Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL «2.50 PER WEEK10.1# FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DINSDAG 30 MEI 11922 - No. 651 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. 1 PER GEWONE REGEL B B 10.224 DES ZATERDAGS s 5 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBB&L TA RIEK KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 voorden 50 cent; Zaterdags 75 cent 5-5 bij vooruitbetaling. V Waarschuwing. Dg oproep voor de stemming zal in vele gemeenten op andere wijze plaats hebben als voorheen. Do kiezers zullen niet één kaart ont vangen, doch twee stukken, die te zamen bevatten, wat voorheen op één kaart was bijeengebracht. Het ééne stuk zal de kaart zijn, die den kiezer tot de stemming roept en zijn naam en nummer op de kiezerslijst vermeldt. Het andere zal een afdruk zijn yan de lijsten van candidaten. Hoe die beide stukken verzonden moe>- ton worden is niet uitdrukkelijk voorge schreven. Vermoedelijk zullen in vele ge meenten zoogenaamde venster-envelop pen worden gebruikt. Het is echter ook niet uitgesloten, dat de eigenlijke oproe ping tot de stemming den vorm van een enveloppe zal krijgen, terwijl de lijsten der candidaten in die enveloppen worden toegezonden. Door deze wijziging or.tstaat het ge vaar, dat er kiezers zullen zijn, die alleen de lijst der candidaten naar de stembus medcnemen, en de eigenlijke oproepings- kaart, vooral wanneer die den vorm van een enveloppe of omslag heeft, zullen wegwerpen of thuis laten. Intusschen komt het juist op die oproe- pingskaart aan. De kiezer, die niet in het bezit is van die kaart, wordt tot de stem ming niet toegelaten. Weliswaar is het mogelijk dat het stembureau alsnog een kaart uitreikt, maar dit kan alleea ge schieden, wanneer een kiezer zijn kaart heeft verloren of geen kaart heeft ontvan gen. Wie aan het stembureau mededeelt, dat hij zijn kaart hoeft thuis gelaten, moei worden teruggestuurd, om zijn kaart te halen. Bovendien brengt het uit reikon van een nieuwe kaart door het stembureau, vermeeixlering van arbeid en vertraging in de werkzaamheden van het stembureau mede. Het is daarom van groot belang, dat -ieder kiezer wete, dat hij, om aan de stemming deel te nemen, zijn oproepings- kaart moet medebrengen, ook indien die kaart den vorm van een omslag of en veloppe heeft. Onze propagandisten bevelen wij met nadruk aan om de kiezers aan deze ver plichting te herinneren. („Standaard".) spreekt Tweeden Pinksterdag Oud-Minister H. Colijn, in de Stadszaal. Onderwerp Opdat het goud niet vcrdonkcrc! STADSNIEUWS. Propaganda-Meeting. Het gisteren geplaatste bericht omtrent de gp den tweeden Pinksterdag te houden propaganda-meeting was niet geheel vol ledig. Verzuimd werd n.l. dat D s. G. H. B e e- kenkamp Ned. Herv. Pred. alhier, zich bereid verklaarde een slotwoord te spre ken. Een redon temeer dus om deze vergade ring le bezoeken. Wegens beursvacantie zullen de lcan- toTen der bij de Leidsche vereeniging voor den geld- en effectenhandel aange sloten bankiers, .op Zaterdag 3 Juni a.s., gesloten zijn. Gisteravond toen een stoker van de Leidsche Katoen-Maatschappij, die nog steeds aan het werk bleef, zich naar huis wilde begeven, 'bad een groote volksop loop plaats. De man wei;d door een groote menigte gevolgd. Hedenmorgen, toen hij naar zijn werk ging, herhaalde zich hetzelfde tooneeL Ongeregeldheden hadden echter niet w Zokcre B. heeft bij do politie godaan, dat hem zijn rijwiel, dat hij in eon rijwielbewaarplaats had bezorgd, ia ontvreemd. Waarschijnlijk hoeft een ander zich voor den eigeuaar uitgegeven en het karretje meegenomen. Door v. d. B. is aangifte gedaan van ver missing van een vaarboom van een Gchuit aau de Mare. f—: Mej. v. D, hoeft bij de politie aangifte ge* d!aan van vermissing van oen aantal kleedingstuk* kon van de achterplaats van haar woning. Dief stal wordt vermoed. H. G-. heeft bij de politie aangifte gedaan, dan van hem eenige palingfuiken, staande in de Stinksloot zijn ontvroemd. p—Gisternamiddag to 6.15 kwam F. K. G., verploegdo in hot Gereformeerd Minnehuis op de Haven, doordat hij struikelde, te vallen. Hij beliep een tamelijk ernstige wonde en word in politieposthuis aldaar verbonden. Jhr. mr. R. O. van Holtho tot Echten, t In het Diaconessehuis te Haarlem is overleden jhr. mr. Rudolph Otto van Hól- the tot Echten, oud-notaris en oud-lid der Provinciale Staten van Drenthe, in den ouderdom van 74 jaar. Het lijk zal Woensdag te Wester veld worden verbrand. Uitvoer van boter cn kaas. Mot ingang van 1 Juni wordt ingetrok ken een beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel van 13 Juni 1921, houdende aanwijzing van de kantoren, lange welke uitvoer van boter en kaa6, welke aan de daarvoor gc-stelde eischon voldoen, kan plaats vinden: be paald is, dat die uitvoer dan langs alle grenskantoren der invoerrechten zal kun nen geschieden. (Si.ei.) De Communistische Partij. In een vergadering van de afd. Lochem der Communistische Partij heeft, volgens de „N. R. Ct.", de heer D. Wijnkoop ver klaard, dat in verband met de wenschelijk- heid, om de massa's van alle politieke en 'godsdienstige richting bijeen te brengen in den strijd tegen het kapitaal over de ge heele wereld, de communisten bereid zijn, belangrijke concessies te doen door o.a den strijd tegen deu vrede van Versailles van hun program te laten vervallen. Duur schoeisel. De centrale commissie voor bezuiniging doelt het volgende mede over de aanbeste ding van schoenzolen en echoenen aan het departement van Oorlog: In 1919, toen de prijzen op zijn hoogst waren, zijn schoenzolen aanbesteed voor een tijdvak van drie jaren, zoodat nu nog 50 a 60.000 K.G. zolen geleverd moeten worden. De prijs, waarvoor men de zolen nu zou kunnen koopen, is ongeveer 1/3 van den prijs bij de aanbesteding t.w. f 3.50 tegen f 10.— per K.G. Hieruit heeft genoemd departement blijkbaar niets geloerd, want een zestal weken geleden zijn ongeveer 120.000 paar schoenen aanbesteed, waarvan de laatste in September-October van het volgend jaar geleverd zullen worden. Bij do nog steeds dalende prijzen, kan dit gemakkelijk weer een verschil van f 3.per paar uitmaken Volgens de commissie wordt aan de keuring in de Centrale Magazijnen veel te veel geld weggegooid. Eerst wordt ge keurd de zool met het ondertuig, daarna het bovenleder en dan voor de derde maal de geheele schoen. De hieraan verbonden kosten zouden ongeveer geheel zijn uit te sparen door iedere schoen behoorlijk te laten stempelen en die, welke in de prak tijk niet bruikbaar bleken, eenvoudig op nieuw te laten leveren. Marktkooplieden en tabakswet. Gisteren is een. bijeenkomst gehouden van een groot aantal marktkooplieden in tabak, sigaren en cigaretten. Men besloot, den Minister van Financiën telegrafisch te verzoeken, de marktkooplieden op gelijke wijze te behandelen als de winkeliers, die tegen betaling van belasting van hun voorraad drie maanden uitstel van het banderolleeren hebben. De invoering van de Tabakswet. Het is gebleken, dat er fabrikanten zijn, die, in de overtuiging dat de Tabakswet Staatsblad 1921, no. 712, niet op 1 Juni e.k. zou worden ingevoerd, de benoodigde ze gels zóó laat hebben aangevraagd, dat deze op genoemden datum niet afgeleverd kunnen zijn. Andere fabrikanten hebben bezwaren ondervonden bij het' stellen van zekerheid voor de door hen bestelde ze gels, waardoor do door hen ingeleverde aanvragen niet tijdig konden worden door gezonden aan den controleur op den aan maak en het beheer van zegels van den tabaksaccijns te Haarlem. Ten einde de aflevering van tabaksfa brikaten door de hierbedoelde fabrikanten aan kleinhandelaren niettemin mogelijk te maken, heeft de minister van Financiën er geen bezwaar tegen, dat gedurende- de eerste week van Juni 1922 die aflevering ongebanderolleerd geschiedt, mits de ver schuldigde accijns wordt betaald tegen eene door den ontvanger der accijnzen af te geven kwitantie, die tevens binnen de op die kwitantie te stellen tijdruimte kan dienen voor den uitslag uit de fabriek, het vervoer naar- en den inslag in de lo kaliteit van den kleinhandelaar. De kwitantie moet door den kleinhan delaar na den inslag van de tabaksfabrika ten in zijne lokaliteit worden ingeleverd hij den chef der ambtenaren der accijnzen ter plaatse; opdat bij de controle op do voorraden met de aldus ingeslagen ta- haksfabricatcn rekening kan worden ge houden. Nederland en Duitschland. Staatssecretaris Bergmann is Zaterdag uit Parijs naar Den Haag vertrokken. Verschillende bladen brengen deze reis in verband, met plannen betreffende een voorschot, dat Nederland aan Duitschland zal verstrekken om den einde dezer maand vervallenden termijn der schadeloosstel ling te voldoen. Voorts wordt beweerd, dat deze reis in verband staat met de schadeloosstellings- leening, waarbij Nederland een belangrij ke rol zou spelen. „Tel." De uitvoer van Boter cn Kaas. De Minister-van Landbouw enz,, beeft met ingang van 1 Juni 1922 ingetrokken zijne beschikking van 13 Juni 1921 laatste lijk aangevuld 18 Mei 1922, houdende aan- wijziging van de kantoren langs w#lke uit voer van boter en kaas, welk aan de daar voor gestelde eiscben voldoen, kan plaats vinden, en bepaald, dat die uitvoer langs alle grenskantoren der invoerrechten zal kunnen geschieden. BUITENLAND. Financieele crisis in Oostenrijk. Naar uit.Woenen aan de „Times" wordt gemeld, zou daar vrees bestaan, dat de el lendige financieele toestand van Oosten rijk aanleiding zou kunnen geven tot een uitbarsting van financieel bolsjewisme. Zooals bekend is heeft de kroon den laagsten stand bereikt., dat tot dusverre voorkwam, terwijl de Tsjechische kroon 200 maal meer waard is. De politieke partijen zien dezen toe stand machteloos aan en kunnen tengevol ge van de crisis niemand vinden, om als premier op te treden in plaats van Soho- ber, die tijdens zijn afwezigheid naar Ge nua door de Al-Duitschers ten val werd gebracht. Zoo min in zaken- als in financieele kringen is iets te bespeuren, dat op zelf vertrouwen gelijkt vooral, omdat zelfs het in uitzicht gestelde crediet van 10.000.000 p.st. vermoedelijk onvoldoende zal zijn, om de valuta te stabiliseeren, of de repu bliek uit het financieel moeras te redden Hoe ver het gekomen is met het Oos- tenrijksche geld, blijkt het beste daaruit, dat er op een bevolking van zes millioen zielen niet minder dan 60.000 „kronen- millionnairs" worden aangetroffen. Dit cijfer heeft alleen betrekking op hen, die dit bedrag in geld bezitten, want als men ook hen rekende, die eigendommen bezitten ten en de waarde daarvan in kronen uit drukte zou men nog tot geheele andere cijfers komen. Dit is niet te verwonderen, als men bedenkt, dat de bezitter van een pak, wat linnengoed, een paar ringen, schoenen, een pek en een hoed dadelijk een millioen zou kunnen krijgen voor zijn bezit. Amerika en Rusland. De „Times" verneemt uit Washington. Als gevolg van de besprekingen tussehen Hughes en Jusserand heeft de Fransche regeering de mededeeling ontvangen, dat de Vereen. Staten in beginsel geen bezwaar •hebben tegen de instelling van een com missie van onderzoek naar de toestanden in Rusland. De regeering der Vereen. Staten is van oordeel, dat de commissie met succes den economischen toestand zou kunnen onder zoeken, evenals den toestand in zake het verkeerswezen, den landbouw, de nijver heid en de grondstoffen. De Amerikaansche deelneming in de commissie zal beperkt blijven tot de be neeming van een deskundig lid, dat geen politiek vertegenwoordiger zal zijn. De Vereen. Staten zullen er alleen in toestemmen, dat ook Russen in de com missie zitting nemen, indien het Russi sche memorandum van 11 Mei aan de con ferentie van Genua wordt teruggenomen. Gebeurt dit echter niet, dan zal ook geen Amerikaansche deskundige in do commis sie benoemd worden. Rusland en Duitschland. Gisteren werd den premier in het La gerhuis gevraagd of de regeering eenige reden heeft aan te nemen dat er tussehen de Duibsche en Russische regeeringen een militaire overeenkomst is gesloten. Lloyd George antwoordde, dat er een onderzoek is ingesteld, doch dat' er nog geen inlichtingen zijn ontvangen. De aan gelegenheid zal niet nit het oog worden verloren. Arrestaties to Lissabon. Te Lissabon hebben, naar do correspon dent van de „Times" aldaar meldt, ar restaties op groote schaal plaats gehad Vijftien officieren, waaronder de vroegere minister-president, Manuel Coelho, zijn in hechtenis genomen, onder beschuldiging van betrokken te zijn geweest bij de Octo- ber-moorden van verleden jaar. Ook een groot aantal andere verdachten werden achter slot en grendel gezet, in ver band met een beweerde revolutionaire be weging, waarvan de Portugeesche bladen den oorsprong en het doel niet beweren te begrijpen. Wat de October-mo orden betreft, zij er aan herinnerd, dat den 19den October 1921 minister-president Granjo en een aanbal andere vooraanstaande personen gedood werden tijdens een revolutie, welke leidde ;ot de benoeming van kolonel Manuel Coelho tot nieuwen premier. De nieuwe bewindsman regeerde slechts 14 dagen en werd toen opgevolgd door Maia Pinto, den vorlaatslen voorganger van den tegenwoordigen eersten minister, dr. Antonio Maria da Silva. DE ANTI-RE VOL. CANDIDATEN. De candidaten der Anti-revolutionaiitl partij in den kieskring Leiden zijn: 1 Mr. V. H. RUTGERS te 's-Gravenhage. 2. F. H. DE MONTé vcrLOREN te 's-Gravenhage. 3. J. v. d. MOLEN te Renkum. 4. J. SCHOUTEN te Rotterdam. 5. CHR. v. d. HEUVEL te Nieuw-Vennep. 6. W. WARNAAR te Sassenheim. 7. Ds. M. JONGEBREUR te Veenendaal. 8. Mr. S. DE VRIES Cs. te 's-Gravenhage. 9. H. VAN ANDEL te Utrecht. 10. Ds. L. ADRIAANSE te Zeist Trotzki vechtlustig? In verband met de onbevredigende re sultaten van de conferentie van Genua is op de bijeenkomst van het al-Russische centrale executief comité do beraadslaging over het wetsontwerp betreffende de ver- - mindering van de sterkte van het roode leger uitgesteld. En nu is een nieuwe toe spraak van Trotzki tot de vaandrigs van de communistische krijgsschool openbaar gemaakt waarin deze krijgslustig ver- klaard heeft, dat het roode leger nog in dit jaa zijn kacht en bereidheid tot den strijd zal moeten bewijzen. De sluiswachter van den Yser. Bij Koninklijk besluit is thans aan den sluiswachter C-ogge, uit Veurne, die in 1914 het noodige deed om het Ysergebied onder water te zetten en aldus den op« marsch der Duitsche troepen te stuiten, een jaarlijksche toelage van 3000 francs toegekend. Record-vaarten. De belaagstellincr in Engeland voor de nieuwe recordpogingen bij het oversteken van den Oceaan is nog vergroot door de snelle reis van de „Majestic" (56.000 ton), die gisteren te Southampton aankwam. Vijf uur achtereen bereikte het schip een snelheid van 27 knoopen, terwijl gedu rende do geheele reis de gemiddelde snel heid 24.9 knoopen heeft bedragen. Het record blijft echter nog op naam van de „Mauretania" (Cunardlijn), dat op ge middeld 27.04 knoopen staat voor een ge- •boelen dag en op ruim 26 knoopen voor de geheele reis. Dit record werd verleden najaar bereikt doch als het gestadigdo weer van thans aanhoudt zou het niet on mogelijk zijn, dat de „Mauretania" die Zaterdag haar derde uitreis begon, 6inda zii voor het stoken van olie is omgebouwd, haar eigen record nog verbetert. Schandelijke Sovjet-praktijken. De Sovjet-auloriLeilen hebben op de hygiënische tentoonstelling te Meskou het stoffelijk overschot van drie martelaren' der orthodoxe kerk tentoongesteld, welke waren weggehaald uit de kerk van den H. Geest. Hier naast plaatsten zij het lijk van een valschen munter en dat. van rat. Boven de uitstalkast, die do stoffelijke res ten der martelaren bevat, slaat het vol gende geschreven: Drie lijken, die do or- bodoxe Tserkicf wil laten doorgaan voor lijken van heiligen, hoewel er daarvoor geen enkl aannemelijk bewijs bestaat. In 1919 bedienden orthodoxe monniken zich er van om het volk te misleiden en de re volutie le bcslr.den". enz. De hitte. De excessieve warmte van 21 tot 25 Mei heeft, naar do Matin" meldt, in Frankrijk geen enkel onweer van een?gen FEUILLETON. De Germaansche gevangene I. Een verhaal uit de eerste eeuw onzer jaartelling. 26) Tot zijn verbazing, toonde de oude man zich niet verdrietig of ontevreden. Hij sprak slechts, met do woorden van een zijner wijsgeeren: „Wij doorwaden de- zelfde stroomen, en toch niet dezelfde." Gij -denkt Germanic terug te vinden, zoo als je het verliet. Ik dwaze oude man stel mij Antiochië voor zooals 't in mijn jeugd was. Gij ziet in uzelf den aan den Rijn gevangen jongen. Ik zie mezelf als hot kind dat aan do Orontes bloemkran sen vlocht. Het doet er niet toe. Ieder van ons heeft zijn droomen. De Rijn en dc Orontes stroomen nog gelijk ze altijd ge- daan hebben. De tijd zal leeren welke van 'beido het langst stroomt." Toen Cloelia Diodora van de aanstaan de scheiding hoorde, werd ze doodsbleek. Alles was dus voorbij; de stille uren in hot donker vertrekje; do lieflijke, rustige - oogenblikken, waarin ze, buiten ieders oog, naar de lessen van den ouden man luisterde; de wilde sagen, die Siward ver haalde, die .'haar wrreld hadden omzoomd met woeste bosschen vol geheimen; het zingen van oud-latijnsche legenden, dat die heiden zoo gaarne hoorden; het lezen in de oude wijze boeken!- Daarenboven was tussehen Cloelia en Siguna een sterke, innige betrekking ont staan. Siguna, de huiselijke, verbeelding rijke Germaansche moeder, was niet zoo als de kinderen van het zonnige, kunst vaardige Zuiden, door haar mismaaktheid afgeschrikt. Do gothische poëzie, met haa.r humor en verhevenheid, haar vermogen om het buitengewone en alledaagsere dooreen te weven, lag diep in haar han verscholen. Ze was gewoon aan het arme meisje, met de donkere, smachtende oogen te denken als aan een der Asen, die mot zeker verborgen doel zich aldus vermomd had. Meermalen zei ze tot Siward: „Die oogen van Cloelia Diodora zijn het eenige waarin we haarzelve zien. Al 't andere is slechts masker." Kleine Hilda had ook uitgevonden welk een schat van légenden en verbeeldings kracht in Cloelia verborgen lag en kon urenlang naar haar zitten luisteren, zoo dat tussehen de gevangen, moeder en dochter, en de in een misvormd lichaam levenslang gevangen jongen maagd een sterk drievoudig snoer was gevlochten. Toen dus oude Laon haar vertelde van Antiochië en hoe zo allen van elkaar ge scheiden zouden worden, zat ze block, sprakeloos en met gevouwen handen te luisteren. „Kind!" zei de oude man, „Diodora, mijn godsgave, ik ga om uwentwil. Ik ga mijn vrijheid verwerven en een tehuis voor u bereiden. Je ouders zullen wel een ander kind aannemen, en je dan opnieuw toe vertrouwen aan den ouden man, die je eerst gered heeft." Zij schudde het hoofd. „De zee!" riep ze uit. „Storm, schipbreuk, gevaren van vreemde landen, roovers en zeeschuimers!" „Kind!" zeide hij en trachtte te glim lachen, „er zijn geen zeeschuimers meer 'lc Heb je immers verteld hoe de groote Pompejus meer dan een halve eeuw gele den de zeeën daarvan gezuiverd heeft? Er zijn nu wegen de heele wereld door; zeeroovers zijn er niet meer. Uw landge- nooten hebben een goed werk verricht door het reizen veilig te maken. Als zs zelf maar met beter deel reisden! Zou je voor jo zelf die gevaren vreezen?" „Voor mijzelve?" zeide ze. „Kan hot voor mij nog erger worden dan het is?" En toen, met haar gewone geestdrift: „Gij gaat naar Athene! Naar de streken waar de dapperste mannen streden en de beste dichters zongen; naar de olijvenhoven waar Plato onderwees en naar Socrates luisterde; wellicht naar het strand waar Thetis-opkwam en met zachte hand haar zoon verpleegde, in haar goddelijke on sterflijkheid bedroefd over zijn lijden, of schoon ze wist dat zijn leven slechts kort van duur was!" „Wij zullen hen niet hooren, mijn kind," zeide de oude man, on vervolgde, haar tee- der aanziende: „Jij zoudt hen hooren misschien." „Laon," sprak ze plotseling, „bij de fontein, van Egeria woont een volk van eigenaardig Oostersch ras. Ik zat gisteren aan onze tuindeur en zag een hunner, een eerbiedwaardige grijsaard, buiten aan den weg zitten. Hij verhaalde mij een vreemde geschiedenis van Een, dien zij reeds meer dan duizend jaren verwachten, oen koning, die al hot kromme in do wereld recht ma ken zal. Reeds duizend jaren hebben ze hem verwacht, en vreemd genoeg, Ze we ten nu zeker dat zijn komst op handen is." Do oude man lachte met toornige ver achting. ,,'t Was maar 'n Jood!" zeide hij. „Wie bekreunt zich om wat de Joden zoggen? Een ras van menschenhaters en woeke raars!" „Sommige deftige dames hebben hun godsdienst aangenomen naar hij me ver telde." Laon keek het meisje ontrust aan. „Wees voor mij niet bang," ging ze voort. „Ik dacht bij zijn woorden alleen aan den geboeiden Proineleus, cn aan de rusteloos omdolende Iö, en aan de belofte van een Bevrijder, die uit haar geboren zou worden." „Pas op, kind!" riep Laon, „pas opl Sommige vrouwen zijn ondeugend; som mige Romeinschë vrouwen hebben een zwaren last van misdaden op het geweten en zijn daardoor bijgeloovig, Anderen gaan gebukt onder zorgen en dat maakt zo bijgelooyig. En alle vrouwen verlangen gevaarlijk naar geluk, en worden z o o bijgeloovig. Maar ik heb je alle wijsheid: onderwezen om je voor zulke hersenschim men te bewaren; voor de vernedering om de prooi te worden van een of ander Egyp- i tisch of Syrisch biigeloof. Je hebt te veel gezien van het licht uit de zuilengangen en olijvenhoven, om in dio vochtige en on gezonde kelders te kruipen." „Blijf dan hier, Laon, om op mo te pas-1 sen!" zei ze glimlachend, „of kom spoe-' dig terug. Je eigen woorden deden me aan1 dien Jood denken! Ik dacht misschien* heel dwaas waarom zijn al die wegen' zoo goed aangelegd en waarom is de groo te zee veilig gemankt? Misschien voor dien groolen Bevrijder? Do wereld is zoo go-* jaagd cn rusteloos; ze dwaalt als Iö overal1 rond, en zoekt rust zonder zo to vinden. AVordl vervolgd)'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1