dan moei men zien dat er een Rijkswet komt. Rat wil men echter niet, en daarom komt men I h:er met onschadelijke voorstellen. De Drankwet kent alleen het sluiten van drankgelegenhedon. Maar nu wil men hebben volgens art. 135 'n tapverbod, wat echter alleen mogelijk is, als een erkend misbruik aan ster ken drank op bepaalde dagen te vreezen is. Dat is hier echter niet het geval. Waarom tracht men niet Amerika na te vol- gen. Bovendien zullen we krijgen een jammerlijke ontduiking. Spreker vestigt er voorts de aan dacht op, dat als regel op 3 October al zeer I weinig misbruik wordt gemaald. Spreker wijst nog op Amersfoort, waar een tapverbod bestaat, doch niet het gewcn&chte re sultaat gaf en zelfs tot op zekere hoogte het misbruik in de hand werkte. Men heeft dan j ook hel verbód ingetrokken en het vervangen door sluiting, waarvoor door den Burgemeester dispensatie kon worden verleend. Spreker is overtuigd dat op deze wijze niets I wordt bereikt. Het verwondert spreker in hooge mate dat hier juist 3 October genoemd is, terwijl toch op Nieuwjaarsdag bijv.- veel meer misbruik wordt gemaakt. Spreker ziet het nut van een verbod als hier gevraagd niet in, terwijl daardoor een verschrik kelijk immoreel geknoei verkregen wordt. De heer v_ Eek merkt op, dat de heer- De Lange hom verkeerd heeft begrepen. De drank bestrijders beginnen met te geven hun per soon. Maar hier moeten andere maatrege len worden besproken en dan verwondert spre ker zich over het optreden van den heer De Lange. Duizenden van zijn geestverwanten geven rich aan de drankbestrijding. Als we op dit ge bied iets willen bereiken, dan moeten we be ginnen met het kleine. Een besluit van den Raad to* invoering van een tapverbod zou van ont zaglijke moreele beteekenis zijn. Spreker vestigt er nog de aandacht op, dat het bier een groot j maatschappelijk belang geldt. Het afwijzend 1 prae-advies van B. en W. wordt nu in stemming gebracht met bet resultaat dat de semmen staken. Tegen hebben gestemd de hoeren Knivcnhoven, Wilbrink. Bisschop, Jan j de Lange. Sijtsma, F. Eikerbont. Mevr v Itallie en de Soc Democraten van wie er slechts dTie I aanwezig zijn. Voor de heeren v. d. Lip, Van Hamel, Bot6, Ptra, Wilmer Oostdam, De Lange, Heemskerk, Sanders en Eerdmans. Na de rondvraag wordt de vergadering ge- sloten. Uif de Omqevinq KATWIJK. Sinds enkele weken worden de schietoefe ningen der Burgerwacht zoo gehouden dat deze oefeningen meer het aanzien krijgen van een doorloopenden wedstrijd. Wanneer men in iedere serie het vereischte aantal punten behaalt en bovendien binnen een bepaalden kring der schijf 1 blijft, gaat men over naar een volgende serie. Na de vereischte serie'e met succee te hebben I doorgemaakt wordt men scherpschutter en krijgt men een medaille of kunfitvoorwep als beloo- ning. Doze wijze van oefenen voldoet uitstekend en wordt door meerdere burgerwachten gevolgd. Het, is een mooie aanmoediging om steeds de oefeningen te blijven bijwonen omdat men bij verzuim, de kans loopt achter te raken bij de andore leden. Wie eens deze oefening volgt blijft 1 komen. Bij het tegenwoordig zeer dure personen vervoer per spoor of tram, wordt ook al naar middelen uitgezien om dit op voordeeliger wijze te doen plaats hebben. Een deze middelen is het in massa vervoeren van werklieden per vracht- auto. Een ander middel wordt nog gebruikt. In dezen tijd. het seizoen van bollenpellen, trekken veel Katwijk-Zeesche Jengedochters naar Sas- eenheim en Lisse, om bollen te pellen. Waar overblijven aldaar niet gaat heeft men uitge dacht dit vervoer te doen plaats hebben per as. Aldu6 gaan tientallen bollenpelsters op voordee- lige wijze in- massa naar de naburige plaatsen en wordt door den vervoerder hieraan ook nog i goed geld verdiend. KATWIJK AAN ZEE. Bij al de malaise die in ons dorp heerscht tengevolgd© van den toestand in het visscherij- bedrijf, komt ook nog het feit dat pensionhou* ders, als niet spoedig verbetering komt, ook al een zeer slecht jaar zullen maken. Betrekkelijk weinig villa's zijn nog pas bezet en een overvloed van kaanere is nog te buur. Ook de houders vari tenten en bet badbedrijf maken een zeer slech ten tijd tengevolge van het 6teeds koude weer. Mogelijk dat'Augustus nog veel zal goed ma ken, doch een gedeelte van het badseizoen is voorbij zonder dat er eenige verdiensten is ge maakt. ALPHEN AAN D7N RIJN. Zooals onzen lezers bekend zal rijn heeft de Chr. Zangvereen. „Hosannah" al hier tegen 2 Augustus een Chr. Nat. Concours voor gemengde mannen- en kinderkoren, harmo nie- en fanfarecorpsen uitgeschreven. Naar wij vernemen hebben zich 53 vereenigm? gen voor deelname opgegeven, een aantal dat de hoogst gespannen verwachtingen te boven ging. Met het oog op deze feestelijkheden is een feestgids in oranje omslag uitgegeven, die niet minder dan 80 pagina's telt. Dit programma, dat de namen der verschil lende vereenigingen en den tekst der te zingen liederen vermeldt, deelt verder mede, dat om 10 uur des morgens een optocht vanaf het Station naar het feestterrein wordt gehouden, nj. het nieuwe sportterrein van de Christ. H. B. S. gelegen in Wijk Hoorn, ingang Steenstraat. De officieel© opening zal plaats hebben door den Eere-Voorzitter van het Eore-Comité, den edelachtbaren heer C, W. C. Th. Visser, burge meester dezer gemeente. In dit Eere-Comité heb ben verder zitting de heeren Ds. N. G. Veldhoen, Ds. E. Schouten; J. Sprei; Joh. van Leeuwen; K. Salverda; L. C. Jongenburger; M. Vooys L. Sprei Jzn. en J. Tuinman. Van 2 uur voorin, tot 5.15 nam. wordt er in twee tenten gezongen en van 6 tot 7 uur door de muziekvereenigingen gespeeld. Na afloop hiervan beeft uitreiking van de prijzen plaats. Het voornemen bestaat., dat de feestvierende zangvereeniging „Hosanna" en de Chr. muziekvereeniging „Arti et Religioni" van helf negen tot 10 uur een avondconcert geven. Laten we hopen, dat de veelbelovende plan nen n hun uitvoering door mooi weer begunstigd •ogen worden. BOSKOOP. Co op. V#reenïging „De Boskoop- sche Veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Rozen in soorten 20—90 cent, Dalia's 4090 cent, Gladiolus 28—37 cent, Gips 15 cent, Delphinium 20 cent, Lathyrus 24 cent, Clematis Durandi 60 cent, Asparagos 1120 cent, Clematis Prins Hendrik 80 cent, alle6 per boe. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas z. van N. v. Heijningen en T. v. Oos Ni colaas z. van N. v. Gemeren en S. Hagen. Overleden: Krijna Stofberg 72 j. Dirk v. Nee 53 j. Willem Cozijn 46 j. Gemengd Nieuws Ernstige Chineezen-relleijes Ie Amsterdam. Gisterenmiddag om 2 uur is te Amsterdam in het etablissement Javakade weer twist ont staan lusschen de Chineezen, werkzaam bij de ■maatschappij .Nederland". Een der Chineezen werd. doodgeschoten. De politie, die gewaarschuwd was, vond den circa 30-jarigen Chinees Pang Lie met schoten door rechterarm, borst en linkerarm dood op den grond liggen en den 42-jarigen Chinees Chung Chang Chung zwaar gewond met een kogel in den rug. Intusschen bleek, dat- 't ge vecht zich van het etablissement der Nederland verplaatst had naar de Prins Hendrikkade. Surveilleerende politiemannen zagen daar dat een Chinees een andere neerschoot. Een tweede Chinees schoot vervolgens op dit slacht offer en volgens mededelingen van het publiek schoot nog een derde Chinees op den zwaar ge troffen man De drie daders zijn gearresteerd. Het slachtoffer had verscheiden schoten in beide armen en een in de zijde. Behalve deze drie •heeft de politie nog 25 Chineezen gearresteerd, op wie wapens zijn gevonden Verder zijn tal van revolvers, hakmessen, dolken en bijlen, welke in bet Chineezenlogies gevonden zijn, in beslag genomen. Reden van de gevechten schijnt te zijn broodnijd tusschesn de Chineezen, die in twee partijen zijn gegroepeerd. Men vermoedt, dat bet op de Prins Hendrikkade neergescho ten slachtoffer de dader is van den moordaan slag op de beide Chineezen in het etablissement der Nederland. Hot feit dat twee of drie Chineezen, afge scheiden van elkaar, op den zelfden man gescho ten hebben, versterkt bet vermoeden, dat deze laatste de dader moet zijn De arrestatie is be grijpelijkerwijze met groote moeilijkheden ge paard gegaan, hoewel het publiek de politie ter zijde stond. Bij zijn arrestatie bedreigde een Chinees een surnumerair van de politie met een browning De ander was hem echter te vlug af. Het politioneel onderzoek, dat tot laat in den nacht voortduurde, werd zeer bemoeilijkt door het absoluut stilzwijgen der gearresteerden, die ieder op hun beurt^ vreesachtig zijn iets over bet gebeurde los te laten. Een botsing. Een ernstige botsing had Zondagavond plaats op den Bornscheai weg te Almelo tussoben de auto E 2612. bestuurd door den heer J Reekers van Enschedé en een rijtuig van den stalhou der Koning te 'Almelo. De med-eonrittende der auto, H." Hofhuis van Enschede, brak zijn neus been en werd in het R K. ziekenhuis opgeno men. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Gestrand. Zaterdagavond is, vijf palen benoorden de Koog op Texel gestrand een groote lichter, ge laden met turfmolm. De lichter werd van Har- lingen gesleept door het s.s „Gaasterland", en door bet ruwe weer losgeslagen. De sleepboot Limburg", van Nieuwediep, ter assistentie ver trokken, is aldaar Zondagmiddag teruggekomen Beter weer moet worden afgewacht om de lich ter af te brengen. Brutale diefstal. Nabij Nieuwenhagen is Zaterdagmiddag een kantoorbediende van den aannemer Vreuls, mej. D. die met het weekloon van de arbeiders van de bank kwam, door een tweetal onbekende personen, vermoedelijk Duitschers, aangehou den; haar werd bet geld," circa 3000, afhan dig gemaakt. De maréohaussée werd onmiddellijk verwit tigd. Naar het bleek, hebben de beide personen zich naar Duitschland begeven. Vermoed wordt, dat het vroegere arbeiders van den aannemer rijn. „Tel." Een ongelukkige sprong. Te Enkhuizen sprong Zaterdagavond een 17- jarige voetballer over een greppel om een ver dwaalden bal op te halen en kwam met den voet tereoht op een tusschen het gras liggende :eis. Het lichaamsdeel werd nagenoeg afgesne den. Brand. Te Zandvoort heeft gisterennacht brand ge woed in een onbewoond hotel-perceel naast Ca baret Modern aan bet Stationsplein. De beneden verdieping werd gebruikt als werkplaats en be vatte o.m. een grooten voorraad kisten met stroo en hooi. De brand bleef beperkt tot de werk plaats. De oorzaak is onbekend. Perceel en in ventaris waren verzekerd. Dood geslagen. Te Neuzen is d§ 40-jarige P. de R. door een trap van een paard doodgeslagen. De Haagsche vandalen. Dc daders van de vernieling, gepleegd in een in aanbouw zijnde villa te Scheveningen, welke nog steeds in hei Huis van. Bewaring zijn opge sloten, blijken op de onlangs te Scheveningen gehouden Automobiel-tentoonstelling onder scheidene voorwerpen" te hebben ontvreemd. Een 5-tal metalen beeldjes ter waarde van 100, oen auto-stofbril en een motor-pantalon z:.jm in beslag genomen, evenals een zilveren armband horloge, dat één dier daders ontvreemd had van den heer H„ Frederik Hendriklaan. Doodelijk ongeluk. Op een steenfabriek bij Sittard is P. M. bij het aanzetten van de leempers tusschen de Ta- deren bekneld geraakt. Hij is aan zijn wonden overleden. Distributiewee. In een op verzoek van vier raadsleden be legde raadsvergadering van St. Michielsgestel is gebleken, dat op de distributierekening, waarvan de bescheiden zeer onvolledig zijn en slordig zijn bijgehouden, een tekort is van 11.000. Voot onderzoek door een a'ccountant heeft de raad een blanco crediet verleend. Rare manier van doen. In bet arrestantenïokaal te Bolnes is opgebor gen niet een dief, inbreker of moordenaar, maai een vau dié ongelukkige wezens, die het me delijden van elk weldenkend mensch opwekken. Het was een 28-jarig idioot meisje, dat, van Jaarsveld gekomen, tijdelijk bij een familielid was gelogeerd geweest. Het Burgerlijk Armbe stuur van die plaats kende daarvoor dat fami lielid eenige vergoeding toe Toen deze 'echter bericht ontving dat dit voortaan niet "meer zou plaats hebben, bracht bij ze, naar men zegt, op advies van den Burgemeester van Ridderkerk, naar Jaarsveld terug en gaf den autoriteiten hiervan kennis Deze, blijkbaar op dien terug keer niet gesteld, lieten, de stumper denzelfden dag door de politie begeleid weer te Ridderkrk •brengen. In den laten avond werd ze toen weer naar Bolnes getransporteerd, en daar het fami lielid weigerde haar in huis te nemen, werd deze hulpbehoevende stakker een tijdelijk onder dak verleend in het arrestantenlokaal. Rott. Inbraak in een kerk. Te Arnhem is ingebroken in de R. K. kerk aan de Hoflaan. Het geld nit de offerkisten is verdwenen Uit het Sociale Leven. Uitsluiting in dè bouwvakken. De „Maasb.'* meldt, dat met ingang van 17 Juli a.s. door de Noord-Brabantsche patroons in do bouwvakken voor de geheele provincie Noord- Brabant een uitsluiting is geproclameerd. Uit de mijnindustrie. De Vrijdagavond gehouden hoofdbe6tuursver gadering van den AJgemeenen Ncderlandechen Mijnwerkersbond besloot als uiterste concessie genoegen te nemen met een vermindering van den duurtetoeelag, indien daartegenover de di recties een loonregeling voor den tijd van vijf maanden willen sluiten. Het hoofdbestuur meende onder de gegeven omstandigheden geen verantwoordelijkheid te kunnen dragen voor loonsverlaging. N. V. V. Verschenen is het Tiende verslag van den toe stand en de verrichtingen van het Nederltndsch Verbond van Vakvereenigingen over het tijdvak 1 Januari 1920 tot 31 December 1921, alsmede bet. statistisch verslag over bet jaar 1921. Volgens het verslag bedroegen in 1920 de uit gaven voor stakingen f 2.274.151.81 waarvan f 910.048.28 en f 734.288.16» betrekking hadden op de staking in de havens en de uitsluiting in de bouwvakken. In 1921 werd aan stakingen en uitsluitingen uitgegeven f 1.360.110.38. Op 1 Januari 1921 bedroeg het vermogen van al de bonden aangesloten hij het N. V. V. teza men f 4.239.807.28a Op 1 Januari 1922 was dit vermogen gestegen tot f 5343.825.14. In 1920 bedroeg de totaalsom van de ontvangen contri buties f 5.815.599.29», in 1921 f 6.468.642.37. Op 1 Januari 1920 bedroeg het aantal leden 247.704, op 1 Januari 1921 216.581 leden en op 1 Jaautri 1922 217.-48 leden. Aan werkloosheidsuitkeeringen werden ver strekt in 1920 f 7.783.067.09; in 1921 f 7.175.383.07. Dcitsclic concurrentie. Hoe ernstig de Duitsche concurrentie is voor de Nèderlandsehe sigarenfabrikanten blijkt uit een advies der v. K. te Til burg aan de Tweede Kamer, waarin o.m. gezegd wordt, dat terwijl in 1913 6lecht6 8.022 K.G, sigaren uit Duifechland wer den ingevoerd, in 1921 niet minder dan 313.793 K.G. uit Duitschland werd geïm porteerd. En dit cijfer was voor de eerste yijf maanden van 1922 reeds 663.000. Dit zijn dan de kilogrammen-cijfers. In sigaren uitgedrukt: 1.604.400; 62.758.600 en 132.600.000. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn er bier dus meer dan 132 millioen sigaren uit Duitschland inge voerd. Opbrengst Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben over de maand Juni in totaal opgebracht f 37.802.136.51. In dezelfde maand van het vorige jaar be droeg de opbrengst f40.833.797.10. Een kleine achteruitgang dus. Over de eerste helft van 1922 is de op brengst •nog grooter dan over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar, pl.m. f 2.028.964.48ka. Hierbij is echter inbegre pen een bedrag van meer dan 1 millioen voor accijns op tabak. Aan opcenten ten bate van bet Lee- ningfonds 1914 werd gedurende de eerste helft van het jaar geheven f 64.131.108.67 of bijna 4 millioen meer dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De Oorlogswinstbelasting gaf nog een bate van ruim 55 millioen. Faillissementen. Geëindigd: C. Ver laan, bode, Voorbout. Vernietigd: K. Blok, loodgieter, Woerden. 1 Opgeheven: M. J. van Oudenallen, koetsier, Oude water. U itgesproken: P. J. Klein, aannemer te N o o r d w ij k, curator T. Breedveld. STADSNIEUWS. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Bij de gehouden overgangs- en eind examens der R.-K. Vakschool voor Meis jes, Noordeinde 50, Leiden, werden be vorderd naar de 2de klasse Huishoudkun de: E. Bogaard, E. J. de Best, M. P. Bols; G. C. v. Beukering; G. J. M. Swier- stra, C. C. v. d. Poll, C. H. Verhaar, Sr. Waltruda (C. J. M. Nelisson). Sr. Agnela (A. Wester), Sr. Clementina (W. Out), Sr. Cornelie C. A. M. v. d. Meer, C. G. M. v. d. Werf. Met herexamen M. C. A. v. d. Bergh. Door ziekte niet bevorderd 1. Hét diploma Huishoudkundige verwier ven de dames L. Koch. M. Rienks. Van le naar 2e jaar Hulp in de Huis houding werden bevorderd: J. Nasveld, C. y. Noort, Van de fste naar 2de Linnennaaisl:rs«. klas6e: H. H. Goddijn, M. Stol M. Polanen, Th. Honsbeek, M. Polanen, C. Volkerf, C. Warmerdam. M. Baars, R. Hoogzaad. J. Lut, J. Vreeburg, A. Jansen. Van de 2de naar 3de Linnennaaisters- klasse: M. Raaphorst-, C. M. Menke, O. P. Vreeburg, D. Turenhout-, G. v. Leeuwen, M. H. Smits, W. Lit, G. Hoogeveen, J. de Gunst. Het 3-jarige einddiploma voor Linnen- naaien werd behaald door C. M. Ernst, J. M. C. Bakker. Het diploma Cosluumuaaien wérd toe gekend aan de dames: S. v. d. Born, P. v. Veen, Th. v. d. Slaak, L. Muggen, B. v d. Waard, B. Righart v. Gelder Van het fste naar 2de jaar avondcursus: W. Tuythof. J. Tuythof, D Beuk, Chr. Coster, M. Meershoek, P. de Romijn, A. v. Velsen, J. M. Vollenbergh. Van 2de naar 3de jaar avondcursus: H. Beurze, C. Krone, W. Bizot, A. Pikaar, E. F. Vinkesteijn, E. E. Goddijn, J. Simons, P. van der Laan, C. v. d. Kaauw, E. Boo- gervorst, S. Lut, M. Kreuge. Van 3de naar 4de jaar avondcursus: M. E. v. Egrnond, P. M. Raaphorst, M. G. Beuk, M. E. Groenendijk. TELEGRAMMEN. De moordenaars van Rathenau plegen zelfmoord. BERLIJN, 18 Juli (V.D) Naar gemeld wordt zijn de twee verdachten van den moord op dr. Rathenau gisteravond door beambten van de Kriminalpolizei te Haile gevonden. Voordat de politie hen kon ar resteeren pleegden zij zelfmoord. BERLIJN, 17 Juli. Volgens een bericht uit Rome heeft de groote liefdadigheid, door -den vorigen Paus gedurende den oorlog uitgeoefend, tengevolge gehad, dat er op den financieelen dienst een tekort is van 7 tot 8 millioen lire. De nieuwe Paus heeft thans bevolen dat zuinig heidsmaatregelen zullen worden genomen. BERLIJN, 17 Juni. De depreciatie der va luta der laatste weken heeft weder tot nienwo looneischen der Berlijnsche stedelijke arbeiders geleid. Zij eischen thans een verhooging van 12 mark per dag, hetgeen een verhooging der stede lijke uitgaven met twee milliard per jaar zou beteekenen. De eischen van het trampersoneel alleen beloopen 400 millioen mark. PARIJS, 17 Juli. De oommissie van her stel deelt mee: De Duitsche regeering heeft, op de aangewezen banken 32.107.397.70 mark goud gestort, waarmoe de vierde maandelijksch© stor ting, welke 15 dezer verviel, voldaan is. BRUSSEL. 17 Juli. Hedenmorgen is bij Namen de sneltrein BazelOstendo in botsing gekomen met een goederentrein. Deze laatste werd zwaar beschadigd. Ook verscheidene rijtui gen van den sneltrein werden zeer gehavend. Een ■dame werd ernstig .gewond. Verschillende andere passagiers liepen lichte kneuzingen op. De mate- rieele schade is zeer groot. WHEELING (W.-Virginia>fl7 Juli. In oen gevecht met de stakende mijnwerkers van de Richlandkolenmijn, die onverwachts het vuur openden, werden de sheriff en eenige zijner agen ten gedood. Er is staatspolitie op weg naar het tooneel van den 6trijd om «en onderzoek in te etollen. Laatste Berichten. Dd Haagsche Conferentie. Hedenmiddag ten 4 ure zou, naar aan leiding van het schrijven van Litwinpf, een voltallige vergadering van de niet- Ru6sische. Commkeie plaats hebben om te besluiten of er al dan niet een bijeen komst met de Russen zal plaats hebben. Prov. Staten. De Co m mis ark der Koningin in Zuid- Holland, baron Sweerts de Landas Wy- borch, was wegens lichte ongesteldheid, welke hem het. spreken belet, verhinderd het voorzitterschap van de heden gehou den vergadering van de Prov. Staten op zich te nemen. De hoer Mr. Kolkman nam nu het. presidium waar. Marktberichten. LEIDEN, 17 Juli. Veiling. Sla 0,80-1,50, Poen 3,50—7,60, Bloemkool 1 12,50—15,50, Bloemkool II 3,508,Komkommers 1,50 8,Andijvie 1,504,10, Kroten 2,50 4,t Selderie 0,701,alles per 100 Poste lein 48, Peulen 1431, Doppers 1420 Snijboonen 5570, Tuinboonen 2468, Spi nazie 5,508,Aardappelen 68 per 100 Kg. Perziken 0,030,28 per stuk. Vette varkens. Aangevoerd 241 stuks, prijs 1,061,04, licht soort 21, prijs 0,960,94. Handel matig. BODEGRAVEN, 17 Juli. Kaas. Aanvoer 317 wagens. 1ste soort 4548, 2de soort 3943 Contr. 4050, zware 64,50 Handel matig. LANGERAAR, 17 Juli. „St. Phocas". Jonge Peulen 2.25, Groene Peulen 1.80, Idem I 1,05, Tuinboonen 0,36, Doperwten II 1,50 SDijboonen 4 58, Princesséboonen 5,58. Au gurken grof 3,Komkommers 1,60, bas terd 2,65. Aanvoer 3 zak Jonge Peulen, 5 zak Groene Peulen, idem I 7 zak, 340 zak Tuinboo nen, 26 zak Doperwten II 155 zak Snijboonon, 43 zak Princeeseboonen, 83 manden augurken grof, 3 manden komkommers, 4 mandon basterd. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Veiling. Aardbeien 6581 cent per kilo; Bloemkool 6 16 cents per stuk Peulen 95 cents. Groene Peu len 1,152,Doppers 1,701,80, Idem II 1,401,50, Capucijners 1,75, Tuinboonen 2732 cent, Snijboonen 3,753,05, Stcksnij- bconen 1,551,80, \Princesscboonen 4,25 4,75, Dubbele etamboonen 3,90, Enkele Stam- boonen alles per 10 Kg. Augurken basterd 3.60—3.05, grof 2,75—2.85. Bommen 2.40 2,Stippel 1.05. Aardappelen 1,25 alle6 per 25 Kg. Doorsneeprüs van 17 Juli, met aftrek van vei- lingskosten: Peulen 0,74, Groene Peulen 1,43, Extra Peulen 2.30. Doperwten 1.13, Tuinboonen 0,20, Snijboonen 4,52, Idem Stek 2,86. Princesseboonen 5,70, Basterd 2,81, Grof 3,12, Bommen 2Slipped 0,95. ROTTERDAM, 18 Juli. Veemarkt. AanvoerS 193 paarden 52 veulens. 1 ezel, 1214 magere runderen, 303 vette kalveren, 322 nuchtere kal veren, 516 schapen, 57 varkens, 274 biggen, 7 bokken of geiten. Koeien le kw. 1,30—1.40,'2e kw. 1,20—1.10, 3e kw. 1—0,90; Ossen le kw 1.25—1,35, 2e kw. 1.15—1.05. 3e kw. 0,950,85; Stieren le kw. 11,05. 2e kw. 0,950,85, 3e kw. 0,75; Kalveren le kw. 1 —1,20, 2e kw. 0.90-0.80, 3e kw 0.70; Melkkoeien 200-325; Kalfkoeien 22^—375;; Stieren 145—325; Pinker 125—150; Vaar zen 145200; Werkpaarden 150325; Slachtpaarden 125—175; Hitten 90—175; Nuchtere kalveren 10—18; Fokkalveren 14 —32; Biggen 20—32; OveiïoopeTs 30—55. Kandel in alle kwaliteiten iets williger. Redelij ke aanvoer. Prijzen als gisteren. ROTTERDAM, 17 Juli Binnenlandsche gra nen. Tarwe wederom ruim aangeboden, was prijshoudend te plaatsen en verkocht van 14,2514,50 per 100 Kg In een bijzonder ge val werd meer betaald. Afwijkende 1314 per 100 Kg. KATWIJK a.d. RIJN, 17 Juli. Veiling. Duo of York per 25 Kg. 0,901,60, Idem drielin gen 0,600,80: Peen- per 100 bos 3,60 5,70 Aanvoer: 840 maal 25 Kg. groote aardap* pelen, 90 maal 25 Kg. kleine aardappelen; 3500 bos peen. ALPHEN AAN DEN RIJN, 17 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie 9,Tuinboonen 3.30 4,10, Peulen 1314 Doperwten 16,80 25,10, Heerenboonen 4656, Snijboonen 42 —58. Pronkboonen 26, Postelein 5,80 10,80. Aardappelen 46,90, Tomaten A 30, Tomaten B 26, Aardappelen voor Export 2,60; Per 100 bos: Radijs 1.401,80, Peter selie 0 80, Rabarber 0,50—1.80, Peen 2,50—3,20, Kroten 1,90—3.30; Per 100 stuks: Komkommers I 6,108,Komkom mers II 5,Bloemkool I 816, Bloemkool II 58, Bloemkool III 13. Wittekool 7. Meloenen 55—101,— Per 100 pond: Aard beien 39,—. Eieren, 7.20 per 100 stuks. Coöperatieve Vereeniging „De Boskoepsehe Veiling. Veiling van 17 Juli. Rozen 20—80 ct.; Dhalia 40—90 ct.; Glad* diole 2837 cL; Gips 15 ct.; Delphinium 20 ct.; Lathyris 2—4 ct.; Aeperage 11—20 ct; Clem. Prin6 Hendrik 80 ct. per boe; Doperwten 20 et.;- Sttikerboonen 4046 ct. per kiloAardbeien 25—34 ct.; Framboozen 4346 ct.; Zwarte be*» een 48 cL; Kruisbessen 12—16 ct.; Morrelen 39 ct. per pond; Perziken 10—20 ct. per stuk. 6% Nederland 1922 A. 5% Nederland 1919 VA% Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Tnd. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgeus A Jurgens R Cerur. Suiker— Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker 17 S Steel gew. Bod jon? Suikerfabr Corr.pania Gew. Cultuur Cultuur actions Han dels ver. A'dam. Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtscbe Petr Gecons. Roll. Petrol Koninklijke Clip Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadi Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm Marine pref. Beeoeki Deli-Bat a via Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 prof. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw Geld prol. 2V, TEERFNG. V.K. O.K. 991/, 98% 8OV4 IOOI/9 85 106 SSVg 102% S2% 114 114 5IV4 57 43V? 40 76 2191/4 220 57S 164 71 623/4 w 107 41 79 140 IO2V5 121)3/4 102% 23 22 130 128 104 103 815V? 309 63l/? 62 ion 104 66% 3SÖV 380 97 97 415»/- 409 26% 27 48% 46 24% 32 24 24 163»/, 97% 87% 133/, 9% 9% 40 76 $9 V« 19% 19 76% 4S% 220 218 271 175 171 173/4 162% 247 106 63/s 2D%c 19 63/i« 94%6 14S3/s 148% 121/4 25 24* ifl - c Wisse 1 noteeri ngen (Amsterdam). Zicht, Londen B Berlijn Parijs Brnesel Zwitserland Weenen Kopen nagen Christiania Stockholm New-York f11.46 0.54 21.50 20.30 49.47»/, 0.07V, .55,48 42.80 67.10 2J>8 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorolurisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 766.0 Seydistjord Laagste Barometerstand: 736.1 Memel Verwachting tot den avond van 19 Juli: Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Noord westelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen of onweer, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3