RGEftLHKE. STAND LEIDEN 10 November. boren: Alida d. van P. Neuteboom v. d. Weijden Ludovicus Gerardub z. van H. F. A. M. Walenkamp en Dooremalen Cornelia Jantina e d. van ,L. Schilder en C. G. W. Christiaan Cornelia z. van J. v. jn en W. Sierag Theodora Anna hina d. van J. T. J. Schamper en L. Kiel. clertTo u w d: M. Bonteba jm. 34 j. Loef jd. 34 j. leden: B. Velthuijzen z. 2 mnd. C. Wesselingh m. 55 j. M. M. Dee- 84 j. - Het werk van bode ie een nede- [yerk, maar ook een grootsoh werk. ie (zegt hij) wel geen volmaakte bo- geweest, maar toch durft hij de ge- tc recht in de oogen zien, want hij God6 Woord zonder bijvoeging of ae gebracht. Naast het oordeel heeft ook de boodschap dos Heils gébracht en groote chpe'en maar een groote itus groot christen maar een groote an de voorbeelden. Ten slotte ein- Spr. met uit te roepon: „Babel ia ge- n" en het Kruis van Christus heeft wonnen" en Spr. aegt dit niet nit, men- iiko wijsheid maar als bode Gods. ;zongen werd onder deze predikatie 59:1 en 7 en Gezang 13:2, 6 en 7. Een )onliik woord van dank en afscheid te Ds- Bo^estein tot ziin collega's Rutgers en De. Voorsteegh, tot de broeders, ouderlingen en diakenen, voogden en notabelen (in verband nee herdacht Spr. de restauratie van oude kerk in welk werk hij veel be stelde en zou blijven stellen), het eentebestuur en in 't bijzonder den :©mcesfer, regenten van Gast- en shuis. organist en voorlezer, den koe- de hoofden en het personeel van de ormde en chr. scholen, het bestuur Chr. H. B. S. te Leiden (van welk Z.Eorw. deel uitmaakte en welke BÜing hij in de bijzondere zorg en "be stelling van de gemeente aanbeval), slot richtte hij zich tot de gemeente wie hij toeriep: Be knecht gaat, de moester blijft en het Woord Met ontroerde stem gaf de schei- io leeraar voor de laatste maal den m aan zijn gemeente. Rutgers eorak een kort wooirl donk en afscheid namens Kerkeraad ringbroeders, waarin hii de groote ver- ïsten van den scheidenden leeraar naar bracht. Hij verzocht de gemeente te de bekende zegenbede: „Bat Teeren zegen op u daül". 'adat hieraan was voldaan, ging de ire, terwijl het orgel speelde „Só m derm meine Hande", uiteen. Er wa- vele betraande oogen en bedroefde ten die huiswaarts gingen. Be Raad dezer Gemeen te op Woensdag a.s. des voormiddags 10 en zoo noodig ook Donderdag even- des voormiddags 10 uur vergaderen, unten van behandeling: Mededeeling van ingekomen stukken. Rapport op het voorstel van eten heer Parlevliet. betreffende de berghaven. Vaststelling: a. Begrootingen der Be- jven; b. Gemeentebegrooting, dienst Voorstel tot aanvulling der verorde- ig betreffende do straatpolitie. j. Rapport der Commissie betreffende: i. Verordening regelende de samenstel- g en den werkkring der Commissie or het grondbedrijf; Verordening tot wijziging en aanvul- g der verordening op Let bouwen en open. I. Benoeming twee leden der Commissie n Toezicht op het M. O. f. Benoeming twee leden der Commissie ii Plaatselijk Toezicht op het Lager On- rwijs. 8. Benoeming twee leden in de Commis- voor het Grondbedrijf. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe rordening betreffende de levering van r 10. Voorstel tot wijzisring der verorde- betreffende de levering van electri- II. Verzoek van G. en J. A. de Best Azn., alsmede van G. van Rijn om uit- staliiig van ingehouden boete. 12. Aankoop school Commandeurslaan. 13. Wijziging begrooting 1922. 14. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Gebo- nKlazina d. van Joh, Hoek en T. van uyn Hermina d. van Z. Kuyt en S. bbink Marinus z. van M. Slingerland C. M. Mudde Gerrit z. van Kr. Guyt W. Krijgsman Leendert z. van L. cliaap en A. Vooys. Ondertrouwd: Jan Minnee en Cor- slie Hasenoot. Gcliuwd: Cornelis van Beelen en endrika Maria van Velzeen Koos Kra ter en Elisabeth vai der Star. Overleden: Matthijs Geijteman *78 j., van wijlen J. Geijteman en N. van Sta- iren Bastiaan Vooys 37 j., echtg. van Hoek Jaifc Klok 11 j., z. van D. Klok C. Spaanderman. OEGSTGEEST. Plotseling sterven. Toen de 60-jarige C. S. op weg was naar 'en dokter is hij plotseling onwel gewor- en. Men vondt hem met eep bebloed 'ezicht op een hoop steenen. geleid door den gem.-veldmachtcr Ko- werd hij per auto naar Leiden ver- °crd om daar te worden onderköclit. Voor hielen bereikt was-! ié Bij echter overleden. LEIDERDOBP. Be Raad dezer gemeente a* op a.s. Dinsdag des namiddags te 75 tor vergaderen, ter behandeling van de olgende agenda: 1 h Mededeelingeii. Jaarwedde Ontvanger. 3. Vrijstelling onderricht lichamelijke oefeningen. 4. Verordening Motor- en Rij wiel wet. 5. Bespreking omtrent den te benoemen opzichter. Burgerlijke Stand. Beval len: J. M. Rijsdam geb. Koolmoes, d. Gehuwd: H. Overduin en J. Rijns burger. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geb o- ren: Maartje d. van P. Krolt en J. Vianen Antje d. van W. Hogeewoning en K. van den Engel. Getrouwd: J. v. d. Meij 23 j. en H, M. Becker 232 j., wed. van J. van Peer. Overleden: G. van der Kwaak 77 j., geh. met N. Vianen E. van Haaften 84 j., wede. van G. Jungerius H. Hogewo- ning 60 j., geh. met M. Uittenbogaard. Voor de Burger-Afdeel in g „Pro Rege" te RijnBburg zal op 17 Novem ber a.s. des avonds half acht uur in de Chr. Geref. Kerk in openbare vergadering optreden, de WelEerw. heer Ds. H. J. Ha gen, oud-legerpredikant te Delft, met het onderwerp: „Samgar met zijn ossenstok." HILLEGOM. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen Ds. J. van Hcrksen te Twij- zel. Burger 1. Stand. Gebocren: z. van M, B. Veristeejgh-va-n TAgglen. d. van A. G. DuinJIioven-Buye d. van M. E. Spieker-Veerman d. van S. J. Bakker-St assen <d. van W. van Beede- Mjairsöillile d. van H. E. Klinikeiilberg- Bireerse d. van J. v. d. Weyden, v. d. Meij Ondertrouwd1: P. Kmcsrfc en A. A. H. Gicebergen. Getrouwd1: Th. L. van Etten en S. E. Hulséboedh. H. van Leeuwen en A. G. Veld-v. Zanten. W. J. H. Gijselmr en M. Th. Ehre ZOETER W OUDE. Be Chr. Meisjesvercen. „O r a et Labora" alhier doet eiken winter van zich spreken door het nuttige wat zij voor de Herv. gemeente doet. Zoo zal er a.s. Dinsdag tot Donderdag 1416 Nov. een bazaar gehouden worden in de Koorzaal van het Ned. Herv. Kerkgebouw, ten bate van deze zaal voor Chr. Belangen, s3 Mid dags van 35 npr en 's avonds vanj795 uur zal er gelegenheid zijn om zijn geld nuttig <ie besteden. Allerlei huishoudelijke en practische en luxe artikelen zullen te verkrijgen zijn, dewijl de meisjesvereeni- ging voor aangename afwisseling zal zorg dragen. Mogen velen zich opgewekt gevoe len om ook hierin hen belangstelling te toonen. BOSKOOP. Bij Ko n. besluit ins aan den eervol ontslagen brugwachter H. Laros, al hier een pensioen toegekend van f 1183 's jaars. Be door de directie der Nederladsche Spoorwegen benoemde com missie, bestaand© uit de heeren: H. Ie Coultre, burgemeester van Bodegraven, F. S. G. Bos, burgemeester van Zoeter- meer en J. H. v. Straaten v. Nes, alhier, zijn begonnen met het schatten dor per- ceelen benoodigd voor den aanleg van den spoorweg GoudaBoskoopAlphen. Het bestuur der naaiver- eeniging „Phebe" alhier noodigt belang stellenden uit tot het bezichtigen der ver vaardigde kleedings tukken op Woensdag 15 November van des nam. 25 uur, in de consistoriekamer der Ned. Herv. Geref. Evangelisatie. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Trijtje d. van P. Koetsier en A. Heij Guurtje d. van C. v. d. Beidt en W. Sie- bregt de 'Jong Gerardus Teunis z. van P. Hooftman en L. M. v. d. Stam. Getrouwd: A. Lok 20 j. en P. Brou wer 24 j. Alhier is opgericht een strijkorkest, met aanvankelijk 12 leden. Be vereeniging draagt den naam van „Uno Animo". Als directeur zal optreden de heer J. Jansen uit Gouda. Veiling van 10 November. Er werden prijzen besteed als volgt: Bloemen: Afgesneden rozen in soor ten f 0.501.00; Tros-Chrysanthen f 0.40 I.50 per bos; Chrysanthen, groot bloem per stuk 24 ets. Fruit: Appelen le srt. 9—11 ets.; idem 2e srt. 67 ets.; idem 3e srt. 2 ets. Groenten: Spruitkool 1417 ets. per K.G.; Wittekool per stuk 2 ets. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Johannes Gerardus z. van W. Vosse en J. C. Snelderwaard Gerarda Elisa beth d. van A. Looyestein en C. M. Ta neman. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Gebo- ren: Margaretlia Anna d. van A. J. van der Voorn en J. Hillenaar Anna Lucia d. van M. Frankhuij zen en L. Peeters Kees Jan z. van J. van Bam en N. Strook- man Gerdina Jacoba d. van P. J. van Goonen en P. A. van Leijden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burge.rlijke Stand* Gebo ren: E. Bezuijen geboren Bocrsma. zoon (wonende te Amsterdam) E. H. va® der Klein, geb. Vorbij, d. M. van der Burg, geb. in t Veen, d. M. Spelt, geb. van der Laan, z. E. Koster, géb. Goudriaan, z. Th. van der Linden, geb. van den Boogaard, 2 z. Overleden: L. Lok, echtgenoole van S. de Borst, 62 j. A. G. Haverkamp, j.d. 2 w., S. de Leeuw, echtgenoole van L. WoKf, 33 j. O. Verhaal, jm. 4 dagen- (overl. te Leiden.) LEIMUIDEN. f—De Raad dezer g.c'm-b. e n (e zal op Dinsdag a.s., des nam.'lc^7 uur vergaderen. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Be handeling verzoek van bet Bestuur van het Fanfarecorps „Symphonie" om in ge bruik te mogen ontvangen een der loka len van de Openbare School. 4. Behande ling schrijven van Gedep. Staten, inzake verordening op de keuring van vee en vleescli. 5. Bei:andeling schrijven van Ged Staten inzake de- bouw van een brug over de rivier dé Precht. 6. Behandeling cir culaire van Gc-d Staten inzake jaarwedde van den Gemeenteontvanger. 7. Uitloting van drie aandeelen van de geldleening ten behoeve van de electrificatie van -de ge meente. 8. Comptabel besluit. HA ARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Gijsbertus z. van P. van Aarle en M. C. Balmakers Johanna Wilhelmina Ma ria d. van K. Th. Zwetsloot en M. P. van Steiin Theodora Wilhelmina Maria d, van W. Ml B. F. Buning en A. Geraerts Johanna d. van A. van Workum en P. G. de Hollander Christina Johanna d. van G. Wanschers en G. Klomp Pie ter z. van L. van der Linden en C. van den Big- gelaar Johannes Antonius z. van G. Wezenberg en C. Kolman Philippina Dina d. van L. Honcoop en A. C. Dol Christina d. van J. C. Kempenaar een M. A. Marbus Geertruida d. van A. Yisker en T. van Dijk Margaretha Anna d. van M. Jansen en J. van de Leur Adrianus Martinus z. van H. Lijs en C. A. M. Ver- nooij. Ondertrouwd: Cornelis Schouten 28 j. en Pieternella van Scheppingen 25 j. Gerrit Onkenhout 28 j. en Janna Markus 19 j. Franciscus Gerardus Huurman 27 j.' en Heléna Antonia Glas 24 j. Wilhel mus Johannes Lommerse 34 j. en Johanna van Staveren 30 j. Getrouwd: Pieter Kreeft 38 j. en Theodora Jacoba Alida Dissel 26 j. Dirk Schrijnemaeker 21 j. en Katharina Ker- zaa 23 j. Arnoldus van Ommeren 36 j. en Hillegonda den Ouden 33 j. Jacob Groenewoud 22 j. en Maria Mes 20 j. Overleden: Dirk Esscling 36 j., geh. met M. van Arkel Maria Hulspas 51 j., ongeh. Hermina Nesslage 79 j., wed. van D. Wester. Een eigen gebouw voor den Bloembollen- handel. Het zal onze lezers uit de bloembollen streek bekend zijn dat het „eigen gebouw" al jaren lang op het programma der bol- .lenmenschen staat. Het bevreemdt zelfs eenigszins dat de bloembollenhandel, die toch gedreven wordt door menschen, die blijk geven over durf en initiatief te beschikken, in dit opzicht bij andere takken van den tuinbouw (Aalsmeer b.v.) zoo'n groot stuk ten achter komt. Want het kan niet worden ontkend dat de toestand zooals die tot nu toe is zou den overdrijving treurig genoemd kan worden. De Bloembollenbeurs wordt gedurende de zomermaanden gehouden in het gebouw der sociëteit „Vereeniging" te Haarlem. Dit gaat nog, ofschoon de toestand ook hier niet ideaal is. Maar deze betrekke lijk gunstige toestand geldt alleen maar voor de 5 of 6 drukste maanden. De ove rige maanden is men aangewezen op „Brinkman". Toch worden er tegenwoor dig het geheele jaar door, zaken gedaan en iederen Maandag gaan er heel wat bol- lenmenschen naar Haarlem. Is het niet treurig dat, als het vak toont behoefte te hebben aan een beurs die het geheele jaar gehouden wordt, de menschen hier voor niet eens een behoorlijke gelegen heid wordt geboden? Gelukkig hebben de laatste jaren de plannen vasteren vorm aangenomen. De Alg. Ver. v. Bloemb. Cultuur beschikte reeds over een fonds dat voor de stichting van een eigen gebouw kon worden ge bruikt. En in een van de laatste Bestuurs- vergaderigen kwam, naar men ons mee deelt het plan aan de orde om tot aankoop van een pand in Haarlem over te gaan, en dit als eigen gebouw in te richten. Het vernemen van deze plannen riep ech ter een andere actie in het leven. Men is zich af gaan vragen of, in ver band met het feit dat handel en cultuur zich de laatste jaren bijna geheel ver plaatst hebben naar het zuiden. Haarlem nog wel als de meest geschikte plaats voor een eigen gebouw beschouwd kan worden? En nu kwam gelukkig de echte spirit van "den bollenstreek voor den dag, die de zaken flink aan wil pakken, en een hekel heeft aan lapmiddelen. Het Hoofdbestuur der Alg. Ver. stelde voor een pand te koopen dat feitelijk niet voldeed aan de eïschen die men aan een eigen gebouw stellen mag. Maar de kopstukken uit het Bloembol lenvak zeggen: Als we nu een eigen ge bouw krijgen, dan moet alles in orde zijn. Dan moet dit gebouw in de eerste plaats reeds als bouwwerk een reclame voor het vak zijn. Het, moet in al onze behoeften voorzien. Het moet het centrum zijn waa# de geheele bloembollenhandel zich om con centreert. D. w. z. do kantoren van den Bond van Bloemb. Handelaren moeten er in worden ondergebracht. Behalve een ruim en prac- tisch Beursgebouw, moeten er flinke ver gaderzalen zijn, waar het ook steeds de beschikking over heeft. De Hoofdbesturen der drie vereenigin- gen moeten hier een onderdak kunnen vin den. Er moet een goede gelegenheid zijn voor het houden van tentoonstellingen. Zoo mogelijk moet men vlak bij het ge bouw de beschikking hebben over een flink stuk grond, waar de officieelo proef tuin kan worden ingericht. Een ieder die eenigszins met de toestan den in de bloembollenstreek op de hoogte is zal wel gevoelen dat deze idealen in Haarlem niet te verwezenlijken zijn. In het weekblad voor BI. B. C. van 7 Nov. bestreed de Redactie de gedachte door een inzender geopperd, om het niuwe gebouw te Hillegom te stichten. Maar één degelijk argument wordt tegen dit plan niet inge bracht. De geheele bestrijding ademt een geest, die toch vooral de traditie en het oude vast wil houden, zonder zich één oogenblik onbevooroordeeld af te vragen, of een verandering misschien ook een ver betering kan zijn. Wij voor ons gelooven eehter niet dat het vak in zijn geheel zich door zulk een conservatieven geest zal laten lei den. Traditie is een mooi ding, maar zoo dra de traditie een belemmering wordt voor de vooruitgang, wordt het tijd mot de traditie te breken. "Wij zien met belangstelling het verloop van dezen strijd- tegemoet en zullen er ons hartelijk in verblijden als binnen korten tijd in het centrum der bloembollenstreek het gebouw verrijst, waarop het vak al sinds jaren recht heeft. Gemenod Nieuws Gasverstikkirig. In het pand 76 aan de Gerrit van der I.indenstraat te Rotterdam is in de slaap kamer op de tweede verdieping Zaterdag morgen omstreeks elf uur de 27-jarige G. K. huisvrouw van den timmerman S. in bewusteloozen toestand gevonden, tenge volge van gas vers tikking. De gashaard stond open. Buren werden door sterke pas- lucht opmerkzaam gemaakt en verschaften zich toegang. Men vond ook de twee kin deren, twee meisjes van vijf en vier jaar. Dr. Landwehr, wiens hulp was ingeroepen constateerde dat de kinderen reeds gestor- ven waren. Met behulp van kunstmatige ademhaling en zuurstof heeft de reddings brigade nog getracht bij de vrouw de le vensgeesten weder op te wekken. Een uur lang werkte men echter vergeefs. Het on geval heeft in de omgeving natuurlijk heel wat opschudding verwekt. Ongelukken. Te Enschede is Vrijdagmiddag de 7-ja- rige T. Butterhof door een auto overre den. De jongen overleed in het B.-K. Zie kenhuis. De heer J. Noordhuis te Koekange sprong, voor de tram stilhield daaruit, geraakte er onder en was onmiddellijk dood. Zaterdagmorgen heeft ter hoogte van Kalpoen bij Ossendrecht een ernstig on geluk plaats gehad. Zekere J. D. geraak te onder de tram, waardoor zijn rechter voet werd afgereden en hij verschillende verwondingen bekwam. In een naburige woning, waar hij werd binnengedragen werd hem geestelijke en geneeskundige hulp verleend. Kort daarop is hij overle den. Onverwachte tegenstand. Het gebeurde dezer dagen, dat op den Olsterdijk tusschen Olsb en Diepenveeh een werkman van een machinefabriek to Devented werd aangevallen door een drie tal woonwagenbewoners. De aanranders hadden echter buiten ten waard, in dit geval buiten de kracht van den aangeval lene gerekend, want deze greep een van hen aan en wierp hem over een heg, de tweede kreg een klap, die hem enkele me ters over den weg deed rollen, waarop de laatste op zijn fiets sprong'en naar zijn woonwagen vluchtte, achtervolgd door den aangevallene. Toen de aanrander na her liaaldo uitdaging niet naar buiten wilde komen, zette de metaalbewerker zijn schou der onder den woonwagen en wipte dien van den dijk af, waarna hij zijn weg ver volgde, alsof er niets gebeurd was. Levensgevaarlijke mishandeling. De 63-jarige landbouwer H. B. te Uddel is door den 59-jarigen B. H., aldaar zooda nig mishandeld, dat hij met een levensge vaarlijke schedelwond naar liet ziekenhuis te Apeldoorn moest worden vervoerd. De dader, die door de politie werd gearres teerd, ontkent het feit hoewel hij toegeeft met den verslagene bij het plagcenrijden te hebben getwist. De verslagene kon door de politie niet worden gehoord. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken in een kleermakerij aam den Coolsingel te Rotterdam. Er werd voor een bedrag van f 6000 aan bontman tels ontvreemd. De dief, die. over eëP. schutting aan de zijde Nieuwe Kerkstraat was geklommen, had do mantels toen hij terugkwam van zijn rooftocht over dezelf de schutting geworpen, maar werd juist op dat moment door een surveilleerenden apent betrapt, die deii inbreker met de ge stolen mantels naar het politiebureau aan de Groote Fauwensteeg braebt. Verduistering door een kassier. De eenige weken geleden gefailleerde Tilburgsche kassier Kerstens is in het Huis van Bewaring te Brctfa in voorloopig ar rest gesteld. Naar we vernemen, zou aan 't licht ge komen zijn, dat hij een belangrijk bedrag aan effecten zijner clënten heeft verduis terd. „Hlbd." Hoog water. - De laatste dagen is de Rijn zoodanig ge wassen, dat in Arnhem de uiterwaarden aan den linkeroever geheel blank staan. Van de zes acht meter breede lage kade is niets meer te zien. Met behulp van nood bruggen wordt de lading der schepen aan den wal gebracht. Uit "Wijk bij Duurstede wordt gemeld: Het water in Rijn en Lok wast onrustba rend. De langs de rivier gelegen uiter waarden zijn meercndecls overstroomd. De watermolen van de Purmer. Het waterschap „Do Purmer" heeft de miniatuur watermolen, welke in den op tocht met de Purmerfeesten gebruikt is, aan het Rijksmuseum te Amsterdam in eigendom aangeboden. Inbraak in een klooster. Li het Missieklooster St. Paul te Ar- cen zijn dieven binnengeslopen. Uit den kelder werden eenige hammen en andere vleeschwaren gestolen. STADSNIEUWS. KORFBAE. Do Leidsche Christelijke Korfbal- Vereeniging „Pernix" epee'do Zaterdag j.l. -ecu vriendschappelijke wedstrijd tegen D. E. S. te Delft- Het. land wa-s zeer nat, waardoor goed spel -niet wel mogelijk was. Toch werd er een aardige partij Korfbal gegeven met „Pernix" iets in de meerderheid. Even voor de rust wist J. van Kneghten voor D. E. S. op geluk kige wiize oen doelpunt te maken. Door dat de wedstrijd te laat was begonnen en er na do rust oen dikke mi6t kwam opzetten was het niet mogelijk de tijd uit te spelen en werd besloten de wedstrijd 25 November a.e. te Leiden over te spe len. Wij memoreeren nog even de 4 Nov. j-1. giv^pe^Ho wedstrijd ,,l ©mix"Excel sior, die in een 31 overwinning voor Leiden eindigde* De Gemeenteraad zal wederom vergade ren op Maandag 27 November. Bij de heden door den heer Lurlenant- Rotenel Garnizocns-commandant in het gebGuw sGravenslein gehouden nar.be- pteding van ae levering van versch- en bevroren rundvlcesch. pekel- en gerookt© s-pek, voor de troepen van het Garnizoen voor het tijdvak \an 4 Januari 192"' tel 30 Juni d.av., wa-s ingeschreven als volgt: G. Zandvoort.* gezouten- en pekelvieesch 1.22; W. Bergers: hpvroren vlc-ch ƒ0.85, spek ƒ119- G. W. Zandvnort' be vroren vleeseh ƒ0.86, soek ƒ1.26: N Amcy: bevroren vlees?h ƒ0.845; H. W. v Weeren bevroren vlëèsch ƒ0.79: E. Noznman: «pek ƒ1.16, alles per K.G. Gegadigden zijn allen te Leiden woon achtig. Gehouden verkor ping in het Notaris huis aan den Burcht alhier, op Vrijdag 10 Nov., ten overslaan van den notaris B. 11 Stumpel aihier Het kapitale hoerenhuis, ingericht voor Bankgebouw, aan den Stationsweg 8 en 8a, kooper de heer Ph. Rosdorff q.q. voor ƒ37550; het winkelhuis aan de Breesiraat 103, kooper de heer P. W. Loeber q.q. voor ƒ16200; het huis de la Reystraat no. 20, kooper de heer A. Crania voor ƒ1650. Den notaris M G. Bon alhier; Het pakhuis met afzonderlijke boven woning, aan de Hansenstraat no. 20. koo- der de heer C. L. van Dam q.q. voor 3000 Het woonhuis Har.eenstraat no. 14, kooper OP heer ;T C Prvf na voor f °WV0. Laatste Periclite^. Moordaanslag. Hedenmorgen heeft een zekere J. K. op mej. E. A. V. een moordaanslag gepleegd. Gedurende eenigen tijd zat haar man in de gevangenis en in dien lijd schijnt, zij met zekeren Jan K ongeoorloofde betrek kingen te hebber, aangeknoopt. Nadat zij gisteren aan K. had medegedeeld niets meer met hem -ie maken willen hebben, vervoegd© bovengenoemde K. zich heden morgen toch ten huize van mej. V. en dreigde haar met minder prettige dingen. De vrouw die bang geworden was, vluchtte bij haar moeder. Daarheen ging ook K., die, toen hij boven was gekomen, twist zocht met de vrouw en haar moeder. K. iosIo twee schoter op de jonge vrouw, waarvan een haar in de rechterborst en een in de linkerzijde trof. Op het hooren van de schoten kwamen twee broers van mej. V., Hendrik en Antoon, naar bene den, en wilden tusschen beide komen, maar ook op ben loste K. schoten, zoadat eerstgenoemde in den linkerschouder werd getroffen en A in het dijbeen. Toen de wildeman geen kans zag te ontkomen, lichtte hij den revolver op zich zelf dwars door het hoofd In korten tud was de geneeskundige dienst ter plaatse, die de 4 gewonde naar het Ziekenhuis bracht, waarvan de vrouw er liet ergst er aan tos was. De da der was om half éér hedenmiddag nog niet tot bewustzijn gekomen. De politie stelt een onderzoek, in Marktbericht^-. AMSTERDAM, 13 Noreniber. Veemarkt 519 Vette Koeien le kw. 1.151,25, 2e kw. 0.85—1—, 3e kw. 50—75 cord; 110 Molk* cn Kal fk oei en 300—500; 32 Nuchtere Kal veren 1622: 168 Schapen 3045; 533 Vette Varkens le kw. 1.171-19, 2c kw. 1.11—1.14, 3c kw. 1.09—1.12 per Kg. schoon gewicht DELFT, 11 November. Kaas. Aangevoerd 18 stapels komijne kaas. Prijs 0.850,97 per kilo. BOSKOOP, 13 November- Veiling. Bellefleu ren en goud rein ot't en le soort 10 cent, 2c soort 6 cent, 3e soort 5 cent per kilo; Andijvie 2, per honderd bos; Troschrysanthen 435 cent per stuk; Cbysantheu 1024 ceut; Kasrozen 40 cent per 10. Wisselnolecrimgen (Amsterdam.) Zicht Londen Berlijn Pariia Brussel Zürich Weenen 9 Kopenhagen, Christipnia Stockholm New-York 11.361/4 0.033 1G 05 14.921/3 46.70 o 38 51 0 47.31 6853 ?.55i/4 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 13 Nov. 1922, medegedeeld door het Kon. NèdJMctenrologisch Instituut to De Bildt. Hoogste Barometerst.: 777.7 Neufahrwasser cn Breslau. Laagste Barometerst.: 747.0 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 Nov.: Zwakke wind meest uit Oostelijke rich tingen, mistig of nevelig droog weer, zelfde 1 traperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3