BURGERLIJKE STAND LEIDEN 7 Jnli. Geboren: Petronella Johanna d. van N. de Water en C. J. Wurzer Geertruida d. van G. v. Ëijk en M. v. <L Ploeg Jacobus Johannoe x. van J. Derncc en. C. J. P Langcveld Cor nel is z. van J. T. W. Beerepfenge en A. Piket iAdrians Gezina d. van B. de Groot en~ M. v. d. Klugt. Harmen d. van C. Muilwijk en P. A tenia. Overleden: C.; van Oosten—de Tombe vr. 35 j. E. Pruman wedr. 83 j. P. de Jong m. 59 j. J. Kegel m. 49 j. Gere!. Kerk voonn. -10 en nam. 5 uur Ds. J. Wij meng a van Dronrijp. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. van Diestv. d. Zande d. A. H. Hooge- yecnv. d. Aar d. -N. Weijerv. d. Meulen z. D: v. Veen—de Rooy z. J. A. Lieveree— Uillenaar d. A. MeedendorpSepp z. A. M. Aangeenbrug—Tibboel z. C. den Har tog— Schuurman d. Ondertrouwd: C. Spilker en A. P. Arons. Getrouwd: J. Pijpers en M. Geutskene E. N. Selhorst en H. P. Pijpers C. de Haas en C. Colijn. Overleden: G. Pothuizen 68 j. BOSKOOP. Naar wij vernemen, zal de 4e Landdag van het District Rijnstreek" van Jon- gel: ngs-Vereenigingen in het Ned. JoDgel. Ver-*" bond, a.s. Woensdag 12 Juli to Alphen worden gehouden op het terrein van de Martha-Stichting. Als sprekers zullen optreden: Ds. W. v. Lim burg uit Amsterdam; De. J Luuring Hazere- woude; De. K. H. C. Groenewegen, Den Haag; Ds. J. C. Apeldoorn, Yoorthuyzen; Ds. Tn. L. Haitjema. Apeldoorn en De. P. G. de Veij Meet-? dagh, Schipluiden. De Muziek-Yerecniging uit Alphen en de Chr. Zang-Vereeniging „Hosannah" nit Boskoop héb* ben hare medewerking toegezegd. De storm heeft hier ter plaatse onrustbarend huis gehouden. In de kweekerijen ging voel kostbaar fruit verloren, terwijl ver schillende boomen werden ontworteld. Van een poffertjeskraam, staande achter de kerk, werd het geiieele dak weggeslagen en gedeeltelijk ver nield, wat voor de menschen een heele schade post betookent. Vrijdagmorgen arriveerde al-? hier een aantal Amerikaaneche studenten met den Amerikaanschen consul. Verschillende kweeke rijen werden met een bezoek vereerd. Coöp. vereeniging „De Boskoop sclie veiling".Veiling van 7 Juli. Er werdsn. prijzen besteed als volgt: Rozen 30—90 cent, Delphinium 1020 cent, Gips 4 cent, Asparagus 1836 cent. Gladiolus 4070 cent, Clematis Prins Hendrik 85 cent, Centauroa 14 cent, La thy y rus 10—20 cent per bos. Fruit: Aardbeien 3038 cent, Zwarte bessen 35 cent, Kruisbessen 15 cent per K.G. Groenten: Tuinboonen 56 cent, Suiker- boonen 70—85 "cent, Doperwten 30—34 cent, Peulen 30—40 cent .pejr^.G, ALPHEN AAN DEN RIJN. Ds. v. Brummen alhier nam het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Boskoop aan. De heer M. v. d. Hij den alhier, die ongeveer 11 jaar het orgel iü het Evangeli satiegebouw belangloos voor die gemeente heeft bespeeld, heeft als organist ontslag genomen en nu zijn diensten aangeboden bij de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier, welke dankbaar aar.vaard werden. Hij hoopt a.s. Donderdag de gemeente bij de inwijding met orgelspel te bege- lijden. Predikbeurten. Nod. Herv. Kerk Wilhelminastraat voorm. 10 uur Ds. Veldhoen en r.am. 7 uur dezelfde. Evaugeii6atiegebouw Hooftstraat voorm. 10 en nam. half 7 uur Ds. van Apeldoorn van Voort huizen. Ouasboorneche weg voorm. half 11 uur Ds. Deetman. Martha-Stichting voorm. 10 uur Dê. A. M. Voors. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Schouten (Voorr H. A.) Hooftstraat voorm. 10 en nam. half 7 uur Da. Wientjes (Voorb. H. A.) Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. half 7 uur Ds. D. Driessen van 's-Gravenzande. Hot pleegkind van do Wed. Odijk wonende nabij het Godsche Rijpad is in een ons bewaakt oogenblik in den Rijn gevallen en ver dronken. Botsing. Nabij den Hcerenwcg kwam gistermorgen de auto H 28G77 in botsing met een vrachtwagen, bespannen met. twee paarden. De chauffeur verloor dien tengevolge het beheer over de stuurin richting,waardoor de auto tegen een boom aanreed en vrij aanzienlijk werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. VOORSCHOTEN. Verkooping. Bij de gehouden ver- kooping in Hotel Deurloo ten overstaan van notaris C. J. A. Boom alhier, is het Burgerwoonhuis in de Voorstraat A 108 alhier afgemijnd door Mej. A. Deurloo alhier voor de som van: f7300. Het woonhuis met tuin afgemijnd door H. L. Gerritsen voor de som van f6000. Een woonhuis aan den Steenenmuur met tuin tje No. 226 in bod op f 2475 werd niet af gemijnd. Kooper L. Veenendaal voor f 24.75. Een perceel bouwgrond aan den 6lraatweg naar Leiden no. 815 groot 608 M2. werd niet afgemijnd. Kooper W. Waardenburg voor f775. De overige per- ceelen n.l. 4 woonhuizen aan den Stee- nenmuur no. 225, 229. 230 en 232 werden door den eigenaar opgehouden. WOUBRUGGE. Postduiven. Vermoedelijk door den sterkeen vrind zijn Vrijdag alhier twee postduiven neer gestreken. blijkbaar van uitputting. Een dezer duiven was zoo mak, dat, toeai de beer P. O vervliet zijn arm uitstak, -de duif daarop plaats nam, de andere duif viel in den tuin van den heer Bókhove. De nummers zijn No. 22 33803 en no. 22—7957. HAZERSWOUDE. Een vreemde Kiezer. Bij de verkie zing voor de Tweede Kamer had een zon derling het volgende briefje in zijn stem biljet gevouwen, het biljet was ongeldig gemaakt: Psalm 14:3. Hij zoekt alom en vond er 'geen Want alle vleesch is trouweloos afge weken. Het land is vol van stinkende gebreken Geen sterveling wil 't pad der deugd betreen, Ja zelfs niet een. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Waren de prijzen in den loop der week buitengewoon laag voor de vroege aardappelen en moesten de tuinders dagelijks geld bijpassen, op bet einde der week herstel-? den de prijzen zich weer eenigszins en was de binnenlandeche handel iets vlugger met hoogere prijzen. Voor buitenland worden lage prijzen be taald. De teelt van vroege aardappelen zal dit jaar niet loonend zijn. Bloemenhandel. De laatste dagen gaat het in den bloemenhandel zeer mat. Of ook hierin de verkiezingsdrukte een rol heeft gespeeld ie niet met zekerheid te zeggen doch uit den tra- gen' handel en de vooral voor sommige soorten bestede prijzen, zou men geneigd zijn do ge* volgtrokking te maken dat deze drukte er niet vreemd aan-is geweest. De aanvoeren zijn nog zeer groot doch door het koele weer is men in de gelegenheid de gekochte bloemen langer dan gewoon om dezen tijd, goed to houden. Dit is dan nog een voordeelige zij. Er wordt weinig door de warmte, zooals andere jaren dikwijls het geval was, bedorven. Doch voor den kwee* ker moesten de prijzen beter zijn. Tuinbonw-Vereeniging. Gisteren is de con ferentie gehouden van het bestuur der Tuin* bouw-Vereen. Katwijk en O., en het bestuur der Federatie van kooplieden. De vergadering duur de zeer lang doch de besprekingen zijn zeer za kelijk en vriendschappelijk gevoerd. Over het voorstel keuringsmerk wa6 men het vrij spoedig met elkaar eens, temeer omdat vanuit de Tuiu- houwvereeniging al eens besprekingen gehouden waren over dit onderwerp. De monsters zullen dus in het vervolg van een merlc der Tuinbouw- Vereen. worden voorzien. Langer duurden de be sprekingen over het punt „verhuren der plaatsen in het veilingsgebouw." Na lange besprekingen is men tot het volgende besluit gekomen. De plaat sen zullen worden verhuurd op de volgende voor waarden. De kooper betaalt een minimum bedrag van f 2.50 voor een plaats plus 50 pet. van het bedrag dat hij vorig jaar meer gaf dan f 2.50. B.v. een kooper krijgt plaats no. 1 waarvoor hij vorig jaar f 10 betaalde. Hiervoor betaalt hij nu f 2.50 plus 50 pet. van f 7.50 is f 3.75 wordt totaal f 6.25. Dan krijgt een kooper de keus de plaats te nemen welke hij vorig jaar heeft ge* huurd. De plaatsen die niet voor een vasten ter mijn worden verhuurd zullen per veiling ver* huurd worden tegen den gewonen prijs per keer. Dan is nog in behandeling gekomen de vraag of het niet mogelijk is dat iedere tuinder de kisten welke hij van de vereeniging gebruikt ale ver- zendmateriaal voorziet van een label met zijn naani. Dit omdat, nu zooveel materiaal deT ver eeniging wordt gebruikt, het niet mogelijk is, de partijen waarvan de kwaliteit soms aanmerkelijk verschilt, gescheiden te houdeh. Algemeen was men van gevoelen dat hét merken met een label dringend noodzakelijk is, zoodat besloten werd, de tuinders te verplichten, de kisten van zulk oen label te voorzien. Deze labels zullen bij den se cretarie den heer Jac. Wassenaar verkrijgbaar zijn tegen den kostenden prijs. Dan werden nog eenige meer huishoudelijke aangelegenheden be sproken waarna de vergadering werd gesloten, zoodat dit dreigende conflict zeer vriendschappen lijk is- opgelost. Gemengd Nieuws 'n Valsche gulden. Bij de polilie te Enschedé Ï6 een valsche gul den gedeponeerd met de beeldenaar van de Koningin. De kleur van het geldstuk ie wat licht van kleur, terwijl de letter er op grooler en smaller is dan op den echten gulden. Aan het water. F. H. schrijft „Onder de Streep" in het „H'bld.": Hij zat kalm een rustig op een vouw stoeltje aan het vlakke water van het Noord-Hollandsche Kanaal, dichtbij Ilpeu- dam. Een gemoedelijke hem gel aar met een onafzienbaar-langen hengelstok in de rechterhand. De lucht was dien morgen vol zonne schijn. Het water spiegelde. De wolken waren marmerwit. Het riet ruischte. En het was of heel de wereld zóng. Ik kwam vertrouwelijk naast hem staan. „Heeft u den buit al binnen 1" „Nee, mijnheer Ze willen vandaag niet. De vischjes hebben fïeen zin. En aan het aas ligt het nie»-. Want deeg met suiker en een pietsie slaolie er doorheen, dat is voor de voren je heerlikste aasje!" De hengelaar keek me aan. En ik hem. Een grijze snor een rooie kaeur, een voor uitstrevende neus. Misschien een oud-mi litair. Maar.... die vrieudelijk-blauw: oogen, die prettige stem. Ik twijfelde. Hij keek me op dat öc genui'i lang en on derzoekend aan, bevestigde nadrukkelijk: „Ik heb u méér gezien Maar wdrir? En uw stem komt me ook zoo bekend voor Ik ben er. Heeft u niet eenige jaren geleden voorgedragen voor het departe ment van het Nut van 't Algemeen in Leeu wardenZie-je-welDat klopt. We zijn er. Ik was daar destijds kok in heit hotel waar u logeerde. U draagt goed voor „Ik geloof, dat er een snoeplustige vïsch aan uw gesuikerd deeg „Nee, mijnheer. Dat is de trekking van 't water. Dat water trekt hier. Ja, u draagt heel goed voor. Het is een lamst Het is een gave van Moeder Natuur." „Vischt u wel sens als aas met de made „U bedoelt de méail? Nee, mijnheer. Die kriebelen me te-veel in m'n vingers. Wel met de worremMet de pierPieren met van die gele kransjes om de koppen Daar kan de baars zoo lekker in happen. Ja, declamatie is een schóón e kunst. Ik Ik ben zelf ook voordrager. Ik deolameer véél." En de hengelaar lei zijn hengel te rus ten op den wa.ter-spdegel, keek nog even naar zijn liebtelijk-derrrenden dobber, keer de zieh om en begon „TJ kent natuurlijk Borger? Elias Anne Borger. Kent u zijn Boezem-klachten bij de Graven zijner Geliefde Paaiden?" Ik knikte, wees naar het water, naar z'n dobber, annonceerde: „U heeft een opsteek." Hij schudde met het hoofd van neen, spreidde de armen wijd uit naar het zin gende riet en déklameerde met een worm stekig galmpje in de overigens lieve stem: „Ziet gij die kéérk, mijn kind, daa-r rust het overschot, Der aangebèèden vrouw, ontrukt aan 's vaders harte, Zij bad om uw gebóórte en werd verhóórd van God, Zij zag alleen op TJ en telde geene Bmarten Wat wil die n ad are trek, die kinderlijke krééét? Dat scherpe en zilte nat, dat opwelt uit uw oogen? Drukt steeds uw kinderhart mijn hart verplettend leed Of smaakt de méllek u niet, uit vreemde borst gezogen „Is dat niet nióói, mijnheer?" „Jazeker," beaamde ik meit gloeiende belangstelling. „Of dat mooi isMaar weet u, dat er in de laatste dagen zooveel karper is gevangen in Oosthuizen? Ziilke (en mijn handen wezen opzienbarende visch-maten aan). Knapen, zulke (en mijn stem sloeg over in Amsterdamsch henge laarsjargon) vloermatten, zulleke, hand doeken, zulleke De deklamator keek me verbaasd aan. Hij vond het vreemd, raadselachtig, twij felde. „Maar dat was u toch die in Leeu warden die prachtige vaêrzen, die goddelij ke gedichten voordroeg van.... van.. Com- iem? Oooo, wat waren die móóóóóiDat van „Aan de Vrouwen"! Ik heb dien avond gesmuld. Maar kent u van Borger zijn: ..Aan de Rijn?" Niet? Kent u niet van 'm: Zoo rust dan eïmdlijh 't ruwe Nóórden Van luldgeljacht on storremgeloe-oei, En rolt de Rijn weer langs zijn boorden, Ontsladgen van zijn winterboei. „Er zit hier snoek", interrumpeerde ik snel maar schril van klank. „Ja, snoekbaars," verbeterde even de voordrager en herhaalde: „Ontsladgen van zijn winterboei Uw dobber is heelemaa! weg, u moet vastslaan", animeerde ik levendig. „Nee, mijnheer. Dat zijn kleine vorens. Die pesten me." En, haastig, alsof iemand den galmenden verzen-zanger op de hielen zat, declameer de hij verder Zijn waairen drenken de oude zóómen En 't land volle, spelende aan zijn vloed Brengt Vaader Rijn den lente -groet Als grootvorst, van Europa's stróómen, Die van der Alpen top gedaald, De stranden kust of scheurt de dijken, De wereld splitst Ook ik. Het werd me te ihacktig. Ik ging en bij liggen. De zon brandde Tel. Mijn oogleden vielen toe. Het riet Juischte. Een bij zoemde. De aarde w'asPwarm. En in mijn rechteroor-schelp klotsten de woordgolven „in eindelooze deining": „Ook ik heb onbewolkte daagen, Aan déézen oe-oever doorgebracht. Én warrem heeft mij het hart. gesladgen, Bij 't levenslot mij toegedacht „Slaapt li?" „Neen, absoluut niet. Maar met gesloten oogen, geniet ik veel meer van zulke ge dichten. Wonderlijk, dat u geen simpel vischje vangt. Maar n réciteert te-veel. De visschen schrikken weg van de dreuning uwer stem, al hengelt u met gesuikerd deeg en een pietsie slaolie erdoorheen." Ik dacht dat het uit was. Maar hij be gon opnieuw. Met frisschen moed. Van ten Kate. Van Laurillard. Het verd mania kaal. Ik ging weg. Hij volgde me Hij dé- clameerde. Hij declameert nog. Zoo doen de declamatoren Land- en Tuinbouw. Het Centraal Bureau. Wij ontvingen het, Jaarverslag van het Kon. Ned. Landbouw-Comité, gevestigd te Rotterdam. Dit Centraal Aankoop- lichaam van den landbouw i6 in den loop der jaren een lichaam van groote betee- kenis geworden. Ruim 20 jaar geleden werd het opgericht, toen de handel de Coöperatie bedreigde: een Consortium van 14 kunstmesthandelaren hadden het monopolie, in handen, wilden prijsrege- lend optreden en niet meer leveren aan de coöperatieve vereenigingen. Voermannen in den landbouw hebben deze plannen ver ijdeld door de oprichting van het groot- handelslichaam het Centraal Bureau uit het Ned. Landboivw-Comité. In de eerste jaren bepaalde het Bureau zich tot de le* vering van kunstmeststoffen, later wer den ook voederartikelen geleverd, 't Stre ven was goede waar aan te bieden tegen den billiikst mogelijken prijs, bovendien werd de gemaakte netto winst ieder jaar onder de afnemers verdeeld. Deze reduc tie 8teeg va-n iaar tot ja ar. Was over 1921 ruim f 175.000, in 1920 zelfs ruim f 274000 en bedroeg in de laatste 6 jaren totaal ruim één millioen gulden. Het grootste voordeel is natuurlijk gelegen geweest al valt dit niet te becijferen in-de rem. die den handel i6 aangelegd. Geen wonder dat naar gelang het coö peratieve wezen zich meer en meer ont wikkelde en de invloed van het C. B. grooter werd, de verhouding tot den han del steeds scherper werd toegespitst. Lan ge jaren had de handel nog steeds een voorsprong doordat het Consortium b.v. van het Duitsche Kalisvndikaat. rabatten, ontving zelfs van de afname door het C. B. In den crisistijd waren handel en C. B. ve:eenigd in de C. I. V. en toep nog ont ving het C. B. slechts een derde deel der rabatten ofschoon meer dan 1/3 van de kalizouten. welke naar ons land gingen, werd afgenomen. Toen het C. B. in 1921 uit. de C. I. V. trad. begon de strijd van de zijde van den handel. Wat 20 jaar ge leden werd beproefd, trachtte men thans te herhalen. Men stelde aan het Kalisyn- dikaat tweo cischen: le dat. geen kalizou ten meer aan het C. B. zouden worden ge leverd; 2o. dat de landbouwvereenigingen kleiner rabatten -zouden ontvangen dan de plaatselijke handelaren. Die eischen wer den echter niet ingewilligd, wat tengevol ge had dat de groothandelaren hun kali meststoffen gingen betrekken van de El- zaeeer mijnen. Daar zijn ze nog, terwijl het- C. B. zijn behoefte bleef dekken bij het Duitsche Kalisyndikaat. De landbouw heeft van dezen concurrentiestrijd tus- sbhem den handel en het C. B. of juister tueschen den Elzas en het K. S. geprofi teerd, maar tevens is de positie van het Centraal Bureau zeer versterkt gewor den. Wij meenden bovenstaande te moe ten doen voorafgaan alvorens een en an der uit het Jaarverslag mee te deelen. Het C. B. dat in de laatste jaren 2 maal in democrati6chen zin is gereorganiseerd, het laatst in 1921, telde op het einde van dat jaar 229 plaatselijke, gewestelijke en nationale leden; die leden moeten rechts personen zijn. Aan het. Hoofdbestuur ontviel de Gedelegeerde de heer E. Jacobs te 's Gravenhage, een der oprichtere; de dood overviel hem te midden van zijn werk. De nieuwe Statuten hebben een plaats ingeruimd aan de Commissie van advies, die de Directie ter zijde staat en medewerkt, tot oplossing van geschillen, welke met do afnemers kunnen ontstaan. Eventuecle geschillen worden dus in eigen boezem door vertrouwensmannen be slecht. Te Dordrecht werd een magazijn ingericht voor het opslaan van ver schillende artikelen, terwijl daar tevens een kantoor werd gevestigd voor de werk zaamheden. die het. C. B. op zich nam om zijn afnemers behulpzaam te zijn bij het aanschaffen van landbouwwerktuigen. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: Eindexamen voor don Ned. Ind. Adm. Dienet de heeren W G. van Lissa te Den Haag en Th. J. G. Locher te Den Haag. Candidaats-examen en Geschiedenis de heer J Suys te Rijswijk, Z.-H. Candidaats-examen Germaansche taal- en letterkunde: Mej J. E van der Most te Rot terdam. Doctoraal-examen Geneeskunde: Mej. M. A. Wamsteeker te Leiden en de heeren C. J. Schuurman te Den Haag en P. J. Henriquez te Aruba, Curasao. De examens zijn voor den loopenden leergang ten einde gebracht. STADSNIEUWS. Hoogere Burgerschool voor Jongens. Bevorderd van de 1ste tot de 2de .klasse: C. J. M Bakker; H. J. Blom; H van der Boom; "VV. H. Bosscha; Adriane Bouman; F H. Er- mers; J. van Exter; Fredrika Cl. Fonteijn; Con stance Goedbloed; C. H Gout; B Hindriks; F. Plan-tinga; B. Werkman; Alida de Kier; H. D. Kolkman; H. W. Meijeraan; Johanna ,G. C. Noort; D. Notcboom; D. van der Putton; P. G. Itoodhuijzen; Alida C. Sanders; F. H. F. M. van Saaidwijk; H. F. Juta; Cornelia Segaar; W. N. Steur; C. P. Tuk; J W C Verhage; G. Verkerk; Christina W. J. de Vries; Maria A. Welling; J. C. Zaalberg; J. A. Bosman. Voorwaardelijk: A. J. Akkerman; H. Chr J. Duindam; D. Hilarius;" Geertruida A. Meijlink; W. P. Sijbranda; P. Straathof; R. P. Tjebbes; D. j. Wismeier. Niet bevorderd 17. Bevorderd van de 2de tot de 3de klasse: Henriëlto A. Bakker; D. de Bes; J. A. Blan ken; Johanna C. E. Blom;. J. W. Boehmer; Roelofje G. Bosscha; C. Broekhuizen; H. Tj. Dijkhuis; D. W. Duijster; M. J. M. A. Geijer; G. L. Hofoteenge; J P J M Hollants; H. F. Ong- kiehong; H. M. Batteljée; Alida M J. de Erain; O. A. A Kpsselring; N. van der Laan; P. J. Lebbink; F. J. van Lith; P. H. Maandag; II C Meijer; EI Molt; E L Nauta; A. A. J. Nieuwenhuis; Petronella J Noteboom; W. F. van Peijpe; W. B. A. Perquin; Hermine Poppe; Betsy de Tombe; H. J. M. de Graaf; J G Hulst; W. Jorisscn; Paulina E. J. M Kelienaers; J H F du Pon; Johanna M. Raadsen; A A van Reijzen; B. San Giorgi; Th. Segaar; P. H. Teu- nissen; J L F C A de Thouars; G. Verberg; H. F A. M. Walenkamp; W. H van Zoest z Voorwaardelijk: J. M Blokpool; C. H. da Boer; A. L_ Deraenink; S D Duijverraan; H J. de Graaf; S H Joustra; H. de Wilde; F Ver- v/eij; M. W. Hoeks. Niet bevorderd 5. Bevorderd van de 3de to: de 4de klasse: H. J. Blokpoel; Amelia S. Cahen; P. A. Cor net; Carolina Dikshoorn; G.. M. C Flens; W. M. Flim; A. J. Gerritse; Leentje Goldberg; Cor nelia H A. Hammes; G. H. Hindriks; Klazina Hommes; P. Kettenis; Adriana E. B van Zwie- ten; Marianne Bosman; Jaooba M. Curvers; J. A. van der Heide; T Hilarius; A. Mill; L. J. van der Laan; J. A Maas; Cornelia de Man; Anna M Molt; A. M. W, Pillo; J. la Rivière; AACM Walenkamp; F G Eeftens; L. Engberts Gelpke J. P Sollewijn; J. L. N. Hoorweg; B. R Kroon; C J van der Noordaa; Jl. Th Per- quin; Jacoba Pino Post; J. M. Prange; A. Scbultz; P. J. Soeteman; L. Stam; B. H A. Stuve; S E Vlès; J. Wassenaar; J H L. Wen- nekes. Voorwaardelijk: Petronella M. de Tombe; J. Ebbink; E J P M Pierrot; C. W. Fohlmann; J. P. A. Timp; Beatrice L Th. E. Janssen8. Niet bevorderd 7. Bevorderd van de 4de tot de 5de klasse: P. M_ van Alphen; J. Bdersma; J. ten Brink; M. Dirks; G. B Duijster; J W R Everse; J. Goedbloed; J. P. Kooreman; A. R. Nieuwen huis; S. van Nooten; Geertruida C. A. PiHo; G. F de Tombe; P. van Zwieten: A W Hamming; J Horah; L J J van der Kaaden; C Koning; J Koolhaas; H Kunst; W. H. Meerburg; Hetty de Wal; W. G. H. Chavannes; A M Jacobi; Th J Kruijt; Johanna M. Mulder; J W de Ren: Catharina W van Rooijen; L. G. J. Roozen; P. F. Stuurman; J J P Tesselaar; P. G. A. Ver meulen; G. van Wijk Voorwaardelijk: J. P. Buijs: C. van der Heide; P. J. van Konijnenburg; H A van Oerle; Jacoba Springeer; J Wamstckor; N. van Beeien; K.'H. Bosman; A B Hozee Niet bevorderd 5. Aan de Chr. H. B. S. me* 5-jarïgen cursus alhier, is benoemd "tot lêeraar. in de wiskunde* de heer A. J. Otto, tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S_ te Goes, en tot leeraar in de staatsweten schappen de heer H. F. J. Westerveld, adjunct commies aan het departement van financiën. Mevr. C. van OerleNipper, directrice der R. K. Vakschool voor Meisjes alhier, is benoemd, tot lid van de commissie, in 1922 belast met het afnemen Tan het examen Nijverheidsonderwijs, gemerkt N KIK, welke zitting zal houden te Poeterbolt. Bij Kon. Besluit is benoemd tot rector magni ficus der Rijksuniversiteit alhier de heer dr„ J. P. Kuenen. Te Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor civiel ingenieur de heer W. M. du Chattel, alhier. Park concert op Diosdag»ll Juli, 8 uur. Pro gramma: 1. „Noerlands Vlag", marsch Tierolff. 2 Ouverture „Mannschait an Bord", Suppé. 3. „Wiener Blut", wals, Strauss. 4. Fantaisie „Lohengrin", Wagner, 5 „Flirt", Valse, Lento, Geijp. 6 Loreley paraphrase. Nesvadba. 7. „Af scheid van het Vierde",marsch, Mamn. TELEGRAMMEN. VERONA, 7 Juli. In Noordelijk Lombar- dije zijn groote verwoestingen aangericht door den hagel, die de laatste dagen gevallen is. Vooral in de streek tueschen Peschiera (aan het Gardameer) enOstiglia, een gebied van TO K.M. lengte en 10 K.M. breedte, heeft het natuurver* schijnsel een ware catastrofe ten gevolge ge* had. De oogst is volkomen vernield en de boo men zullen jarenlang geen vrucht voortbrengen. Ook de woningen hebben zwaar geleden. Ver scheidene dorpen zijn door de bevolking ont* ruimd en de 6cholen zijn gesloten. LONDEN, 7 JoH. Reuter verneemt, dat uit Moskou te Londen een telegram is ontvangen, waarin wordt melding gemaakt van de vonnis sen, welke de rechtbank te Petersburg tegen ver* schillende priesters wegens tegenstand bij de reqnisitie der kerkelijke goederen heeft uitge sproken. Elf priesters zijn ter dood veroordeeld, o.w. de metropoliet Benjamin, een bisschop en ver scheidene priesters-professoren. Voorts werden 53 priesters veroordeeld tot verschillende gevangenis straffen tot 5 jaar toe. Het gerechtshof besloot eveneens een crimi neels vervolging in te stellen legen patriarch Tykhon. PARIJS, 7 Juli. Van het Fransche Roode Kruis ia heden het e.s. „Californië" van de Com* pagnie Generale Transatlantic van Duinkerken uitgevaren met bestemming voer Rusland, met aan boord proviand voor hongerend Rusland, ter waarde van acht millioen francs. BERLIJ1JL 7 Juli. De drukkers in Mönchen hebben zich bij den eisch van de drukkers te Berlijn; aangesloten en zijn instaking gegaan. Het laat zich aanzien, dat de staking zich over het geheelè -rijk zal uitbreiden. Wlarktnerichten. LEIDEN, 7 Juü Veiling. Bloemkool I 12— 23,70. Bloemkol II 5—9,80; Salada 0.30^ 1.40; Wortelen 3,606,20; Komkommer 4— 9 Kroten 2—3,20, Selderie 0,40—1,40 Snij bonen 0,981,12, Heerenhoonen 0,3A0,51 alles per 100. Postelein 912, Spinazie 12 17, Doppers 2034, Peulen 25—36, Aard beien 6088, Aardappelen 5,2010,20, per 100 kilo. Perziken 0,060,37 per stuk. 8 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter, controle, van 2,202.30. prima boerenhoter van 2,452,60, en goede boeren- boter van 2,302,40 per Kg. Aangevoerd 11/3 15/6, 90/8 en 15/16, wegende 2325 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 6371 stuks. De prij zen waren Kipeieren van 7,157,60 en Een deneieren van 7,508,70 per 100 stuks. Han del matig. Turfmarkt van den 3en Juli tot en met 8 Juli 1922. Aanvoer: lange turf 100,000 stuks, prijs 8—9 per 1000 stuks. Korte turf niet aangevoerd. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juli. Veiling. Aardbeien 0,360,60; Bloemkool 717 cent; Per 10 Kilo: Peulen 0.951,05. Groene Peulen 1,702,10; Peulen I 2,25, Doppers 1,85 1,90; Doppers II 1,601,70, Capucijners 2 2,05, Tuinbonen 0,23—0.27; Snijboonen 7.60 Princeeseboonen 9,Augurken 4,604,20; Bommen 3,20. Per 25 kilo: Aardappelen 1,05 2,30, Kleine aardappelen 0.801,05. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Juli Veiling, Per 100 Kg.: Spinazie 1018, Tuinboonen 3,30—4,10. Peulen 23,80—32.10. Doperwten 1531,80, Heerenhoonen 821.04, Snijboo nen 9096, Postelein 6,409.50, Aardap pelen 2,60—10,80, Uien 16—26. Per 100 bos. Selderie 0,20—1,10, Peterselie 2—3.20, Rabarber-/ 0,60—2.10, Peen 1.10—4.70, Kro- ten 34, Per 100 stuks: Kropsla I 12, Kropsla II 0,40, Komkommers I 4,908. Komkommers II 2,804,Bloemkool I 14—27, Bloemkool II 5—12, Bloemkool III 13. Per 100 pond: Aardbeien 1438. Roo de bessen 1624, Zwarte bessen 3034. Eieren f 6,90—7.90 per 100 stuks. Tuinbouwvcreen.i Katwijk en Omstr. "Veiling Due off York per 25 K.G. f 1.30—1.90; idem driel f 0.80—1.10; Poen per 100 bos f 4.50-« 6.40. Aanvoer 1320 maal 25 K.G. groot© aardappe» Ion cn 110 maal 25 K.G. kleine aardappelen; 3900 boa peen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den moreen van 8 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 766.S Berlijn. Laagste Barometerstand: 745.S Valemia. Verwachting tot deD avond van 9 Juli: Matige tot krachtige Zuidoostelijke tot Znidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regenbuien met kans op onweer, koeler overdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3