BURGERLIJKE STAND LEIDEN 31 October. Geboren Agatha Hendrita, dochter van J. A. v. d. Linden en A. Noppe Johanna Maria, dochter van S. P. do Graaf on M. v. d. binden Wouter Anthonius, zoon van Wt A. Mergers en A. van Iugon. Overleden: K. Meijer oud 54 jaar ra. Cand. P. Zwier, van Zaandam, werd Zondagmorgen door. Docent P. J. M. de Bruin, van Apeldoorn, met een predika tie over Openb. 2 JOb bevestigd als pred. der Chr. Geref. Kerk te Pap-endrecht. Des avonds verbond dc nieuwe leeraar zich a zijn gemeente met het tekstwoord Luk. 5 5b. Ds. J. M. de Jong. Naar „Fr. Dbl." meldt, zal Ds. J. M. de Jong, Geref. pred. te Duurswoude, wegens lichamelijke ongesteldheid op advies van een geneesheer voorloopig van allen ar beid zich m-oeten onthouden. Voor de Oud-Strijders. Door de heeren Ds. W. Bouwman, Lei den, en Mr J. Terpstra, Sweelinckslraat '9, 's-Gravenhage, (beiden namens den Schoolraad); K Brants, Leiden, namens Chr. Volksonderwijs; H. Wagenvoort, Utrecht, namens de Ver. v. Chr. Onder wijzers; en A. P. Jungcurt Jr., 's-Graven- bage, namens de Unie van Chr. Onderwij zers. is hef volgende schrijven gericht can de Besturen en het Personeel van er zo Scholen met den Bijbel. Wij zijn helaas gedwongen weer bij terug te komen voor onze Oud-Strijders. Nog lang niet alle noodén zijn vervuld. Van wat wij hadden moeten doen, hebber. wv nog niet één derde deel kunnen doen. Wij hadden u voorgerekend, dat we f 25.000 noodig hadden. Gij heb' in on ze handen gesteld 7500. Wij moe.'en toch d-e 17.500 ook nog hebben, 't Is een eere- f-chu'd; wij kunnen er niet af. Kunt gij ei af? Gij hri>t onze rekening en verant woording in de bladen gezien. Er js heel wat gedaan: veel leed verzacht, veel zorg verminderd, veel behoefte vervuld. Er is rok veel dankbaarheid daarvoor. Mogen wij het u zeggen namens onze oude broe ders en Zusters, ook namens weduwen en weezen van overledenen. Maar wij mogen niet ophouden. En daarom, voor zoover rij nog niets gedaan hebt, stel niet lan ger uit ons uw quotum te zenden; voor zoover gij niet ten volle hebt gesteund, vul alsnog hét ontbrekende aan; en zoo gij over hebt, deel ons mede van uw over vloed om Jezus wil. Deze armen hebt gij mi eens dicht bij u om wel te doen. Mogen wij op u rekenen? Zoo niet, dan zouden wij aan onze Oud- Strijders of hun onvoldoend verzorgde verwanten moeten mededeelen, dat de dankbaarheid van ons Christenvolk voor ée zegeningen, die God ons in onze Scho len heeft geschonken, niet groot genoeg is om hen te helpen. Ons moet dit pijnlijk coen bespaard blijven; dat mag niet we reldkundig worden maar gij moet dit verhinderen door uwe deelneming in den steun. Nu, niet later; dadelijk na ont- vangst van dezen brief, niet wachten op vernieuwde uitgaven in de bladen van wat anderen gedaan hebben. Bezuiniging. In de hoofdinspectie L. O. Holland Utrecht wordt eene vrouwelijke schoolop ziener voor het fröbel- en voorbereidend enderwijs werkzaam gesteld; de pro vinciale fnspectrices vervallen; van deze ambtenaressen worden er zeven geleide-1 lijk hij bet L. O. overgeplaatst. 't Wordt tijd, zegt de „N. H. Crt.", dat aan de geldverknocierij, die in de aanstel ling der vrouwelijke schoolopzieners voor het bewaarschoolonderwijs gelegen was, een einde komt. Hoe eer de minister van Onderwijs deze fout, die hij in het aangezicht van de ko mende bezuiniging begaan heeft, tracht te hersteken. d<v? te heter. "it tte Qmaevlnq. BASSENHEIM. Naar men ons mededeelt, is van den heer W. Warnaar een nader telegram ontvangen, waarin hij mede deelt, dat de stand der besprekingen te Washington, inzake de invoer van bloem bollen in Amerika, bevredigend kan wor den geacht. Een uitspraak is echter niet direct te verwachten. Op Zaterdag 4 November a.s. hopen de heeren Warnaar en Krelagc met dc „Rot terdam" van de Holl. Am. Lijn den thuis reis te aanvaarden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar Land- en Tuinbouw. Sinds «enigen tijd hoeft het kerkgebouw der Geref. ©leetriscihe ver lichting. Een lichtzee, door Argenta-liamp- jes, ter sterkte van 4300 kaars, uitgegoten, dringt door tot in de donkerste hoekjes. Het bleek, dat voor den predikant het licht zelfs te sterk was. Daarom is mt op den preekstoel een tweetal schakelaars aangebracht, waarmee men de. geheele ver lichting kan heheersdhen Tijdens de pre difea/tio heerscht getemperd lichtdoor één der schakelaar» om te draaien gaan van elke kroon 6 van de 12 lampen uit. Onder het zingen heeft men vol licht. Buiten aan den muur van 't gebouw zijn 2 lampen, elk van 300 kaars, aangebracht, terwijl een motor van 1 P.K. zorgt voor den windoanvoer voor het pneumatische orge 1. De forma Zwart, Apothekonsdijk te Leiden, die werk uitvoerde, komt alle lof toe. Dinsdagavond hield „P a_ trimonium" haar eerste wintervergade ring, die door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze werd geopend. De hear leidde hierna in zijn on derwerp „Rust een weinig" en ging hierbij uit van het door den voorz. voorgelezen hoofdstuk uit de Schrift, Markus 6. Inleider zei te gevoelen dat het vele menachen zou bevreemden, dat hij in een tijd waarin ieder spreekt van drukte en actie, over dit onderwerp sprak. Rust kan echter goed en noodig zijn. Ook Jezus zei tot zijn discipelen „Rust een weinig". Ook wij hebben wat kunnen rusten, maar nu moeten we even in 't oog houden dat Jezus zei: „Rust een weinig". Dit geldt ook voor de arbeid van „Patrimonium". In leider besloot met de aanwezige leden op te wekken in de komende wintermaanden, met liefde en toewijding het werk te ver richten dat „Patrimonium" van ons vraagt. Tot voorzitter werd bij de hierna ge houden stemming gekozen A. "Vogelaar, tot bestuursleden G. Staring en C. Dekker. Besloten werd op 28 November a.s. jaar feest te houden. Een lijst van onderwerpen, die dezen winter moeten worden behandeld, was door het bestuur samengesteld. Op de eerstvolgende vergadering zal A. Warnaar Jr. inleiden: „Maatschappelijke misstan den en Ghristelijke berusting". LISSE. B ij Kon. besluit is voor het tijdvak van 1 Jan. 1923 tot 1 Jan. 1923 be last met het geven van een cursus in bloembollenteelt aan de Landbouwhooge- sehool te Wageningen de Rijkstuinbouw- consulent K. Volkersz, alhier. De heer M. Veld buy zen van Zanten Rzn., alhier, is benoemd tot lid van do commissie van toezicht op den tuinbouw wintercursus, zulks in <Jë plaats van den heer H. Zijp, welke heeft bedankt. BOSKOOP. De heer J. H. v. Sfcraaten v. Nes aJibier is benoemd tofc directeur van de kaarsenfabriek te Gouda. Alhier bestaan plannen om te geraken tot oprichting van eene consu menten vereeniging. j Do volgende verloren voor verpen zijn teerug te bekomen.: 1 koralen Hnderarmbarud met goud slot bij H C. do Jong, Zuidfcode1 dynamo, „Berko" lan taarn, politiebureau, 1 jongenspet id., 1 paar zijden dlaimesikmieen id„ 1 ijzer ges wicht bij A. Pannebakker, Zmdkade en 1 beenkap bij C. G. v. d. Wolf, Zijideweg. LEIDERDORP. Vorige v?eek kwam de Chr. Oranje Vereenigóng in jaarvergadering bij een. Na gebruikelijke opening epraik de Voorzitter een kort openingswoord, daarin wijzende op de Moed der Vereeniging welke goede hope gaf dat ze in de rij der Ver- eenigingen alhier een goede plaats zou blijven innemen. In den vorm van een samenspraak brach ten Secretaris en Penningmeester hun ver slag uit. Hieruit Meek dat het ledental was vermeerderd en de kas die vorig jaar met een tekort «loot nu een overschot be vatte. Bij de Bestuursverkiezing werden de heeren G. Goedhart Hz. en H. Zaalberg in hunne functies herkozen. Punt 5 van de agenda gaf aan bespre king eventueele feestelijkheden bij gelegen heid van het 25i (jarig jubileum van H. M. de Koningin. Van den Burgemeester kwam staande de vergadering bericht in dat ZijnEdelAohtb. verhinderd was deze vergadering bij te wonen doch diat hij het plan bad bij die gelegenheid een feestcommissie te vormen omvattende de geheels burgerij, in welk comité de Oranje Vereeniging ook opge nomen zou kunnen worden. Verschillende leden voerde hierna het woord. Enkelen verdedigde de meening datd e Oranje Vereeniging bij die gelegen heid de leiding behoorde te hebben. Terwijl anderen aan het te vormen comité de voorkeur gaven. Ten «lotte werd met bijne algemeene «temmen besloten punt 5 van de agenda af te voeren en te wachten tot door de Burgemeester een comité was gevormd. Medegedeeld werd nog dat heet besta ut zich voorstelde in Deo. ©en gerelligen avond te organiseeren met de leden en hunne vrouwen. Door de heer v. d. Beek werd de ver gadering met dankzegging gesloten nadat een tweetal coupletten van het Wilhelmus waren gedongen. HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand. Geboren: Alida d. van K. van Werkhoven en J. van Klaveren. Jacobus z. van J. Dekker en A. Kempe. O verled en: Aartje Catsburg, 81 j., wed. van H. Willemee. RIJNST^~ Een hit, gespannen voor een brik, van den heer Zandbergen alliier, sprong over de leuning van de, bij den Haagrijders alhier, zoo gevreesd1© Schouw brug. De hit bleef in het tuig hangen, dat moest worden doorgesneden. De hit viel in het water en kon zwemmende den wal be reiken. Het beest liep ©enige verwondingen op en de wagen werd beschadigd. De politie houdt streng toezicht op ben die avonds zonder licht rijden, een bezwaar dat hier den laateten tijd veel voorkwam. Verscheidene personen kregen reeds een prooesverbaal. Men ontsteke dus tijdig licht. N OORD WIJK-BINN EN. Gisteravond gaf in d c Herv. Kerk alhier het Neerbosoh Zangkoor een uitvoering. Ds. Schrijver deed eenige meelede el ingen omtrent Weezen verpleging. D© zang van het koor gaf veel te genie-, ten, We hopen dat de reis naar Noordwijk voor het Neerbosdhwerk veel vruchten mogen afwerpen. NOORDWIJK. M ej. H. de Boer, onder- w ijzer es aan de Ghr. School alhier is in geïijike betrekking benoemd aan de Chr. School te Alphen a.d. Rijn, hoofd de heer v. d. Berg, behoudens goedkeuring van den inspecteur. ZOETER WOUDE. In het gezin van den schapper W. Hoogiervoret is woer besmet telijke ziekte, typhus, uitgebroken. Twee kinderen, een van 14 en een van 7 jaar, zijn lijdende. Gemenqd Nieuws Do eerste sneeuwballen. Aan het „Hdbl." schrijft men uit Alk maar: We zitten ook hier opeens midden in den winter! Donderdagmiddag maakten we Jieg bij het heerlijkste denkbare herfst weer een wandeling door de Berger du5- nen, waarbij we het zóó warm kregen, dat de felle zonnehitte zóó warm kregen, dat het zweet ons van het gelaat gutste en gistermiddag woedde een sneeuwstorm, die een paar duim sneeuw m de bosschen en weilanden bracht, terwijl de wateren inet een ijslaag bedekt waren en jonge rekels ons de eerste sneeuwballen om de oenen gooiden. In heel Twente heeft het flink ge sneeuwd. Nadat het van Zaterdag- op Zondag nacht in Groningen duchtig had gevroren en er van Zondagmorgen af een koude, straffe wind uit het Noordoosten had ge waaid, begon het Maandagmiddag te sneeuwen. Maandagavond lag de sneeuw al een paar centimeter hoog op het veld en dat terwijl op vele met bieten en aard appelen beteelde landerijen het oogslwerk nog maar pas begonnen is. Te Assen heeft het Maandag den gehee- len middag gesneeuwd. Dc koude. In twee openbare sc-holen te He eren- veen was het Maandagmorgen, daar de centrale verwarming niet functioneerde, zóó koud, dat dien dag vacantie gegevn werd. Do schadelijke oogst. Men. meldt ons uit Beverwijk: In onze aardbeiènstreék maakt men zicb, ten opzichte der strenge vorst van de laatste dagen ongerust met het oog op de nog fefeeds drogen grond. Dc hoeveelheid regen is weliswaar grooter dan verleden jaar, maar het zal nóg Üo vraag zijn, of do gemiddelde hoveelheid" gevallen regen dit jaar het normale cijfer van andere jaren za! bereiken. In ieder géval is het peil van het water laag, hetgeen, vooral op de hoo- ger gelegen gronden, tot schade is voor de gewassen. In kokend water. Te Oldendrever viel het vier-jarïg zoont je van J. Oost in een aker met kokend wa ter en bekwam zulke hevige brandwonden dat het aan de gevolgen overleden is. Twee honderdjarigen. Heden, 1 November, vieren twee Zecuw- sche vrouwen haar honderdsten verjaar dag, ïi.l. mej. wed. Engels-Anjon te Vlis- singen en mej. wed. Asselman te Hengst dijk. Gevaarlijke adressen. Het komt den laalslen tijd in Den Haag herhaaldelijk voor, dat betrekkingen van particulier detective, van accountant of iets dergelijks per advertentie worden aangeboden. De gegadigden moeten borg tochten stellen van 500 of soms meer. Omdat bÜ dc politie diverse aanklachten binnenkomen, (Jat do bedoelde personen, nadat zij den borgtocht ontvingen, plotse ling verdwenen, raadt zij aan alvorens met dergelijke personen in zee te gaan, in lichtingen in te winnen aan het hoofdbu- rau van politie, afdeeling Centrale Re cherche, te 's-Gravcnhage. Noodlottige ontploffing. Door onverklaarbare oorzaak ontstond gisteravond, toen de vrouw van den arbei der Berkelder, te Silvolde, de kachel stookte, een ontploffing, waardoor de ka chel na een hevige knal uiteensprong en alles wat in het vertrek aanwezig was vernield werd. De vrouw werd ernstig verwond en bewusteloos. Men vreest, dat ze het gezicht zal verliezen. Ter dood veroordeeld. Een 29-jarige chauffeursvrouw te Bar king is eergisteren ter dood veroordeeld, wegens het vermoorden van haar beide dochtertjes, vier en tweo jaar oud. Toen haar man uit was, heeft zij de beide kin deren niet een hamer op het hoofd gesla- ge om ze daarna in een met water gevuld bad onder to houden. Het schijnt dat de vrouw geestelijk in do war was tengevolge van de werkloos heid van haar man. Zuid-Weslèr storm. De scheepvaart in de Antwerpsche ha ven is secicrt Zondagavond bijna geheel stilgelegd tengevolge van een zware Zuid wester storm, die in de Noord-Zee woedt. Een Japansch, een Belgisch en een Brazi- Iiaansch schip zijn niet stormschade en averij binnengekomen. Onder verdenking. Te Tiet is gevankelijk uit Buren bin nengebracht. en na verhoor in verzekerde te waring gostekie een gewezen inspec teur der Algemeene Spaarverzckering te 's-Gravenhage, verdacht van verduiste ring van gelden ten nadeele van die Spaar., verzekering. Nachtvorsten. De strenge nachtvorsten brengen thans schade toe aan aardappelen en beetwor telen, die nog in groofe hoeveelheden te velde liggen. Het heeft in de buuri van Zevenaar de laatste nachten buitengewoon hard gevroren. Lancf- en Tin o«w. DE VER. STATEN EN DE IMPORT VAN GEWASSEN. De „Vrije Lijst" aanzienlijk uitgebreid. Uit, New York wordt aan de Telegr. ge- eeind Marlatt, voorzitter van don Tuinbouw- raad, Federal Horticultural Board, deel de in een gister door hem gepresideerde conferentie hétzélfde mede, als in de vooj'tae^-ttei Mei-conlerentie en bepleitte zijn bekend standpunt ten opzichte van het tegengaan der plantenziekten on het volledige verbod van invoer. Een verzoek was i n gkomen van 50 importeurs om onge veer 40 namen aan'de vrije 1 ii 61 toe te voegen, waaronder be gonia chionodoxa diclytra irondrops gloxinia bulbous iTis muecari anemonci ranun culus xias gladiolec en moo- bretia, waarmede de vergade ring zich vereenigde, niettegen staande de gereserveerde houding van den tumbouwraad. Volledige bijzonderhe den zullen omtrent e7k dezer soorten ten opzichte van de invoergumniiigen en Amerika's behoefte worden verstrekt. Marlatt vroeg de meen in g van de ver gadering nopens een verbod van invoer van narcissen, er den nadruk op leggend, dat de ziekten onder dezo bollen onlangs ontdekt zijn. Nagenoeg eenstemmig was men blijkens het algemeen gevoelen ter vergadering tegen dit verbod. De heer Krol age bood verdere samen werking aan door middel van den Neder- lanAschen Planten7,iekt'fnkundi gen Dienst, waaromtrent heden particuliere bespre kingen zullen plaats vinden. Een ontkennend antwoord ontving de heer Marlatt op zijn vraag of de invoer van andere soorten zou worden verboden. Do vergadering drong aan op een spoe dige beslissing. STADSNIEUWS. Een vlu«- bericht. Een dochter van den heer C. Th. Bree- baarfc alhier is gisteren te Medan, Suma tra, in het huwelijk getreden met den heer Meyering. een zoon van Ds. Meyering te Katwijk a. d. Rijn. Hedenmorgen reeds ontving de familie per draadlooze bericht, dat het huwelijk voltrokken was. De dames J. Kroon, J. G. Schreuder en G. A. Verheul, allen leerlingen der Chr. Kweekschool voor Ond. alhier, slaag den hedenmorgen te Rotterdam voor het examen vrije- en orde-oefeningen (vak j). TELEGRAMMEN. Een moratorium? BERLIJN, 1 Nov. (V.D.) In goed in- gelichten .politieke kringen to Parijs ver luidt, dat het voornemen bestaat Barthou instructies to geven in principe toe te stemmen in een moratorium aan Duitsch- land, waarvan de bijzonderheden zullen worden vastgesteld op de aanstaands Conferentie te Brussel €51 onder voor waarde, dat van Duitseho zijde voldoen de panden gegeven worden. Do „Deutsche Tageszeitung" merkt bij dit bericht op, dat hierdoor de ernst Yan den toestand nogmaals wordt bevestigd. Kras&in naar Italië. BERLIJN, 1 Nov. (V.D.) De economi sche gedelegeerde van Sovjet-Rusland Krassin, die dezer dagen met verlof naar Italië zou gaan, heeft zijn vertrek uit Berlijn naar Italië uitgesteld, in verband met dep Fascistisehen staatsgreep in Italië. De aanstaande verkiezingen. LONDEN, 1 Nov. (V.D.) Tot nu toe zijn door alle partijen in het geheel 1428 candidates aangewezen. De toestand tusschon de conservatie ven en de nationaal-liberalcn betreffende samenwerking tegen de Labour Party is thans in een kritiek stadium gekomen. De voorzitter van de Liberale Vereeni ging te Dundee heeft een schrijven ont vangen van Mr. Churchill, die de hoop uitspreekt, dat hij de laatste dagen van de campagne nog met hem kan samen werken, doch dat hij op het oogeublik nog geen definitieve toezegging kan doen, daar hij niet vrij is in zijn beslissing. Het défilé. ROME, 31 Oct. (V.D.) Vanaf een uur in den middag defileerden de Fascistische strijdkrachten door Rome. Do 6toet vormde een werkelijke triumphtocht.^ Toon do troepen voorbij hot Quirinaal trokken, 6tonden de Koning, de Minister van Oorlog Diaz en da Minister van Ma rine Thaon di Revel op het balcon. De troepen groetten door liet opsteken van den rechterarm, welken groet door den Koning beantwoord werd. Do defileerendo troepen vormden een pittoreskon stoet. Het grootste doel der Fascisten droeg zwarto hemden en was gewapend met revolvers. Het défilé duurde vijf uur en verliep in de beste orde. De menigte wierp mot bloo men. .Vijftig speciale treinen begonnen in den avond do Fascisten ten getale van 70.000 uit do 6fad to voeren. Mussolini had in den avond een bij eenkomst met den commandant van den militairen dienst. Dezo verr 'o hem, dat. do rust spoedig terugkeert. De aanstaande vredesconferentie. LONDEN, 1" Nov. (V.D.) Gemeld wordt, dat Lord Curzon de vredesconfe rentie te Lausanne zal bijwonen. Hij. zal evenwel niet gedurende do gr We Confe rentie to Lausanne kunnen blb'ven. D oorzaken van den oorlog. STOCKHOLM, 1 Nov. (V.D.) De Com missie yan Onderzoek naar de ooi^aksn vaü den oorlog, die gedurende de af gel 00" pen zomor elcchls voorbereidende zittin gen heeft gehouden, heeft haar werk zaamheden thans ernstig aangevat. "De economische internationale en zuiver po litieke factoren, ide een rol hebben ge spoeld in do voorgeschiedenis van don oor log, worden thans goor de demand1 gen van de Commissie orvderzoeh4. De Commissie heeft het voornemen gore odd bulletins uit te geven over de vorderingen van haar werkzaamheden. Het oorete bulletin is Laatste Berichten. Hotel afgebrand. To Tor Apel is Dinsdagnacht het hotel- reistaurant „Ter Apel" van den heer K. Staghouwer tot don grond afgebrand. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Al lee was verzekerd. fö3rktr'3ï'iern ALPHEN a-d. RIJN, 31 Oct. Veiling. Peren 514 Appelen 612 Peen 2.10; Sprnirtlnool I 1822 pea: 100 K.G.Pred 2.—Peen 3 10—6.50 Kroten 1.502.20; Boerenkool 1 2.Andijvie 1 40-^/3 10 per 100 boa Bloemkool I 38Savoyekool 1— 6Roode kool 2—f 3WrtteV~o1 f 2 3 per 100 «taks. AMSTERDAM, 31 Get. Veem-..,. - Aangevoerd 187 vette kalveren, le kw. 180—1.952e kw. 1.603e kw. 1.30 per K.G. 33 nuchtere kalveren 1624 per «tak; 531 vette varkens le kw. 1.18 1.202e kw. 1.14—1.163e kw. 1.08—112 per K.G. «choon gewicht. Aanvoer ruim. handel traaz, afloop min der WOERDEN, 1 Nov. e.aa«i.a«M. Aan gevoerd 196 kaaspartijen, le kw. 53— 60; 2e kw. 5355; met RijksmeA 6360 Handel vlug. 1268/4 99*/t 134 OFFICIEELE BEliRSNOTEERING. V.K. O.K. 6% Nederland 1922 A 97?A B. 97% 5Nederland 1919 l%% Nederland 1917 7% Ned.-Indiê 1921 5% Ned.-Indiê 1917 Koloniale Bank jand Ned ïnd. Handelsbank Ned Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Ara. Car Foundry Ara Hide en Leather Ara. Smelling en Rcf Anaconda copper Centr Leather Gulf States Stee! StudehakeT U S Steel gew. - Bodjone Suikerfahr Coirpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelever. A'dnm Poerworedjo Redjang Lebong Pi ttsburg Coal Dordlsche Petr. Gecon?. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadjadö Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Pakctvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. coram Marino pref. Besoeki Deli-Bataria Tabak Deli Cultuur Mij H Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex Binnenlanden Miesouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. 4 V 1017/8 9 128 300 1S7 578 V2 201 Va 78% 58V4 100% 39 90 134 3O9/2 133 157% 330 360 70V2 101 591/4 414 130'/g 423 S8V2 111 64 60 59V2 287 121 ICKV2 27% 18 59% 83V2 92 127/8 54 4SV< 265% 216% 14% 303Va 109% 14% 22% 14% 3<% 4^/16 971/8 151 10% I 25 O8V2 133 156% 354% 68% 130 424% 10 65% 118% 17% 13% Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den nioN gen van 1 Nov. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste Baromctcrst.770.5 Münclien. Laagste Barometerst.739.2 Stornoway. Verwachting tot den avond van 2 Nov.: Stormachtige, later tijdelijk afnemen do Zuidelijke tot Westelijke Wind, betrokken met regen, later opklarend, aanvankelijk veel zachter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3