s HET TIID Dagblad voor Leiden en Omstreken. I IEGELIJK EU GOEDKOOP MEÜBIEEEDED. 1de bazar ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAI! AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 1'ER WEEK10.19 FRANCO PER POST 1'ER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - WOENSDAG 17 MEI 1922 - No. 641 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL f 0.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DURTV*" TARIEF! KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. Dit nummer bestaat uit twee bladen v Crisislasten. Wij verkeeren, wat d© Financiën be treft, in een uiterst moeilijken toestand. De Rijksbegrootmg sluit met eeu aan zienlijk tekort en tegelijkertijd is er de zekerheid, dat het belastbaar inkomen zeer belangrijk is gedaald. Gaan we op don gnwonen voet door, dan zal dus een sterke verhooging van den personeelen druk niet uit kannen blij ven. Zullen uit een kleiner inkomen grootere uitgaven worden bestreden, dan gevoelt ioder, dat dit alleen mogelijk is, indien ■het belasting-percentage verhoogd wordt. Maar nu zijn we, wat do belastingdruk betreft, niet alleen gekomen tot aan, maar, naar het oordeel van alle deskundi gen en zeker ook van de belastingbeta lers. tot over de grens. Inplaats van den druk te vergrooten, moeten we dan ook gaan verlagen, om aan de overbelasting een eind te maken. Hoe deze moeilijkheid op te lossen? In ons program van actie wordt hier omtrent opgemerkt: Natfr verlichting van don belasting druk moet worden gestreefd, o.m. door een gewijzigde delging van de schuld gedurende de oorloge- en crisisjaren ontstaan. Door de leidende mannen in onze partij wordt het billijk geaoht, dat do lasten die het tegenwoordige geslacht op zich heeft moeten nemen, als een gevolg van den oorlogstoestand, over moedoro generaties worden verdeeld. Minister De Geer daarentegen is van oordeel dat vertraging van de aflossing met een goed financieel beleid niet is over een Ie brongen, omdat het hier. schulden betreft, niet voor productieve-, maar voor eounsumptie-uitgaven. In het algemeen genomen is het stand punt van den minister ongetwijfeld juist. Maar buitengewone tijden eischen nu eenmaal buitengewone maatregelen en als zoodanig moet dan ook dit programpunt worden beoordeeld. Wij leven feitelijk in een nieuwen crisis en dan zijn tegen een vertraging van de aflossingen tot het financieel ovenwicht is hersteld, zeker goede gronden aan te voe- V Politieke vrijage. De Soc. Democraten hebben terecht in gezien dat een revolutie op dit oogenblik in ons land nog woinig kans van slagen Ihecft. In 1918 heeft Mr. Troelstra onder den indruk van de gebeurtenissen in het bui tenland op hoogen toon do politieke macht opgeëischt, maar hij heeft thans ingezien, dat hij toen zooals Zondag te Maas tricht verklaard werd „uit een wat te groot gat" heeft geblazon. Langs revolutionairen weg valt, dank zij vooral de waakzaamheid van de Chris- tciijko partijen weinig to bereiken. Van de „dictatuur vau hot proletariaat" is do overgroote meerderheid van ons volk niet. gediend. Daarom wordt nu getracht langs parle mentairen weg de politieke macht te ver overen, en om dat doel te bereiken heeft men vo.oral het oog geslagen op de Ka tholieke Staatspartij. In Duitschland werken ook do Roomsch-Katholieken met do Sociaal-de mocraten 6amen en zou dat in ons land dan niet mogelijk zijn? Wio niet waagt, die niet wint, donken de roode leiders en daarom is sinds eeni- gen tijd de politieke vrijerij begonnen. Zeker, er zijn verschilpunten, maar daarover valt immers te praten! Reeds het vorig jaar liet do heer Scha per duidelijk doorschemeren, dat over het militaire vraagstuk te praten valt. Men oischt in het verkiezingsprogram wol ontwapening, maar als in andere landen de Socialisten voor een 6terk leger ijveren, dan behoeft men tooh ook hier dezoa eisch niet op de spits te drijven? En wat de socialisatie betreft, daarom trent heeft de heer Vliegen do vorige week in de Eerste Kamer zeer geruststellende verklaringen afgegeven. Om te beginnen, constateerde hij, dat de o-o re te opmarsch ten gunste van de socialisatie oonigszine v e r 1 o o p o n ie. En voorts gaf hij do verzekering dat het met die socialisatie wel los zal loopem, mits de toestand voor de arbeidersklas sen verbeterd wordt en geen reactie in treedt. Woordelijk verklaarde zelfs de heer Vliegen, dat ©en groot deel der arbeiders klasse weer op weg is zich te verzoenen met het bestaande en hij was zelfs zoo vriendelijk den weg aan te geven om die verzoening to bestendigen. Zoo word eerst het socialistische jasje uitgetrokken en een burgerlijk pakje aan geschoten. En toon volgde weer eon nieuw huwe-" lijksaanzoek en werd een democratische samenwerking van allen die werkelijk de mo cratisoh denkon, bepleit. IntiLSSchen staan de kansen van den roo- don politieleen vrijer niet bepaald gunstig. In de Zaterdag gehouden vergadering van R. K. Rijkskieskringorganisaties word oon motie aangenomen, waarin na drukkelijk verklaard werd, dat ook bij aldien onverhoopt de vorming van oon rechts kabinet om welke reden dan ook in (hot volgende vierjarig tijdperk tot de 'on mogelijkheden mocht behooren, een sa menwerking uitsluitend van katholieken on sociaal-democraten op den grondslag van oon coalitie- of regecringsprogram onder goen voorwaarde of beding in over weging kan worden genomen." Een duidelijke afwijzing dus. Maar voor de S. D. A. P., die hunkert naar de regeermacht, toch nog niet duide lijk genoeg. In de motie staat dat niet uitslui tend met de sociaal-democraten zal wor den samengewerkt. Bij do vorming van ©en z.g. nationaal Kabinet of een Zaken- Kabinot, kan het voorkomen, dat geen en kele partij van beteékenis zich kan ont trekken. Aan deze uitspraak klampt Het Volk zich met den moed eens verliefden vast. Immers, wat hier door de R. Katholie ken wordt uitgesproken is precies hetzelf de wat men zelf ook wensohte. Geen oogenblik had 'men er aan gedacht an dore partijen uit te sluiten en met name de Vrijz. Democraten zal men gaarne in den bond opnemen. Dit bezwaar is dus onmiddellijk uit den weg geruimd. En om te voorkomen, dat men in Kar tholioke kringen minder gunstig ever den rooden huwelijkscandidaat zou denken, betoogde Mr. Troelstra Zondag te Heer len dat de S. D. A. P. nooit het katholiek geloof had bestreden, dat zij tegen een processieverbod is, dat zij niet tegen het oprichten van bijzondere 6cholen is en evenmin tegen een gezantschap bij den Paus. M'n liefje wat wilt ge nog meer. Het is bepaald- jammer voor den ver liefdon huwelijkscandidaat dat zijn liefdes betuigingen niet meer worden gewaar deerd. Maar voorloopig is de kans dat de vrijage tot een .huwelijk zal leiden .toch niet groot. V Geen liefde, maar haat. Het Duitsch-Socialistisch blad, de „Stutgarter Sozial-Demokrat" bevatte on langs de volgende uitspraak: „Wij, manhen en vrouwen der derde internationale, slaan met de beide voe ten op onze planeet, aarde on fluiten om al die christelijke koekoeknesten in g Uw huis op gemakkelijke g voorwaarden te 6564 BREESTRAAT 161. de wolken en om dat 1000-jarig vre derijk met zijn eeuwig halleluja-ge- bier Wij lachen om christelijke liefde; wij hebben haat noodig; echten, wilden 'haat. Als iemand komt en ons op de rech- tèr wang slaat, dan laten we ons ook niet op de linker slaan, neen, dan rich ten we ons in onze volle lengte op, nemen een hamer en slaan zoo'n vent de beenen kapot. Dat is duidelijke taal. Ontzettend dui delijk. Met -het Ckristndom en den Christus wordt gespot. Eu tegenover de blijde- boodschap van het Christendom stelt do Sociaal-Demo cratie het evangelie van den haat. En als vruoht. van. de prediking van dat haat-evangelie, wordt dan nog ver wacht een heilstaat, waarin gerechtigheid en vrede zullen wonen. Welk een jammerlijke zelfverblinding. En wat een droeve misleiding van de scharen die onder allerlei schoonschijnende leuzen in het socialistische kamp worden binnengehaald. STADSNIEUWS. Kamer van Koophandel. Do Kamer van Koophandel en Fabrieken zal a.s. Vrijdag des nam. to 2 uur in Maison van Dijk, Rapenburg, vergaderen. Aan do ordo komt o.m. do installatie van don Secretaris Mr. P. G. Knibbe en bespreking van de volgende voorstellen: a. tot het instellen van vaste commisiën: lo;'voor Handelsregister; 2e. voor vervoer, Post- en Telegrafie. b. request Di reet our-G oner aal van de Posten rijen en Telegrafie inhoudeudo bot verzook tot openstelling van het Postkantoor op Zaterdag middag voor het verzenden van aangoteekenae stukkeu c. request Ned. Spoorwegen inzake inrichlon van één vrachtgoederenstation d. request Ned. Spoorwegen inzake tijd van lossing van wagonladingen; e. request Ned. Spoorwegen inzake beschik baarstelling van een wagon voor vervoer van vrachtgoederen tot een minimum gewicht van 2500 K.G.; f. request Ministerraad inzake het uitvoeren van grooto bouwwerken in eigen behoor; g. requestcn betroffendo zakelijke belasting op het bedrijf. M. S. G. Aan het Eind-examen der 5e klasse voor Wis- eu Natuurkunde namen 49 candidaten deel. Hier van slaagden 30 onvoorwaardelijk, 1 had zich teruggetrokken en 18 moesten afgewezen worden. Do geslaagden zijn: M. Barkoma, Leiden; R. E. M. Baudet, Voorburg; A. de Boe. Noordwijt; L. Blok, Den Helder; N. Breodeveld, Leiden; J. P. do Broe, Veur; B. Buitenkamp. Slodderen (Gr.)C. C. van Hespen, Bergen op ZoomK. Knotter, Leiden; Th. P. de' Konink, Rijnsburg; C. Loman, Amsterdam; W. Lomeijer, Leiden; J. M. Martijn, Leiden; P. Th. W. L. Matla, Den Haag; L. Mensink, Deventer; P. Th. Mizoo, Leb- den; B. Neuteboora, Leiden; L. J. Nieuwenburg, Leiden; C. Sarink, Deventer; C. Sehonoveld, Warmond; J. P. van Schravendijk, Leiden; A. P. J. van Ulden, Leiden; H. Uljé; Leiden; R. Veenhuizen, Apeldoorn; H. J. Verhoul, Amster dam; H. F. de Wekker, Leiden; B. van do We tering. Elden (G.)G. Witmans, Leiden; L. de Witt, Leiden; D. Hogendoom, Gouda. Gezondheidscommissie. Verschenen is het verslag van de bevindingen en handelingen der Gezondheidscommissie voor do gemeente Leiden over 1921. De commissie hield vijf vergaderingen in ple- uotalrijk waren de vergaderingen en werk zaamheden der sub-commissie's. De rekening over 1920 sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 1670.421, waar van f 400 voor rekening van het Rijk. Do bevolking was met 955 zielen toegenomen en bedroeg ultimo December 66649 "zielen. Het aantal geboorten (1643) heeft dat der sterfgevallen (727) met 906 overtroffen; hot feterftecijfer bedroeg 10.09 op de 1000 inwoners, met welk cijfer Leiden tegenover do meeste groote en grootero gemeenten een goed figuur maakt. Het sterftecijfer der kinderen beneden het jaar (130) was iets liooger dan andere jaren. Terwijl het aantal sterfgevallen aan kanker in dezo gemeente 74 bedroeg, overleden aan tuber culose 97 personen. Het Consultatiebureau der Vereeniging tot be strijding der Tuberculose schreef 239 patiënten uit Leiden voor het eerst in. Van cjo 97 over ledenen hadden slechts 22 onder toezicht der vereeniging gestaan; dit getal kon en moest veel grootor zijn, de bestrijding dezer volksziekte zou er zeer bij winnen. Aan 1085 personen word van gemeenteweg© kostelooze genees-, heel- en verlos kundige hulp verleend door 6 etadsgoaooshoeren, 1 stadsvroodmoester en 3 vroedvrouwen. De verschillende vereenigingen voor wijkvorple-- ging, door de gemeente gesubsidieerd, Lebben zoowel aan deze personen als aan een groot aan tal Ziekenfondspatiënten haar zoo nuttige en lief-; dcrijke hulp bewezen. Het buizennet der Duinwaterleiding word door qhnexatLe van -eonigo gedeelten- der buitengemeen ten oenigszins uitgebreid en meerdere woningen werden aangesloten. Zoowel hot drinkwater, nis de verschillende levens- en genotmiddelen en gebruiksartikelen bleken bij onderzoek over het algemeen to vol doen aan de eisc.hen, door den Keuringsdienst daaraan gestold. Het plan van den bouw van een niouw Labo^ ratoriura ten behoeve van den Districts-Kourings- dienst van Waren werd gunstig door de commis sie geadviseerd. In handen van de commissie wer den verder gesteld do voorstellen betreffende de oprichting van oen Eersten Hulpdienst, van oen volledige Oatsmettingsinrichting. de benoeming van twee schoolverpleegstérs bij den Gemeente lijken Geneeskundigen Dienst en de subsidie aan do Vereeniging Zuigelingenzorg. Op al deze voor< stellen werd een gunstig advies uitgebracht.. Talrijk waren de klachten van verschillende ingezetenen over vervuiling van slooten, grach ten en straten, over stank en verstopping van riolen, enz. Zij werden door de betreffende sub-i commissie's alle onderzocht en gewoonlijk tot een bovredigcr.de oplossing gebracht. Het Pharraaooutisch Staatstoezicht op de Volks gezondheid verzocht om hulp bij bot onderzoek naar de vervuiling van -grachten door beerput ten en afvalwater yan fabrieken, welk onderzoek nog in gang js, Dr. Oort uit Oegstgeost deed in een vergade ring der commissie belangrijke mededeelingen naar aanleiding van een uitgebreid onderzoek, door hem op verzoek der commissie ingesteld, bij eenige honderden leerlingen van inrichtingen van Lager- en Middelbaar Onderwijs betroffendo Aan het Zoeklicht. Leiden, 17 Mei 1922. De Socialisten zijn de vorige week to Warmond van en koude kermis thuia De Warmondors bleken Van de roode propaganda niet gediend. De socialistische toekomstverwachtin gen kunnen hen blijkbaar niet bekoren. Op zichzelf acht ik dit verblijdend. Maar overigens wil 't mij voorkomen, dat we het te Warmond gegeven voor beeld niet moeten navolgen. Als we den politieken strijd willen voe ren door anderen het spreken te beletten, dan zullen we heusch goen lauweren be halen. Bovendien moeten we ons dan ook niet verwonderen, wanneer andere partijen ons het spreken onmogelijk maken, zoo als maar al te vaak van socialistische zijde gebeurde. Laten we een ieder vrijheid geven, om voor zijne beginselen propaganda to ma- ken. En als er ingegrepen moet worden, laat dat dan door de bevoegde autoritei ten geschieden, maar niet door een opge wonden menigte, die vandaag misschien het Hosanna laat hoeren en moreen de kruisiging eischt. OBSERVATOR. 7erstandsmeeühgen cn het optreden van vermoeid heid bij geestelijke inspanning. De resultaten, die zeer belangrijk genoemd mogen worden, zul-» Ten /met. steun van de Gezondhcids'-on-,missie d->or don druk openbaar worden gemer „Hot Groene Kruis" Dinsdagavond werd ondor leiding van Dr. 1. A.. Schreuder do voorjaars-vergadering van de afd. Leiden van „Het Groene Kruis" gehouden. In het jaarverslag van den Secretaris Jhr. C. C. Roëll, word gememoreerd, dat de zusiers Van Ingen, Schenau en Goddijn evenals de maga zijnmeester Van Egmond. tot volle tevredenheid van het bestuur werkzaam waren. Door het bestuur worden maatregelen g:-noraen dat do verplogings-artikelen dor vereeniging nicfc in de ziekenhuizen belanden 't welk vroeger nK-eimnlen plaats vond. Het aantal leden onder ging een klcino achteruitgang en bedroeg op 31 December 1921, 1515, tegen 1518 op hot vorig jaar. Herinnerd werd voorts hoe het afgoioopen jaar de ontsmettingsdienst der Z.-H. Veroeniging „Het Groene Kruis" tot stand kwam, waartoe do pro vide in 6 districten word verdoold, waarvan „Omstreken van Leiden" er een is, met dr. Horst als medisch leider. Plannen zijn in voorbereiding tot het liouden van een tèntoonstelling op hygiënisch gebiod in het aanstaand© najaar, welke, naar wordt ver-» wacht, ongetwijfeld een succes zal blijken to zijn. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeesteresse, mej. C. C. D. Siogenbcok van Heukelom, bleek dat do ontvangsten hebben bedragen f 6547.20, do uitgaven f 5354.57. De rekening, sluitende met een voordeelig saldo van f 1192.62, word goedgekeurd. s. J. G. W. Goedhard boroopen pnv» dikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopti Zondag IS Juni a.s. afscheid te nemen van da Ned. Herv. Gemeente van Windoshoim. Do bo* vestiging en intrede alhier zijn bepaald op Zon* dag 25 Juni d.a.v. Als bevestiger treodt op Prof.- Dr. H. M. van Nes. Een zekere O. alhier heeft aangifte gedaan dat hij zijn hond, die sinds ecnigen tijd werd vermist, in 't bezit heeft gezien van een zekeren v. K., die geen rechten op het dier kan laton gelden. Te 's-Gravenhago is ooslaagd voor het on* derwijzersexamen, de heer D. Rosenbaum alhier, Prof. Ernst ei n is. na 14 dagen hier to hebben vertoefd, gisteren naar Duitechland teruggekeerd. FEUILLETON. De Germaansche gevangene i Een verhaal uit de eerste eeuw onzer jaartelling. 18) Maar dat.arme kind! 'tHart wordt.niet zoo gemakkelijk beveiligd als 't hoofd! En beschimping ie erger dan speldeprik- ken. 't Zou beter geweest zijn als je haar maar niet gered hadt en als zo gestor ven was teen ze.de zuigeling op straat wierpen." ,,'t Zou nog beter zijn, Damaris, als niemand zoo'n lastig, prikkelbaar ding in z'n borst had, dat ze „hart" noemen! We zouden dan veel beter werktuigen zijn. De wereld zou zoo kalm voortglijden als de sterren; de wijsbegeerte behoefde niet half zooveel te werken, en or zou geen ge schiedenis te schrijven zijn. Die dwaas heid van mij was dezo week bijna onge daan gemaakt, indien niet eon ander ook zoo'n lastig ding, zoo'n hart, gehad had. Bij den zegetocht raakto hot lrind bijna onder den voet, toen oon jonge Germaan sche gevangene, geboeid en al, haar op tilde en in veiligheid bracht. Arme jon gen, hij kreeg eon pak slaag voor z'n moeite. Ik zou hem graag nog eens zien. Daar was iels ia zijn voorname flinke houding, waardoor ik denk dat slavernij hem zeer zwaar vallen moet." Maar kijk!" riep hij plotseling, „wie is die mooie jongen, mot blond haar,, in 't donkere slavenpak, met die vracht brandhout?" Al sprekende had hij gedurig naar de volte gekeken, alsof hij iemand zocht. Nu daalde hij de trappen af en begaf zich midden in het gedrang. Siwaird herkende dadelijk de vriende lijke oegen, die scherp afstaken bij den spotlondon mond. Maar hij wilde niet mee gaan, toon Laon hem eon glas morgen wijn aanbood. Hij had werk te doen ge kregen waar haast bij was. „Je bent een nieuweling," zei-do de oude man naast hem loopendo. „Geen.slaaf dankt er aan voortdurend door. te wer ken. Kijk, ze zwerven allon rondom de gaarkeukens en wijnhuizen, eten fruit en malcen gekheid met de bloemenmeisjes uit de Campagna. Dat kost niets. Hun tijd is die van hun meesters en dezen geven hun vjgrk genoeg! Waarom zouden ze niet even genieben?" „Ikl bon een nieuweling," zeido de knaap niet heel beleefd. „Ze hebben me slaaf gemaakt. Maar ik wiil mezelf geen dief of leugenaar maken, zooals die luie, gulzige zwijnen!" „Niet kwaad voor een jongen barbaar!" lachte do oude Laon. „Dat moest jo kun- non zeggen in de gehoorzaal! „Beheersch uzelf en niemand kan u knechten!" Maar, mijn jongen, die vracht hindert je, je loopt moeilijk." De knaap bloosde en zweeg een oogen blik. Maar do vriendelijke toon en oogen openden zijn hart. „Mijn schouders zijn gekneusd, maar ik moet wel, en ik doe het zoo goed moge lijk." „Je werdt toch niet geslagen om iets verkeerds?" „Die me sloegen hadden er het recht niet toe. Een troep gemeene slaven heeft me op don grond geworpen en geranseld." Do oude man schudde het hoofd en leg de d9 hand op Siwards arm. „Bodaard, raijn jongen, bedaard. Slaven worden al looi! door hun meesters gescholden." „Ik schold hen niet; zij doden 't mij." „Hoe dan?" „Zij vraagden naar mijn afkomst. En toen ik vertelde dat mijn vader edelman cn smid was, noemden zij mij „een adel lijken smid," en bespotten mijn ouders totdat ik een van hen tegen den grond sloeg." „Niet verstandig!' zei de oude man droogjes;' „heel heldhaftig, maar niet ver standig. Een grofsmid, raijn jongen, is in Rome alles behalve vin adel! Dat was een misverstand, 't Ongeluk is: gij cn uw volk zijn in uw. heldentijd. Grieken cn Romeinen hebben dat gehad; een van de goden van Homerus was smid. Hij maak te tronen en speren voor de goden en go dinnen. Ze liepen hoog mot hem weg; maar dat is lang geledon. Wij Grieken ea Romeinen hebben onze heldeneeuw over leefd. En smeden worden niet moer naar behooren geëerd. Geen enkele werkman! 't Romeinsche volk veracht don arbeid. Eji waarom ook niet? Tiberius Caesar geeft hun 't dagolijksch brood: koren uit Alexaindrië, zout en spelen. De Romoin- 6c-ho patriciërs verachten den koophandel. Natuurlijk: zij hebben wingewesten te plunderen." De knaap zag hem aan, half in twijfel of hij weer bezig was met spotten. De geestigheid van die zuidelijke vólken was zoo scherp, dat een eenvoudig Germaan niet bemerkte dat hij beetgenomen werd, voordat hij al do anderen om zijn onbehol penheid lachen zag. „Ik moon het, mijn jongen," vervolgde Laon, „want ik ben ook smid. En ik word volstrekt niet naaf" verdienste go- eerd. Ik ben ook slaaf. Nog geen tien dagen golodcn was mijn meesteres onte vreden over een juwoelcn versiersel, dat ik voor baar hersteld had, en ze noemde mij een kvlijkon, lammen, ouden gok on krabde mijn gelaat met haar hairspeld. 't Waren geen roemrijke, maar schande lijke wonden. Maar 't deod geweldig zeer. Je kunt de litloekems nog zien. En de scheldnaam was niet aangenaam, maar toch juist. Je ziet: ik ben oud. lam en locs- lijk. Doch 't viel mij gemakkei ijker Ie ver dragen dan u, want ik ben niet in don heldentijd opgegroeid. Wat voor u dus een treurspel is, neem ik een lastig blij- spel. Ik voel de pijn en vernedering, maar ik lach er om." „Zijt gij 6mid?" vroeg Siward, hot eenigo in Laon's gesprek dat hij goed vat- ten kon, aangrijpend. „Ik wou dat ik van u loeren mocht. De Romeinsche wapenen zijn beter dan de onze, dat zei mijn vadem altijd." „Wil jo bij me loeren? Dat kan mis schien wel. Je bent voor je meester meen» waard als je een handwerk kent. En als! dat er aan helpen kan; ik wil je voor» niets les geven." C-loelius Tullus zal dab] denkelijk wel toestaan als een belooningj voor den jongen, die zijn dochter roddaj Maar daar moeton we niet lo veel op roko-l nen, want dat heb ik ook eens gedaany Jongen, je hebt een. sterken arm on je. heb? hem dien dag goed gebruikt!" (Wordt vervolgd.}]

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1