MODERNE CONFECTIE A. WAALS - Haarl.straat 114 ABDIJSIROOP Uit de Omgeving. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Visclwerkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat Vrijdag aan de gemeentelijke Vischwinkels ver krijgbaar is SCHELVISCH ft 0.10- 0.10, SCHAR a 0.10, SCHOL a 0.10 0.23, KABELJAUW a 0.32, TAR BOT k f 0.50 en TONG A 0,70 per pond J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-B argem. Leiden, 24 Mei 1922.- AGENDA. WOENSDAG 24 Mei. Leiden. Ver gadering tot oprichting van een Chr. Be waarschool in hot Morschkwartier. Evan gelisatiegebouw Morschweg. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 25 Mei. Leiden. He melvaartsdag. Buitengewone Bijeenkom sten op het Burchtterrein, des middags te 2 uur en dos avonds te 7 hur. Belegd door verschillende Evangelisti- sche Corporaties. DONDERDAG 25 Mei. Leiden. Zen- dingsfeest op Oud-Poelgeest. Aanvang 1uur. VRIJDAG 26 Mei. Leiden. Openb Vergadering Leidsch Drankweer-Comité Sorekers: de heer A. Mariinus, Jonkvr Mr. L. S. Hania van Weidum. Gebouw Prediker. Aanvang 8 nur. WOENSDAG 31 Mei. Leiden. Chr H. B. S. Buiten gewone Alg. Vergadering. Schoolgebouw Witte Singel 7. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7J4 8*4 unr. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenscbuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondags geopend rijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 48, Tel. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steed9 geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Woensdagavond 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 uur, nemen de volgende huisartsen den dienet waar: Dr. Bruining. Papenburg 59, Tel. 605. Br. Mulder. Watersteeg, Tel. 990. Dr. G. H. Nijkamp, Breeslraat 171, Tel. 124L Br. Timmermans, Breeslraat 8, Tel. 303. Dr. Weebers, Hooigracht 31, Tel. 369. zer zijn zeventigsten verjaardag hoopt te herdenken, doch in het midden, dezer week de gemeente 's-Gravenhage voor eenige dagen met verlof verlaat, ie in de gister middag gehouden vergadering vn Gedepu teerde Staten, waarin ook do leiders der politieke fracties uit de Provinciale Staten aanwezig waren, door mr. J. Limburg, namens Gedeputeerde Staten, en door prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, in dienstjaren het oudste lid der Staten toe gesproken. t Beide colleges, bij wie zich daartoe hadden aangesloten, Jhr. mr. D. J. de Geer, minister van Financiën, end-lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de Griffier deT Staten, Jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, de boofd-ingenieur van den pro vincialen Waterstaat, de heer J. M. W van Elzlïnger en de Oud-Griffier der Sta ten, mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van Arnhem, hebben Baron Sweerte een bronzen beeld aangeboden, nl. Ie chemin parcouru, van Colin. Daarna is de heer Sweerts gehuldigd namens de ambtenaren der Provinciale Griffie, door een commissie uit hun mid den. welke nu een toespraak van mr. C L. Modderman, chef der Tweede afdeeling, den jubilaris heeft aangeboden een pla quette met diens borstbeeld, door den kunstenaar van Goor gemodelleerd en in brons uitgevoerd door de Kon. Ned. Edel metaal- Bedrijven. Namens de burgemeesters der gemeen ten in de provincie Zuid-Holland hebben een zestal afgevaardigden voor de ver schillende burgemeesterskringen don heer Sweerts gecomplimenteerd onder aanbie ding van bloemstukken. In terpcllatic - woede. In het nu afgeloopen zittingsjaar (dus van midden September iet midden Mei) zijn in de Tweede Kamer 21 interpellaties behandeld, n.l. 9 van soc-democraten, 7 van communisten, 2 van liberalen, 2 van vrijzinnig-democraten en 1 van den Chris ten-democraat. Merkwaardige overeenstemming. De Nederlandscbe Bond van belasting betalers, die op het laatste oogenblik nog met drie lijsten voor do Kamerverkiezing uit de lucht kwam vallen, maakte voor Rotterdam o.a. een- lijst op, aan het hoofd waarvan staat J. Schouten, een inwoner ,van Bussum. Ook de anti-revolutionaire lijst voor Rotterdam vangt aan met J. Schouten, het zittende Kamerlid. Zou hier opzet in het spel zijn, om op minder faire wijze wat stemmen uit het ongeoefende kiezerscorps te kloppen? Staatkundig Geref. Partij en Plattelanders Naar aanleiding van de berichten dat de leiders van de Staatk. Gerof. Partij met die van den Plattelandersbond hebben on derhandeld over samenwerking bij de ver kiezingen, schrijft D s. Kersten in „De Zeeuw" het volgende: „Van enkele leden van den Plattelan dersbond, die met de linksche politiek van don hoor Braat niet langer mee konden, omdat hun beginsel hun dat verbood, ont- .viug ik het verzoek over een en ander do a.s. verkiezingen betreffende, to conferec- mt, En toen heb ik op de twee gehouden sa- monsprekingen sterk naar voren gebracht, dat wij geen bel an gen- maar be- fiineel-politiek moeten voeren; dat, gg DAGELIJKS ONTVANGEN WIJ NIEUWE ZENDINGEN: ZOODAT ONZE COLLECTIE STEEDS MET HET NIEUWSTE IS AANGEVULD. gj Nieuwe Laken Mantels f 13,75, f 15.75 enz. Onze Collectie KINDERMAN- TELS bevat zeer aardige, nieuwe modellen, vanaf 4.75 In Blauw Gabardine en Twill Costumes hebben wij een prachtsorteering vanaf 22.75 illltillllll! m. a. w. onze belangen naar de beginse len van Gods Woord op het staatkundige toegepast, moeten behartigd. Zoolangen tijd de rechtsche fractie van den Plattelandersbond geen finale breuk maakte met den grooten, algemeenen bond, was dus alle saamgaan uitgesloten en bovendien hebben voor een 6aam op trekken in den 6triid, de zich tot een zelf standige partii organiseerende rechtsche leden van genoemden bond een pro gram van beginselen te procla- meeren. Wanneer dan dat beginselprogram niet strijd met het program der Staatkun dig Geref. Partij, dan zou nader overleg kunnen gepleegd." Dit werpt, zoo men ziet, een geheel an der licht op de zaak. BEVORDERING ZONDAGSRUST. De Commissie van Actie voor de Zon dagsrust schrijft: Wij beleven ernstige tijden, zoo hoort men dagelijks om ons heen, en terecht; wat een groot gebeuren in een achttal ja ren die achter ons liggen. De grooten der aarde zij komen hijeen en zien in de toekomst de puinhoop van een eenmaal bloeiend Europa. En meer en meer blijkt dat de geeste lijke armoede, do worm is, die knaagt aan den wortel der" beschaving. Eigenbelang, ziedaar do leuze waarop men bouwt, en welk. 'n bouwwerk daarop is verrezen, getuigt de huidige samenle ving. Duizenden lijden niet slechts aan ge schokte zenuwen, maar wat erger is aan een geschokt geloof. In ons Vaderland, hoewel uiterlijk voor groote rampen ge spaard, knaagt de worm ook reeds lang. Enkele jaren geleden klonk in 's lands vergaderzaal, bij de aanneming van een wet, waarbij „de Arbeid" werd geranh- soneerd, eenerzijds het lied van den acht- urendag, anderszijds het „Mijn schild en mijn betrouwen, zijt Gij, o God, mijn mijn Heer". De Zondagsrust werd niet met zoo'n gejuich ontvangen, want nog geen twee jaar later werd in diezelfde Vergaderzaal een voorstel der spoorweg directie, om een arbeidsdag op Zondag van 16 uren in te voeren, verworpen, doch één van 14 uren toelaatbaar geacht. En al moge er dan door invoering der Ar» beidswet aan Zondagsrust iets gewonnen zijn, toch is dit slechts een toevallige bij zaak geweest. De Zondagswet, waarin de Zondag erkend werd als, do door God gewilde rust van den arbeid, ligt begra ven onder de stoffelijke zaken en meer en meer viert de vorst der duisternis hoogtij Een voorbeeld uit de vele: dezere dagen werd-,in Rotterdam op de aanplakzuilen aangeplakt als onderwerp voor een te houden lezing door „De Dageraad", „God een gevaar voor de zedelijkheid". Geluk kig stond in die Gemeente daar nog oen man aan het hoofd, die den moed bezat, die biljetten, als in erge mate godslaster lijk, te doen verwijderen, hoewel bij een adres in den Raad als protest daartegen nog iemand gevonden werd om dit te ver dedigen. Ziedaar één beeld uit de velen Terecht wees laatst een oud Christen Staatsman op het groote gevaar dat ons Christenvolk dreigt en spoorde hij aan tot nauwe aaneensluiting. Een der groote oorzaken van dé geestelijke verwildering is toch zeker wel een misbruik van den Zondag. Het cordon van politie werd al dagen voor den aanvang van den voetbalwed strijd te Amsterdam op Zondag 1.1. ver broken, voor de loketten, waar de kaarten werden verkocht. En zoo wordt de jeugd en ons volk in het algemeen opgevoed in den dienst van den god dezer eeuw: spel en bioscoop, met bovengenoemd gevolg. Do ploegenschaar van Gods gerechtig heid gaat door de wereld, maar God lof, wij mogen het weten, dat de ploeger niet ploegt om te ploegen, doch om den groud te openen, het zaad daarin te strooien en éénmaal vrucht te zien. Wij mogen dan ook wel zeggen dat te gen al de misbruiken dezer tijd ©en goed- gebruikte Zondag een geneesmiddel is Talrijke voorbeelden en persoonlijke erva ringen, in het verkeer met menschen zon der Zondag bewijzen ons hoe zij vragen: Wanneer krijgen wij onzen Zondag? La ten wij hen helpen, terwijl wij als vrien den samengaan als beschermers van den heiligen dag. Enstellen wij onszelven als voorbeeld, Christenen van Nederland; hoo de Zondag goed—en vol zegen kan gevierd worden! dén Zondag onzen God gewijd! Na zes dagen vlijt BUITENLAND. Min. Jaspar over Genua. In de gisteren gehouden vergadering van do Belgische Kamer heeft de Belgische Min. van Buitenlandsche Zaken een ver klaring afgelegd over de conferentie van Genua en de daar bereikte resultaten. Er is alle reden om aan te nemen, al dus de minister, dat do Federal Reserve Banks, de uilnoodiging van de Bank of Engeland zullen aannemen. Alleen van een dergelijke samenwerking kan een op lossing worden verwacht. Daarvoor is het echter noodig een gemeenschappelijke basis vast te stellen en dat was het doel van enkele der aangenomen resoluties, dip een theoretisch karakter schijnen te hebben. Men moet niet vergeten, dat zich onder de 34 staten een aantal sceptici be vond die men er eerst toe moest brengen de grondbeginselen der openbare finan ciën, den terugkeer tot den gouden stan daard, het evenwicht in het budget enz. te onderschrijven. Dat zijn de minimum voorwaarden voor dc staten, die van de beoogde conventie willen profitceren. Het zal misschien noodig zijn er in de toe komst nog eens aan te herinneren, datdc conferentie deze voorwaarden heeft vast gelegd. In scherpe bewoordingen laakte de Min. de houding van Duitschland bij het sluiten van het verdrag van Rapallo. Hét is aan de Duitsche regeering te wij len, dat de conferentie haar voornaam ste doel niet heeft bereikt. De geallieerden hebben de Russen niet met gelijke munt betaald. Zij wilden de Sovjetdelegatie doen begrijpen, dat de andere Europeesehe mogendheden het Russische volk buien Duischland om wilden helpen. Eindigend zegde Jaspar o.m., 'dat het overdreven zou zijn te beweren, dat de conferentie van Genua een definitief resultaat zou bereikt hebben, hetgeen niet kon gebeuren door de schuld van Duitsch land en Rusland. Toch mag niet gezegd worden, dat Genua niets zou hebben opgeleverd. Zij heeft o.a. dit resultaat gehad, dat do besprekin gen met sovjet-Rusland niet werden af gebroken en dat Rusland economisch kan gered worden, ondanks zijn slechte her ders. Verder braóht de conferentie een wapenstilstand, die aan Oost-Europa meer stabiliteit geeft. België, zoo was het besluit, zal zijn ex- perten naar Den Haag zenden om daar te werken in denzelfden geest als te Genua Frankrijk en de Haagsche conferentie. De Fransche Kamer kwam eveneens gisteren bijeen. Allereerst werd door verschillende spro kers hulde gebracht aan de nagedachtenis van ex-president Paul Dechanel. Verdpr werd de zitting grootendeels in genomen door de rede van Tardieu, die do regeeringen na die van Clemenceau verweet, dat ze het verdesverdrag stuk voor stuk hebben laten afbrokkelen. Ook Poincaré laat zich zijns inziens op de helling meesleepen, door de Angel- Saksische stelling. Tardieu verstaat daaronder "het oecono- mische materialisme, dat de politiek aan de oeeonomie ondergeschikt maakt en door-Keynes gepredikt wordt. Deze lieeft ook de Italiaansche regeering daarvoor jgewonnen. Tardieu beriep zich daartoe op Facta's openingsrede, waarin voor kwam, dat te Genua nóch overwinnaars noch overwonnenen zouden beslaan. Tar dieu verdedigt daartegenover de waarde der politie, daar anders als eerste gevolg de verdragen zouden moeten worden her zien. Hij wees op het politieke karakter der. afgeloopen conferentie en vindt van het verdag van Rapallo het ernstigstt dat bei de partijen te Genua het oogenblik geko men achtten het wereldkundig te maken. Deze hergroepeering der overwonnenen maakt zijns inziens Duitscbland's ontwa pening illusoir. Poincaré betoogde nadrukkelijk, dat Frankrijk met het oog op de Haag sche conferentie de handen volkomen vrij heeft, maar Tardieu bleef erbij, dat de regeering zich tegenover het Angelsaksische drijven noch critisch, noch opbouwend te weer heeft gesteld. De wacht.aan den Rijn ziet hij als maatre gel voor de beveiliging van lieel Europa. Ierland. Ongeveer 2000 leden van Sinn Feinsche clubs, over het geheele land, hebben de vergadering bijgewoond van de Ardfheis, of congres van Sinn Fein, die gisteren is c gehouden. De Valera, de voorzitter, stelde de formeele goedkeuring voor van de over eenkomst, die Zaterdag is gesloten, no pens de coalitie-regeering van den Vrij staat. De Valera zeide dat deze overeen komst geen triomf voor de eene of de an dere partii was, maar een „triomf voor het Iersche volk." Hij was van meening, dat aanvaarding van die overeenkomst beteekende het' herstel van het Iersche ere- Ingezonden Mededeelingen Asthmalijders Weet Gij dat er een middel is, dat de taaie slijm gemakkelijk los maakt en een beproefd middel gebleken is? Dit middel heet de beroemde diet in het buitenland, dat in den laalsten tijd aanmerkelijk was gedaald. Collins zeide, ter verdediging van de motie, dat de overeenkomst de vastheid en de eenheid van het Iersche volk verze kerde. Dit had eenheid noodig om het hoofd te bieden aan den toestand van bui ten- of binnenaf. De Ardfheis heeft de overeenkomst be krachtigd en is tot October op reces ge gaan. Tengevolge van de reeksen van wanda den van de ongeregelde Sinn Feiners in de Ulstersche grensgraafscha.ppen, "heeft de regeering van Ulster en snellen en dra- matischcn tegenzet gedaan. Gisterochtend vroeg zijn 1500 voorname Sinn Feiners te Belfast cn in andere deelen van Ulster opgepakt, onder wie verscheidene beken de leiders. Do aangehoudenen zullen naar internceringskampen worden gezonden, waar zij onder strenge bewaking zullen staan. De aanhoudingen loopen in de honder den. Do regeering heeft een bekendmaking uitgevaardigd, dat de Iersche republikein- sche broederschap en dergelijke organisa ties van Sinn Fein onwettig zijn in de zes graafschappen van Ulster en dat zij, die lid worden of blijven van die organisaties, zich aan aanhoudingen en vervolging bloot stelhn. De „Majestic" aan den grond. De geweldige „Majestic", het grootste schip ter wereld, metende 56.500 ton, "heeft Zaterdag op twee mijl van het Ro mer Shoal-lichtschip, onder de Amerikaan- scho kust, gedurende 17 minuten aan den grond gezeten. Later kwam het op eigen stoom vrij en vervolgde zijn reis. De „Majestic* is thans op den terugweg van New York naar Southampton. Zita te Madrid aangekomen. De ex-keizerin Zita is gisteren met haar kinderen en gevolg te Madrid aangeko- komen. EIcctricificatie der Londensche spoor wegen. Er is een flinke schrede voorwaarts ge daan t. a. v. het plan voor de electrifica- tie van de spoorwegen der Londensche voorsteden, méldt de „Daily Telegraph" Voor 2 Juni is een vergadering bijeenge roepen van de South-Eastern Railway Company om in overeenstemming met de London Chatham and Dover Railway en do South-Eastern and Chatham Railway Company een voorstel aan den minister voor 'het Transportwezen te doen toeko men o.m. een plan om de maatschappij te machtigen om een overeenkomst aan te gaan met een maatschappij voor de elec- trificatie van' do voorstaglijnen van de South-Eastern en de Chatham Railway Company. De voorwaarden der overeen komst voorzien in de elektrificatie van de lijnen en de verpachting aan de spoor wegmaatschappijen van het pachtstation en do electrische werken, rollend materiaal en fabrieksinstallatiee. Blijkens opgaaf van den Britschen vice-consul te Brest bedraagt het aafatal vermisten tengevolge van de ramp met de Egypt honderd twee menschen. Op 44 passagiers zijn er 28 en op 292 koppen van de bemanning 204 gered. Binnenkort wordt een vliegtocht over Midden-Europa en het naburige Oosten georganiseerd. Deze tocht zal door 2 Ita liaansche vliegers worden ondernomen. Het doel ie de mogelijkheid te onderzoe ken om een geregelden luchtdienst tus- schen Italië en de landen, waar thans ge vlogen wordt, te organiseeren. Naar de Engelsche bladen meidon, hebben in Engeland reeds hevige onweers buien gewoed. Zoo overstroomde in North Lincohnshire tengevolge van-een onweer vergezeld van zwanen regen en hagelbuien het station te Market Rasen, waardoor de passagiers hun toevlucht zochten op de tafels en het portiershuisje. To Coalville is een jongen door den bliksem doodgeslagen. In het Coalville- district van Leicestershire zijn verschil lende wegen onder water gezet. Te Blackpool hadden de kinderen Maan dag vaeantie, daar tijdens ©en onweer Zondag de geheele school was ondergeloo- pen. Te Richmond (Yorks) is bij een hevi ge onweersbui een aantal paarden door het hemelvuur getroffen. In het Lancas ter-district zijn veel kuikens door den ha gel gedood. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren": Hendrik Willem z. van A. de Mooij en T. van der Boon Johanna d. van J. van Vliet cn N. Heemskerk Cornelis Pieter z. van P. van den Bosch en C. G. Brussee Arie z. van D. Jijsierman en Joh. Heemskerk. Getrouwd: J. J. van den Eijkel jm. 23 j. en M. van Zuijlen jd. 24 j. A. H. Botermans jm. 27 j. en S. Zandbergen jd. 22 j. J. W. A. do Bruijn jm. en A. Cath. Coster W. Junge- riu8 jm. 25 j. en A. C. Zanbergen jd. 24 j. Ondertrouwd: Job. Heemskerk jm. 24 j. en A. vand er Mei jd. 20 j. Overleden: E. Paauw wed. van C. van den Bosch 87 j. L. van Tilburg geh. met N. de Jong 85 j. N. van der Valk d. van D. van der Valk en N. Schuitemaker 3 mnd. OEGSTGEEST j— Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk op Hemelvaartsdag voorm. 10 uur, Ds: Riemens van Leiden. SASSENHEIM. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Hemelvaartsdag voorm. 10 uur Ds. N. G. Veld* hoen van Alphen aan den Rijn. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. A. M. Boey* inga. HAARRLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren:. Grietje d. van A. H. Ouwerkerk en K. J. Has pels Arie z. van M. van den Bos en J. van Geest Cornelia d. van Q. Tulen en Q. v3n Leeuwen Bastiaan z. van B. de Vries en N. Jongkind Johannes z. van T. A. Nooser en G. D. Korsman Johannes Nicolaas z. van L. Bulters en C. A. M. Gielen 1 Hendrica z. van Q. C. Kamp en G. Hoemekerk. -Hillegonda d.- van L. van Wijk en P. A. Biesheuvel Gerar- dus Cornelis z. van F. P. Hoogeveen cn K. van Diemen Cornelia d. van J. Meijer en A. Tulp, Overleden: Johanna Maartje Schricke 79 j., wed. van K. C. Langedijk Lijsje Bouinan G9 j., geh. met G. T. M. W. H. Dammers Jo* hannes Baptist Jozef Daane 21 j., ongeh., z. van J. F. Daane en Th. van Hage. ÏÏAZERSWOUDE. Op do Maandag in café Boers gea houden veiling waren aangevoerd 7240 eieren, waarvoor werd besteed voor kippeneieren f 6.15 h f 6.50 per 100 stukseendeneieren f 6.40 f 7.00 per 100 stukskippen f 2.10 per stpk. Burgerlijke Stand. Bevallen:' M. C. de Jong geb. v. d. Laan z. J. C. Spierenburg geb. Rotteveel d. A. v. d. Bosch' geb. Oppelaar d. Overleden: E. Vos, wed. van P. Bakhui* zen. Voor de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranjo" hoop'Vrijdag 26 Mei D.V. des avonds ten 8 ure in do Geref. Kerk op to treden de WelEerw. Heer Ds. Beekenkamp, Ned, Herv. Predikant te Leiden, met het onderwerp:) „Onze plaats bij do a.s. verkiezingen". Allen welkom, ook do VTOiiwen. i VALKENBURG. i De door den Raad benoemde onderwijzer aan de O. L. School, de heer T. E, van der Vlies, van Den Haag, hoeft zjjn benoe* ming aangenomen. Getrouwd: P. Zwaan jm. 26 j. en A. P. Heemskerk jd. 24 j. P. Kool jm. 29 j. en C. van der Nagel jd. 30 j. KATWIJK AAN ZEE. f—t Bij Kon. besluit van 19 dezer ia tijdelijk benoemd tot assistent-Rijksvisscherii-* loei aar, Jac. Groen Dzn., alhier. HAZERSWOUDE. De Raad dezer gemeente zal a.s. Dinsdag des voormiddags te 10 uur verga* deren te-r behandeling van de volgende punten f 1. Ingekomen stukken. 2. Verordening op den Keuringsdienst van vee en vleosch. v 3. Verordening op de heffing en invordering van keurloon. 4. Benoeming van een Keuringsveearts. 5. Bezoldiging van den Keuringsveearts. 6. Aanvrage voorschot tot verkrijging door twoe landarbeiders van een plaatsje ingevolge de Jandarbeiderswet. 7. Ontslagaanvrage Dr. J. J. de Casparie en benoeming van Dr. A. Hoogendijk tot gemeente* geneesheer. 8. Vaststelling Suppletoir Kohier Hoofd. Om* slag 1920 en 1921. 9. Vaststelling Kohier Hondenbelasting voor 1922. NOORDWIJK. De opening van de Chr. Kop* school alhier is bepaald op 1 Juni a.s. Het aantal leerlingen vordert drie leerkrach ten. Hiervoor zal als hoold optreden de heer Bakker en verder als onderwijzers do heereü Dijkstra en Kroeskamp. Mej. S. Munthe alhier, is be* noemd als onderwijzeres aan een Openbare school te Amsterdam. ALKEMADE. Mishandeling. Zaterdagnacht kwamen ter hoogte van café Zoetemelk twee, bij de politie zeer ongunstig bekend staande personen uit Haarlemmermeer den gem. veldwachter Went tegen. Een dezer per sonen begon tegen genoemden veldwach ter uit te pakken op een schandelijke manier en slingerde hem alle mogelijke verwenschingen tegen het hoofd. De po litieman hield zich evenwel kalm, doch maakte legen hem proces-verbaal op we gens het rijden zonder licht. De verbali sant wilde evenwel zijn naam niet opgeven en probeerde den veldwachter te slaan, hetgeen evenwel mislukte. De veldwach ter trok onmiddellijk zijn gummistok en diende hem een paar gevoelige slagen toe, waarna hij zijn naam opgaf, die even wel bleek een valsche te zijn, aangezien de chef-veldwachter, inmiddels versche nen, bedoelden persoon zeer goed kende.De politie liet het er evenwel niet bij en een achtervolging begon. Den veldwachter W. mocht het gelukken hem in te halen, doch tengevolge van zijn enorme "vaart kreeg hij van den vluchteling een stomp in zijn zijde met gevolg dat hij over zijn fiets Ifben sloeg en ernstig aan handen en ge laat werd gewond. De politie diende hem met gebruikneming van haar gummistok ken enkele gevoelige slagen toe, wat hem deed besluiten zijn naam toch op te ge ven. Hij zal behalve zijn bekeuring we gens het rijden zonder licht nog wel ge straft worden wegens zware mishande ling. Burgerlijke Stand. Ge boren: Johannes Hubertus, zoon van Leo- nardus Jacobus van den Kerkliof en Martha, van der Kolk Alida Anna Maria, d. van E. J. Rodewijk en J. M. Hogeboom Theodorus Maria, z van D. Zoetemelk en van C. H. Maar schalk Cornelis Hendricus. z. van H can den Broek en van J. van Stein Hendricus Wilhelmus, z. van C. A van der Wereld en A. J. M. Bizot. Overlodon: Adriana de Vos jd. 17 maan den Johanens Leonardns Petrus van der Meer. 4 jaren Alida Sehou'en Wed W. Bti- ring 78 jaar Adreas Elstgeest, 72 js.aT. Gehuwd: Johannes Petrus Hogend-oom jsn. 24 jaar en Antonia Pelroneiia Straathof jd. 23 jaar. Johannes de Groninger ja» 27 jeir cn Engolina Hoog mi boem jd 25 jaar Jaoom» Hendrik us de Jwvg jm. 26 jaar cn Agaiha Jo- hanoa Verkk-y id. :2£ jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2