Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRJS IN LEIDEN EN DUITEN LEIDEN 'I WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL '2.50 I-ER WEEK '0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - ZATERDAG 19 AUGUSTUS Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 1922 - No. 721 Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL f 0.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DU BW' TA RIEK KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. Dit nummer bestaat uit twee bladen Ruimt de steenen weg. In geheel Palestina was tot voor korte jaren nauwelijks een behoorlijke weg te vinden. Overal treft men groote ruwe 6teenen aan, die den voet wondon en het voorbij gaan bemoeilijken. Dit komt .zoo verklaarde een deskun dige te Jerusalem doordat de drijvers van ezels, kamcelen en paarden de'dwaze en wreede gewoonte hebben, zoodra ze zien dat het dier ongelijk belast is en dus moeilijk dragen zal, aan de zijde waar de lichtste vracht ligt, een zwaren steen te leggen om het evenwicht te bewaren; ze zijn te gemakzuchtig om_den last over te pakken en beter te verdoelen. Zoo'n steen ligt maar, zooals hij toe vallig komt te liggen en valt er gewoon lijk onderweg af. Een eindje verder wordt een andere opgeraapt en in zijn plaats gelegd. Dat gaat zoo voort tot het eind van de dagreis; dan worden de dieren ontladen en de steenen op den weg geworpen. En daar komt nog bij, dat alle steenen, die men bij het in orde maken van wijn gaarden of bouwlanden vindt, eenvoudig op den naastbijgelegen weg worden ge worpen. De toestand wordt nog verergerd, door dat. de wegen in den winter nog vaak te lijdon hebben van geweldige stortregens. Alleen bij zeer bijzondere gelegenheden, werden pogingen aangewend om de wegen te verbeteren. Dat geschiedde wanneer een hoogge plaatst persoon in aantocht wae. Zoodra bekend word dat een verst of een andere autoriteit verwacht kon wor den, werden naar alle 6teden en dorpen *n den omtrek orders gezonden om de we gen in orde te maken. Ruimt de steenen weg! zoo luidde dan het bevel. De kuilen moesten worden ge val d en de hoogten geslecht en de steenen die den weg hobbelachtig en onbegaan baar maakten verwijderd. Zoo is te verstaan wat wij lezen in het bock Jesaja. Een groot Koning word verwacht, de komst van den Koning der Koningen werd voorspeld. En daarom werden de volken opgeroö- T>en om uit te gaan door de poorten hun ner steden naar de wegen, om alle strui kelblokken uit den weg te ruimen. „Bereidt in de woestijn den weg voor Jehovah zoo roept Jesaja en maakt recht in de wildernis een baan voor onzen God! „Gaat door, gaat door, door de poorten! Bereidt den weg des volks! Verhoogt, verhoogt de heirbaan; Ruimt de steenen weg! Steek een banier op voor de volken! - Ziet, Jehovah hooft doen boo ren tot aan de einden der aarde; Zegt tot do dochter van Zien: Ziet, zijn loon is met. hem en Zijn arbeidsloon is voor zijn aan gezicht!" Wat hier gezegd werd in verband met de komst van den Christus in bet vleesch is van beteekenis ook nog in onzen tijd. Ja, wij verstandige menschen als we zijn. wo halen de schouders op over de dwaasheid van de Joden, die overal stee nen wierpen op den heirweg en zoo voor zichzelf en anderen het pad onbegaanbaar maakten. Maardoen wij in den grond der zaak vaak niet hetzelfde? Zijn we niet zoo heel vaak bezig om steenen te werpen op het pad van hen, die met, ons reizen op donzelfden levensweg? Wij hebben onze verkeerde gewoonten, onze karakterfouten, onze zonden, die daar zijn als puntige on ruwe steenen, waaraan' de wandelaar zich stoot-. Onze tong is vaak als het vuur dat een groote hoop hout in brand steekt, of als een scherpen steen, die gev-oelig wondt! Wij zijn bezig te critiseeren, onbarm hartig te critiseeren vaak wat anderen doen, wj ontleden, wij spreken kwaad, hel pen mee het kwaad gerucht te versprei den, zwijgen waar spreken plicht was en spreken waar wij boter deden te zwijgen en maken zoo het pad onveilig. Wij leven in de christelijke vrijheid, zeer zeker. Maar als wij die vrijheid misbruiken ora den zwakken broeder of zuster te kwet sen, zjjn we dan eigenlijk niet bezig stee nen te werpen op den heirweg? Ons leven klopt vaak zoo weinig met onze leer, met het gevolg dat de naam van onzon Heiland wordt gelasterd, en de indruk gewekt, dat het Christendom be slaat in woorden allfeen. Neen, we denken er menigmaal niet. bij. evenmin als de onnadenkende Palestijnen, maar toch, we slapolon de steonen hoog op. En warneer komen we er toe een ieder in zi.in omgeving om de 6(eenen Tfeg te ruimen? Daarom moet ook onder ons telkens weer de roepstem uitgaan: Gaat door, door de poorten, bereidt den weg, ver hoogt de baan, ruimt de steenen weg! Dat is toch immers in den grond der zaak het doel van al onze actie, op welk gebied dan ook. Als wij ijveren voor de Christelijke school, a-ls wij bezig zijn in het werk der Evangelisatie, als we steunen de Christe lijke pers, als we ons geven voor de door werking der Christelijke beginselen op maatschappelijk en staatkundig gebied, dan moot dat alles ten doel hebben om den weg te bereiden, die leidt naar Jeruzalem en om een baan te maken voor onzen Heere en Kening. Als die bedoeling ontbreekt, dan is onze actie geoo rdeeld. En nu is dit het eigenaardige, dat, als we de steenen wegnemen en den weg be reiden voor den Koning, de heerlijke ge volgen daarvan in breeden kring gezien worden. Iemand die veel in Palestina gereisd had, verbaasde zich, dat de vroeger vaak onbegaanbare wegen, in zulk oen goeden toestand verkoerden. De steenen waren weggeruimd, de kui len gedicht en de glibberige gedeelten van de rotsen met een dunne laag aarde be dekt. De oorzaak was niet ver te zoeken. Er word vorstelijk bezoek verwacht en van de voorbereidingen van zijn komst, profiteerden alle reizigers. Een beeld van het leven is dat. Als wij leven tot Gods eer, als het ons ernst is met de bede Uw Koninkrijk ko- me, als we wegbereiders willen zijn voor onzen God, dan zal dat van invloed zijn op al onze gedragingen en dat zal in ons leven de heerlijkheid van onzen Koning uitstralen. STADSNIEUWS. Evangelisatiotcnt. Een enorme menscbenmassa had zich gisterenavond in de Evangelisatietent ver zameld. Van alle kanton kwamen de be zoekers opdagen en lang voor acht uur waren alle zitplaatsen bezet. En nog steeds kwamen er meer belangstellenden, zoo zolfs dat tenslotte de ingang afgeslo ten word en het zeil aan de eone zijde op genomen om de buitenstaanders gelegen heid te geven te luisteren. Duizende menschen waren bijeen. Ds. Punselie opende met het laten zingen van Ps. 89:1, 7 en 8, en het lezen van een gedeelte van Lukas 17, waarna hij in gebed voorging. Nadat het zangkoor van Rijnsburg (Dir. de heer Noordanus) vervolgens een lied had gezongen, sprak Ds. Rie- mens een kort inleidend woord. In aansluiting aan het voorgelezen Schriftgedeelte vestigde hij de aandacht op de groote beteekenis van liet geloof in God. De wereldvraag is vermeerding van be zit en genot welke dingen echter geen troost kunnen geven in tijden van teleur stelling en ziekte. De discipelen vragen vermeerder ons het geloof, niet omdat zij Jezus niet als hun Heiland erkenden, maar om geloofsdaden te kunnen doen, om uit hetgeloof te leven. Dat is het wat wij ook noodig hebben. Wij moeten leeren al les los te laten, om ons met kinderlijk ge loof aan Jezus over te geven, waardoor de bergen van zonde niet langer een struikelblok zullen zijn op den weg des levens. Gezongen werd nu lied 168. Jezus, gij mijn kracht en leven, Maak een eeuw'ge scheiding nu, Tuisschen mij en deze wereld 'k Wen6ch te zijn geheel voor u. Daarna trad als spreker op Dr. Ober man van Rotterdam, die in verband met gestelde vragen, wilde spreken over de vraag of er waarlijk een God is. Op treffende wijze zetto Spr. in een vu rig betoog uiteen, dat deze vraag niet door verstandelijke redeneeringen kan worden opgelost on beantwoord. Wie al leen uit nieuwsgierigheid deze vraag stelt zal nooit een bevredigend antwoord ont vangen, zelfs niet als God zich op een zeer bijzondere wijze openbaart. God heeft zich in de H. S. en door Je zus Christus geopenbaard, en wie waar lijk uit zielbehoefte tot de vraag komt of er een God is, die zal ervaren, dat het geloof i6 een vaste grond der dingen die men hoopt en een bewij6 der zaken die men niet ziet. Tot dat geloof wekte Spr. zijn gehoor op. Onder ademlooze stilte werden d9 hoor ders opgeroepen gehoor te geven aan de roepstem die ook nu weer uitgaat om met alle zorgen en nooden vertrouwend te nar deren tot God, die ook in deze samen komst weer Zijn bestaan cn liefde toont. Het was oen ontroerend gezicht, die ontzaglijke menigte in en om de tent, in den stillen avond met gespannen aandacht te zien luisteren, naar den spreker, die met groote bezieling en met hot vuur der overtuiging het Evangelie verkondigde. Na het zingen van het geloofslied van Ds. de Jonge, en dankgebed, ging de me nigte onder het zingen van psalmen en liedoren, langzaam uiteen. Zooals bekend, worden ook heden en morgenavond nog sameaiHometen gehou den. Jubilea. Op 14 Aug. j.l. kwam het college van diakenen der Ned. Herv. Kerk in buiten gewone vergadering bijeen, in verband met het feit dat de heer Boehmer ge durende een kwarteeuw als administrateur was werkzaam geweest. In breede trekken schotste de Voorzitter de werkzaamheden van den Jubilaris, hoe zijn taak steeds omvattender werd, door do vele afdeclingen, welke langzamer hand onder 'zijn administratie kwamen. Zeor veel dank is 't College verschuldigd voor de accurate wijze, waarop de boeken gehouden worden, voor do bereidwillige wijze, waarop steeds inlichtingen ver strekt worden. Op hartelijke wijze word de jubilaris door den voorzitter geluk gewcDscht. En het bleef niet bij woorden. Ook stoffelijke blijken van belangstelling en waardeering werden aangeboden. Donderdagavond kwam, gelijk reeds ge meld werd, het college van collectanten bijeen, ter huldiging van de heeren H. Antony, WC. J. d e N i e en J. M. O s i n g a die herdachten dat zij 25 jaren van dit college deel uitmaakten. Zij werden door den voorzitter, den heer J. Meijer Jzn., op hartelijke wijze toegesproken en gelukgéwenscht met het aan hen geschonken voorrecht 25 jaar lang dit werk der liefde geheel belang loos te mogen verrichten. Hij hoopte, dat zij nog vele jaren in gezondheid dit niet gemakkelijke ambt zouden mogen waar nomen en bood hun namens het geheele College een stoffelijk blijk van waardee ring en aandenken aan. Mede was aanwezig een deputatie uit het College van Diakenen, waaronder ook de voorzitter, die het drietal eveneens gelukwensehte en aan dezen gelukwensch mede gepaard Het gaan een stoffelijk hul deblijk. De jublarissen toonden zich zeer getrof fen door deze blijken van waardoering en sympathie en bevalen zich ook voor het vervolg in de belangstelHng en de vriend schap van hun medeleden en de Diaconie aan. Men bleef daarna nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Kinderfeest. Zooals reeds gemeld werd, zal op 31 Augustus a.s. op den verjaardag van H. M. de Koningin in de Stadsgehoorzaal weer een kinderfeest worden gehouden. De Commissie van uitvoering bestaat uit de heeren W. Koops Az. Voorzitter, J. G. Teney, secretaris, F. A. Schilthuizen, penningmeester en S. Gaasterland, P. C. Schreuder, P. H. Snijders, M. A. A. St-eyns A. Uittenbrock en J. C. van Vreedendaah Alvorens te twee uur de uitvoering aanvangt, wordt door alle leerlingen, die zich ep verschillende punten verzamelen, een kleine wandeling door de 6tad ge maakt. Het Leidsch sbrijkensemble „Bobette" en de Vioolclub „Per Aspera ad Asrta" zullen hunne medewerking verleenen. Gekampeerd. Het kamp der Chr. J. V. „Uw Bewaar der" alhier, dat gedurende drie weken in den Ruigenhoek boven Noordwijkerhout opgeslagen was, behoort weer tot het ver leden. De deelname was veel grooter dan ver leden jaar. De leiding, de dagindeeling, het koken, het materiaal, kor!om de ge heele kamplechniek was goed verzorgd en van de verleden jaar opgedane erva ring was een dankbaar gebruik gemaekt. Ook het geestelijk deel van het kamp was in goede handen. Ondanks het vaak minder gunstige kampweer was er altijd een uitstekende geest onder de deelne mers, en het feit dat heel wat jongens hun verblijf verlengden, bewijst al dat er genoten is, de eerste en derde week door jongens van 1216 jaar, de tweede week door anderen. Met veel genoegen en groote voldoening zien dan ook allen op dit goedgeslaagde kamp terug. Clir. Oranjevereeu. Men verzoekt ons het volgende te mel den: De PropagandarCommissie der Loid- 6che Chr. Oranje-Ver. heeft aan alle loden een circulaire gezonden met verzoek de aangehechte strook aan den secretarie, Oost-dwars gracht 15a in te zenden om kaarten te bestellen voor den boottocht op 31 Augustus a.s. Vele leden hebben aan dat verzoek nog niet voldaan. Waar blijven deze? Allen gaan toch mode? Denkt'er aan het kon wel eens gebeu ren dat er geen kaarten meer disponibel zijn. Daarom voor 23 Augu6lu6 het bil jet ingeleverd opdat de Commissie weet hoeveel booten er besteld moeten worden. Laat het niet op het laatste oogenblilc aan komen anders kon het wol cons te laat zijn. Het weer woerhoude niemand. Het Oranje-zonnet ie zal hopelijk ook dien dag niet tevergeefs op zich lalen wachten. We rekenen dus op u. Geeft den secretaris veel werk en maakt het daardoor de Pro- paganda-Commissi* gemakkelijk. Machinisten-avondschool. Wij vestigen do aandacht van belanghebben den op de in dit nummer voorkomendo adverten tie, betreffende de Machinisten Avondschool ver bonden aan de Ambachtsschool, waar schecpsma- chinisten voor do groote vaart worden opgeleid. De cursus duurt 2 jaren, doch alleen in de win termaanden n.l. van September tot einde Mei, olken avond van 710 uur, behalve den Zater dagavond. Het schoolgeld bedraagt f 15.per jaar. Oud-loerlingen van ambachtsscholen en avond scholen die in de practijk werkzaam zijn en an dere die voldoende theoretisch onderlegd zijn en eveneens Ln de practijk werkzaam zijn, kunnen van dezen cursus gebruik maken. De vakken die gedoceerd worden zijn: Ned. Taal, Eng. Taal, Rekenkunde, Algebra, Meet kunde. Natuurkunde, Werktuigkunde, Elocirotoch- uiek, Hand- en Lijnnteekcnen en Scheepswerktuig ku'nde. Het doel van dozen Cursus is den deelnmcrs zoovoajl I^unciigbcdcn tij to brengen dat zij goed onderlegd zijn voor de machinisten-examens, zoowel voor het voorloopig diploma als voor het diploma A. Belanghebbenden kunnen zich vanaf heden tot on met 31 Augustus aanmelden bij den Directeur der Ambachtsschool, Haagweg 2 te Leiden. Gediplomeerde leerlingen van Ambachts- en Avondscholen kunnen in het 2de leerjaar ge plaatst worden. Het bestuur der Chr. Scholen aan de Middelstegracht cn aan de Pasleurstraat heeft besloten de vacantie met één week te verlengen, zoodat de leerlingen inplaats van 22 Augustus op Maandag 28 Augustus weer op school werden verwacht. Volgens do laatste opgave :s voor do verlichting der Hooglandsche Kerk aan giften ontvangen 1081.42. Een derde ge deelte van hot benoc ebgde bed'ag is dus bi'een. De kabinetscrisis. De driehoek-correspondent, van de „Tel." schrijft over de crisis en geeft nog maals als zijn meen in g te kennen, dat het Kabinet vrijwel in zijn geheel zal aanblij ven. Alleen een enkele minister zal aftre den en wel zeer vermoedelijk de heer Van IJeseleteyn, minister van Landbouw. De Minister van Onderwijs, Dr. de Vis eer, heeft oorspronkelijk ook het voorne men gekoesterd zijn portefeuille neer te leggen, maar sinds dien moet hij mede op. errustigen aandrang daarop zijn terugge komen. Hoewel tot voor kort. in verschil lende kringen rekening werd gehouden met het aftreden van den minister van Koloniën, don heer de Graaf, schijnt ook dit weer te zijn veranderd. Ten slotte was ér nog een Minister, die niet veel zin moer in zijn functie 6choen te hebben, n.l. de heer König, van Water staat, doch ook zijn heengaan staat lang niet vast. De schrijver meent dat van aftreden of portefeuille-verandering van minister Aal- •berse geen sprake is, en gaat dan aldus verder: Wij deelen dit alles mede in de veron derstelling, dat het overleg tusschen den Kabinetsformateur en de partijen van rccht6 tot overeenstemming zal leiden. Dit i6 vrijwel geheel zeker. Natuurlijk zijn er enkele moeilijkheden zooals bij iedere kabinetsformatie en even natuurlijk speelt daarbij thans de bezuini ging een rol: maar de voorstellen als zou een dier partijen een soort bezuinigingsnl- timaitum hebben ingesteld, is onjuist. Men hoeft er ons trouwens nog eens op gewe zen, dat het Kabinet-Ruysreeds veer de verkiezingen mot een bezumigiagepolitëék was begonnen, waarbij als voorbeeld werd genoemd bet. ont worp-de Visser tot wij ziging der Onderwijswet. Wij rosumeeren dus. dat de handhaving van het bestaande Kabinet met een gerin ge persoonswisseling nog sloeds kan wor den verwacht. De oplossing der crisis wordt begin September tegemoet, gezien. (Wij merken hiorbij op, dat wij deze be weringen geheel laten voor rekening van den schrijver.) Bezuiniging. Wij hebben dezer dagen een aan d9 Res.bode ontleend bericht opgenomen om trent verspililng van 's lands gelden bij koloniën. Naar aanleiding daarvan wordt thans gemeld: De nieuwe afdceling rijksgebouwen bij financiën, welke eerst 1 dezer is opge richt, heeft terstond een onderzoek inge steld. Daarbij is gebleken, dat de- gehe«dc betegeling en vloer bij den achteringang van het oude gebouw (de tegels in het nieuwe gebouw zijn niet nieuw, doch van de oplevering af aanwezig) niet /GO.000, doch precies ƒ4.022.50, alles inbegrepen, hebben gekost, en verder, dat het vorige jaar met het oog op do aanstaande betege ling de geteerde lamhrizeering niet behan deld, doch geteerd gelaten, is. De aanne mer van de onderhoudswerken. verfde toen, eigener beweging, die lamhrizeering, waarvoor noch eenige post beschikbaar was, noch eenig geld voldaan werd. Do zich. iodcre 8 jaar herhalende „groote Aan het Zoeklicht. Leiden 19 Augustus 1922. Wee het land welks koning een kind is* zei-de Prediker. Maar woe ook de wereld, wanneer de leiders der volken God hebben verlaten en in lichtzinnigheid voortleven. Dezer dagen steldo een Parijsch blad aan verschillende voorname pcrooonUjkhe» den de vraag wat zij zouden doen indien over acht dagen de wereld zou vergaan. Ziehier het antwoord van den Fran- echen minister-president: „Leve het oinde der wereld, want op dion dag zal ik het met Lloyd George eens zijn over het. uitstel aan Duitschland van het totaal zijner schulden! Persoon lijk ben ik besloten mij tot het einde toe te vermaken. Eiken avond zal er bal en cotillon in het Elysée zijn, de champagne zal 6troomen, en de hoofden zullen der mate op hol zijn dat niemand onder ons het oogenblik zal bemerken, waarop hij uit deze uitnemende wereld naar een nog betere zal overgaan." A's ik zoo hoor spreken door een man, met meer dan Koninklijke macht bekleed, een van de weinigen die het Europeesch concert heefen te dirigeeren, dan is er dunkt me reden voor pessimisme. OBSERVATOR. beurt" van de fontein op het Binnenhof wordt erkend een dwaasheid te zijn; een voudig verven in de buitenlucht was noo dig, doch vergulden onder een speciaal gebouwde keet behoorde achterwege te blijven, en dit blijft thans achterwege, on danks de keet en ondanks het feit, dat gel den gevoteerd werden. Dat gelden zijn toegestaan, zal bij de rijksgebouwen verder geenszins voldoen de zijn, om ook het opmaken daarvan te rechtvaardigen. De erkenning van de fontein-quaestic bewijst, dat inderdaad nog fouten worden, begaan. De reorganisatie van de gebou wendiensten kan niet ineens aan allo ver keerde toestanden een eind maken. De af- deeling rijksgebouwen zal, wil zij slagen in baar bezuinigïngs-streven, den steun en de voorlichting behoeven van pers, ambtenaren en publiek. Do S. D. A. P. De Secretaris van de S. D. A. P. deelt in Het Volk mede dat sinds 31 Maart 1921 hot aantal lodon is geklommen van 36.580 tot 43.028 waarvan 33.282 mannen en 9746 vrouwen. Iteizcn naar België. In vorband mot het bericht over het vervallen van do bepalingen omtrent col lectieve paspoorten voor reizen naar Bel gië deelt hot Belgische gezantschap mee, dat voor Nederlanders z.g. familiepaseen (voor man, vrouw en kinderen beneden 15 jaar) voor België geldig zijn. Z.-Holl. Credietvereeniging. De Haagsche rechtbank verklaarde gis teren de Zuid-Hollandsdhe Credietvereeni ging, Prinsestraat 4 Den Haag, in staat van faillissement met benoeming van mr. H. E. Cost Budde tot rechter-oommissaris en mre. J. W. de Kanter en F. M. Wes- •terouen van Meetoren tot curatoren. De vlasoogst in Letland. Blijkens eene medodeeling van den No- derlandschen consul te Riga kan de vlas oogst in Letland dit jaar worden begroot op 15 a 16.000 ton. De overvloedige neer slag van den laateten tijd heeft belang rijke schade aangericht. De tegenwoordige voorraad van vlas in Letland is voldoende, maar, vergeleken bij dien van het vorige jaar, i6 die hoeveel heid gering. Er i6 nog ge-en beslissing ge nomen in zake de opheffing van het vlas monopolie en ook niet nopens eene wijzi ging van de heffing op den uitvoer van vlas. Tegenwoordig komt die heffing ten laste van het Ministerie van Financiën zelf. Doorvoer van vee. De Minister van Landbouw, Nijverheid cn Handel, heeft, afwijking van het ver bod van doorvoer van veo toegestaan voor vee, op in Nederland langs de daar voor in aanmerking komende kantoren binnenkomende schepen aanwezig, mits de dieren tijdens diet verblijf hier te lande afgezonderd blijven van ander voo en niet gelost worden. Ingeval een der dieren tijdens het ver blijf hier to lande 6terft of in nood wordt gcslpcht. is de eigenaar of houder ver plicht hiervan onmiddellijk aan den be trokken inspecteur van den veearteenij- kundigen dienst kennis te geven cn moet alles, wat tot het gestorven of geslachte I dier bchoorl, aan boord b'ijven, totdat dienaangaande door genoemden inspec- j leur zal zijn beslist. f- Spoorwcgpersoncel. Op uitnocditring van de B. A. N. S. kwa- men gistermiddag te Utrecht bijeen de vertegenwoordigers van den R.-K Bond van Spoorwegpersoneel St. Raphael, den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel den Prot Chr. Bond van Spoorwegperso neel en den Bond van Ambtenaren ifli

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1