Dagblad voor Leiden en Omstreken. Evenredige vertegenwoordiging voor de Eerste Kamer. N.V.vhJ.C. BERNARD ABONNEMENTSPRIJS T IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK (0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 2 OCTOBER 1922 - No. 758 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 A D VER TENT iÊ-PRIviÜ. PER GEWONE REGEL t Ï0.22J DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUB?- .UIER KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent ïs: bij vooruitbetaling. In verband met de Ontzet-feesten zal morgen 3 October dit blad niet verschijnen. Bij het ontwerpen van een evenredig stelsel voor verkiezingen van leden 'dier Eerste Kamer, zal men rekening hebben te houden met het bezwaar, dat bij velen, vooral ook in de Eerste Kamer zelve, zeer zwaar woog, n.l. dat door het aanvanke lijk door do Regeering voorgedragen stel sel, de provinciale nuanceeringen dreig den geheel verloren te gaan. Wanneer men eenvoudig alle Staten leden van alle provinciën bijeenvoegt tot één groot Kies-College en dit College dan. 50 leden laat kiezen (en vervolgens iedere 3 jaar 25) is de oplossing zeker heel eenvoudig. Maar het eigenaardig karakter dat de Eerste Kamer thans draagt en dat men vooral nu meer dan ooit moet trachten te behouden, waardoor zij niet alleen eeme afspiegeling is van de politieke gezindheid der kiezers, maar daarbij en daarenboven ook van de verschillende landsdeel en, gaat daarbij vrijwel verloren. Zij wordt dan een voudig een doublure van de Tweede Kamer en als zoodanig eene overtollig heid en een hinderlijk toevoegsel aan do Staatsmachine. Er moet getracht worden de zaak zoo danig te regelen, dat daarbij èn evenredi ge vertegenwoordiging wordt verkregen èn de vertegenwoordiging van do ver schillende landsdeelen tot haar recht komt. Ik zou daarbij de aandacht willen vesti gen op de volgende regeling. Ik neem aan dat men in de verdeeling der 50 Eerste Kamer zetels over de ver schillende provinciën geene verandering wenscht te brengen. Allereerst zou men provinciën moeten vereenigen tot Kieskringen. Zulk een kieskring zou dan zooveel afgevaardigden te benoemen krijgen, als nu de provin ciën waaruit hij zou worden samengesteld gezamenlijk afvaardigen. Vereeniging van Provinciën tot Kieskringen is noodig om dat sommige gewesten een zoo klein aan tal leden naar de Eerste Kamer afvaardi gen, dat evenredige vertegenwoordiging volkomen is uitgesloten. Drenthe, Utrecht en Zeeland bijvoor beeld, kiezen slechts 2; Groningen, Over ijsel en Limburg 6lechts 3 leden voor de Eerste Kamer. Samenvoeging van provinciën is dus absoluut noodzakelijk. Men zou zes kieskringen kunnen vor men, bijv. Friesland, en Groningen met samen 7 leden; Drenthe en Overijsel met 5; Gelderland en Utrecht met 8; Noord- Holland met 9; Zuid-Holland met 10, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg met 11 leden. Toch zou de bepaling der grondwet, dat om do. 3 jaar de helft der Eerste Kamerle den aftreedt de toepassing van het even redig stelsel weder bezwaarlijk kunnen maken, wanneer men n.l. zou willen vast houden aan het thans gevolgde systeem om in iedere provincie om de 3 jaar een deel der leden, (in verband met de nieuwe Grondwettelijke bepaling zou dit dan de he"!ft moeten zijn) te laten aftreden. Men zou dan bijv. in dp beide eerste kieskringen respectievelijk 2* of 3 of 4 le den te kiezen krijgen en het bezwaaT tegen de. verkiezing van een te klein aantal le den zou zich opnieuw doen gelden. Daarom zou ik willen voorstellen om het Grondwettelijk voorschrift in dier voe ge toe te passen, dat om de drie jaren wel 25 leden zouden aftreden, maar z o o, dat altijd alle leden in eenzelfden kieskring tegelijk hun mandaat zouden zien afloo- pen. Dit zou bijv. op deze wijze kunnen ge schieden. Men zou de Kieskringen kunnen verdoelen in twee groepen. Do eerste groep zou kunnen omvatten de Krin gen: Friesland en Groningen 6amen 95 Sta- groep zou kunnen omvatten deKieskrin- derland en Utrecht samen 103 Statenle den, kiezende 8 afgevaardigden; Zuid- Heiland met 82 Statenleden, kiezende 10 afgevaardigden. Totaal 25 afgevaardig den. Tot de tweede groep zouden dan behoo- ren: Drentlhe en Overijsel samen 82 Staten leden, kiezende 5 afgevaardigden; Noord- Holland met 77 Statenleden, kiezen de 9 afgevaardigden; Zeeland, Noord- Brabant on Limburg samen 151 Staten leden, kiezend© 11 afgevaardigden. Totaal 25 afgevaardigden. Op deze wijze zou aan het Grondwette lijk voorschrift, dat om de 3 jaren de helft der leden van de Eerste Kamer aftreedt, kunnen worden voldaan en de kans op een goede evenredigheid tusschen de door de verschillende partijen verkregen zetels aanmerkelijk worden verbeterd. Hetjcomt mij voor, dat op de door mij aangegeven wijze een bruikbaar stekel vau evenredige vertegenwoordiging voor onzen Senaat ware te verkrijgen. Het heeft m.i. ook dit groote voordeel, dat het zich vrijwel aansluit bij den be staande® toestand en daarom bij de toe passing tot weinig moeilijkheden zal aan leiding geven. J. H. DE WAAL MALEFIJT. Katwijk a./d. Rijn. STADSNIEUWS/ Het Openluchtspel. Zaterdagmiddag zijn we eens een kijkje gaan nemen bij de generale repetitie voor do 3 O-ctober-optocht op „de Klei" bij de Wilhelmmabrug. We moeten zeggen dat men goed gevor derd is. De imitatie der stad Bergen op Zoom is schitterend, doordat de schotten die hiervoor gebruikt werden in mooie ge dekte tinten zijn gehouden. - Het terrein zelf is geheel omringd door enorme rijen vaste banken. Het open luchtspel zelf kan bij mooi weer prachtig Borgen op Zoom wordt door schild wachten bewaakt. Een viertal herauten komen in vliegende galop ihet veld over- rennen en blazen 't Wilhelmus. Als ant woord zwaait men van den wal de Oranje- blanje-bleu vlag. Maurits komt (op een wit paard gezeten) stapvoets het veld op en burgers en vendel stroomen de 6tad uit ter begroeting. Hierna komt Mansveld en hebben de reiendansen en ruitjerepelen etc. plaats. Voor de stadspoort had ons Sted. muziek corps plaats genomen. Schitterend klinkt., weerkaatst door de omringende huizen, het „Bergen op Zoom houdt u vroom". Een stuk historie wordt hier gegeven en een mooi stuk. Het WoonwagenrKamp. Men meldt ons Ihet volgende: Belofte maakt schuld, ook voor de Bij beltent- Commissie der Stads-Evangelisatie Zoo ging men dan Zondag n.m. er we der op uit, om het beloofde bezoek aan de woonwagens te gaan brengen; thans niet z e 6, maar ruim 2(T personen, zoowel heeren als dames. Er zou ditmaal gezon gen en gesproken worden. De te zingen liederen waren getypt en werden aam de woonwagenbewoners uit gedeeld; en spoedig klonk het „Daar ruischt langs de wolken" gevolgd door nog enkele andere liederen. Tientallen mannen, vrouwen en kinde ren schaarden zich om ons heen en de boodschap des Heils werd hun gebracht VISCHMARKT K00RNBRUGSTEEG Huishoudelijke Machines Zie verder in dit blad. door één der heeren, die sprak over „de reis hier op aarde naar de eeuwige stad, Een ander ridhtte zich speciaal tot de kinderen, sprekende over de noodiging ter bruiïoftt. Was ons hart niet gerust bij het gaan daarheen, vooral met het oog op de dames, de uitkomst beschaamde ook nu weer niet ons vertrouwen, dat God ons de kracht zou geven, en deze zaak, die tot eer werd bedoeld, een goed verloop zou hebben. Na het spreken en zingen, dat vrij aandachtig werd aangehoord, deelden we het blad „De goede weg" en tractaten uit, terwijl aan de kinderen tekstplaatjes wer den gegeven. Hier en daar werd nog een enkel woord gewisseld, en met dank aan Hem, die ons wilde gebruiken het Evan gelie door te brengen door Woord en zang en geschrift, gingen wij huiswaarts. Geen enkel incident deed zich voor. Alles had een heel rustig en kalm ver loop. Winkelsluiting Winkelweek. Men verzoekt ons het volgende te „In de ledenvergadering van den Alge- meenen Nederlandschen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden, afdeeling Lei den, op Donderdag j.l. kwam o.m. een schrijven in behandeling van de Leddsche Winkelweek-Commissie, waarin de mede werking verzociht wordt om adhaesie te betuigen aan een door de Commissie in te dienen verzoek bij B. en W., om geduren de de winkelwek de winkelsluiting te be palen. tot 10 uur 's avonds, Gaarne zou de afdeeling hare mede werking verleend hebben, indien het ver zoek strekte de winkel?! uiting te vervree- gen instode van te veriaten. In de gegeven omstandigheden echter kan de afdeeling tienduizend redenen voor één vinden om te weigeren hieraan mede te doen." Wij hebben het verzoek om dit bericht te plaatsen niet willen weigeren, maar we betwijfelen of de afdeeling bovengenoemd do.or de publicatie van dit besluit hare belangen en die van hare leden dient. Een vakorganisatie heeft toch ook ten doel de belangen van het v a k te behar tigen. En nu maakt het een zeer eigenaardige® indruk, dat, terwijl de patroons moeite nog kosten sparen om de Winkelweek te doen slagen, het vak vooruit te brengen en daardoor dus ook de belangen van het personeel te dienen, een deel van het ge organiseerde personeel eenvoudig alle medewerking weigert en vooral, wanneer dit besluit op zulk een toon wo-rdt gemo tiveerd. De 3-October-Optocht. Het is gewenscht „Dat geen publiek met den optodhit medeloopt; Dat tijdens den optocht geen publiek op de bruggen of tegen brugleuningen plaats neemt; Dat ieder zich houdt aan de bevelen der politie; Dat al het mogelijke wordt gedaan om het schrikken van paarden, bij den optocht aanwezig, te voorkomen. Dat de weg voor den optocht behoorlijk wordt vrijgehouden, waardoor ongelukken zooals aanrijdingen, worden voorkomen". Het boezemwater van Rijnland. De Minister van Waterstaat deelt in beantwoording van vragen van den heer Bulten betreffende de verzouting van het boezemwater van Rijnland en van Delf land het volgende mede: Het is den Minister bekend, dat de boe zemwateren van Rijnland en Delfland eenigon tijd geleden een ongewoon hoog zoutgehalte hadden en dat daaruit voor Ihet tuinbouwbedrijf nadeel is voortge vloeid. Het landbouwbedrijf heeft er echter geen schade van ondervonden. Blijkens een ter zake ingesteld onder zoek heeft inlating van zout water in genoemde boezemwateren niet plaats ge had. Het inlaten van zoet water onder af- epuiïng van zouthoudend water is door Delfland met goed gevolg toegepast.. Voor den dieper gelegen boezem van Rijnland zou, om dat middel te kunnen toepassen, kostbare bemaling noodig zijn. Waar in- tusschen dijkgraaf en hoogheemraden van laatstgenoemd hoogheemraadschap, even zeer als hun ambtgenoot"©® van Delfland, aan het verschijnsel der verzouting alle aandacht wijden en blijkens een door Ge deputeerde Staten van Noord-Holland ingesteld onderzoek, het zoutgehalte van Ihet boezemwater is verminderd, zoodat het thans niet meer van dien aard is, dat het tot klachten aanleiding geeft, komt het niet noodig voor, dat ter zake nog maatregelen worden getroffen. Omtrent de oorzaken der verzouting valt. weinig met zekerheid te zeggen. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijn land zijn de meening toegedaan, dat de geringe hoeveelheid schut- en lekwater een zoo hoog zoutgehalte, als in het boezem water van Rijnland werd aangetroffen, onmogelijk kan hebben veroorzaakt. Het komt hun voor, dat waarschijnlijk al6 oorzaak is aan te merken de omstandig heid dat in verband met de abnormale droogte de zoetwaterschijf in de bodem vermindering heeft ondergaan en dat de diepere zoutwaterlaag door vermindering van den druk van het zoet water in den bodem is gaan stijgen. Men verzoekt ons te willen mc-de- deelen, dat het. Eere-Comité. voor hc-t uit geschreven Concours voor Zang- en Mu ziekverenigingen, enz., door de Qem. Zangvereniging „Zang Zij Onze Leus", alhier, in Juni 1923, thans is samenge steld en bestaat uit de volgende personen: Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar, Voorzit ter; Mr. Dr. C. E. van Slrijen; Mr. J. C. van der Lip; Prof. Dr. C. Snouck-Hur- gronje, Mr. P. A. Pijnacleer Hordijk; W. van Rossum du Chattel, Ch. van Spall, A. D. Vijgh, J. W. Henny, C. L. van Buu- ren, Mej. M. P. C. van Geer en M. A. A*. Steyne. De Christelijke schietvereeniging „Willem van Oranje" hoo-pt 1 October a.s. haar eorste onderlinge wedstrijd te hcuden. Door de Haarlemmerweg-bewoners is aan den Hoofdinspecteur der Volksge zondheid voor Noord- en Zuid-Holland, Dr. Th. G. den Houter, telegrafisch ingrij pen verzocht inzake de steeds verergerde vervuiling aan het woonwagenkamp. Naar wij vernemen hebben een vier tal drukkerspatroons te dezer stede be dankt voer het lidmaatschap van den Drukkersbond. De bouw van 42 woningen voor de „Eendracht" wordt Vr*dag herbesteed daar de aannemer van het werk onthef fing heeft aangevraagd. De Directie van 'het Postkantoor verzoekt ons te melden a. dat op 3 October het poetkantoor voor 't publiek geopend zijn zal als op werkdagen b. dait 't bijkantoor Heeren gracht te 2 uur wordt gesleten; c. dait 2 brievenbestellingen zullen plaats hebben n.l. de le op den gewonen tijd en de 2e des avonds 6 uur; d. dat geen invordering van quitantiën plaats heeft en de 2e pakketpostbestel- ling niet wordt uitgevoerd; o. dat de 3e, 4e en 6e lichting der bij bussen worden opgeheven. De Zaterdag vanwege het Roode Kruis aan de huizen gehouden collecte 'heeft opgebracht f 490.07. De verkoop van Roode Kruis-Vlaggetjes gaf een baten van f387.605, zoodat in totaal ingezameld werd f877.675. Dat d'e winkelweek in ruime mate belangstelling trekt blijkt uit het feit dat ,.H et Leve n" in haar e.k. nummer een 12-tal foto's van etalages plaatst. Panorama heeft, een prachtkiek op haar voorpagina van den hoofdper soon in den optocht „Prins Mauri ft". De heer J. B. v. D urnen hc ia en kt he den den dag dat hii 40 jaar geleden bij de firma Brill, boekdrukkers alhier, in d'enst trad. Ofschoon de fa. Brill sinds den oorlog dergelijke gedenkdagen ongemerkt laat voorbijgaan, zullen toch velen den trou wen werker van harte gelukwenech.cn met zijn jubileum. Van de zijde van vrienden zal net hem zeker aan belangstelling ui t ontbreken. Was het. voor vreemdelingen tot nog toe een groote attractie de verkeersagen ten het nummer „knotszwaaien" te zien uitvoeren, hieraan is oen einde gekomen daar de agenten nu voorzien z'in van al gemeen gebwrikiriijke vit ft oTmbard'n. De Lcidschc Ckristcli !:e B '.ven- bond had Zaterdagavond weer de Biblio theek voor leden van aangesloten organi saties opengesteld, Deze bibliotheek telt cm kkir.e^ 600 nummers, w.o. Sfochtelijke Oniwitkvlmgs- en Ontspannings-lectuur. Dat hier een goed werk vervol:! wordt/ bleek wel uit het groo'e aaeft' leden dat zich van lecfpv 1 Naar wij vt-A.-iu is da Openbar® Vergadering van „Patrimonium", waar.n de heer R. Zuidema zal spreken over „Werkloosheid, Overheids- of Armenzorg" bepaald op Maandas 16 O '-1 - Do firma A. Urijhc,.. ..-m en Pianohandel hier ter stede, opent hcdca oen nieuwe zaak op de Breestraat 47. Was de zaak eerst gevestigd Rijn- en Schiekade 40a, de verplaatsing naar het patriciërshuis van Notaris de Clerq, gele gen tegenover do Vrouwensteeg is oen geweldige verbetering. De praobtcol1 l.-tie orgels en vooral ook piano's komt .a de twee ineenloopeude zalen aan den voorkant keurig uit. Voor wie vakkundige herstel ling van een instrument wenschter is in de nieuwe zaak een groot reparatie- vertrek en een diploma van de Mij. voor Toonkunst waarborgt dat de zaak daar wel „in orde komt". Aan do Langebrug vinden we naast woon v er trekken nog een groote pakhuie- rui mte voor nieuwen aanvoer. Men nome de nieuwe zaak maar eens ra oogonschouw, dan komt het wel tot koo- pen ook. Zaterdagavond omstreeks 5 uur werd de politie gewaarschuwg, dat er brand was uitgebroken in het VoUtsge- bouw op de Heerengracht. Toen de politie daarop met vo Ruig ma teriaal bij genoemd gebouw aan kwam, bleek dat iemand do onvoorzichtigheid had begaan, om in den tuin een hoop stroo aan te steken met de bedoeling om een nieuwö minimax te probeeren. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt wegens het aanleggen van een vuur op zoodanige® afstand van gebouwen, dat daardoor brandgevaar ontstaat. FEUILLEïl Vervolgd en bevrijd. 14) Historisch verhaal uit den Napoleontischen tijd. HOOFDSTUK VIII. Mejonkvrouwe Constance van Swanenr borgh zat in de voorkamer van het groo te huis, waar haar voogd woonde, voor het raam, dat op de Jansstraat uitzag, en borduurde. Dit handwerk nu is te allen tijde voor de dames hetzelfde geweest wat voor de heeren het rooken is, name lijk een middel om vrij te kunnen peinzen en overleggen zonder het bijvoeglijk naamwoord „lui" naar 't hoofd te krij gen. Zoo zat dan Constance te borduren en liet meteen haar gedachten over de ge beurtenissen der laatst verloop en dagen gaan. Zij was de dochter van een landjonker, wiens schrale bezittingen op de Vein we aan die van baron van Hoomebeke grens den. Zoo had zij het eerst Jonker Johan leeren kennen en met hem zelfs een soort kostschoolvrijerij aangeknoopt. Later was zij edhter ook met Johan's vriendi Leonard Oudenburg in kennis gekomen, en de vriendschap yan den eenvoudigen, maajr vluggen en dogelijken pachterszoon voor het onervaren naïeve freuletje was langza merhand tot een hartelijke liefde ontwik keld. Johan, eerst een weinig jaloersch, had later zijn aandacht ergens elders be paald, en dewijl hij veel van beiden hield, en het bovendien buitengewoon vermake lijk vond, dat de dochter van den trot- schen jonker met een burgerjongen ver keerde, deed hij zijn best, de wederzijdsobo genegenheid zooveel mogelijk te bevorde ren. Weldra kwam er verandering. De vader van het meisje stierf en de moeder was ongeschikt en te arm om haar vier sprui ten een behoorlijke opvoeding te geven. Haar broeder, Henri de Landelle, in dienst, eerst van den Prins, vervolgens in dien der Bataafsche republiek, lateri in dien van 't koninkrijk Holland en nog la ter, tot Majoor bevorderd zijnde, in dienst des Franschen Keizers, was tot voogd over haar kinderen benoemd en nam de zorg voor den oudsten zoon en de eonige dochter op zich. De zoon studeerde te Lei den en de dochter was, zooals men weet, in het huis bij haar voogd, die ongehuwd was en met oene vriendelijke oude juf frouw als huishoudster alleen- woonde. Natuurlijk had Constance hom niet om trent haar verhouding tot Leo ingelicht, maar bij ongeluk was oom er achter ge en dewijl hij do gansche geschie denis eenvoudig bespottelijk en zeer onge past vond voor 'n freule, zoo had hij haar kortweg bevolen alle gemeenschap met dien „boerenjongen" af te breken en er zelfs nooit meer over te spreken. Con stance had hem gebeden c® gesmeekt 't hielp niets; daarop was zij een keer of drie flauw gevallen en had geweigerd iets te gebruiken te vergeefs. Oom was vriendelijk en lief; oom liet een paar nieu we toiletten voor Ihaar maken em kocht een papegaai voor haar, welke vogel door zijn opmerkzamheid en leerlust de bewondering van alle vriendinnen, en do woede van alle dienstboden tot zich trok, maar op het bewuste punt was en bleef hij onverbiddellijk. Eindelijk scheen de freule toe te geven; zij at en dronk als te voren en schertste met haar papegaai, en schreef en ontving briefjes als vroe ger! Constance beschouwde zich een weinig als martelares van Ihaar toestand; waarbij kwam, dat haar door Johan en Leonard een vurige liefde voor het Vaderland en het Huis wan Oranje was ingeprent, en 't hinderde ihaar dat oom, zonder de minsto moeite van Hoofd veranderde, evenals ©en ander zijn zomer- voor een winterjas ver wisselt. Oom beweerde dat hij op die wij ze het Vaderland veel beter diende dan wanneer hij de plaat poetste zooals Zijne Hoogheid had gedaan, maar. Constance, hoewel geen baas in 't redoneeren voel de toch dat dit niet geheel in den haak was. Doch al die zaken, waren toch niet in staat haar geweten gerust te 6bellen over het bedrog dat ze pleegde; zij was be zorgd, dat haar voogd den draad zou vat ten en die vrees was er niet minder op geworden sinds de ontmoeting in do tuinmanswoning. Geen wonder, dat zij zich op dat oogenblik, ongeveer eene week na de bedoelde ontmoeting, niet zeer vroo- lijk en onbezorgd gevoelde. „Juffrouw, daar i6 visite voor uwée," dus kwam con dienstmaagd haar in haar droomerijen 6toren, terwijl zo haar mees teres op oen sierlijk presenteerblaadje twee kaartjes toereikte. Constance nam ze aan, en las: „M. de Wilde", en ,„N. Pee tere". Een glans van genoegen verhelder de haar gelaat. „Kijk, dat zal Margo met. haar logeetje wezen; 'k ben verlangend kennis met dat juffertje te maken," cn overluid zei ze: „Laat de dames maar hier komeu, Jon6- je." Jansje trok af, en na een kleine pooze traden twee meiejes do kamer binnen. De grootste dër twee „snelde op Constanco toe en omhelsde haar zoe innig, alsof ze haar vriendin minstens in twee jaren niet ge zien had. „Dag, beste Margo!" „Dag, lieve Con stance!" klonk het over en weer, en nadat het eerste vuur w^t ^doofd was, zeide Margo: „En hier stel ik u mijn logco voor, Nellie Peeters, waar ik u van verteld heb.' „Ik heb al heel vee: goeds cn liefs van u gehoord, Mejuffrouw", zeido Constance, „en 't vedheugt me zeer u eindelijk eens te zien cn te spreken." Nellie boog verlegen; het burgermeisje was zulk deftig gezelschap niet gewend. De juffers namen plaa<6 en een wijle heerschte er stilte, welke spoedig door de vriendinnen afgebroken werd met een ge sprek over de laatste mode&tikelen. Margo, of zooals ze voluit heette, Mar garet,ha de Wilde was ontegenzeggelijk een schoon meisje, en de eenige schaduw zijde van haar omgang was, dat zij 't zelf al te goed wist. Haar regelmatig en fijn gelaat, haar weelderige blonde lokken en haar parelwitte tandjes; haar fraaie ge stalte en kleine handen en voeten werden door iederen jongeling in Haarlem ge roemd, door elk minder begunstigd meisje boni id. En toch, hoewel zij ver boven haam vriendin schitterde, was deze in de stad vrii wat meer gezocht en geliefd. Con- stanoe bezat geeno andere schoonheid dan hare groote donkere oogen en fijn besne den, doch onregelmatige gelaatstrekken, maar zij nam onmiddellijk elk, die me* haar in aanraking kwam, voor haar in. (Wordt vervolgd). i

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1