Uit de Omgeving burgerlijke stand leiden 20 Jaji. Geboren: Johnnn-es z. van J. de Wol! en E. Onderwater Willem z. van H. Tcgelaar cn N. C. Hoogkamer. Ondertrouwd: P. Wassenaar jm. 28 j. en J. A. Sneeuw jd. 25 j. J. L. Overmeor w. 40 j. en H. v. Kleef jd. 40 j. J. H. P. Smit jm. 28 j. en J. T. J. Kleinhans jd. 23 j. >- W. F. Brandt im. 24 j. en M. G. Sebreuder jd. 23 j. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Grijpskerke: J. F. Osse* waaide te Overdinkel; te VaJthennond: H. van Leus en, cand. te Zuidwolde. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Helleveeteluie en Nieuw-HeN voet: B. J. Lambere te Rouveen. Ds. H. A. Minderman. Ds. H. A. Minderman werd door de Generale Synode der Geref. Gemeenten niet aangezocht tot Dienaar de6 Woords met de Opleiding oe- last, gelijk een der bladen abusievelijk meldde, maar tot predikant in algemeenen dienst ten dienste der vele vacante kerken der Geref. Ge meenten, teneinde die bij toerbeurt des Zondags to dienen. Ds. Minderman heeft echter voor dezen dienst gemeend te moeten bedanken en blijft dus predikant te Dirkeland. De opleiding tot den D. d. W. voor de Geref. Gemeenten ie sedert eenige jaren in handen van Ds. W. den Hengst, te Leiden. Emeritaat verleend. Het Provinciaal Kerkbeetur van Gelderland heeft aan De. K. Eekhof, predikant te Acquoy, wegens voortdurende ongesteldheid, op zijn ver* soek, eervol emeritaat verleend, met ingang van 1 October 1922. Weer opgeheven. Het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland heeft goedgekeurd het besluit van het Classicaal Bestuur van Middelburg, waarbij de vijfde pre* «fikantsplaats, het vorige jaar gesticht, doch waarin nog geen beroep bad plaats gehad, we der is opgeheven met ingang van 12 Juli. Geref. Kerkeraden in de Herv. Kerk. Van het Donderdag te Utrecht gehouden con vent, geven we morgen een verslag. Synode der Ned. Herv. Kerk. 2e Zitting. Aan het begin der zitting brengt de rice-prci aident verslag uit van zijn onderzoek omtrent de registers van den seoretaris. Het blijkt, dat er 1426 stukken zijn ontvangen en 1887 zijn uit' gegaan. Hij stelt voor den secretaris dank te be tuigen voor zijn nauwkeurigen en veelomvattend den arbeid, waarmede de vergadering zich ver- ecnigt. De president beneemt de volgende cemmifrt sios: Voor de verslagen der provinciale kerkbe-: sturen over de examens en het hnlppredikerschap Dr. C. F. M. Deeleman en G. D. Bom H.Gzn. Voor 'de kleine toelagen aan gemeenten en pen son en den quaestor-generaal en Bom. Voor de consideraties over de voorloopig aan genomen reglementswijzigingen: Barbas, te Win' kei, Tromp, Tammens en Scholte. Voor de nieuwe wetsvoorstellen twee commie* aies. Commissie A: Van Paaseen, Bon gore en Mr. Tijssens. Commissie B: Pro?. Dr. 6lotemaker de Bruine, Stoel, Van Paas6en, Flieringa, Bolt, Mr. Phaff, A. de Haan, Franck Picard. Voor de stukken ter behandeling: Prof. Dr. van Veldhuizen, Van der Grient, Bongere, Tromp, Tammens, Dr. Deeleman. Voor afschriften en staten van kosten: Scholte en Mr. Tijssens. Ter vergadering komt Prof. Good uit Phila delphia om namens de Presbyteriaansche keiken een groet aan de Synode over te brengen. fHij herinnert aan de groote beteekenie van de Ne- derlandsche Hervormde Kerk, voor de Hervorm* de Kerk in Amerika. Er zijn reeds verscheidene conferenties van afgevaardigden der kerken ge* houden en het volgende jaar zal er een conferen* tie zijn op het vaste land, waar hij hoopt dat ook de Ned. Herv. Kerk vertegenwoordigd zal zijn. Want het is van hoog belang dat ook deze kerk zich bij de Alliantie aansluit. Hij besluit zijne toespraak met een zegenbede voor de kerk en de leden der Synode waarop de preeident hem dank brengt voor zijne mededeelingen en uitspreekt, dat hij in de oommissie voor de bui* tenlandsche kerken verschillende zaken ter spra ke zal brengen. Daarop doet de secretaris mededeelingen over de nieuwe uitgave van den reglementenbundel. Daar de bewerking van het Register nog al voel tijd vraagt, wordt de uitgave vertraagd. Wegens commissievergaderingen wordt de zit* tóng KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiiingvereeniging. Gisteravond hield de Veilingvereeniging „BloembodleruteeiLt" een belangrijke ledenvergadering. De op komst was goed. De voorzitter, de heer Jac. Wassenaar, opent de vergadering, waarna de secretaris, de heer H. W. Grim bergen, de notulen leest. Deze worden goedgekeurd. Dan volgt verslag van den veüin^eester-admmistrateur. Over 1921 was dit de heer C. Korpelshoek, over 1922 de heer Jac. Meijer. Bedde heeren brengen een uitgebreid verslag uit, waarop de worzitter een en ander nog toelicht. Het blijkt, dat vooral over 1921 het bedrag der dubieuse posten zeer gering is. Yoor de leden nog geen half procent van den om zet. De contributie over 1922 wordt vast gesteld op 0.5O" dat der entree op ƒ2.50. Dan doet de penningmeester der vereenl- ging verslag van den toestand der ver- eenigingskas. Het jaar sluit met een batig «aklo van 94. De heeren A. Peet Azn. en D. Bol Azn. zien de rekening na en be vinden deze geheel accoord. Den penning meester, den heer Jac. Meijer, wordt dank gezegd voor het goed beheer. Volgt beetuureverkiezing. Atredend de voorzitter, ae heer Jac. Wassenaar en de bestuursleden, de heeren. A. Korpelshoek en H. W. Grimbergen. Alle genoemde hee ren worden met groote meerderheid her kozen en nemen de benoeming aan. Komt in bespreking, wanneer begonnen zal wor den met veilen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat vorig jaar wel vrijdom is gegeven om thuis te verkoopen, doch nu nog niet. Toch hebben enkele leden de vrijmoedigheid gehad een gedeelte van hun voorraad reeds te verkoopen. Uit de houding der vergadering blijkt-, dat men weer aan het verplichte wenscht vast te houden, waartoe dan ook wordt besloten, Op Zaterdag 29 Juli zal de eerste veiling gehouden worden, waarvoor meer dan vol doende nummers worden opgegeven. Tot Maandagavond 24 Juli moet men de opga ven verstrekken aan den secretaris. Na dien kan niets meer aangenomen worden. Volgenden Vrijdag moeten de bollen bij den heer G. v. d. Perk aanwezig. Geveild zal' weer worden in het veilinggebouw der Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Om streken". Het bestuur verzoekt den leden vooral goed en duidelijk gemerkt materiaal te gebruiken. Pakpapier is wee-r verkrijg baar bij den secretaris. Het statiegeld wordt bepaald op ƒ1.50 per mand en 0.25 voor een linnen zak. Papieren zakken zijn vrij van statiegeld. Tijdige opgave der nummers is zeer gewenscht, omdat niet meer dan 900 nummers per veiling kunnen worden aangenomen. De salarissen der veilingmeesters worden vastgesteld als vo rig jaar. De heeren J. v. d. Perk en H. W. Grimbergen zullen als keurmeesters opt- treden. Dan wordt nog besproken het eon- tract tot het tegengaan van den handel in afgesneden blom en. Het bestuur krijgt opdraoht namens de leden der vereeni- gimg dit contract te teekenen. Wederkeerig moeten de leden die hiervoor in aanmer king komen voor het bestuur teekenen. Na nog eenige minder belangrijke aange legenheden te hebben besproken, wordt de vergadering door den voorzitter geslo ten. In een daarna gehouden bestuursverga dering worden de werkzaamheden aan de veiling verdeeld als volgt: Jac. Meijer, ad ministrateur H. W. Grimbergen, samen stellen der catalogusG. Rous voor het afgeven der bollen aan de schuur en het in ontvangst nemen van het teruggezonden ledig materiaal; de andere heeren voor de verdere werkzaamheden. De leden die nen er dus goede nota van te nemen, dat ze hun ledig materiaal voortaan moeten terughalen bij den heer G. Rous, aan wiens adres de koopexs ze in 't vervolg moeten adresseeren. Goed afgeloopen. Een ombekende dame kwam op het gevaarlijke punt, hoek Groote Steeg-Voorstraat, al fietsende in botsing met de eiectrische tram. Gelukkig kwam ze naast de tram te vallen waar door dit ongeval goed afliep. VOORSCHOTEN. De Keer B. wonende Burgem. V e r- nedepark die sedert enkele dagen vermist werd, ie gisteren gezond en wel thuis gekomen. NHij was hij z'n haas geweest. De speldenverkoop ten b ..Herwonnen Levenskracht'4 alhier, heeft de eom opgebracht van f 116.52. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Martina d. van M. Baker en W. J. van dier Ploeg Anna Cornelia d. van L, van Tedj- lingen en C. M. Dolle. BOSKOOP. f= Woensdagmiddag had de petro* leumventeer K. Versluis alhier het ongeluk dat zijn wagen met bussen petroleum benevens de bedde honden in de wetering van den Reijerekoo* perweg terecht kwamen. Deer behulpzame han den werd alles, ook de beide honden, in goeden staat op het droge gebracht. Coop. Voilingevereeniging. Vei ling van 20 Juli. Er werden prijzen besteed als volgt: Afgesneden rozen in soorten van 15—50 cent, Clematis Prins Hendrik 60 cent, Margriet 5 cent-, Lathyrus 6 cent, Gips 30 cent, Solidago 4 cent, per bos van 10 stuks; Distels per stuk 5 cent. ALKEMADE. e-* Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. van C. Los en G. Treur Jacob z. van J. B. Hekkema en B. Meijer Alida Cornelia Maria d. van J. van der Hulst en L. E. van der Géést e=* Ptrue Jacobus z. van E. Koek en L. Loos s=h Wijnanda Maria Johanna d. van E. J. van Ruiten en W. Loos. Overleden: Gerardus Turk jm. 35 j. OUDEWETERING. B. en W. hebben besloten ee„ ouder-commissie in het leven te roepen voor do O. L. school te Oude-Wetering. WOUBRUGGE. i**-: De huisvrouw van den brandstof Jenhandelaar de heer B. alhier, sprong in over spannen toestand in de Woudwatering. Gelukkig werd zij opgemerkt en door rappe handen gered. Ieder was met deernis vervuld; in de distributie* jaren rijn zooveel droevige wederwaardig!), over dat gerin heengegaan. De vrouw is nu in een gesticht opgenomen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm, 10 uur en nam. 7 uur Ds. Meijere. Geref. Kerk voorm. 10 uur preekleeen en nam. 7 uur De. Le Cointre. t=3 Vergadering van den gemeen* teraad op Dinsdag 25 Juli 1922, des namiddags te 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. -f 2. Notulen. -TV 3. Ingekomen stukken. 4. Aanvrage landarbeider M. van Lceraum om plaatsje. 5. Aanvrage landarbeider M. J. Schijf om plaatsje. 6. Aanvrage particulieren hypothecair crediet voor woningbouw. 7. Verorden, heffing keuringsrechten YleescH* keuringswet- 8. Vaststelling instructie Keuringsveearts, Hoofd van dienst en Herkeuringsambtenaren. 9. Voorstel onttrekking grond van een weg te Ofwegen aan den publieken dienst. 10. Voorstel tot ingebruikneming van eon stukje grond van de .Wed. van Egmond voor oen weg te Ofwegen. 11. Verlenging termijn van ontruiming onbe woonbaar verklaarde woning Wijk B No. 8. 12. Voorstel verlaging prijs electrisch licht en balans Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf 1921. 13. Comptabele regeling. 14. Voorstel bouw brugwachterewoning enz., naar aanleiding van de verleende Provinciale subsidie. 15. Subsidie-aanvrage vereeniging „Het Groe* ne Kruis" in de kosten van een ziekenverpleeg ster. WASSENAAR. Gistermiddag reed een vracht* auto van den vrachtrijder de Zwaan van Kat wijk in de Langstraat alhier tegen de Lantaarn der Nutsspaarbank aan waardoor dezo deerlijk gehavend word. De auto had overstekende bagage boven op de kap liggen, moest juist voor een passeerende auto uithalen en kwam zoodoende te dicht langs de der Nutsspaarbank. De böstuurdeèr scheen op dat moment niet aan het oversteken der ba- ge te denken met bovengenoemd gevolg. Gelukkig dat juist niemand daar passeerde, andere had het zeker minder goed afgeloopen. Gieter middag had de aanbeste* ing plaats van de nieuwe Chr. School alhier. Door 19 aannemers waren biljetten ingeleverd en wel als volgt: v. d. Berg te Leddschendam f76.200.— 't Hart te Leiden f 82.570.Vingerling te Was* eenaar f84.325.— Weimar te Den Haag f81.700.— Luctor et Emergo te Den Haag f89.000.Zwolsman to D enHaag f83.460. Bouthan te Wassenaar f 75. 745.— Mat thy e Utrecht f 89.440.Duim te Gouda f97.300.— C. Boel te Voorburg f85.440.— H. Boel te Voorburg f 81.777.—Kruger en Dijk man te Haarlem f80.998.— Mülenaar te Haar* lem f99.912.Strijk te Rijpweter. f81.200. H. v. d. Helm te Wassenaar f93.900.— Have* laar te Seheveningen f 69.375Gelen te Den Haag f 90.990.Kleef te Den Haag f 96.400.-r* Krijnen te Den Haag f86.500.—. De gunning is aangehouden. f—. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Dorp Zondag voorm. 10 en nam. 62 uur De. de Veij Mestdagh. Voorbereiding H. Avondmaal. School Zijdeweg.' Zondag voonn. 10 uur De. te Winkel van 's-Gravenhage Geref. Kerk. Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur De. v. d. Heijden. Burgerlijke Stand. Geboren: Janna, d. van W. van Laar en W. Broere. Antonia Apolonia d. van C. van Tilburg en P. Sebel. Pieten z. van N. van Egmond en A. Varkevisser. Ondertrouwd: C. Th. van der Ploeg en B. M. van Veen Gehuwd4 P. J. Blom en M. Slinger!andt. Gemengd Nieuws Branden. Te Munsteisóheveld is door onbekende oor zaak de behuizing van den heer J. Werten, waarin een winkel en café gevestigd was, tot den grond toe afgebrand. Niets werd gered, terwijl 2 geiten mede in de vlammen zijn om gekomen. Woensdagavond is de bergplaats van oliën, vernissen, droge verven en glas van de firma Wattez Vos en van Vijven te Goe9 uitgebrand. Tengevolge van het vlamvatten van een "hoe veelheid afbijtmiddel had een kleine ontplof fing plaats, waardoor een gedeelte van het dak en de muur vernield werden. Verzekering dékt de schade. Hooi broei. Woensdagmiddag is er door hooibroei brand ontstaan op de hofstede van A. van M., te Nieuwenhoorn. In korten tijd lagen schuur en huis in de asch. Van het huisraad is een groot gedeelte gered. Aanranding. Te Gielerveen begaf de caféhoudsler de wed Z zich des avonds om elf uur even buiten haar wonring. Zij werd plotseling aangegrepen door een onbekend persoon, die haar het oorijzer van het hoofd rukte. Later vond men hel góü- den oorijzer ineengedrukt achter de woning terug. Het liep goed af. Een pachter van een kersenboomgaard te Jutfaas kwam tot de ontdekking, dat des nachts ongenood© gasten zijn boomgaard hadden be zocht en zich aan verschillende vernielingen hadden schuldig gemaakt, waarom hij besloot met zijn zoon, beide gewapend met geweer en revolver, de wacht te houden. De eigenaar van den boomgaard wilde zich 's nachts ook eens overtuigen, welke vandalisten zijn boomgaard betraden, doch hij werd bij den ingang door pachter en zoon flink beetgenomen. Evenwel wist hij zich te legitimeeren De vrouw van den eigenaar, ongerust geworden over het uitblijven van haar man, stuurde de knecht er op uit. Hij wapende zich met een stuk ijzer en haalde nog een buurjongen op voor assistentie Nauwelijks waren ze binnen het hek of onmiddellijk greep de pachter den knecht, terwijl de zoon met zijn revolver rakelings langs het hoofd van den buurjongen schoot. Voor aleer verder onheil voor kon komep, kwam het gélukkig uit wie ze waren en wat ze- gingen doen. Reclame-bankbiljetten. Door de politie te Woensel zijn bij den rij wielhandelaar A. B. aldaar in beslag genomen 1000 reclamebiljetten, die aan een zijde in vorm en kleur overeenkomen met een bankbiljet van 1000. Tegen B., die deze biljetten ter ver spreiding had, zal proces-verbaal worden opge maakt Doodeiijke ongevallen. In zijn woning aan de Putschelaan te Rotter dam is gisteren iemand in een kelder gevallen. Bewusteloos en met een hersenschudding is de man daar gevonden. Zonder bij kennis te komen te zijn is hij aan de gevolgen overleden. In do Jacob Loisstraat te Rotterdam, viel gisteren een wagen met papier om. Het papier viel op een jongetje van vijf jaar, dat er juist langs liep. Het kind is er dood onder uit ge haald. „N. R Crt" Geen bol gevangen. Als bijzonderheid meldt men aan het ,.Hbld.' uit Lemmer dat een vissen er aan het bock want (een vischluig dat bij de botvissohcrij wordt ge bruikt) een bruinviech heeft gevangen van bijna 100 pond. .li i?.i Uit het Sociale Leven. Uit het boekbindersbedrijf. Opzegging van het Collectief Contract. In de gisteren gehouden jaarvergadering van den Ned. Bond van Boekbinderepatroons, heeft Mr. J. G. Steneker een inleiding gehouden over het onderwerp: „Waarom moet het collec tief arbeidscontract in de Grafische nijverheid beltouden blijven." De inleider gaf allereerst een uiteenzetting van do ontwikkeling van* de collectieve arbeids* overeenkomst. Het ligt volgens den inleider in de conse- quentio van de eamenw. tusschen patroon en arbeider, dat eerstgenoemde ook in C. A. O. een indirecte bescherming vindt voor de instandhou* ding van het bedrijf. Wij hebben dat niet te loochenen, maar te erkennen als conclusie uit vooropgezette onaantastbare beginselen. Het is zoo gemakkelijk maar daarom des to laffer om in tijden als deze de hier gegispte aanvallen op het bedrijfsleven te doen, omdat men wol heel goed inziet, dat gebrek aan werk do grootste vijand is van de organisatie, doch spreker wekte de vergader, op het gebouw in stand te houden dat zij in voorspoediger tijden heeft opgetrokken, waarvan do grondslagen hecht rijn, en dat zij noode zou missen, reeds thans op het oogenblik. r zeker straks wanneer het werk weer ruimer zal v/orden, De inleider sprak ten slotte de hoop uit dat de onderhandelingscommiesie, die even* tueel met de werknemers zal gaan onderhandelen erin moge slagen eene hernieuwing van den reeds jaren met de werknemers boproefd geble ken band te verkrijgen opdat een overeenkomst tot stand kome, waarvan de inhoud het product zal blijken te rijn van een objectieve afmeting .n de rechtmatige belangen van beide partijen. Nadat over deze inleiding van gedachten was gewisseld, besloot de vergadering op voorstel van het bestuur, de bestaande overeen komst op te zeggen. De vergadering benoemde eene commissie, die met de werknemers over een nieuwe C. A. O. zal gaan ondorhandelen. STADSNIEUWS. Inbreker gearresteerd. In een der afgeloopen nachten werd een inbreker te Oegstgeest op heeterdaad betrapt, terwijl hij poogde er met den buit, w.o. een rijwiel vandoor te gaan. Hij werd in hechtenis genomen en bleek te zijn een zekere v. D. uit Schoten (N.-H.) een oude bekende van de Justitie. Ook in Leiden kwamen den laat sten tijd eenige diefstallen voor. Met behulp van vinger afdrukken werd vastgesteld, dat ook van deze diefstallen v. D. de dader was. Gisteren is de Leidsche politie, onder leiding van inspecteur Weijers, met het heerschap op stap geweest naar den Haag en Schoten, waar eveneens diefstal len hadden plaats gehad, waarvan v. D. verdacht werd. Ook hier kon door middel van overeen stemmende vingerafdrukken de schuld van v. D. bewezen worden. De politie heeft in hem een goede vangst gedaan. Aan de Huishoudschool Laan van Meer- dervoort, Den Haag, zijn 17, 18, 19 Juli de examens ter verkrijging van de acte N XVIII Leerares Koken en Voedingsleer M. O. afgenomen. Aan dit examen namen 11 leerlingen deel, waarvan 4 slaagden. Twee leerlingen der R.-K. Vakschool namen aan dit examen deel, n.l. de dames M. Engels en Sr. Tarcisia (M. Koenders), die beiden slaagden. TELEGRAMMEN. MOSKOU, 20 Juli. Tusschen de stations Romano f en Petsjemofka ontspoorde ten gevolge van vernieling van het spoor door bandieten de posttrein, die naar de Poolsche grens loopt. Er zijn veertien dooden, vijf zwaar gewonden en veertien licht gewonden geborgen. Het aantal dooden kan nog niet nauwkeurig worden vastge steld, daar vier wagons, die geheel met reizigers gevuld waren, volkomen zijn verbrand. WASHINGTON, 20 Juli. Door een ontplof fing van de stoompijpen op het slagschip „New York", welke plaats vond, toen gisteravond de vloot van de manoeuvres naar de haven terug keerde, beliep één man brandwonden en werden, twaalf anderen hewuetelooe. Bijna had er boven dien een botsing plaats tusschen het slagschip en een torpedojager. Door de ontploffing was n.l- het roer onklaar geraakt. BERLIJN, 20 Juli. Volgens een bericht uit München zijn tijdens een hevigen sneeuwstorm op de Zugspitze (de hoogste berg van Duitsch- land) vijf toeristen verongolukt. BRUSSEL, 20 Juli. Naar verluidt, zal Hu* bert, minister Van kunsten en wetenschappen, af treden en vervangen werden door Vauthier of Leclore, bedden hoogleeraren. BRUSSEL, 20 Juli. De toeloop in de hoofd stad voor den nationalen feestdag van morgen is zoo .groot, dat hedenavond om 6 uur voor de ver* schillende hotels reeds queue werd gemaakt door talrijke vreemdelingen, voornamelijk Engelschen en Nederlanders. Laatste Berichten. De Russische delegatie. De heer Litvinof heeft, heden, een af scheidsbezoek gebracht bij den Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Van Kar- nebcek. Het- vertrek van de Russische delegatie heeft hedenavond plaats van het station der eiectrische epoor te Seheveningen ten 6 u. 16 m. Marktberichten. LEIDEN, 21 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 549 runderen. 192 kalveren en 913 schapen. Prijzen: Etioren 110560, Kalf- cn Melkkoeien 200 -^-480, Varekoeien 125275, Vette ossen en koeien 230580, schoon a. d. haak 0,95 1,30, Vette kalveren 40152. schoon a. d. haak 0,751,10, Nuchtere kalveren 8—17, Vette schagen 4560, schoon a. d. haak 1,201,32. Weideschapen 2638, Lammeren 918, Magere varkens voor fokkerij en Lon den 2565, per Kg. levend gewicht 0,72 0,80, Biggen 1424, Bokken of geiten 5 -ƒ 18—. Kaas. Aangevoerd 151 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 4548; 2e soort idem 4044, le soort Leidsche kaa<»f' 42-16, 2e soort 3640. alles per 50 Kg> Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matigi LEEUWARDEN, 21 Juli. Kaas. Sleutelkaas f 0,16—0,64, Nagelkaas f 0.16—0.31 Gouda Kaas f0,100,86, Edammer Kaas f0,340,77. Aangevoerd 50S94 KG. Boter. Fabrieksboter fl,802.29 p. KG. Aanvoer 8/8, 120/16 vaten. ROELOFARENDSVEEN, 21 Juli. Veiling. Aardbeien 6080 cent per kilo; Bloemkool 4 10 cent per stuk; Per 10 Kg.: Doperwten 1,65 1,55, Doperwten II 1,20, Capucijners 1,15 Tuinboon en 3133 cent, Sn ij boon en 3,654, Snijboonen Stek 1,701,85, Princessebooneni 4,855,20, Idem zonder draad 5,15, En® kele stam 3,Dubbele Stam 3,15—2.95. Per 25 kilo: Augurken basterd 3,203.25, Idem grof 2,702,90, Bommen 22,20,- Sli-ppel 1,Aardappelen 0,501,05, Drie lingen 4-560 cent. Doorsneeprijs van 20 Juli met aftrek van vei- lingsfcoeteh: Doperwten 1,45, Idem No. 2 1,29 Tuinboon en 0,29, Eoijboonem 3,53, Idem Stek 2,Princesseboonen 4,60, Basterd! 3,08 Grof 2,30. Bommen 1,93. KATWIJK a.d. RIJN, 20 Juli Veiling Duo of York per 25 Kg. 11,70, Idem drielingen 0,60-0,80, Peen per 100 bos 3,90—5.—. Aanvoer: 880 maal 25 Kg. groote aardappelen, 70 maal 25 Kg. kleine aardappelen, 2100 boe peen. BOSKOOP, 21 Juli. Veiling. Aardbeien 43 et; Zwarte bessen 41—47 cent, Roode bessen 29 cent, Kruisbessen 1824 cent. Morellen 30 cent Perziken 417 cent per stuk. Frambozen 46 cent per pond, Suikerboonen 3336 cent, Peu len 12 cent, Doperwten 1618 cent. Tuinboonen 45 cent, Aardappelen 5M cent allee per kiiol Bloemkool 7 cent per stuk. Bloemen: Cia- matus Durandi 35 cent, Rozen 1995 cent, Flo xen 2530 cent. Dahlia's 4985 cent allee per bos van 10 stuks; Zwarte Acertakken 2025 cent per 10 tak; Gladiolus 4055 cent. Delphi nium 715 cent, Margrieten 5 cent, Asperagus 17 cent, Distels 1525 cent per tak; Anjers 29 cent per bos 0fficief.le beursnoteering. 6% Nederland 1922 A, 5% Nederland 1919 4M% Nederland 1917 7% Ned.-ïndië 1921 5Ned.-ïndië 1917 Koloniale Bank aand Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B .t Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steel gew. Bod jong Suikerfabr Compania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olio Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadd Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaari Scheepvaart Unie Marine Orig. .eomm Marirle pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atóhison Topeka Eri© common Kansas City Southern 5% Mcx. Rinnenlandeo Mrssouri Kansas Texa9 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. l8/* V.K. O.K. 99V2 98% 921/UJ S0S/8 102 84i/o 1073/; 107% 84% 86% 117% 118 43 si% 225 230 578 164 72 641/4 IO8V2 -r 41 79 114% 105 105 IHV2 22% 27 135 136 107 112 824l/o 326 64% 64% 10 66% 395 395 105i/o 107 425 428% 29% 331/2 50 27% 34 26% 27 163 103S/4 92i/o 13 9% 40 1 41 78 77 82% 83 I^VÜJ 19% 75% 48% 233i/o 236 271 180 186 17% 2091/2 264 IC6I/2 7 25%fl 19 -0% 6%c 94% 149 149 12%r, 25% 251/, Wissclnoteeringen (Amsterdam). Zicht, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Marken Kronen f11.46 0.52% 21.771/j -20.56 49.421/a O.OSV2 .55.60 48.10 .66 90 2^71/2 0.55 0.01 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 765.7 V eencn Laagste Barometerstand: 74S.6 Thorshavn Verwachting tot den avond van 22 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid* westelijke wind, half- tot zwaarbewolkte weinig of geen regen, zelfde temperatuur,

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3