BINNENLAND. WECK INMAAKARTIKELEN Uit de Omgeving. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester Tan Leiden brengt Ier keruiis Tan de ingezetenen, dat morgen (Donderdag) aan de gemeentelijke Yisch- winkels (Viscbmarkt en StadshulpwerD verkrijgbaar is SCHELVISCH a 0.16/ 0.24, SOHAR k f 0.12, SCHOL k 0.13 0.20; KABELJAUW k 0.32, TAR BOT k 0.55 en TONG a 0.80 per pond J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgem. Leiden, 17 Mei 1922. AGENDA. WOENSDAG 17 Mei. Leiden. Ver gadering van de afd. Leiden van do Staat kundig Geref. Partij. Consistoriekamer Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn) Aanvang 8 uur. DONDERDAG, 18 Mei. Leid on Vergadering van do Afd. Leiden van den Chr. Hist. Unie. Sprekers Ds. Groot Enzerink en Ds. Riemene. Gebouw Prediker. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7148XA uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschnur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en dee Zondags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel. 406. W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 591. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Hunrtoe slagen^ Bij do begrooting van Arbeid ontspon aich in do Eerste Kamer een debatje over de woning-politiek van minister Aalbersé, waarbij do minister vork 1 aarde, van het verstrekken van huurtooelagen to willen terugkomen. Dit stelsel is op den duur niet goed. Men zou er naar moeten streven de wo ningproductie goedkooper te maken. Op heffing van do huuxcommiesie-wet kan op dit oogenblik nog niet plaats hebben omdat, zoolang er een woning tekort is, er kans beetaat op woeker. Naar oen gelei delijke opheffing wordt geetreefd. Nederland en België. Naar het Ned. Cijrr. Bureau verneemt, hebben de ministers Jaspar en Van Kar- nebcck gebruik gemaakt van bun tegen woordigheid io Genua, ter gelegenheid van de economische! conferentie, om de be spreking te hervatten, die zij in Augustus 1921 te Luzem gehad hebben over de her ziening van de traetaten van 1839 en de quaestie van de Wielingen. In den loop der bijeenkomsten, die ge houden werden in een geest van vriend schappelijke toenadering, werden ver schillende voorstellen besproken. Omtrent deze voorstellen kon men nog niet tot overeenstemming geraken en er werd be sloten een oplossing der quaestie opnieuw in studie to nemen. Do Noordzcchai'ingrisschcvij. Do steunregeling. Op dc vragen van den heer A. P. Staal man betreffende het verleenen van steun aan de Noordzecharingvisscherij heeft de heer van IJsselsteijn, Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel geantwoord: In verband met do omstandigheid, dat de vooruitzichten voor den afzet voor 't oogenblik zeer ongunstig zijn, schijnt het ongeraden vooralsnog uitvaren van sche pen ter Noordzeeharingvisscherij door het verstrekken van toelagen van Regeerings- wego kunstmatig in de hand to werken. Op grond hiervan meent ondergeteeken- de nog geen gevolg to moeten geven aan zijn in de vergadering van de Tweede Ka mer van 4 April j.l. te kennen gegeven voornemen om, voor het geval zulk een steun alnog wenschelijk bleek, hierover in overleg te treden met zijn ambtgenoot van Financiën. Landbouw/ongevallenwet 1922. Verschenen is het eindverslag van de commiseie van rapporteurs over bet ont werp van wet tot verzekering van perso nen, werkzaam in de landbouwbedrijven, tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, hun in verband met hunne dienstbetrek king overkomen. Bij befc afdeeüngsonderzoek ven dit wetsvoorstel werd vrij algemeen instem ming betuigd, dat de ongevallenverzeke ring ook tot landarbeiders zal worden uit gebreid. Veredelende leden juichten heb toe, dat in deze ook aan bijzondere organisaties, naast openbare organen, aandeed zal wor den gegeven in de uitvoering der verzeke ring. Zij meenden, dat dit tevens bespa ring tengevolge zou hebben. Andere leden betwijfelden, of de bi» ingeslagen weg wel de juiste is. De beer Wüterfe van Hoogland beeft een afzonderlijke Nota ingediend, welke bij het Eindverslag gevoegd is. Daarin, wijst deze er op, dat zonder debat van be- teekenis en zonder hoofdelijke stemming het ontwerp Land- en TuinbouwongcvaJlen wet 1922 door de Tweede Kamer ia aan genomen. Deze behandeling aoht hij zeer te betreuren, omdat bet wetsontwerp be palingen bevat van zeer verre strekking, welke onvermijdelijk tot consequenties moeten leiden, die wanneer dit ontwerp mocht worden, van invloed zullen blijken te zijn op de ganscke sociale veraekorings- wetgeving in ons land. De vraag mag worden gesteld of inder daad de materieele voordeden, die het ontwerp den arbeiders geeft opwegen te gen nadeden, welke zij zullen ondervinden van het gekozen stelsel en legen do ver meerdering van den chaos, welke op dit nieuwe prijscourant lager dan in 1914 1703- gebied reeds bestaat. Het komt den opsteller van de Nota dan ook voor, dat liet wenschelijk zou zijn, dat de voorgestelde regeling niet wordt in gevoerd, alvorens beslist is over bet stel sel onzer geheele sociale verzekering. De heer "Wibtcrt van Hoogland komt ten slotte tot de volgende conclusies lo. dat in dit ontwerp wordt gekozen voor eeu stelsel, dat niet in het algemeen belang is2o. dat door dit ontwerp wordt gepraejudicieerd op de richting, waarin de uitvoering onzer sociale verzekerings wetten in de toekomst zal plaats hebben. Hij concludeert dus, dat een behande ling van dit wetsontwerp in heb stadium, waarin z-icli thans de sociale verzekering bevindt, on.gewco.scht is. Technische herziening Onderwijswet. Naar het „Cfcr." verneemt zal de techni sche herziening van de Lager Onderwijs- wet vaci dién aard zijn, dat jaarlijks 35 millioen zal kunnen bespaard worden. De dag der stemming. Op de vraag van den heer Snoeek Hen- kemons heeft Minister Ruys de Be ere n- brouck medegedeeld dat het om verschil lende redenen het oiet doenlijk is, de a Maandag als dag der stemming voor de Tweede Kamerverkiezing aan te wijzen. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Op verzoek van den hoofdinspecteur v.d. volksgezondheid in Zuid-Holland ia gister avond voor het eerst tijdenszijn optreden in ons land door de Rotterdamsche politie pro ces-verbaal opgemaakt tegen prof. Ot- to-Otto wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Van de 10 patiënten, die hij genas, werden door inspecteurs van de recherche de namen, en woonplaatsen ge noteerd. Nog drie avonden zou de Prof. te Rotterdam zijn experimenteel© voordrach ten houden. Een scheuring in do S.D.A.P. Uit Heerlen wordt gemeld: Nadat de leider der S.DA.P., de heer Trofclstra, Zondagmiddag in de openbare vergadering te Heerlen een rede gehouden had, heeft hij *s avonds een samenkomst gehad met verschillende uitgetreden le den, welk© een nieuwe partij opgericht hebben. Zulks had ten doel de eenheid in de partij te hernieuwen en de uitgetreden leden to bewegen, weder lid van de S.D. A.P. te worden. Gisterenavond zou hij een samenkomst hebben gehad met de partijgcnoolen die d© anderen tot uittreden genoodzaakt heb ben. Het Indisch© gekkenhuis. Op een der gewestelijke hoofdplaatsen heeft zich, volgens het „Soer. Hbld." het volgende historische feit voorgedaan. Naar het hospitaal werd door den cipier der gevangenis een inlandschc vrouw ge zonden met hot schriftelijk verzoek aan den dokter haar vior met goud geplom beerde kiezen te doen trekken, want de voorschriften verboden het bezit van pre- ciosa in de gevangenis. Do dokter voldeed natuurlijk niet aan het verzoek, doch stuurde de vrouw terug met een briefje, waarin in overweging ge- gegeven werd den verzoeker ter obsersa- tie naar het hospitaal t© zenden, daar er vermoedelijk met zijn geestvermogens iets niet in orde was. Do directeur van 's lands gevangenis vond daarin weder aanleiding een klacht tegen den dokter in to dienen, vermoedelijk wegens majesteitsschennis. Als men het in een verhaal las, vindt het „Soer. Hbld", zou men 't overdreven vinden, doch 't is een ware geschiedenis van het jaar 1922! Wij vragen ons af, wio gevaarlijker zijn, de gevangenen of der gel ijko gevangenbewaarders. BUITENLAND. De conferentie te Genua. De zitting der sub-commissies heeft niet do practische overeenstemming gebracht tusschen de Sovjets en do andere mogend heden, die verwacht werd. Tsjitsierin maakte voorbehoud ten aan zien der keuze van Den Haag. Hij betoog de, dat Den Haag uit een technisch oog punt beschouwd, moeilijkheden oplevert, en dat het Taadzaam zou zijn, dergelijke besprekingen te doen houden in landen, waarmodo men betere betrekkingen onder houd. Lloyd George antwoordde, zonder ech ter op het onderwerp in te gaan, dat de Russen dienaangaande voorstellen zullen kunnen doen. Tsjitsierin verklaarde, dat de Sovjet-de legatie van oordeel is, dat, wanneer zij in de conferentie verplichtingen op zich zou nemen, zij dit niet alleen zou moeten doen uit naam der regeering van Moskeu, doch ook uit naam van alle met Rusland verbondon republieken. De Japanner, baron Isjis, kwam hier onmiddellijk tegen op, wat een vrij scherp debat uitlokte, dat door Lloyd George werd gesust. Tsjitsjerin vroeg, of de bepalingen der voorgestelde overeenkomst in den vorm van een resolutie zullen worden ingekleed of wel als een protocol, dat onderteekend moet worden. Schanzcr verklaarde van meening te zijn, dat het voldoende is, het slotproto- col der conferentie te teekenen. Onder dezo omstandigheden verklaarde Tsjitsjerin, eenige uren te willen naden ken. Motta protesteerde hiertegen en drong er op aan, dat het. antwoord heden zou worden gegeven. Bratianu stelde een com promis voor, namelijk door te opperen, dat van de Sovjetregeering zal worden verlangd, morgen in den loep van de nieu we zitting dor subcommissie met „ja" of neen" te antwoorden. In dien zin werd be sloten. Amerika en den Haag. Op de uitnoodiging tot dmnamo aan de conferentie in den Haag is door Hughes namens de Amerikaansche regoering ont kennend geantwoord. In dit antwoord wordt o.m. geoogd: Het Amerikaanscho volk gaf de meest tastbare blijken van belangstelling in Rus land en de Amorikaansche regeering zou ten zeerste schromen, zich te onthouden van iedere practische gelegenheid voor bulpbioding. De regeering der Vereenigde Staten kan evenwel niet inzien, dat zij met eenig nut zou kunnen deelnemen aan de Haag echo conferentie, omdat deze conferentie onder een anderen naam, een voortzetting schijnt te zullen zijn van de conferentie van Genua en. waarschijnlijk dezelfde moeilijkheden za! opleveren, iudien de houding der Russen, door hen uiteengezet in hun memorandum van 11 Mei, onveran derd blijft. (Dit doelt op de weigering van de sovjet-regecring om de buitenland- sche particuliere bezittingen terug te ge ven. Zooals uit bovenstaan-den tekst blijkt komt het antwoord van Amerika feitelijk neer op een weigering, om deel te nemen, zij het dan dat die weigering geschiedt in dun meest, aangenomen vorm „op grond van de houding der Russen", die inderdaad ooi: weinig aantrekkelijk ie voor een credietgever. Echter heeft Ame rika blijkbaar nog een mogelijkheid, omr tenslotte toch nog deel te nemen, open willen houden. Immers, zooals blijkt uit de redactie der nota, is het te verwachten, dat, mochten de Ruseen hun nota van 11 Mei intrekken, de Vereenigde Staten deel zullen nemen aan de verdere conferentie. Een dergel ijl: toegeven van de Russen lijkt ons echter tot. nu toe niet waar schijnlijk. Mogelijk zal in die richting nu druk op de sovjettisten worden uitgeoe fend. Do Russische socialisten. In verband met het proces tegen do revolutoinairo socialisten dat op 23 Mei begint, is er van de zijde der West-Euro- peesche socialistische partij, zooale be kend, op aan god ren gen, dat een aantal hunner voormannen als pleitbezorgers voor de beschuldigden zullen mogen op treden. Als zoodanig worden thans genoemd: Paul Bonoour, Modigliani, Kart Rosen- feld, Theodor Liébknecht. Wautere, Oude- gecst, Sougomlineff, Kobiakowitcb en Gourawitch. De boy jet-regeering had reeds in prin cipe voor do confereti© in Berlijn beslo ten, dat het proces met do grootst moge lijke openbaarheid zou worden gevoerd, ten einde zich aan het verwijt van partij digheid te onttrekken. Zij heeft er daar om in toegestemd, dat genoemde heeren naar Moskou komen, doch tevens alle noo- dige maatregelen getroffen, om to verhoe den dat deze reis wordt dienstbaar ge blaakt voor propaganda tégen de sovjet republiek of hot sovjet beginsel. Daar de sovjet-wetgeving toestaat, dat ieder on derdaan der 60vjet-republiek al6 getuige of aanklager voor het gerechtshof op treedt, hebben verschillende voormannen der sovjet-republiek; hun plan bekend ge maakt. vrijwillig ak getuige a charge op te treden, ten einde de beweringen der pleitbezorgers der contra-revolutie te weerleggen. Namens do regeering treden Bouklia- rin, Louwareki en Krelenke als openbaar ministerie op. Do Franscho begrooting 1923. Minister De Lasteyrie heeft aan de par lementsleden de ontwerp-begrooting voor 1923 laten verstrekken. Do uitgaven be dragen 23,180 millioen francs en zijn voor 18,060 millioen gedekt door de gewone inkomsten, vo-or 1225 millioen door de buitengewone inkomsten en voor het res- teerende bedrag ad 3900 millioen door de opbrengst van een leening. De-ze 3900 mil lioen zijn gelijk aan dè rente van de be dragen, die tot 1 Januari 1922 zijn voor geschoten op de rekening van Duitschla-nd in zake de schadeloosstelling. De uitgaven beloopen op de begrooting voor 1923 een vermindering van 1508 mil lioen vergeleken bij 1922, betgeen voort vloeide uit het evenwicht tusschen dc ver meerdering en de vermindering. De ver mindering heeft voornamelijk betrekking op de publieke schuld met 975 millioen en op de opheffing dor duurtebijelagen met 154 millioen. In het doel der toelichting dat betrek king heeft op de militaire uitgaven wordt gewezen op do snelle vermindering dezor uitgaven, die in 1913 1809 millioen be droegen, daarna in 1918 stegen tot 36.100 millioen, en vervolgens daalden tot 7600 millioen in 1920, 6300 millioen in 1921 cn 4910 millioen in 1922. Do verhouding de zer uitgaven tot het totaal bedroeg in 1913 33,6 pet., en daalde tot 19.5 pet. in 1922. Wanneer men het thans verkregen re sultaat vergelijkt met die, welke in andere landen zijn verkregen, is de bezuiniging van Frankrijk op de militaire uitgaven bijzohder belangrijk. Volgens do begrooting voor 1923 zul len voorts 51.900 ambtenaren ontslagen worden. Een invasie van stakers. Ten gevolge van de algemeen heer- schende werkloosheid, en ten einde de re geering te dwingen haar reeds geruimen tijd geleden beloofd arbeidsprograni ten uitvoer to brengen, stroomden Zaterdag een groot aantal werldoozen uit de omge ving van Ferrara, ten getale van 40.000 man, naar dezo stad en dwongen daar een algemeené etkïng af. Dit lukte. Allo arbeid werd stopgezet, en de orde werd gehandhaafd door de z.g. Fascati-comm issies, die te zamen met de Kamer van Arbeid, do levensmiddelen ver deden. Op een dringende telegrafische me- dedeeling van den prefect stelde de regee ring 2.500.000 lire te beschikking voor het onverwijld lenigen van den nood. Doch dit was den stakers niet voldoende; zij ver klaarden niet eerder te zullen vertrokken voor dat meer steun was verleend. Een deputatie toog naar Rome om do zaak uiteen te zetten, waarop gisteren de be lofte werd ontvangen, dat bet arbeidspro- gram aanstonds ten uitvoer zou worden gebracht. Do stakers zouden heden huiswaarts keeren. Do loodwitfabriek van de United Lead Company te New Yersey is door brand verwoest. De schade bedraagt an derhalf millioen dollar. Naar Rosta meldt is de scheepvaart op de Russische Oostzeehavens 10 Mei of ficieel geopend. Een afdeeling mijnvegers van de Oostzeevloot is begonnen do Oost zee op te ruimen. Volgens de Zeit valt in verscheidene plaateen. van Noord-Thtiringen een bewe ging waar to nemen om zich van Groot- Thüringen af to scheiden en bij Pruisen aan te sluiten. Bij het referendum der havenarbei ders te Hamburg is de vereischte meerder heid van drie kwart voor een staking niet bereikt, zoodat er van een staking wel niets zal komen. Een poging om de drukkerij van de socialistische Volkswillen te Eattowitz door een dynamietbom in de lucht te laten vliegen is mislukt, doordat de lont doofde. In de Friedrich Wilhelmshütte te Mühlhcïm, die tot de Deutsch-Luxembur- ger Bergwerk© und Hutten A.G. behoort, heeft een groote brand ht modellenmaga- zijn vernield. Van do modéllen, die groote waarde hadden, is niets gered. De schade beloopt yele millioenen mark. Het vuur, dat Zaterdagmiddag was uitgebroken, heeft tot gisternacht gewoed. De brand weren van de geheele omgeving hebben aan de bluseching deelgenomen. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. De Staatsbcgrooting. De heer Van Embden (VJ).) was erg breedsprakerig bij de oorlogsbegrooiing. Er moet daar kwam het op neer spoedig minstens 10O millioen op de Staats uitgaven worden gezuinigd. Als de defen sie haar evenredig deel daaraan zal bijdragen, dan mag en kan men het niet alleen laten aankomen op besnoeiing der tegenwoordige als historische beschouw de uigaven. Vooral niet als Minister van Dijk Minister blijft, of in het algemeen als er een Minister van Oorlog is uit de Rechtsche coalitie, welke zich door dc Protestansch-Cliristolijke partijen toch steeds laat drijven tot het aannemen eener te hooge Oorlogsbegrooiing aldus deze afgevaardigde. (De nadering der verkiezingen laat zich ook in de Eerste Kamer gevoelen!) De heer Witter t van Hoog land (R.-K.) maakte van deze gelegenheid gebruik om weer eens een poging te doen lot het uit de wereld helpen der legende, dat hij* en andere katholieken zouden aire ven naar een samengaan van Katholieken en Scciaal-democraten. Uitdrukkelijk her innerde hij aan en onderstreepte hij nog eens het slot zijner verleden jaar gehou den rede, waarin hij verklaarde, dat hij vasthoudt aan een samengaan der Recht sche groepen, en hij verklaarde het eens te zijn met den heer Idenburg, dat heU geen de Katholieken op economisch ge bied verdeelt, minder is dan hetgeen hen vereenigt op het gebied der dingen van hooger orde. De Oorlogsbegrooiing werd aangenomen met 25 stemmen tegen 6, die van de aan wezige V.D., SJDA.P.-ers en de heeren Smeenge en dc Boer van den Vrijheids bond. De Marinebegrooting vorderde geen dis cussie. Do V.B. en SD.A.PJieten aantee- kenen, dat zij tegen waren. Do Poslbcgrooting vroeg noch discus sie, noch stemming. Ook „Arbeid" werd na korte discussie goedgekeurd. Goedgekeurd werd het ontwerp supplc- toire Hoofdstuk Xa voor 1921, onteigening te Lopik, wijziging der Vleeschkcurings- wet. De vergadering werd verdaagd tot he den 11 uur. Uit het Sociale leven. Uit het bouwbedrijf. Naar Het Volk verneemt, hebben de beide pa troonsorganisaties in do bouwvakken een brief vezonden aan do arbeidrsorganisatis di de voor waarden tot verdere bespreking bevat. Do patroons handhaven liun eisch van den Si urigen werkdag. Do loonen wil men verlagen, zooals door de katholieke werkgevers was voor gesteld lager dus dan dio do Alg. Patroons* rereeniging worstelde cn do contractperiode zou loopen tot. 1 Januari 1923. Do werkgever® wenschen hierop antwoord voor Zondag 21 dezer, Vandaag hoeft een gecombineerde hoofdbo sluorsvergadering der bouwvakarboidersbonden plaats, en do Bondsraad van den modernen Bouw arbeidersbond is togen Donderdagmorgen bijeen geroepen om over den geschapen toestand to bo* raadslagen. RIJNSBURG. Hot aantal kiezora ia alhier als volgt: Aantal personen die den leeftijd van 25 jaren Lobben bereikt voor of. op den 15den Mei 1657. Kiezers Tweede Kamer Staten-Generaal 1656, Kiezers Provinciale Staten 1649. Kiezora Gemeenteraad 1606. WOUBRUGGE. Ohïo voormalig» plaatsgenoot de heer O. C. van Hemossen Jr., hoofd der Chr,. school to Westendorp (Geld.), is in gelijke trekking benoemd le Varsseveld (dorp.) HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboronfl Anna Petronella d. van D. J. Pïerik en J. Hoe» geweg Maria Antoinette d. van W. L. de- Bakker en H. H. van Rijn Cornelia Maria d* van H. G. Sehrama en G. M. van der Putto. Overleden: Jan Ruixendaal 43 j., get, met M. J. Alïnk Pietor Smit 78 j., gch'. me£ R. Kente. NIEUWE-W ETERING. Gisterenmorgen kwam een au to* mobiel genummerd G 2908 over den achterweg te Nieuwe-Weteringde bestuurder lette niet op het waarschuwingsbord dat aldaar geplaatst ia voor den zoor eterpen bocht, zoodat hij geen kans zag do kromming te maken. Het gevolg was, dat de auto vrij hevig togen een boom aanbotst® hetgeen voor den bestuurder en de inzittenden nog een geluk was, want anders was de wngen zeer zeker terecht gekomen in een vrij «diepen sloot. Alleen was do anfto erg beschadigd, doch' na eenige uren werkens was dezo zoo hersteld, dat de rois weer vervolgd kon worden. Een en ander gaf in ons zoo rustig dorpje veel bekijk®. ALKEMADE. f=> De gr a ever pachti ng van deze gemeente ten overstaan van notaris Veenstrn ge» houden in het café van Me;. Zoetemelk to Rijp- wetermg heeft opgebracht de som van f 705.50. Het vorige jaar bracht deze verpachting slechts f 365 op. Bet hooi zal dus dit jaar erg duur zijn. SASSENHE1M. Uit Saesonhoim wordt ons hot volgende gedicht gesturd, ter gelegenheid van d® inwijding van bet nieuwe «fectriciteitsbedrijf ver vaardigd. De beginletters der regels vormen, zooals men ziot de namen der drie gcüleetriliccerde Gemeen* ten. „Hoe is 't mooglijk!" hoort men zeggen. In een tijd als d' onzo is, Laat men nog electrisch leggen, Laat men 't doen in Hi], Sas- Lis!'- Elders neemt men waterleiding, Geeft 't ons ook in Bollenland, Opdat men ook deze nooddruft Moog beschouwen als: „Aan kant!1* „Liever water dan electrisch". Ie do leus van velen hier, „Samen gaan!" zoo spreekt een ander, - „Samen gaan?" 't scheelt mij geen ziac? Electrisch niet; ook geen water Schande wat dat alk® kost." Aldus weer een ander prost. Soberheid do eisch des leven® Soberheid do eisch des tijde, En toch eiecht men water tevens* Nu mijn hoeren, 'i eerste is er, Houden wij ook het tweed' in 't oog, En electrisch en ook water Is het doelwit voor onz' boog. Maakt, dat 't spoedig komen moog!!! BODEGRAVEN. De heer van Asdel, hoofd eener school alhier had aan de leerlingen van zijn hoogste klas 100 ansichtkaarten uitgereikt om deze te verkoop en .voor hongerlijdende kinderen in Rusland. Deze verkoop bracht op f 82.60. De landbouwerszoon v. G„ had het ongeluk met paard en wagen in het water t® rijden; v. G. geraakte onder het paard on werd slechts met moeite gered, doch had zich nogal bezeerd. ZWAMMERDAM. J Alhier werd aangifte gedaan van mishandeling. Tweo beschonken personen hadden een burger zonder dat daartoe eenig® aanleiding was, even buiten het dorp opzettelijk mishandeld en met mes9en bedreigd. Proces-ver* baal zal legen hen worden opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Burger! ij ke Stand. Geboren: Nicolaas z» van P. Ti romers en F. W. van dsr Wel Maria Wilhelmina d. van P. Kaptein en M. Geerlings Cornelia Petronella d. van H. W. C as pers en G. C. Corsten Jacobus z. van J. de Winter en H. van den Berg Alio Cor* neli6 z. van J. M. Schouten en K. M_ Koomen Gerardus Franciscus z. van G. Wijere eu A. Sehevk. Ondertrouwd: Petrus Cornelia van Haas ter 27 j. en Adriana Catbariua Warmerdam 23 j. Cornelis van Stein 28 j. en Adriana Cornelia Schijf 33 j. Getrouwd: Petrus J. Geerlings 32 j., wedr. van W. van der Slot en Margaretha van dor Voort 22 j. Gerardus R. van der Zwet 26 j. en Maria van den Berg 27 j. Overleden: Willem de Jong 6-i j., t® Laren Anthonius J. Delwet 57 j„ te Naar- don. LISSE. Burgerlijke Stand. Gehuwd:. J. Caspers en J. Hoogkamer. Ondertrouwd: M. Alkemade en P. J. v^ d; Lans. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Gehore na Jacob Gerardus z. van A. A. Lok en L. Edel man Maftlieüs Heudrkus z. Van T. v. d. Tol en C. T. Kiebort,

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2