DE ONDERLINGE SPAARKAS GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke VischAerkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat heden avond (Zaterdag) aan den gemeentelijken Vischwinkel (Vischmarkt) verkrijgbaar is SCHOL a 0.09 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. GENEESKUNDIGE DIENST. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat het bureau van den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst, op Maandag 17 April a.s. (2en Paaschdag) zal zijn ge opend van des voormiddag 10 tot 12 uur en van des namiddags 3 tot 4 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Do Burgemeester en Wethouders van Leiden doen weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 3en April 1922, is vastgesteld do vol gende verordening: VERORDENING tot beteugeling van het gebruik van tabak door kinderen. Artikel 1. Het is den verkooper van tabaksartikè- len of zijn vervanger verboden, in de uit oefening van het beroep, aan een kind beneden den leeftijd van veertien jaren ta bak, sigaren of sigaretten te verkoopen, ten geschenke aan te bieden of op eenige andere wijze te verstrekken. Art. 2. Het is verboden aan een kind benoden den leeftijd van veertien jaren op den openbaren weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats tabak, sigaren of si garetten te geven, aan te bieden of op eenige andere wijze to verstrekken. Art. 3. De ambtenaren van do gemeente-politie zijn in het bijzonder belast met het op sporen van de overtredingen van deze ver ordening en verplicht deswege procesver baal op te maken. Art 4. Overtreding van artikel 1 dezer veror dening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste drie dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig guldondie van artikel 2 met geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Art. 5. Op het tijdstip van het inwerking tre den dezer verordening vervalt de verorde ning van den 4en Hei 1916 (Gemeenteblad No. 8) tot beteugeling van het gebruik van tabak door kinderen. AGENDA. WOENSDAG 19 April. Leiden. Chr. Zangschool. Dir. do hoor J. C. B. Hün-er. 13o Uitvoering. Stadazaal. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 734814 mir. Reehtsknndig Bureau Chr. Best. Bond Sfeenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondaes geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 7G, Tel. 406. W pplle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Apotheken die van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Do apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende buisartsen den diens» waar: Itr. Duffels, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Hovens Gréve, Rijn en Schiekade 104, Dr Ki-t. Rapenburg 21. Tel. 1202 Dr. Nijkamp. Brecslraat 171, Tel. 1241. Dr. v. Voortbuijsen, Heercngracht 38, TeL 7. van den R. K. Volksbond te Zaandam en kele loden-propagamdisten van de Kiesver- eeniging uitgenoodigd tot een te houden vergadering, waar het indienen van een eigen lijst met een arbeiders-candidaat zal worden overwogenOntevredenheid over het optreden van mr. Bom aars zou hiertoe de directe aanleiding zijn. Indrukken van een Deputaat. Indrukken van een Deputaat. „Kuyper is dood en nu is de Anti-rev.o- iutionairo „partij ook dood". Wie de snuggere profeet is geweest, die op -deze wijze zijn helderziendheid heeft geuit, weet ik niet. En 'k wil er hem met een wel mee fclieiteeren, dat ik zijn naam niet kan neerschrijven, want als wij, anti revolutionairen, reeds wel anders wisten, no de Deputatenvergadoring van 13 April 1922 zou voor vriend en vijand zijn naam tot een aanfluiting zijn geworden. Wio Donderdagmorgen ongeveer 7 uur op het Leidsche perron is geweest, heeft wel gemerkt, dat er zeker ergens wat bij zonders aan do hand was. Wat een men schen. blijkbaar meest van dat ietwat stugge, flegmatische ras, bewogen zich naar den IJtrechtschcn trein! Men zag vriendenclubjes samen een coupé verove ren en do onwetende medereizigers vroe gen elkaar of zichzelf af, waartoe met de zen vroegen trein zooveel van die gewone mcnschcn meereisden. Als onze boven ge noemde profeet er bij, geweest was, meet hij van de ..doode" partij op zijn minst de gedachte hebben gekregen, dat ze maar schijndood was. En bij ieder station, waar reizigers werdén opgenomen, zal zijn pro fetenmantel hom wel even lastig zijn ge worden als een winterjas bij 't aankomen de voorjaarsweer. Het IDEAALSYSTEEBfl tot vorming van een lijfrente voor U zelf of voor een uitzet, studiefonds of aanvangskapitaal voor Uw kinderen. D.O.S. SPAARSYSTEEM past zich aan bij alle omstandigheden en dekt alle gebeurtenissen. Ouders: HET IS UW PLICHT ons gratis prospectus aan te vragen^ COLLEGE VAN COMMISSARISSEN: Mb. J. A. A. BOSCH, Lid van den Hoogen Raad der Nederlanden, President-Commissaris Mb. P. J. M. AALBERSE. G. W. VAN BERGEN WALRAVEN, Directeur der H.A.V.-Banlc. J- H. F. GRAAF DU MONCEAU, Üpper-Ceremoniemeester van H.M. de Koningin A. J. A. GILISSEN, Bankier, Lid van de Eerste Kamer der Siaten-Generaal. Mb. Db. G. F. M, BARON VAN HUGENPOTH TOT AERDT, Staatsraad. A. L. KULENKAMP LEMMERS, Agent van het Ministerie van Financiën, Directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld. DIRECTEUR: 12209 Jhr. T. W. M. VAN GROTENHUIS VAN ONSTEIN, Candidaat-Notaris. GEDELEGEERD VOORZITTER VAN DE COMMISSIE UIT DE DEELNEMERS Hoofd-inspecteur C. DIT WITTE, Pasteurstraat 2c (hoek Maresingel). Tc Zou haast zeggen op 't Utrechtscho perron heeft hij 't zoo benauwd gekregen, dat hij maar stilletjes een kaartje voor doorgaande reizigers heeft genomen naar Os, waar hem 't liefelijke „Os, uitstap pen" uit conducteursmond in de profeti sche ooren heeft geklonken en waar hij zich dan Donderdag beter op zijn plaats heeft gevoeld, dan dat hij met ons naar do historische zaal van „Tivoü" was ge trokken. Laten we hem daar dan maar slapen als een os en eerst eens afrekenen met mijn vriend, die bij ons gezeten, van achter zijn N. L. Crt., zoo nu en dan onze goede stemming een beetje kwam versteren met zijn verhalen over de Deputatenvergado ring van 1901, waar Dr. Kuyper. zijn „Volharden bij het Ideaal" had uitgespro ken en waarvan hij den indruk alvast veel hooger taxeerde, dan die, welke van Co- li jns „Der vaderen erfdeel" ooit zou kun nen worden gekregen. Nu geloof ik wel, dat wanneer mon Dr. Kuyper op 't hoog tepunt van zijn leven heeft gezien en ge hoord. dat dit, net zoo goed als op mij, die hem eenmaal mocht hooren, een onuit- wisehbaren indruk heeft gemaakt, maar dat geeft nog geen recht om bij voorbaat maar lager te mikken, als 't Colijn betreft. Onzen vriend werd dan ook spoedig 't zwij gen opgelegd en toen we in Utrecht waren aangeland en ook hij de honderden de Stichtsche hoofdstad zag binnenstroomen, eiken trein maar meer, kwam de stich ting voor dezen dag verei6cht( ook over hem en bijna haastiger dan een der an dere Leidsche Deputaten zette hi.i lcoys naar Tivoli. Wij mee en 't duurde met lang of de politie-agenten, die voor revo lutionaire woelingen onder de anti-revo lutionairen hadden te waken, hadden ons, alsof wo m de buurt van een distributie- bureau waren, m de rij gezet. De politie vreesde blijkbaar onder onze menschen met te veel onrust en liet ons de vrijheid zoo nu en dan de gelederen eens te inspec- toeren. om te zien, of we ook kennissen zagen, die we in meer of mindeT langen tijd niet hadden ontmoet, En dat gebeurde nog al eens. Daarom alleen reeds zou men naar zoo'n vergadering gaan. Men ziet ze, die men som6 met moeite herkent en ^ie dan al gauw begroet worden met oen: „Kerel, wat zie jij er best uit!" af met een: „Kom. jij ook hier! Colijn eens pro- beeren?" Men begrijpt, er is geen tijd om je heele hebben en bouên met elkaar te be spreken, maar je hebt de broeders weer eens gezien en heel wat vriendschap wordt op zoo'n dag weer eens in een nieuw pak gestoken. Wachten verveelt en zelfs voor 't hek van Tivoli laat zich wachten niet als een pleiziertje genieten. Mijn vriend, die zoo veel zich nog van Kuypeir herinnerde, hun kerde nu ook naar Colijn en een zucht ontsnapte hem, toen hij ons kon aankon digen, dat het hek openging. De tuin van Tivoli was voor den aan leg van olectriciteit „beloopgraafd" en zag er uit als oen stuk niemandsland uit den oorlog en vlak voor den ingang leek 't wel door een groofce modderplas of we nog over de Yser ook moesten, maar mijn mede-deputatem en ik achitten die onge- riefelijkheden zoo klein, dat we springend en badend, alleen volhardden bij ons ideaal: in de zaal te komen. En na onder weg Colijn onze stemmen als voorzitter bezorgd to hebben, bereikten we, prachtig in 't. midden der zaal onze klapstoelen. Wat een Aanblik! Zaal vol, podium vol, de reusachtige galerijen vol, langzamer hand ieder bezit- en bestaanbaar plekje ingenomen, was 't wachten op deNkomst van den nieuwen Leider. Uit een paar duizend monden klonk het Wilhelmus, hetZij zullen het niet hebben, de Kuyperpsalra, Ps. 89:8. Noen, aan den indruk van 'die heerlijke oogen- blikken ontkomt niemand en als door zoo- velen het „Mijn schilt endc betrouwen" wordt aangeheven, ontwaakt er iets vau de heilige geestdrift, die herinnerde aan de dagen van ouds, toen onze Kuvper zijn menschen om zich heen lag scharen. Mijn met die oude herinneringen be hepte vriend kreeg nog eens, al wae 't dan voor 't laatst een pessimistische inval. „Daar" zei hij, „uit die linkerdeur op t podium, daar kwam Kuyper altijd uit". 'k Zei maar „zoo" on richtte mijn blik nu ook maar vast op den deur. Tot groot verdriet van een onzer Leid sche vrienden kommandeerde Luit.-kolonel Duymaer v. Twist: „niet rooken" en men begrijpt, wat een offer dat was voor iemand, waarvan zijn kinderen zeggen dat, wanneer hij niet meer eten kan, hij nog zal rooken. Maar al dwaalde zoo nu en dan over mijn schouder heen zijn smach tende blikken naar het eindje sigaar, dat mijn met oude herinneringen overbelaste buurman als een Tantaluskwelling voor hom te aanschouwen had gelegd, hij had er zelfs ook dit offer voor over en ons aller aandacht concentreerde zich op bo venvermelde linkerdeur. Nu is *t een overbekende, liberalen tot communisten van streek makende trek, dat we altijd de linkerzijde in de gaten hiel den, maar nooit werd uit dien hoek do rechtsche man bij uitnemendheid verwacht. Daarvoor moet men op den Deputaten- dag wezen en zoo kwam onder luid ap plaus onze Idenburg binnen,gevolgd door do Excellenties Heemskerk én Van Dijk. Nog geen Colijn. Weer wilde mijn histo rische vriend naast me met zijn archivaris- opmerkingen beginnen, toen daar ver scheen de man, waarop gewacht werd. Co lijn. Nadat de spontane toejuiching was ge luwd klonk met verrassende kracht ziin stem: „Broeders, laten we zingen Ps. 89: 7" en daarna: We lezen Jeremia 2 vanaf vers 4." Alscf we Kuyper hoorden zoo machtig klonk dat begin: „Hoort de6 Heeren Woord". Mijn meergenoemde vriend kwam onder den indruk en wie niet-. On vergetelijk die eerste oogenblikken van do eerste Deputatenvergadering onder on zen Jozua, Zonder nadere aankondiging begon hij aan zijn Deputatenrede, die, dat wil ik wel zeggen, in den aanvang een poosje een droogen indruk maakte en me al deed Vreezen, dat mijn vriend straks weer een en al pessimist zon zijn. Maar 't ging er mee, als mot de Geu- zenhistorie van 1572, zoo langzamerhand werd de vrucht er zichtbaar van en teen de nieuwe Leider al6 met den Staatsmans- blik van onzen ouden Leider den weg uit stippelde, waarlangs onze anti-revolutio naire staatkunde zich zal hebben tc' bewe gen, toen hij ons in prachtige trekken den cirkelgang der historie toekende, dat zijn hoogtepunt bereikte in de teekening van het oude Absolutisme van bovenaf en het nieuwe Absolutisme van onder-af, toen voelde men, toen zag men do bewondering voor den redenaar met ieder oogenblik stijgen en in veler hart rees reeds de ge dachte welke de oude heer De Savornin Lohman in dn brief aan „De Standaard" foeeft neergeschreven: „Was het heen gaan van Kuyper een groot, verlies, on herstelbaar blijkt dat niet. te zijn geweest, nu een man als de heer Colijn als zijn op volger is opgetreden." *k Zou nog meer willen vertellen van Colijns schitterende rede, maar U dat voor te stellen is de taalt van de Redactie, al moet ik dan ook mezelven bedwingen om nog niet. eens te beschrijven welk een uitnemenden indruk ook de bespreking van onze verhouding tegenover Roomseh- Katbolieken en Chr. Hiétorischen maakte. Do omschrijving van den inhoud der staatkundige opvattingen bij onze bond- genooten was, zoo zei mijn buurman en we waren 't daar allen mee eens, door on zen Dr. Kuyper niet te verbeféren geweest. Was het wonder, dat Colijn, die aller hart veroverd had, zich aan t' eind zijner rede toegejuicht zag door een enthousiaste vergadering, die van harte instemde met het warme broederwoord van Z.Ex. Heemskerk. En weer was C-olifn in zijn antwoord aan Heemskerk en Van Lijk de man in Dien naren hoest, welke U dag en nacht kwelt, welke chro nisch wordt en dreigt te ontaarden in eëne borstaandoening, kunt gij dadelijk genezen met de 5943 ABDIJSIROOP Kuypers plaats, toen hij in zeer goed ge kozen beeldspraak ook Minister Van Dijk met Heemskerk huldigde. Anti-revolutionairen, die misschien door hun neerslachtigheid over Knypers dood misschien wat aanleiding hebben gegeven tot de meening dat onze partij ook wel 6terven zou, ge had er bij moeten wezen, 't Hart zou U 6neller zijn gaan kloppen. Ik althans ben dankbaar, deputaat ge weest to zijn, al was 't alleen om de mor genvergadering. 't Is ook een genoegen in de pauze zoo Utrechts straten, restaurants en melksa- lons bevolkt te zien met „onze mensct__ maar al te Vèel tijd was ons niet gegund daar de middagvergadering na een uur al weer aanving. De zaal wal al vol toen we kwamen en Colijn regeerde deze reuzen vergadering met vaste hand. Dat blijkt al gauw. Zijn voorzitterstal-enten zijn ook van de beste soort. Natuurlijk is voor uitgebreide discus sies geen tijd, vaak een geluk, dat we in vele kleinere vergaderingen missen, soms ook een gebrek van zulk een groote verga dering, wat de heer Colijn ook aan 't eind zei. Vermakelijk was soms de gemakkelijk heid, waarmee amendementen op ons Pro gram van Actie werden ingetrokken, inge slikt had ik haast geschreven. 't Mooie van den Deputatendag is even wél deze middagvergadering zeker niet.. Eén groote teleurstelling was wat de heer Idenburg over het Millioon meedeel de. Dat wierp ©enigermate een schaduw op dezen dag, al zet ik het iedere andere partij een bedrag in één jaar bijeen te brengen, dat. do heer Idenburg aan het Centraal Comité kon aanbieden. Maar wij voelen dat we ei* niét zijn. De achterblij vers in het offeren mogen het zich voor gezegd honden- Mijn vriend met oude herinneringen was pas weer te spreken na Idenbnrg's milli oenrede toen hij den inwendigen mensch wat versterkt -had en we de reis naar Leiden weer hadden aanvaard. Hij was zelfs, best te spréken. Neen, hij was Kuyper niet vergeten, maar nn domineer de toch het groote gevoel van dankbaar heid, dat we een man als Colijn Kuypers plaats zoo hadden zien innemen. We heb ben een dag gehad om ons leven niet te vergeten. Er is veel gesmaald over „den van God gegeven Leider", maar onzen vijanden ten spijt zeggen we na dezen dag het opnieuw: God heeft onze partij, ons ganseho volk weer gegeven een man, waarvoor ons past Hem te danken, die de gebeden van onzen ouden gestorven Leider heerlijk heeft .ver hoord. Yan onzen Colijn geldt het nu: „Dezen broeder gezien hebbende, grepen wij moed." DEPUTAAT. BUITENLAND. De Conferentie van Genua. De commissies en subcommissies bleven de laatste dagen als paddestoelen uit dep grond rijzen, waarbij zich echter niet veel bijzonders voordeed. Gisteren zou de eerst© commissie over de politiek, ofwel over de Russische zaken te Genua, het memorandum van de geal lieerde deskundigen moeten behandelen, wel te verstaan de kwestie van de voor waarden, aan Rusland te stellen, om er de handels- en economische betrekkingen me de te hervatten. Allerlei geruchten hebben de rond© gedaan, dat de geallieerden .zelf het nog niet. precies eens waren over de te 6tellen voorwaarden. Evenwel zijn die geruchten onjuist; men blijft vast hoiiden aan het Londensche memorandum. Nu heeft men verondersteld, dat de Russische delegatie zich zeer scherp zou stellen te genover de eiechen van de geallieerden en dat de overeenstemming moeilijk zou te vindon zijn: Men bracht daarmee het feit in verband, dat de Russen opnieuw uitstel hadden gevraagd. Toch schijnt door deze nieuwe verda ging de kans op een. vergelijk nog grooter te werden. Bij onderhandsche besprekingen tus- eehen Lloyd George, sir Graham, Rathou, Seydona, Jaspar, Theunis, Tsji'tsjerm, Lit- winoff en Kra&sin schijnt men op bepaal de punten vrijwel tot overeenstemming gekomen te zijn, hoewel de Russen zich ten aanzien van sommige punten nog zeer wantrouwend betoonen. In elk geval is het zeker, dat de Russen Italië, Frankrijk en België als een goed aaneengesloten bloc tegenover zicb vinden en dat die wel degelijk een eensgezinde lijn zullen volgen en zich volkomen ba seeren op het Londensche rapport. Zoo inderdaad overeenstemming met de Russen op enkele hoofdpunten van het memorandum wordt verkregen, dan zou de eerste belangrijke etapne van de con ferentie uitstekend zijn doorgemaakt en zou de verdere ontwikkeling der werk zaamheden van de conferentie^zich veel hoopvoller laten aanzien. jNatuurli.ik kan men wel begrijpen, dat do Russen het niet zonder tegen-voorstél len zullen laten afloopen. Men heeft sterk den indruk, dat in de Russische delegatie een groote meerder heid er voor is, de financieel© verplichtin gen, die aan Rusland zullen worden opge legd, te aanvaarden, evenals de verant woordelijkheid voor do schade, door de vreemelingen in Rusland geleden. Maar zij zou daarentegen het grootste deel der bepalingen betreffende het in het leven roepen van een dienst der Russische schuld verwerpen, als zijnde niet in over eenstemming met de Russische souvereini- teit cn hetzelfde geldt ook voor de ge mengde arbitragereehtbanken en het bij zondere regiem voor de vreemdelingen. Het antwoord der Commissie van Herstel is afgekomen. De commissie verklaart in haar antwoord, dat de Duitsche regeering geen enkele roden heeft voor haar bozwaa* tegen de voorwaarden, gesteld voor de verleening van een gedeeltelijk morato rium. Do commissie verlangt een onver wijlde aanzienlijke vermeerdering van do Duitsche belastingen en noemt elke v*^ dere bespreking met de Duitsche regee ring onmogelijk, als deze bij de houding, in haar laatste nota aangenomen, vol hardt. Wanneer de Duitsche regeering er ech ter na overleg van af ziet, het recht der commissie van herstel om haar voor- waardon te stellen, te bestrijden, dan is de commissie bereid, elk practisch voor stel te onderzoeken, dat de Duitscho re- peering tot oplossing der moeilijkheden, waarmede zij te kampen heeft, mocht in dienen. Do toestand in Iceland. Volgelingen van De Valora hebben te Dublin de Iersche gerechtshoven, genaamd do Four Courts, bezet. Het gebouw werA zonder bloedvergieten, ofschoon er eenige' revolverschoten gelost werden, bezet door honderd met geweren en tweehonderd met revolvers gewapende mannen. Een vijftal leden der politie van Dublin, die in het gebouw dienst deden, werden in een der vertrekken opgesloten en good behandeld. Toen de bezetting was uitgevoerd, werden zij weder vrijgelaten. De indringers instal leerden zich ook in het aangrenzende Four Courts Hótol, hetwelk blijkbaar als inten dance-gebouw moet dienst doen. Do Four Courts speeMcn een voorna me rol bij den Paaschopstand van 1916. Do bevelhebber der republikemsche troe pen te Dublin verklaart, dat hij de go- rechtshoven en het hotel slechts heeft be zet, omdat hij deze voor de huisvesting van. zijn troepen noodig had. Hij had geen staatsgreep in den zin. De bevolking ge voelt zich echter niet erg on haar gemak. De dood van Ross Smit. Reeds méldden wij, dat de bekende vlie ger Ross Smith, die destijds met zooveel succes den tocht EngelandAustralië heeft volbracht, gisteren bij een vliegongeluk om het leven is gekomen. Zooals men weet, zon Ross Smith den 25sten April een tocht om de wereld be ginnen. Het vliegtuig, waarmede deze vlucht zou gemaakt worden een Vickers- Viking Amphibie-machine, was dezer da gen gereed gekomen en gisteren maakte Ross Smith met zijn compagnon Bennett, die do reis om de- wereld mee zou maken, de eerste proefvlucht. Het vliegtuig steeg sierlük en machtig op tot. op een hoogte van 3000 voet, door honderden werklieden van de fabriek toe gejuicht. Vijftien minuten reeds verbleef de groote vogel in de lucht, toen plotse ling uit de met spanning toeziende menig te een angstkreet opsteeg. Geheel onverwacht belde het vliegtuig over en viel in duizelingwekkende vaart naar beneden vlak boven de hoofden der toeschouwers. Op 1000 voet boven den grond scheen do vlieger nog een poging te doen om het vliegtuig weer in zijn macht te krijgen, want plotseling schoot, het een 150 meter vooruit, doch tevergeefs. In een verschrik- •kelijken val kwam de machine niet ver van do menigte op den grond neer. Het vliegtuig was één groote ruine. En Ross Smith zat docd op zijn bestuurders plaats. Luitenant Benneth was nog in het leven, doch verschrikkelijk verminkt.. Hij stierf enkele oogenblikken. nadait men hem uit do puinhoopen bevrijd had. Er ontstond geen brand.. Het vliegtuig schijnt intact gebleven te zijn, tot het met de aarde in aanraking kwam. 200 menschen verdronken. Een telegram uit Riga meldt, dat in de stad Dvinsk door het overstroomen van de Dwina 200 personen verdronken zijn. De overstrooming werd veroorzaakt door do vorming van een ijsbarrière, die het water opstuwde. De ijsdam werd door kanonvuur stuk geschoten, waarop de rivier woer in de bedding in teruggekeerd. To Baguio heeft, naar uit Manilla wordt gemeld, een bosenbrand gewoed. Bij do bestrijding van het vuur zijn ech ter oen kapitein en een soldaat in de vlammen on gekomen. Voorts-werden er 84 personen gewond, waaroffder vele ern stig. De voortdurende regens in Frankrijk doen overstroomingen vreezen. De Seine waist sterk, maar nog niet verontrustend. Daarentegen zijn de Loire, de Rhöno en do Cher buiten haar oevers getreden en is do toestand op tal van plaatsen veront rustend. Uit de Ompevinq. LEIDERDORP. Woensdagavond verga- derde in Irene alhier de Commissie, welke werkzaam geweest is met de inzameling voor het „Millioen" te dezer plaatse. Door den Voorzitter der Kdesvereeniging werd mededeeling gedaan van de resul taten der inzameling. Hieruit bleek dat hoewel de zaak met de vereisohte zorg en ijver was aangepakt-, Leiderdorp het be drag waarvoor het was aangeslagen n iet- had kunnen opbrengen. Waar onze aanslag 4000 was meende de Commissie haar taak te kunnen, beëindigen, als het bedrag van 3000 was bereikt. Aan deze 3000 ontbreken nog ongeveer 100. De leden der Jongedochters-Vereeniging, welke in deze zaak zulke gewichtige diensten heb ben bewezen door het ophalen der gelden verklaarden zich bereid alsnog binnen 14 dagen een rondgang te doen bij alle Anti- Revolutionairen om te trachten deze laat ste 100 bijeen te krijgen wat gezien de goede resultaten der gehesle inzameling geen groot bedrag genoemd kan worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2