Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS J.-S IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN f WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL <2.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 7 AUGUSTUS 1922 - No. 710 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL f 0.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUR^ V.RIER KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent;. Zaterdags 75 een! f bij voornitbetaling. :-f j V De Leidsche gemeente-flnanciën. 1 Onze Zoeklichtechri j ver heeft de vorige week enkele opmerkingen gemaakt over de Leidsche gemeenterekening over 1921, die niet geheel juist waren, omdat geen onderscheid werd gemaakt tussehen de ge wone en de buitengewone ontvangsten en uitgaven. Voor de buitengewone uitgaven kan zoo noodig worden geleend. En wanneer voor die uitgaven dus ■geen vo-ldoende dekking is gezocht, dan is er wel een tekort, maar dan heeft dit tóch geen betrekking op de gewone huishou ding. Het 'betreft zaken, die ©enigszins vallen buitel den gewonen dienst. Toch staan ze er ook weer niet geheel buiten. Wanneer een gemeente leeningen sluit boven hare kracht, dan geven de gewono uitgaven en ontvangsten niet meer een zuiver beeld van den financieelen toestand der Gemeente. Daarom is het noodzakelijk dat de bui tengewone uitgaven zooveel mogelijk .worden beperkt. In dit verband en ook gezien het resul taat van den gewonen dien6t, achten wij de conclusie waartoe de Zoeklichtschrijvor kwam niet geheel onjuist. De gewone ontvangsten overtroffen de uitgaven met een bedrag van f 266.000. Een niet onbeteekenend bedrag, maar - <Iat alleht niet geheel aan den dienst 1923 ten goede zal komen, omdat het wensche- lijk ie, een deel van het overschot op dé ■buitengewone ontvangsten ever te bren gen. Wij leiden dit hieruit af, dat de Wet houder van Financiën, 6lechts weinige we ken geleden toen men aan Financiën met den uitslag van. 1921 zeker niet geheel onbekend was, tegen het voorstel de Lan ge tot verlaging van het vermenigvuldi- gings cijfer zeer ernstig bezwaar maakte, omdat de rekening over 1921 dan met een J it e k o r t of een zeer klein saldo zou sluiten. Een opmerking die door Mr. van dor Lip, op gezag van den burgemeester zeer nadrukkelijk werd onderstreept. Was het niet de bedoeling geweest een deel van het saldo naar „buitengewoon" over, te brengen, dan zou het voor B. en ,W. geen zin hebben gehad, op grond van de rekening 1921 tegen het voorstel van den heer do Lange bezwaren te maken. Dan moet ook niet worden vergeten, 'dat de belastingdruk hier zeer zwaar ie, en dat, wat de opbrengst betreft, 1921 ze ker tot de zéér gunstige jaren moet wor den gerekend. Ook de tarieven van gas en electriciteit waren aan den hoogen kant, en gaven een niet onbelangrijke bate. Ondanks al die gunstige factoren be draagt het saldo van den gewonen dienst nog geen drie ton, terwijl, zoo als gezegd, allicht een deel naar buitengewoon over gebracht zal dienen te worden. Hieruit blijkt, dat de financieel© toe stand der Gemeente Leiden niet rooskleu rig kan worden genoemd, temeer, omdat ook na de verlaging van het verraenigvul- digingscijfer, de belastingen hier zeer hoog zijn. Daarbij komt nog daj het belastbaar inkomen belangrijk gaat dalen. De vaste inkomsten van tal van in gezetenen gaan achteruit. Maar dit geldt in nog veel sterkere mate voor hen, die hun geld hebben in ■b e d r ij v e n Voor d i t jaar zal het nog wel gaan, omdat de belasting geheven wordt over het afgeloopen bedrijfsjaar. Maar het thans loopende boekjaar zal voor tal van bedrijven ver van voordeelig zijn en dat zal zich in 1923 afteekenen in de belas tingen. Door den Wethouder van Financiën werd hierop ook reeds - gewezen in de Raadsvergadering van 15 Mei j.l. toen hij zeide: „Thans teren wij nog op den goe den tijd die verloopen is, maar in 1923 zal het belastbaar inkomen der ingozete- nen, waarover dan belasting betaald zal worden, veel lager zijn". En hij voegde hieraan nog toe, dat onze grootste aanslagen door de vervorming van de zaken tot naamlooze vennoot schappen komen te vervallen en dat vele gegoede menschen Leiden om aller lei redenen verlaten. Eeen zeer voorzichtige flnan- eieele politiek is daarom gebiedend noodzakelijk. In de eerste plaats om do weinig bemoe digende uitkomst van 1921, maar moer nog, met het oog op de toekomst. Door de •Regeering zullen zeer fonsche maatregelen worden genomen om tot een ingrijpende bezui#iging te komen. Maar voor de Gemeenten en inzon derheid in de gemeente Leiden zal dit niet minder noodzakelijk zijn. STADSNIEUWS. Tcntzcnding. Hot werk van de tentzending woel Zaterdag avond ingeleid met een bidstond in het gebouw „Prediker." Ondanks do eigenaardige drukte die nu een maal den Zaterdagavond kenmerkt, hadden toch nog tal van mannen en vrouwen gelegenheid ge vonden om enkele oogenblikken bijeen te komen om Gods zegen over het werk der tentzending af te s roeeken. Ds. Punselie had de leiding. Vanavond, zoo zeide hij, zijn we bijeengeko men om te doen wat in verband met den evange lisatie-arbeid het voornaamste is. Wij willen het heerlijkste werk doen, dat verricht kan wor den. maar zoo do Heere daarover zijn zegen niet schenkt, dan zal hét vruchteloos zijn. Spr. wildo niet pree ken, maar hij wildo aan het gebed richting en leiding geven door enkele gedeelten uit Hods Woord voor te lozen. Van wat vorder gebeurde geven wij goen ver slag. Er werd gebeden en gezongen, rustig en een voudig en ernstig. Tenslotte ging Ds. Punsolio in dankzegging De opening. Zondagavond te acht uur werd do tentcam- pagne geopend. Do groote tent, keurig ingericht, en met spre-; kende teksten versierd, bood een vriendélijken aanblik. Boven het podium was een groot doek gespannen met de woorden „Laat u met God ver-, zoenen." Op het podium hadden behalve ver schillende comité-ledcn enkele zangers en zange ressen plaats genomen die onder begeleiding van een ©regeltje enkele liederen lieten hooren. Over gebrek aan belangstelling viel niet to klagen. De tent was tot in alle hoeken gevold, toen Ds. Couvee van Amerongen hot samen zijn opende, door het laten zingen van den ten- psalm: De Heer© is mij tot hulp en sterkte, Hij is mijn lied, mijn psalmgezang. Vervolgens werd een gedeelte van Lu kas 14 voorgelezen, waarna Ds. Couvee in gebed voor ging. Nadat nog een lied was gezongen en een zang koortje onder leiding van den hoer A. J. Plu zicji had laten hooren, sprak Ds. Couvoo een openingswoord. Hij noomdo het een groot voorrecht, dat hij in de stad zijner geboorte dezen arbeid mag lei den. Met blijdschap heeft hij de uitnoodiging een verhooring van zijn gebed' ontvangen. Roods een reeks van jaren heeft hij in dezo tent mogen arbeiden. Hij hoeft hier gezien won doren van Gods genade. Verblijdend is de heerlijke samenwerking die hier openbaar wérd. Zoo moet hot ook. Do lent gaat niet uit van oen bepaalde kerk, maar van kinderen Gods uit vorschillendo kerken. Hun be doeling i6 samen te strijden voor Koning Jezus, ora zielen to winnen en to getuigen van dien eeni- gen Naam dio den menschcnkindoren gegeven is, door dew-elko zij moeten zalig worden. Dat is do naam van Jezus. We willen hier brengen het Evangelie, waarbij bijzonderen nadruk zal worden gelegd op hot woord: Komt, want alle dingen zijn gereed. Het heil in Christus is er niet alleen, maar h o t i s er ook voor U. Jozus is hier, Jezus is gereed, om de zonda ren om hen die onder schuld gebogen voortleven, aan te nemen. Dat leert ons Gods Woord, maar we mogen spreken van heerlijke ervaringen. Wij willen de menschen brongen tot Jezus. Verder kunnen we niet gaan, dat is waar, maar: Daar is niemand weggezonden Die om schuldvergeving bad. Sp. wekt op tot getrouw bezoek, aan de bijeenk. ook 's middags wanneer meer in 't. bijzonder zal gesproken worden over 't geloofsleven, van wat daar ligt achter de bekeering, opdat het helderder wordt in ons leven en er komt een opwassen in de genade. Vriendelijk verzoekt spr. alle avondver gaderingen gedurende deze 14 da gen stop to zetten. Hij eindigt met op te wekken tot har lelijke samenwerking ter verheerlijking van 't geloofs leven. Nadat vervolgens een solo was gezongentrad Ds. Punselie. voorzitter van het plaatselijk co mité, naar voren, om zijn groote blijdschap uit te spréken over de groote opkomst, en met een enkel woord te teekenen de heerlijkheid van het Evangelie. Ilier zal gesproken worden over den naam van Jezus. God wil redden. Geen diepte is te diep voor Gods genade, geen val te vreeselijk voor Ziine ontferming. Maarzelfs de liefde Gods heeft grenzen. Eens komt er een tijd, dat het t o 1 a a t is Daarom: grijpt toch do kansen door God' n gegeven. Heden, nu is het de welaangename tijd, Gij die treurt, bomt met uw smart, Daar is plaats bij tkruis, zoo werd nu gezongen, waarna een meisjoskoorlje een lied ten gehoore bracht. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Stogonga, die den ongieloovigen, don zoekers en hen die zekerheid hebben en blijdschap met grooton nadruk toeriep, zich mot God te laten Daarna word do eerste samenkomst met dank zegging gesloten. Aan de begraafplaats aan de Groenicsteog had hedenmiddag debegrafenis plaats van wijlen Mevr. De. Holster. Ds. Kouwenhoven voerde aan de groev© het woord en herdacht de overledene, die tot hoogen ouderdom mocht komen, voor wat zij in den kring van haar familie, vrienden en kennissen was. en schetste haar vurig verlaDgen ora ont bonden te worden en met Christus te zijn. Op verzoek van den hoer v. Herwijnen werd gemoenschapolijk gezongen Psalm 68: 2: Maar 't.vrome volk, in U verheugd Zal huppelen van zielevreugd Daar zij hun wensch verkrijgen, waarmede de plechtigheid geëindigd was. Tot onderwijzeres aan de Chr. School Pieterskerkgracht alhier is bo no emd Mej. T. M. Kelly, te Dralen. De heer C, van Oosterhoud, onder wijzer aan de Chr. School te Rijnsburg, slaagde te s-Gravenhage voor het exa men hoofdact©. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 30 Juli tot 5 Augustus opgenomen: 138 volwassen personen en 19 kinderen, totaal 157. H. M. de Koningin-Moeder. Vrijdagmiddag kwart voor 3 bracht H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van Jhr. Mr. W. Röell en Jonkvrouw© F. L. H. van do Poll een bezoek aan de stich ting Hoenderloo, rondgeleid en ingelicht door don directeur, den heer A. Eimhoff. H. M. bezichtigde achtereenvolgens het jongens-paviljoen waar H. M. het Wilhel mus werd toegezongen. De Koningin-Moe der interesseerde zich ook zeer voor -het gebouw met gymnastieklokaal. Verder weiden de boerderij en den tuin, het oude gesticht Vollen hoven en de werkplaatoen in oogenschouw genomen. Te half 5 ver trok H. M. Zij betuigde hare hooge te vredenheid, nadat H. M. ook bij het na zien der administratie blijk had gegeven do verslagen van de stichting te volgen. Z, K. H. Prins Hendrik. Z. K. H. Prins Hendrik is Vrijdagmid dag voor een drietal weken van Het Loo naar Mecklenburg vertrokken. Do jacht in Zuid-Hol?and. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland brengt ter kennis, dat de opening der jacht op klpin wild, vermeld in art. 17 der wet van 13 Juni 1857 (Staatsbl. no. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag 2 September a.s. met zonsop gang, mot uitzondering van de jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening Ï6 vastgesteld op Maandag 2 October a.s., medo met zonsopgang; dat. de korte jacht dagelijks en de lange jacht slechts twee malen 's weeks, en wel des Woensdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. Minder vrijaf. Do Minister van Oorlog heeft bij leger order aan de autoriteiten der landmacht kennis gegeven, dat de regeering besloten heeft voortaan geheel of gedeeltelijk vrij af te geven, alleen op den verjaardag van de Koningin en dan nog voor zoover de dienst dit toelaat. Volgens de thans gel dende bepalingen hadden do militairen op den verjaardag van H. M. den geheelen dag vrij (behoudens deelnemen aan para- do) en op den verjaardag van de overige loden der koninklijke familie na één uur 's middags vrij van dienst. Kosten der Zuiderzeewerken. Uit het „Driemaandelijksch Bericht" betreffende de Zuiderzeewerken" blijkt o.a„ dat er, tengevolge van een eenvou- digeu opzet der werken en de daling van de prijzen der materialen aanzienlijk be zuinigd wordt. Over 1921 is voor de werk- havon mot toebehooren f 1.558.000 uitge geven, de 74 pot. van het geraamde be drag. Het tuindorp Vreewijk te Rotterdam. Men zal. zioh herinneren, dab eenige maanden geleden op last van den Minis ter van Arbeid een ondexoek werd inge steld naar de gestie van de directie van het tuindorp Vreewijk Zoowel de direc teur de hoer Sohaly als de heer Hoff ver leenden bij dit onderzoek hun mede wen king. Het rapport dat aan de Regeering was uitgebracht, vermeldde, dat de direc tie ook de privé-boekhouding had laten controleeren. Volgens het rapport zou al les in orde zijn geweest. Korten tijd daarop namen beide perso nen ontslag in verband met het instellen van een nieuw onderzoek Dit onderzook bracht dingen aan het licht, die niet door den beugel kondén. Aan de politie werd van deze zark kennis gegeven. En Vrij dagmiddag heeft deze den vroegernn hoofdopzichter M. Hoff in een Friesoh ge hucht aangehouden, verdacht van malver saties, gepleegd ten nadeele van het tuin dorp Vreewijk. Naar wij vernemen zijn nog andere per sonen bij deze zaak betrokken. De heer Hoff is op het hoofdbureau van politie te Amsterdam in bewaring gesteld. Het symbool der politieke beginselloosheid Prof. J. E. Heeres, oud-voorzitter van de Liberale Unie, schrijft ia het jongste nummer van „Vrije Arbeid" liet volgende over de verkiezing van mr. A. G. Boon, se- Aan het Zoeklicht. Leiden, 7 Augustus 1922. „Rechts heeft den buit immers binnen!" Zoo schreef de hoer Ossendorp, oud-lid van de Tweed© Kamer, naar aan leiding van het ontwerp tot wijziging van de wet op het Lager Onderwijs. Van buit gesproken! Deze meneér is voorzitter van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers op een héél goed salaris. Als ik me niet vergis f 5000.-. Bovendien was hij lid van de Tweeds Kamer waarvoor hij f 3000.plus vrij reizen le klasse opstreek. En daarenboven kreeg hij nog nonacti- viteitstractement als onderwijzer. Maar omdat dit nog niet mooi genoeg was, wist hij gedaan te krijgen het vorig jaar, dat hij als onderwijzer werd afge keurd, zoodat hij in aanmerking kwam voor ponsioen. Hij kon wel lid van de Kamer zijn, voorzitter van den Bond, redacteur van hot orgaan en propagandist van de S. D. A. P. Maar voor de klas kon hij niet staan, Het pensioen moest er nog bij. Van „buit" gesproken. OBSERVATOR. oretaris van den Vrijheidsbond, tot lid! van de Tweede Kamer: „Dat deze jonge advocaat een der Vrij- heidsbondsche Kamerleden is geworden, toont meer dan iets anders het gebrek aan politieke, principes der nieuwe partij als een der leiders van de Unie-liberalen in Friesland was hij in 1919 de man die en als voorzitter der Liberale Unie steun de ik hem daarin van ganscher harte voorgoed wildo afsnijden de mogelijkheid van een samengaan in de toekomst van de Liberale Unie o.a, me.t de Vrije Libera len, terwijl hij een jaar later als lid van het hoofdbestuur der Liberale Unie mee hielp aan do totstandkoming van een der gelijk samengaan en dit mot verkrachting .van de uitgesproken bedoeling van het besluit der Liberale Unie van 8 Mei. Het Kamerlid Boon is het symbool der poli tieke beginselloosheid van het Unie-libe raal deel van den Viëhpidsbnnd BUITENLAND Frankrijk tegen Üuitschiand. Daar do Duitscho regeering sle hts een ontwijkend antwoord heeft gegeven, aldus, wordt uit Parijs gemeld, heeft do Fran- scho regeering to-t handhaving van haar rc-chten de volgende maatregelen geno men: lo. Do verrekenbureaux te Parijs en ta Straatsburg zullen opdracht krijgen, de erkenning van alle Duitsche vorderingen op te 6chorten. 2o. De verrekenbureaux krijgen instruc tie, om de schadevergoedingen, welke door de uitspraken van het gemengde hof van arbitrage aan de Duitsche regeering wor den toegekend voor de liquidatie van de Duitsche eigendommen in Frankrijk, tot nader order niet uit te betalen. De maat regelen, voortvloeiende uit de Duilseh- Fransche overeenkomst van Augustus- September 1921, welke o.m. de bedoelde betalingen door de verrekenbureaux te Pa rijs ten gevolgen hadden, worden dus ge schorst en de Duitsche regeering zal da uitspraken, welke haar tot betalen ver plichten en alsnog zullen verplichten, moeten uitvoeren. 3o. De verrekenbureaux te Parijs cn le Straatsburg kregen opdracht, Duitsdiland niet meer in kennis te stellen met de net to-opbrengst van de liquidatie der Duit sche eigendommen in Frankrijk. Door dezen maatregel zal het bij heb vergooden der in Frankrijk geliquideerde - Duitsche eigendommen feitelijk onmoge lijk worden, gebruik te maken van de FtUILLEÏON. De Germaansche gevangene Een verhaal uit de eerste eeuw onzer jaartelling. :;i De vore, do-or de eeuwen der geschie denis in het hart der Joden getrokken-om het zaad van den Zoon des menschen te ontvangen, werd ook in haar hart go- groefd. Zoo werden die veertien lentedagen te Antiochiö doorgebracht, tot de dag kwam waarop de Germaansche moeder met haar 'zoon en de Romeinscho maagd naar Gali- lea terugkeerde. XXX. T De volle lente was over de beboschte heuvelen rondom Antiochiö gekomen, en dat heerlijke, welbewaterde Paradijs, dat -- altijd groen is door de bladeren van eiken, ■mirthen en beuken, had toch-nog nieuwe frischheid en verhoogd 6choon gebracht door ontelbare bloemen. Elke boom groeit slechls good in zijn eigen klimaat, maar Antiochiö scheen het klimaat voor all© boomsoorten te hebben. Elke struik werd nu een tehuis voor vo gels. Alom hoorde men het gekir der dui- .yen en het gejubel der zangvogels. En te midden van dat gezang klonk over de heuvelen en door de dalen het gejuich der spelende kinderen en 't gemurmel der dar tele beekjc6. Hlda's kinderen brachten eiken dag nieuw-gevonden schatten thuis. Voor die kleinen evenals voor hun jonge, 6choone moeder was de aarde vriendelijk cn lachend, en ze nestelden tussehen haar bloemen en verscholen zich achter haar struikgewas, even vertrouwelijk als ze de kopjes neerlegden in moeders schoot. 'En Gallias, de jonge beeldhouwer, zag met trotsche vaderlief de en met het vol dane oog des kunstenaars op hen neder. Welk een heerlijke volle lentetijd vol ont luikende bloemen en geuren was dat kin- dertroepje. Onsterflijkheid scheen noodig om 't tot volle bloem te brengen. Onster felijkheid scheen beloofd in die mollige, frissche, gezonde omtrekken. Ook aan ouden Laon bracht de lente vreugde, 't Was of ze leven 6chonk aan de oude heerlijke wereld waarin hij leefde. De helden en wijzen van den voortijd> schenen niet meer voorloopers, maar voor vaders. 't Heden scheen hem niet de kinds heid, maar het kind van 't verleden. En in die frissche, groene wereld, tussehen die bergen en rivieren, thans niet minder dan Homerus en Plato ze gekend, hadden, kwam 't hem niet onmogelijk "voor dat «lommen konden weerklinkjen, even vor-i hoven en 6choon als de hunne. Alleen aan Onias bracht de lente niets nieuws. Hij woonde werkolijk in de onder wereld, in de grotten, waar dwergen het metaal bewerken, waar daken van zilver en goud het zonlicht afsluiten, waar al leen het vuur uit de smeltovens glans ver spreidt. Tot hem kwam geen lente-adem door. Het geheele doel van de bewoners dier afgronden was juist haar verblijf te gen alle kans van verandering te bescher men, hun wereld af te sluiten van God, zijn stormen, regens en gevaarlijke licht stralen, terwijl ze niet begrepen dab zo zoo alleen het leven buitensloten. In die onderwereld, met haar schalka- meron en schijnbaar-zekére voorzorgs maatregelen dringt geen - levensadem van de aarde, geen hoop uit hooger gewesten door. Bloomen hebben er alleen waardo wanneer _ze in verkoopbaar reukwerk om gezet worden kunnen; vruchten worden er slechts gedroogd on dus voor bederf ge vrijwaard, gewaardeerd. .Geestelijke waarheid heeft, er ook alleen dan waarde, als de gevaarlijke ziel er uit gehaald is en de mummie overblijft, die eeuwenlang goed blijft, mils afgesloten van licht en lucht. Maar voor Siguna en Diodoro, in zeke re mate ook voor Siward, bracht die lente een nieuwe hoop, waarbij al de weelde van ■jong leven, die Antiochiö, omringde, niets scheen dan een kleine inham tussehen de rotsen, die aantoonde dat de oceaan in de buurt was cn beloofde dat het frissche water met den eersten vloed het strand overspoelen zou. Iu Siwards hart was bovendien buiten gewone lentevreugd, 't Was zijn eerste lente buiten zijn eigen land, dat hij vrij was. 't Drukkend gevoel van dienstbaar heid beklemde hem niet meer, de schrikke lijke mogelijkheden van de Romeinscho slavernij verduisterden niet meer zijn blik. Do kelen was verbroken, de schande van het kruis dreigde hem niet langer. Vol blijde hoop, maar niet in levendige gesprekken, wendden de drie reizigers de schreden naar het Zuiden. Overal waren de wijngaarden op de hel lingen, de korenvelden in valleien en de bosschen op de bergen, vol nieuw groen •lcntet.ooisel. In de kloven en daler, der Gillileesche heuvelen stierf de hoefslag der ezels, dio ze bereden, weg in het dikke tapijt der bloemen van allerlei kleur. Toon ze do oevers van het meer van Ti berias naderden, voelden zo in olko dorps straat. onder iedere greep landbouwers, den polsslag van de nieuwe hoop die de wereld bezielde. Menigten zagen uit naar den verlosser, die het Romeinscho juk ver broken zou. In elk dorp waren er dio de een tweeden Herman te vermoorden of een aanraking der hooiende hand gevoeld, den •klank der bezielende stem gehoord hadden en verlost waren yan krankheden en van smarten erger dan de dood. Langs elke helling had die stem weer-, klonken; en sommige van zijn levenwek kende woorden gingen van mond tot mond. Siward hoopte op verlossing voor dezo, aarde. Hij zag uit naar oen die onrecht wegnam. Siguna zag begeerig uit naar do hand, die haar arme mismaakte vriendin zou helpen cn hot lichaam zoo sterk en schoon makon als de ziel was. Cloolia Diodora verlangde geen licha melijke hulp. Zooals haar zuster haar had) liefgehad, was zij tevreden. In deze en in de toekomende wereld was 't haar genoog, bewondreud en voldaan 1e leven dicht bij' haar sehoono aangebedene, onopgemerkt: haar dienende, terwijl die de wereld dien- de. En nu bezielde haar slechls één hoop 3 i die van zekere tijding omtrent haar doo-' de te vernemen uit den .mond van dien Eéne, die wist. Deze hoop verloor zicli in de diepe begeerte om verlost te wordon; van 't geen do dood in den dood is de scheiding niet slechts van 't lichaam, maar van den gcst, do innerlijko dood der. zonde: do hoop: beneveld cn afwisselend, inaar toch werkelijk, niet alleen -op den overwinnaar van den dood, maar op een Yorlosser van zonde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1