorst e.a. om herbestrating der Kan&ftlsraat van Heul tot Kapelstraat, 8. Verzoek van de firma H. Zijp en Co., om verbetering van den toestand bij de oude vuilnisbelt, 9. Comptabiliteitsbesluit. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen waaronder mededeelingen in zake de drinkwatervoorziening. BOSKOOP. Behalve Ds. Voorsteeg h, van Katwijk, die reeds de len Winterle- zing heeft gehouden zullen voor de Chr. Jong.-Vereen. „Samuel" nog optreden Ds. Willekes, Hendrik Ido Ambacht; Ds. Fort- gens, Voorschoten en J .de Heer uit 's-Gra- venlmge. Aan den heer Burgeme e s- ter dezer gemeente is vanaf 22 tot en met 30 November verlof verleend om zich bui ten de gemente op te houden. De heer J. Jongejan oudste wethouder zal de functie gedurende dien tijd waar nemen. Voor de afd. „Pro Re ge" te dezer plaatse lioopt op te treden Ds. Jan sen, Legerpredikant in algemeenen dienst. De Ned. Zending s-V e r e e n. alhier zal in de maand Januari a.s. een lezing houden met lichtbeelden. ZWAMMERDAM. Op Vrijdag 24 November a.s., des voormiddags ten half tien ure, vergadert de Raad dezer gemeente. Te behandelen punten zijn: 1. Ingekomen stukken. 2- Voorstel tot het. tijdelijk in gebruik geven van eenige schoolbanken, ten be hoeve eener bijzondere school. 3- Beslissing inzake het verzoek van J. C. van Zijll. om voorschot volgens de maken van verdragen, op grond waarvan 4. Voorstel om het stukje weg van Oud- Bodegraven naar de Willemstraat to Bodegraven op deii legger van wegen en voetpaden te plaatsen. 5. Voorstel tot het bestraten van een gedeelte van Oud-Bodegraven en machti ging tot het aangaan eener geldleoning. 6. Bespreking electriciteit. 7. Advies inzake de bezoldiging van den Gemeente-Ontvanger. 8. Vaststelling Gemeente-begrooting voor 1923. Gemenqd Nieuws De onveiligheid aan de grens. Gisterenmorgen werden uit Heerlen via Herzogenrath wederom een 60 Duitscliers uitgeleid, die zich op Hollandsch gebied bevonden. Twaalf vertrokken er via Heer- lcrbaan. Onder dezen waren er, die reeds vroeger aangehouden en uitgeleid waren, doch die* weder waren teruggekomen, om dat het eten op het politiebureau hun zoo goed beviel en zij in Duitschland niet aan den kost konden komen. In den afgeloopen nacht is nabij Trd- dern even over de Hollandsche grens wW een Hollander aangehouden en van alles wat de man bij zich had, beroofd. Iemand uit Bleijerheide werd voorts nabij Herzo genrath door een Dyitsclier overvallen en bewusteloos geslagen, waarbij bij van zijn geld, horloge en overjas werd beroofd. Tel. Doodelijk mijnongeluk. De gehuwde Duitsche mijnwerker Georg Dornhöfer wilde in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje-Nassau III te Heerlerheide een ontspoorde kolenwagen in de rails tillen, die deel uitmaakte van een kolentrein. Voor dat hij hiermede ge reed was zette de trein zich plotseling in beweging, met het gevolg, dat Dornhöfer werd overreden en onmiddellijk gedood. Brandstichting. Het is de politie gelukt aan het licht te brengen hoe de brand bij den landbou wer Frieling te Den Andel (Gron.), wiens boerderij de vorige week geheel afbrand de, is ontstaan. Het tweede dienstmeisje beeft namelijk met opzet het stroo in een der schuren 's middags aangestoken. Wat het nog zoo jonge meisje (ze is 16 jaar) tot deze vree- selijke daad heeft "gebracht is niet duide lijk. Ze is reeds ter beschikking der justi tie te Groningen gesteld. Nekkramp. In het militair hospitaal te Amersfoort is een militair van de infanterie opgeno men, die aan nekkramp lijdt, Eenige per sonen zijn nog in observatie. Tijdens de raadszitting overleden. Maandagavond is in den Raad van Roer mond tijdens de voorbesprekingen over het voorstel der commissie voor de financiën inzake verlenging van den werktijd, pen sioenstorting enz. der ambtenaren en werklieden, het raadslid de heer J. H. Tel- ders plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt, Een geneeskundige, die dadelijk ontboden werd, kon slechts den dood con st ateeren. „L. K." Auto te water. Maandagavond is aan den Haringvliet to Rotterdam een taxi, die slipte, van den wal te water gereden. Een aldaar liggend vaartuig van schipper A. B., uit Alphen aan den Rijn, werd door de auto bescha digd. Een aantal op den wal staande man den werden door de auto meegesleept. De chauffeur C. K. wist tijdig van de taxi te springen. Met een lier is zij uit de ha ven op den wal gebracht. Ernstig ongeval te Kerkrade. Aan den Beerenbosch te Kerkrade is gis terenmiddag vier uur een ernstig ongeluk- gebeurd. Een zestal betonwerkers was werkzaam op het betonnen dak van het in aanbouw zijnde ketelhuis van de nieuwe schacht der Domaniale mijnen, toen plot seling het dak over een oppervlakte van circa 200 M2. naar beneden stortte. Do zes betonwerkers vielen met het dak een twaalftal meters diep en werden gedeelte lijk tusschen. brokken beton en ijzeren bin ten begraven. Terstond gingen de andere arbeiders aan den slag, oi» de slachtoffers uit bun benarde positie te vevrijden. Een drietal bleek zwaar gewond te zijn, terwijl de anderen lichter gewond waren. Dr. Don ders en later dr. Schmier uit Kerkrade waren na van het ongeluk gehoord te heb ben, spoedig ter* plaatse. Per ziekenbran- card van de Domaniale mijn werden de ge kwetsten naar het Sint Joseph-hospïtaal gebracht. De betonwerker F. Zimmerman uit Wuerselen (Duitschland), H. Dautseiv berg uit Bccholtz én A. Smeets uit Ble'yer- heide, bleken zeer ernstig gekwetst te zijn, F. Poell uit Kerkrade en H. Bayer uit Spekholzerheïde waren er met been- en armbreuk afgekomen, terwijl zekere Kley- ker na verbonden te zijn, zich huiswaarts ken begeven. Het ongeluk gebeurde enkele minuten voor het einde van het werk. Om trent de oorzaak wordt, morgen door het Staatstoezicht op de mijnen een onderzoek ingesteld. Het werk werd door de Doma niale mijnen in eigen beheer uitgevoerd. K.VMONGERFXHT TE LEïDf.V Voor openbaar staan op den rol zaken, voor niet-openbaar 2 zaken. In de eerste plaats komt de zaak voor van G. T., zoon van den fabrikant A. T. te Warmond. Deze is eenigen tijd voor een aanrijding met zijn auto van een wiel rijder bij de Kwaaklaan als beklaagde voor geweest, waarbij hean geadviseerd was de schado te vergoeden. Dit heeft nog niet plaats gehad, waarover beklaagde nu wordt ondervraagd. Beklaagde zegt, dat hij aangeboden heeft do kosten van do fiets, ƒ19, te be talen; de vergoeding van 40 oordeelde hij te hoog. Hij heeft op zijn aanbieding geen antwoord gekregen. De rijksveld wachter Jacobs, heeft de brug en weg op die plaats opgemeten, waarvan hij nu ge tuigenis aflegt. De Kantonrechter meende dat de schade vergoeding voldoende was, en raadde aan, spoedig in overleg te treden met eischer, waarna de ambtenaar ƒ15 boete eischt, In de zaak, vorige week aangehouden, van den schipper v. d. Plas, te Katwijk, die beklaagd was, van het voeren van een verkeerd nummer in het zeil, dat 49 moest zijn en 145 was, werd nu gehoord de reeder P. de Best, Dezo kon niet anders verklaren dan dat het zonder zijn mede weten was geschied en de schipper voor de verandering had moeten zorgen. De Ambtenaar meende dat de schipper in deze vrijgesproken moest worden, waarop do Kantonrechter mededeeld.e, dat de rccder er zich* nu voor zal hebben te verantwoorden. J. V., boekhouder eener Coöperatieve broodbakkerij te Katwijk, heeft een ar beidslijst, waarop de chef-bakker niet voörkomt. Beklaagde meende dat art. 91 der Arb.wet hem vrijstelde als chef daar op vermeld te worden. Deze zaak werd aangehouden om nog nadere getuigen te hooren. G. de KL, melkhandelaar te Leiden, heeft zonder vergunning daartoe te heb ben een zuivelfabriek ingericht, waar voor hij 10 of 5 degen tegen zich hoort eischen, P. J. J. R., eigenaar van een waschin- richting te Leiden, heeft de arbeids wet overtreden waarvoor geëischt wordt ƒ10. J. P. de Vr., koopman te Leiden, heeft een ongemuilkorfden hond aan zijn wagen gehad, die kinderen heeft gebeten. Beklaagde zegt, dat hij er niet bij was en de hond gesard is, wat een getuige, mej. J. T., vrouw van F. A. K., bevestigt. Een meisje van 10 jaar had den hond aan- gesard. Eisch 3 of 2 dagen. G. en II. B., landbouwers te Stomp- w ij k, hebben lar.gs den weg bij Valken burg pinken gedreven, die op bloembol lenland geloopen zijn van G. v. Dijk. Do jongens beweren er niets aan te hebben kunnen doen, doch de kanfonrech_ ter was van meening dat ze te zorgen had den dat deze dieren "op den weg bleven. Nadat geluigé v. d. Sleet van Rijnsburgen de eigenaar gehoord waren, die de schade op ƒ30 schatten, terwijl de gebroeders B. er ƒ10 voor over hadden, stelde de kan tonrechter voor, dat de parlijèn het eens zouden worden, waarvoor ze direct gele genheid kregen. De "Ambtenaar zou zijn eisch stellen na het overleg en daarmede rekening houden C. v. d. V., Rijnsburg, niet versche nen, had de Arbeidswet overtreden. Eisch ƒ5 of 5 dagen. A. J. v. d. H schipper te Voorscho ten, hoorde, wegens zonder vergunning van Rijnland stoomen in boezemwater, 10 of 5 dagen tegen zich eischen. De rijksveldwachter Jacobs had hem na een bekeuring gezegd nu raak tc kunnen varen, w7at deze, daarover gehoord, ont kende. M. v. T., te S as se nh ei m, heeft 1e hard gereden met een motorrijwiel. Be klaagde gelooft dat. zulks moeilijk zal zijn aan te loonen. Eisch fö. J. G. te Leiden, heeft op den open baren weg kaart-gespeeld. 't Was geen kwartjesvinderij. Eisch ƒ1. Ferscnen te Leiden gevestigd. - Mevr. E. van Fraak-Blüs, Haarlemmerstraat 251 F. Starkei)brug, sigarenmaker, Hooi gracht 100 Mej. E. M. Kranonbarg v. .cl. Marei, Namiieslraat 58 E. H. ter Kuile, Schelpenkade 43 Mej. Wede. A. Roefstra— Zaal Witte Laan 16 Mevr. W. C. de Bruine GroeneveldtHoutman, Rapenburg 34 Mej. J. A. van Odijk, Noordeinde 50 Mej. M. C. O. de Brui ju-Kops, Brceslraa! 157a Mej. J. H. Corbijn van Willenswaard, Witte Singel 8-4 Mej. C. M. van Schaik, Rapenburg 66 W. F. GrublinkWeddik, K'loksleeg 14 Mej. N. Zwaan, dienstbode, W. Pyrin on Isiraat 40 Mej. J. Korswagen, dienstbode, Prinsen straat 11 Mej. J. DijkstraVan Zanten, Prins Hendrikplein 2 Mej. M. J. Picters, dienstbode, N. Brugsteeg 15 P. E. J. v. d. Heuvel, Verpleger, Julianastraat 58 Mej. J. vani Dijk, kinderjuffrouw, Middels tegraclut 21 Mej. Wed. E. P. W. HuntclmanSnit gen, Rijndijkstraat 5 Mej. M. W. van 't Nedereind, Formosastraat la. Mej. H. Noordbuis, verpleegster, Academ. Ziekenhuis Mej. J. D. Leiss, Apothekersdljk 13 7 Mej. J. Bos, verpleegster, Academ. Ziekenhuis A. van Resteren, Winkelbediende, Sophiastr. 22 G. A. va.n Haoflen, Heerengracht 83 J. L. Deumens, Dir Hanze Advies Bureau, Rijnsburgerweg 89 K. H. Jauw, Kort Gal gewater 8 Mej. P. van Leeuwen, dienstbode Isr. Doorg.huis W. A. Semeijus de Vries v. Doesburgh, Oude Vost 51 Mej. A. M. A. Welling, Nieuwe Rijn 58 P. Massaar, kell- ner, Glaresteeg 37 Mej. G. J. Verboog, kin derjuffrouw, Heerenslraat 87c .Dir. P. H. Verspijck, Stoenschuur 18 Mej. J. R. Qh- dam, dienstbode Rijnsb.weg 47Mej. E. Paul ubn dienstbode, Rijnsburgerweg 76 J. M. Simons, Nieuwe Rijn 105 P. van Qelcin Vi tringa, Oude Vest 53 Mej. C. v- d. Sm an, Morschweg 21 Mej. -T. H. v. d Sman, Steerr- straat 9 Mej. E. Luiten, verkoopster, Bo termarkt 3 L. Fontijne, Witte Rozcnsraat 26 J. J. Ovorvliet, timmerman, 5e Einnen- vestgraebt la Mej. B. Schreiber, dienstbode, Rijnsburgerweg 27 K. H. Hoebon, Viscb- markt 19. Personen uit Leiden vertrokken. P. G. Blom, Voorscholen, Hooge Rijndijk B 1931 Wed. H. J. KoebruggeEggink, De venter, le Weerdtweg 10 Mevr. H. E. van Lockhorst, Den Haag, Lubeckstraat 34 S. A. Muller, Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 7511 J. W. van Slrien, Amsterdam, Pila- nusstraat 42 A. M. Koeken, Amsterdam, Van Limburg Siiruraplein 9 O. H. Sap, Utrecht, Oude Gracht 29Gbis Mej. A. Grif* Loon, Heemstede, v. Merlenlaan 28 W. Chr. WensLnk, Amsterdam,. Fred. Hendrikstraat .511 Mej. A. M. Wolterstorff, Leiderdorp, Jaag pad 15 P. H. don Tonkelaar, Amsterdam, Wilhelmimastraat 163buis Mej. Oh. M. E. Maar tense, Amsteivdam, Jacob Marisstrgal- 44 Mej. D. de Weij—Schouten, Rotterdam, Pu» pillenslraat 110b Mej. G. B. Schneiders Haarsma, Rotterdam, Jacob Catsslraat 141a Mej. M. Voordouw, Rijswijk Z.-H-, bij de Jong J. P. van Geef, Rotterdam, Sophiastraat 59a P. v. d. Heijden, Hoensbroek, mijnwer ker Tb. N. Warmerdam, Lisse, 2e Poel laan •bij' de ouder? E. Ph. Erfraan, Den Helder, a. b. H. M Zeelaml G. G. Bozutwa, idem idem Mej. C. P Burghoorn, Delft, Oost- singol 12a Mej. P. Meeuwsen, Voorschoten, „Bijdorp" Chr. J. J. van den Brink, Am sterdam, 2e Weteringdw.straat 51 A. v. d. Linden, Haarlem, Temp elder straat 42 W. II. Avelingh; Utrecht, Bern. Wec-rd 10 0. Z. If. Af. Bannet, Amsterdam, Govert Flinckstr. 114 S. Disma, Gouda, IJselkade 89 G-C. Vernooij, Den Haag, Casuariestraat 46 Mej. r»s Jansen, Amsterdam, Henr. Ronnerplein 141 J. M. v. cl. Lubbe, Dinther, Broek 205 Mej. L, Wetselaar, Oegslgecst, Terweeweg 44K Ivf. D. Gijsman, Zunderdorp, predi kant G. Wijk, Amersfoort, Berkenweg 5 A. Hoekstra, Molkwerum, Fr., bij P. H. do Jong. Hl 484 BELEEFD AANBEVELEND: Banketbakkerij en Lunchroom vindt U in ruime keuze in het 478 zooals: Theekasten, Kapstokken. Bordenrekken, Wandkasten, Bloem- en Penanttafels, Buffetten, Salon- en Schuiftafels, Kapstok en Tafelkleeden, Divankleeden, Schilderijen en Schilderstukken, Fauteuils en Stoelen, verstelbare Fauteuils, enz. Lel s.v.p. goed op liet adres en houdt hel in llw gedachte J. HOPPENBROUWER APOTMEKERSDSJK 26 0 0 0 NIEUWE RIJN 58, vindt U een ruime keuze ALS: 1^* Bezichtigt vooral onze Etalages. pCCOCCCÖ«X5DOOCOC»OOCXX3CO©^CeC^20C«»XS3CflODO Beleefde Uitnoodiging tof een bezoek aan onze St. Nicolaas-Etaiage, welke ruim voorzien is van KiARSEPAiN, CH0C. LETTERS, aardige Surprises, enz. 483 Aanbevelend J. G. KLUIT, Fa. SASSE, AALMARKT \Z, Teïeï. 42. Banketbakkerij en Kokerij. Buitengewoon aroote keuze AALMARKT 25 Leidsciie Christelijke Koii'odlüiüb „Fsrnix". VRIJDAG 24 NOVEMBER a.s., des avonds te 8 uur in de GROOÏE NUTS- ZAAL, Steenschuur. Kaarten a I 0.25 verkrijgbaar aan de zaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 6