Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. 3de JAARGANG. - ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1922 - No. 727 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL <2.50 PER WEEK «0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 Dit nummer beslaat uit twee bladen Heel het volk. i. Het ie ver van gemakkelijk een duide lijk antwoord te geven op de vraag wat nu eigenlijk het verschil ie tusschen anti revolutionairen en Chrietelijk-Hi6tori- schen. Mon gevoelt eom6 meer het ver schil, dan dat men het kan uitspre ken. Tracht men het te formuleeren, dan blijkt alras dat men of teveel zegt of te weinig, vooral omdat in beide partijen nog weer verschillende nuanceeringen ge vonden worden. In de .Chr. Historische Unie vindt men menschen, die men eigenlijk eerder in den anti-revolutionairen kring zou zoeken en omgekeerd ontmoet men soms anti-revolu tionairen, die een meer Chr. Historisch stempel dragen. In het algemeen gevoelen we er dan ook veel voor om niet te vragen naar wat ver deelt, maar naar die punten waarin we het eens zijn. En dan blijkt in de practijk dat er zoo veel punten van overeenkomst zijn, dat zoo samensmelting van beide par tijen al niet gewenscht moge zijn, een har telijke samenwerking als noodzar kelijlc moet worden beschouwd. Vooral in de komende jaren zal het zaak zijn, dat de Christelijke groepen dicht naast elkaar staan en dat zal dan het. best mogelijk zijn, indien getracht wordt, niet om elkaar een niet passend etiquet op te plakken, maar om elkaar te verstaan en te begrijpen, pen. Wanneer dat gedaan wordt, dan zal ook vanzelf het waardeereu niet aitblijven. Het is juist daarom, dat wij het gek wenscht achten, aan o.i. ©en minder juiste vooretelling die in de verkiezingsdagen .gegeven is, ©enige aandacht te schenken. De Christelijk-Historischen, zoo beefft men gezegd, willen voeren ©en natio nale politiek. Zij stellen de eenheid van ons volk op den voorgrond en hun ideaal is „hoel het yolk" te omvatten. In dit opzicht onderscheidt de Chr. His torische Unie zich van de revolutionaire partijen, die niet alleen een internationaal karakter dragen en een internationale po litiek voeren, maar wier streven zelfs anti-nationaal i6; van de partijen die le ven uit het revolutiebeginsel en van de Roomsch Kath. Staatspartij, welks leden internationaal voelen en die overigens de 6cheidingsgedadht© zeer 6cherp op den voorgrond dringen. En, zoo wordt hier aan toegevoegd, dit geldt ook, zij het in mindere mate van de anti-revolutionairen, die wel niet de na tionale gedachte loslaten, maar die toch teveel door de scheidingsgedach- te worden beheerecht. Dit werd gezegd in een vorm en op een toon, die gebruikt worden door een vriend die feilen toont. En nu moet het ook bij ons zoo zijn, dat eon vriend, die feiten toont, op ons hart een groot vermogen heeft. Do zaak is van genoegzaam belang om ze nader onder de oogen t© zi©n, opdat wij zoo noodig ons zelf corrigeeren, om meer te beantwoorden aan het ideaal dat wij hebben gesteld: het zoeken ©n bevor deren van de eere van onzen Koning op ieder levensterrein, waaruit tevens volgt een streven als van Nehemia, die ver klaarde gekomen te zijn om het goede te zoeken voor zijn volk. Voor heel het volk! De beschuldiging luidt niet, dat wij welbewust een niet-nationale politiek zouden voeren, maar wel, dat wij, zij het dan met goede bedoelingen, door aan de 6chei dings gedachte voet te geven, het ge heel uit het oog verliezen, de eenheid ver brokkelen, ons opsluiten in 'n klein kringe tje en er zoo toe komen om in de plaats van het volk, te stellen, de p a r t ij. Het verschil is naar het. ons voorkomt indertijd door Dr. Slotemaker do Bruijne vrij zuiver geformuleerd, toen hij sprak van d© isolement sgedachte en de zuurde© ggedachte. „Eenerzijds zal men voor isolement vreezen, omdat het Christelijk beginsel als een zuurdeeg gansch het Christelijk bezit slechts in zijn kracht ontplooibaar Achten, zoo het op eigen terrein, in beslo ten kring, stevig kan worden gekweekt." Nu kan al dadelijk worden toegegeven, dat van anti-revolutionaire zijde, de iso- 'tements- of wil men do scheidingsgedach te tot op zekere hoogte" gepropageerd is. Maar wanneer dit. wordt, toegegeven, dan moot daar onmiddelijk iets anders op volgen ©n wel dit: dat dit gedaan wordt, om op dio wijze voor heel het volk ten zegen te kunnen zijn. „Eén zucht, aldus j.n 1897 Dr. A. Kuy- per, beheerecht mijn leven, n.l, Gods hei lige ordinantiën in huis en school in kerk en staat, weer vast te zetten en ze in volk zoo holder t© graveeren, tot weor dat volk voor God zich buigt. Wil mon de zaak zuiver stellen, dan moet worden geconstateerd, dat beidto partijen hetzelfde einddoel hebben, dat „heel het volk" beider ideaal is, ma/ar dat over den weg waarlangs dit doel het best kan worden benaderd, verschil van mee ning bestaat. Dat, om met Dr. Slotemaker de Bruijne te spreken, door den een de isolementsme- thode en door den ander de ztmrdeeg- methode wordt gevolgd. Wij hopen zoo het vraagpunt zuiver te hebben gesteld. Vanzelf komt nu do vraag aan de orde, waarom van anti-revolutionaire zijde de isolementsgedachte is aanvaard. En dan kan geantwoord: niet omdat mon de splitsing opzichzelf begeerlijk vond, maar omdat do practijk leerde, dat anders het beginsel gevaar liep. Daaróm riep Groen van Prinsteror het zijnen volgelingen toe: in ons isolement, in onze beginselvastheid, ligt onze kracht. Samenwerking met anderen, goed, noodzakelijk zelfs, maar eerst isolement, zelfstandigheid. Wij denken hierbij ranzelf aan de school. Zeker, het i6 een mooie gedachte, de eene volksschool, waar alle kinderen war den opgevoed. Maar de practijk ie nu eenmaal ge weest., dat de Bijbel van de school geban nen werd en dat men, waar dat niet ge beurde, vaak moest wenschen dat het ge daan werd. Hoe zullen mannen en vrouwen, die zelf niet gelooven in God, die Jezus Christus niet erkennen als den Zone Gods, die den Bijbel alleen kennen als letterkundig pro duct en soms zelfs niet eens, hoe zullen zij de kinderen opvoeden, naar de Christe lijke belijdenis? De ééne volksschool moest worden losgelaten, en het pleit gevoerd voor vrije, christelijke scholen. Dat brengt splitsing en verdeeldheid. Zeer zeker, maar die splitsing en af scheiding was noodzakelijk; zou niet hot Christelijk beginsel in de opvoeding wor den verwaarloosd. Ook op ander -gebied i6 de isolements- gedachte ons opgedrongen zooals wij na der aantoonen. Wij herhalen echter, nu reed6, dat niet juist is de vooretelling, als zou het den anti-revolutionairen minder dan andere partijen om „heel het volk" te doen zijn. Doorwerking van de A. R. beginselen kan niet anders, dan „heel het volk" ten zegen zijn. V Volksgunst, De volksgunst is wisselvallig. Het gebeurt zoo vaak, dat op het h'o- sannah-geroep het kruist hem volgt. De oude Hindenburg is in de afgeloo- pen week in de Beiersche hoofdstad als een koning ontvangen. Zulk een dag schreef een der corres pondenten heeft München sinds den in tocht der zegevierende troepen in 't jaar 1871 niet meer beleefd. Langs den weg daverde het met een nooit gekende geestdrift: „E6 braust ein Ruf wie Donnerhal". Kroonprins Rupprecht werd als een re- geerend vorst toegejuicht en een der spre kers, graaf Bothmer, zeide, doelend op de zwart-wit^roode vlag van het keizerrijk, „hoevelen zien vurig uit naar den dag, waarop dat zinnebeeld weder hoog in den wind wappert, waarop .een eenig Duitsch volk gelijk eens, den eed van trouw ten hemel opzendt: Lieb Yaterland, magst ru llig sein!" Onwillekeurig komt men onder den in druk van dergelijke betoogingen. Maar we vergeten bij dat alles Itoch niet, dab in 1918 in Beieren het sein werd gegeven voor het verjagen der Koningen. Ons hart is vol als we zien hoe men zich in Groningen opmaakt om vandaag onze geliefde voretin te begroeten. De liefde voor Oranje zit ons volk in het bloed, en die liefde wil zich gaarne uiten. Ook in dit opzicht is ons land boven andere landen gezegend. Maar wij willen bij dat 'alles niet ver geten, dat de volksgunst onbetrouwbaar is en wisselvallig ©n dat het „eert den Koning" alleen dan blijvende beteeke- nis heeft, als het met het „vreest G o d" nauw verbonden blijft. Het eer en zal alleen dan echt zijn "en innig en duurzaam als 't op het vree zen gebaseerd is. STADSNIEUWS. W erkverschaif ing. De werkverschaffing aan werklooze sigarenmakers, waartegen in de laatste vergadering van den Raad zoo heftig geageerd werd, heeft thans een aanvang genomen, voorloopig met twintig man, allen gehuwd en kostwinners. De meesten, zoo wordt, gemeld, hebben dit werk met tegenzin aanvaard, wat na de oppositie van de zijde der sociaal-de mocratische raadsfractie, waarbij niet on duidelijk te verstaan werd gegeven dat men beter deed dit werk te weigeren, zeer verklaarbaar is. Dat er tien uren meet worden gewerkt, dat men tot dezen arbeid wordt gedwon gen op 6traffe van werkloozensteun te derven, en eindelijk, dat goen behoorlijk loon zou kunnen worden verdiend, waren de voornaamste grieven. De pas-opgedane ervaring schijnt dit laatste echter te zullen logenstraffen. Een geschoold sigarenmaker kan ook hier 3500 dezer sigaren maken en bij meer be kendheid met de fabricatie der senoritas zal dit aantal nog kunnen stijgen. En wat andere grieven betreft daar- daarover heeft de betrokken wethouder, de heer Bots terzijde gestaan door den directeur, een onderhoud gehad met de hoofdbesturen dor Neutrale on R. Kath. Organisaties, als resultaat waarvan met do bevoegde organen overleg zal worden gepleegd, ter verkrijging van de volgende wijzigingen: lo. Gebruik van opengehaald dekblad. 2o. Een loonsverhooging van 25 pCt zo o als op andere plaatsen. 3o. Toeslag op het loon voor de eerste week, ingeval minder wordt verdiend als bij wijze van uitkèering zou worden ver kregen. 4o. Betaling bij gedwongen verzuim bij ziekte en op erkend Christelijke feestda gen. Yolkszwemleest. Aan de agenda van d© Maandag te hou den Raadsvergadering is nog toegevoegd: Praeadvies op het verzoek van de Leid- sche Zwemclub om toekenning van een bijdrage in de kosten van een te houden volkszwemfeest. B. en W. adviseeren dat verzoek toe te staan en zeggen in hun prae-advies: In nevensgaand adres "verzoekt het be stuur van de Leidsche Zwemclub evenals in vorige jaren in het genot te worden gesteld van eene bijdrage ad f 150.— in de kosten van een op Zondag 10 Septem ber a.s. te houden volles zwemfeest in de tijdelijke Zweminrichting bij het War monderhek. De minderheid van ons College heeft tegen het verleenen van eene bijdrage be zwaar, aangezien het feest op Zondag wordt gehouden; de meerderheid daaren tegen meent U te moeten adviseeren, evenals in vorige jaren, toen het feest in de openbare Zweminrichting aan de Oude Heerengracht plaats .had, eene bijdrage toe te kennen. Die bijdrage ware dan ech ter te bepalen op f 100.nu de prijzen van de meeste voorwerpen in vergelijking met die in 1920 (in 1921 was de Zwem inrichting gesloten en bleef .zoodoende ook het volksfeest achterwege) zijn ge dold. Als College geven wij U mitsdien in overweging eene bijdrage van f 100.toe te kennen in de «aan het op 10 Septem ber te houden volkszwemfeost verbonden kosten. Adrca aan den Raad. Door hot bestuur van het Nationaal Verbond van Gemeento-Ambtenaren in Nederland Afd. Leiden, is tot den Gemeenteraad bet volgende schrijven gericht: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur van de Afdeling Leiden van het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambten aren in Nederland, in dezen domicilie kiezende ZijkhH gel 58 te Leidon; dat het Bestuur kennis nemende van het voord stol van B. en W. inzake de vorming van ecu keuringsdienst van vee en vieesch als bedoeld in de Vleeschkouringewet' 1919 (Ingekomen stukken no. 249) met groot» verbazing moest bemerken dat wel door de Commissie van Beheer van het Openbaar Slachthuis is voorgesteld om den DU recteur en den Adj. Directeur een vergoeding toe to kennen van reep. f 1000 en f 500 's jaars, doch dit niet hot geval is voor het lagere personeel (Hoofdkeurmoestore, keurmeesters, kassier-boek-» houder enz.) dat toch ontegenzeggelijk door de vorming van bedoelden dienst ook aan het reeds in dienst zijn-» de lagere personeel meerdere werkzaamheden zul len moeten worden opgedragen, zoo als b.v. labo ratoriumwerk, administratie- toezicht enz. wat trouwens ook recd3 blijkt uit de pas onlangs ge^ wijzigde instructies, waarin o.a. is bepaald dat aan do keurmeesters ook diensten kunnen worden opgedragen buiten de gemeente Leiden; dat bij de vorming van oen keuringsdienst voor eetn en drinkwaren (Warenwet) do salaris sen van het in dienst zijnde personeel aanmor» kolijk werden verbeterd; dat het personeel van den te vormen keuring»» dienst van vee en vieesch zeer zeker wat vakken-» nis en dienstverband betreft op gelijken voet 6taat als het personeel van den keuringsdienst voor eet- en drinkwaren; dat do bestaande salarisregeling voor do keur meesters van hot openhaar slachthuis in Leiden, oen der laagste is van de thans geldendo rege lingen in Nederland; redenen waarom adressant zich beleefd doch met aandrang tot Uwen Raad wendt met het vera zoek om niet alleen de salarjggon van de Hoofd-i ambtenaren .van den te vormen keuringsdienst van vee en vieesch te verhoogen doch ook voor het ovorige personeel (Hoofdkeurmeesters, keur meesters, enz.) een salarisregeling vast te 6tollcn gelijk aan die van den keuringsdienst van eet-- en drinkwaren. f— Ds. A'. E. K. Bolland, te Scliellinkliout, heeft ten behoove van d© bibliotheek dor Rijkst universiteit te Leiden aan den Staat der Neder landen geschonken alle boeken, brochures, tijd schriften en manuscripten, behoorende tot de na latenschap van den heer G. J. P. J. Bolland, in leven hoogleeraar aan die universiteit. Aan den schenker is hiervoor de dank der Re geering betuigd. Voor het examen Hoofdakte is te Haarlem geslaagd de heer H. de Lange alhier. Door de vereniging „Pro Rege" wordt op Koninginnedag de verkoop van vlaggetjes ten be hoeve van dez© vereniging georganiseerd. De damesafdceling van „Jahn" besloot hiertoe hare medewerking te verleenen en roept in een advertentie waarop wij bij dezo cle aandacht vestigen vrijwillige hulpkrachten op. Voor de verlichting van de Hoogland- sche Kerk is volgens de laatste verantwoor ding een begrag van f 1186.72 ontvangen. Als verdacht van medeplichtigheid aan rij wieldiefstal is de 22-jarige D. Th. N. alhier woonachtig, door do Haagscho politie gearres teerd. OVER DE KABINETSCRISIS. H©t duurt lang, ©er dat de crisis wordt opgelost. Dat is zoo het gezegde, schrijft „Het Vaderland", dat men dagelijks van de niet-politiek aangelegden in de ooren krijgt, en ook de politicus Prof. Kern kamp maakte zich in de Groene van Zar terdag j.l. min of meer vroolijk over die Reeft terzijde, die altijd zoo op haar een heid van beginselen geroemd heeft, en maar niet gereed kan komen. „Laat het, zegt het blad echter, maar lang duren, opdat er uit de Troonrede van 19 September a.s. blijke, dat er in derdaad vast accoord is getroffen tue- schen de drie partijen van Rechts." „Het Vaderland" wijst er dan o.m. op, dat het van wijs beleid getuigt, dat de punten, waarover men het eens moet wor den, van alle kanten worden bekeken. De taak, waarvoor de rechterzijde komt te staan is zoo buitengewoon zwaar. Aan het slot van het artikel luidt het dan verder o.m.: Wij wachten af en wel tot den derden Dinsdag van September. Want al werd morgen aan den dag bekend wié van het nieuwe ministerie deel zullen uitmaken en wie niet meer van de partij zullen zijn, daaraan heeft men niet, veel. Hoofd zaak is ©n blijft de sluitende begrooting, en hoe men daartoe gekomen i6 zullen wii eeret uit de Troonrede uit de Begroo- tingen, die dadelijk na het uitspreken daarvan bij de Tweede Kamer inkomen, leeren kennen. En dat hoe is voor ons allerminst eene bijzaak. Onz© wetenschap, onze kunst, •onze volksontwikkeling in het algemeen, ze mogen niet geknakt werden, al mag dan ook het tempo van ontwikkeling daarvan worden vertraagd. En Links zal het, vreezen wij, in de aanstaande periodo wel eens geducht aan de lijve voelen, dat door haar onderlinge tweespalt het Recht- sche program onaantastbaar zal zijn. D© Koningin óp' reis. Bij het bezoek van dé Koninklijke fa milie aan Denemarken zullen de volgend© ■personen aan de Koningin en den Prins werden toegevoegd: leengravin Revent- low, Vfoe-admiraal Evers, Kamerheer graaf Adam Moltke tot Espe, overste Grut en overste-luitenant Baron v. We- dell-Wedellsborg. Verlaging der sp o orw eg-tarieven De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor West-Friesland te Hoorn deelt mede, dat met ingang van 1 September a.s. de vrachttarieven voor aardappelen, alle soorten kool, uien. wortelen in ba len, koolrapen en rood© bieten (kroot) door de Nederlandsche Spoorwegen met ongeveer 20 pet. per wagonlading zullen worden verlaagd. Beter laat, dan in 't geheel niet, zul len we maar denken. D© nieuwe verloïsregeling. De door de regeering bij de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg laanhangig gemaakte uniforme verlofsre geling voor het geheel© Rijkspersoneel luidt als volgt: Voor ambtenaren met een salaris tot f2000 twaalf dienstdagon; van f2000 tot. f3500 15 dienstdagon; van f3500 tot f5500 ach! tien dienstdagon; van f5500 tot f7000 vierentwintig dienstdagon en voor hooger gesalarieer- den oen maand verlóf. Hoe hooger het salaris, hoe gemakke lijker men gemist kan worden. Invoerrecht op vlecsch. De Minister van Financiën brengt ter kennis, dat do commissie van deskundigen voor het invoerrecht op versch en ge koeld vieesch in hare vergadering van 23 dezer de in do wet van 19 Mei 1922 be doelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- on kalfsvloosch, versch of ge koeld 100 K.G. f 110. Paarden- en ander vieesch, vcrech of ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL 4 f0.22i DES ZATERDAGS f 0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUT*— KI EE KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. Aan het Zoeklicht. Leiden, 26 Aug. 1922. Wonderlijke dingen zie je toch eiken dag gebeuren. Wat is er geijverd ©en paar jaar gele den om in den Raad een rechtsche meer derheid te krijgen. En het is gelukt ook. Tegen 12 leden van links staan er 19 van re«ht6. En het college van B. en W. bestaat uitsluitend uit mannen van do rechterzij de. Toch adviseert de meerderheid van dit college om voor Zwemwedstrijden, die op Zondag gehouden zullen worden, een subsidie toe te staan. Zoo zal het gebeuren, tenminste als de Raad hiermee accoord gaat, dat hier op den Dag dos Heeren zwemwedstrijden worden gehouden, mede op kosten van hen, die van dergelijke dingen op Zondag principieele tegenstanders zijn. Ik begrijp zooiets niet. Vooreerst is hte d© vraag of het nu wel de tijd is, om onnoodig subsidies uit d© berooide gemeentekas te verstrekken en dan, waar blijven op die manier de be ginselen? Ik hoop dat de Raad wijzer is. Maar ik vreee, dat Maandagavond weer velen van onze tegenstanders reden zullen hebben om van pleizicr do handen te wrijven. OBSERVATOR. gekoeld 100 K.G. f50. Gedurende do maand September zal mitsdien het invoerrecht voor de hierbo ven bedoelde vleeschsoortcn bedragen 10 percent van de hiervoor vermelde waar den. Pest op Java. Blijkens een uit Noderlandsch-Indio ontvangen telegram bedroeg 1. I aantal pestgevallen. op Java gedimude do maand Juli in: Soerakarta 7. KI.An 52, Bojolali 69, Djokjakarta 2, Ma eel a ng 155, Temanggoen gl5. Wonosobo -68. 6a- latiga 50, Kondal 3, Pekalongan 10, alle met doodelijkcn afloop. Uit do oude doos. In een artikel van het „Vaderland", pleitend voor ©en krachtfiguur voor de portefeuille van financiën, vonden wc de volgende aardig© anecdote over minister Sprenger van Eyk. destijds nog ambte naar doch toen reeds niet terugdeinzend voor krachtproeven: „Toon hij nog ambtenaar was aan het Departement van Financiën onder minis ter van der Heim (uit. het ministorie Heemskerckvan Lyndon van Sanden- burg) schreef hij oen brochure waarin aan diens financiële plannon geen stuk heel gelaten werd. De brochure verscheen onder de enkele lettere S. v. E. Hii word toen bil den minister ontboden, die hem do vraag stelde of hij dc schrijver was van het Z.E. zoo diep treffend geschrift. Sprenger van Eyk antwoordde: Ja. Excel lentie, maar met dat antwoord erkon ik niet uw recht, om mij die v||ag te stollen. Het gebruikelijke: U kunt gaan, volgde; dn 1874 wist, men nog niet van polsslagen van den tijd en andero ©phemoro aardig heden. De Minister liet. den afdeolings- chef van den zondaar bij zich komen, en beval dezen een ontslagbrief voor Spren ger van Eyk gereed te maken, cn hem ter teekening te doen toekomen. Waarop het voor Z.E. ontstellende antwoord kwam: Mag ik dan meteen mijn ontslag verzoe ken, want zonder Sprenger van Eyk kan ik niet. En zoo Weef de zaak zooals zo was, totdat zoo'n lastig knap man met een eervolle zending naar Indic werd ge- evacueerd." Uitvoer van bacon. In verband met klachten uit Groot- Brit! anniö en Ierland omtrent de geringe uniformiteit in het daar aan de ma rijt komend© Nederlandsche bacon en het kleine percentage, heiwolk van magoro varkens afkomstig is, heeft do vcreeni- ging van Nederlandsche baconzouters een vergadering belegd, waarin dit. punt zal worden besproken. Ten einde de bespreking zoo vruchtdragend mogeliik te doen zijn, zal zij mede worden bijgewoond door de vertegenwoordigers van den Engelschen baeonhandel. Do vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 8 September in Don Haag. Christ. Gehoel-onthouders-veneeniging. De Nat- Christ. Geheel-onthoudorever- eeniging heeft deze week haar jaarlijk- eche vergadering gehouden te Lunleren onder voorzitteschap van prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, te Utrocht. In het hoofdbestuur werden horkozens prof. dr. J. R. Slotemaker do Bruine en de heer J. Henri Lédeboer; in de commis sie van redactie: dr. J. van der Spek; ia do commissio tot christelijke verpleging van drankzuchtigen: jonkvr. W. Rep©- laer. Als plaats van samenkomst, in het vol gende iaar werd Den Haag gekozen. Langdurig werd van gedachten gewis- sold over do moeilijkheden, welke ont- siaan door do groot o waarschijnlijkheid,- 'dat de rijkssubsidie aanmerkelijk zal worden verlaagd. De afdeelingen worden aangospoord tot krachtige medewerking* Verder kwamen aan do ordo do punten?

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1