LAHGEZA AL A Zn. Uil de Omgeving GEMEENTELIJK j.WSEN B. en "W. van Leiden brengen ter alge- meene kermis dat door ken vergunning is verleend aan de N.V. Banketfabriek „De Bij" en rechtverkrijgenden tot uitbreiding der koekfabriek „De Bij" in het perceel kadastraal bekend Sectie M. No. 3850 aaa de Boomburgerlaan. B. en W. van Leiden gezien het verzoek van J. van den Berg om vergunning tot het oprichten van een wascbinrichting in het perceel Hoefstraat No. 73, kadastraal bekend Sectie E No. 1496, in -welke inrich ting zal worden geplaatst een electromotor van 5 pk. voor het aandrijven van een waschmachine en een centrifuge. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is: alsmede dat op Zaterdag 26 Augustus aa. 's voormiddags te half elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn versohenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. AGENDA. Dagelijks Van 6—20 Augustus Samenkomsten in de Evangelisatielent dee middags te 3 en des avonds te 8 uur. Zaterdagmiddag te 3 uur Kindersamen- komst. lederen Woensdagavond van IVi— 814 tiur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond, Steenscbuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Duffels. Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Eist, Rombrandtatr. 21, Tel. 1202. Dr. Rassere, Rapenburg 47, Tel. 1469. Dr. Voorthuijsen, Heerengracht 38, TeL 7. •door den heer Colijn. Terstond na do ver •kiezingen, en zelfs reeds daarvoor, heb ben wij gehoord dat de heer Colijn een bezuinigingsplan had van meer dan 100 •miillioen en dat hij het uitvoeren van dat plan als conditio sine qua non stelde voor Kjn steun aan eenig kabinet. Wij hebben daarover toen geen zekerheid kunnen krijgen, maar het is ons sedert dien van zóó verschillende zijden bevestigd, dat wij het nu wel als zeker mogen aanne men. Alleen is het bedrag der totale be zuiniging dat wij laatstelijk hoorden noe men, heel wat dichter bij de 200 dan bij de 100 millioen. Het kabinet schijnt het plan-Colijn in het algemeen te hebben aanvaard en te hebben opgenomen in het program dat het aan do partijen heeft voorgelegd. Het is echter de vraag, of de partijen van rechts (met name de A.-R. en C.-H.) de bezuiniging die de regeering in het uit zicht stelt, voldoende vinden en voord, 'of ze de spoedige uitvoering ervan ge- Nvaarbo rgd achten. 1 Wat dit laatste belangt, hebben wij "goede reden om aan to nemen, dat de "heer Colijn den eisch stelt, dat een zeker deel van de bezuiniging vóór 1 Januari 1923 wettelijk moet zijn verzekerd. Ge beurt dit niet, dan zullen de anti-revolu- tion-airen (en waarschijnlijk ook wel de •Christel ijk-b istoriscb e) zich tegenover "het kabinet tot niets verplicht achten. 'Het Ministerie zou dan dus alleen op de Roomschen kunnen rekenen., en dan nog behoudens de mogelijkheid van afval ligheid der bezuinigingselementen, welke «ook in die fractie zijn te vinden. Het mag betwijfeld worden of het Ministerie onder fculke onzekere vooruitzichten zon willen «optreden. Treedt het op, dan mag men «dus als zeer waarschijnlijk aannemen, dat •een omvangrijk bezuinigingsplan is aan vaard en in uitvoering verzekerd. 1 Het tegendeel zou anders, bij de begroo tingsbehandeling, weldra blijken. Do schrijver van do Haagschc Brieven in lde Standaard schrijft: Deze week werd als het laatste crisis- nieuws bekend gemaakt, dat in don loop dezer week elk der drie rechtsche groe pen eeï vergadering houdt ter bespreking van de houding door ieder van haar in de volgende wetgevende periode aan te nemen. Ons dunkt al een zeer onschuldig bericht, dat, naar wij meenen te weten, echter speciaal ten opzichte der A.-R. club niet geheel juist is. Immers de helft harer leden, d.w z. zij, die nog binnenslands waren, hebben de vorige week reeds ver gaderd, en de andere helft, d.w.z. de le den die buitenslands zijn, werden deze week door den voorzitter geconvoceerd voor een club vergadering te Bazel. H<f i het zij, alles wijst er er wel duidelijk op, dat we nog altijd zijn in het beginsta dium van de oplossing van de crisis, ja, het sc/iijnt zelfs niet onmogelijk, dat er nog vragen, die feitelijk tot de prealabele behooren, moeten worden beantwoord. De heer Ruys heeft zeker geen gemakkelijke •'aak en het is nog lang niet zeker, dat do formateuh van heden de premier van straks zal blijken. Men behoeft nog gan- sohelijk niet te denken aan „hommeles" in de coalitie, terwijl men toch aannemen kan, dat, gezien de omstandigheden, alles niet ala va© een leien dakje gaat. Im mers de tijdsomstandigheden zijn huiten- gewoon, zoodat het ganschelijk nie.t on denkbaar is, dat ook de Kabinetsforma tie bijzondere moeilijkheden en bezwaren ondervindt, die men in meer normale tij den met zulk een meerderheid nie.t zou verwachten. Het stemt intusschen tot groote voldoening, dat de leiding van on ze partij, ook in deze dingen, er een is van tact, maar ook van vasthouden aaa wat de partij nadrukkelijk als haar wensch uitsprak. Niemand behoeft zich te vleien met de hoop; dat nog deze maand de samenstel ling van heb nieuwe kabinet bekend wordt. Een „Kamerlid-lasteraar." Wij lezen in de (Chr) „Amsterdam mar" Naar „De Wereld strijd" meldt, heeft de heer Abraham Staalman in „Ons Ba- lang", het blad van de drankverkoopers, een plaats opgenomen, die een geheelont houder-propagandist voorstelt, maar blijk baar meer van een drinkebroer wegheeft. De fleseh steekt uit zijn achterzak em vol gens het onderschrift begint hij z'n rede met den dubbelziwnigen aanhef: „Geachte toehoorders, zoo gaarne spreek ik over deze zaak waarvan ik overvol ben." Dit schandelijks wordt nog overtroffen door de verzekering van den heer Staal- „Wij zouden heel wat, zelfs vooraara- staande mannen kunnen noemen, die in het openbaar den feilen drankbestrijder uithangen, maar niettemin den alcohol niet schuwen." „De Werelstrijd" schrijft hierover: „Wij dagen den heer Staalman uit, de v o or aan staande dran kbestr ijders-drinfcer s, die hij kent, te noemen. En anders is hij voor ons voortaan het Kamerliddas te- raar". Wetboek van strafvordering. Naar het Vader!verneemt, i6 binnen kort het. Kon. besluit te verwachten,- waarbij bepaald wordt, dat het nieuwe wetboek van Strafvordering met 1 Sep tember a.s. in weikin g zal treden. BUITENLAND Dc Londensche conferentie. De laatste berichten luiden gunstiger. D© VTees dat gisteren de onderhandelin gen finaal zouden mislukken en dat de conferentie zonder ook maar iete bereikt te hebben uiteen zou gaan, is niet be waarheid. Er i? een begin van overeenstemming en verwacht mag worden, dat nu wel een bevredigende oploeeing zal worden gevon den. Geipakkfiijk ie hot. anders niet gegaan. Hedenochtend, aldus een telegram uit Londen, gebruikten de Fransche en de Belgische premier het ontbijt bij Lloyd Goorge in Downingstreet, waarna zij met elkaar ©en langdurige conferentie hielden die meer dan vier uur duurde. In den mid dag kwamen zij opnieuw bijeen. Officieel werd gemeld, dat de voorstellen van Lloyd George in behandeling waren. On mogelijk te zeggen, of er eenige vooruit gang te bespeuren was. Hoewel de Britsche voorstellen geheim werden gehouden is wel bekend, dat zij gebaseerd zijn op het rapport van de her- 6telccmmissie, dat" in het voorjaar i6 ver schenen. Lloyd George zou Poincaré nog te overtuigen hebben, dat het. Britsche plan streng genoeg is en voldoende de fi nancieel© controle over Duitschland waar borgt. Intusschen werd in den namiddag het volgende officieel© communiqué in Dow ningstreet uitgegeven: Definitieve voorstellen van Groot-Brit- tanniö worden heden ter tafel gebracht, ale een alternatief van de voorstellen van Poincaré. Ze werden punt voor punt be sproken door Lloyd George, Poincaré en Theunis. De besprekingen begonnen na het ontbijt en waren eerst om 1 uur ge1 eindigd. Om 4 uur hedenmiddag wergen de besprekingen hervat. De voorstellen van Lloyd George. De gisteren gevoerde besprekingen droe gen een zeer vertrouwelijk karakter. De correspondent van de Maasbode weet echter het volgende te molden De voorstellen van Lloyd George, neer gelegd in een tiental punten, zouden hier toe strekken, dat een totaal moratorium voor de betaling in geld aan Duitschland zou worden toegekend tot aan het einde van dit jaar, dat wil dus zeggen, dat Duitschland tot en met December niet de maandelijkse!]© stortingen zal behoeven te doen. Daarentegen zou men de prestar ties in natura voor wat betreft kolen en hout, handhaven. Men zou bovendien in werking stellen twee doelen van sanctie reeds voorzien in den betalingsstaat van 5 Mei 1921, n.l. het incasseeren van de 26 pot. van de vreemde deviezen, door Duitsch land ontvangen in betaling van zijn ex port en het incasseeren van do opbrengst van de douane. Deze sommen zouden door de herstelcommissie worden geind, die ze weer ter beschikking van de Duitsche re geering zou 6tellen gedurende den duur van het moratorium. De opbrengst van de fiscale mijnen van den Roer en van de do manial© wouden in Duitschland zou ter beschikking worden gesteld van het waar- borgcomité van het oogenblik af, dat Duitschland in gebreke zou blijven zijn verplichtingen na te komen en Frankrijk zou op die inkomsten een privilegie kun nen verkrijgen, voer het geval dat die sancties in werking zouden moeten tre den. De voornaamste verplichting, die aan Duitschland zou wo'rden opgelegd, zou zijn de zelfstandigheid van de rijksbank, teneinde de emissie van papieren geld te verijdelen aangezien daarin een der meest ernstige oorzaken ligt van de ineenstor ting van de maik. Voorts het in werking stellen van wetten, die de uittocht van ka pitaal voorkomen, de consolidatie van de Duitsche vlottende schuld en een effectie ve controle op de financien van het rijk door het waarborgcomité. Ri het tegenvoorstel, zoo als dat heden van 30-300 Liter. Hooigracht 11Ó. 13519 in de bovengenoemde bijeenkomst is be sproken, zou de volgorde aldus zijn: 1. zelfstandigheid van de rijksbank; 2. de 26 pet. heffing; 3. het innen van de douane- producten; 4. do controle over de fiscale mijnen en domianiale wouden, terwijl punt. 5 tot 9 meer gericht zijn op de toepassing van de maatregelen, die in praktijk moe ten worden gebracht, terwijl als tiende punt gepreciseerd word, dat een moral o- riura voor de storting in vreemde devie zen zou worden toegekend aan Duitsch land voor een zekere peri-ode, nader vast te stellen. Over de eerste zeven punten zou reeds overeenstemming verkregen zijn. Het vraagstuk van de leening, zonder welke de herstelkwestie onoplosbaar ie, i6 wel degelijk verbonden met het compro mis, dat op het oogenblik in Downing street in bewerking is. Ook zou voorgesteld worden het. garan tie-comité voortaan te Berlijn te doen ze telen. Pessimistische stemming te Parijs. In Parijs is, naar gemeld wordt, de stemming nog volstrekt niet optimistisch. Hoewel op do tegenvoorstellen van Lloyd George een zekere soort overeen stemming schijnt te zijn verkregen, over eenstemming, waarvan men niet "weet op welke conditie zij verkregen is, wekt toch het feit, dat wederom de zaak naar de des kundigen verwezen is, den indruk, dat nog altijd zeer ernstige moeilijkheden zijn uit don weg te ruimen. Te Parijs is men er van overtuigd, dat de conferentie nog lang niet afgeloopónis en de onderhandelingen zeker tot Maan dag zullen duren. Aan de Quai d,0rsay, waar men tot gisteren zeer optimistisch was en in te genstelling met Londen in de overtuiging loefde van de te bereiken overeenstem ming, was men gsteravond bepaald pessi mistisch, ondanks het feit, dat te Londen het optimisme de overhand heeft verkre gen. Men schijnt er aan de Quai d'Orsay absoluut niet overtuigd van te zijn, dat de contra-voorstellen van Lloyd George, Frankrijk kiiimen baten en men noemt zelfs hun onvoldoendheid eene in het oog springende. De burgeroorlog in Ierland. Nadat de Iersdhe vrijstaattroepen Clonmel van drie zijden hadden ingeslo ten, hebben de republikeinen zich uit de stad teruggetrokken in Zuidelijke en Wes telijke richting. Ook Cahir heeft zich overgegeven na een korte verdediging. Eveneens Dungarvan. Al deze plaatsen liggen op de Noord-Oostelijke grens van het graafschap Cork. Uit Dublin wordt gemeld, dat de troe pen van Valera Cork hebben verlaten, doch hiervan is nog geen officieels be vestiging ontvangen. Amerika en Duitschland. President Harding heeft naar aanlei ding van het feest der constitutie aan president Ebert het volgende telegram gezonden „Bij liet weerkeeren van den dag. waarop Duitschland zijn republikeinschen staatsvorm kreeg, acht ik mij gelukkig u mijn meest oprechte en beste wenschesn over te brengen en de hoop uit te spreken, dat de groote Duitsche republiek zal voortschreiden langs den weg van vrede, welke tot goede verhouding en tot voor spoed voert." Grootvorst Cyril „bewaker van den va can ten troon". Aan de „Tenips" wordt het volgende gemeld: Grootvorst Cyril van Rusland, klein zoon van keizer Alexander II en. neef van keizer Nicolaas II is, krachtens recht van eerstgeboorte, deken van de keizerlijke familie Romanof. Hij heeft zich thans uitgeroepen tot Jlbewaker van den vacanten troon". Hij heeft zich aan het hoofd geplaatst van de beweging tot herstel van de oude orde in Rusland, en hoopt dat tsaar Nicolaas nog in leven zal blijven en zijn verheven plaats weer zal gaan innemen. Ingeval de keizer, de tsarewitsj en groot vorst Michaël mochten dood zijn, zal grootvorst Cyril zich tot do Generale Staten wenden voor de 'bevestiging van zijn wettige rechten. Zijn plannen zijn be zied'd met een geest van vredelieveniheid en vergevensgezindheid. Hij is er van overtuigd dat het Roode Leger alleen de „opperhuid" van het tegenwoordige Rus land is, en dat de genezing en het heil van het alleen van binnenuit kan komen. Hij beschouwt iedere vijandigheid tus- sc-hen gewapende machten in Rusland als broedermoord en zou daarom gaarne zien, dat grootvorst Nicolaas zich plaatste aan het hoofd van het geheel© Russische le ger. Grootvorst Cyril, ofschoon émigré, yer- Mr :r« Rusland Weven en daar iiri zwtTcsI «i1 lijden hetlfcen gehad, geroepen zijn om het grootste aandeel te nemen in de herleving van het vaderland en het herstel van dc wettelijke orde. Er bestaat voor hem slechts één partij, de patriottische partij in den meest uitgebrei den zin van het woord. Hij richt zich tot de nobele aspiraties van een groot volk, dat verbrijzeld' is geworden odder een monsterachtige slavernij. Hij wil dat de luide stem van dat. volk een beslissenden weerklank zal vinden in de beslissingen der Generale Jjtalen en dal hef verlichte Europa met- vreugde de opstanding van Rusland zal begroeten. Bloedige botsingen te Hamburg. Te Hamburg hebben tus6chen commu nieten en politiebeambten bloedige bot singen plaats gehad in verband met het vertoonen van de film „Todesreigen in Rusland", hewelk de communisten wilden verhindeiren. Dertien politiebeambten wer den zwaar gewond. Marken - versLi miers. I Do ratten knabbelen aan de zes mil liard Mark in de kelders der Nationale Bank te Brussel! 1 Aldus luidt een bericht in de bladen. INog enkeile jaren en de ratten zullen den geheelen stapel Marken, die voor 1.25 «francs zijn overgenomen, verslonden zijn. Autobandieten in New-York. Aan de „Chicago Tribune" wordt uit New-York gemeld, dat aldaar een ver woede schietpartij heeft plaats gehad als gevolg van een ruzie op straat Vier man nen kregen met drie andere personen op trokken ten slotte revolvers en .schoten hun tegenstanders neer. Op het geluid der schoten kwamen een aantal arbeiders uit nabijgelegen straten toesnellen, en toen de daders zagen, dat ze gegrepen zouden worden, namen" ze in een particu lieren auto de vluchit, van waaruit ze blin- lings schoten losten op de hen achter volgende menigte. Daarbij werden nog zes personen, waaronder een meisje, ge troffen. Een der gewonden is stervende. Dc typhoon in Cliina. De correspondent van de „Daily Mail" te Hongkong meldt dat volgens de jong ste berichten bij de typhoon die de vorige week gewoed heeft te Swatow en iu de omringende districten, naar alle waar schijnlijkheid 50.000 menschen het leven hebben verloren, terwijl zos groote ste den, buiten en behalve Swatow, werden weggevaagd. Ex-keizerin Zita. Vergezeld van haar kinderen, is ex-kei zerin Zi-ta te Bilbao aangekomen. Zij zal onder meer in de gemeente Lequeitio ven- blijven en gedurende het zomerseizoen haar intrek nemen in een kasteel, dat wel willend door een lid van den Spaanscheu adel te haper beschikking is gesteld. De koning van Spanje heeft zich van Santander naar St. Bastien begeven, waar hij de ex-keizerin 16 gaan verwelkomen. Vrouwen op termijn. De Deensche schrijver Olof Lincks, die een jaar in Rusland heeft doorgebracht, vertelt, dat de veelwijverij, welko door het sovjetregime geduld wordt, aan het afnemen is. De oorzaak daarvan is even wel niet van Zed el ijken aard, doch moet op rekening van de toenemende duurte worden geschreven. Een goede 'vrouw kost thans 8 ossen en de markt is zoo vast, dat veel vaders hun „dochters" op afbetaling verkoopen. De man betaalt bij het in ontvangst nemen één os en daarna elke week nog een. Indien de kooper een termijn laat voorbijgaan, haalt de vader de dochter terug. Tc groote emotie. Een man uit Nissan, in het Fransche departement Hérault, reisde dezer dagen met zijn vrouw naar het Noorden, waar hun zoon in een der groote veldslagen uit den oorlog was gesneuveld en vervolgens voorloopig begraven. De ouders zouden do opgraving van liet lijk bijwonen en het stoffelijk overschot van hun kind meenemen naar hun woonplaats. Toen de opgraving echter plaats vond, werd de arme moeder door een beroerte getroffen, zoodat ze op de plaats dood bleef. Thans is de man naar zijn dorp terug gekeerd met do lijken van vrouw en kind VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Verburg van Leiden. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur de beer do Weord, candidaat te Kampen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomcus Johannes z. van S. van Diemen en Th. J. den Eelen Cornells z. van W. Baart en G. de Lange. Ondertrouwd: Jacobue de Graaf 28 j., van Leiderdorp en Jaooba Dorepaal 26 j. Hen drik Zandbergen 30 j. en Gijsberta Pouw 28 j. Adrianus van der Werf 24 j. en Wilhelmina Caocilia Vink 22 j. LEIDERDORP. Predikbeurten Ned. Ilorv. Kerk voorm. 10 uur Dr. Plooij uit Leiden en nam. 6.30 uur Ds. Tichelaar. Gercf. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Woud6tra. Gieteravond had er vanwogo tfe Christelijke muziekvereen. „Devote" een rondreis per motorboot plaats over de Kager- en Braase= nrermeeren. Begunstigd door prachtig weer ver trok men om c.a, 6 uur uit onze gemeente om te ruim 10 uur weer aan te komen. E" was geen plaatsje onbezet en allen hadden werkelijk geno ten. RIJNSBURG. De heer N. alhier, is thans weoi in het bezit van zijn vermist rijwiel. J],: per abui6 door een ander meegenomen, die eigen fiets liet staan en later do vergiesin- merkte. In dc a.s. week zal vanwege Oranjevereniging alhier een inzameling w(,; gehouden voor het a,s. Koninginneleest. programma van do feestelijkheden zal nador den bekend gemaakt. Snijbloemen. Het slocble woer van weolc beeft veel schade veroorzaakt en w* hoofdzaak doordat de vole regenbuien een sa asters voor den handel geheel of godeelt ongeschikt zijn geworden en vanzelf hit*, waardeloos. Met de Dahlia's ie toet iets t gesteld en deze brengen weer betere prijze dan begin der week. Evenzoo de PompoiH lia's Met de Gladiolussen blijft het nog al behalve goed gaan. De kwaliteit is over algemeen best doch in doorsnee kan voor gewone bandelssoorten niet meer dan 0.80 per 100 betaald worden. De ban dg op heden echter tamelijk vlug. SASSENHEIM. Predik beur ten Ned. Herv. Ke voorm. 9.45 uur De. C. J. van Paaesen van Hj lem en nam. 6 uur Ds. H. Bogore van Zoc! bediening H. Doop. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 5 uur cat daat Sikkel. Pastoor Thus, alhier, hoopt Dinsdag zijn 40-jarig jubileum als priester vieren. Z.Eerw. is thans voor eenige dagen onze gemeente, doch arriveert Maandagmid aan het station Piet-Gijzcnbrug alwaar hij auto wordt afgehaald. Na eenig oponthoud en een rijtoer wacht n dan 's avonds 7 uur Z.Eerw. aan den Warmon dam op, cn geëscorteerd door een «erewacht het Voorhouter muziekkorps, wordt een omi gang door het dorp gehouden, om na alloop i- R. K. Kerk samen to komen voor liet Lof. I Dinsdag houdt Z.Eenv. receptie cn zal do genoemd muziekkorps hem een serenade won) gebracht» WASSENAAR. Mej. B. A. Klok alhier slaagde vol het examen Engelsch L. 0. Burgerlijke Stand. Gehore', Cornelia August z. van P. van Boelen en A. B' lorna Elisabeth d. van H. J. Lange zaal E. Bekooij. Ondortrouwd: Bartholomeus van Tilln en Wilhelmina Gordijn. Predikbeurten Ned. Herv. Kor Dorp voorm. 10 uur Ds. G. Man6velt van Ai 6terdara en nam. 6.30 uur Ds. de Vhcy Mt? dagh. School Zijdeweg geen dienst. Goref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur De. d. Heijden. WOUBRUGGE. Naar men verneemt zal de jeu; dige verceniging „Pre Rego" alhier, de goh oom dag van onze geliefde Vorstin niet on&oraeri laten voorbijgaan. Hot voorlopig plan is, w spreker te laten optreden. Ieder aie zich nog niet als lid heeft opgegevt kan dit alsnog bij een dor bestuursleden doen, Was het uitzicht in den voorzi mer wat den hooibouw botreft, niet rooskleuri dank zij do milde regens, zal nog veol tereci komen. Voor onzen veestapel, ruim 8000 stuks v- buiten do paarden, is ook iets noodig! Predikbeurten Ned. Herv. Keri voorm. 10 en nam. 7 uur dtw Eerw. heer Mulli van Hoorn. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 7 uur Ci Schuurman van 's-Gravenhago. KOUDEKERK. Door het bouwkundig bureau,1 W. Reijneveld te Leiden werd aanbesteed ht verbouwen van een woon- en winkelhuis voor i heeren Gebr. Batelaan. Laagste inschrijvers waren: perc. I D. Lew heer; perc. II J. JongenecI; perc. Ill J. vm Beck; pere. IV N. B. Eijmer, aan wie het wen r is opgedragen. BOSKOOP. A.e. Dinsdagavond 7.30 uur za 1 di muzickverecniging Harmonie „Excelsior" ea i ommegang met muziek door üe gemeente make en zulks in verband met het behalen van d i len prijs op het concours te Gouda. Achter de muziek zal zich aansluiten de gym nastiekvereeniging „Hou vast" in costuum a met haar vaandel. Vrijdag 18 Augustus des n» middag3 7 uur zal de Raad dezer gemeente ii openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat 19 punten. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Hert Kerk voorm. 10 uur Ds. Mans van Wol veredijknam. half drie: Ds. van Nie val Rijnzaterwoude. Geref. Kerk voorm. half elf en 's avondl half acht De. Po&t van Bunschoten. HILLEGOM. Onze gemeentere koning over 1921 sluit mot oen batig saldo van f 170.499.52YiZeker geen slecht, figmü tegenover de omliggende plaatsen. Predikbeurten. Ned. Herv, Kerk. V.m. 10 u. Ds. Gijzel van IJlet; n.m. 3 u. de Heer L C. Baas, Kinderkerk Geref. Kerk. V.m. 10 u. Ds. Heida var Vlaardingen; n.m. 5 u. Ü6. Heida. Burg. Stand. Bevallen: A ZweegmanStockfiscfh z.; A. Vijfhuizen- de Lange z.; F. G. van der Valk—Seyee- ner d. Ondertrouwd: B. P. Heemskerk en M. C. Lammer6e; L. P. van der Hal sten en H. J. Stroombergen. Getrouwd: C. van der Zwart eo Tettainz. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Julianastr.) v.m. 10 u. Ds. Duir nam. 7 u. Ds. de Bruin. Evangelisatiegeu.: voorm. 10 u. en nam half 7 u. Ds. Steen beek. Oudshoorascbe Weg: voorm. half 11 u. Ds. Dietman; Martha Stichting: v.m. 10 u. Ds. Voorf van Feijenoerd. Geref. Kerk (Raadhuisstr.) v.m. 10 n.m. 6 u. Dö. Ferwerda. Donderdag 1' Aug. n.m. 2 uur huwelijksbev. door Df- Ozinga. (Hooftstr.): v.m. 10 en n.m. half 7 u. Ds. Willemse. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. haJi 7 uur D6. y. Brammen, j

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2