Dagblad voor Leiden en Omstreken. N.V.vhJ.C. BERNARD ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BüITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1922 - No. 750 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Lit. 1278 - Postrekening 58938 Aijlf i-li «rj 1 PER GEWONE REGEL i 0.221 DES ZATERDAGS f 0.30 INGEZONDEN RECLAMES PI ÏIEB! KLEINE ADVERTENTIES van hoogstena 30 woorden 50 cent; Zaterdags T.r> cent bij voornithetaling. De Pers over de WHIiioenen-nota. Bijna alle bladen geven over de mil- lioenen-nota hunne beschouwingen. De Standaard merkt omtrent den financieelen toestand op: Den minder ingewijden moet het soms toeschijnen of al het geweeklaag over adh- teruit.gang en malaise overdreven is.' Im mers het gaat met de Rijksmiddelen nog zoo slecht niet, zegt men dan. Er is zelfs nog accres bij het vorige jaar vergeleken. Dit laatste feit is juist, maar het be wijst niet6. Wie ontleden gaat-, ziet het gevaar steeds dreigender worden. Wat gedurende dit jaar aan inkom stenbelasting binnen kwam, berust op den aanslag die een gevolg was van de aangifte van 1 Mei 1921. Die aan gifte van 1 Mei 1921 is voor zeer velen gebaseerd op hun inkomen gedurende 1920. En wat zij in den vorm van dividen den op aandeelen genoten in 1920, was de uitkomst van bedrijfswinsten in 1919. Een belangrijk deel van de op brengst der inkomstenbelast-ing in 1922 hangt dus samen met de uitkom sten van 'het zakenleven gedurende 1919. Nu was 1919 een bij uitstek geed jaar. Het jaar 1920 was al minder, maar ook nog goed; 1921 belangrijk minder dan 1920 en 1922 slecht. Maar die bedrijfsuit- komsten van 1920, 1921 en 1922 vinden hun afspiegeling eerst in de uitkomsten der inkomstenbelasting in 1923, 1924 en 1925. Althans voor zooveel betreft inko men uit dividenden op aandeelen. Een veel juistere barometer is dan ook do dividend- en tantièmebelasting. Deze belasting is de inkomstenbelasting twee •jaar vooruit. De bedrijfswinst over 1921 wordt in 1922 uitgekeerd en de daarop verschuldigde belasting dadelijk voldaan. Welnu, deze belasting bracht over de eer ste 8 maanden van dit jaar ongeveer 8 millioen minder op dan in het overeen komstige tijdvak van 1921. Dit doet ver moeden hoo groot in 1924 de achteruit gang in de inkomstenbelasting zijn zal. .Reeds alleen uit dezen hoofde. Want ook tal van andere factoren doen dit jaar hun invloed nog niet of slechts zeer ten dooie gevoelen. Het gaat met de middelen bergaf. En met sprongen. De hcole drie jaar door. En daarna nog. De Nederlander zegt aan het slot van een beschouwing: „Als wij in nadere mededeel in gen - uit een zetten wat deze besnoeiing beibeekent voor elk hoofdstuk der begrooting, zoo zal men zien, dat hier idealen prijsgege ven moeten worden, die men zoo heel on gaarno loslaat. Maar het moet, het is onvermijdelijk. De Minister richt zich in zijn nota tot de Kamers, en zegt: „hoe hij vertrouwt, dat de noodige medewerking van de Sta- ten-Generaal tot do voorgenomen maatre gelen zal verkregen worden, en dat ook de bij deze 'begrooting reeds aangebrach te besparingen zullen worden bezien in het licht van de volstrekte noodzakelijkheid, om te komen tot een sluitend budget". Deze Woordeu moeten echter doordrin gen veel verder dan het Haagsche Bin nenhof. De Staten-G ener aal hebben ten deze een hoogen plicht en een zware ver antwoordelijkheid. Maar ook de beste Stat en-Generaal gevoelen zich ten slotte verlamd, als zij zich niet gedragen weten door het gansche volk. De millioenen-nota van September 1922 is ten slotte een oproep, een wapenkreet, zoo mon wil, aangeheven door den Minis ter van Financiën en gericht tot het gan-. echo Nedèrlandscho volk: „Ziet het groot gevaar, dat U bedreigt, spiegelt U aan de omwonende volken, gordt U aan om in eendrachtige samen werking het dreigend gevaar te bezweren; ik wijs U den weg, volgt mij". In dit volgen' ligt thans voor Neder land de eenige weg ter redding. Moge de oproep van den-Minister door het Nederlandecho volk worden ver staan! De Standaard spreekt in een vol gend artikel in denzelfden geest, en zegt na een aanhaling uit de millioenen-nota.: „Hier is de juiste toen aangeslagen. En de Minister kan op steun van ons blad rekenen. Het moet. Er is natuurlijk wel het een en ander, dat wij anders zouden doen als wij het alloen voor het zeggen hadden. Maar dat hebben wij nu eenmaal niet en daarom juichen wij den nieuwen koers toe. Wij zijn er nog lang niet. Er is onder de bezuinigingen van d i t jaar nog te veel, dat uitstel is en geen versobering. De echter versobering moet nog komen, omdat le. de inkomsten nog meer zullen da len; 2e. voor sommige der nu uitgestel de uitgaven weer ruimte moot worden Maar de eerste schreden zijn gedaan. En vertrouwen op den verderen gang van zaken is geoorloofd. De N. R. Cr t. is allesbehalve tevre den en zegt dat de begrooting voor 1923 er feitelijk nog treuriger uitziet dan die voor het loopende jaar. „Wij verliezen niet uit het oog, dat de nieuwe begrootingscijfers in dit opzicht ook niet zijn gefiatteerd, dat er in den loop van het jaar nog oen aantal bezui nigingen, die wettelijke maatregelen eischen, zullen kunnen worden tot stand gebracht, zoadat, het werkelijk tekort wel zal dalen, doch worden er geen ernsti ger maatregelen genomen, dan zal ook 1923 een zeer belangrijk tekort, opleveren. Immers het grootste gedeelte van de bezuiniging, die de regeering voorspie gelt, bestempelt zij zelve als „perspec tief". Die perspectieve wogwerking van te korten zal eene illusie blijken. Wij gelooven het met de regeering, dat 1923 slechts één jaar is uit eene serie ge lijksoortige jaren. Dan zal men. bij het opmaken van de begroeting voor 1924 voor dezelfde moeilijkheden 6taan, als nu worden ondervonden. Het Handelsblad meent dat de Regeering den toestand nog veel te opti mistisch bekijkt en zegt: „Een regeering, die een dergelijke be grooting indient, en tegelijkertijd ver klaart, dat in volgende jaren hoogst waarschijnlijk op een nog verderen, terug gang der middelen moet worden gere kend, blijft met dit eerste staatsstuk be neden de eischen, die in zulk een ernstig tijdsgewricht mogen, neon moeten, wor- Moeten we nog het oordeel van Het Volk weergeven? Ziehier een paar regels die de stem ming van dit orgaan duidelijk weerge ven: „Derhalve laat ook de millioenennota nog veel in het duister, maar blijkt er wel uit, dat gewichtige volksbelangen aller minst bij de bezuiniging gespaard zullen worden. Dat wordt du6 vechten, en stevig ook." STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Aan de agenda van de Maandag te höu- en Raadsvergadering zijn nog de vol- VISCHMARKT - KOORNBRUGSTEEG CALORSFÈRES diverse modellen. 9055 Verordening op de Veemarkt. Verordening tot wijziging van de ver ordening van 15 Mei 1922 (Gemeenteblad No. 38), houdende aanwijzing van de da gen, uren en plaatsen' voor het houden van de verschillende markten en van Veilingen van ooft. Het woonwagenkwaad. Aan den Raad dezer gemeente is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, allen bewoners van den Ha rrlemme." weg, hel ben de eer U te verzoeken van Uw recht, bepaald in Art. 31 van de Wet ep Woonwagens en Woon schepen, gebruik te maken. Zij richten de volgende verzoeken tot U 1. Een ander terrein aan te wijzen als standplaats voor woonwagens. 2. In afwachting van eventueele uit voering van een besluit, .genomen naar aanleiding van verzoek 1, het terrein aan de overzijde der spoorlijn aan te wijzen als voorloopige staanplaats. Beleefd verzoeken zij U nota te willen nemen van bijgaande toelichting. 't Welk doende: w.g. A. Ch. A. Harm- sen, C. J. Oudshoorn, J. A. Zuidhoff, C. J. Akkerman, V. Galjaord, J. C. A. Vrou- wenveider, C. L. do Koster, H. Jansen, C. Volkert, H. D. Vriesema, J. Riethoven, C. van Baar. Ter toelichting van dit verzoek worde het volgende opgemerkt: Art. 31 van de Wet op Woonwagens en Woonschepen zegt o.m.: De Gemeente raden blijven bevoegd bepalingen vast te stellen betreffende de plaats door woon wagens en woonschepen bij verblijf in de gemeente in te nemen. Om de volgende reden i6 de huidige toestand onhoudbaar. 1. Het terrein. Naar onze meening is het huidige ter rein door ligging en grootte ten oenen male ongeschikt voor woonwagenkamp. Het. zielige geknoei op dit kleine stukje grond is oorzaak dat de twee wegen, waar- tussehen het landje gelegen is, al te vaak onveilig gemaakt worden door uitstekende lemoenen, los loopende paaiden en wappe rend waschgoed, waafdooT dikwijls paar den schichtig worden. Zelfs nemen woon wagens soms den geheelen weg in be slag. 2. Gezondheid. De wagenbewoners doen hun behoefte op dit z.g. „Groentje". De netelen onder hen doen dit in den wagen, doch keeren daarna do „pót du chambre" om op de plaats hiervoor omschreven. Deze raen- schen zijn behept met zeer gevaarlijke en ongeneeslijke ziekten, hetgeen wij con stateerden naar uitroepen als: „Je hebt me ongelukkig gemaakt, vuile 6yp'hillislij- der". „Laat je opereeren voor je sjan ker" enz. Dit alles is wel het bewijs, dat de angst voor onze gezondheid, niet ongegrond ie. Legers van vliegen n muggen, afkomstig van de onstane mestvaalt op eenige me ters voor onze woningen, bezorgen ons een waré plaag. 3. Z e d e 1 ij k h e i d. Do meest, liederlijke en dierlijke toe standen zijn wij genoodzaakt aan ie zien. Godslasteringen en de allerlaagste scheldwoorden, benevens gruwelijke ver wens chin gen zijn aan de orde van den dag Welke zeer demoraliserende invloed voor do jeugd hiervan uitgaat, behoeven wij niet nader toe te lichten. Wij vertrouwen, dat door Uw besluit een afdoende verbetering worde gebracht in deze voor ons zeer urgende zaak. Propagandaclubs. Gisteravond verg adelde alhier, onder leiding van den heer A. Warniaar Jr., het voorloopig bestuur van de Centrale Lei den van A. R. Propagandaclubs. Allen bij de Centrale aangesloten clubs, alsmede Hazersweude, waren ver tegenwoordigd. Vastgesteld werd na het. aanbrengen- van enkele wijzigingen, het op de vorige vergadering ingediende concept- huishou delijk reglement, dat thans aan de ver schillende clubs ter goedkeuring zal wor den aangeboden, waarop bekrachtiging door liet Hoofdbestuur en inwerkingtre ding onmiddellijk volgen kan. Besloten werd er bij do clubs op aan te dringen zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het benoemen van een primus en secundus bestuurslid, daar volgens het reglement het bestuur zal bestaan uit zoo veel leden als er aangesloten clubs zijn. Getradht zal dan worden het definitief benoemde bestuur te doen vergaderen op Dinsdag 17 October. De functies zullen dan nader onderling worden verdeeld ter wijl dan een werkplan voor den a.s. win ter zal moeien worden samengesteld. De wenschelijkheid werd algemeen gc voeld zoo spoedig mogelijk na deze be stuursvergadering een algemeene verga dering uit te schrijven ter algemeene ken nismaking en ter inleiding van do winter- werkzaamlheden. Deze algemeene vergade ring zal te Leiden worden gehouden. Als inleider verklaarde de heer Goeden dorp van Hazerswoude zich bereid met, een nog nader bekend te maken onderwerp. Christel. Onderwijzers. Op a.s. Zaterdag 23 dezer 's avonds 6 uur zal de Afd. Leiden en Omstreken van de Vereen, van Chr. Ond. en Onderw.cssen in het Nut van het Algemeen (Steen- schuur) to Leiden vergaderen. De heer J. Plooij, Hoofd der Juliana-school te Rijnsburg zal D.V. dan spreken oyer het onidcrwerp„De B ij b e 1 s c h e G e- schiedenis.en de Verbeelding". Korfballen. Men meldt ons dat morgen Zaterdag 23 Sept. des namiddags te 334 uur een Competitiewedstrijd plaats heeft, tusschen L. C. K. C. Fornix I—V. E. O. I (Voor burg) op het terrein aan de Fruinstraat, Hoe ge Rijndijk. L. C. O. V. De "uitvoeringen van „Je Mamtiendrai" zijn ook wat do financieele zijde van de zaak betreft voor 'het bestuur van de L. C. O. V. tot een succes geworden. Had men op een nadeelig saldo van pl.m. duizend gulden gerekend, de groo- te opkomst maakt dat. men nog op een klein batig saldo hoopt. Te meer is dit te verwonderen waar de Haagsche Oranjevereen. bij 4 uitvoeringen met stampvolle zalen nog een tekort had van f 3000. Wat betreft den 3 October deelde men ons van bestuurszijde mee dat men van uit de 3-October-vereen. (let wel: niet het bestuur) er op aan had gestuurd, om de zaal dit jaar niet af te staan en gemaakt bad dat nu, na de opvoeringen van „Je Maintiendrai", van afstaan van de zaal aan de L. C. O. V. geen 6prake meer kan zijn. Het organisoeren van een vergadering in een andere zaal (b.v. Den Burcht) acht te men in het bestuur onmogelijk. De le den waren daartoe te zeer verwend! De firma Geise en Strot- ma n n geeeft blijken in den tegenwoordi- gen malaieetijd niet „bij de pakken" neer te zitten. Immers heeft ze door aankoop be slag gelegd op het naast haar reeds be- staandem winkel gelegen pand, waarin hedenavond een nieuwe afdeding van haar bedrijf zal worden geopend. De nieuwe zaak ziet er met haar ruime, stofvrije etalagekasten en haar keurig winkelinberieur buitengewoon frisch en de gelijk uit. Het houtwerk is gdheel in don ker maboniehoutkleur gehouden wat mèt de zich overal bevindende spiegels een aardig effect geeft. In dezen winkel zal vooral hot artikel bébégoederen en luier manden en wat hiermee verder anex is, naar voren gebracht worden. De heer Vermolen zal met deze nfdee- ling den goeden naam die Geise en Strot- mann hier ter stede heeft nog wel uit breiden. De restauratie van bet pand is waf het timmerwerk betreft door den heer Diets en voor het schilderwerk door den heer W. F. v. d. Steen op lofwaardige wijze verricht. Wij verwijzen naar een in ons blad voorkomende advertentie van de Winkel week-commissie over de keuring op Don derdag en Vrijdag a.s. Bij het gisteren gehouden examen behaalden de heeren M. H. Schaap, K. Rempt, J. P. Rozemeier, J. Schingenga, het Dolitie-diptema met aanieokeningen van den Alg. Ned. Politiebond. De voerman C. H. reed op de Broe- straat met paard on wagen tegen de trait op waardoor het lemoen van den wagen brak. Verder werd geen schade aangericht Gisteren werd door de jongedame A. Z. bij de politie aangifte gadaan van vermissing van con 'handt aschje wat o.m. een bedrag van f 11.aan geldswaard» inhield. Vermoedelijk is zij het taschje kwijtge raakt tijdens haar bezoek aan het, Aead Ziekenhuis alhier, waarom de politie ecit onderzoek heeft ingesteld, evenwel zondei resultaat. Dg 43-jarige wielrijder A. L. T. wilde op den oZoterwoudschen Singel een ruiter passeeren, die aan de hand een paard leidde. Het paard werd waarschijn lijk wat schichtig, ging op zijn voorpoo- ten staan en strekte, de adhtpooien uit in de richting van den wielrijder, die tegen deze onzachte liefkoozinjr niet bestand bleek en van de fiets geslagen werd. Hij kon zich echter te voet naar huk ..bege ven,4 waar de geneesheer een licht kneu zing van het been constateerde Naar de „L c i d s c h e Kerkbode" meldt, is door den Kerkeraad der C >ref. Kerk alhier in zijn j.l. Dinsdag gehouden vergadering besloten tot verbouwing der school Hooigracht. Twee lokalc-n zullen worden ingericht Jtot cat rich ieatiel o kalenrespectievelijk 50 en 54 M2. groot, terwijl een nieuwe Ker ke raadskamer wordt gebouwd groot 73 M2. Vorder zullen een vestiaire en een rij wielbewaarplaats verrijzen en het geheele gebouw van clcctrisch licht worden voor zien. Do kosten van een en ander werden go- raamd op f 13.000. Over de meubileering en sommige de tails zal nader door den.Kerkeraad wor den beslist. „Krijgt de verbouwing haar beslag", zoo lozen wij in het verslag van de Ker- keraadsvergadeping, waaraan bovenstaand bericht is ontleend, „dan kan de Gerei Kerk geluk gewenscht worden met haar nieuwe lokaliteiten". „Panorama" het bekende geïl- lust roerde weekblad, uitgave van A. W. Sijthoff's Uitgevers- maatsch. alhier, be vat behalve meerdere interessante kieken, de portretten van de nieuwe Ministers do heeren Westerveld en Prof. van Swaay, en een zeer goed gelijkend -en mooi uitgo- voerd portret van Ds. H. T h o m a s. dio de vorige week jubileerde. Dat dit weekblad „bij" is. blijkt wel daaruit dat ook e-en foto van do a.s. Echt genoot© van ex-Keizer Wilhelm is opge nomen. Do beschikbaar gestelde prijzen voor do winkelweek zullen begin volgendo week in de etalage van de fa. N. H. Ar nold. Breestraat 77, tor bezichtiging wor den gesteld. FEUILLE T@N. Vervolgd en bevrijd. Historisch verhaal uit den Napoleontischon tijd. Hij ademde heel wat ruimer, toon hij tusschen de boomstammen door de ge stalten zijnor wegtrekkende vervolgers ibomerkte. Daar het in 't kleine hol be nauwd heet was, zette hij de dour open on ging op den drempel zitten om wat frissche lucht in te ademen. Het onweder werd al heviger, en nog steeds bleef het droog. Een zware hagelbui noodzaakte den deserteur naar binnen te gaan en de deur half te sluiten. Een oogenblik later flitste een bui tengewoon helle bliksemstraal, dadelijk door een knetterenden donderslag ge volgd, hem op. De wind begon uit het Westen op te stoken en voer huilend door de toppen der dwergbeuken. Tegelijkertijd drong een verstikkende walm het "huisje binnen. Jan sprong op, wierp het deurtje open, en riep onwillekeurig: „Brand!" Ja, brand was er, en vrij gevaarlijk ook! Het dorre en verdroogd© hout, door den lichtstraal getroffen, vatte vuur als stroo, en Cuilen burg begreep dat hij terstond vluchten *»oast, .wilde hij niet levend verbranden. Ijlings deed hij zijn gordel met de pa- troontasch om, greep zijn geweer, zettö zijne chako op en snelde naar buiten. Eenige geweldige slagen met de geweer kolf baanden hem een weg door de dorens, en zoo snel als hij voort kon spoedde hij zich naar hot Noorden. Nog geen honderd paseen was hij ge vorderd, toon - hij bemerkte dat bot vuur bom den weg versperde. Dan naar hot. Zuiden! do eenige weg die hem overbleef, want bij begreep wel dat do speurbende bij den boschwachter schuilde. Als een gejaagd hert rende hij terirg en trachtte door het kreupelhout ton Zuiden van het hutje to ontkomen. Hot was ©en wedren mot hot vuur; een wedren op leven en dood! Al zijn overmoed, een familietrek dien hij met zijn broeder Leo gemeen had ontwaakte in bom, en met dezelfde jon gensachtige driestheid waarmede hij als knaap over één nacht ijs 'liep. riep hij uit: „Ik w i 1, en z a 1 er door!" Maar dit was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Onophoudelijk moest hij mot de kolf van het geweer zich' den weg banen, en in het' knappen der brandende takken, in de gloeiende sintels, die hem om de ooren vlogen en in den verstikkenden rook. welke hem bijna den adem benam, klonk hem tergend de stem van het vuur tegon: „Gij zult er piot door! Aorlorep zijt ge, en mijn buit!" Met inspanning van alle krachten be reikte hij don landweg, die rechtstreeks najar do woning van Pancras leidde. Thans was er 'hoop op behoud,, doch al loen, zoo hij dien weg in Oostelijke rich ting inliep, *want ac.ht.ar hem en aan den overkant van het pad stond hot bosch in vollen gloed. Nu kwam het er op aan! Met het over schot van zijn geweer in de vuist ge klemd, de kolf was door het slaan er afgebroken en met den angstkreet: „Hoer, help mij!" op do verdroogde lip pen zette hij het op een loopen in de hoop om ongemerkt des bosch wachters woning voorbij te snellen. Inderdaad, zoo Kees Volders er niet ge weest was, zou 'hij werkelijk ongezien ont komen zijn, want Pancras, die de vlammen met vreesolijke zekerheid op zijn huis zag aansnellen, was met do soldaten in de weer, om, wat er te reiden was, op oen veilige plaats te brengen. Zijne vrouw en dochtertje had hij onder een voorwend sel naar Veleen gezonden. Nu bad Kees in zijn eentje tijd genoeg gehad om eenige vrij juiste gevolgtrek kingen te maken, welke hierop neerkwa men: ten 1ste de vluchteling zou door het vuur opgejaagd worden; ten 2e tenzij hij naar het Zuiden kon ontvluchten moest hij bios langs komen, dewijl dd brand ia 't Westen en Noorden zoo was toegeno men, dat ontsnapping naar die kanten onmogelijk was. Met deze gedachten vervuld, zette do aanbrenger zich achter eenige struiken neer en wachtte kalmpjes de dingen af die komen zouden. Het duurde ook niot lang, of de verbeide verscheen in de bocht van den weg. Kees sprong op, en onder het roepen van: „Sol daten, Sergeant, help, de deserteur!" stelde hij zidh midden op den weg om hom den pas af te snijden. Gelukkig voor Jan, werd 't geschreeuw door de ratelen de donderslagen verdoofd en waren de meeste soldaten zoo druk aan 't meubels wegdragen, dat zij 't roepen van den ver rader niiet hoorden. Al de haat en wraak zucht van Cuilenburg werden bij het zien van den aanbrenger wakker. „Uit den weg, verrader!" schreeuwde hij hem toe, zonder in 't minst zijne vaart to vor!ragen. Kec6 begreep, dat hij de minste zou zijn, en haastte zich naar den kant van het. ptid, doch toen Cuilenburg voorhij- snelde wierp hij hem behendig ten s'ok tusschen de boenen. Inmiddels hield hij niet. op om hlup 1o roepen, en dit had het gewcnschte gevolg. Do Franscho korporaal, die waarschijn lijk het woord „dceeirteur" opgevangen had, kwam eens buiten, en, za& Jau juist bezig. Velders een paar geduchte slagen- met zijn geweerloop toe te dienea. „Ah, est-ce a!" riep hij en spoedde zich naar binnen om zijn geweer te krij- gen. Toen hij weer in de deur verscbeoo, lag Kees kruipend en jankend op c/n grond en draafde de deserteur juist, do bocht van het pad om. Ijlings gaf do Franschman vuur, doch naar het 6eheea zonder gevolg; Cuilenburg verdween op hetzelfde oogenblik dat het rieten dak dor boschwachtors-woning vlam vatte. Haaslig bpuklJen do geblakerde vJda- ten af, gevo'gd door Pancras, «ijn laatste stuk huisraad in veiligheid oradht. Gelukkig voorkwam een geweldige stortbui verdere onheilen, zoodat de vlam- mene, welke door don wind niot moor werden voort.godreven, allengs uitdoofden en door de hulp dor bewom rs van Bever wijk en Veleen neg voor dom avond ge heel o gebluscht worden. Kees Velders, wien bet op één dag een woinig te veel afwisseling was geweest, had zich stilletjes weggepakt om thuis ©enigszins van de vermoeienis te beko- men. Nog vier dagen achtereen werd in den omtrok van Beverwijk naar den deserten» gezocht, maar 't. hielp niets; hij was even geheimzinnig verdwenen als te voorschijn gekomen,- j

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1