Uit de Omgeving BURGERLIJKE STAND LEIOEN 19 Jnli. G c b o r e aJohannes Chrisüaan z. van J. C. Zwaan cn 11. J. Schierenbeek Catharina Maria d. van C. H. v. d. Bogaard en M. Mebius Elizabeth Petreiiella d. van P. Vlasveld en E. do Langen Wilhehnina Maria d. van F. W. v. Deventer en C. H. Gorree Helena Maria d. >an E. A. T. Vogelenzang en M. Korenbof Pieter z. van P. v. d. Waals en S. v. d. Waals Maria Teuna d. van H. de Roodc en M. de Groot. v Gehuwd: J. C. Siebert jm. en J. van Hou- 2cu jd. H. Seriier jm. en D. Laven jd. B. Labordes jm. en M. van Deventer jd. C. Nie- boer jm. en J. C. IJ. van Halm jd.. W. Cor nelias© wedr. en A. J. H. Vooren wede. C. v. d. Meer jm. en P. H. Abrahams jd. A. v. d. Nat jm. en C. J. M. v. d. Ven jd. H. J. .Nieuwenlioven jm. en C. J. v. Haasteren J. H- van Leeuwen jm. en M. Tamboer jd. P. P. Devilee jm. en J. H. Polane jd. J. H. B. Kühne jm. en K. M. Favier jd. W. J. Hansen jm. en H. C. v. d. Berg jd. J. O. P. H. Bro- caar jm. en W. Pison jd. J. D. van Egmond jm. en J. Swanenburg jd. Overleden: M. H. Spoek-Besems w. 82 j. J. Kleijn m. 51 j. is, dat de afstand tueschen de school-Lusthoflaan te Leiden en de woning van den heer Koren slechte 3559 Meter bedraagt, dus een en veertig Meter te weinig. Den heer Koren zal hiervan worden kennis ge geven. 5. Voordracht college van zetters. Daar de leden J. Boot en T. Rijnsburger aan de beurt van aftreding zijn, stellen B. en W. vcor op de voordracht van dit college te plaateen behalve voornoemde leden de heer en J. Rijns- burger Pzn. en A. v. Leeuwen Azn. 6. De rekening 1921 wordt overgelegd en een sommissie van onderzoek benoemd bestaande uit de heeren J. Boot, J. Rijnsburger Pzn., en A. van Leeuwen Azo. 7. Do Voorzitter merkt op, dat het wilde rijden met auto's en motoren door de kom der Gemeente den laatst en tijd werkelijk een on houd baren toestand teweeg brengt. B. en W. zouden daarom den raad willen voorstellen een maximum snelheid te bepalen, en die in een verordening vast te leggen. Hoewel zulks uit den aard dei- zaak slechts een gering hulpmiddel is geeft het toch de macht in zekere gevallen handelend op te treden tegen overmatige snelheid zoowel ter bescherming van het publiek ais van de snel heidemaniakken zelf. Spr. zou hierover gaarne de opinie van den Raad vernemen. Weth. de Bruijne licht het voorstel nader toe. Spr. is tegen een te gering maxiiftura; een snelheid van 15 K.M. b.v. is eenvoudig onmoge lijk. Bovendien richten vrachtauto's hij laDgzaam rijden nug meer schade aan dan anders. Een snelheid van 25 a 30 K.M. lijkt spr. de meest gewenschte. Over dit voorstel ontstaat eenige discussie. Gewezen wordt op do lawaaierige maaier van probeer en van motoren, die bij de school van den heer v. d.Zwet voor het onderwijsgeveu aller- binderlijkst is, op de* wenschclijkheid van een verbod tegen het rjden met open knalpot enz. Tenslotte besluit men B. en W. op te dragen in de volgende vergadering met een conceptveror dening te komen, terwijl de leden gedurende de eerste weken nog gelegenheid zullen hebben bij zondere weuschen inzake deze verordening aan het D. B. kenbaar te maken. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Degeruchtmakende anti- papistisohé circulaire van het bestuur der Chr. Hist- Kiesvereeniging alhier, ie oor zaak geweest dat de leden het onder elkaar aan den 6tok hebben gekregen. Eerst kwam Dr. van Walsem verklaren dat hij het met den inhoud in geenen deele eens is en dat hij dan o>ok getracht heeft, de verspreiding tegen te houden en er zich hefig tegen heeft verzet. Naar aanleiding van het Maandag door ons overgenomen schrijven van Dr. van W. schrijft thans de heer A. Muller in de „L. C r t". Tot mijn 6pijt moet ik opmerken, dat Br. v. Walsem een absoluut onjuiste voorstelling van de zaak geeft. Men zou zoo den indruk krijgen, dat. er corruptie is gepleegd om het strooibiljet de wereld in te krijgen. In het begeleidend schrijven zou staan: „dat ik het met de versprei ding daarvan wel eens zou zijn." Die voorstelling is onwaarachtig. De copie is nog in mijn bezit. Wie wil, kan zich overtuigen, dat die woorden er niet in staan, ook niet woorden van ge lijke strekking. „Ik vroeg daarom teneinde de versprei ding te verhinderen een bestuursvergade ring aan, die echter niet is gehouden. Ik meende dus, dat het biljet niet zou wor den verspreid." Ziehier een onwaarheid, Voorzeker heeft de heer v. W. een be stuursvergadering aangevraagd. Maar de heer v. W. zal zich nog iets andere herin noren. Hij zal zich herinneren, dat ik naar aanleiding van 'zijn verzoek voor zijn huis een lang gesprek met hem ge had heb. Daarbij hebben we den inhoud onder oogen gezien. Daarover spreek ik nu niet, want daarover gaat bet in dit „Ingezon den" niet. Maar Dr. v. W. was toen zelf van oordeel, dat het de moeite niet waard was om een bestuursvergadering bijeen te roepen. Dr. v. Walsem heft toen wel degelijk zijn toestemming gegeven. Jam mer, dat hij dit verzwijgt. Het is me een raadsel, hoe de dokter dan nu kan zeggen: „Ik meende dus, dat bet biljet niet zou worden verspreid". Hij wist dat zeer wel. En dan aan het slot nog dier lieve vraag: „Weet U zeker, dat het. biljet wel verspreid is?" Och kom, de dokter zelf wist, en weet dat zeer wel. Zeker het is Qiogolijk, dat er enkele huizen sommige straten zelf6 zijn overgeslagen. En dan heeft dr. v. W. toevallig aan zulke men- ichon gevraagd. Het is togen de onwaarachtige voorstel ling die Dr. v. W. van de zaak geeft, dat ik me met kracht en klem morjt keeren." 't Komt ons voor, dat de zaak er door dit schrijven niet beter op is geworden. Het is altijd mogelijk dat in de hitte van den strijd dingen worden gedaan waarvan men later spijt heeft. Maar nu blijkt dat het bewuste biljet is verspreid, nadat een man als Dr. v. W. daartegen ernstig had gewaarschuwd. Dat eert niet het bestuur der C. H. Kiesvereen. Misschien dat het later inziet, dat ook een overwinning te duur kan worden be taald. SASSENHEIM. '—'Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 21 Juli a.s. des nam. 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Bijzondere Hervormde school. 3. Benoeming lid plaatselijke Commissie van toezicht Lager Onderwijs. 4. Adres R. K. Volksbond tot herziening van do schoolgeldverordening. 5. Vleeechkeuringswet. 6: Verkoop bouwterrein Overplaats. 7. Reclames navordering Hoofd. Omslag 1920- 1921. Burgerlijko Stand. Geboren: Jelianna d. van B. Moolenaar en J. Bergman - Klaas z. van L. Oudshoorn en G. Lagas Nij colaas z. van A. P. Ruijgrok en E. van der Ploeg. Overleden: Cornells Balkenende 19 j., ongeh. Ingekomen: Mej. H. A. Smt, Charbonlaaa 19 van Haarlem Mej. J. M. H. van Goeverden geb. Bergman, Hoofdstraat 149 van Warmond. Vertrokken: Mej. C. van Reisen van Hoofdstraat 132 naar Hillegom A. Willems, van Vaartkade 5a naar Almelo. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren:' Cornelia d. van C. Siebeling en M. A. Faassen Hendrikus Bernardus Petrus z. van W. van Weerkom en M. A. Mesman Anneko d. van J. Tolenaare en M. van Genderen Machiel Pe trus z. van H. Persoon en M. G. Jansen Wil helm "z. van H. G. Huiskens en K. C. Kaslander - Jeremia Cornen6 z. van H. van Meel en H. M. Boer Gerrit z. van G. Schalk en C. J. van Groningen Jan, z. van J. Roubos en W. Malipaard Johanna Martha d. van M. Joren en A. Smit Catharina Dina d. van P. I. Ie Feber en D. C. Breijer Goertruida d. van H. van der Fange en G. Siegers Johanna Anna Maria d. van J. H. Hoogervorst en A. B. A. Leu- nenburgh Johannes z. van H. Splinter en H. Oussoren. VOORSCHOTEN. Toen de heer Doudeij, bar bier alhier, eenige klanten ging bedienen, i© hij plotseling ineengezakt en overleden, Sinds Zondag wordt een zekere Bussen, wonende in het B. Vernéde- park alhier, vermist. BOSKOOP. Burgemeester en Wethou- dere dezer gemeente brengen ter kennis, dat de Raad overweegt of aan de Bouw- vereeniging „Onze woning" al dan niet zal worden toegestaan over te gaan tot den bouw van 22 arbeiderswoningen met rijks voorschot. In verband hiermede wor den degenen, die één dezer woningen even tueel zouden wenschen te betrekken, uit- genoodigd daarvan schriftelijk mededee- ling te doen. De huurprijs dezer woningen zal ge steld worden op f 4.60 per week. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerk te Boskoop is ds. Ingewejrsen uit Nijkerk. Coöperatieve Yerceniging Do Boskoopsche Veiling. Er werden prijzen besteed als volgt: Rozen 20—45 ct.; Dahlia's 20—85 ct.; Lath yrus 6 c.Gladiolus 30 ct.; 'Gips 20—30 ct.; Zinia*6 22 ct.Margruiet 5 ct.Phlot 1535 ct.; Delpinium 7 ct.Anjers 6 ct.; Snijgroen 10—36 ct.; Clematis Durandie 38 ct. Alles per hos. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot onderwijzeres aan de Herv. School alhier, hoofd de heer G. Es- kes, is benoemd mej. Rankema van Utrecht. NOORDWIJK. In de R. K. Parochiekerk alhier zullen vanaf volgende week, Dins- dageavonds zes achtereenvolgende weken, door paters Dominicanen lezingen worden gehouden, uitsluitend voor niet-Roora- ZOETERWOUDE. In don nacht van 10 op 11 Mei j.L is te Noordwijkerliout een brandkas* mot f7600.— ton nadeele van do Hanzo-Bank te Zoeterwoudé entvreamd. Ondanks do nasporinëen van rijke en gemeentepolitie was tot heden niets van do brandkast of van do daders te vinden, totdat de vorige week door de ijverig© nasporingen van do Rijksveldwachters E. D. Piquillet te Leiderdorp en J. S. Pieters te Zoeterwoude in oen wetering to Noordwijk de brandkast ledig is teruggevon den. Ook de daders zijn thans aangehouden, en vandaag ter beschikking van de justitie gestold. Gemenqd Nieuws De Chineezen-moorden te Amsterdam. Het aantal arrestanten, dat zich "in handen der politie bevindt, bedraagt momenteel acht en twintig. Het mag in hooge mate verwonde ring wekken, <lat eenige Ghiaeesche getuigen hun verklaringen ten overstaan van de politie hebben afgelegd. Hieruit ia gebleken, dat de hoofddader die Pang Lin vermoordde, zich onder de arrestanten van het bureau Kattenburg meet bevinden. Be halve hij zijn er aan datzelfde bureau nog twee andere daders, wien men ongetwijfeld een gewichtige rol in deze bloedige historie mag toe kennen De tweede hoofddader ontbreekt nog steeds. Tevens vernemen wij, dat de regeering rap porten heeft verzodht van de betrokken politie autoriteiten. De commissarissen Tinholt en Quanjer, respectievelijk van de bureaux Katten burg en Warmoesstraat, hebben deze reeds in gediend. Hierin wordt te kennen gegeven_ dat het bij- eenhokken der Chineezen in de opiumkitten jax oude stad (Binnen- en Buiten Bantammer- straat) een gevaar wordt geacht voor de samen leving. Wat het woren der Chineezen in het logies buiten de stad betreft, gelden deze bezwa ren niet zoo zeer. De regeering moet plannen hebben tot inter- neering der ongewenschte elementen onder de Chineezen over te gaan. „Tel." Doodelijk ongeluk. De 34-jarige heihaas H. de W., van Harlin- gen. is op een bouwwerk aan den Tijmjeweg, te Leeuwarden, door een losschietend heiblok op het hoofd getroffen. Hij was op dag dood. Treurig. Te Zwaagw est er einde viel een 4-jarig zoontje van den schipper Epema overboord. De moeder sprong te water om het te redden, wat niet gelukte. Het lijkje werd door andeTem opge haald. Een Perpeluurti Mobile. i De ,,'s-Hcrt. Grt." meldt: De kip van dr. Vriesendorp uit BaaTs, is op den legwedstrijd to Beekbergen (Geld.) nog altijd aan haar reuzenserio bezig, zonder deze te verbreken. Ze heeft al Tuim 100 eieren ge legd, zonder één dag over te slaan. Dat is een wereldrecord! Schildersstaking. N Naar aanleiding van-een door de schilders- patroons te Bamevéld genomen besluit tot een lconsverlaging van 14 cent per uur, hebben alle schildersgezéllen aldaar Woensdagmorgen het werk gestaakt. Moordaanslag. ~Ft\ir' Te Assen is gevankelijk binnengebracht G. S. arbeider te BaTger Oosterveen, verdacht van poging tot doodslag op zijn buurman Kol- mer. Uit den trein gesprongen. Nabij Zuidlaren is gisteren Wilhelm B„ urt Didam, die van Arnhem naar Groningen werd overgebracht tot het ondergaan van straf, uit den trein gesprongen. Hij werd dermate aan een been gewond, dat hij.in het academisch zie kenhuis te Groningen is opgenomen. gaygf?r Een honderdjarige. Maandag 24 Juli hoopt mej. de wed. Gerrit sen geb. van den Bos te Opheusden, haar eeuw feest te vieren. Brand. Gisterenmiddag is brand uitgebroken hij den feestarrangeur M. Oppenhuyser te Rotterdam .De brahd ontstond op de belétage, doorda mevr. O. dio in de tusGchenkamer, welke gevuld was met licht ontvlambare feestartikelen met een bran dende kaars.in de hamd, iets zocht. In pen oog wenk stond deze arner in lichte laaie Het vuur deelde zich ook mede aan de voorkamer. Met drie slangen werd de brand geblusoht. Eigenaardige toestand. Reeds enkele maanden is mén bezig aan een verlenging van de kaaimuren in de tramhaven van de Rotterdamsche Tramwëgmaatscbappij te Middelharnïs. Dit gedeelte was daartoe afgeslo ten met een kistdam. Het water binnen den dam stond echter in enkele uren weer op peil van het buitenwater, ook toen een nieuwe kistdam tegen den ouden was aangeplaatst Tegelijkertijd zijn er scheuren ontstaan binnen de deuren van de schutsluis, die toegang tot de haven van Mid delbands heeft en achter die. muren vertoont zich een aanzienlijke grondverzakking. Dit laat ste op 150 tot 200 M van de plaats, waar men bezig is de kaaimuren te verlengen. De sluis weigert en er kan alleen bij laagwater worden geschut. Wanneer de vloed opkomt blijft het water, niettegenstaande de sluisdeuren -gesloten zijn. in de sluis zelf op peil van het buitenwater. Het zelfde verschijnsel dus als zich voordoet bin nen de kistdammen Gevolg is dat de sloom- bootdienst op Middelharnis groot© schade on dervindt. omdat deze boot buiten de haven moet blijven. Een gevolg van veel grooter strekking is dat, wanneer *t buitenwater een exceptioneel e "hoogte mocht hereiken, de polders binnen do sluisdeuren gevaar zouden loopen. De oorzaak is nog niet ontdekt. Deskundigen aan de havenwerken vermoeden, dat men bij het inheien der palen voor de verlenging van den kaaimuur, op een ondergrondsch waterkanaal gestooten is. dat verbinding beeft met de sluis of er onder door loopt. Uit het Sociale Leven. Bouwvakken te Arnhem. De pa/troons in de bouwvakken te Arn hem hebben den 8^-urigen werkdag, inge voerd. Op verreweg de meeste bouwwerken houden de arbeiders zich aan den 8-uren- dag en staken om kwart over vier den arbeid, in plaats van een half uur later. Door de organisaties is een conferentie met de patroons aangevraagd. Land- en Tuinbouw. Aardappelteelt. Men meldt uit Zeeland: Er zijn waarschijnlijk nog nimmer zoo veel aardappelen gepoot als dit jaar en beziet men oppervlakkig de velden, dan is de algemeen gehoorde uitdrukking: „ze staan er prachtig voor", maar vraagt men een deskundige er naar, dan is diens antwoord niet zoo gunstig. Er ie misschien ook nog nimmer een jaar voorgekomen waarin meer afwijkingen in de aardappels voorkomen, dan juist nu bij zoo'n mooien si and. Men schrijft dit in het algemeen toe aan onzuiver poot goed en, bij den stand van het gewas thans, laat het zich voorzien, dat de hoeveelheid zuiver poot- goed, dat bij dezen oogst zal verkregen worden, uiterst gering zal zijn. Een uitstekend plan bestaat bij het da- gelijksch bestuur der Zeeuwsche Land- bouw-maatsehappij in verband met de slechte verwachtingen van het pootgoed; op voorstel van de keuringscommissie voor de gewassen, zullen de leden der ge noemde maatschappij in de gelegenheid gesteld worden hun perceelen aardappelen van allerlei soort te latten keuren op wat genoemd zou kunnen worden „bruikbaar heid voor nitplant in 1923". Van dit „bruikbaar" pootgoed worden evenwel geen. certificaten afgegeven en met nadruk wordt gezegd, dat. deze keuring geheel afgescheiden van onze gewone gewassen- keuring plaats vindt en daarmee niets heeft uit te staaA. STADSNIEUWS. Bij beschikking van dec. Minister van Onderwijs is tijdelijk benoemd tot conser vator bij de tropische )oer<giène aan de Rijksuniversiteit alhier d F, dHérelle Bij Koninklijk besluit is tot d>-**rteuir van het Postkantoor jJöiier, de heer G. M. Busmann, thans adjunct»direc teur bij den dienst d posterijen. TELEGRAMMEN. RIGA, 19 Juli. ït: twintigtal leerlin gen van de Wlitab* school te Kroonstad, die geweigerd h^fen om de cursussen bij t.e >-o.«<en en vooocht hadden weder in de kazernes gehuisvest wro-den, hebben voor den krijgsraad terecht n»®eten 6taan, en zijn volgens e»'- tekgr^in uit Petre- grad ter dood veroordeeld. PRAAG, 19 Juli. Naar de „Tribuna" verneemt, sluit de Tsjech o-Slowaakschc begrooting voor 1923. zooals die thans is samengesteld, met een tekort van ruim vier milliard kronen. Men zal trachten door groote vermindering der afzonderlij ke posten do begrooting in evenwicht te brengen. BERLIJN, 19 Juli. Een groep Berlijn- öcho financiers heeft volgens „Iswestje" met de betrokken Russische autoriteiten onderhandelingen geopend omtrent de op richting eener gemengde vennootschap op aandeelen, met het doel de haven van Pe tersburg uit te breiden en van de noodige hulpmiddelen te voorzien. WEENEN, 19 Juli. Het met sprongen omhoog gaan der prijzen leidde heden tot roerige tooneelen op de markten eon bij de bakkerijen in de voorsteden. De vrou wen, die haar inkoopen gingen d-oen, wil den geen genoegen nemen met den prijs van 2170 kronen voor een brood. Er moest een sterke politiemacht worden ont boden tot handhaving der orde. NEW-YORK, 19 Juli. De arbeiders bond heeft een oproep uitgevaardigd aan al de arbeiders-organisaties in de Ver. Staten, waarbij hij er bij hen op aan dringt, de stakende spoorwegmannen te steunen en zich te onthouden van het deen van werk, dat vroeger door de stakers werd verricht. Ook dringt, hij er bij de stakers op aan, dat zij zich binnen de perken van do wet zullen houden. Laatste Berichten. Van liet ^Hof. Naar wij vernemen wordt H. M. de Ko ningin a.8. Maandag tegen den avond wan het Loo te 's-Gravenhage verwacht in verband met- do door de Koningin te ver richten opening van het buitengewone zittingjaar der Staten-Generaal. Inmiddels zal Z. K. H. de Prins, die voor familieaangelegenheden in DuitschU land vertoeft, op het Loo zijn terugge keerd. De tram LeidenDen Haag. Vanwege de Haagsche Tramweg-Maat schappij werd heden aanbesteed het ma ken van grondwerken tussc-hen de Backere- Hagenlaan en liet remiseterrein te Wasse naar. Laagste inschrijfster was Firma v. d. Ven en v. d. -Broek te Tilburg vooi f 74.434. Marktberichten. LEIDEN, 20 Juli. Veiling. Sla 0.30- 1.60; peen 2.506.80; bloemkool I f 6.50— 13.90: bloemkool II 3.50—6.—; andijvie f 250—4.50; uien 2.80—3.80; komkommers: 2.508.alles per 100; doppers 18 27; peulen 3240; poslelein f 3.508. snijboon en 4560; tuinboonen 2555; aardappelen 3.508.stamboonen 28 42; etokbefonen 3048 alles per 100 K.G.; perziken 0.030.24 per stuk. GOUDA, 20 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 229 partijen; 1ste soort 4245; 2de soort 38 41; zwaardere 40—50—52; redelijke aanvoer; weiboter 1,151,25,•redelijke aanvoer, handel redelijk; melkvee 200—300; vette varkens groo te aanvoer handel flauw, 4050; magere var- kens_ redelijke aanvoer, handel matig, 4550; Magere biggen, redelijke aanvoer, handel ma tig, 2,503,per week; Vette schapen, rede lijke aanvoer 1826; Lammeren redelijke aanvoer, handel redelijk, 1022; Nucbtore kalveren, redelijke aanvoer handel redelijk ƒ12 -/ 18,-. Eieren. Groote aanvoer, handel matig, 7,508,50 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 19 Juli. Zorg en Vlijt Aan gevoerd 560 kipeieren die opbrachten van 7,658,10 per 100 stuks. KATWIJK a.d. RUN, 19 Juli. Veiling. Doe of York per 25 Kg. 1—1,80, Idem Drielingen 0,60—0,80; Peen per 100 bos 3—5,90. Aan voer: 1050 maal 25 Kg groote aardappelen, 70 maal 25 Kg. kleine aardappelen, 3100 bos peen ALPHEN a.d. RIJN, 19 Juli. Veiling. Per 100 Kg.; Spi-nazi 45, Tuinboonen 2,404,40, Peulen 13.90—19,10, Doperwten 7—2S.20, Heerenboon en 3741, Snijboonen 3335, Postelein 1012.20, Aardappelen 38.20. Tomaten A 15, Tomaten B 13, Tomaten C 11_ Augurken dubbel grof 68, Peen 2. Aardappelen voor Export 2.80. Per 100 bos; Selderie 0,30, Peterselie 0.401,40, Rabar ber 0.60—2.—, Peen 1,40—3,60, Kroten 1,302,50. Por 100 stuks: Kropsla I l 1.10, Komkommers I 2,408,Komkom mers II 2,803,50, Bloemkool I 1014, Bloemkool II 56, Bloemkool III 13, Wittekool 8,Per 100 Pond: Aardbeien f 2541, Roode bessen 2829, Zwarte bes sen 4954j Kruisbessen 17, Eieren f 7,307,50 per 100 s:u!:s. ZOETERMEER, 19 Juli. E«2rcnve:(ïng. Aangevoerd 4038 stuks Prtfaan 6.75-^7.65 per 100 stuks VOORSCHOTEN, 19 Juli. Veiling. Aange voerd 1630 eieren, prijs per 100 stuks 7.6D— 9.—; 210 cendeieren per 100 stuks 7.60— 8.80; 22 banen per stuk 0.70—1.70; 4 ko nijnen per stuk ƒ0.25; 2 kippen per etuk 1.30 ROELOFARENDSVEEN, 20 Juli. Veiling Aardbeien 57—70 per kilo; peen 1—2 ct. per bos; bloemkool 12 ct. per stuk; peulen 1.60 2 32; doperwten 1.50—1.65; doperwten II 1.46 —1.45; tuinboonen 30—35; snijboonen 3.55— 4.—; snijboonen. stek. 2.15—2.20; princesso- boonen 4.70—5.40; enkele stam 3—; dubbele stam 3,25 alles per 10 kilo; Augurken, basterd 3-25; grof 2.402.60; bommen 2.10; aardappe len 551.30 alles per 25 kilo. Doorsneeprijs van 19 Jnli, met aftrok van vei- lingskosten: Doperwten 1,39, Idem No. 2 1,29. Tuinboonen 0.27, Snijboonen 3J2, Idem Stek 1.57, Princosseboonen 4,44, Bas terd 3,02, Grof 2,39, Bommen 1,87, Stip pel 0,78. LANGERAAR, 19 Juli. „SL Pliccas." Jongs Peulen 2,70. Groene Peulen 1,55, Idem I 1.Tuinboonen 0,31, Doperwten I 1,70, Idem II f 1.20. Idem III 1,05, Snijboonen 3,75, Prlncesscboonen 4,77, Augurken bas terd 3,35. grof 2,30. K omkom mors 1.35, fijchaslerd 3,85 Aanvoer: 3 zak Jonge Peu len. 1 zak Groene Peulen, 2 zak idem I, 306 zak Tnrcboonm, 14 zak Doperwten I, 7 zak idem II. 5 zak idem III, 287 zak snijboonen, 75 zak' Princowteboonen 4 manden Augurken basterd, 105 manden grof, 8 manden Komkommers, 1/10 H.L. fijnbasterd. STQMPWIJK, 20 Juli. Veiling. Op de gister gehouden eierenveiling werden aangevoerd 3327 kippeneieren, die verkocht werden voor 7.50 8.75 de honderd stuks, benevens 41 eenden eieren d>« 8.20—9 40 onbrachfen per joo DELFT, 20 Juli. Veemarkt Vette koeien le kw. 250—^75 2e kw. -200— 350kalfkoeien 350525 2e kw, 225 350; vaarkefcien le kw, J 250—350; ie kw, 150250vebte lammeren 25 magere varkens 18—85; nuchtere kal veren 816biggen 1528 paarden 100400, Rumdvleesch per kilo 1.50 1.30—3.—. - Aanvoer: 256 runderen; 14 TC-o^d«n 1 vette kalf; 120 magere kalveren; 1 vijlen 146 schapen of lamineren556 varkens; 688 biggen20 geiten of bokken. Boter. Prijs per kilo 2,25—2,42 aanvoer: 209/8 9/16, wegende samen 417C kilo, OFFICIEELS BEURSNOTEERING. 6% Nederland 1922 A. 5% Nederland 1919 4/^% Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Tndië 1917 Koloniale Bank jand Ned Tnd. Handelsbank Ned Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelling en Rof Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steel gew. Rodjong Suikerfabr Cortpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam Poerwored jo Redjan? Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecnns Foil Petrol KoninktUl-p O'V Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadja'dd Oud© Vaart Nieuwe Holt. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orïe. comm Marine pref. Beeoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5Mex Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Moxiean South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. l8/i V.K. 991/2 92v; èoy4 102 841/0 104V.Ï 83 115 451/4 443/4 791/2 2191/2 57S 164 71i/o 62»/4 10C3/4 41 79 146 305 1113/ 20 78 1313/g 105 3161/a 333/4 IO41/2 665/8 382 IOOI/2 415 2bl/.> 491/2 251/4 O.K. 9S»/C 1061£ 135 109 324 176 173/. 257 106 65/i« 268/4 19 iVg 6% 9415/1# 14=1/2 121/2 9*/« 14S1* Wisse l noteeringen (Amsterdam). Zicht, Londen Berlijn Parijs Bruwel Zwitserland Weenen Kopennagen Christiania Stockholm New-York Marken Kronen f 11.45 0.518/4 9 21.571/2 .20.371/2 49.45 0.01 .55.60 42.60 67.10 2.578/8 0.531/2 0.01 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Mcteoroligisch Instituut te Dc Bil.lt. Hoogste Barometerstand: 767.9 Karlsruhe Laagste Barometerstand: 751.2 Memel Verwachting tot den avond van 21 Juli: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide* liike wind, meest gedeeltelijk bewolkt, weinig ot geen regen, zelfde temperatuur,

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3