VERBOUWINGS-OfTVERKOOr 1 HAARLEMMERSTRAAT 134-136 1 AFDEELING KINDERKLEEDING. W.ittMil tic Hadilistn 1.05, feu w 3.15 AFDEELING BEDDEN en TAPIJTEN. A. WAALS, HaarLstraat 134-136. 1 Uit de Omqevina. De enorme drukte gedurende den uitverkoop is voor ons het beste bewijs, dat onze prijzen ver beneden elke concurrentie zijn. Mooie Zephir Kinderjurk 129 Modern geruite Kinderjurken van prima crêpe stof 219 Pracht wit molting Kinderjurken 249 Meisjes matrozenjurken van prima cheviot 6.90 Zijden Napolitains in moderne kleuren 24—30 ct. Jongensblouses van prima dril 167V2 Jongenspakjes 285 Jongenspakjes van prima Khaki met matrozenkraag 365 Prima blauw cheviot broekje met gevoerd lijfje 229 Batiste kapjes met zijden lint 37Va Badhanddoeken Prima Theedoeken Grauwe afdroogdoeken Witte blokhanddceken Mooie servetten Tafellakens vanaf 27Vs—42 HVt 17V2 27V. 36 9/8 Ruw hemden katoen 181/? Dubb. br. ruw katoen v. lakens 47 Extra mooie zachte flanel 271/2 Mooie jaeger molton 29 Zware badstof 89 Graslinnen voor lakens 54l/2 46 184 Extra breed geschulpt Vitrage Mooie zware dubbel Pluchette v. Gordijnen en Tafelkleeden Gebloemde Slaapk.-Kleedjes maat 55 X 100 197V2 Moderne Pluche Tafelkleeden, in alle kleuren, iets bijzonders 14,90 Zware Coeos Gangmat Zware Cocos v. Gangloopers Slaapkamermatten, zeer fijne kwaliteit Groote gekleurde wollen Zomerdekens Gevulde Bedkussens, pr. Tijk 159 148 Gedurende den Uitverkoop van Ï2-2 uur gesloten GEMEENTELIJKE AANKONBIGINGNE Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Vischmarkt cn Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a 0.16 0.30, SCHAR a 0.11, SCHOL k f 0.16 32 en TARBOT k 0.48 per pond. J. C. VAN DER LIP, W«th., loco-Burgemeester. Leiden, 20 Juni 1922.. AGENDA. WOENSDAG 21 Juni. Leiden. Openb. Verg. Chr. Oranje Vereeniging. Stadsgehoorzaal. Aanvang 8 uur. Spr. Ds. Bolkcstein, met medewerking van Per Aspera ad AeLstra. DONDERDAG 22 Juni. ZoeteT- wonde. Openb. Verg. Anti-Rev. Kies- vereenig. Spr. de heer Joh. J. Scheurer. Café Het Witte Huis. Aanvang 8 nur. VRIJDAG 23 Juni. Leiden. Verga dering Organisatie. Aanvang 8 uur. Nut zaal. lederen Woensdagavond van 7)48)4 nur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor Inden van dit fonds. De Tabaksbelasting. Men meldt uit Veenend aal aan het pers bureau Vaz Dias: De sigarenfabrikanten gebr. van Schup- pen te Veenendaal hébben zich genood zaakt gezien aan ruim 100 sigarenmakers ontslag te geven, daar door het niet ver strekken van banderollen de werkzaam heden niet kunnen worden voortgezet en de winkeliers weigeren de sigaren, zonder deze in ontvangst te nemen. De Haffljsche Conferentie. Het officieel communiqué van de zit ting van Maandag luidt: In de hedenmiddag gehouden vergade ring der voorbereidende Haagsche confe rentie onder voorzitterschap van jonkheer van Karnebeek, verklaarde de heer Char les Benoist, dat Frankrijk vertegenwoor digd zal zijn op de bijeenkomst van 26 Juni a.s., aangezien dit slechts zal zijn,een bijeenkfnst van deskundigen, die tot taak hebben aanbevelingen to formuleeren, en alle politieke kwesties buiten de beraad slagingen gehouden zullen worden. De Fransche regeermg behoudt zich de vrij heid voor, haar deskundigen terug te roepen, met name zoodra zij dit noodza kelijk acht, tengevolge van de houding der sovjet-vertegenwoordigers. De heer Alphand voegde hierbij, dat de Fransche deskundigen aan hun collega's allen mogelijken bijstand zullen geven. De beer Cartier legde een gelijkluiden de verklaring af. Daarna deed de president mededeeling van de samenstelling van de niet-Russi- sche commissie en de drie sub-commissies Do president stelde voor, dat de niet- Russischo commissie en de drie sub-com missies zoo spoedig mogelijk hunne res pectievelijke presidenten zouden benoe men. De president herinnerde de vergadering er aan, dat de resolutie van Genua,waar op deze geheele conferentie gebaseerd is, eischt, dat niet alleen de namen der sta ten die de niet-Russisclie oommissie vor men, aan de sovjet-regcering worden me degedeeld, doch bovendien de namen der deskundigen. Besloten werd, dat heden deze namen aan den secretaris-gtneraal zullen wor den medegedeeld. Hierna werd de inleidende bijeenkomst gesloten. De niet-Russische commissie zal haar eersto bijeenkomst houden op Woensdag a.s. om elf uur. Do inleidende conferentie heeft den wensch geuit, dat jonkheer van Karnebeek het eere-presidentschap van de niet-Rus sische commissie zou aanvaarden, en voorloopig zou optreden als president der eerste bijeenkomst van deze commissie, totdat een definitieve president benoemd zal zijn. BUITENLAND. De Duitsche graanquaestie. De Rijksdag is gisteren begonnen met de behandeling in eerste lezing van het vanwege de regeering ingediende wets ontwerp nopens de gedwongen graanleve- rantie6 door de boeren, door welk ont werp, gelijk bekend, de tegenwoordige crisis in de Tegeering wordt veroorzaakt. Als eerste spreker trad op de sociaal democraat. Kretig, die 6trenge critiek le verde op de boeren, wien hij verweet, geen oog te hefcben voor voor de noodan van het land en slechts voor eigenbelang te leven. Hij verklaarde dat zijn partij be reid was rekening te houden met de be langen van den kleinen boer en daarom voorstelde boeren met een grondbezit yan niet meer dan 10 H.A. van de gedwon gen leveranties vrij te stellen, in tegen stelling met het ontwerp der regeering, dat slechte voor eon grondbezit van 5 H.A. vrijstelling verleent. Voor de Duitech-nationale boerenbond voerde de afgevaardigde Roesicke het woord, die <yn verhooging van de graan- productie, x/#fs als het ontwerp zou wor den aangenomen, ondeT do tegenwoordige (OmstaMighedep. onmogelijk achtte. Hij weet do duurte van het brood uitsluitend aan. het verdrag van Versailles. De boe renbond wil zich vrijwillig verplichten, een graanreserve van 2 millioen ton voor de regeering beschikbaar te stellen ten behoeve van de broodvoorziening der min der bemiddelde klassen. Hij betreurde het dat de regeermg niet op dat voorstel heeft willen ingaan. De Duitsch-nationale par tij zal derhalve het wetsontwerp der re geering verwerpen. Als laatste spreker trad op een onaf hankelijk socialist, die van de regeerjng verlangde dat zij zou optreden voor de bescherming van het uitgeputte proleta riaat, dat door de boeren nog meer wordt uitgebuit.. Daarop werden de débatten tot heden verdaagd, aangezien de partijen gister avond den parlementairen toestand zou den bespreken. De Ierschc verkiezingen. Gisteren ving de telling aan van de stemmen bij de algemeene verkiezingen in Zuid-Ierland uitgebracht. De verzegelde stembussen werden door sterke wachten van troepen der voorloopige regeering be waakt, nadat gewapende rebellen, zooals gemeld, een aanval hadden gedaan op de stembussen van de nationale Iereche hoo- geschool te Dublin, waarvoor enkele on- afhankelijken candidaat waren gesteld. Voor zoover tot dusver bekend zijn reeds gekozen 23 Vrijstaters (aanhangers van het Londensehe verdrag), 20 republi- keinsche Sinn Feiners, 5 onafhankelijker! (voorstanders van het verdrag) en 1 ar- beiderscandidaat. De laatste werd gekozen in de stad Cork met het grootste aantal stemmen, nl. 6838 tegen resp. 5657 en 5731 op twee voorstanders van het ver drag en 4016 op den tegenstander, nl. de bekende republikeinsche dame miss McSwiney, de zuster van den overleden burgemeester van Cork. Haar republikeinsche geestverwant kreeg slechts 1790 stemmen en verloor daardoor zijn zetel in den Dail Eirean. In de 6tad Cork, in Monaghan en voorts de hoogeschool van Dublin, alle drie vroeger republikeinsche burchten, werden in het geheel 52502 stemmen uitgebracht. Daar van kregen de Vrijetators er 24362, de re publikeinen 11521, de onafhankelijken 10783 en de arbeiderspartij 6838. Men verwacht, dat Churchill a.s. Don derdag zijn Iersche verklaring in het La gerhuis zal afleggen. Chamberlain deelde in het Lagerhuis mede, dat zeer waar schijnlijk een najaarszitting van het En- gelsche parlement noodig zal zijn voor de wettige vestiging van den Ierschen Vrijstaat. De toestand in Rusland. Naar van Amerikaansche zijde uit Moe kou gemeld wordt., bestaat er nog groote kans, dat na de uitschakeling van Lenin, tenminste voor een gernimen tijd, de nieu we koers in de politiek zal blijven gehand haafd, daar Kameneff ook een sterk aan hanger is van de Leninsche richting en hij een der meest gezaghebbends commu nisten in-Rusland is, na Lenin. Hij is, dit staat vast, een lid van den rechtervleugel in de communistische par tij, en was dat al voor de conferentie van Genua. Hij is voor een toenadering tot Amerika en "West-Europa en was dat ook, al, toen Trotzki en consorten nog de hevigste actie voerde tegen de „kapi talistische bloedzuigers". Hij is een man, die de twee kanten van een zaak vermag te onderscheiden en heeft werkelijk een zeer goede staatkundige politiek welke hij binnen de communistische partij door tracht te voeren. De tweede van de leidende mannen in Rusland is Stalin, die een geheelen tijd op den achtergrond heeft gewerkt. Hij was vroeger voorzitter van den economi- schen raad, en is eerst een tijd lang achter de coulissen verborgen geble ven, maar op het moment van Lenins ziekte komt hij weer op het toonoel en dit is in zooverre een goed toeken, omdat hij hoewel eerst van zeer radicale richting, op het oogenblik naar rechts overhelt, dit tengevolge van Lenins invloed. Het is een feit dat Lenin op hem, die met hem in aanraking komen een fa&c.ineerenden in vloed uitoefent. Deze invloed heeft ook Stalin ondergaan. Verder loopen te Moskou de hardnek kigste geruchten dat Tsjitsjerin wel spoe dig van het groote politieke tooneel zal verdwijnen. Zijn ster 6chijnt aan het ta nen. De reden dat ook het Kremlin be reid zou zijn om hem te laten vallen, zou gelegen zijn in de feiten, dat Tsjitsjerin nog niet voldoende de nieuwe richting op gaat, doch zeer in tegenspraak met dit bericht is toch wel de houding door Tsjitsjerin te Genua aangenomen. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Drietal. Te PurmcrcndG. Hulsman te 's-GravenhageC. C. de Kloet te Veendam en M. C. van Wijho te Barchem. Beroepen. Te Zetten en Andelst: J. G. Koldewijn te Enter. Aangenomen. Naar Hoogmade: D. Ja^ cobs to Nijkerkerveennaar Zoutelande: W. do Kam, cand. te Utrecht. Bedankt. Voor PolebroekA. M. den Oud- sten te Dinteloord. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor RozenburgL. H. Beekamp te Amersfoort. HERST. EV. LUTH. KERK. Drietal. Te Enkhuizen: .W, M. Duijker te Tiel; K. P. C. 'A. Gramberg te Gorinchem en Th. Schorten te Gouda. Afscheid en Intrede. De Herv. Gemeente te Amsterdam heeft- Zon dagavond een nieuwen leeraar begroet in De. P. J. Rose am Abbing. Als bevestiger trad op Ds. E. J. H. van Leeuwen, predikant te Arnhem, die tot grond slag der overdenking legde het woord uit Jo hannes 3: 29: „Die de bruid hoeft is de brui degom; maar de vriend des bruidegoms, die staat en hom hoort, verheugt zich over de stem des bruidegoms. Zoo is dan mijne blijdschap ver- wild geworden." Woensdagavond hoopt Ds. Roscam Abbing in betzelfde kerkgebouw intrede te doen. - In de Groote of St. Laurenskerk te Rotter dam had Zondagmorgen de bevestiging en des avonds do intrede plaats van De. A. v. Koo- to p, overgekomen van Zevenbergen. Do bevestiger, Ds. B. J. C. Rijnders, had des morgens tot tekst Joh. 1: 6 en 7. Dr. H. T. Oberman, van Rotterdam, beves tigde Zondag zijn broeder De. G. W. Ober-* man, van Bovcnsmild© overgekomen als predi kant. Z.Eerw. had tot tekst Malth. 28: 19, Mark. 16: 15 en Joh. 15: 16. Des avonds verbond de nieuwe leeraar zich aan de gemeente met een predikatie over Hand. 20: 24b. Reglementen der Ned. Herv. Kerk. Onder den titel „De Reglementen der Neder- landsche Hervormde Kerk, met aanteekeflingen uitgegeven op last van de Algemeene Synode, zal dezer dagen verschijnen een nieuw kerkelijk wetboek. De laatste uitgaaf van J. Douwea en mr. M. H. Feith verscheen in 1914 en is reeds jaren uitverkocht. Het boek, dat nu vefschijnt, is het werk van dr. G. J. Weiland, president der Synode en van den secretaris L. W. Bakhuizen van den Brink. De uitgave wordt bezorgd door de Nederlandscbe Boek- cn Steendrukkerij, Wosteinde 135, 's-Gra- Yenhage. De eerste. Tot hoofd eener Chr. School voor Lager On derwijs fe Nijmegen is benoemd mej. G. Verj horst te IJmuiden, die, naar gemeld wordt, hot eersto vrouwelijk hoofd van eene dergelijke one derwijsinrichting zou rijn. Lichamelijke oefening. De examens ter verkrijging van een akte van bekwaamheid tot het geven van lager en middel baar onderwijs in de lichamelijke oefening zul len worden gehouden in de maanden Juli en Augustus, zoo noodig ook in September a~s. Zij, die rich aan deze examens wenschcn te onderwerpen, moeten rich voor 1 Juli aanmelden bij den heer H. W. Nijsten, inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding te 's-Hertogenboech. Inenting op de scholen. Het ligt in het voornemen van het gemeente bestuur van Dordrecht om op de openbare lagere scholen en de gemeentelijke bewaarscholen over te gaan tot de invoering van de mogelijkheid van inenting met een serum ter bestrijding van diphtherie. Het spreekt vanzelf, dat deze inen ting niet verplichtend kan worden g€6teld. De inenting zal geschieden door den directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, na overleg met do schoolartsen. GEMEENTERAAD LEIDEN. (Vervolg.) Het voorstel van den heer v. Hamel in stemming gebracht wordt verworpen met op een na algemeene stemmen. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. De V o o r z. stelt thans eerst aan de orde het voorstel van den heer Knuttel De heer Knuttel heeft weinig ter toelich ting te zeggen, na wat hij reeds gezegd heeft. Do heer Groeneveld heeft dit hezwaaT dat Gymnasium en H. B. S. hun eischen stel len, waarmee toch gerekend moet worden. De heer M e-ij n e n spreekt zijn voldoening uit voor den gelukkigen greep, dien de Weth. met dit voorstel deed, daar op deze wijze heel veel bezwaren tegen de eenheid6school worden on dervangen. Er is een weinig gespot met het woord ont- wikkeliqgs mogelijkheid. Hiervan is echter een geheel verkeerde voorstelling gegeven. Spr. acht het een gelukkig woord. Wanneer we de kinde ren van de verschillende straten vergelijken dan zien we verschillen. Sommigen hebben een schat aan onlwikkelings-materiaal, wat anderen missen. De kinderen van de eene groep zijn anders, hebben een voorsprong, door dat ze in een meer ontwikkelde omgeving leven en er aan hunne opvoeding meer zorg kon worden besteed. Door nu al die kinderen bij elkaar te brengen zou men een groote paeda- gogische fout begaan en de belangen van geen der kinderen bevorderen. Een eerste eisch voor het onderwijs is zich aan te sluiten aan de werkelijikheid We zouden de kinderen uii de achterbuurten zeker geen dienst bewijzen door Z9 met anderen uit een geheel anderen stand door een te mengen. Men moet rekenen met de sfeer waarin ze leven, met het millieu. Een tweede punt is het doel van het on derwijs. Dat is iets anders dan het bepalen van de beroepskeus. In 't algemeen ziet men, dat de kinderen een beroep kiezen uit den gerichts- kring dier familie. En nu is bet verstandig met de verschillende doeleinden die men heeft voortgezet onderwijs, amhach toonder wijs enz te rekenen. De leerlingen, die voortgezet onderwijs moeten ontvangen, hebben in sommige opzichten an der spr. zegt niet beter onderwijs noo dig dan zij die b.v. naar de ambachtsschool gaan. Wie talen moet leeren heeft geheel ander onderwijs noodig, dan anderen waarbij meer op de levenspractijk kan worden gelet De moge lijkheid voor variatie is dan beslist noodig. Spr. is er daarom niet voor alles te nivelleeren en met geen omstandigheden rekening te houden. Voorts moet het mogelijk zijn, dat een kind. dat ander onderwijs noodig heeft, naar een andere school kan worden overgeplaatst Spr. acht ook daarom het voorstel van B en W. zeer ge lukkig, daan het op die wijze mogelijk is, dat ieder kind zijn sfeer vindt. Spr. zal dus met het voorstel-Knutlel niet meegaan. De heer Oost dam zegt dat B. en W. met hun voorstel in goed gezelschap verkeeren B. en W. van Amsterdam staan blijkbaar op het zelfde standpunt, die met behoud aan het denkbeeld der eenheidsschool, B. cn W<- gelegenheid willen geven de kinderen te plaat sen in de sfeer waar ze behooren De Bond vair Ned. Onderw. waarschuwt ook tegen het ni« velleereh van het onderwijs. In de eenheids- school zit een mooie gedachte, maar als nu allen willen nivelleeren, dan zou het onder- wik naar beneden georiënteerd moeten wor den, gaat men nu alle kinderen dooreen mengen, dan zal verslechtering van het onderwijs daaT- van het gevolg moeten zijn. Et is nu eenmaal een groot verschil in ontwikkelings mogelijk^ heid en het zou niet in het belang van het on derwijs zjjn, daarmee niet te rekenen. Spr* wil waarschuwen de scholen, die eindonderwijs geven, niet het stempel van minderwaardigheid! op te drukken Mevr. v. ïtallic zegt dat haar voorsiél nu eigenlijk ook reeds besproken is waarvan z« daarvan ook iets wil zeggen. Spr neemt ont wikkelingsmogelijkheid in dien zin dat die mo- gelijkheid ligt in den mensch en niet afhanke lijk is van omstandigheden van buiten. Do lijn; loopt dwars door de sociale klassen heen. Eri is zeker verschil maar men vergete niet dat de kinderen uit de lagere klasse vaak een veoï grooter practisch vermogen bezitten. De vraag is nog welke vrworven eigenschappen meer waarde hebben voor 't leven. Ook gaat 't vol strekt niet op, dat de kinderen uit de hoogera klassen zooveel meer meebrengen Spr. acht het een zonde de ontwikkelings mogelijkheid niet te benutten, zoowel tegenover de kinderen als tegenover de maatschappij. Is het noodzakelijk het onderwijs naar beneden te oriënteeren dan zou spr. dat volstrekt geen' ramp achten, daar duidelijk blijkt, dat het on derwijs overladen ie. Spr. geeft toe, dat er nadoelen b.v inzak» manieren tegenover staan. Alleen door vermen ging kan men echter krijgen een langzame stijging vau het beschavingspeil. In Zwitser land is de eenheidsschool en daar ziet men juist een meer algemeene beschaving. Spr wil daaToai voor de eerste vier jaren gelijk en da» kan misschien beter de ontwikkelingsmogelijk heid worden bepaald. In de practijk zal van het overgaan van de eene school naar de anderd naar spr. vreest niet veel terecht komen. De heer Groeneveld zegt dat het m»y gaat over de eenheidsschool, wat ook de be- v doeling is van zijn amendementen Spr betoogt dat B. en W feitelijk de standenschool hand- haven. De bedoeling van den heer Meijnen is, de Katoen-fabriek ers in dezelfde plaats te laten. De heer Meijn en: absoluut onjuist! Dat is niet mijn bedoeling De heer Groeneveld: 't zou ook al heel erg zijn als b.v. een Bouwelouvfrertje eens mTi in de rechten werd. i De heer Groeneveld verontschuldigd zich verder tegenover den heer Knuttel, dat bij zich niet kwaad heeft gemaakt. De heör de Lange is op dit gebied een leek en accepteert dus, wat de deskundigen hier zeggen. De deskundigen spréken elkaaT echter tegen en daarom houdt spr. zich bij het voorstel van B. en W waarin alle deskundigen die er over gehoord werden iets moois vonden, zoodat het tenslotte éen mooi geheel wordt. Spreker heeft van wat de heer Meijnen heeft gezegd, een heel an-deren indruk dan de heer Broeneveld. waar ontwikkelingsmogelijkheid is, daar komt ze ook tot ontwikkeling De geschie denis heeft dit afdoende geleerd De heer Sijtsma zou door wat de heet Meijnen gezegd heeft, bijna een voorstander zijn geworden van het voorstel Knuttel Hij heeK met droefheid beluisterd, dat de heer Meijnen de kinderen wil laten in de sfeer waar ze zich bevinden. Spr. is jarenlang onderwijzer geweest aan een dorpsschool en daar bleek de voortref felijkheid van de eenheidsschool De heer M e ij n e n zegt dat men hem dingen laat zeggen die hij absoluut niet bedoeld heeft. Hij heeft willen zeggen dat men bij de plaatsing op de school rekening moet houden met het milieu waaruit de kinderen komen, wat in de eerste plaats in het belang van de kinderen is. en in de tweede plaats, dat de school de kinde ren moet brengen naar <fe sfeer waarvoor ze bestemd zijn, blijkens hun aanleg. De Voorz. zegt dat we hier bezig zijn aan het voornaamste punt van de voorstellen. We zullen dit punt niet kunnen afhandelen en daar om stelt spr. voor, thans de debatten te sluiten en deze zaai tot de volgende vergadering aan te houden (Wordt vervolgd). SASSENHEIM. (Slot.) De A. R. en C. H. hebben zeker ruggegraat gotoond in militaire zaken, 't Is. wel gemakkelijk de leuze van bezuiniging op militair gebied uit te galmen, maar we mogen niet ontwapenen, hoe mooi dat ook klinkt, omdat wij de ons van God gegeven plek gronde hebben te verdedigen. Maar daarna wel bezuiniging, waar en zoover het men gelijk is.* Tegenover de critiek van Mr. Oud, bo6prockt do debater de heffing ineens, door de V. D. voorgesteld en verworpen, waarvan hij 't- voor naamste bezwaar vond, dat die heffing op dón geslacht zou drukken en billijk was het, al6 de betaling der groote mobilisatie-uitgaven, enz. over verschillende geslachten werd verdeeld. De Djambi-kwestie besprekend, zegt debater, dat de heer Colijn toentertijd nog geen leider was en dat de A. R. blijde rijn zulk een leider te bezitten, ondake den laster, die over hem uitgegoten is, welke woorden met luid applaus ontvangen werden. En eindelijk zet debater uiteen, dat de V, D. voor alles vrjirinnig zijn en niet democratisch. Democraten hoeft men overal, in elke partij* Maar do klemtoon moet vallen op vrijzinnig. En wat is vrijzinnig? Dat is zelff bepalen, wat men doen moet op maatschappelijk en staat kundig gebied en zich niet laten leiden door de beginselen van Gods Woord. Debater is 't met 6p»ekor eens, een krachtig» regeering moeten wi hebben. Maar die komt met door critiek, maar die krijgen we alken, als wij in de Tweede Kamer Lebben een krachtige, rechtscho meerderheid. Stemt daarom gij C. H. op uw candidaat en gij A. R. op den Antirevolu- tionairen candidaat, opdat met de R. K. een krachtige, eensgezinde, in den gemeenschappelij- ken wortel van 't geloof wortelende regeering ook voor de komende 4 jaren gevormd kan wor den, V;

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2