U-rilELLEN fjrjMUTMH^atHHgaa—«BMEWwagsnaMaawMW GEMEENTELIJKE^AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leaden brengt ter kennis van de ingezetenen dat aan den gemeentelijken visch winkel (Visch- markt) verkrijgbaar is SCHELVISCH 0.11 em SCHOL a 0.15 per pond. Leiden, 1 Juli 1922. VOLKSBAD. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat het Gemeentelijk Volksbad aan de Van der Werf f straat, vanaf Maandag 3 Juli a.8„ op iederen werkdag zal zijn geopend van des voormiddag® zeven tot des na middags acht uur. N. C. DE GIJ8ELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Juli 1922. WASCHBUREAU. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden dat het Gemeetelijk Waschbureau, wegens vacantia van het personeel, van Maandag 3 tot en met Zaterdag 8 Juli a.s. gesloten zal zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN 8TRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 JuK 1922!. B. en W. van Leiden, gezien het ver zoek van de firma H M. A Hoogenstraa- ten en Co. om vergunning tot oprichting van een bier bottelarij in de perceelen Rem brandtstraat Nos. 121436, -kadastraal bekend sectie F. No. 1063, waarin zullen worden geplaatst 1 electromotor van 2 F K voor het aandrijven van een aftap machine en een luchtpomp, 1 electromo tor van 1 P.K. voor het aandrijven van een flessehensooelmachine en 1 electromo tor van 2 PK. voor het aandrijven van een höschtoestel Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet, geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie geleed is alsmede dat op Zaterdag 15 Juli a.s. 's voormiddags te half elf, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen. zich tot de Koningin gewend met bet ver zoek voordrachten tot ontslag van over compleet personeel bij de departementen enz. niet in overweging te nemen, zoolang de regeering geen beslissing heeft geno men op het door de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken uitgebracht advie6 in zake de te volgen regelen voor afvloeiing van over compleet personeel. Provinciale Staten van Zuid-HollantL Ged. Staten geven aan de Prov. Staten in overweging om de varkensfokkerij. in Zuid-Holland, voor het jaar 1922, een subsidie van f390 uit de provinciale fondsen toe to kennen. Voorgesteld werd verder Ged. Staten te machtigen tot het sluiten met het cen- traal-bestuur van de Vereen iging tot Christelijke Verzorging van Krankzinni gen in Nederland, van een overeenkomst tot het ter leen verstrekloen aan die ver- eeniging ten behoeve van de uitbreiding en verbouwing van het gesticht Bloemen dag te Loosduinen van f 100.000 tegen 6 pet. rente, zulks boven de daarvoor reeds ter leen verstrekte bedragen van f 508.900 i 4k pet., waarvan in dit jaar 'in totaal f20.000 zal zijn afgelost, en van f251.255 6 lA pet. .Do kosten der tot dusver uitgevoerde \k. oreiding- en verbouwingswerken heb ben het bedrag van f 750.000, reeds vroe ger ter leen verstrekt, met ruim f 75.000 overtroffen. De Zondagsrust. De Bisschop van Haarlem vestigt. in „St. Bavo" op het. volgende de aandacht: „Eet. is bekend, dat Wij Onze Geeste lijke Adviseurs hebben opgedragen er voor te waken, dat de Zondag worde ge vierd als de dag des Heeren, en hunne vereenigingen de Zondagsrust voor an deren niet onmogelijk maken; daarom zul len zij het houden van vergaderingen op Zondag zoveel mogelijk tegen gaan, en zeker het gebruik maken van publieke vervoermiddelen, zooveel zij slechte kun nen, verbieden. Indien evenwel op Zon- en Feestdagen ten plaatselijke bijeenkomst, wordt ge houden, zullen Wij bet op prijs 6tellen, dat Ons alsdan geen telegrammen van hulde etc. worden toegezonden; in ieder geval zullen dergelijke telegrammen door Ons op Zon- en Feestdagen niet meer worden beantwoord". Het zilveren Regccringjubileum. Door verschillende Oranjebonden zijn in onderscheidene plaatsen dee Lands be sprekingen geopend, om het 25-jarig re- geeringsjubileum van de Koningin (Sept. 1923) op waardige wijze te vieren. Beslotten werd alle oranjegezinde ver- eenigingen uit te noo-digen tot deelneming aan do voTming van een Landscomité. ten rindo gezamenlijk voorbereidende maat regelen vast te stellen. Er zal weldra een vergadering worden gehouden van afgevaardigden van de vereenigingen, die hunne medewerking toezegden en instemming met het plan be tuigden. De Tabakswet. De Neder!nndsrhe Bond van Tabaks vergunninghouders heeft een adres ge richt tot den minister van Financiën met verzoek, de verdere uitvoering van de Ta bakswet. op te schorten, tot de nieuwe Tweede Kamer zich kan uitspreken over de voortzetting in een meer passenden vorm. Huwelijkswetgeving. Naar de Noderl. meldt, heeft, het dage- fijksch bestuur der Chr.-Hiet. Unie beslo ten een commissie te benoemen uit de Unie, teneinde hoofdbestuur en Unie te dienen van advies over de vraag: Is wij ziging van de bepalingen onzer Neder- landsche Huwelijkswetgeving noodzake lijk? Zoo ja, welke wijzigingen zouden dan moeten worden aangebracht? Uitnoodigingen, om in deze commissie zitting te nemen, werden gericht tot de volgende personen: mr. H. Verkouteren, tevens voorzitter, mej. mr. O. F. Katz, tevens secretaresse; mej. L. C. Diéhl, dr. M. M. den Hertog, jhr. mr. J. W. H. Rut gers van Rozenburg; mevr. mr. J. Schut- te-Struyk en prof. dr. Slotemaker de Bruine. Het „Codro"-Proces. De Staat heeft te kennen gegeven niet noodig te achten, een tegen-enquête te houden inzake het „Codro" proces, omdat hij overtuigd is, dat de getuigenverklarin gen, van de zijde van „Codro", geheel overeenkomstig de waarheid zijn. Dit be teekent due, dat, indien door ge tuigenverklaring aannemelijk wordt ge maakt, dat de Regeering in het najaar 1918 weigerde de goederen van „Codro" over te nemen, de positie van „Codro" be langrijk versterkt wordt in dit rechtsge ding. De Staat heeft zich het recht voorbe houden cassatie aan te teekenen tegen het interloquaire vonnis van de Rechtbank, waarbij aan „Codro" werd toegestaan de bestaande overeenkomst door getuigen te doen bevestigen en even zoo door getuigen het bewijs te doen leveren, dat de Staat in gebreke is gebleven zijn verplichtingen ten deze na te komen. Het verloop van deze procedure is dus, voor zooverre nu te beoordeelen. niet on gunstig «voor „Codro". Men heeft zoo den indruk, dat geen juridische spitsvondighe den toegepast worden, om de rechten van „Codro" te smoren. BUITENLAND. De strijd In Ierland. Minister Churchill legde in het parle ment de volgende verklariDg af over den toestand. Met zekerheid kan thans worden mede gedeeld, dat de rebellen, die zich op Four Courts staande hielden, zich om tien mi nuten over vier hebben overgegeven. Een 130-tal gevangepen hebben het gebouw verlaten. Daarna werd order gegeven het vuren te staken. Voorts gaf de minister nog het volgen de verslag in het lagerhuis: Allereerst kan ik zeggen, dat het grootste gedeelte van de Four Courts stormenderhand werd ingenomen en door de troepen van den vrijstaat bezet. Tusschen de 30 en 40 ge vangenen werden daarop gemaakt, waar onder commandant Barry. Tegen den middag kwam het bericht, dat de Fobr Courts, die toen voor onge veer zeven achtste in handen van de vrij- slaters was, in brand stond. Kort daarna had er een hevige ontplof fing plaats, waarvan de schok tot ver in de stad gevoeld werd, en hier en daar schade aanrichtte. De ontploffing heeft een massa papieren en documenten van waarde in de lueht doen vliegen. Blijkbaar werd dev ontploffing veroor zaakt door een mijn, gelegd door de zich nog in de Four Courts bevindende rebel len. Dertig manschappen van het vrijstaat- leger zijn gedood of gewond. Niettegen staande den brand werd de aanval op de rebellen voortgezet tot één uur. Daarna kreeg de brand zulk een drei gend aanzien, dat van een verder bombar dement werd afgezien, in de hoop, dat rebellen zich zouden overgeven. Een telegram uit Dublin meldt verder: De vrijstaattroepen hebben gisternacht de Four Courts stormenderhand genomen Volgens de „Daily Express" schoot de artillerie, nadat de belegerden voor de tweede maal geweigerd hadden, zich over te geven een der hoofdmuren in. De vrij- staters drongen toen het gebouw binnen. Een groot aantal rebellen werd omsin geld, maar de overigen bieden nog tegen stand. Er zijn talrijke gevangenen gemaakt. De verliezen zijn niet bekend. De val van de Four Courts gisternacht om één uur doet de rebellie te Dublin in eenstorten, maar er blijft nog heel wat to doen om de rebellenbenden in Dublin zelf en in de provincies te overmeesteren Het garnizoen van de Four Courts had gemakkelijk overweldigd kunnen wor den, indien de regeering van den vrijstaat er geen bezwaar in had gezien om zonder absolute noodzakelijkheid het bekende gebouw met zijn onschatbare historische waarde te vernietigen. •Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal verliezen der vrij staters hij de bestorming van het gebouw vier dooden en tien gewonden. Groote hoeveelheden ontplofbare stof fen en machinegeweren zijn buitgemaakt De rebellen hadden mijnen gelegd, doch deze werden door de vrijsta ters onscha delijk gemaakt. Oplossing der Duifsche graanquaestie. Daar de burgerlijke partijen der coali tie alles willen vermijden, wat zou kun nen voeren tot ontbinding van den rijks dag, hebben zij door een tegemoetkomen de houding in de kwestie van den graan- omslag een vergelijk mogelijk gemaakt. De soc.-dem. fractie heeft zoowel met de beide andere coalitiepartijen als met de onafhankelijken besprekingen ge voerd, welke een gunstig verloop het oen gehad, dank zij wcderzijclscho tegemoet komingen, vooral van de zijde van het centrum, waarvan de meer recht sslannde leden aanvankelijk scherp stonden tegen over de socialistische opvattingen betref fende de vaststelling der graanprijzen. - Onderlusschen blijkt, na de aanneming van het graanontwerp, de politieke toe stand nog zeer Qnzeker, aangezien de kans tot ontbinding van den rijksdag met al de daaruit voortspruitende ongewenschle 'gevolgen blijft bestaan, zoolang geen twee derde meerderheid voor het ontwerp A.WAALS, GOEDE KWALITEIT met rood afgestikt 78^2 cent. A. WAALS. betreffende bescherming der republiek verzekerd is. Rijkskanselier Wirlh heeft- verklaard, dat hij in elk geval, zoo het ontwerp ver worpen mocht worden, den rijkspresident ontbinding van den rijksdag in overwe ging zal geven. Do stemplicht in Frankrijk. De Fransche commissie voor het. alge meen kiesrecht is het., zooaJs bekend, ems geworden om een wetsontwerp voor te stellen, waarbij het stemmen verplicht zal worden gesteld voor alle Fransche ver- Wezingen. Als straf voor onthouding van stem ming worden de volgende maatregelen voorgesteld: Wanneer de kiezer voor de eerste maal nalaat zijn stem uit te bren gen. zal zijn naam en beroep aan het raadhuis worden aangeplakt. De tweede maal zal zijn naam eveneens aldaar wor den aangeslagen, terwijl hij een boete van vijf francs zal hebben te betalen. De der de maal wordt de etTaf nog zwaarder. Naast de bekendmaking van zijn naam en de boete van vijf francs zal zijn inkom stenbelasting -worden verhoogd met vijf percent. Bij de vierde overtreding zal hem voor den tijd van vijf jaar het stemrecht worden ontnomen. Blanco stembiljetten in do stembue worden bijgeteld bij het hoogst aantal uitgebrachte stemmen. Do republiek-wet. Bij de besprekingen, die de minister presidenten der landen met dc rijksregee- ringvoexden omtrent, de wet tor bescher ming der republiek, heeft de groots meerderheid der premiers zich uitgespro ken voor het regeeringeontwerp. De wet, welke in hoofdzaak de verordening van den rijkspresident in blijkenden vorm zal bevatten, zal reeds heden bij den rijks raad en Dinsdag bij den rijksdag worden ingediend. Overigens heeft het. ontwerp bij de laatste besprekingen een meer al- gemeenen vorm gekregen, zoodat de be palingen er van niet uitsluitend tegen het reehts-radicale drijven zijn gericht, maar in het algemeen de bescherming der republikemsche grondwet beoogen. De bekende Dcgrache woestijn-vor- seher, professor Olufeen, secretaris van het Koninklijk Deensche Aardrijkskundig Genootschap, ie uit Parijs teruggekeerd, waar hij toebereidselen heeft, getroffen voor een expeditie naar de Sahara, welke hij in October a.s. denkt te ondernemen. Verscheidene Deensche geleerden zullen aan deze expeditie deelnemen. Voorts zal zij vergezeld Wórden door dr. Bourc-art van de Parijsche Sarbonne. Het doel van de expeditie is het instel len van een onderzoek naar de kern van het z.g. woestijn-probleem, o.m. de for matie en het ontstaan van woestijnen en de aanpassing der woestijn-flora aan de plaatselijke bodemgesteldheid. Tevens zal men studie maken van de Toearegs en an dere woestijn-stammen. De expeditie zal tot den zomer van 1928 duren. Volgens een telegram van den verte genwoordiger van dr. Nausea in de Oekraine, kapitein Quisling, zal de oogst in de Oekraine dit jaar vermoedelijk de helft, bedragen van den oogst in een nor maal jaar. Dit beteekent, dat, zelfs na den aan staanden oogst, in sommige districten, hongersnood zal blijven heerscben. Volgens officieele schatting zal de oogst in de Oekraine 2.880.000 ton graan ople veren, in de Krim slechts 128.000 ton. De West-Duitsche recherchedienst heeft bij zijn onderzoek naar de Deutsch- völkische moororgnisaties, zekere sporen ontdekt,, welke via Oranenburg naar Ne derland leiden. Vermoedliik zijn eenigo der voornaamste leden dezer nioordoesn- ffale naar Nederland gevlucht. De Haagsche Conferentie. De zitting van gisteren. Gistermorgen is do'isie sub-commissie (privaat-eigendom) der niet-Russische commissie bijeengekomen om 10.30 uur ter bespreking van de Donderdag in de gemeenschappelijke bijeenkomst door de Russische gedelegeerden fe berde gebrach te onderwerpen. Gistermiddag te 2.30 uur heeft de 3de sub-commissie— (credieten) der niet-Rus sische commissie een bijeenkomst gehou den gezamenlijk met de Russische com missie, onder voorzitterschap van Baron Romano Avezzano. Bij den aanvang der zitting legde de heer Litwinoff overeenkomstig zijn be lofte, een plan over tot wederopbouw van Rusland, zooals de sovjet-regeering zich dien voorstelt. Volgens djt plan zal Rusland credieten moeten hebben' lot een totaal bedrag van 3 milliard 224 millioen gouden Roebels (de gouden Roebel heeft een waarde van 4 dollar). In het Russisch© plan worden deze credieten als- volgt onderverdeeld: 4. Transporten. Spoorwegen 600; Binnenscliipperij 450; Havens en scheepvaart 60; Wegen en brug gen 90; Automobieltransport 150; totaal 1050. 2. Landbouwcredieten. Irrigatie en besproeiingswerken 60; Za den en modelboerderijqji 390; Landbouw machines 210; Mest en chemische produc ten ter verdelging van insecten 60; Jacht en vischteelt 45; Tractors 123; Elevatoren en koelinrichtingen 36; Totaal 924. 3. Industriecredieten. Texliel-induslrie 105; Metaalindustrie (gieterijen) 270; Petroleum-ondernemin- gen 30; Mijnen (inclusief steenkool) 75; Suikerfabrieken 15; Levensmiddelenfabrie ken 15; Lederfabrieken 60; Houtbewer- kingsfabrieken 120; Electrische centrales 15; Chemische fabrieken 15; Diverse fa brieken 30; Totaal 750. 4. Handels- en bankoredieten. Herstel van internationalen handel 3C0. Bankore dieten 200. Totaal 500. Totaal voor de vier groepen3224 mil lioen gouden Roebels. Bij de toelichting van dit plan heeft de heer Litwinoff opgemerkt, dat deze cij fers, na zorgvuldige voorbereiding door de verschillende „commissariaten" scrupuleus zijn onderzocht en aanzienlijk ingekrom. pen door een voor dit doel speciaal door do Sovjet-regeering benoemde commis sie. Er blijkt uit, dat dit plan alleen in de dringendste behoeften van Rusland ge durende een tijdvak van drie jaar. van Januari 1923 tot Januari 1926 voorziet. De heer Litwinoff zegt, dat het nutteloos is, den wederopbouw te beginnen mét slechts een enkel deel van het Russische economische leven. Wil men nuttigen ar beid verrichten, dan jnoet de wederop bouw algemeen zijn. De gevraagde cre dieten zijn alle bedoeld als toe te staan aan do Russische regeering en zullen die nen tot betaling van bestellingen in den vreemde. Het spreekt van zelf, dat er naast deze credieten plaats is voor andere aan particuliere ondernemers, Gemeenteraad Rijnsburg. Vergadering van Vrijdag 30 Juni 1922. Voorzitter de burgemeester. Afwezig ie de heer Zandbergen. De Voorzitter opent de vergadering op gebruikelijke wijze; do notulen der 2 vorige vergaderingen worden voorgelezen en goedge keurd. 1. Ingekomon stukken. Een schrijven der gemeente Leiden, waarbij een verslag van den Keuringsdienst van Waren te Leiden over het laatste quartaal. Gedeputeerden deel en mede, dat de uitkee- ring aan de Gemeente bij beschikking van den Min. v. O. K. en W. ter gemoetkoming in de on derwijskosten ruim f 2500 bedraagt. De verhoogde Rijksuitkcoring zal bedragen f 1553.101. De jaarwedde van den Gém.-ontvanger ie door Gedeputeerden bestendigd voor het volgend jaar. De boeken en kas van den'Gem.-ontvanger zijn in. orde bevonden; in kas was f 14420.69. Da rekening en verantwoording van de Gezond heidscommissie te Katwijk wijst een batig saldo aan van f 1940.774. Een schrijven der wed. v. Kuyeren. Deze verzoekt den Raad haar vergunning op nieuw te verleenen. B. en W. hebben dit ver zoek reed6 afgewezen, daar de Raad het aantal vergunningen reeds tot 2 beperkte. Voor kennis-? geving aangenomen. De heer P. Schipperus en eenige honderde anderen verzoeken de Kerkstraat weer voor het rijwielverkeer open te stellen. De meerderheid van B. en W. stellen voor lot opheffing van het verbod over te gaan. De hoer J. Schoneveld heeft reeds vroe ger over dezo quaestie willen interpelleer en, maar nu deze zaak toch ter sprake komt, wil spr. er het zijne over zeggen. Dit adres acht spr. nu juist geen beweegreden tot opheffing der verordening. Maar het heele verbod, met zijn willekeurig© ontheffingen is dikwijls uitermate kwetsend en velen een doorn in 't oog. We wis-» ten indertijd ©oen ander middel, maar wanneer men nu de groote ergernis der ingezetenen in aanmerking neemt lijkt het middel nog erger dan de kwaal. Met de strekking van het adres, dat botoogt, dat er geen gevaar in do Kerk straat bestaat, is spr. het niet ©ens, maar het verbod is veel te ver 6trelckend, wordt door velen genegeerd en verzwakt zoodoende het pres tige der politie. Do heer v. d. G u g t e n zegt, dat duidelijk gebleken is, dat do verordening geen doel treft. Desalniettemin blijft zoo het, gevaar bestaan en spr. geeft B. en W. in overweging alle voertuigen daar stapvoets te doen rijden. Dien kant zullen we toch uitmoeten. Dr. Jonker zegt, dat bet gevaar, ter voor koming waarvan de verordening is vastgesteld, nog bestaat. En als B. en W. geen ander mid del daartegen aan de hand doen, kan spr. zijn «tem niet geven aan 't voorstel tot ophefffing. De lueer S. Schoneveld vraagt of B. en W. wel met een goed doordacht advies gekomen zijn, gozien de recente datum, waarop het adres binnenkwam. Spr. zou in overweging geVen de quaestie tot de volgende vergadering aan te hou den, misschien kon met een wijziging der veror dening worden volstaan. De heer J. Schoneveld is hier tegen. Het optreden in d© Kerkstraat is de laatste dagen gewoonweg revolutionair. Zoo trekt de burgerij zelf de verordening in. De zaak wordt aangehouden. De Rijneburgsche Burgerwacht verzoekt haar een jaarlijksche subsidie te verleenen. De openbare vergadering wordt geschorst. Na heropening deelt de V o o r z. mede, dat subsi die verleepd zal worden, mits men een financieel overzicht jaarlijks verstrekt. De directeur der Loidsche Lichtfabrieken deelt mede, dat do gasprije met ingang van 1 Mei met 1 cent per M3. is verlaagd. De Commissie van toezicht op het L. O. deelt mede, dat do progressie bij de schoolgeldregeling te v©t is doorgevoerd, waardoor de ouders door de hooge kosten de kinderen vroeger van school nemen, dan anders het geval zou zijn. Dr. Jonker komt torug op den gasprijs. Bij de behandeling dezer quaestie in den Leidsehen Raad, zeido een doT leden dat de buitengemeen ten evenveel betalen als Leiden, wat door nie mand werd tegengesproken. Dit is evenwel niet waar. Waneeer we dit aan het Loidscb Gcm.-bostuur kenbaar maken, wordt de prijs misschien met 2 c^nt verlaagd. De heer J. Schoneveld vindt, dat Leiden te veel gold van do buitengemeenten heft. Men neemt hieromtrent geen besluit. De stuk* ken worden voor notificatie aangenomen. 2. Wijziging gemeenschappelijken keurings» dienst, door aanstelling van een keuringsknecht te Katwijk. Conform besloten. 3. Verordening op den keuringsdienst. De Ge* zondheidscommissie te Katwijk aan Zee advi« seert tot vaststelling dor haar toegezonden con cept-verordening. De verordening is den leden reeds toegezon* den en wordt na eenige discussie vastgesteld. 4. Verordeningen heffing en ïevordering keur* loon. Idem. De heer Schoneveld vindt, dat die preciet met- f 8000 sluitende begrooting wel wat onwaar* schijnlijk klinkt. De Voorz. antwoordt, dat do cijfers zoo goed mogelijk geraamd zijn. Of ze juist zijn kat eerst na verloop van een jaar blijken. 5. In de bcgrooting 1921 moeten eenige af* en overschrijvingen plaats hebben. Dr. Jonker verklaart zich tegen deze wij'; zigingen, daar de Raad op 't ©ogenblik nog in beoep is bij do Kroon tegen d© door Gedepu* teerden opgelegde wijzigingen en zich door een besluit als dit dus in een scheeve positie bron* gen zou. De Voorzitter zegt, dat Gedeputeerden op inzending van een begrooting aandrongen. Van bevoegde zijdo heeft spr. advies ingewonnen en het bleek hem dat de Raad zijn rechten niet zal verkorten wanneer hij een aanvullingsbesluit neemt. De Kroons-beslissing is nog steeds niet afgekomen en schijnt vooroorst nog niet te ver* wachten te zijn. De heer S. Schoneveld stelt volmaakt ver trouwen in het deskundig advies, doch wij moe* ten nu een verhooging sanctioneeren die Gede* put-eerden ons voorleggen. Zoo verkorten we ons recht wol. terwijl do beslissing nog hangt. De heser J. Schoneveld vindt de zaak vrij eenvoudig. Do Raad gaat niet met het gevoelen van Gedeputeerden accoord. Hij kan dit niet doen Spr. stelt dus voor alleen d i e posten te "erla* gen, waarover géén verschil van gevoelen be* staat. Voor de beslissing van d© Kroon kunnen wij geen verdere beslissing nemen. De wettelijk verplichte posten worden na veel delibereerens uit de af- en overschrijving gezocht, de overige zullen worden overgeschreven om echter meer zekerheid hieromtrent te bekomen, zal eerst de Raadsadviseur do heer Kramer worden geraad* pleegd of er gevaar bij is de posten over te schrijven en zoo ja welk© posten. De heeren v.' Iterson en S. Schoneveld zullen met d<m heer Kramer daartoe confereeren. De heer S. Schoneveld wijst er nog op, dat de raming vrij nutteloos wordt, door her* haalde overschrijding met diüzenden. Iets wat vooral in deze tijden geen pas geeft. Het is toch de bedoeling van den Raad door nauwkeurigheid en bezuiniging de lasten der burgerij zoo gering mogelijk to maken. Wegens het vergevorderde uur wordt nog slechts punt 8: Aanvrage schoolbesturen meerde* r©e uitgave leermiddelen (f 5365.85 door de Julianaschool en f 4790 door de How. school) in behandeling genomen. De heer S. Schoneveld merkt op. dat deze quaestie niet op do agenda hoeft voor te komen; dit is een zaak tusschen B. en W. en de school besturen volgens de L. 0. Wet. Daarop hebben B. en W. zelf vroeger al oens gewezen. Spr. stelt voor de zaak aan B. en W, over te laten. Aldus besloten. De Raad gaat hierop in geheime zitting ter behandeling van de reclames H. O. Uit de Omgevin© VOORSCHOTEN Predikbeurten, Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. W. Th. Boissevaiu van Leiden. Geref Kerk voorm. 10 en nam 5 uur, Ds, P. N. Kruiswijk, voorbereiding Heilig Avondmaal. Tot veearts deskundigevan het Veofonde Leiden ie benoemd de heer K. W&al Rijksvoearts alhier. KATWIJK AAN ZEE. Naar wij vernemen ia onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. Vooys, thans Commissaris van Politie te Alphen a. d. Rijn, benoemd als examinator van de Nederlandsche Politieschool te Amsterdam. Bij een deze week ge- houden vergadering van de Christ. Geheel onthoudersvereeniging werd door den voorzitter den leden bekend gemaakt dat er voor het vaandel een extra gift van ƒ10 was ingekomen en dat de opbrengst van den verkoop van het blauwe bloempje 24 had opgebracht. Ook was de vereeni ging vrijgesteld van contributie aan het hoofdbestuur. -—'Voor de Antirevolutie- naire Kiesvereeniging trad Donderdag avond in de gemeentezaal alhier op ds M. van Grieken, predikant der Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, met het onderwerp: „Waarom ik Antirevolutionair slem". De zaal was stampvol. Nadat spreker was in geleid door den voorzitter, den heer Veld kamp, schelste spr. in het tori hoe de loe stand in andere landen is, zooals in Rus land, Engeland, Diiftschland enz. en wees er op hoe dankbaar wij moeten zijn dat ons land gespaard gebleven is voor oor'og en revolutie. Spr. legde er den nadruk op dat de Antirevolutionaire staatspartij de geestelijke belangen van bet volk in het oog hadden en dat do vruchten die eer tijds 'dreigden ten onder te gaan nu wer den naar voren gebracht, door het bou wen van Christelijke scholen enz. Aan het einde van zijn schitterend; re de riep spr. de aanwezigen op als één man te stemmen op no. 1 van lijst 6: Mr. V. H. Rutgers. KATWIJK AAN DEN RIJN- Tuinbouw-Vcreeniging. Die het verslag (Ier gehouden vergadering der Tuinbouw-Vereeniging „Katwijk en Omstreken" heeft gelezen kon daar uit opmaken dat er Vrijdagmiddag nog wel een. en ander eerst zou gesproken worden over de kwestie plaalsenverhuur aan. de veiling. Dit -was dan ook het geval. Vertegenwoordigers der bewuste koopüedcn vroegen voor tot verbuur

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2