der strafwet heeft besloten de doodstraf in Dene marken te bandhaven. Deze straf zal echter al leen in zeer ernstige gevallen worden toegepast Tevens zal de bijl worden vervangen door de guillotine. Jacob van der Does straat 3. L d, Pot. Den Haag, Hekkenlaan 9 Mej E. Snel, Delft, Pboeuixstraat 33 H. Sluylers, Hilt versura, Alexanderlaan 12a. P. Akker bof, Finkum (Fr.) N. 86. BURGERLIJKE STAND LEIUEN 21 Juli. Geboren: Willem GorneKs z. van W. 0. de la Court en C. H. v. Bemmel Matthijs z. van P. G. de Klerk en L. van Schaik Hen- drika (L van K. Pardon en H. Zwart Maria Antonia d. van J. W. Brugman6 en B. de Wa= ter Philippue Jacobus z. van J. J. Janeen en j J. IJzerman. Ondertrouwd: P. de Vriee jm. 29 j. en W. Parmentier jd. 25 j. J. A> Slewo jm. 30 y en C. J. Vinkeeteijn jd. 32 j. S. L. Vlaar- üngerbroek jm. 25 j. en C. Montanus jd, 20 j. Overleden: M. G. de Niè d. 15 j. vooral in Rijnsburg, waar men nu niet buiten gewoon organisatorisch is aangelegd. Het ver loop der veiling aan „Bloemenlust" was echteT zeer gewoon. Wel werden geen hooge pTijzen besteed doch al gedurende eenigen tijd waren de bloemprijzen laag, soms zeer laag. Door de principalen werd geen enkele koop opgehouden en niettegenstaande de aanvoer geweldig was ging alles vlot weg. Geen enkele kooper scheen eenige vrees te hebben voor den „boycot der Rijnsburgers". Niet alleen de straatventers doch ook de bona-fide handelaren kochten zooals ze dat gewoon waren te doen. Nu doet zich te Rijnsburg het eigenaardige geval voor dat min stens 75 pet der koopers geen vaste afnemers hebben doch dan bier en dan daar hun afzetge bied zoeken Deze verkoopen een zeer groote massa aan particulieren, zoodat alle boycot voor hen geen vrees geeft. Dan nog een bijzonderheid. Te Rijnsburg zijn minstens 70 pet. der koopers tevens kweek er die bun tekort bijkoopen aan de veilingen. In geen enkel opzicht, hetzij door verbod om te kunnen koopen aan de veilingen, hetzij door uitsluiting om aan winkeliers te verkoopen kan hun vrees worden aangejaagd. Men wil zijn vrij, als in een vrij gevochten land. Dat is bet ideaal van een volbloed Rijnsburger. Of de or- ganisatie's in andere plaatsen bun van dit standpunt zullen kunnen afbrengen zal nog te bezien staan. Het is echter nu een kwestie, d»e vele tongen in beweging brengt en velen zien nieuwsgierig naar den afloop hiervan. Heden, Zaterdag, een der beste verkoopdagen zal wel eenigszins blijken of er kans is, dat op de Rijnsburgers de overwinning wordt behaald. Wij durven bel echter betwijfelen. VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur Ds. J. Verburgt, em.-pred. te Lei den. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. P. N. Kruijswijk. Met ingang van 1 Augustus wordt de heer J. Riethoven, beambte ten postkantore alhier en lid van den Gemeenteraad overgeplaatst naar Leiden. OUDE-WETERING. Wij ontvingen hedenmorgen een verelag van dè Woensdagavond gehou den feeetvergadering van de A. R. Kieevereeni- ging dat we zeer tot onzen spijt niet moer kon^= den opnemen. Wij moeten daarom volstaan met te vermelden dat na den vo-orzitter, de heer J. W. Lagerweij, die een openingswoord sprak, het woord werd ge voerd door Ds. J. Brouwer en de heeren Chr. v. d. Heuvel, H. J. Bonda, C. P. v. d. Bie en F. G. van Hoeken. Deze zeer druk bezochte vergadering werd door Ds J. Brouwer met dankzegging gesloten. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 7 uur De. W. W. Siddré. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 7 uur De. J. Brouwer. Vrijdagavond geraakte een auto, die langs den Ringdijk reed bij Oude-We- tering bijna in den Ringvaart. De auto was zoo ver in den schuinen graskant geraakt dat er aan terugrijden niet te denken was. Eenige toege schoten menschen wisten met vereende krachten den wagen gelukkig weer op den weg te trekken, ■oodat de chauffeur zonder ongelukken zijn weg kon vervolgen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Jdianastraat voorm. 10 uur Ds. do Bruin en ■am. 7 uur Ds. Veldhoen. Evangelisatiegebouw Hoofdstraat voorm. 10 en ■am. half 7 uur Ds. Bartlema. Oudshoornscbe weg half 11 Ds. Deetman, Martha-Stichting voorm. 10 uur Ds. Yoore. Geref. Kerk Raadhuiestraat voorm. 10 on nam. uur Ds. Menke. Hoofdstraat voorm. 10 en nam. half 7 uur Ds. Wientjes. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. half 7 oor Ds. van Brummen. De deurcollecte gehouden bij het uitgaan van de inwijding der nieuwe Herv. Kerk op Donderdag 13 Juli heeft opgebracht f 522.50. Naar wij vernemen zal de web dra te openen „Boaz Bank" alhior worden go* vestigd in het hoerenhuis naast de Sierkan in de Raadhuisetraat. Tot directeur dezer bank ie intusschen be noemd de lieer G. Kooij alhier. Vrijdagavond circa 8 unr o n te stond er brand in het huis van den landbouwer A. Voorbij in het Alpbensche Rietveld. Niettegen staande er spoedig een hand-< en een stoomspuit ter plaatse waren brandde de woning totaal af. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Burgerlijke Stand. Gebo ren: zoon van E. Verwoerd geboren Mon- tagne z van J. W. van Veen geboren Ver- z van T. van Leeuwen geboren van 'Harselaar z., T. Hant geboren de Geus d. van P Gerse geboren van Klink z. van L. M. Dallinga geboren Op den Drees d. van J. G. C de Jong geboren Huijskes - z. van J. P. van Vulpen geboren Van Arum, Overleden: D. Boot echtgenoot van G. Jongeneelj'63 jaar A. G. C. Huieman jd. 8 Jaar. Gehuwd: H. Hesseling jm. 21 jaar en E. Brak jd. 24 jaar. BOSKOOP. Coöp. vereen. „De Boskoopecb'o veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Rozen 39—95 cent, Clematis Durandi 35 cent, Dalia'e 49—85 cent. Phlox 25—30 cent. Aeer- tekken 2025 cent, Gladiolus 4055 cent, Del phinium 7—15 cent, Pyreihrum 5 eten. Mar, griet 5 cent, Snijgroen 17 cent. 'Anjers 29 cent, alles per bos; Distel per etuk 15—25 cent. Fruit: Zwarte beeecn 41—47 cent, Kruis-: bessen 18—19 cent, Morellen 31 cent,F ranbozen 46 cent per 5 ons; Perzikken 417 cent per stuk. Groenten: Suikerboonen 33—36 cent, Peu len 12 cent,' Doperwten 16—18 cent, Tuinbooneu 4—5 cent per K.G.; Bloemkool per etuk 6 cent. LISSE. De Raad der gemeente zal op Woen6dag, den 26 Juli 1922, deenamid- dags om zeven uur in het Gemeentehuis vergaderen ter behandeling der volgende agenda: 1. Diverse besluiten ter zake de uit voering van de Vleeschkeuring6wet. 2. Verordening, regelende den tijd, waarin aan leerplichtige kinderen land- bouwverlof kan worden verleend. 3. Verzoek van den Ned. R. K. Politie bond „St. Michael", om eene geldelijke bijdrage voor de oprichting en instand houding van eene p-olitie-vakschool te 's-Hertogenbosch voor het tijdvak 1 Juli 31 December 1922 en het jaar 1923. Burgemeester en Wethoudere stellen voor op dit verzoek afwjzend te beschik ken op grond van de verwachtnig, dat al leen agenten en adepirant-agenten uit de omgeving der school van het onderwijs zullen kunnen profiteeren. 4. Verzoek van de Vereeniging „Pro. Juventute" te Haarlem, om eene subsi die voor het jaar 1922. Burgemeester en Wethouders 6tellon voor op dit verzoek afwijzend te beschik ken op grond van het raadsbesluit buiten eene loopende begrooting geene subsidiën te verleenen en na overweging, dat het verleenen en na overweging, dat het ver leenen van' geldelijken steun aan deze Ver eeniging, als beo ogende een algemeen be lang, tot 'e Rijks bemoeiende behoort. '5. Aanbieding van de Gemeente-reke ning, dienst 1921. 6. Behandeling van het ontwerp der Algemeene Politie-venordening voor de gemeente Lisee. Kohier hondenbelasting 1922. LEIMÜIDEN. Predikbeurten. N. H. Kerk v.m. 10 uur De. Van Nie van Rijnzater- woude. Geref. Kerk v.m. 10 Vx uur De. v. Loen van Aarlanderveen, voorbereiding Heilig Avondmaal; n.m. 7Vi uur leesdienst. Naar wij vernamen zullen de kinderen der Christelijken 6chool aan staanden Woensdag met de boot van de Maatschappij Bus een pleiziertooht maken naar Katwijk aan Zee. Wij hopen voer de kinderen dat het weer goed mag zijn. HAZERSW OUDE. Al achteruitloopend viel Donderdagmiddag het 5-jarig dochtertje van den heer J. L. alhier in het water; de heer M. Nahon, het ongeval ziende, mocht het genoegen smaken haar weer behouden op het droge te brengen. Tot koeter der Geref. Kerk is benoemd de heer J. van Hoff. Deze week arriveerde a 1- hier een Evangelisatie-auto van de Natio nale Reddingsbrigade voor verwaarloosd- de kinderen. Des avonds om 8 uur werd een openluchtsamenkomst gehouden op het plein der Openbare School waar ver schillende sprekers het w-oord voerden. Et was veel belangstelling. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 7 uur de beer De Jongo van Boskoop. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 7 uur Preeklezen. LEIDERDORP. Door den heer F. Ra-s er alhier wordt op den a.s. Zendkug&da.g te Oud-Polgeest een peizie-rvaart georganiseerd. Te Doesbrug, Leiderdorpsehe brag en Spanjaaordsbrug worden passagiers opgeno men. SASSENHEIM. Predikbeurten. Zoaidag 23 Juli 1922. Ned.-Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. A. Ruys van Oegstgeest. Geref. Kerk. v_m. 9.30 eai mm. 5 uur Ds. A. M. Boeijinga. RIJNSBURG. Te Dordrecht is geslaagd voor het examen ter verkrijging der hoofdakte de Heer L. Schaap van Oud dorp, benoemd onderwijzer aan de met 1 Aug. a,e. te openen Koningin Wilhelmina- 6chool alhier. - De Heer E. v. Starkenburg alhier behaalde het Mercuriuediploma voor Boekhouden en aanverwante vakken. WASSENAAR. Inschrijving. Aan deoi heer Winnubst alhier, is na gehouden inschrijving opge dragen het verven van lokalen en kasten irn de openbare school aan de Zijlstraat en aan den heer van der Meer het oliën der vloeren in beide openbare .scholen. Electriciteit. Het ligt, naar wij verne men in het voornemen van de electrici- teits Maatschappij, om bij voldoende deel name de buurtschap den Deijl van eleo- trisohen. stroom te voorzien. Om de hooge kosten was dit tot dusverre achterwege gebleven. Verzakking viaduct Onder het via duct van de Electrische spoor heeft men dezer dagen een juk moeten aanbrengen, omdat heb begon te verzakken, een ge volg van de werkzaamheden in verband met het maken van een tunnel voor de tram. Het verkeer onder het viaduct wordt töhauils rechts en links van het juk geleid. De gestuite werkzaamheden voer het tram viaduct vinden thans weder" voort gang. Gemengd Nieuws Brand te Rotterdam. Gisteravond brak brand uit in den sigaren winkel van de "Wed. K. L. in de Schilderssteeg, te Rotterdam. Nadat de eigenaresse den winkel had geboend, maakte zij de kachel aan. Bij het vullen met brandstof vloog plotseling een groote vlam uit de kachel, waardoor eenige papieren vlam vatten. De vrouw nam dadelijk de Vlucht zonder pogingen tot blusschen aan te wenden. In korten tijd stond alles in lichte laaie. Op de tweede verdieping konden de bewoners even eens hun woning verlaten. Door den bewoner B van de 2e verdieping werden'n eigen kind en twee van zijn benedenburen gered, aangezien de ouders van de 3- en 6-jarige kleinen niet thuis waren. Een drietal mannen wist van den buitenkant op de eerste verdieping te komen om ook het derde kind te redden, hetgeen hen gelukte. De brandweer had de brand in drie kwartier onder de knie. De geheele winkel werd een prooi der vlammen. Begin van brand. In den vooravond ontstond in een perceel in de Nieuwe Kerkstraat te Rotterdam, een begin van brand, doordat de bewoner een gloeiende pan met vet op een petroleum toestel had staan. Hij wierp daarop het stel en de pan bet ,Taam uit. die ongelukkigerwijze terechtkwamen op het hoofd van een zich juist voor het huis be vindenden man. Deze bekwam hierdoor een aan tal ernstige brandwonden en werd in zorgwek- k end en toestand naar bet Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd. Een oplichterstruc. In de bladen te R-otterdam kwam verleden week een advertentie voor van zékeren B. v d. W. die als directeur van een voorschotbank bo den opriep om bij hem tegen borgstelling in dienst te komen. Een aantal werklóozen hebben op die advertentie geschreven en zijn door v. d. W na het betalen van borgstellingen van 50 tot 100 gulden als looper aangenomen. Maandag kwamen zij op het kantoor in de Wijnstraat in dienst. Zij werden de stad ingestuurd naar be paalde adressen, die geschreven hadden op andere advertenties, waarin v. d. W. geld had aangeboden tegen borgstelling Tegen betaling moesten de boden dien dag bonnen afgeven aan die bepaalde adressen. Toen Dinsdagmorgen de boden weer op bet kantoor van v. d. W verschenen, was deze niet meer aanwezig. Hij is er met de borgstel lingen der boden vandoor gegaan. Poging lot berooving. Gisterenochtend begaf zich de looper van een kantoor te Rotterdam met 3000 naar de Nederl. Bank. Op de Glashaven werd hij aan gesproken door iemand, die hem vertelde dat hij van de politie was. Als bewijs liet hij hem een soort politiepenning zien. Verder vertélde deze man, dat hij uit naam van een inspecteur hem moest waarschuwen, want deze bad verno men, dat men den looper van zijn geld wilde berooven. De looper moest maar even in een cafétje gaan. dan kon de bedoelde inspecteur worden opgebeld. Den looper kwam dit verhaal zeer onwaarschijnlijk voor en wachtte zich wel het bedoelde cafétje binnen te gaan. Hij poogde een agent van politie te ontmoeten, doch daagde hierin niet. Toen hij daarop den onbekenden man naar het .politiebureau Paauwensteeg poog de mee te krijgen, koos deze hel hazenpad. Een gevaarlijke smokkelaar. Dezer dagen werd aan de Duitsche grens on der Boeholt een Hollander, die een motorrijwiel en een gouden horloge uit Pruisen wilde smok kelen, door een kommies, aapgehouden. De Hol lander wilde den kommies onschadelijk maken en nam een mes, waarmede hij den kommies een zwafce snede in het gezicht toebracht. Het geluk te hem evenwel niet te ontvluchten. Tragisch ongeluk. Een conducteur, die dienst deed op een expres trein van de lijn Parijs-Lyon-Middellandsche Zee, was getuige van een vreeeelijk, ongeluk waarbij één zijner eigen zoons gedood werd, ter wijl bij machteloos wa6 om tusschenbeide te ko men. Twee zijner zoontjee, één van 7 en één van 9 jaar, hadden zich ergens langs de spoorlijn op gesteld om hun vader toe te wuiven, als de trein passeerde. Nadat zij met hun petjes ge zwaaid hadden, liepen zij snel naar een klein brugje, van welk punt ze hun vader nog eens konden zien. Juist toen ze daarheen snelden, werd de jongste knaap door een in volle vaart rijdende auto gegrepen en gedood. De ongelukkige vader moest dit tooneel aan zien zonder hulp te kunnen aanbieden en wachten tot hij het eerstvolgende station bereikt had. alvorens hij zich naar huis kon begeven. Groote brand. In het centrum van de agglomeratie van Aiguillon, een aanzienlijke plaats in het kanton Porte-Sainte Marie 'heeft een hevige brand ge woed. De brand begon in de kerk der Carmelie- ten, welke sedert lang niet meer gebruikt werd. De geheele kerk, het stadhuis, een gedeelte der politie-kazerne. twee onbewoonde gebouwen als mede het gebouw van een spaarkas werden ver woest. De ramp greep met zulk een snelheid om zich heen, dat slechts met de grootste moeite de oude huizen rondom het stadhuis kondeh ge red worden. Het brandweermateriaal kon niet gebruikt worden, daar de spuiten die opgebor gen waren onder bet raadhuis, reeds verbrand waren voor er alarm was gemaakt. Met groote inspanning heeft men de meeste documenten der archieven kunnen redden. De schade wordt geschat op verscheidene honderd duizenden francs. Bankroof Een sensationeele bankroof heeft te Manches ter plaats gehad. Alleen de directeur bevond zich in het bewuste_ bankgebouw, toen een drie tal mannen binnentraden. Handen op" werd hem gecommandeerd, waarna de bandieten een aantal schatkistbiljetten wisten te bemachtigen, waarmee ze onmiddellijk in een taxi verdwe nen. Dadelijk werden de roovers eveneens per auto achtervolgd. Na eenigen tijd in verschil lende richtingen gereden te hebben, etapten de bandieten uit om te voet bun weg te vervol gen. Zij bereikten het open veld en zochten dek king achter een heuveltje, vanwaar zij hun achtervolgers beschoten. Een heftige fusillade volgde. Ten slotte wisten de bandieten den te rugtocht te blazen en zich achter eenige huizen te versohuilen. Nu was men hun spoor kwijt en het schijnt, dat de bandieten van deze om standigheid gebruik gemaakt hebben om per trein naar de eerstvolgende stopplaats te ont- srappen. Meer dan 50 gewapende politiemannen te paard, in auto's en met fietsen palrouilleeren in den omtrek van de stad om de bandieten op to sporen. De doodstraf in Denemarken. De Deensche oommissie voor de herziening RECHTZAKEN. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank veroordeelde: A. H. V., zeeman, te Aalsmeer, tban6 ged. Huis van Bewaring Haarlem, wegens diefstal, tot 5 maanden gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis. 1. P. P. K.. koopman te Leiden, 2. A S koopman, te Leiden, 3. L. de H., betonwer ker, te Leiden; 4 J. S., koopman, te Lei- de n, allen gedetineerd Huis van Bewaring te Haarlem, wegens diefstal door meer vereenigde personen, no. 1: tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis; nos. 2, 3 en 4: ieder 4 maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. ARR.-RECHTBANK 'S-GRAVENHAGE. W. J. L., los werkman te Veui, wegens mis handeling, tot 14 dagen gevangenisstraf; L. H. A. M, smid te Leiden, widens een voudige beleediging van een ambtenaar, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; G. O., arbeider te Katwijk wegens weder- spannigheid, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; R. N., electricien te Leiden, wegens vernie ling, tot 15 boete subs, lb dagen hechtenis; Gr. H. uit Leiden, gedetineerd wegens abortus uit winstbejag, tot 1 jaar gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Vrijgesproken is S. M., leerling-monteur le S t o m p w ij k, van de hem ten laste gelegde die renmishandeling. Faillissementen. Opgeheven: H Persoon, landbouwer, Haarlemmermeer. STADSNIEUWS. Middelbare Technische School te Haarlem. Toegelaten zijn tot de afd. Werktuigbouwkun de en Electrotechniek, eerste studiejaar: L. van Gelderen, H. Krop, J. W. Nieuwenhuizen Se- gaar, H G P J J van Noort en S. A la Rivière, allen te Leiden. Tot de afdeeling Scheepskunde, eerste studiejaar: A. M. Duyverman te Leiden. Bi de dezer dagen gehouden vergadering van de Militaire Geneeskundige Vereeniging werd tot Voorzitter gekozen de dirigeerend officier van gezondheid 3de klasse Kooijman,' alhier. Bij de examens der Nederlandsche Toonkun- slc-naarsverecniging te 's-Gravenbage is geslaagd voor solozang mej. L. M. van Itallie. alhier. Concert Kooipark Dinsdag 25 Juli, 8 uur. Programma: 1 Marche des Jeunes Gardes, Dam mers; 2. Ouverture, Maillart; 3. Nakiri Wals, Lincke; 4-. Ungarische Rhapsodic, Liszt-Ceijp* 5. Tentoonstellings Wals, Geijp; 6. Cantabile, Beethoven; 7. Marche des petite Pierrots, Boee. Personen te Leiden gevestigd. A. M. Tombroek, dienstbode, Haverstraai 22 Th. A. M. van der Meer, dienstbode, Bree- straat 51 Raden Pandji Singgih, student, Wasstraat 6 Raden Sastromoeljono, student, Wasstraat 6 M. C. de Vos, Raamsteeg 49 E. B. Maurer, verpleegster, Acad. Ziekenhuis E. J. H. Sluijter. Nieuwe Rijn 72a C J Hockx, dienstbode, Haarlemmerstraat 467 J. T. P. v. d. Kleij, Leerling verpleegster, Hopital Wallon. A. Last en gezin, Schoolsteeg 5 M. van den Berg en vrouw, bankwerker, Middel stegraobt 55 M Keercweer, P. Huihershof 4 M. Poot, Leerl. verpleegster, Acad.-Zieken huis J. Benning, bakker, Waard straat 28 A Pezaro, kantoorbediende, Oude Rijn 11a M P Diederïks, dienstbode, Rijnsburgerweg S3 A. C. A. M Fleerkamp, Hoogewoerd 136 J. J Carmico, dienstbode, Morschweg 143 Wed. J. H. Simon Thomas, Plantage 3 A. Duitgenius, 2de luit. inf., Oude Singel 140 J. J Versluijs, Hooigracht 76 T. den Broeder, Waardgracht 5 M. E. Pitts, gezelschapsjuf frouw, Groenhovenstraat 14a E. M F. Bon net, dienstbode. Oude Rijn 172 M. H. A. Karskens, winkeljuffrouw. Noordeinde 54 C. P. BotsHulsebosch, Jan van Goyenkade 32 D. J. van Hinloopen Labberton, commies Posterijen, Stationsweg 35a. Personen uit Leiden vertrokken. Jacs. Mark, Amsterdam, Van Woustraat 1811 M. H. de Haas, Oostende (B.) D. Ravc- slijn. Rotterdam, Teilingersdraat 16 B Wed. J PetitSluijmers, Katwijk aan Zee, Zuid straat 55 Mej. M. N. van Eijk, Gianeken, Baroniclaan 255 Mej. L. van Nes, Noordwijk Voorstraat 85 Mej. S. de Troye, Brielie, Nieuwstraat D. van Gruting, Katwijk, Nieu we Duinweg 55. D. A. v. d. Hor, Vlaardin- gen, Station G. E. Uhlenbeek, Den Haag, Lubeckstraat 80. Th. S. Sie, Den Haag, Pr. Mauritsplein 23 A. v d. Kaai, Voorschoten, St. Nic. park 288B Mej. A. A Steenvoorden, Oegstgeest, Pr. Hendrikl. 11 F. Polt. Den Haag, Rijswijkscheweg 255 H. v. Zanten, Alphen a.d. Rijn, Lage Zijde. Mej J. C. Le Grand, Boskoop, teleéoniste M. E. G. A. Indemans. Maastricht, Breestraat 25 J. Goddijn, IJmuiden. Bloemetraat 85 Mej J. M. v. Vollenhoven, Zwolle, Veerallee 51. J. H. Neirincksc, Heidelberg Mej W. Bergs- raa, Leeuwarden. Olde Galibeen 18 Mej. P. Taal, Scheveningen, IJmuidersiraat 15 Wed. Vogelzang-geb. Vrouwenvelder, Leidschen- dam Delftschekade W M. de Vrind, Leid- schendam Mej. A. C M. v. Helverl, Den Haag, v. Speijkstraat 35 Mej. G. W v. Ros- sum, Nieuwkoop, bij de ouders. J. B. Lens, Heusden, Hoogstraat 108. Mej. P J. Vonk, Amsterdam, Koning, weg 210. P. d. Wijngaard, Hamborn (D.) M. Heuvink. Zevenaar. Babberichweg J10 J. A. Tempel Rlerik, St. Antoniusplein. A. fr. D Wenne- kee, Venlo, Spoorstraat 4 A W. Bijlema, Amsterdam, Amaliastraat 1. Adr. Verhoog, Den Haag. Hoefkade 718. Mej. J Chr. Grané, Den Haag, Hofwijkstraat 32. P. Tb. Waasdorp, Den Haag, v Limburg Stirura- straat 145. C. en J. Sanders, Den Haag, TELEGRAMMEN. STOCKHOLM, 21 Juli. Volgens „Da- gen8 Nyheter" heeft het personeel der groote Zweedsche particuliere spoorwegen wegens loongeeehillen besloten in stuking te gaan. Het tijdstip voor den aanvang der staking is nog niet vastgesteld. STOCKHOLM, 21 Juli, De telefoon-be ambten te Stockholm en Göbeborg sta ken.. Locale gesprekken kunnen niet, meer worden" gevoerd. Het intercommunaal ver keer wordt gaande gehouden. BOEKAREST, 21 Juli. Er zijn nieuwe choleragevallen geconstateerd aan do Russische grens. De regeering beeft on middellijk geneeskundige hulp naar de grenzen gezonden. MOSKOU, 21 Juli. De Sovjet-regeering heeft gedecreteerd, dat met ingang van den nieuwen cursus in den herfst de leer lingen der staatsscholen maandelijks twee drie en acht millioen schoolgeld zullen be talen, al naar gelang van hun klasse. LONDEN, 21 JulL De Volkenbonds raad keurde de benoeming van een Duit- schen vertegenwoordiger in de commissie voor de epidemieën goed. De Raad be sloot opnieuw een oproep te doen om bij dragen in verband met de te Warschau gehouden conferentie ter bestrijding van de epidemieën. De Britscbe vertegenwoor diger verklaarde, dat een beperkter plan dan te Warsehau is voorgesteld, beter uit voerbaar lijkt. Engeland zal hieraan me dedoen. Laatste Berichten. Branden. Gisteravond brandde de pas gebouwde woning van W. v. Dalsum te Stuifzand bij Hoogeveen af. Het vuur breidde zich snel uit, doordat een rieten dak was aangelegd. Eenig huisraad eai het vee kon worden ge red. Verzekering dekt de sehade. Terwijl het stedelijk muziekkorps een concert gaf op het Molenwater te Middel burg klonk plotseling het brandsignaal. Er bleek brand te zijn uitgebroken in het perceel op den hoek der kade en de Bel- lingstraat. Met behulp van enkele slangen op de waterleiding wist men den brand tot het benedenhuis te beperken. Vermoe delijk ontetond de brand door smeulende houtskool. Marktberichten. LEIDEN, 21 Juli. Veiling. Sla 0,60—1,40, Peen 1,504, Bloemkool I 4,508, Bloem kool II 1,50—3,— Andijvie 1,50—3,50, Kroten 1,80—3, komkommers 2,508, al'es per 100. Peulen 2532, Doppers 12 22 Snijboon en 3250, Stokboonen 26 38. St a mbo on en 2024, Tuinboonen 1,50 5, per 100 Kg. Perziken 0,030,22 per stuk. 22 Juli. Bpter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter controle van 2,352.40 en prima boerenboter van f 2,302,40 per Kg. Aange voerd 7/3, 20/6, 77/8, 17/16 vaten, wegende 2560 Kg. Handel goed. 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 151 partijen. Besteed werd voor: 1ste soort Goudsche kaaa 4549, 2de soort idem 4044, le soort Leidcch kaas 4246, 2e soort idem 3640, alles per 50 Kg. Handel voor Goudsche en Leidr 8che kaas matig. Aan de Stadswaag gewogea: [09 partijen, 4832 stuks, 35861 Kg. ROELOFARENDSVEEN, 22 Juli. Veilina. Aardbeien 3344 cent per kilo; Meloenen 55— 65 cent per stuk; Bloemkool 1011 cent per stuk; Per 10 kilo: Peulen -90 cent. Doppers 1.051,25, Tuinboonen 25 cent Snijboonen f 2.90—3.25, Snijboonen Stek 1.50—1.65, Princesseboonen 5,055,30. Princesseboonen zonder draad 5.30, Dubele Stam 2.95; Pot 25 kilo: Augurken basterd 3,053,15. Grof 2,202.35, Bomn|en 1,651,85, Stippel 1,Aardappelen 0,550,70, Kleine 4C cents. Door&neeprijs van 21 JulL, met aftrek van vei» lir.gekosten: Tuinboonen 24 cent. Snijboonen 3,53, Idem Stek 1,64, Princcsseboonett» f 4,63, Basterd 2.96, Grof 2,57, Bomme* f 1.89 Stippel 0.92. KATWIJK a.d. RIJN, 20 Juli Veiling. Due of York per 25 Kg. 0,901.50, Idem Drielin-' gen 0,500,80, Peen per 100 bos 23.50. Aanvoer: 1060 maal 25 Kg. groote aardappelen, 80 maal 25 Kg. kleine aardappelen, 3600 boe' pen. ALPHEN a.d. RIJN, 21 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie 12, Tuinboonen 22.80, Peulen 8,20—15, Doperwteii 10,20—25.40, Heerenboonen 2736, Snijboonen 2138, Pronkboonen 2031, Postelein f 56 70, Zuring 34, Aardappelen 37,90, Tomatem A 11,Tomaten B 13,Tomaten G 10,Augurken grof 56, Peen 0.80 1,30, Aardappelen voor Export 2,703. Uk Per 100 bos: Radijs 1,80, Selderie 0.50, Pe terselie 0,100.60. Rabarber 11.80. Kro ten 1,80—2,90, Uien 1—1.90. Per 100 stuks: Komkommers I 3.905. Komkommers II 2,10—4. Bloemkool I C-^-lO, Bloemkool II 35, Bloemkool III 12, Roodekool f 10,—. Wittekool 5—10, Meloenen 50-101. Per 100 pond: Aardbeien 1138. Roode bes sen 3337, Zwarte bessen 3041, Kruis bessen 1218. Eieren, 6.407,per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den mor:en van 22 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 762.5 Lyon en Zurich Laagste Barometerstand: 751.3 Jlefciocsand Verwachting tot den avond van 23 Juli: Zwakke veranderlijke wiud, half- tol bewolkt, waarschijnlijk droog warm w®«r behoudens kans op onweer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3