BURGERUJKE. STAMP LEIDEN 2628 Augustas. Geboren: Lambertue z. van A. van Es en J. W. C. Evert Margaretba Hendrika d. van D. A. Smite on 1 1 Fontein Geertruida Ruurtjo d. van W. F. v. Putten en C. Rijsbrgen Cor nells Petrus z. van C. P. F. Omtzigt en B. C. M. Laken Cornelia d. van A. J. v. d. Zeeuw en J. R. v. Heijningen Helena d. van J. v. d. Nat en H. Wiessenberg Hendrik z. van J. Calkhoven en S. van Stralen Hendrikus Ja cobus z. van A. Heneing en J. 'v. d. Plas Izak z. van A. Monteba en H. B. v. Wijk Gesina Maria d. van J. Bijtel en M. B. L. Burger >-< Jan z. cn Wilhelmina Frederika d. van P. Y. Leeuwen en J. C. Klos Maria Elizabeth, d. van C. van 't Zelfde en J. v. d. Bent Eggo t. van E. Abbas en H. do Jong Dirk z. van A. Slingerland en C, van As Bartholomeus z. van B. Boon en T. M. Franse. Ondertrouwd: dr. J. Holland jm. 21 j. en A. F. Matheijsen jd. 21 j. E. M. A. v. Leeu wen jm. 27 j. en T. A. Bolman jd. 24 j. -j J. v. d. Zwaal jin. 21 j. en C. J. Wicart jd. 22 j. J. v. d. Berg jm. 23 j. en K. v. d. Nat jd. 20 j. M. Kamperman jm. 26 j. en S. M. Wendt jd. 22 j. M. v. d. Berg jm. 23 j. en S. v. d. Berg jd. 20 j. A. Broomans jm. 31 j. en M. Ver-: hoeven jd. 28 j. I. v. Houten jm. 44 j. en M. A. Strijk wede. 32 j. G. Ligtvoet jm. 22 j. en G. Pardon jd. 20 j. F. P. Hakkaart jm. 23 j. en M. H. Chrispijn jd. 23 j. J. H. Zandbergen jm. 39 j. en M. P. v. d. Waals jd.-26 j. Overleden: G. Bergshoeff z. 14 j. en het optreden van het Armbestuur uit één oog-* punt moet beschouwen. Bij het ©ene moot met het ander© gerekend worden. Spr. gelooft niet, dat er eene gemeente is, die boven het voorgel schreven bedrag uitgaat. Er is tegen het ingrijpen der Regeering bezwaar, maar dit kan ook voor deden geven. Do hoer v. Stralen merkt op, dat hij het met zijn partijgenoot de Bruijn niet eens is. In* dertijd achtte de heer Wilmer een bedrag van f 15 noodig. Het gaat nu niet over verhooging, maar tegen verlaging van dit bedrag. Waarom daar dan niet tegen geprotesteerd! Spr. erkent, dat niet alle verlagingen met de nieuwe voor schriften in verband staan. Verder wijst hij er op, dat de Rijkeregeling hier zelfs niet als norm geldt, maar dat daarvan herhaaldelijk wordt af gepingeld, doordat ieder geval op zichzelf wordt beoordeeld. Juist ie, dat de regeling in andere plaatsen wordt gevolgd, maar de toepassing is daar veel beter, omdat met de vakcentralen overleg wordt gepleegd, terwijl hier van overleg geen sprake is; het Armbestuur pleegt hier sabo- De heer Wilmer zegt dat de grond, hij. betoogde niet met de motie mee te kunnen gaan, hierin ligt, dat het hier een Rijksre geling betreft. Als we daaraan beginnen, dan is het einde niet te overzien. De werkloozen zullen daarvan trouwens ook niet profiteeren. Wat hebben zij aan een motie, waarin wij afkeu ring uitspreken! Wel ie spr. indertijd meegegaan met een voorstel, waaraan zij iets hadden. De heer v. Stralen heeft veel critiek op het Armbestuur uitgeoefend, maar het merkwaardige is, dat geen der leden zich ooit laat hooren. Zijn al die leden, ook de partij genooten van den heer v. Stralen, hetdan met die sabotagepogingen eens? De heer v. Stralen: Ze weten er niets van. Do heer Wilmer: Dan maken ze zich aan ergerlijk plichtsverzuim schuldig. De heer J. de Lab ge kan niet inzien dat deze motie voor de werkloozen iets beteekent. De heer v. Stralen heeft dit zelf toegegeven en hij voegde er zelfs aan toe, dat de regeling niet de hoofdzaak is, maar de toepassing. Onjuist is, dat de Chr. gcorganiseerden zoozeer met dezo regeling tevreden zijn. Zij zouden ook wel gaarne veranderingen willen. Spr. meent dat meer bereikt zou kunnen worv den als de vakorganisaties camenwerkten en met het B. A. in overleg te treden. De heer v. Stralen zegt., dat het B. A. nooit bereid is, de uitkeeringen te motiveeren. Dat zou anders geweest zijn, als de heer Eiker bout indertijd zijn vooretel niet had ingeslikt. Dat er thans niet een betere regeling is, is te danken aan de Chr. Arbeidereleden, die hier trouwens nooit zouden gekomen zijn, als er geen Soc. Dem. waren. Do hoer J. de Lange: En ze worden zelfs met voorkeurstemmen gekozen. De heer Bots zegt, dat juist Zaterdag aan den Besturenbond een lijst is verstrekt, waarin de wijzigingen zijn aangegeven. Die moet nu toch al in liet bezit zijn van den heer v. Stralen Spr. wijst er op, dat hier steeds een verkeerde voorstelling van zaken gegeven wordt. Het B. A. moet met de omstandigheden rek©* nen. Het gaat b.v. niet aan, aan personen die verbaliseerd worden wegens dronkenschap, geld- nitkcoringen te geven. Een onderzoek is trouwens ©ok om andore redenen gewenscht. De heer v. Stralen zegt hierop nader terug te zullen komen. Hij is overtuigd dat do Weth. mot geen 40 pCt. van de gevallen op de hoogte is. De heer Bots, Weth., zegt alle gevallen zoo veel mogelijk zelf te behandelen. De motie, thans in stemming gebracht, wordt verworpen met 17 tegen 7 stemmen die van de Soc. Dem. en den heer Knuttel. De heer Dubbeldeman vraagt of de Weth. zoo vriendelijk willen zijn aan den Raad mee te doelen of het bouwen van het badhuis in éigen beheer al of niet gewenscht is. De heer Mulder, Weth., zal over deze zaak denken. De lieer Kuivenhoven wijst er op dat do Verlichting in het v. d. Werfpark veel te wen- •chen overlaat. De heer Bots, Weth., zal een onderzoek in stellen. De Vo o r z. deelt nog m-ede, dat i weer een vergadering zal worden gehouden. Daarna sluiting. Uit de Omgeving VOORSCHOTEN. De raad dezer Gemeente ie bij- •ongeroepen ter vergadering tegen Woensdag 30 Augustus 7 uur nam. De agenda luidt ais volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Besluiten Comptabiliteit. 3. Voorlocpige vaststelling gemeenterekening. 4. Aangaan tijdelijke geldleening. 5. Voorstel tot hot verleenen van subsidie aan de Koningin Wilhelmina-Voreeniging. 6. Idem aan de Vereeniging tot bestrijding der tuberculosa 7. Verhooging pensioen Gemeente-ambtenaar. 8. Voorstel inzake voorloopig onderhoud 6b aal- weg Rijswijk naar de Vink. 9. Idem inzake de Papelaan. 10. Suppletoir© kohier Hoofdelijlcen O.nslag. 21. Reclames Hoofdei ijken Omslag. i Burgerlijke Stand. Geboren: Josepha Maria Quirina d. van J. L. H. v. d. Bijl en G. M. v. d. Werf Jan z. van J. Hakker en M. Th. de Graeve Johannes Gijsbertus. z. van C. Valentijn en J. Hoogenboom. Ondertrouwd: A. J. v. d. Zijden 34 j. cn Q. A. v. d. Werf 33 j. Gehuwd: Th. A. y. d. Meer en J. J. Berg man J. van Belkum en J. W. Eigeman. Overleden: M. v. d. Zwet geb. Remmere- waal 66 j. RIJNSBURG. 5— Voor de feestviering op 31 Aug. a.e. bestaan bij de Chr. Oranjeverceniging al hier grootsche plannen. Allereerst zal des morgens te 10 uur in de Ger. Kerk een dank- en bedestond worden gehouden waarbij D s. C. M. L u t e i j n zal voorgaan. Des namiddags kwart voor één zullen de fees telijkheden voor de jeugd aanvangen met een op tocht, waaraan door allo schoolkinderen zal wor= Gemengd Nieuws Om 3 uur zal deze kinderschaar feestelijk wor den onthaald. Ten slotte zal 's avonds 7.30 uur de Wijdings samenkomst worden gehouden in do Ned. Herv. Kerk waar Ds. H. J. Kouwephoven van Lei den zal optreden, en waarbij het bekende Chr. Mannenkoor „Zingt Gode Lof" rijn medewerking zal verleenen. Voor verdere bijzonderheden zie men de voor komende advertentie in dit nummer. BOSKOOP. C o p. Vereeniging „De B o s- koopsche Veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Bloemen: Kasrozcn 8590 cent, Buiten- rozen 3490 cent, Dahlia's 1539 cent, Idem Pompoen 725 cent, Gladiolus 818 cent, Phlox 810 cent, Asters 6 cent, Clematis Prins Hon- drik 3565 cent, Pyrithum 24 cent, Afrikanen 12 cent, Zinia 6 cent, Statice 70 cent, Asparagus 20—55 cent, Anjers 4—16 cent, Lelie's f 0.30— 1.40 allee per bos. Fruit: Pruimen 20 cent, Peren 16 cent per K.G., Perzikken 9—18 cent p»er stuk. Groenten: Snijboonen 19—24 cent, Enkele Suikorboonen 8—11 cent, Dubb. Suikerboonen 6 cent per K.G. WASSENAAR. r-i 31 Augustus a.e. hoopt voor de Vereeniging „Bijbel en Oranje" De. de Veij Mest- dagh in de zaal voor Chr. Behangen op te treden tot het houden van ©en feestrede ter herdenking van don verjaardag van H. M. de Koningin. 5 De Uniecollecte, de vorige week in deze gemeente gehouden, heeft opge bracht f364.48. De feeetiviteiten der Koningin WilhelminarVereeniging in deze gemeente zullen gehouden worden op 6 en 7 September a.e. Het programma is dit jaar zeer sober gehouden met h'et oog op de feesten welke het volgende jaar zullen gehouden worden. Aan den avond van den 7den September wordt door de Vereen. „Bijbel en Oranje" een Feestavond georganiseerd voor hare leden, in de zaal voor Ohr. Belangen. Men kon het Zondag in deze-ge meente goed merken dat het hij den Gemeente raad ingediende request, dat door den raad met algemeene stemmen was goedgekeurd, reeds rijn invloed deed gelden. De Zondagsrust werd niet gestoord door het getingel dor IJsco-wagens, zoo- als dit de laatste weken vooral plaats had en velen hebben hun centen in den zak gehouden, die andere vrij ruim aan deze wafels werden uit- ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 31 Augus fcus, des voormiddags om 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: le. Voor- loopige vaststelling gemeenterekening, dienst 1921. 2e. Wijziging verordening tot verdeeling der gemeente in stemdistric- ten enz. tot aanwijzing van de stemloca- len voor ieder stemdistrict voor de ver kiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Sta ten en den Gemeenteraad. 3e. Benoeming van drie leden voor de stembureaus voor de verkiezing: a. van leden voor de Twee de Kamer der Staten-Generaal, de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad, we gens niet-aanneming van de benoeming door de heeren B. Branderhorst, N. Wage naar en G. van dor Meer. Aanbeveling van B. en W.: J. van der Meer, C. M. "Vesseur, te Roelof arendsveen, en J. Jansen te Oud- Ade. b. Benoeming van een Voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende le den van het stembureau te Kaag voor de onder a. genoemde verkiezingen. Aanbeve ling van B. en W.: D. A. E. van Baaien, Voorz., D. Klees en H. J. Reinink, leden en G. van Lent en G. Schuilenburg, plaatsver vangende leden. ée. Wijziging begrooting, dienst 1922. 5e. Ingekomen stukken en mededeelingen. Uit het Sociale Leven. Loonsverlaging. De leden der R. K. Steenfahriekearbeideraver- eeniging St. Stephanus, hebben ln hun jongste vergadering besloten met de voorgestelde loons vermindering aan de steenfabrieken der firma Former Overkamp en Wiegerink te Groenlo geen genoogen te nemen. Behalve de reeds ingevoerde loonsvermindering van 10 pet. willen ze nog een vermindering van 8 pet. aanvaarden, onder voorwaarde van door betaling der katholieke cn algemeene Christe lijke feestdagen. De malaise in de industrie. Aan do C-onstructi ©werkplaateen van de firma do Vries Robbé en Co., to Gorinchem, zijn we der 60 werklieden wegens gebrek aan werk ont slagen, zoodat in de laatcte 14 dagen 115 arbei ders aan dez,o fabriek bedankt worden4 Oplichting te Rotterdam. Bij de assurantie-firma Hu dig en Co-, aan dé Wijnhaven te R-otterdam heeft een eigen- aaidig geval van oplichting plaats gehad. Een der boekhouders wist door middel van hand langers kleine bedragen, voor schaderegelingen te doen uitbetalen. Hij verzon verschillende gevallen van schade bij verzekerden, maakte daarvan kwitanties en deed deze door mede- plicht Lngen aanbieden. In totaal werd het be drag van 1000 uitbetaald. In verband daar mede zijn in bewaring gesteld de boekhouder H. G. H. en vier medeplichtigen. Auto-ongeluk. Zondagmiddag wilde een auto aan het „Dui- tenbuis" hij Breda uitwijken voor een spelend kind en kwam daardoor tegen een boom te recht. Van de inzittenden klaagde de heer H. Walder, lid vam den Bergen-op-Zoomschen gemeenteraad en van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, over pijn op de borst; zijn echlgenoote bekwam vrij ernstige glas- wonden aan bet gelaat. De auto is zwaar beschadigd. Na een voorloopige behandeling in het R.-K. Gasthuis te Breda werden de heer en mevr. W. bij familieleden opgenomen. Motorongeluk. Aneta seint uit Weltevreden d.d. 27 Augus tus: Vandaag is een ernstig motorfietsongeluk gebeurd. De motorrijders Brunt en Dubel, stafemployés van de Bataafsche. werden bij een botsing met de stoomtram gedood. Noodlottige stoot Onlangs stiet zich de 36-jarige A. te 's-Gra- venhage aan den scherpen hoek van een mar ineren ecbooreteenmajmtél. Hoewel dit ongeval, buien een oogenblik hevige pijn, blijkbaar geen ernstige gevolgen scheen gehad te heb ben, trad langzamerhand bijna volkomen ver lies van het gezichtsvermogen in en thans is de man aan een hersenziekte onder hevige pijnen overleden. Doodclijke val. Te Barneveld is Zaterdagavond de 25-jarige E. Bouw, terwijl zij zich naar haar slaap kamer wilde begeven, van de trap gevallen en dientengevolge spoedig overleden. Brand. Te Vossebett is de woning, bewoond door den landbouwer G. A. Miltendorff, tot den grond toe afgebrand. Niets werd gered. Verdronken. Bij Ter Wippimg is een dochtertje van het echtpaar 0. in een tochtsloot verdronken. Vermiste terug. Te Musselkanaal is zekere J., die vermist werd en naar wien reeds was gedregd, na eenige weken spanning teruggekeerd. Dierenmishandeling. Zekere J. D. te Delfzijl sloeg een halsstarrig paard, dat niet trekken wilde, met een stuk hout voor den kop. Het paard viel dood neer. Tegen D. is proces-verbaal 'opgemaakt. Een dievenbende. In den nacht van 23 op 24 dezer waren te IJselmonde langs de spoorbaan op sur veillance de brigadier Van Raaij en de rijks veldwachter J. Wander van Barendrecht, die toen twee personen bekeurden wegens vis- schen. Nadat zij waren doorgeloop en, vonden zij drie groot e pakketten schoenen, die ver moedelijk uit een trein waren geworpen. Niet twijfelende, of die goederen zouden worden weggehaald stelde zij zich verdekt op. Na twee uren wachfens kwamen drie personen, onder wie de twee bekeurden, de schoenen weghalen. Bij do achtervolging werd een van hen gearresteerd. De tweede, die ook na her haalde sommatie niet wou blijven staan, kreeg een kogel door het hoofd; het was v. B.. wo nende aan den Dordtschen Straatweg te Bot terdam, van wiens opneming in het zieken huis aan den Coolsingel le Rotterdam is mel ding gemaakt. De derde, die ontkwam, is later gearres teerd. nadat hij zijn zwaar gewonden makker bezocht had. Van der B. en K. zijn gevanke lijk naar Dordrecht overgebracht. Van B., wiens toestand ernstig is, is in het ziekenhuis in verhoor genomen. Verduistering bij de telefoon te Amsterdam. Naar wij vernemen, zijn door de directie der gemeente-telefoon hier ter stede, onregel matigheden op een der bureaux van het tele- foongebouw op de Heerengracht ontdekt. Het schijnt, dat een ambtenaar abonnementsgelden, die gestort waren, beeft verduisterd en de kwitanties niet heeft geboekt. Tijdens zijn vacantie werd het bedrog ont dekt. De betrokken persoon is. voorloopig ge schorst, in afwachting van een beslissing van B. en W. Het verduisterde bedrag beloopt ongeveer 4500. Het werd ontdekt, doordat een der abonné's een klacht indiende. „Tel." Een eigenaardige vergissing. De Rotlerdamsche correspondent van het „Volk" schrijft: Een kantoorbediende mot zijn vriend ont moetten twee meisjes, waarmede zij in een café een glas wijn dronken. Beide mannen gingen daarop, met de „dames" mee naar buis en verbleven daar eenigen tijd. Na het bezoek miste de kantoorbediende zijn portefeuille, waarin zich honderd gulden bevond. In de meening verboerende, dat hij beroofd was, be gon hij op te ©pelen- en maakte daarbij zoo'n herrie, dat een der vrouwen 10 briefjes van 10.gaf, om te voorkomen, dat zij met de politie in aanraking zou komen. De mogelijkheid zou dan bestaan, dat zij als vreemdelinge over de grens zou worden gezet en dat moest voorkomen worden. Intus- schen was de politie toch op het lawaai afge komen cn mengde zich in de zaak. D.e twee vrouwen E. Z. en M. W. werden naar het po litiebureau gebracht. Zij ontkenden beiden iets van den kantoorbediende gestolen te hebben. Den volgenden ochtend kwam deze bij de politie mededeelen, dat hij zich vergist had. Bij zijn thuiskomst had. hij de verdwenen ge waande portefeuille met het geld gevonden. Hij had. deze op de tafel thuis laten liggen. De vrouwen kregen haar geld terug. Door den vreemdelingendienst zullen zij echter, aangezien zij niet in het bezit van een jf>fU3 ware^ ovsr Ég grgns worden gezet. STADSNIEUWS. Christel. Oranjeverecn. De Christelijke Oranjevereen. zal Don derdagavond te acht uur -een openbare feestver gadering houden in de Stadsge hoorzaal. Ds. J. Douma te 's-Gravenhage zal een feest/rede uitspreken, terwijl het Sympho- nie-orkest „Per Aspora ad Aefcra" en de Chr. Gymnastiek- m Scbermvereeo. „John" hunne medewekring zullen verlee nen. Door B. en W. zijn benoemd aan het Bureau voor gemeentewerken, voorloopig voor den tijd van één jaar, de heeren A. v. Grieken en A. Bernards, beiden alhier. Hedenmorgen reden een tweetal jongens, die naar de school aan de Papengracht gin gen op hun rijwiel in woeste vaart door de Diefsleeg. Op den hoek van de Langebrug kwamen zij echter in botsing met de aldaar loopende juffrouw F., wonend aan den Mare- dijk. De juffrouw kwam te vallen en kreeg een bloedende wonde aan het achterhoofd. Bewus teloos werd zij binnengedragen in den winkel van den slager v. Tlden, alwaar dr. Nijkamp eerste geneeskundige hulp verleende. Na en kele uren werd de juffrouw per rijtuig naar huis vervoerd. Tegen <ïe jongens is proces verbaal opgemaakt. De 20-jarige V., alhier woonachtig, waagde zich Zondag bij het zwemmen aan bet Stille Strand te Scheveningen te ver in zee. Een lid van de Haagsche Vrijwillige Reddingsbrigade, de heer P. H. J. uit de Noorderkerkdwars- straat slaagde er echter in hem van een wis sen dood te redden en behouden aan strand te brengen. De koopman J. C. C. is op het plein van het Bijleveldshof door vrouw de B. mishan deld. TELEGRAMMEN. 9000 Duitsche dienstmeisjes. De „Evangelische Fraeuenverein Deutschlands" meldt, dat er 9000 Duitsche dienstmeisjes eene betrekking hebben in Holland. Lloyd George met vacantie. LONDEN, 28 Aug. Lloyd George is naar Londen teruggekeerd em de commissie uit het ka binet inzake de werkloosheid te presideeren. Hij vertrekt daarna weer voor vier woken met vacan tie. Een vronwelijke gedelegeerde. LONDEN, 28 Aug. De Britsche regeering heeft een vrouw benoemd als plaatsvervangend gedelegeerde naar de vergadering van den Yol- kenb., n.l. mevr. Coomb-Tennant, die veel heeft gedaan aan maatschappelijk werk en vrederechter is voor het graafschap Glamorgan in Wales. ïnt&Iia&nsclie hulp voor Oostenrijk. LONDEN, 28 Augustus. Router verneemt, dat, volgens een telegram uit Rome, overeenge-? bomen is, dat de 70 millioen lire, die Italië reeds aan Oostenrijk heeft beloofd, onmiddelijk zulten worden voorgeschoten aan de Oo6tenrijk6che re geering, op voorwaarde, dat die som zal worden besteed voor het uitgeven van nieuwe bankbil jetten, en niet voor loopend© uitgaven of ©pon- bare werken. Opstandige beweging in Mexico. NEW-YORK, 28 Augustus. Volg6 een b©^ richt uit San Antonio in Texas is de Moxikaan- sche generaal Murgia met een aantal officieren o.w. generaal Candido Aguilax, de schoonzoon vanCaranza, bij Brownville de Rio Grande over^ gestoken naar Mexico, waar meer dan 500 op-; etandelingen hen opwachtten. Een andere bende, welke met Murgia samenwerkt, is bij Laredo de rivier overgestoken. Het doel te president Obre- gon ten val te brengen. Men meent, dat gene raal Murgia op wil rukken naar Tampico, De strijd om Wladiwostock. WARSCHAU, 28 Augustus. Een telegram nit Chyta d.d. .3 Augustus meldt, dat Wladi wostock van allé kanten door detachementen van anti-bolscbewistieche elementen omsingeld is. De Oorlogsschuldigen. B8RLIJN, 29 Augustus. Naar de „Germa- nia" vernoemt, te hedenmiddag te Berlijn een nieuwe nota betreffende de oorlogeschuldigen aan gekomen. De tekst der nota, die in den loop van den dag van heden zou worden gepubliceerd, was hedenavond om 9 uur nog niet bekend gemaakt. Marktberichten. LEIDEN, 29 Aug. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd 186 vette varkens, prijzen per KG. 1,08—1,07; 25 lacht soort, 0,98— 0,96. Handel vlug. LEIDEN, 28 Aug Veiling. Bloemkool I 5,60—11; idem II 2,10—4,—; Salade 0,30—1,60; Andijvie 0,50—1,20; Worte len 4,507,80; Kroten 0,601,20; Kom kommers 0,40—2,20; Roode kool 1,50 3,60; Gele kooi 47; Groene kool 1,60 2:80; Selderij 0,20—0,80 alles per 100; Druiven 6468; Snijboon en 1430; Hee- renboonen, stok, 1318; idem, stam, 5,20 8,60; Postelein 812; Spinazie 47; Aardappelen 2,604.Tomaten G C, G B em A 2'16 alles per 100 K-G.; Perziken 0,020,15 por stuk; Meloenen 0,160,48 per stuk. BODEGRAVEN, 29 Aug. Kaas. Aange voerd 344 wagens; prijzen le kw. 4446; 2e kw. 3942; Controle 4047; zware 50. Handel matig. ALP HEN a. d. RIJN, 28 Aug. Veiling. Sv'nazie 6,40; Tuinboonen 1,90; Heeren- hoonen 3,8012; Snijboonen 2,10—20,80; Pron'kboonen 1,40; Spekbocnen 1.00 1,40; Postelein 3,10—7,30; Aardappelen 4,00—6.00; Tomaten A 8—10; idem B 7—10,40; idem C 5,40—7,90; idem bon ken 39; Augurken fijn 4464; idem basterd 6; adem grof 4; Peren 111; Witte Kool 1.—; Peen 1.50—1,70; Kroten f 1,10—1,40; Uien 0—8 alles per 100 K-G-; Soldery 10—40; Rabarber 10—140: Pees f 3,205,30; Andijvie 1,202,70 alios per 100 bos; Komkommers I 2.704,10! idem IT 1,101,70; Bloemkool I 610; idem TT I5; Eieren 8,30; Meloenen 5—40 alles por 100 stuks. ROTTERDAM, 29 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd 234 paarden, 118 veulens, 1819 magerë runderen, 708 veUe runderen, 81# vette kalveren, 232 nuchtere kalveren, 270 schapen, 55 varkens. 143 biggen, 4 bokken of geiten. Koeien le kw. 1.30—1,40; 2e kw. 1.20 —1,10; 3e kw. 1,—; 0«cn le kw. 1.20— 1,30; 2e kw. 1,10—1,05; 3e kw. 0,95; Stieren le kw. 1—1,15; 2c kw. 0,90—0.80; 3e'kw. 0,70; Kalveren Te kw. 1.301.40; 2e kw. 1,25'.,15; 3e kw. 1,10—1,—. Melkkoeien 195—395; -Kalfkoeien 225— 440; Stieren 155309; Pinken 120175; Graskalveren 4060; Vaarzen 140—190; Werkpaarden 150175; Slachlpaaraen 110—170; Hitten 100175; Nuchtere Kalveren 6622; Fokkalveren 2535; Biggen 2030; Overloopers 2545. Han del langzaam, aanvoer flink, prijzen als vorige week. ROELOFARENDSVERN. Veiling 29 Aug. Meloenen 1326 cL; Snijboonen 5060 et. Snijboonen II 15 ct.Snijboonen I 155 ct.: Stok-* Snijboonen 7 ct.; Prinsesseboonen 65—50 ct.; Dikko Prineessebooncn 50 ct.Prinsosscboonen zonder draad 9565 ct.Dubbele Stambooncn 45 cL Fijne Augurken 13.00—11.10; Fijn basterd f 4.455.25Fijnbasterd II f 2.95Basterd 112.00Basterd II fl.70; Grof f 1.80-2.00; Grof II f 1.40Bommen f 0.851.00; Stippel f 1.351.25; Aardappelen 10.751.25. ROELOFARENDSVEEN, 28 Augustus. -* Doorsnecprijs.. met aftrek van veilingskosten. Snijboonen 57 ct.Idem Stok 6 .ct.Prinsesse- boonen 60 ct.; Idem No I 87 ct.; Dikko Prinj sesseboonen 43 ct.Prinsessebooncn zonder draad 92 ct.Dubbele Stamboonen 46 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Augustus. Eigen-' heimers per 25 K.G. f8.506.70; Bloemkool I f8.50—12.10; Bloemkool II 12.80—3.90; Aangevoerd 420 x 25 K.G. Groot© Aardappelen 10800 Blomkool. HAZERSW0UDE, 28 Augustus. Er werden aangevoerd 3320 Kippeneieren voor f8.50—9.45 per 100 stuks; 31 Eendeneieren voor 18.509.10 per 100 6tuk6; Hanen voor f 0.151.50 per stuk; Kippen voor f 0.90—1.00 per stuk. OFFICIEELE BEUSSNOTEERING. 6% Nederland 1922 A B. 5Nederland 1919 Nederland 1917 1% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel StudebakeT U S Steel gew. Bodjonsr Suikerfabr. Compania Gew. Cultuur Cultuur actions HandeLsver. A'dam Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr. Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadi Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Pakotvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm. Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Deli Gultjuub Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. 21/2 Wissel noteeringen (Amsterdam) V.K. lOPVs 94'/l6 y»/iG 813/4 10-1/4 SGl/4 1161 901/2 1221,] 273/4 24 73 2351/4 O.K. 9' 1191/a 4 61/2 331/2 -cl/4 29 1451/0 148 120 123 840 64 6IV2 97 Gil/O 397 -'05 120 121V| 4197, 426 363/' 37 69 71 351/., 411/2 41 41 184 110 112 94 171/2 ld/4 50 80 86 141/2 86 15V| 61 249 250 271 187 190 16 274 280 1097/g 73/4 27 191/4 31/4 5'/8 98»/m 155 13Vi6 273/4 Zicht, Londea Beriyn Parijs Brussel m Zürich B Weeuen 9 Kopennagen Christiania Stockholm New-York f 11.471/4 O.171/4 19.871/2 18.90 48.90 O.0U41/2 .55.15 44.— .68 55 2.567s Telegrafisch Weerbericht yolgena waarnemingen verricht in den mor gen van 29 Aug. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.766.6 Memel. Laagste Barometerst.: 743.0 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 30 Aug. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind, meest zwaarbewolkt met waarschijnlijk regen of onweer, aan vankelijk zelfde temperatuur, later wellicht koeler.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3