en Kinderjurken UITVERKOOP A. WAALS 2519 0 GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van. de ingezetenen, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke Visck- winkela (Vischmarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH k f 0.1G 0.26, SCHAR k 0.15, SCHOL k f 0.16 0.28 en TARBOT A 0.50 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemees ter. Leiden, 13 Juni 1922. AGENDA. WOENSDAG 14 Juni. Leiden Bui tengewone Vergadering Anti-Rev. Kies- vereeniging. Spr. D 6. G. H. Beeken kamp. Gebouw Prediker. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 16 Juni. Hoofddorp. Openb. Verg. Kieskring Haarlem in Hotel „de Beurs" des avonds te 7uur. Spr. Den HoogEd. Gestr. Heer A. W. F. Idenburg, Oud-Gouverneur van N.-I. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Te'. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Mensöhheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Do Joden en de Vrijheidsbond. De Vrijheidsbond, nog niet tevreden met den geweldigen groei van de laatste maan den, zoo sterk zelfs, dat hij volgens Mr. Dresselhuys bezig is de S. D. A. P. boven het hoofd te groeien, heeft ook nog een poging gedaan om de Joden op zijn hand te krijgen. In do groote bladen werd een adverten tie geplaatst "van ongeveer den volgenden inhoud: „Israëlieten! wilt gij behouden de vrij heden, die gij hebt, stemt dan op de can- didaten van den Vrijheidsbond". Het „Nieuw Israëlitisch Weekblad" is echter met deze propaganda weinig inge nomen en wijst dezen vriendelijken drang als beden kei ij k, insinueerend en ontijdig af, waarbij er op wordt gewezen dat het volstrekt niet de liberalen waren, die den laatste®. tijd voor de Vrij heid der Joden opkwamen. Wij hopen, aldus eindig bedoeld or gaan, dat na bovenstaande niteenzetting de verschillende politieke partijen en can did aten voor het kamerlidmaats:hap ons, a's Joden, ongemoeid zullen laten en ons niet in do verkiezing zullen betrekken met het oog op het behoud van onze Tochten. Zoolang Nederland Nederland blijfr, zijn onze Joodsche belangen veilig on als Jo den kan het ons politiek onverschillig la ten, wie de meerderheid verkrijgt. Gelijk hot den staatsburger betaamt, 6temmen wij naar onze politieke en sociale inzich ten en wo loggen niet den nadruk op onze groepsbelangen, die trouwens door nie mand worden bedreigd. Socialistische moraal. Dozer dagen had de secretaris van den Utrechtschen Besturenbond een onderhoud met den Burgemeester over de verouderde steunregeling voor de werkloozen. Op een opmerking van den Burgemees ter dat de nieuwe steunregeling weinig practisch nadeel zou brengen, omdat de kindertoeslag van f 1.50 per kind gehand haafd zou blijven, moet de heer Lambeck volgens „Het Centrum" gezegd hebben: „De U. B. B. Utrechfcsche Bestuur- dersbond is niet een Roomsche Vak centrale. In onze gezinnen heerscht eo verstan dige voorzorg, en overweegt men wel de gelijk de gevolgen die groote gezinnen met zich brengen. Onze gezinnen zijn klei ner dan din in confessioneele kringen, om dat wij meer verantwoordelijkheidsgevoel hebben. Met eerbiediging yan andere op vattingen hulidgen wij dit standpunt." Do heer Smulders toornt in „Het Cen trum" tegen deze schandelijke voorstelling en on-christelijke practijken. En terecht. Do Socialist toont zich hier weer eens in zijn ware gedaante. Ten bate van stoffelijk voordeel ontziet hij zich niet om Goddelijke- en natuur wetten te schenden. Tegelijk aanbidding van den menech1 en do materie. En niettemin loochent men het anti-christelijk karakter van het huidige Socialisme. 't Is gruwelijk. De Woningbouw. - Volgens het maandelijks ch overzicht in de Meiaf Ie vering van het Maandschrift van he.t Centraal Bureau voor de Statis tiek betreffende het bouwbedrijf in den Ian.de bedroeg de netto vermeerdering van Hen woningvoorraad in de maand' Fe bruari 1922 (zijnde het verschil tusschou !2033 voltooide en 111 onbewoonbaar ver- ik! aarde, gesloopte'en aan haar bestem ming onttrokken woningen). Deze cijfers' Waren voor Februari 1921 on®. 2103" (2219 en 116); Maart 3161 (3271 en 110); 'April 2706 (2851 en 145)Mei 3375 (3544 en 169) Juni 2924 (3107 en 814)Juli 3348 (3517 en 169); Augustus 3678 (3872 en 194), Sep tember 4170 (4297 en 127(; October 3315 (3478 en 163)November 3546 (3690 en 144); December 4186 (4329 en 143); Ja nuari 1922 2279 (2392 en 113). Tegen de tabaksbelasting. Zaterdagavond is te Wageningen een vergadering gehouden van do sigarenfa brikanten aldaar, waarin algemeen de overtuiging werd uitgesproken, dat do pas ingevoerde tabakswet in haar gevolgen fataal blijkt te zijn, aangezien de bepalin gen van deze wet aan verschillende fa brikanten het fabriceeren onmogelijk ma ken en voor allen onoverkomelijke be zwaren scheppen. Besloten werd langs or- ganisalorischen weg een scherpe actie to beginnen ten einde deze wet zoo spoedig mogelijk opgeheven te krijgen. De „Nieuwe Katholieke Partij". De gisteren gehouden vergadering van leiders der N. K. P. uit het geheele land besloot met algemeen© stemmen, de verkiezingsactie op uitdrukkelijk ver langen van het Episcopaat te staken. Nadere mededeelingen hieromtrent zul len volgen. BUITENLAND. Engeland en Frankrijk. De Engelsche regeering heeft een memorie van antwoord aan de Fransche regeering doen toekomen op Poincaré's schrijven inzake de komende conferentie te 'sHage. Zij is in dit opzicht de eerste, want tot nu toe liet geen andere deelnemene re geering iets van zich hooren. De nota begint met mede te deelen, dat de regeering niet in polemistischen geest wil antwoorden, maar daar het epistel verder zoo scherp mogelijk is gesteld, moet men den wil maar voor de daad nemen. Het is te hopen dat de Franschen dat ook doen zullen, want een verdere verwijdering tusschen de beide geallieerde mogendheden zou slechts noodlottig kun nen zijn voor de aanstaande conferentie, ofschoon het ten volle begrijpelijk is, dat de Engelsche regeering de Fransche hou ding tegen Duitschland en Rusland lang zamerhand bij ellen de keel uit gaat hangen. Het eerste deel van het antwoord heeft betrekking op de procedure, welke in Den Haag zal gevolgd worden. De Engelsche regeering zal enkel deskundigen naar Den Haag zenden, geen diplomatieke vertegen woordigers zullen aan de werkzaamheden deelnemen, zelfs niet aan de voorbespre kingen van 15 tot 25 Juni, een tijdsruimte, welke voldoende is om de procedure vast te stellen. Het tweede deel heeft betrekking op de algemeene lijnen van het reglement. De voorwaarden van Cannes moeten daarvan de basis zijn. Doch de houding van Frankrijk stemt niet vólkernen overeen met deze resoluties. In zake de particuliere eigendommen b.v. beweert de Fransche regeering, dat bezitters in het buitenland er van „het recht hebben om de teruggave er van te eischen". De eenige uitzondering, welke ten opzichte van dit recht is toegelaten, betreft het bouwland, waar boeren-eigenaars van verwijderd zouden moeten worden, wanneer het eigendom moest worden terug gegeven. De Britsche regeering kan met deze bewering niet instemmen. Iedere staat heeft het recht om met dwang particuliere eigendommen in bezit te nemen, ongeacht den aard van een rechtvaardige vergoeding. Iedere staat heeft dit recht tot in de jongste tijden uitge oefend. Het argument van de Fransche regeering in verband hiermede is in strijd met de eerste resolutie van Cannes, omdat het ingaat tegen een erkend recht van souvereine staten. Het derde deel heeft betrekking op de vraagstukken welke te Den Haag moe ten behandeld worden. Wat de Russische schulden aangaat, het is noodzakelijk de Russische oorlogsschulden gedeeltelijk te verminderen. Eindelijk betreffende de door particulieren te verleenen credieten, moe ten deze waarborgen hebben, tot het ver krijgen derwelke de regeeringen kunnen behulpzaam zijn. Er kan geen sprake zijn van eene capitulatie van Europa, daar de staatslieden .welke medewerken aan het herstel van Rusland aan alle eischen vol doen om htinne belangen te verdedigen. Aan het slot van het antwoord der Britsche regeering op het memorandum van Poincaré, wordt gezegd, dat de regeering niet haar krachtigen wensch verheelt^ dat de drie quaesties, waarom het gaat en meer in het bijzonder die van den particulieren eigendom in Rusland, te 's-Gravenhage op bevredigende wijze zullen worden opgelost. Ongeregeldheden te MÜnchen. Te München hebben de rechts-radicaleiT ongeregeldheden verwekt bij een bezoek van pres. Ebert. Zaterdagavond poogden, zij de rijks vla.ee op stationsplein weer omlö'i 1 i-i"«er ben ine te ver- br.v fcwam opdagen, Om incidenten bij Eberts aankomst te vermijden, had men de vlag voor het station dezen morgen verwijderd. Bij de ontvangst waren de minister president en andere autoriteiten aanwezig. Opgemerkt werd daarentegen, dat de rijks president van Opper Beieren, Von Kahr, de gewezen minister-president en hoofd der Duitsch nationalen, afwezig was. De begroeting was zeer hartelijk. Toen de auto's zich op weg begaven, ging er echter uit de menigte een woest gejoel op, waarop een tegenbetooging van de zijde der arbeiders volgde. Er ontstond een handgemeen, waarbij een aantal per sonen werd gearresteerd. Van officieuze zijde wordt beweerd, dat het gejauw reeds spoedig door daverende toejuichingen overstemd werd. In den landdag werd Ebert door den voorzitter hartelijk verwelkomd. - In zijn antwoordrede legde de rijkspresi dent den nadruk op de eenheid van het rijk. Dreigende staking in het Roer-Gebied. In het Mijnwerkersbedrijf in het Roer gebied dreigt een nieuwe crisis. Een ver gadering van Gedelegeerden der vier Vak- vereenigingen van Mijnwerkers heeft de loonvoorstellen, waaromtrent de Besturen der organisaties met de Werkgevers en de Rijksregeering tot overeenstemming waren gekomen, verworpen. Dit geschiedde in weerwil van het advies der Rijks ministers van Arbeid en Economische aangelegenheden, die eveneens aan de conferentie hadden deelgenomen. Na het bekend worden van den uitslag der stem ming verklaarden de Besturen der Vak verenigingen, den toestand thans nog niet te kunnen overzien en niet te weten, welke stappen het eerst zouden moeten worden gedaan. Vermetele diefstal. Men meldt uit Londen, d.d. 12 dezer. Hedenmiddag werd in een der drukste hoofdstraten van de Zuid-Londensche ge meente Pamberwell een vermetele diefstal uitgevoerd. Een auto van de Londensche Motoromnibus-Maatsehappij bracht naar een bank aldaar 2000 pond sterling zilver geld door de locale Omnibus-Maatschappij ontvangen. Het geld bevond zich in een groot aantal zakken en was onder bewaking van drie bedienden en den chauffeur. Toen de auto voor het bankgebouw stil hield, werden de zakken vlug naar binnen gebracht. De chauffeur hielp een handje mee, maar er was steeds een man in den auto. Toen ongeveer 700 pond was uit geladen, sprong eensklaps een vermomde man in den auto, wierp den eenigen man, die er in was, op straat, sprong op den chauffeurszetel en reed snel weg met den auto en de 1300 pond die er nog in was. De misdaad geschiedde zoo snel, dat voorbijgangers en naburige winkeliers er niets van merkten, maar een politieagent, die er dichtbij op post stond, zag het en rende den auto achterna, maar tevergeefs. Een passeerenden motorwielrijder werd door den agent verzocht, den auto te volgen, maar hij kon den auto niet in halen. Het registratienummer van den auto, dat ook den naam bevatte van den secretaris van de Omnibus-Maatschappij, werd terstond naar alle Politie-Bureaux van de stad getelefoneerd. Een vliegende afdeeling detectives werd op jacht uitge zonden, maar tot hedenavond was de dief nog niet gevat. Dr. Kapp overleden. De GmeraJ-1 ands ch af ts dar eotor a.d." Kapp is gistermorgen in het ziekenhuis te Leipzig aan de gevolgen van zijn oog ziekte gestorven. Kapp had half April uit Zweden in een brief aan Duitsche bladen medegedeeld, dat hij van plan was, zioh ter beschik king te stellen van het rijksgerechtshof te Leipzig om zich te verantwoorden voor de door hem in Maart 1920 geleide putsch. Indendaad kwam hij 17 April te Sassnitz aan en werd hij onder bewaking onmid dellijk naar het huis van bewaring te Leipzig overgebracht. Kort daarop bleek, dat Kapp aan een emrstige oogkwaal leed en hij moest daarom in de universiteits- Hiniek worden opgenomen, waar hij op 24 April werd geopereerd. Het bleek, dat de ziekte reeds zeer ver gevorderd washet linkeroog moest geheel worden verwijderd terwijl ook gedeelten van den schedel moesten worden weggenomen. De zware operatie, waarbij ook de voorhoofdsholte moest worden geopend, had tot gevolg, dat men zich zeer bezorgd maakte over zijn leven. Later voelde de zieke zich schijnbaar iets beter. De laatste dagen werd zijn toestand echter erger en van morgen vroeg trad de dood in. Tel. Hervatting Zeppelin bouw. „Do Daily Mail" meldt, dat de Zeppe- lin-Werke, na een tijd van gedwongen rust weer met den bouw van luchtschepen zijn begonnen. Het eerste eohip is een van nieuw model, en hoofdzakelijk bestemd voor wetenschappelijke doeleinden. Het zal worden toegerust met de jongste vin dingen op het gebied van sturn, ankers en draaldlooze telegrafie. Het vaartuig zal goen grootere inhoud hebben dan 30.000 kubieke meters, daar dat de grens is, door de geallieerden aan den Duitschen lucht- scheepsbouw voorgeschreven. Volgens berichten zijn er onderhande lingen gande tusschen de Duitsche en de Aemrikaansche regeering over den bouw van1 een groot luchtschip door Duitsch land ten behoeve der Ver. Staten, ter ver vanging van dat, hetwelk in 1919 verlo ren ging en aan Amerika had moeten wor den uitgeleverd. Te Prato, een kleine twintig kilometer van Florence, hebben leden der vereeni- ging van ex-soldaten met behulp van fas cisten een raziza gehouden onder het vrou welijk personeel van verschillende kanto ren en al de dames van haar posten ver dreven. De oud-soldaten hadden toe nu toe tevergeefs geëisohi, dat zij op regee- ringsbureaux, bankkantoren of fabrie ken te werk zouden worden gesteld en gin gen nu in arren moede tot dezen geweld- maatregel over. Troepen werden ontboden om de orde te hersteUen, maar het publiek is geheel op de hand van de oud-strijders en tegen de patroons, die weigeren het damesper- soneel te ontslaan. Een zekere mijnheer Ben Litvin te Wandsworth heeft een brief uit Rusland ontvangen, waaraan een 1 Meter lange en 17 V cM. breede „file" van postzegels be vestigd was. De postzegels waren 150 in getal, n.l. 50 van 200 Roebel en 100 van 300 Roebel en hadden dus een gezamen lijke waarde van 40.000 Roebel. De Hongaarsche minister van handel beeft de directie van de staatsspoorwegen opgedragen onverwijld maatregelen te treffen tot voorbereiding van de door de electrificatie-commissie voorgestelde proef ritten. In het oorspronkelijke plan was een proeftraject van 49 K.M. lengte op genomen, dat echter wegens de booge kosten opgegeven moest worden. De te nemen proeven zullen op kleiner schaal plaats hebben en gehouden worden over een afstand van 15 K.M. met één elec- triscbe locomotief. Een Wolff-telegr.-uit Stockholm meldt: Een buitengewoon hevige aardbeving is Zondagnamiddag even voor twee uur op verschillende punten van de provincie Wermland waargenomen. Een zoo hevige aardbeving beeft sinds 1904 niet in Zweden gehad. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Boroopen. Te Bleiswijk: P. van Toorn te Rotterdam» To RouveenP. Kuylman te Hou ten Te Pooderoijen: Dr. C. Veltenaar te As- peren To Sleen: J. S. King te Nieuw-Beerta. GEREP. KERKEN. Beroepen. Te Maassluis (B)E. J. Wien* tjee te Oudshoorn. Te Smilde: H. Kroop te Schouwcrzijl Te Oostwolde (Oldambt)S. Neerken, cand. te Coevorden Te Leimuiden: G. Kruyswijk, te Oudega (Sm.). Bedankt. Voor Arum: J. v. Loo te Mij drecht Voor Ooltgensplaat: C. M. Huizenga, te Ho ogersmilde. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Sliedrecht: P. de Groot te Rotterdam. Beroepingsweik. Het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Delft, dat vorige week bijeen was geroepen tot het formeeren van een zestal, in de vacature Benes, voortdurende door het bedanken van Ds. Koeter, te Wouterewoude, kon wederom niet door gaan, daar eenige leden ontbraken. Het classicaal bestuur van Dokkura in do Ned. Herv. Kerk, dat eenigen tijd geleden wei gerde de approbatie te verleenen op het- beroep van Ds. Westrik van Peperga naar Holwerd, hoeft thans zijn meening herzien en het beroep alsnog Mr. C. J. Bar tela, predikant te Groenle, is voornemens met Augustus a.e. emeritaat aan te vragen. Godsdienstonderwijzers. De Vereeniging van Godsdienstonderwijzers in de Ned. Herv. Kerk herdenkt 20 Jnli te Am sterdam haar vijftigjarig bestaan. Het Class. Bestuur van Snoek heeft de akte van godsdienstonderwijzer in de Ned. Herv. Kerk verleend aan den heer S. Kamstra te Oost hem. AJgem. Synode Ned. Horv. Kerk. Het Prov. Kerkbestuur van Utrecht heeft tot lid der Algemeene Synode der Ncd. Herv. Kerk benoemd Ds. P. Bongers, te Kamerik, en tot diens secundus Ds. J. Quast, te Utrecht, Evangelisch-LutherBche Synode. De 100e vergadering der Evangelisch-Lutlicr- sce Synode kwam gisteren te Amsterdam bij een in de Oude kerk. Naar aanleiding van het verzoek van een vrou welijke student werd met algemeene stemmen vastgesteld, dat de reglementen zich niet ver zetten tegen de toelating. Haar zal dus worden bericht, dat zij kan worden toegelaten tot het proponentsexamen en bij welslagen beroepbaar zal zijn, waarbij het natuurlijk aan de gemeenten zal zijn om te beslissen of zij eene vrouwelijke- prodikant begeeren. Vrouwen-stemrecht. Door de Particuliere Synode der Geref. Ker* ken in Gelderland is aangenomen het voorstel van de classis Tiel om de kwestie van het Vrou-* wenkiesrecht over te brengen naar de Generale Synode van 1923, opdat die er, zoo mogelijk, over Vestiging van bijzondere leerstoelen. Onder voorzitterschap van Mr. J. Schokking van Leiden zal Woensdag 14 Jnni e.k. te Utrecht de jaarvergadering worden gehouden van de vereeniging tot vestiging van bijzondere leer stoelen. Voel liefhebbers. Bij den voorzitter der Commissie v>or de Hoofdakte-examen te 's-Gravenhage hebben zich niet minder dan vijfhonderd en vijftig can did aten aangemeld. R.-K. Universiteit. De Res.-bode verneemt, dat de collecte, die dezen winter onder de katholieken voor een kotho lieke universiteit gehouden is, de stichting zeker maakt. Er is voldoende voor de oprichting van drie faculteiten met het vooruitzicht binnen af* rienbaren tijd ook de twee anderen -non laten volgen. Binnen enkele weken zullen er nadere bijzonderheden bekend gemaakt worden. Herziening L. O.-Wet. Het Hbld, meldt, dat hot voorontwerp ter tech* niecho herziening van de L. O.-Wet ter kennis neming is toegezonden aan do besturen van ver schillende onderwijs-vereenigingen. Daaruit blijkt dat ten aanzien van het U. L. O. de eisch van op zijn minst 24 leerlingen voor de oprichting van oen zoodanige school zal worden voorgesteld. Voorts wordt het getal leerlingen, waarbij splitsing dor school in een lagere en oen (kop-) U. L. O. 6chool noodzakelijk is (in de wet- tb ^3 op 220 bepaald), op 300 uitgebracht. Nieuw bloed in de besturen. Reeds jaren achtereen heeft dr. Kromsigt, als de classicale vergaderingen (laatste Woensdag in Juni) weer in aantocht waren, de leuze aan geheven: „Nieuw, bloed in de Besturen'" Hier en daar heeft men ernaar geluisterd, Joch over 't geheel nog veel te weinig aldus consta teert hij in „De Gereformeerde Kerk", het or-* gaan der Confessioneele Vereeniging. „De oor zaak is niet moeilijk aan te geven. Zij is voor namelijk tweeërlei. „Vooreerst: men wil niet gaarne iemand, die jaren lang lid van Classicaal of Provinciaal Be* stuur gewoest is, „eruit go-Dien", zooals het daa heet, en „uit zich zelf opstaan", dat doen na eenmaal maar heel weinigen. Zelfs onze eigen geestverwanten zijn meermalen moeilijk ar van te overtuigen, dat ons beginsel, dat zich verzet tegen „vaste besturen", uit den aard der zaak meebrengt, dat men zooveel mogelijk zorgt, dat ieder zijn beurt krijgt om in 't bestuur te zitten (buitengewone omstandigheden nu daargelaten], o.a. opdat ook ieder zooveel mogelijk op de hoogte rake van de kerkelijke zatcen co het club* systeem, het „onderonsje-systeem", dat na heerscht, althans in de praktijk zooveel moge lijk gebroken worde. „Een tweede oorzaak is de moeilijk i:oid om een voorvergadering samen te roepen Dr. Kromsigt hoopt, dat men ditm^- n vele classes aldus zal handelen. „Anders 1 f we steeds, hoewel do Kerk zelf reeds lang in vele classes in groote meerderheid gereformeerd is geworden, nochtans onder ethische ait in >dej ne besturen. Zoo komt het, naar den inenscU gespro* ken, nouit tot reorganisatie, althans niet tot re organisatie in pres'oyterialen zin, waarbij ook de rechten van zelfbestuur der classicale erga* deringen (van voor 1816) weer worden hersteld. „Zoo blijft ook de benoeming van kerkelijke hoegloeraren (die door de Synode geschiedt op voordracht oener door Prov. kerkbesturen te be* noemen commissie) steeds in ethische en mo-lerne handen. „Zoo komen we dus- nooit onder de ethische hoerschappij, waarvan do benoeming van prof. Brouwer verleden jaar te Utrecht weer zulk oen kras staaltje opleverde, uit. „Ieder, wien het belijdend karakter der kerk ter harte gaat, vatte dus de zaak met kracht aan. „Ala alle geestverwanten hun plicht doen, zijn velo besturen in weinige jaren „om" en zal de Synode een geheel ander beeld vertoonen dan nu. Het is meer dan tijd." Gasnsenteraail Leiderdorp. Vergadering van Maandag 12 Juni, des na* middags te 8 uur. Voorzitter: de burgemoester, de heer r, d. Valk Bouman. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent do vergadering met gebed; de notulen worden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. 1. Ingekomen stokken en mededeelingen. Aan den onderwijzer J. C. Koren is wegen» lijk in zijn plaats is benoemd Mej. Bach-Off* lijk in zijn plaats is benoemdM Mej. Bach-Off* nor te Wassenaar. Gedeputeerden doen mededeeling van de goed* keuring van eenige Raadsbesluiten. Gedeputeerden doen verder mededeeling van een Koninklijk Besluit, waarbij het ten vorigen jare verleende salaris van den Gem. Ontvanger over dit jaar blijft bestendigd en doelen mode, dat het gevraagde uitstel van de invoering van vak j (vrije- en ordeoeleningen) op de O. 14* school is verleend. De heer A. Koren, spoorwegwachter vonend in de verspreide woningen, verzoekt volgens art.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2