Dagblad voor Leiden en Omstreken. gon- ABONNEMENTSPRIJS IN UEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL <2.50 I'ER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 10 APRIL 1922 - No. 611 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DI'3F»r TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. i V Militaire lasten. Altijd weer wordt in verschillende krin gen de vooretelling gegeven, dat het te genwoordige Kabinet wel geld heeft voor Militaire zaken, dat 't daarbij niet op een millioen ziet, maar dat als voor andere doeleinden geld wordt gevraagd onmidde- lijk de bezuiniging6leuze wordt aangehe- ven. Deze voorstelling is onjuist en in booge mate misleidend. Dit blijk» het best wanneer een verge lijking gemaakt wordt tusschen de ge wone staatsuitgaven en de kosten van het leger. In 1913 bedroegen de kosten van het leger nog 14 pCk van de Staatsuitga ven. Thans echter is dit godaald tot 8. En dat terwijl toch ook voot het leger de salarissen zeer belangrijk werden ver hoogd en de materiaalpr ijzen omhoog gin- Wij willen niet betoogen, dat zonder onze weermacht te echaden, niet meer bezuinigd zou kunnen worden. Maar uit deze verhoudingscijfers belijkt dan toch. dat op de legeruitgaven bezui nigd wordt. Ook in dit opzicht kan worden dat Nederland aan de spits staat. Uit de Pers. Een politieke fout. Over het gebeurde met de Vlootwet schrijft de Standaard. Met de Vlootwet wordt het sukkelen. Werd de vorige week besloten het ont werp aan de orde te stellen, in de zitting van j.l. Donderdag kwam men tot een tegenovergesteld besluit. Wel werd het ontwerp niet van de agenda afgevoerd, maar de behandeling werd gescchorst tot een zoodanig tijdstip, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken, die thans naar Ge nua moest vertrekken,- bij de behandeling tegenwoordig zou kunnen zijn. Wij koesteren twijfel omtrent de doel matigheid van behandeling der zaak juist nu. Niet, zooals booze tong allicht beweren zal, uit vrees voor de naderende verkie, zingen maar omdat wij vreezen, dat de wet niet uitgevoerd zal kunnen worden, althans in de eerste jaren niet. De Indische financiën schijnen iets min der slecht dan de moederlandsche, en als men let op de voor ontwikkeling vatbare hulpbronnen van ons Koloniaal rijk, is er zeker meer perspectief dan in Nederland'. Maar voor de naaste jaren verwachten we in Indië nog veel grooter verrassingen in de opbrengst der middelen dan in Neder land. Zoozeer, dat aan verhoogde lasten voor een zelfs zoo urgente zaak als de verdediging niet gedacht zal kunnen wor den. Uitstel tot een volgend jaar, wanneer we meer omtrent den financieelon toe stand zullen weten, ware verkieslijk ge weest. Maar nu eenmaal tot behandeling be sloten was. had men o.i. moeten door zetten. Wat nu geschied is, achten we een poli tieke fout. Men zal het. zien, wanneer in Mei de behandeling zal werden hervat. STADSNIEUWS. Wegens beurs va can tie zullen de kanto ren van de Bankiers welke aangesloten ziin bij d© vereeniging van don Leidsche Geld- en Effectenhandel op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 April gesloten zijn. Ned. Ver. Chr. Kant.- en Handels bedienden. Zaterdagmiddag vergaderde hier ter stede de „Unie van Zuid-H.olIandsche Af deelingen van bovenstaande Vereeniging, vertegenwoordigd waren de afdeelingen Alblasserdam, Delft, den Haag, Dordrecht Rotterdam, Vlaardingen en Leiden. Om 3 uur opende de Voorzitter, de heer H. A. C. van der Kraan, van Rotter dam, de vergadering met gebed en voor lezing van Psalm 148 verzen 1 on 5 (be rijmd). Na voorlezing der notulen werd overgegaan tot bespreking der Agenda voor de Algemeene Vergadering te houden D.V. op 22 April a.s. te Utrecht. Allereerst ontspon zich over het punt der begrooting subsidieën aan de af deeling een levendige bespreking. Duidelijk blijkt dat op de door de af deelingen ingezonden begrootingen is be snoeid, zonder dat men weet welke posten door het hoofdbestuur verminderd, resp. geheel afgevoerd zijn. Besloten werd dat elke afdeeling hier over bij het hoofdbestuur navraag zal doen. Betreffende do gelden van het Weer standsfonds opperde Leiden het denkbeeld deze naar het Vereenigingskapitaal te doen overboeken, de vergadering was echter van meening dat hiertoe in geen geval raag worden overgegaan, en verleende der halve aan deze gedachte geen steun. Door het hoofdbestuur zal op de Alge meene Vergadering bekrachtiging worden gevraagd van het besluit om de bijdrage voor de werkloozenkas te verdubbelen, en de contributie der leden over de geheele lijn met f 1.80 per jaar te verhoogen. Door het bestuur der afd. Leiden en O. was echter een andere, progressieve ver hooging uitgewerkt, waarbij de laagste contributieklasse aanmerkelijk minder zou verhoogd worden. Hoewel bedoelde regeling nietonsym pathiek ontvangen werd, bleek.uit de ver dere bespreking dat zij ten opzichte der hoogere contributieklassen niet billijk to noemen is in verband met de uitkeering bij werkloosheid. Waar Leiden een en ander nog in afdee- ling6vergadering besproken moet. word een afwachtende houding aangenomen. De voorstellen der afd. Leiden en O. be treffende verbetering van den inhoud van het orgaan „Ons Beginsel" en de vrijstel ling van het betalen der contributie bij werkloosheid verwierven algemeene in stemming. Behoudens eenige uitzonderingen ging de vergadering mede met door andere in gediende voorstellen, ©n er werd overeen gekomen die op de a.s. Jaarvergadering te steunen. Ook het in O. B. afgedrukte reglement voor de afdeelingen werd, na slechts ge ringe wijzigingen aangenomen. Na het stellen van de rondvraag werd de vergadering door den heer Brouwer van Vlaardingen met dankgebed gesloten. Rijnland. De uitslag van de gehouden verkiezin gen van 5 Hoofdingelanden en 3 hoofdin gelanden-plaatsvervangers in het Hoog heemraadschap „Rijnland" was als volgt: le District (hoofdplaats Bloemendaal) vacature Jhr. Mr. P. Teding van Berk horst Hoofdingel., benoemd tot Hoogheem raad. Herstemming tusschen de heeren Jhr. W. Ph. Barnaardt te Bergen (N.-H.) en E. Vas Visser te Aerdenhout (gom. Bloemendaal). 2© District (hoofdplaats Haarlemmer- liede c.a.) vacature Jhr. Mr. E. H. E. Te- ding van Berkhout hoofdingeland, perio diek aftredend. Hei-kozen. Vacature L. G Prins, hoofdingeland- plaatsverv., periodiek aftreden. Herkozen. 7e District (hoofdplaats, de Leeghwater, gem. Haarlemmermeer) vacature P. Bies heuvel, h.ingeld. overleden. Gekozen de 'heer Johs. Biemond te Abbons (gem. Haarlemmermeer) 11e District (hoofdplaats Reeuwiik) vacature W. lis, H. Ingel., periodiek aftr. Herkozen. Vacature W. Vis, Ringel, plaatsverv., tusschentijds gekozen tot H.Ingel. Her- KEUILLE fON. IN BANGE DAGEN. Verhaal uit 1870. Zoodra Karei vertrokken was, over reedde ik Nina om een korte poos rust te nemen, en teen wij daarna weder bij el kander zaten en nog eens rustig al het ge beurde bespraken, zeide Nina op eens tot onzo niet geringe verbazing: Renée, gij behoeft mij niet meer te ontzien wanneer gij spreken wilt over den tijd, toen wij dachten, dat Leo verloren was, en Leo, ik zou zoo graag willen, dat gij mij varihvond alles wat gij ondervonden hebt uitvoerig verteldet. Toen Karei over het geduld en de onderwerping sprak, waarmede die ar me Léonie St. Hilaire hare vele beproevin gen gedragen heeft, gevoelde ik mij diep beschaamd over mijne zelfzuchtige zwak heid. Vertel mij dus alles, Leo! Zou het u niet te veel zijn? Ik kan alles hooren als ik u naast mij heb. O Leo, wat is God voor ons geweest! Ja, wel hadden wij stof tot danken, dat God hem bewaard had te midden van zoo veel gevaren. Tot onze groot e vreugde hebben wij later vernomen, dat de goede lieden Frenois verblijd zijn geworden door de terugkomst van hun eenigen zoon, da^r zij door den oorlog have e»n goed verloren hadden, heeft Leo later het ge noegen mogen smaken hun zijn dankbaar heid op meer handtastelijke wijze te be- toonen doch daar zal ik later nog op terugkomen. Toen ik op den dag na Karel's bezoek 's avonds de vestibule doorging om weer naar boven te gaan, werd er gescheld. Waarom ontstelde ik? Wie kan die on verklaarbare voorgevoelens ontleden? Een jongen, een poosje geleden door August medegebracht, daar -zijne ouders en vrien den gestorven waren, en die nu Justine en Laurons met het werk hielp, deed de deur open. Ik ging zoo lang in de bibliotheek. Een oud heer kwam binnen zonder iets te zeggen, en daar het reeds donker was, kon ik zijne gestalte niet goed onderscheiden. Doch nauwelijks hoorde ik eene welbeken de stem vragen: Waar is juf f rob w Renée, jongen? of ik kwam haastig toeschieten en vloog in de armen van oom Louis* Dankbaar gestemd zaten wij dien avond bijeen. Oom vond ons allen terug, zooals hij ons verlaten had, en al was de plaats van onze kleine Lili ledig, blijdschap over Leo's terugkeer en Nina's herstel, deed hot heden in schitterende kleuren uitkomen tegen dc sombere tinten van het verleden, en verzachtte ook de 6mart over Leo's verminking, hoewel het voor oom een zeer harde 6lag was. Hij was altijd zoo fcrotsch geweest op Leo's krijgshaftige Overtuigt U of Uw naam dit jaar op de kiezerslijst voorkomt. Aan het Bureau van de „Nieuwe Leidsche Courant" kunt U hedenavond van 7-9 uur informeeren of ge kiezer zijt. De organisatie van „Nederland en Oranje". stemming tusschen de heoren J. C. Stagen en J. Sprenger (beiden te Reeuwijk). 16e District (hoofdplaats Zoetermeer) vacature J. Scheer, H.Ingel., periodiek aftr. Gekozen do hoer J. A. Duijvisveld (Zoetermeer). Hoofdingeland plaatsverv., vacature Jhr. Mr. A. A. de Ranitz, periodiek aftr., Herkozen. Het Leidsch Drankweer Comité, waarbij aangesloten: de af deeling Leiden van do Christ. Kweekelingen Geh. Ont/h. Bond; do afdeeling Leiden van de Com. v. dr. best. uit bet- Ned. Jon gel. Verbond; de Neutrale Geh. Onth. Ver. „Door Wils kracht Sterk"; de afd. Leiden van de In- tem. Orde van de Neutral© Goede Tempe lieren de afd. Leiden van den Jeugdbond voor Onthouding; de afd. Leiden van den Jongel. Christen-Geheel Onthouders Bond; de afd. Leiden van den Studenten Geheel onthouders Bond; de afd. Leiden van de Nat. Chr. Geheel-OnthoudeTs Vereen i- gings de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot afsch. van alc. dranken; de afd. Leiden van de Spoorweg Geheel-Onthouders Ver eeniging en de Neutrale Ver. van Jonge Geheel-Onthouders, heeft aan den Ge meenteraad bet volgende adres verzonden: „Geven met. verschuldigden eerbied te kennen, J. J. Elders en Koes Veerman, resp. Voorzitter en Secretaris van het Centraal Drankwoer-Comité te Leiden, in deze hunne qualiteit, dat zij Uwen Raad eerbiedig verzoeken, te willen besluiten, dat in deze gemeente worde ingevoerd een tapverbod van sterken drank, geldende van des Zaterdagsmiddags 12 uur tot des Zondags het sluitingsuur, zoomede op den 3en October; dat Uw Raad de motieven, waarvoor het L. D. C. geleid werd' bij zijn besluit, een tapverbod te vragen, gelieve aan te treffen in de bijgaande memorie van toe lichting." Bij dit adres is gevoegd een memorie van toelichting en een schrijven van den Minister van Arbeid aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding van het besluit tot tapverbod van den Ge meenteraad van Rockanje 18 November 1918. Dit schrijven luidt als volgt: „Hot komt or hier slechts op aan of een eventueel© verordening, houdende verbod tot het schenken van sterken drank op na tionale feestdagen, lotingsdagen voor de militie enz., een gebied zou betreden, dat door do Drankwet tot rijkszaak is bestem peld. De beantwoording dezer vraag hangt m.i. af van bet motief dat den wetgever heeft geleid, of hij n.l. beoogde, do stof in haar ganschen omvang te regelen, dan wel van bepaalde zijden, daarbij vrijheid latende aan den gemeentelijken wetgever, aanvullend op te treden ook buiten de be paaldelijk bij de wet voor dezen aange wezen terreinen. De aanhef van art.. 7 der Drankwet wijst nu op het laatste; de ge meenteraad blijft, mits zijn regeling niet met de rijksregeling in 6trijd komt, be voegd op grond, van art. 135 Gemeente wet een tapverbod uit te vaardigen voor bepaaldelijk aangewezen dagen. Strijd met de rijksregeling is niet t© ontdekken, om dat het verder gaande sluitingsverbod van art. 7 Drankwet ruimte laat voor ©en minder vergaand tapverbod. Een verorde ning als bedoeld door het Gemeentebe stuur van Rockamje is dus m.i. niet on wettig." Voorts is aan het adres toegevoegd een lijst van plaatsen mot daar achter de daar genomen maatregelen tegen het drankmisbruik. Door het bestuur vam de Woning- bouwvereeniging „De Eendracht" alhier, is in opdracht van de op 27 Maart gehou den ledenvergadering lot den Gemeente raad het verzoek gericht: le. Uit den Raad of daar buiten, eene Commissie t© benoemd met opdracht-, een onderzoek in te 6tellen naar de juistheid van de, in den Raadszitting van 13 Maart 1922 door den Heer de Lange geuite be schuldiging: „dat het bestuur van de Een dracht zich heeft schuldig gemaakt aan ernstige misleiding van het Gemeentebe stuur; 2e. de uitspraak dezer Commissie ter kennis van de Woningbouwvereeniging de Eendracht te brengen. Tor ondersteuning van dit verzoek wordt verwezen naar een zeer omvangrijke memorie van toelichting. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd door de politie een vechtpartij beëindigd tusschen eenige Klarasteeg-be- woners, die wat te veel gebruikt hadden. Een der vechtlu6tigen, zekere J. v. M. heeft aangifte gedaan, dat bij die worste ling door P. S. zijn jas is vernield. Zondagmiddag had een botsing plaats tusschen een melkwagen, die uit de Rijnstraat kwam rijden en een tramwagen door de onachtzaamheid van den voerman van den melkwagen. Het lantaarnglas van de tram cn de le- moenboomen van den wagen zijn ernstig beschadigd. De kosten pl.m. f20 komen ten laste van den voerman. P. J. H. heeft aangitfc gedaan, dat door oenige jongens vanaf het. Schutters veld met oen buks het bovenlicht van een perceel an de Aloëlaan is stukgeschoten. De politie is den daders op het spoor. In d© Kamemelksloot had oen aan varing plaats tusschen de vaartuigen der schippers K. en v. d. B. De schade be draagt ongeveer f25. Bij de splitsing der Geref. school a.d. Hooglandsche Kerkgracht werd ook de vermindering met twee leerkrachten voor de L.O. school (benoemd hoofd, de heer D. Meyer) noodzakelijk. De heeren Van Kapel en Van Neutigem stelden zich voor overplaatsing naar een der andere scholen beschikbaar, waarop de heer v. Kapel werd benoemd aan de school Stadhouderslaan (hoofd der school de heer Gaasterland) en de heer Van Neu tigem aan de school Lusthoflaan (hoofd der school de heer G. Bakema). De over plaatsing heeft plaats op 1 Mei a.s. Inmiddels is de heer Van Neutigem be noemd aan de Chr. School voor U.L.O. te Heemstede, hoofd do heer D. J. v. d. Stam tegen 1 Juli a.s., welke benoeming is aan genomen. Do commissie voor de lichtfabrieken te 's-Gravenhage heeft aan B. en W. voor gesteld, met ingang van 1 Mot a.s. den gasprijs te verlagen tot 12 cent per M3. De prijs der electriciteit zal tot. 25 cent per eenheid worden teruggebracht. Hier in Leiden betalen we nog maar al tijd 35 cent voor de elektriciteit. Zaterdag werd ten stadhuize een ver gadering gehouden van do commissie tot leniging van den nood in do Drcntsche venen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den hoer Reimerin- Aan het Zoeklicht. Leiden, 10 April 1922. Het „Natureliik Verschijnsel", ook wel Vrijheidsbond genaamd heeft te Leeuwar den een strooibiljet verspreid, waarop aan de achterzijde het volgende verheffende lied was afgedrukt: Vrijheidslied. Wijze: Wij loven vrij, wij lfvon b'\j. Wij leven vrij, wij leven bli, Op Neêrlands dierb'ren grond Ontworsteld aan de slavernij Zijn wij door Eendracht groot, en vrij! Hier duld de grond geen dwing'landij Waar -vrijheid eeuwen stond, (bis.) In 't Volk van Vrijheid en van Recht En trouw aan goede zeden, Maar deor partijhaat vaak geknecht Is thans opnieuw een band gelegd, Die het bezield met nieuwe kracht Daar Eendracht voert tot macht. (bis. Bij 't stichten van den Vrijheidsbond Met schoon© idealen En nieuw gebouwd op hechten grond Verbinden w' ons in dezen stond Te werken saftm met hoofd en hand. Voor 't heil van Nederland, (bis.) Als dat nu niet helpt., dan helpt niemen dal. Laat ons klein ziin in alles waarin ,en politieke periii klein kan ziin, is blijk baar het devies van den Vrijheidsbond. OBSERVATOR. ger bleek, dat na aftrek van enkele nood zakelijke onkosten een bedrag van f 3103.30 Yi kon worden overgemaakt voor Drenthe. De Commissie werd daarna ontb yden. Mot voldoening mag de com mis./, e op haren arbeid terug zien. Het resultaat was schitterend en een woord van dank voor haar bemoeiingen mag dan ook niet achterwege blijven. Van twee damer uit Alphen. die Za terdagmiddag langs den Zooterwoudschen Singel fietsten, werd de eene. Mej. G. d. V. doordat ze verkeerd uitweek aangereden door een meelwagen. Den bestuurder van den wagen, die duidelijk zijn richting had aangegeven, treft, geen schuld. De dame, die een 5-jarig meisje achter op baar rij wiel had zitten, maakte een leelijken val. Beiden werden binnengedragen in Villa „Hoekstee", waar Dr. Mulder, inmiddels ontboden, constateerde, dat mei. d. V. ver moedelijk twee ribben had gebroken, ter wijl het 5-jarige meisje den recht ei-pols had verstuikt. Per auto zijn beiden naar Alphen ver roerd. BINNENLAND. Bond van Antirevolutionaire Gemeenteraadsleden. De Bond van Antirevolutionaire Ge meenteraadsleden houdt Dinsdag 25 April e.k. zijne jaarvergadering te Rotterdam in het café Centraal. Als sprekers op deze vergadering zullen optreden: Mr. J. P. Chardon te Delft, Dc gemeente en het vloekver- bo d. Prof. Mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam, Het publiek gebed. J. Schouten te Rotterdam, Be drijfsvorm der g om oentebo d r ij v e n. De Vlootwet. Naar de „Rsb." uit parlementaire krin gen verneemt, worden pogingen aangewend om minister van Karnebeek te verzoeken, 7.00 spoedig mogelijk na het Paasehrceea de behandeling van de Vlootwet te kun nen voortzetten. Deze poging wordt cch- houding. En nu, juist nu Frankrijk hom zoo noodig had, moest zijn militaire loop baan oen einde nemen. Die arme oom! Hij was wel tien jaren verouderd in dien éénem winter. Zijn hoofd was gebogen, zijn stap niet meer zoo vast, maar zijn hart klopte nog warm en hoopvol voor het vaderland. Hoe diep hij ook den val en de vernedering van Frankrijk betreur de, zijn geloof in eene roemrijke toekomst bleef even onwankelbaar als weleer. Zijne gevangenschap was hem niet zoo zwaar gevallen als wij in onze bekomme ring hadden gevreesd. Hij sprak met waardeering en dankbaarheid over de be leefdheid, waarmede do Duitschers hunne gevangenen behandelden, en stemde toe, dat zij onrechtvaardig cn onverdiend be schuldigd werden van onmenschelijkheid jegens hunne gevangenen. Dat in het be gin van den oorlog sommigen ontzettend veel geledon hebben, was ongetwijfeld waar, maar dit was onvermijdelijk, en licht verklaarbaar wanneer men bedenkt, dat bij sommige gelegenheden vele duizen den tegeliik hun in handen vielen. Oom was in Frankfort zeer ziek geweest door droef- beid en ontbering, koude en honger, maar was mot. welwillendheid cn zorg verpleegd geworden. Twee dingen echter kon hij den Duit schers niet vergeven en hij kon or niet over spreken zonder hevige verontwaardi ging. Dit waren het bombardement en de intocht in de stad. Do onmenschelijkheid en barbaarschheid van het bombardement en do onedelmoedige vernedering, on6 door den intocht aangedaan," griefden hem zeer. Het meerendeel zijner vrienden dacht er eveneens over. En toch 6prak elke Franschman bij het begin van den oorlog over een dergeiijken intocht in Berlijn als het glanspunt van. den strijd Ja, zeide men, maar dat was heel iets anders! Ik moet bekennen, dat ik nooit het verschil lieb kunnen zien; misschien omdat ik niet genoeg staatkundig of patriottisch ben. HOOFDSTUK XXIV. Vervulde wenselicn. Met de terugkomst van oom eindigden de kalme, stille dagen, dio ons allen zoo weldadig aandeden. Hoe het kwam wcot ik niet, maar een onbepaalde angst en ge druktheid benauwden ons. en Nina's aan vankelijke herstelling bleef op dezclfdo hoogte. Oom wierp zich terstond met vuur in de woelige politieke bewegingen. Ons huis cn onze tafel werden de verzamel plaats voor politic-ke strijdvragen. Wij konden dus de spanning van het tegen woordige. de onbekende toekomst en hei droevig vc_1 'en gc?n oogenblik uit onze gedachten Er was dan ook reden genoeg tot on rust. De vijandige bezetting van zoovele onzer forten on provinciën, do verwarde toestand van onze staatskas en de ver woesting van het geheel© land waren niet do eenige bittere vruchten van den oorlog, die ons volk ten onder brachten. Kon geest van onrust, oproerigheid cn onte vredenheid beheerschle do gemoederen, voornamelijk den werkenden stand. Gedu- rcDde het beleg was het vuur gevoed go- worden en nu kon het elk oogenblik in licht© laaie vlam ontbranden. De gevreea- de Rooden met hunne verderfelijke leus: de commune, verhieven weder hunne stem. Alle nadenkende lieden waren bezwaard door con gov oei van naderend gevaar, van een opkomenden storm. Dokter Vaud had ons aangeraden 1 ar rijs te verlaten, zoodra Nina sterk genoeg zou zijn om de reis te aanvaarden. Wij gar ven evenwel nog niet dadelijk gehoor aan dien raad, omdat het ons moeilijk viel reeds weer aan scheiding to moeten den ken. Wij waren nog eerst zoo kort gele* den hereenigd. Na "de ontvangst van ooms brief hadden wij op zijne komst, gevment, maar wij kenden hem te goed om niet. te weten, dat hij or niet aan denken zou 1 a- rijs to verlaten, zoolang zijne tegenwoor digheid Frankrijk van nut zou kunnen (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1