A.WAALS 1 1 Regenmantels jpwïüaifma Alle resteerende ZOME'.-ARTIKELEN worden tegen zeer lagr, prijzen verkocht. Wij hebben een buitengewoon voordeelige aanbieding in Luster- en Zijden Manteis, vanaf 110.75 to» 180.- 7386 m ENORME VOORRAAD s tegen lagen prijs. Haarlemmerstraat 114 STAND LEIDEN 23 Aug. Gehuwd: H. Hoppenbrouwer jrn en W. Langezaal jd W. K. van Rossen jm. en G A. Lasschuijt jd J. Pardon wedi cn M W. F. Verzijd en jd P. J. M UI jee jm en G van der Woud jd J Overdurn jm. en J. P Peeren boom jd B J Akkerman jm en H. Gesfman jd J. Kenbeek jm en J. C. v d Berg jd D Nieawcnhuijzen jm en J. Haraet jd. Geboren: Leonard Johan, z. van H. J. T. Tummers en G M A Tilmanns Jacobus, z. van J. J. Bredeveld en M. C. van der Steen Cfcristiaon Jacques, z. van I L de Graai en G H Poldervaart Gerardus Willem, z. van. W. H. van Seliaik en S. Selier. Ondertrouwd: H. Bax, 25 jaar jm en G. W. W van der Post, 27 jaar jd. 1 Fietslantaarn (carbid) bij D. N. J. Qnak, Barcndstraat, 1 kinderportemonnaie inhoudende eenig geld en een damesccintuur, bij de gemeente politie. Coöp. Vereeniging, veiling van 23 Angustue. Er werden prijzen besteed als volgt Rozen 2045 cent, Dahlia's 2640 cent, Idem Pompoen 615 cent, Gladirlus 416 cent, Fhltx 8 cent, Lelies f 1.25, Zinia 6 cent, Asters 2—5 cent, Distels 15 cent, Aeertakkcn 25 cent, Statica 25 cent, Clematis Prins Hendrik 40 cent, Asparagus 10 cent, alles per bos. Groenten: Snijboonen 10—24 cent, Prins cesosboonen 14—18 cent, dubb. Suikerboonen 4—9 cent, Augurken 24 cent per E.G. Fruit: Pruimen 54 cent per E.G. Zondag 27 Augustus des voor- middag8 9.30 en des namiddags 6 uur hoopt voor de Confessioneele vereeniging in het gebouw Saivatori op te treden Ds. Verheul uit Gouda. De beer G. Hartïngsveldt te Alphen aan den Rijn staat als No. 1 op de voor dracht voor onderwijzer aan de Chr. Mulo- School alhier. LISSE. Dezer dagen herdacht Ds. J. Overduin den dag dat Z.Eerw. voor 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Bij dit heugelijk feit heeft het den jubilaris niet ontbroken aan belangstelling zoowel van binnen als buiten de gemeente. Zoolang de jubilaris zijn ambt nog vervulde was het voor hem altijd onaangenaam dat er op het Eerkgebouw nog een schuld rustte groot 12400.—. In deze feestdagen had de Eerkeraad ezn avond vastgesteld eti zitting gehouden waar een ieder de gelegenheid werd gegeven vrijwillig een bijdrage te schenken om dit bedrag te gebruiken voor aflossing der schulden. Zooals het gewoonlijk gaat kon dit in é6n avond niet afgewerkt worden maar binnen een week tijds was er ruim f2500.—; bijeengebracht. Dit bedrag is den jubilaris ter hand gesteld als blijk van belangstelling der gemeente. Als vanzelf sprekend heeft Z.Eerw. deze som ter hand gesteld aan den Eerkeraad die nu in staat is gesteld om deze schuld af te doen. De oude predikant was met deze daad begrijpen lijkerwijs zeer ingenomen nn hij op zijn ouden dag het genoegen mocht smaken, bet Kerkgebouw van schuld vrij te krijgen, een feit waar hij ge; durende zijn ambt voortdurend voor heeft ge werkt. Dat zijn ambt hem nog lief is, Wijkt wel hier uit, dat hij, ondanks zijn rustend leven, nog tela kens als zijn zwakke lichaam dit toelaat, de gemeente des morgens voorgaat. Moge God hem nog een rustigen levensavond schenken. Gemengd Nieuws Veteranen. Op de te Maarheeze uitgeschreven schietwed strijden der Burgerwacht arriveerden Zondag middag per auto uit Mierlo een vijftal leden der Burgerwacht, die om hun ouderdom wel ver melding verdienen. De oudste van hen bad reeds de 93 bereikt, terwijl de jongste zijn 6öe was ingetreden. Te samen telden zij 392 jaren. T«n den korpswed strijd behaalden zij 109 punten (een vijftal landstorraers slechts 90 punten). Voorwaar een kranige prestatie voor die oud on van dagen, die zéker „als het moet" hun man nog zullen staan. Aan ieder van hen zal een medaille worden uitgereikt. Mofcr-ongcluk. Toen Dinsdagmiddag op den Velperweg te Ara hem, ongeveer ter hoogte van het station van den stoomtram naar Dieren een motorrijder een zijweg wilde inslaan, slipte hel voorwiel van den motor, waardoor de berijder en een dame, welke op de duo zat, tegen den grond smakten. Aanvankelijk liet het ongeval zich vrij ernstig aanzien, daar de dame geheel onder den nog ronkenden motor lag en de bestuurder met één been tusschen de wielen en het frame beklemd zat. Iln minder dan een oogenblik had een menigte nieuwsgierigen zich om het „gevallen" motorpaar geschaard, doch niemand bad hot benul de behulpzame hand te bieden. Na zeer veel moeite ten slotte was hot de dame gelukt onder den motor vandaan te kruipen, waarna spoedig daarop ook de berijder uit zijn benarde positie bevrijd werd Wonder boven wonder hadden beiden geen letsel bekomen Ook d« mo tor bleef intact, zoodat beiden, nagestaard door het ..hulpvaardige" publiek, de reis konden voortzetten. „Tel." Ouder de locomotief. Op de steenfabriek der firma Arntz en Ter- windt te Spijk bij Lobith, geraakte de 16-jarige zoon van den werkman G. Bcoltink aldaar on der een locomotief met het gevolg, dat de onge lukkige onmiddellijk dood bleef „Hbld." Doodgereden. De 22-jarige klerk W. A. Duchateau, te Maas tricht, is in den vorigen nacht aan den Bossche- weg zoo ongelukkig met zijn fiets gevaüen, dat hij aan de gevolgen is overleden. Zijn lijk werd 's morgens aan den weg gevonden. Vermoede lijk hij ten gevolge van de duisternis tegen een boom gerdeo. Hij had een ernetige hoofd wonde. Verdronken. Te Workum ie Maandag het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een man in badcostuiun aangespoeld Dinsdagavond as de 16-jarige L. D. G. uit Sliedrecht, werkzaam op een baggermolen in de Lek bij Nieuw-Lekker land, toen hij in een roei boot wou stappen, te water gevallen en ver dronken Door een stier aangevallen. Onder Zuidhorn is een landbouwer door een stier zoodanig gestooten, dat bij aan de gevol gen is overleden. Brand. Gisterenmorgen 4 uur brak te Amersfoort een felle brand uit in perceel 16 Utrechtschestraat, waarin de rijwielhandel van den heer Van Putten is gevestigd Het geheele perceel, ook de bovenwoning brandde uit. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Het auto-ongeluk bij Barneveld. Bij onderzoek is gebleken, dat de aanrijding van den auto door een personentrein te Barne veld geheel te wijten is ^an den chauffeur. Deze toch reed op een parallel met de spoorlijn loo penden weg, ongeveer gelijk op met don naar Nijkerk vertrokken locaaltrein, welken hij einde lijk zóóver was vooruitgeloopen, dat hij vermoed de den zich bij het villapark aldaaT bevindenden spoorwegovergang nog wel te kunnen pass eer en vóórdat de trein dit punt genaderd was. Zijn berekening faalde echter met hot Teeds gemelde gevolgd. Naar wij vernemen, ie tegen den roekéloozen chauffeur proces-verbaal opgemaakt. Een droevig ongeval. Te Amsterdam had in een tram van lijn 11, een droevig voorval plaats. Een bejaarde dame, die roods 40 jaren als borduurster bij de Singer- Maatechappij werkzaam was en met vacantie naar 'e-Hertogenbosch zou gaan, zakte daar ineen. Oogenblikkelijk werd zij naar den politie post aan de Mauritskade gebracht. Bij aankomst aldaar bleek zij echter reeds overleden te zijn. Hef mes. Te Amht-Vollenhoven werd in een twist, ont staan door het werpen met graszoden, den 15- jarigen P. de V met een mes een gevaarlijke steek in den buik toegebracht door den 19-ja- rigen E. W. De gewonde werd onmiddellijk naar hof ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Verdwenen fietsen. Bij den rijwielhandelaar S. te Zandvoort, ver voegde zich een heer met een rijwiel dal gere pareerd moest worden. Hij kreeg zoolang een ander rijwiel in. gehruik, dat hij tot heden verge ten heeft terug te bezorgen. "Wel is het geleen de karretje beter, dan wat bij achtergelaten heeft, maar dat zal geen motief zijn natuurlijk. Een tweede geval deed rich voor bij den rij- ■wiélreperateur K. Een damesrijwiel, dat daar ter reparatie gegeven was, werd door „mijnheer do echtgenoot'' na ©enigen tijd afgehaald. Later bleek dat de eigenaresse, uit Egmond aan den Hoef, in 't geheel niet gehuwd was. Zij eischte schadevergoeding, die echter niet maar zoo ge geven werd. waarop een klacht bij de politie werd ingediend. Een pseucto belastingambtenaar. Dinsdag vervoegde rich, ten huize van een bewoonster van den Tug el aw eg te Amsterdam, een als heer gekleed persoon, die mededeelde dat hij ambtenaar van de Directe Belastingen was. Hij kwam, zooals hij zeide een bedrag van 7 innen, als achterstand der belasting. Toen de vrouw antwoordde, dat zij geen geld schuldig was, ging de man vreeselijk te keer en bodreig- de haar. Toch Eep de juffrouw er niet in. Zij deelde haar bevindingen mede aan de politie. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat vanwege het belastingkantoor niemand was uitgezonden. Men beeft hier dus te doen met een poging tot oplichting. Vlekziekte. In verschillende dorpen der z.g. Acht Zalig heden (de Brahantsche Kempen) heersebt onder de varkens de gevreesde vlekziekte. In de gemeente Opheusden eischte de vlek ziekte onder de varkens meer dan 300 slacht offers ter waarde van ruim 20,000. Duur proces. De gemeente Boxtei heeft een civiel proces verloren tegen den aannemer van den Woning bouw, welk proces aan. de genoemde ge meente 70,000 zal koeten. Een reuzekool. Op het land vam M Mulders te Steenbergen is een witte kool gegroeid, waarvan de middellijn ruim een meter was. Er waren twee mannen noodi-g om ze te dragen. „Vad." Hoenderpokken. Onder den pluim veestapel te Aalten is de hoenderpol.' n uitgebroken. Verschillende hok ken zijn aangetast Tot beteugeling der riekte zijn reeds maatregelen genomen. Pruimen. Men meldt uit Deventer aan het Hbld., dat de pruimeboom in de omgeving zoo volop vruch ten dragen als in geen jaTen het geval was. De boeren, die met groole hoeveelheden Dinsdag op de markt kwamen, hadden moeite hunne waren aan den man te brengen. Voor 34 cent per pond werden de pruimen grif verkocht. Tragisch ongeluk. Door roekeloosheid van den chauffeur had Zondagavond 2 Juli te Makasser een auto-onge luk plaats met zeer noodloltigen afloop. Een ge zelschap was Zondagmiddag in twee auto's naar den waterval van Bantimoeroeng getogen en keerde bij maanlicht terug. Aan de chauffeurs was order gegeven om kalmaan te rijden, waar aan de voorste gevolg gaf, doch wat niet naar den zin scheen van den achter rijdenden chauf feur, aldus de Ind. Crt. Even buiten Maros wilde deze legen de gege ven instructies in toch zijn voorman passeeren, zette zijn wagen aan tot 15 K.M. en tornde daarbij met het voorwiel juist vrijblijvend met het achterwiel tegen een boom. Door den he vig en sch-ok werd een der inzittenden, mevrouw David, uit de auto geslingerd, en op slag ge dood door een schedelbreuk. De ongelukkige was nog geen 20 jaar en eerst sedert enkele maanden moeder. De verslagenheid in de Had was groot bij het bekend worden van deze on gelukstijding en de deelneming algemeen. Ernstig vliegongeluk. B. T. A. seint uit Pisa dd. 23 Augustus: Twee militaire vliegtuigen rijn op een hoogte van 1000 M. met elkaar in botsing gekomen. Vieï officieren werden gedood. Gemeentezaken. Personeel <lcr gestichten. De Commissie van Beheer over de ge stichten brengen een uitgebreid rapport uit naar aanleiding van het voorstel van den heer A. Eikerbout, inzake de salaris regeling van enkele categorieën van het verplegend personeel. De commissie zet uiteen, dat het ver loop van het personeel niet groot mag worden genoemd; dat ontkend moet wor den, dat hooger salaris het gehalte van het personeel zou doen stijgen (zooals de voorsteller opmerkt) en adviseert niet op het voorstel-A. Eikerbout in te gaan. Met het advies van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest' kunnen B. en "W. zich volkomen vereenigen. Onder opmerking, dat het voorstel bo vendien niet in overeenstemming is met de bepalingen der algemeene salaris-ver ordening en in het geheel niet aansluit aan de indeeling, zooals deze is opgenomen in Staat D, behoorende bij die verorde ning, tengevolge waarvan eene vergelij king tusschen de bestaande regeling en de door den heer A. Eikerhout voorgestel de niet wel mogelijk is, geven B. en W. den Raad alsnu in overweging het voor stel van den heer A. Eikerbout niet aan te nemen. College van Zetters. B. en W. dragen voor de volgende per sonen voor de benoeming van drie leden van het College van Zetters voor 's Rijks Directe Belastingen I: f. H. J. Planjer; 2. L. v. Laan; II: 1. M. Koert, 2. Ph. Ros- dorff; III: f. J. P. J. v. Ewijck, 2. J. v. Bemmel Commissie tot wering van Schoolverzuim. B. en W. stellen voor bovengenoemde Commissie opnieuw in haar tegenwoordige vorm te benoemen (n.l. de heeren W. F. de Bree, J. der Duyn, M. J. B. Herfst,, P. G. Hocks, A. J. den Hollander, R. G. M. Hueber, A. v. d. Meer, J B. Meijnen en Ph Rank Azn.); het gezamenlijk bedrag der presentie-gelden voor alle 9 leden vast te stollen op 675 (nu ƒ225) per jaar, de belooning van den secretaris te brengen van 250 op 500 gld. en de bureaukosten van 25 op 100 gld. Tevens wordt een nieuw huishoudelijk reglement voorge steld. Ontslag en overplaatsing bij heit onderwijs B. en W. stellen alsnog voor eervol ont slag te verleenen aan den heer A. Cattel, onderwijzer aan de O. L. School der 2de klasse voor jongens en meisjes no. 2, we gens opheffing zijner betrekking, terwijl zij tevens eenige overplaatsingen voor stellen Bouwen van hout. B. en W. stellen voor in te willigen het verzoek van de N.Y. Algemeene Brand- stoffenhandel om de te maken wagenre mise op het terrein aan den Haagweg no. 15, gedeeltelijk van hout te doen zijn. STADSNIEUWS. Ten nadoolo van den winkelier G. J. D. N. aan do Rijnstraat is oen bankbiljet van i 10,—s ontvreemd. Gisteravond meldde zich aan het politiebureau om nachtverblijf de zwerver K. v. L. Bij onder* zoek bleek de man nog 10 dagen hechtenis te goed te hebben, welke straf hij nu zal onder gaan. A. J. V. heeft aangifte gedaan dat hij gister middag door zekeren B. is mishandeld. Gisteravond had er in een logement aan do Beestenmarkt eon vechtpartij plaats, waarbij ze kere H. een klap op het oog kreeg, waardoor dit opzwol. Wijl Lij mal den klappeuniideeler, ze keren B., echter spoedig vreo'e had gesloicn, \crzochten beiden om geen strafvervolging in te stellen. TELEGRAMMEN. De eerstvolgende conferentie. BRUSSEL, 23 Aug. De „Libre Belgiquo;' zegt dat het volkomen onjuist is, dat do Belgi sche regeering zon hebben besloten in den leop van October een intergeallieerde conferentie te Brussel bijeen te roepen. De Grieksch-Turksche oorlog. K0NSTANTIN0PEL, 23 Augustus. Het ge rucht doet hier de ronde, dat de Turken een kleine voorwaart6che beweging gemaakt zouden hebben in de richting van Denizh in het dal van de Meander. Er zouden tot dusver een honderdtal gesneuvelden rijn. De politieke toestand in China. NEW YORK, 23 Augustus. Volgens een te legram uit Peking is Li Joean Hocng bereid af te treden als president van de Chineoscho repu bliek ten gunste van Soen Jat Sen, mits het par lement zulks goedkeurt. Looneischen mijnwerkers. BERLIJN, 23 Augustus. Naar de „Vor- wSrts" meldt, zullen Donderdag a.s. onderhande lingen beginnen over de looneischen der mijnwer kers in Berlijn. Aansluitend aan deze besprekin gen over de looneischen zullen onderhandelingen gevoerd worden over een ovcrwerk-overeenkomst. Beieren en het Rijk. BERLIJN, 23 Augustus. De Beiersche ge zant te Berlijn bracht gistornamiddag een bezoek aan den rijkskanselier en deelde hem mee, dat de Beiersche regeering en de coalitiepartijen hun goedkeuring hadden verleend aan de besluiten der jongste besprekingen te Berlijn. Elzas-Lotharingcn PARIJS, 23 Augustus. De Elzasser bladen hebben gemeld, dat de dwangmaatregelen in den Elzas zijn opgeheven. Daar de Fransche regee ring op de bijeenkomst te Londen voldoening heeft gekregen inzake de betaling van do vergoe ding van de particuliere schulden door Duitscii- land, hadden deze dwangmaatregelen geen zin meer. nen 91 cent, Idem zonder draad 1,2b. Dubb. Stam 51 cent. Augurken: Fijn 9,917.83 8.105.41, Fijnbaslerd 4.37a Idem no II J 2,22, Basterd 2,29, Idem no. II 2,06, Grof 1,55, Bommen 44 cent, Slippel 1.29. KATWIJK ad. RIJN, 23 Aug. Veiling. Eigen heimers per 25 Kg. 0,80—1,20. Idem Drielin gen 4060 cent, Bloemkool I 8,3012.60, Bloemkool II 2,203,90. Peen per honderd bos 2,803.50 Aanvoer: 460 maal 25 Kg. eigenheimers, 17200 bloemkool. 2400 bos peen. VOORSCHOTEN, 23 Aug. Veiling V. P. V. Aangevoerd 1430 eieren, prijs per honderd stuks 9,1010,90; 20 Eendeieren per honderd sluks 10,50, Peren per Kg. 0,100,12. GOUDA, 24 Aug. Kaas. 193 partijen. Handel flauw. 1ste kw. 43—45. 2de kw 38—41, Rijksmerk 4046, Zwaardere 49. Boter. Weinig aanvoer handel vlug. Wei- boter 1.10—1,25. Eieren, 78.50 per 100 stuks. Vee. Melkvee 250400. Vette Varkens 4951 cent per half kilo; Magere Varkens 4550 cent per half kilo; Magere Biggen 2,50 3,per week: Zuigiammeren 2028: Nuch tere Kalveren 620. Z0ETERW0UDE, 23 Aug. ..Zorg cn Vlijt." Aangevoerd 337 kipejpren en 13 eendeieren De kipeieren brachten op 8.609.05 en de eend eieren 9,50. alles per honderd stnks Handel vlug. ZOETERMEER, 23 Aug. Eieren. Aangevoerd 3148 stuks. Prijzen per honderd stuks 88.75 A.ppe!en 811 cent per kilo. LANGERAAR, 22 Aug. „St. Phccas". Snij boonen 1,54, idem II 93 cent, idem Til 30 cent, Princeeseboonen 1.60, Augurken Fijn 10,50, idem II 6.80. Fijnhasterd 4.80, idem II 2.45. Basterd 2.50, idem II 2.Grof 1,90, idem II 85 cent, Fijostek 1.60 Stek 1.45, Komkommers 90 cent. Aanvoer 1^00 zak Snijboonen, 400 zak Princesseboocen. ALPHEN ad. RIIJN. 23 Aug Veiling. Per honderd Kg.: Tuinbooncn 2.102.60. Hecren- boonen 8.3016.40. Snijboonen 2.6021.10 Postelein 56.60, Aardappelen 2.506. To maten A 12.1014 Tomaten B 811, Tomaten C 812, Tomaten bonken 56.20 Augurken fijn 6270. idem basterd 12, idem grof 810, idem dubbel grof 5. Pe ren 226, Appelen 56. Roorlekool 80 cent Per honderd bos: Selderie 70 cent, B.ibarher 0,40—1.—. Prei 1—3. Andijvie 0 50—3. Per honderd stnks: Komkommers 2.206.10, Bloemkool I 69. Bloemkool II 24. Roo- dekool 2. Wittekool 4. Mchvrum f 1068. Laatste Berichten. Van het Hof. H. M. de Koningin-Moeder is Dinsdag avond to Bad-Bentheim aangekomen, ko mende van Aroken, en zal aldaar tot Za terdag blijven om vandaar voor eenigen tijd naar het Loo terug te keeren. De aankomst te Apeldoorn ie bepaald op des avonds 8.26 uur. Vaardigheidsdiploma N. O. C. (Wieirijden). Onder leiding van den heer P. J. de Jong uit Leiden, secretari6-peimragmee6- ter van den Nederlandschen Wielerbond, en van den Inspecteur Woltman en den Instructeur De Willigen zijn gisterenmid dag aan een 60-tal Politiemannen, van wie 2 tot het Leidscbe- en de overige tot het Haagsche-Korps behoorden, de vaar- digheidsprooven van het N. O. C. voor wielrijden afgenomen. Op een enkele uit zondering na slaagden alle deelnemers in het volbrengen van een 80 K.M.-rit, Den Haag-Wieringer-Schans, vice-verea bin nen den tijd van 4 ha tot 5 hi uur, al naar mate hun leeftijdsgrens, een eisch welke overigens wel wat te lidht bleek. Als eenig particulier volbracht do 14- jarige W. Adrian den tocht in 3)4 nur. Ondernemende en werklustige werklieden. Naar wij vernemen wordt in de Glasfabriek ,,Uto" te Schiedam (firma Herman Jansen) een interessante proef genomen De firma riet iv verband met de lage valuta'6 der omliggende Landen, evenmin ak de meeste glasfabrieken in Nederland, kans hare glasovens in bedrijf te stellen. De moeilijkheid is hoofdzakelijk gelegen in de hooge bedrijfskosten. Nu is een aantal arbeiders overtuigd, dat rij, wanneer zij belang erbij heb ben, de bedrijfskosten aanmerkelijk kunnen re- duceeren en aldus, gepaard aan inteneieven arbeid, het bedrijf loonend knnnen maken. De firma is ook van die meening. Men is dus overeengekomen, dat de firma het commercieele gedeelte der zaak blijft drijven, du6 den inkoop van grondstoffen en den verkoop der producten Wekelijks wordt afgerekend: de firma betaalt het gefabriceerde glas na aftrek van hetgeen zij aan grondstoffen heeft geleverd. Het verschil tusschen een en ander is het ar beidsloon en wordt deze som in verhouding van een vastgroeiden schaal, elke week door het werkvolk verdeeld Wordt dus goed gewerkt, dan ontvangen de werknemers een hoog en bij skcht werken een laag loon. Een reservefonds moet als schokbreker dienst doen. Marktberichten. LEIDEN, 23 Aug. Veiling. Bloemkool I 7,20 —13 Bloemkool II 2—6, Salade 0,80-1.90, Andijvie 0,30—1,40, Wortelen 8—8, Kom kommer8 0.603.20, Kroten 0,90 1.40, Selderie 2060 cent, Roodekool 24,50, Gele kool 4—7, Groenekool 1.60—3,50, alles per •honderd Snijboonen 1430, Heeronboanen Stok 12—21, idem Stam f 5,40—7,20, Poste lein 39, Spinazie 511, Tomaten 528 alles per 100 Kg. Perziken 119 cent en Me loenen 3367 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 24 Aug. Veiling. Meloenen 356 cent per stuk. Per 10 Kg.: Snij boonen 1,201.Snijboonen II 65 cent, Snijboon-en I 1,55, Stek 94 cent, Princesse- boonen 8575 cent. Idem II 6545 cent, Idem zonder draad 1,30, Dubbele Stam 40 cent. Per 25 Kg.: Augurken Fijn 6,1011,80, Fijn- basterd 4.754,65, Fijnhasterd II 2. Basterd 2,40—2,30. Idem II 2,05, Grof 1.55—1.70, Grof II 1,20. Bommen 75—50 cent, Stippel 1,401,45, Aardappelen 0,55 1,10. Doorsnocprijs van 23 Aug. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen 1.13, Princesseboo- OFFÏOISELE RFimSMOTEFR NG. 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4)4% Nederland 1917 7% Ned -Indié 1921 5% Ned-Indiê 1917 Koloniale Bank jand. Ned Tnd. HandcUbank Ned Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B 82V2 Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather 74y8 Am Smriling en Ref. 65 Anaconda copper H2 Centr Leather Gulf States Steel Stodebaker 1^6 U S Steel gew. 10f-.i/4 T >djon<* Suikerfabr Compania Gew Cultuur Cultuur actions 120 Handelsver. A'dam. 34oy4 Poerworedjo Redjane Lebong 99V2 Pittsburg Coal Dordtsche Petr"*04 Gecons. Roll. Petrol. Koninklijke Olie 423V2 Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber 4tjl/2 Nederl Rubber Serbadjadi Oude Vaart «li 2 Nieuwe ^7 /2 Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Ned Stoomboot Kon. Paketvaart _"'2 Scheepvaart Unie Marino Orïg. oomm Marine pref. Besoeki - Deli-Batavia Tabak ö-f 2 Delï Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka -------- ei/ Erie common o-T 2 Kansas Citv Southern 5% Mex Binnenlanden h Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican "6c South. Pacific *_6 Union Pacific lö1* Wabash 1^« Southern Raylw. Geld proL 2Va Wisaelnoteeringeu (Amsterdam) V.K. iooy2 99-Vg 9-3/4 821/, 10'Ji/s 861/4 1168/4 903/, 116 90 122 25Vt 30 lOGVt nc.i/a 14-!V< CO 400 120 4181/a 37 42 14 Zioht, Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Wee nen Kopenhagen Christian!» Stockholm New-York Marken Kronen f 11.44V, MSI/* ,19 85 .38.85 48.95 ".Ot 31/9 .55.45 44.33 68 25 2.561/9 0.141/9-0.19 0.003-0.004 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mop gen van 24 Aug. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.765.4 Biarritz Laagste' Barometerst.: 741.1 Skagen Verwachting tot den avond van '- Aug.: Aanvankelijk matige tot krachtige Noord westelijke tot Westelijke, later afnemende en krimpende wind, zwaarbewolkt wt betrokken met regen- of onweersbuien, later tijdelijk opklarend en iets warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3