Advertentiën. üüïIGEBUJKE stakd leiden 9 Janï. Geboren: Christiaan Johannes z. wm D. Jager en J. C. Naarebout Evert Johannes z. van P. A. Koster en N. G. v. Vliet Hendrina fiillegonda Maria d. van A. P. Terveer en W. Braam Maria d. van D. Parmentier en E. Eoorcla Johanna d. van C. H. Horuer en C. Bavolaar. Ovorloden: E. v. d. Zon-Beurso v. 63 j. A. van Muijen w. 72 j. A. van Wijk w. 76 j. G. v. Went z. 4 mnd. ien zedolijkcn plicht. Het zij mij vergund aan de leden der Nod. Hervormde Gemeente te Soes- terberg naar aanleiding dezr dingen het volgende mede te dc-elen: le. dat dit Synodale reglement* uitgaat van beginselen, in lijnrechten strijd met de belijde nisschriften der Hervormde Kerk; 2o. dat dit Synodale reglement een aanran ding is van de rechten der gemeenten op hare bezittingen en daarom ook door honderden kerk voogdijen, modernen en gereformeerden, is ter rijdo gelegd als eene grove overschrijding van macht; 3e. dat dit reglement is een brutaal goddeloos reglement, daar het do gemeenten, die weigeren ach het geld te laten afpersen, straft met inhou ding van do prediking des Evangelies; 4e. dat bovendien deze kerkelijke belasting door Heeren Kerkvoogden van So©6terberg niet is ingevoerd op wettige wijze, en du6 ook als zoodanig allen rechtsgrond mist. Ondergeteekende neomt. daarom de vrijheid rijno medeleden er op te wijzen, dat zij niet handelen in het waarachtig belang der Hervormde Gemeente van Soesterberg, door dozen aanslag te voldoen. En hij raadt hun daar- cm aan dit biljet rustig naast zich neer te leg gen en niet te betalen. Dit is zedelijke pliekt. In de behoeften der Hervormde Kerk te Soes- terborg moet worden voorzien en de leden heb ben de zedelijke verplichting dit naar vermogen te doen. En ook schrijver -dezes ie daartoe be reid. als ons wordt gegeven: le. een inzicht in die behoeften, zoodat wij van do redelijkheid der eischen overtuigd kun3 ren wezen; 2e. ons de zekerheid wordt gegeven, dat de bedragen, die wij betalen, strekken uitsluitend voor het belang onzer eigene gemeente en niet voor een aanzienlijk, deel worden uitgekeerd aan oene soort Synodale kas, waaruit allereerst na tuurlijk oen aantal goed gesalarieerde baantjes betaald zullen worden, die absoluut overbodig zijn. indien er bij de oplossing van hel tracte- menten-vraagstuk rekening was gehouden met de beginselen, waaruit de Kerk alleen kan leven en die neergelegd zijn in hare belijdenis. Dr. H. VISSCEER. Huis ter Heide, 31 Mei 1922. Pst de OnKievIfia. RIJNSBURG. De collecte ten ba te van de Zon ding in de Herv. Kerk alhier bracht f 194.75 op. Aan het 0 egstgoesterkanaal geraakte een klein kind te water. Spoedig toege schoten Lolpers wisten de kleine behouden op het drogo te brengen.' Met de droogte mindert de aan3 voer van bloemen. Ook klagen de kooplieden over den slechten handel, waardoor zij lang niet alles binnen verkoopen. LEIDERDORP. De Raad dezer Gemeente zal a.s. Maandag 12 Juni des namiddags te S uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Mcdedeelingen. 2. Verordening vleeschkouringswet. 3. Wijziging begrooting 1921. 4. Reclames plaatselijke belastingen. VOORSCHOTEN. Predikbeurten: Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur Ds C. M. Luteijn van Rynsburg. Ger. Kerlc voorm. 10 on nam. 5 uur Ds P. N. Kruijswijk. Den 17den Juni a.s. zal bet 50 jaar geledon zijn, dat G. va.n der Niieuwen- dijk in dienst trad hij de Firma J. M. van Kem pen en Zonen, thans N. V. Kon. Ned. Edelme- taalbcdrijvcii, Van Kempen, Begeer en Vos •Ihier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten van Zondag 41 Juni. Ned. Herv. Keirk, Wilhelminastr. Vrm. 40 uur: Ds. Veldhoen en nam. 7 uur: Ds. de Bruin. Evangelisatiegebouw: Vrm.10 en nam. half 7: de lieer van Dam van Utrecht. Oudshoornsche Weg: Vrm. half 14. Ds. Deetman. Geref-. Kerk. Raadhuisstr. Vrm. 10 en nam. 6 uur: Ds. Schouten. Hooftstr. Vrm. 10 en nam. half 7: Ds. Wientjes. Chr. Geref. Kerk. Vrm. 10 en nam. half 1 Ds. v. Brummen. Martha-Stichting. Vrm. 10:Ds. W. Voors van Feijenoord. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Ramphorst, thans onderwijzers te Am sterdam, werd benoemd tot hoofd van de te openen U.L.O.-School te Lemmer. Gistermiddag ie bij de fir- ma Boot aan Gouwsluis een staking uit gebroken. Reden daarvan is, dat de pa troon het loon wil verlagen met 15 pet met ingang van heden. HILLEGOM. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur Ds J. C. V. v. Bemrael. Woensdag 2.30 uur huwelijksinzegening van M. Brouwer en C. Scheepmaker door Ds. J. C. V. v. Bem- meJ. gr Geref. Kerk. Voorm. 10 uur: Lee6dienst. Nam. 6 uur: Ds. Wielinga v. Hoofddorp. KATWIJK AAN ZEE. Donderdagavond verga- dorde in „Casa Cara" de Antirevolutio naire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". De opkomst waa niet groet. Boor den heer Veldkamp, den voorzitter, frerd een inleidend woojd gesproken over Beginsel en Taak, "door den heer Bonefaas over Beginsel en Praktijk en door den heer Poot over Beginsel en Belang. Over deze onderwerpen werd van gedachten ge wisseld, zoodat over 't geheel de avond leerzaam en aangenaam was. Door den Voorzitter werd nog bekend gemaakt, dat Ds. van Grieken van Rotterdam was Uit- genoodigd voor de Vereeniging op te tre den. Gedurende do pauze werd er gebruik gemaakt van een kop koffie en werden door don heer Veldkamp eenige muziek nummers ten gehoore gebracht. Hot Bestuur der Oranje vereniging vergaderde deze week in „Casa Cara". In deze vergadering werd besloten dit jaar geen ledenvergaderingen te houden aangezien het bestuur met het oog op de plaatselijke toestanden met goen feestplannen voor den dag durfde te komen. Alleen zou getracht worden voor de kinderen op de scholen een kleine ver rassing te bereiden. Door de heeren N. Abspoel en P. G. van Delden is vergunning ge vraagd tot verlof van verkoop van uit sluitend alcoholvrije dranken. Deze week werden als wer- keloozen alhier ingeschreven: 165 vis- schers, 109 losse arbeiders, 6 opperlieden, 21 grondwerkers, 25 kuipers, 2 varensge zellen, 1 machinesmid, 1 binnenschipper, 1 kantoorbediende; te samen 331. NOORDWLJK AAN ZEE. Gisteren ha*d in hot i i g a- reDmagaaijn van den heer Jac. Krol alhier, een gasontploffing plaats Bij een karweitje aan de koppeling der leiding schijnt veel gas onder den vloer te zijn gekomen. Later toen imtn probeerde of de meter weer goed "was aangesloten ge beurde het ongeval, dat gelukkig geen persoon lijke slachtoffers easöbte, alleen lag de geheele winkel overhoop. De duinen aan de zeekant de z.g. ,,reep", schijnt een halve kilometer ndet betreden te mogen worden, zoowel ten Zuilden als ten Noorden van ons dorp. We hoorden reeds van veel bekeuringen. BOSKOOP. -«-Don llcn Juni a.s. zal het 25 jaar goleden zijn, dat de heer D. Both te Hecrjans- dam zijn loopbaan als Chr, onderwijzer begon. In Docember 1906 kwam hij naar Boskoop, waar hij dus ruim 15 jaar mocht werkzaam zijn, eerst aan de school in de Nieuwstraat, thans in de Muloklassen aan de Rozenlaan. Heel wat „Boskoopers" hebben dan ook van zijn onderwijs mogen genieten zoodat het hem aan bewijzen van belangstelling wel niet zal ontbreken. Coöp. vereeniging „De Bos-= koopsche veiling". Er worden prijzen besteed als volgt: Pioenen por bos 30—40 ct., Rozen per bos van 12—55 ct., Companula 8 ct. per bos, Lathyrus 10—14 ct., per bos, Pyrethmm 6—12 ct. per bos, Papavers 11 ct. per bos. Anjelieren 14—16 ct. per bos, Aoertakken 30—40 ct. per bos, Aardbeien per pond 48—68 ct. HAZERSWOUDE. De Chr. Jong o-M eisjesvereen. „Pbobe" maakte Woensdag 'n uitstapjo naar Den Haag en Scheveningen. Dat met het mooie weer door hot gezelschap veel genoten werd, behoeven we nauwelijks te vermelden. Een bezoek werd in Den Haag gebracht aan de Gevangenpoort al waar do folterwerktuigen in oogenschouw werden genomen. Volop werd voorts genoten van de hoogo duinen en van de zee, te veel om op te noemen. Na een dag van ongekend genot koerde do vereeniging bestaande uit 28 loden to ongeveer 9 uur huiswaarts. Prdikbourton. Ned. Herv. Krk voorm. 10 uur de heer Smit, diacoon godsdienst onderwijzer te Heemstede; nam. 7 uur Ds. Lou* ring. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 7 uur Da. v. d. Vliet. Vanwege het Hoofdbestuur van den Vrijheidsbond te Bodegraven trad Woensdag avond in de zaal van café Boers op do heor* d e Boer van Alkmaar, landbouwcandidaat voor de Tweede Kamer. De hoor de Ruijter van Boskoop, die do leiding had voor dezen avond, opende do vergadering en gaf vervolgens het woord aan den hoer de Boer. Spreker begon zijn rode met op te merken geen politieke lezing te houden, doch zich in 't bijzonder te bepalen tot de zuivere landbouwbe langen, en behandelde achtereenvolgens do in- en uitvoer van cn naar ons land, die in nauw Tor band staat met opheffing of inzinking van den wolstand van ons land, daarna de socialisatie, die onuitvoerbaar en misleidend genoemd werd. Terwijl de Plattelanderspartij „als 6taande op het zuivere standpunt in den klassenstrijd", door spreker niet kon worden aanbevolen voor de a.s. verkiezingen. Do heer van Elswijk welke zich had opgegeven om met den spreker van gedachten te wisselen, verkreeg hierop het woord en werd door den heer de Boer beantwoord, waarna de hoer de Ruijter deze vergadering 6loot. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Geboren: Jannetje d. van C. van Heiningen Gzn. en C. Witte. Ondertrouwd: Warnaar Streefkerk 39 j„ won. te Loosdrecht en Naatje Johanna Roest 89 j., alhier. Getrouwd: Dirk Jansen 38 j. en Geertje Tit 22 j. Predikbeurton. Ned. Herv. Keïk Zondag nam. half drie Ds. van Nie van Rijn- saterwoude. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht nor Ds. Brinkman van Wosterlee (Gr.) OUDE-WETERING. Predikbourten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk voorm. tien en nam. zeven uur Ds. J. Brouwer. WOUBRUGGE. Vrijdagmiddag viel de kleine van den heer R. alhier in de Woudwatering. De heer Jansen, schipper van het jacht „Kampioen- begaf zich gekleed te water en smaakte het ge noegen het kind van een wissen dood te redden. De heer A. Wisman, die in Febr. 1911 de plaats innam van den heor I. van Geer als lid van het bestuur der Chr. school, werd in Maart 1913 gekozen tot penningmeester in plaats y&n wijlen den heer Jan yan Dam, die de§e functie toen 25 jaren achter:ca k: J vervuld. Het bestuur besloot thans aan den heer Wisman uit erkentelijkheid voor'zijn beboer een blijvend aan3 denken le schenken. Predikbeurten. Nod. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 7 uur Ds. A. Meijérs. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 7 uur Da. W. M. le Cointre. SAS3ÊNHEIM. Predikbeurten. Nod. Herv. Kerk des vorom. 10 uur Ds. A. E. van Baaien van do Kaag; dos nam. geen dienst. Geref. Kerk voorm. 9.30 en des nam. 5 uur Ds. A. M. Boeiiinga. Do op 6, 7 ©n 8 Juni 1922 gehou den collccto voor het fonds tor aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht de som van f 18.87 LISSE. De Bazaar ten behoeve van „Rehoboth" behoort tot het verleden. Woensdagavond "werd door het bazaarcrmiifé do opbrengst afgedragen aan H. H. Kerkvoogden en hoewel dit nog niet de laatste afrekening is, daar er nog enkele kleine rekeningen loopen werd voorloopig afgedragen i 3400, een bedrag waarop niemand had durven hopen. Voortdurend heeft er een prettige aangename stemming geheorechtniet één wanklank word vernomen. Zijn we wel ingelicht, dan wordt aan Mevr. de Graaf cn haar staf, en do medewerkende da mes en hoeren een gezellig avondje aangeboden door H. H. Kerkvoogden voor het bijna ondank bar© work, wat door hen is verricht geworden gedurende den geheelen winter. Door do langdurige droogte krijgt meu hier op verschillende plaatsen gebrek aan drinkwater. Dag aan dag ziet men hier men- schen met emmers water loopen. Waar blijft toch de pomp, welko geplaatst moest worden in de Kanaalstraat? Zou deze nu Diet in een groote behoefte voorzien? Gemenqd Nieuws Iets nieuws. Op de ramen van een bakkerswinkel te Schor ten staat to lozen: 'b Morgens voer 10 unr Is deze winkel te huur; Do zaak is wel open, Maar we mogen niet verkoopen. Een en ander in verband mot hot verbod om voor 10 uur 's morgens brood te verkoopen. Vaischc Gilette-mesjes. De polkie te Busëum heeft beslag gelegd op een partij Gdlette-sdheermesseo,. die valsch wa ren en naar Busswm uit Duitsöhlond waren ingevoerd. In het geheel werden op verschil lende plaatsen in ons land ongeveer 300 dozijn van die valsche mesjes in beslag gen-omen. Optreden der Belgen. Men sc/hrijft aam het Hsgez.: Do Belgen doen de laatste dagen aan 'de grens bij Kerkrade nog al eens van zich spre ken. Een chauffeur van een stal obus Hoerlen Kerkrade vroeg den uit de', van Aken per olec- trLsche tram komenden passagiers of ze naar Heerlen wilden. Een in de tram zittend Bel gisch officier was hierover gebelgd onderhield den chauffeur, pakte hem bij de kleeTc-n en hield hem een browning onder den neus. Dooh de chauffeur ontrukte den officier de revolver on vluchtte op Nederlandsch gebded, de revolver wegsmijtend. Als wraak werd de passenconlrole voor de Nederlanders verscherpt. Op één dag werden 10 personen uat Chèuremont aangehou den en beboet met 1000 mark. Enkelen moesten 1- a 2 dagen in arrest blijven, omdat ze geen 10 gulden konden dokkon Verduistering. Een bewoner van de Thomsonlaan te 'e Gra- venhage deed aangifte van verduistering van 800, waarvan demand zonder vaste woon- of verblijfplaats verdacht is en opgespoord wordt. Eer strandlragcdie. Eergisterenavond zijn te Brighton twee jon gens, een van 13 «n een van 12 jaar, op iam merlijke wijze verdronken voor do ontzette oogen van het publiek op istrarid en boulevard. Een troepje van vijf jongens was aan een bal spel bezig in bet water nabij de Palace Pier, toen enj te dicht kwamen bij de pijlers van de pier, waaronder groote kuilen in het zand 'zijn Voor ®e recht wisten wat hun overkwam, 'zonken ze alle vijf in de diepte weg. Van allo kanten werd hulp geboden, tal van personen op rongen gekleed to water en doken 'naar de jongens, maar meer dan drie dor 'sladtotoffers kon «men niet redden. Een dezer 'drie, een 16-jarige knaap, had nog moedige pogingen aangewend om zijn kameraadjes te redden; hij werd bewusteloos opgehaald, doch kon bijgebracht worden. De beide lijken wearden een Ipaar uur later- gevonden. Faillissementen. Uitgesproken: De Nederlandsche Onderlinge Assurantie-Maatschappij te Leiden, cur. mr. L. de V-reeze te A'dam. J. A. Vollebregt, bierhandelaar, te Zeg waard. Curator mr. J. S. W. Pakkert. Surséancevan betaling: De griffier bij de arrondissements rechtbank te Haarlem maakt,ingevolge ar tikcl 226 der Faillissemenlswet, bekend, dat bij vonnis dier rechtbank, d.d. 30 Mei 1922 aan Leendert Bakker, loodgieter en electricien, wonende te Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmérmeer, definitieve surséance van betaling is verleend voor den tijd van anderhalf jaar, gerekend van den dag, waarop de voorloopigc surséance is toegestaan. Candidc.;i':: - 7 .1- cn Letterkun de van den O.-I. Archipel de heer A. A. Cenze, Amsterdam, cum laude. Voorbereidend examen voor den Ned.- Ind. Adminislrat. Dienst de heeren J. E. Holleman, Zutfcn; R. W. van Diffelen, Middelburg en mejuffr. N. G. van Witsen- burg, Leiden. Het is voör de eerste maal'dat voor de zen tak van studie door een vrouwelijk student examen is afgelegd. Voorbereidend examen voor den Ned.- Ind. Adminislrat Dienst de heer C. F. Ebner, Den Haag. STADSNIEUWS. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daafs-«xamen in de Rechten de heeren B. M. Telders en E. A. Schoonheijt (bei den Den Haag). Doctoraal-cxamen in de •Rechten de heer J. J, Mejjs, Gouda, Mathesis Scientiarum Genitrix. Het Genootschap „Mathesis Scientiarum Ge nitrix" hield gisterenavond, in de kleine Stads zaal zijn 137ste «lgemcene vergadering. Do heer A. M Touw, voorazbter van M. S. G opende de vergadering mot een woord van welkom aan de aanwezigen, waarna de hoer Mr. H. A Sypkes, late secretaris, de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onver anderd werden vastgesteld. Bij monde van don heer Dr. Schalkwijk advi seert die commissie tot hot nazien der rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar tot goedkeuring hiervan onder dankzegging aan do penn,in.gmoesteresse> mej A. E. Groll. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden de heeren Mr. H. A. Sypkes, ir G. A. van Klinkenberg w i. en ir, A Hoentjes. In de vacature van Mej A. E. Groll en den heer L_ van der Laan (beiden niet herkiesbaar, de laatste wegens bedanken), worden gekozen de 'heeren P. M. J. van Oerle en Dr. J. C Schalkwijk, Hierna werden de leerlingen de zaal binnen gelaten, terwijl door enkele bestuurslede» werd binnengeleid Mr J. C. v. d. Lip, wethouder van Onderwijs, loco-burgemeester. Hierna hii-eld de heer A. M. Touw oen rede, waarin hij op de allereerste plaats allen wel kom beet in hot bijzonder den heer v. d Lip, vertegenwoordiger vb» het gemeentebestuur, dat steeds blijk geeft de belangen van het on derwijs in hest algemeen en van M. S. G. in het bijzonder te behartigen Dank zij de subsidies van rijk en gemeente kan diit jaar de leercursus worden uitgebreid met een dagcureus, en wel een cursus in wa terbouwkunde en werktuigkunde. Verder zal uitbreiding worden gegeven aan bet teekenon- 'derwdjs, zoodat de leerlingen zich tot bot M. O. kunnen bekwamen. De dagcursus zal voorloopig im hel oude gebouw worden gehouden. De Voorzitter memoreert hierna de bestuurs verkiezing en feliciteert de gekozenen met hun "herbenoeming. Aan Mej. Groll brengt spr. groote hulde voor haar steeds ijverig werk, dat bet pen ningmeesterschap medebrengt. Onder hartelijk applaus deelt spreker mede, dat bet bestuur heeft gemeend mej. tot lid van verdienste van het Genootschap te benoemen. Spreker spreekt hierna een woord van af scheid tot den heer Van der Laan voor de lof felijke wijze, waarop hij steeds het Genootschap heeft ter zijde gestaan. Gelukkig is aan dit heengaan een lichtzijde verbonden, doordat de beer v d Laan nl. als bouwkundig adviseur en architect aan het Genootschap vertoonden blijft. De Voorzitter geeft hierna oen overzicht van de mutaties die er in toet onderwijzend perso neel bebben plaats gehad. Spreker brengt bovendien een woord van afscheid aan den leeraar, den heer Verweij de Winter, die door het bestuur is benoemd tot lid van verdienste. Hierna volgde een overaieht van de resul- mcen van het onderwijs in het afgeloopen jaar. In heit afgeloopen jaar werden excursies ge houden. naar bet Huis ten Bosch, het Mau- ritshuis, het Vredespaleis, en het Panorama te Gravenb'age het Administratiegebouw der S.S.. de Domkerk e» het Centraal Museum te "Utrecht, toet Hon ink lijk paleis, het Rijks- en Stedelijk Museum te Amsterdam, de Pi eters- en Hooglanrdsctoe Kerk en het Museum van Oudheden te Leiden. Verder worden bezocht de Jaarbeurs en de verschillendfc fabrieken in Duitschland. De Voorzitter deelt hierna mede, dat is ont vangen een legaat van 500 van wijlen den heer W. C. Mulder, ten bate van. het fonds, otn te dienen voor premicn bij uit te schrijven prijsvragen, terwijl van mevr. de Wed. Mulder de mededeelimg weid ontvangen, dat de boe kenkast mot inhoud van bouwkundige werken door wijlen haar echtgenoot aan hot Genoot schap is vermaakt. Met waardeering wordt ook melding ge maakt van eon gift van 100 -van bot Genoot schap van Oud-leerlingen van M. S G. Van verschillende zijden mooht hot bestuur verder practische bewijzen van belangstelling in den bloei der vereeniging ondervinden. De Voorzitter dankt verder in zijn slotwoord den directeur, de» heer Vermeijs, de leeraren en leerlingen. Do heer Verweij-Be Winter, die hierna het woord verkreeg, wijst in enkele woorden op de pnactijk van het onderwijs on dankt ton etotile allen voor hun aangename modewerking. Hierna werden de diploma's uitgereikt en de vergadering gesloten, waarna de tentoonstel ling van do teekeningen der leerlingen werd bezichtigd Dezo tentoonstelling blijft geoopend toeden van 48 uur ©n morgen van 25 uur. De heer P. Wouters, rijksklerk bij den dienst der directe belastingen enz. 2e afd. al hier i6 geslaagd voor lfet examen tan aldjunct commies. Bij den dienst der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen rijn de heeren M. Schotema en M Bloem bevorderd van kommies le kiias .tot assistent in de le afdeeling. De heer J. H. Brandt kommies le klas le afd. wordt met ingang van 1 Aug. 'vorge- plaalst maar de 2de afdeeling, de heer J. Tijstra, kommies le klas 2e afd. wordt niet ingang Vau dien datum overgeplaatst naar de eerste afdeeling. Mr. F. A. M. Ruygrok volontair aan de griffie van het kantongerecht alhier is benoemd tot secretaris van de Commis sie voor het Notaris-examen, TELEGRAMMEN. Een Duitscli-Russiscli consulair verdrag. BERLIJN, 9 Juni Naar de „Neue Ber liner Zeilung" verneemt, is onmiddellijk voor het vertrek van den rijkskanselier een consulair verdrag tusschen Dtiifscli- land en Sovjet-Ruslanr, waarover reeds eenigen tijd werd onderhandeld, tot slancl gekomen. Sovjet-Rusland en Zweden. STOCKHOLM, 9 Juni. - Tsjitsjerin heeft in een interview verklaard, dat de Sovjet-regeering,, nu de Zweedsche Rijks dag zijn goedkeuring heeft onthouden, deze uitdaging aanvaardt en dat de eco nomische gevolgen voor Zweden zeer ern stig zullen zijn. PARIJS, 9 Juni. Volgens de „Daily Telegraph" hebben de bolsjewiki, woe dend over de weigering der Zweedsche Kamercommissie om het ontwerp-handels verdrag met Rusland goed te keuren, be sloten om alle handelsbetrekkingen met Zweden af te breken en de reeds geslo ten contracten tot levering van locomo tieven te annuleeren. BERLIJN, 9 Juni. Aan het Japansche kabinet Takahasji, dat, zooals gemeld werd, zijn ontslag had ingediend, werd -verzocht aan te blijven. De oudste mi nister Saionji zou zich met do reorgani satie van het kabinet belasten. LONDEN, 9 Juni. Vierduizend post duiven zijn gisteren van Newcastle naar Moas getransporteerd. Zij zullen morgen deelnemen aan de vlucht van Bergen naar Newcastle, een afstand van ongeveer 506 mijl. Men verwacht, dat deze vlucht in acht uur zal worden volbracht. De meeste dezer vogels behooren aan mijnwerker* uit Northumberland en Durham, die le vendig belang stellen in de postduiven* sport. ^nrktnerinhte". LEIDEN, 6 Juni. Veiling. Bloemkool I 19—* 34, Bloemkool Et 1321, Salade I 1,60— 4,50, Salade II 0.401,20, Wortelen 18 26, Rabarber 0.201,20, Komkommers 11 -23, Selderie 0,301,30, Pieterselie 3.50 4,80 ali*es per 100, Peulen 4148, Doppen. 5560, Postelein 613, Spinazie 82^ Aardbeien 138144, alles p 100 kg. Heeren- fcoonen 0,881.04 per 100. 10 Juni Boter De prijze van boter op t heden gehouden markt waren als volgt: prim* fabrieksboter, controle van 2,102.15 en pri ma boerenboter 2.102.20 per Kg. Aanga voerd 6/3, 7/6, 102/8 en 14/16 vaten, wegende 2655 Kg. Handel matig. Turfmarkt van den 5den tot en met den lOen Juni. Aanvoer lange turf 330000 stuks prija 7,509,Korte turf mbil 13.alles per 1000 stuks. Eieren. Totale aanvoer 6133 stuks. De prijzen waren: Kipeieren 7.358.40 en Eend eieren 8,tot 8.50 per 100 stuks. Handel vlug. ALPHEN AAN DEN RIJN. 9 Juni. Veiling. Por 100 Kg.: Spinazie 1216; Peulen 37 48; Postelein 7,3016 80 Per 100 boe: Rabar ber 0,406,Peen 1325. Per 100 stuks: Kropsla I 2,403,70, Kropsla II 0.10 0.90. Komkommers 1 1120. Bloemkool 1 44—55. Bloemkool II 37—38. Bloemkool III 520 Per 100 pond: Aardbeien 6283. Eieren 8.108.20 per 100 stuks. ROELDFARENDSVEEN. 10 Juni. Veiling. Aardbeien 0.090.15 per doosje, per kilo 0,250.80; Kropsla 0.700.90 per honderd nieuwe aardappelen 0.23 per kilo; Peulen 2,853.05, Doperwten 3.604,en Capu cijners 4.203.80 per 10 kik). ROELOFARENDSVEEN, 9 Juni. Doorsnee prijs met aftrek van veilingskosten: Peulen 3,38. Doperwten 4,51, Caoucijners 3.98. LANGERAAR. 8 Juni „St. Phocas." Jonge peulen 4,51, idem I 4,40, Salade 2,— per 100 stuks, Postelein 6 cent per kilo Aan voer; 427 zak jonge peulen, 114 zak peulen I, 760 sla. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Juni 1922, medegedeeld door het Kon, Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt Hoogste Barometerstand! 764.9 Roest. Laagete Barometerstand: 75S.0 Seydisfjord? Verwachting tot den avond van 11 Juni Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar- o» halfbe» wolkt, waarschijnlijk regenbuien, later wellicht opklarend, zelfde temperatuur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een korte ongesteldheid, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Grootmoeder en Be huwdzuster, Mej. Maria Johanna Wijnbeek geb. CORNELISSEN, in den ouderdom van ruim 63 jaren. Namens verdere Familie J. H. WIJNBEEK. J. M. WIJNBEEK. J. M. WIJNBEEK. en Verloofde. Leiden, 9 Juni 1922. Pieterskerkstraat. (Jan Michielshof 11.) Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Algem. kennisgeving.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3